AKTUALNOŚCI


4 grudnia
Konsultacje dla przedsiębiorców
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców na cotygodniowy dyżur w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. W czwartek, 5 grudnia od godz. 9 do 14 w sali 102 urzędu przy ul. Kamionka 18 bezpłatnych porad udzielać będzie Anna Mazur, specjalista ds. pożyczek.
3 grudnia
 
 

2 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 grudnia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz.
Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 20, I piętro.
29 listopada
 
 

28 listopada
 
 

25 listopada
 
 

25 listopada
ZBIÓRKA KRWI W JABŁONOWIE POMORSKIM
UMiG
21 listopada 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 50. zbiórka krwi. W czasie zbiórki krew oddały 53 osoby, co dało prawie 23,850 litrów krwi. Dziękujemy i gratulujemy każdej kropli krwi oddanej w czasie tej zbiórki! Kolejna zbiórka w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się 5 marca 2020 roku. Zapraszamy!
 
 

24 listopada
Szkolenia językowe z certyfikatem
Trwa nabór uczestników do projektu pt. ”W Kujawsko-Pomorskiem Mówisz–Masz - certyfikowane szkolenia językowe”. W szkoleniach z języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 67 lat, zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem swoich kwalifikacji i kompetencji językowych.
Stanowisko kierowania po modernizacji
We wtorek, 19 listopada 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyło się oficjalne przekazanie zmodernizowanego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy oraz nowej siedziby Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Brodnicy.
21 listopada
 
 

20 listopada
O czym na najbliższej sesji?
Na środę, 27 listopada br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XV Sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Radni na plenarnym posiedzeniu planują m.in. rozpatrzenie uchwały w sprawie wyboru biegłego rewidenta uprawnionego do zbadania sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
20 listopada
 
 

19 listopada
UMiG
Masz gruz? Przekaż go gminie!
Szanowni Państwo: jeśli posiadacie gruz betonowy, betonowo-wapienny, ceglany lub kamienie polne i nie macie pomysłu lub możliwości dla jego zagospodarowania – możecie przekazać go Urzędowi Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Ważne, by gruz nie był zanieczyszczony odpadami budowlanymi (w szczególności styropianem itp.,). W przypadku pytań prosimy o kontakt z kierownikiem Referatu Infrastruktury, Inwestycji i Planowania Przestrzennego Arturem Lula (tel. 566976819).
18 listopada
Jabłonowiacy i ich wojenne losy
"Ocalić od zapomnienia" to projekt Centrum Kultury i Sportu dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Jego podstawowym elementem było zbieranie informacji dotyczącej żołnierskich losów mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego podczas II wojny światowej.
15 listopada
Jak założyć żłobek
Osoby z powiatu brodnickiego zainteresowane prowadzeniem żłobków mogą zgłosić się na bezpłatne szkolenie "Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes", które organizuje Wyższa Szkoła Gospodarki. Zajęcia w ramach projektu "Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców" zaplanowano w Brodnicy w dniach 28-29 listopada br.
15 listopada
UMiG
AKCJA STERYLIZACJI I KASTRACJI PSÓW I KOTÓW WŁAŚCICIELSKICH W ROKU 2019
Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie oraz Fundacja Siedem Życzeń zaprasza na zabiegi kastracji lub sterylizacji psów i kotów właścicielskich  z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Zabieg dotowany jest w 50% pozostałą kwotę pokrywa właściciel psa. Zgłoszenia należy dokonać w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w pokoju nr 7 lub pod numerem telefonu 56 69 76 807 u Pani Moniki Waleryn.
12 listopada
Uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości
Uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele farnym oraz galowym koncertem w Brodnickim Domu Kultury w niedzielę, 11 listopada, społeczność miasta i powiatu uczciła wydarzenia sprzed ponad wieku, kiedy Polska stawała się znów niepodległa. Obchody zainaugurowane zostały w piątek, 8 listopada. Tego dnia w Pałacu Anny Wazówny odbyła się oficjalna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2019.
12 listopada
UMiG
INFORMACJA O POLOWANIU ZBIOROWYM
Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zgodnie z art.42ab pkt.2 ustawy z dnia 13.10.1995 Prawo Łowieckie informuje że w dniu 16-17 i 23  listopada 2019 r. w godzinach 08.00 – 15.00 na terenie miejscowości Górale, Konojady i Mileszewy zostaną przeprowadzone zbiorowe polowania. Na terenie Mileszew polowanie będzie prowadzić Koło łowieckie Rogacz z Brodnicy, a na terenie Góral i Konojad koło łowieckie Pracowników MSZ z Warszawy. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.
12 listopada
 
 

12 listopada
Jubileusz Koła Pszczelarzy
Rejonowe Koło Pszczelarzy
9 listopada 2019r. Rejonowe Koło Pszczelarzy w Jabłonowie Pomorskim obchodziło 50 rocznicę utworzenia...
»»» więcej
 
 

8 listopada
CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?
UMiG
Święto Niepodległości to dzień ważny dla każdego Polaka – także dla tego najmłodszego. Dobrze o tym wiedzą dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim, które 8 listopada 2019 r. uroczyście przyłączyły się do obchodów tegoż święta organizowanych w całym kraju...
»»» więcej
 
 

7 listopada
 
 

7 listopada
Plastyczny konkurs z gęsią
Województwo Kujawsko-Pomorskie zaprasza młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Lecą gąski do książki”, organizowanym w ramach kampanii „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” 2019. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.
6 listopada
UMiG
5 listopada
60 lat minęło...
UMiG
Rok 2019 to sześćdziesiąty rok działalności Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
 
 

5 listopada
101. rocznica niepodległości
Starosta Brodnicki i Burmistrz Brodnicy zapraszają mieszkańców miasta i powiatu na uroczystości oraz imprezy z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przypadającego w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.
5 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
6 listopada 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Członek Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Tadeusz Klimek. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
28 października
UMiG
INFORMACJA O POLOWANIU ZBIOROWYM
Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zgodnie z art. 42ab pkt.2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. -  Prawo Łowieckie informuje, że w dniach od 2 do 4 listopada 2019 w godzinach 08.00 – 15.00 na terenie miejscowości Buk Pomorski, Górale i Konojady zostaną przeprowadzone zbiorowe polowania. Na terenie Buku Pomorskiego polowanie będzie prowadzić Koło Łowieckie Darz Bór z Jabłonowa, zaś na terenie Góral i Konojad Koło Łowieckie Pracowników MSZ z Warszawy. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.
24 października
Wędkarskie zawody o Puchar Starosty
Na Jeziorze Dużym w Nowej Wsi Szlacheckiej po raz kolejny odbyły się Otwarte Drużynowe Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Brodnickiego. W rywalizacji zorganizowanej przez Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pomorskim w sobotę, 19 października uczestniczyło 15 dwuosobowych zespołów.
Krzyże Matejkowskiego w muzeum
"Podniesienie Krzyża cd." to wystawa prac Adama Kuby Matejkowskiego, którą od piątku, 18 października br., można oglądać w piwnicach zamkowych brodnickiego muzeum. Na wernisaż otwierający wystawę artysta wspólnie z jej organizatorami - Burmistrzem Brodnicy i Dyrektorem Muzeum w Brodnicy - zaprosił mieszkańców miasta i powiatu.
Hubertus 2019 - sygnały, hejnały i fanfary
Sygnaliści z północnej i środkowej Polski rywalizowali o trofea w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sygnalistów Myśliwskich "Hubertus 2019" oraz X Turnieju Fanfar i Hejnałów o Statuetkę Anny Wazówny. Festiwal nawiązujący do ceremoniału i tradycji myśliwskich wraz z towarzyszącym mu turniejem odbyły się w Brodnicy 12-13 października 2019 r.
Analiza sytuacji szpitali powiatowych
W związku z szerokim zainteresowaniem sytuacją finansową szpitali powiatowych, jak i pojawieniem się w przestrzeni publicznej różnych informacji oraz sprzecznych i mających niewiele wspólnego ze stanem faktycznym opinii na temat sytuacji szpitala w Brodnicy, przedstawiamy poniżej analizy i wnioski z eksperckich badań. Znajdą je Państwo w raporcie SGH o sytuacji szpitali powiatowych, prezentacji badania ankietowego OZPSP i stanowisku Konwentu Powiatów Kujawsko-Pomorskich. Zapraszamy do lektury!
21 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
23 października 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
18 października
Starosta wyróżnił nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta Piotr Boiński przyznał nagrody wyróżniającym się nauczycielom, dyrektorom szkół i pedagogom, dziękując za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą. Nagrodzeni otrzymali podziękowania z listami gratulacyjnymi w środę, 16 października podczas uroczystego spotkania w ZAZ w Brodnicy.
Europejskie Dni Pracodawcy
Jakie dofinansowanie można uzyskać z tytułu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, jakie są obowiązki pracodawcy względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz jaką ofertę przygotował na 2020 rok dla pracodawców Powiatowy Urząd Pracy w Brodnicy - o tym i wielu innych sprawach będzie można się dowiedzieć podczas spotkania w ramach Europejskich Dni Pracodawcy. Organizatorem wydarzenia, które zaplanowano na wtorek, 22 października br., jest brodnicki PUP.
Seniorzy z lilijką na zbiórce w Płowężu
Harcerzami Kręgu Seniora Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Brodnica systematycznie spotykają się na zbiórkach. Z reguły spotkania odbywają się w Domu Harcerza przy ul. Nad Drwęcą 30. Od czasu do czasu seniorzy z lilijką organizują wyjazdowe zbiórki w terenie. We wtorek, 15 października spotkali się na zbiórce w Płowężu.
16 października
Doradzą w sprawie funduszy UE
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich. W Brodnicy konsultant będzie do dyspozycji zainteresowanych w środę, 23 października br.
14 października
 
 

14 października
Powiat brodnicki na antenie regionalnej
W najbliższym magazynie „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 15 października. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone również w środę, 16 października o godz. 19.45. oraz w sobotę, 19 października o godz. 10.15.
14 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
16 października 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Mirosława Laube. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
14 października
 
 

14 października
 
 

11 października
 
 

8 października
Z życzeniami dla gospodyń z Lembarga
Działające prężnie od sześciu dekad Koło Gospodyń Wiejskich w Lembargu obchodziło niedawno swój diamentowy jubileusz. Życzenia z okazji 60-lecia działalności - w piątek, 27 września - złożył lembarskim gospodyniom starosta brodnicki Piotr Boiński, który gościł na ich zaproszenie na uroczystości.
Na Lidzbarskiej dyrektor po konkursie
Zarząd Powiatu w Brodnicy z dniem 1 października 2019 r. powierzył Wiesławowi Łupinie stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Dyrektorowi, wyłonionemu w drodze konkursu, stanowisko powierzone zostało na 5-letnią kadencję.
Pokaż region na zdjęciach
Trwa konkurs fotograficzny dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Na zwycięzców w każdej kategorii czekają dwa tysiące złotych.
8 października
UMiG
OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Grudziądzkiej
»»» więcej
OGŁOSZENIE O PRZETARGU - Buk Góralski
Ogłoszenie o IV przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Buku Góralskim
»»» więcej

4 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
9 października 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
PRZERWA W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
ENERGA-OPERATOR S.A. ODDZIAŁ W TORUNIU, Rejon Dystrybucji w Brodnicy informuje, że w dniu 12 października 2019 r. w godzinach od 10:00 do 18:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla stacji: Piecewo 5, obwód 100. Przerwa podyktowana jest koniecznością wykonania niezbędnych prac eksploatacyjnych przy urządzeniach elektroenergetycznych.
1 października
 
 

30 września
Będzie silnie wiało z zachodu
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o prognozowanym silnym wietrze. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od godz. 12. do godz. 23. w poniedziałek, 30 września na obszarze północnej części województwa. Wiało będzie z zachodu.
27 września
 
 

25 września
W sprawie ochrony przed ASF
W środę, 18 września w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy  odbyło się spotkanie przedstawicieli służb i samorządów w związku z rosnącym zagrożeniem wystąpienia na terenie powiatu brodnickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Celem było omówienie zasad bioasekuracji i ochrony gospodarstw przed wirusem...
O KIERUNKACH ROZWOJU W NOWEJ PERSPEKTYWIE
W minionym tygodniu, tj. 18 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Brodnicy na spotkaniu dotyczącym opracowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w związku z nową perspektywą budżetową Unii Europejskiej, Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie reprezentowała Pani Skarbnik Barbara Suchocka...
24 września
Wojewódzki Mityng Lekkoatletyczny
Jutro o godz. 10 na Stadionie Miejskim w Jabłonowie Pomorskim rozpocznie się X Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych.
23 września
 
 

20 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
25 września 2019 r. (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska Marek Berendt. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
16 września
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI KONOJADY
UMiG
W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Brodnicy odbyło się uroczyste wręczenie samorządom gmin voucherów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych...
»»» więcej
 
 

16 września
ODBIÓR PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZEBUDOWĄ TARGOWISKA MIEJSKIEGO WRAZ Z BUDOWĄ PARKINGU
UMiG
W związku z uzyskanym pozwoleniem na użytkowanie w dniu 13 września 2019r. dokonano przekazania zmodernizowanego targowiska miejskiego w Jabłonowie Pomorskim do użytku...
»»» więcej
 
 

11 września
JUBILEUSZ 90-LECIA OSP KONOJADY
UMiG
W sobotę 7 września 2019 roku, w Konojadach odbył się jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Konojadach...
»»» więcej
 
 

10 września
KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA
UMiG
9 września 2019 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się konferencja popularnonaukowa - "Jabłonowo Pomorskie w kontekście II wojny światowej"...
»»» więcej
 
 

9 września
KOLARSKIE KRYTERIUM ULICZNE
UMiG
7 września 2019 roku ulicami Jabłonowa Pomorskiego przejechał Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. W wyścigu udział wzięło około 100 zawodników z całego kraju...
»»» więcej
 
 

9 września
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W CICHEM
powiatbrodnicki.pl
W tym roku uroczyste obchody święta plonów w powiecie brodnickim odbyły się w Cichem, 1 września 2018 r., a rozpoczęły się od godz. 12:30 mszą świętą...
»»» więcej
 
 

9 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
11 września 2019 r. (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Mirosław Gaczyński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
9 września
Tydzień przedsiębiorcy w ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 września br. Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Będzie można skorzystać z indywidualnych porad w ramach dyżurów eksperckich, a także wysłuchać interesujących prelekcji. Akcja skierowana jest do przedsiębiorców oraz osób, które dopiero planują dołączyć do tego grona.
Spodziewany silny deszcz z burzami

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o prognozowanym silnym deszczu z burzami. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od godz. 13. w poniedziałek, 9 września, do godz. 3. nad ranem we wtorek, 10 września br. na obszarze województwa.
6 września
UMiG
UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM!
Urząd Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w dniu 07 września 2019 w godz. 11:00-14:00 w związku z kolarskim kryterium ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zostanie wyłączona z ruchu kołowego w rejonie ulic Polnej, Słonecznej oraz Sikorskiego – od ulicy Słonecznej do Piecewa. Prosimy o podporządkowanie się poleceniom osób zabezpieczających teren.
6 września
O mrocznym czasie wojny w Jabłonowie
„Jabłonowo Pomorskie w kontekście II wojny światowej” to tytuł konferencji popularnonaukowej, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 września w Zespole Szkół przy Nowym Rynku 5, w grodzie nad Lutryną. Na wydarzenie zapraszają Starosta Brodnicki Piotr Boiński oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonowie Barbara Bober. Początek o godz. 10.
3 września
Wojewódzkie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
KS
W niedzielę 1 września odbyły się wojewódzkie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 r. w Toruniu...
»»» więcej
 
 

2 września
 
 

2 września
 
 

2 września
Nowy rok szkolny
KS
2 września uczniowie szkół podstawowych, liceów, techników oraz szkół branżowych rozpoczęli nowy okres nauki. Tego dnia przewodniczący sejmiku Ryszard Bober uczestniczył w uroczystej inauguracji w Zespole Szkół Rolniczych...
»»» więcej
 
 

1 września
 
 

31 sierpnia
Wyniki naboru do szkół
Starostwo
W ławkach trzech największych szkół powiatu zasiądzie 3124 uczniów, w tym 1363 pierwszoklasistów...
»»» więcej
 
 

30 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 września 2019 r. (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
30 sierpnia
I LO w ósemce najlepszych szkół
Brodnickie I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej jest jedną z ośmiu najlepszych szkół okręgu toruńskiego  pod względem wyników tegorocznych matur. 27 sierpnia 2019 w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika MK w Toruniu odbyła się narada dyrektorów szkół okręgu, podczas której wręczono najlepszym listy gratulacyjne.
29 sierpnia
 
 

29 sierpnia
23. Rajd Brodnicki już w sobotę
Ostatni weekend sierpnia na Pojezierzu Brodnickim od lat jest świętem motosportu. Miłośnicy ostrej jazdy na szutrach przyjeżdżają tu cyklicznie z różnych stron Polski niesieni obietnicą mocnych sportowych wrażeń oraz legendą odbywającego się tu co roku Rajdu Brodnickiego. 31 sierpnia 2019 rywalizacja kierowców na trasie Rajdu Krainy Jezior, jak czasami nazywany jest „Brodnicki” odbędzie się po raz 23.
28 sierpnia
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA KOSTKI BETONOWEJ Z ULICY GŁÓWNEJ, KOLEJOWEJ I SIKORSKIEGO
Uprzejmie informujemy, iż kostka betonowa z ulicy Głównej, Kolejowej i Sikorskiego jest własnością Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz Powiatu Brodnickiego. Ponadto informujemy, iż nie jest ona na sprzedaż. Wszelkie próby przywłaszczenia będą zgłaszane organom ścigania!
28 sierpnia
Powtórzony konkurs na dyrektora ILO
Zarząd Powiatu w Brodnicy ogłosił powtórnie konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej. Konieczność ponownego przeprowadzenia konkursu nastąpiła w związku z Uchwałą Nr 58/32/2019 Zarządu Powiatu w Brodnicy z dnia 6 sierpnia 2019 r. w sprawie unieważnienia konkursu na dyrektora I LO.
28 sierpnia
SOR TYMCZASOWO ZAMKNIĘTY
ZOZ
ZOZ w Brodnicy informuje o wstrzymaniu przyjęć na SOR oraz wstrzymaniu wykonywania zabiegów na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym w związku z podejrzeniem zagrożenia epidemiologicznego powstałego w wyniku przeprowadzania czynności ratowania życia pacjenta. Wprowadzony reżim sanitarny obowiązuje do odwołania, przybliżony termin jego zniesienia przewiduje się w piątek 30 sierpnia 2019 r. Informujemy także, iż najbliższy SOR znajduje się w szpitalu w Grudziądzu.
 
 

27 sierpnia
O czym na powakacyjnej sesji?
Na wtorek, 3 września przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał pierwszą powakacyjną sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Radni na plenarnym posiedzeniu spotkają się po raz trzynasty w tej kadencji. Planują m.in. uchwalenie Statutu Powiatu Brodnickiego. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
26 sierpnia
 
 

23 sierpnia
O dożynkach punkt po punkcie
Trwają przygotowania do Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się w niedzielę, 1 września w Cichem. Wszystko powoli dopinane jest na ostatni guzik. W poniedziałek, 19 sierpnia spotkał się zespół organizacyjny uroczystości pod przewodnictwem starosty Piotra Boińskiego.
22 sierpnia
Wieńce i ozdoby wyjątkowej urody
We wtorek, 20 sierpnia 2019r. w parku przy siedzibie Starostwa Powiatowego w  Brodnicy odbył się Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych, zorganizowany przez Powiat Brodnicki. Wyłonione przez komisję najpiękniejszy wieniec i ozdoba zostaną zaprezentowane na dożynkach wojewódzkich w Ciechocinku.
W rocznicę bitwy pod Brodnicą
W niedzielę, 18 sierpnia obchodziliśmy 99. rocznicę bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą. Mieszkańcy grodu nad Drwęcą, powiatu brodnickiego i zaproszeni goście jak zawsze uroczyście uczcili pamięć bohaterów roku 1920, którzy stanęli w obronie Ojczyzny.
20 sierpnia
 
 

20 sierpnia
 
 

16 sierpnia
Interesantów z Jabłonowa obsłuży Brodnica
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że 23 sierpnia br. Stanowisko Zamiejscowe w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 28 będzie nieczynne. Wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdów oraz wydawaniem praw jazdy będzie można w tym czasie realizować w Brodnicy.
14 sierpnia
 
 

12 sierpnia
XI NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
Podczas Sesji rozpatrzono  projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na rok 2019...
»»» więcej
 
 

8 sierpnia
JAK CHRONIĆ PRZED ASF
UMiG
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii apelują do hodowców trzody chlewnej o przestrzeganie zasad sanitarnych, które pozwolą uchronić hodowle przed ASF(African Swine Fever), czyli afrykańskim pomorem świń...
»»» więcej
 
 

2 sierpnia
XLIX ZBIÓRKA KRWI
UMiG
1 sierpnia 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 49. zbiórka krwi. W czasie zbiórki krew oddały 53 osoby, co dało prawie 24 litry krwi...
»»» więcej
 
 

2 sierpnia
75. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
UMiG
Wczoraj, tj. 1 sierpnia obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największego zrywu niepodległościowego w Polsce okupowanej przez nazistowskie Niemcy...
»»» więcej
 
 

26 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Z uwagi na bardzo niski poziom lustra wody w hydroforni Górale nastąpią czasowe przerwy w dostawach wody z tej hydroforni. Woda będzie  włączana w godzinach parzystych przez 30 minut dla zaspokajania potrzeb bytowych. Prosimy o racjonalne wykorzystywanie wody - nie do podlewania roślin. Za utrudnienia przepraszamy.
24 lipca
UMiG
Zachęcamy do uczestnictwa w marszałkowskich szkoleniach językowych. Do tej pory z bezpłatnych kursów języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego przeznaczonych dla mieszkańców naszego regionu skorzystało 2,5 tysiąca osób. Aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej:
»»» www.projektmowiszmasz.pl
23 lipca
UMiG
Pokaż region na zdjęciach! Nagrody czekają!
Startujemy z drugą edycją konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
»»» więcej
23 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że dnia 24 lipca 2019 roku od godz. 11:00 do godz. 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Głównej. Za utrudnienia przepraszamy.
19 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z powodu prowadzenia prac przy usuwaniu awarii na sieci wodociągowej, w dniu dzisiejszym, tj. 19 lipca 2019 roku do godz. 12.30 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Piecewo. Za utrudnienia przepraszamy.
15 lipca
Nieruchomości na sprzedaż
Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018r., poz. 2204 z późn. zm.) Zarząd Powiatu w Brodnicy podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.
12 lipca
Obchody Święta Policji w Brodnicy
KPP w Brodnicy
Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. Jest to czas awansów, nominacji i odznaczeń. W tym roku jest to szczególny i wyjątkowy charakter, gdyż obchodzona jest 100 rocznica powstania Policji  Uroczyste obchody dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy odbyły się  dzisiaj w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy...
»»» więcej
 
 

9 lipca
II ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
UMiG
7 lipca 2019 roku, w Jabłonowie Pomorskim zorganizowano II Zlot Pojazdów Zabytkowych, to wydarzenie, które możemy określić słowami „podróży w czasie”...
»»» więcej
 
 

8 lipca
Zarząd wizytował inwestycje
Wyjazd w teren to dobry sposób na zaprezentowanie tego, co w powiecie dzieje się w odniesieniu do inwestycji. Tak uznał starosta Piotr Boiński, zapraszając członków Zarządu Powiatu w Brodnicy na drogowy rekonesans oraz posiedzenie wyjazdowe, które odbyło się we wtorek, 2 lipca w Zbicznie. Członkowie zarządu zwiedzili miejsca inwestycji drogowych Powiatu Brodnickiego - w Brudzawach, Jabłonowie oraz Zbicznie.
6 lipca
 
 

4 lipca
SMS przypomni, że czas odebrać dokumenty
Teraz każdy, kto złoży wniosek w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy o wydanie prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego, gdy nadejdzie czas odbioru dokumentów, będzie mógł zostać o tym powiadomiony krótką wiadomością tekstową. 2 lipca br. uruchomiono usługę wysyłania klientom powiadomień SMS.
3 lipca
Konkurs na stanowisko dyrektora I LO
Zarząd Powiatu w Brodnicy ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej. Mogą o nie ubiegać się osoby, które spełniają wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. Zainteresowani kandydaci mają czas na złożenie oferty do godz. 15.30 we wtorek, 16 lipca br.
3 lipca
UMiG
ZMIANA TERMINU PRZERWY W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że przerwa w dostawie wody nastąpi w dniu jutrzejszym, tj. 4 lipca 2019r. w godzinach od 7:00 do 16:00 dla poszczególnych nieruchomości przy ul. Głównej: 12, 13, 14, 15, 22, 23A, 23, Pub Kapsel i 24. Jednocześnie informujemy, że z uwagi na awarię w dniu jutrzejszym będzie można pobierać wodą pitną z cysterny przy ul. Głównej 13. Przepraszamy za utrudnienia.
3 lipca
Interesantów z Jabłonowa obsłuży Brodnica
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że 7 czerwca br. Stanowisko Zamiejscowe w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 28 będzie nieczynne. Wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdów oraz wydawaniem praw jazdy będzie można w tym czasie realizować w Brodnicy.
2 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z przebudową ul. Głównej w Jabłonowie Pomorskim, w dniu 03 lipca 2019 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach od 7:00 do 16:00 dla poszczególnych nieruchomości przy ul. Głównej: 12, 13, 14, 15, 22, 23A, 23, Pub Kapsel i 24. Jednocześnie informujemy, że z uwagi na awarię w dniu jutrzejszym będzie można pobierać wodą pitną z cysterny przy ul. Głównej 13.
27 czerwca
X SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
27 czerwca 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się X Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

26 czerwca
JUŻ ZA OKOŁO 3 LATA POPŁYNIE GAZ ZIEMNY W JABŁONOWIE POMORSKIM
UMiG
Dziś został podpisany List intencyjny i Porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem i Gminą Jabłonowo Pomorskie, a Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie  dotyczące budowy dystrybucyjnej sieci gazowej oraz stacji regazyfikacji LNG na terenie naszego miasta...
»»» więcej
 
 

26 czerwca
UMiG
SKRÓCONY CZAS PRACY
W związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi, z uwagi na utrzymujące się upały w dniu dzisiejszym, tj. 26 czerwca 2019r. Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. będzie czynny do godz. 14:00.
25 czerwca
Stacja Cooltura Festiwal w Jabłonowie
W sobotę, 29 czerwca odbędzie się festiwal Stacja Cooltura w Jabłonowie Pomorskim. To już trzecia edycja wydarzenia, którego organizatorzy przygotowali dla publiczności sporą dawkę pozytywnej muzyki. Jabłonowskie Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na Stadion Miejski o godz.15.
20 czerwca
 
 

20 czerwca
Projekt Erasmus+ w ZS w Zespole Szkół
Zespół Szkół
Dwuletni projekt (1.09.2017 - 31.08.2019) pod nazwą „Kształci nas Europa” jest skierowany do uczniów Technikum. Jego celem jest przede wszystkim wspieranie kształcenia zawodowego dzięki podniesieniu praktycznych umiejętności zawodowych uczniów...
»»» więcej
 
 

19 czerwca
 
 

18 czerwca
SPOTKANIE W SPRAWIE GAZU ZIEMNEGO
UMiG
W poniedziałek 17 czerwca br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Przemysława Górskiego odbyło się spotkanie z Panem Sebastianem Latanowiczem Dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. w Bydgoszczy...
»»» więcej
 
 

14 czerwca
UMiG
NOWE CENY WODY
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że zgodnie z decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, nr GD.RET.070/223/D/2018.KR z dnia 16.05.2018 r. od dnia 12 czerwca 2019 roku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie obowiązywać będą następujące ceny:
- za dostarczoną wodę 3,35 zł/m³ brutto
- za odprowadzanie ścieków gospodarstw domowych 6,81 zł/m³ brutto
- za odprowadzanie ścieków przemysłowych 8,61 zł/m³ brutto.
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
19 czerwca 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.

14 czerwca
Zabrała pijanemu kierowcy kluczyki i wezwała policjantów
KPP
Pijani kierowcy na drodze stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego ale i innych użytkowników dróg. Obywatelską postawą wykazała się mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego, które zabrała kluczyki od auta pijanemu kierowcy i powiadomiła policjantów...
»»» więcej
 
 

12 czerwca
Raport o stanie powiatu
W 2018 roku odbyło się 41 posiedzeń Zarządu V kadencji oraz 3 posiedzenia Zarządu VI kadencji. Podczas V kadencji, odbyły się 2 posiedzenia wyjazdowe, na których dokonano przeglądu stanu dróg powiatowych i zapoznano się ze stanem realizacji inwestycji drogowych. Zarząd Powiatu V kadencji przygotował 53 projekty uchwał i opiniował 7 projektów uchwał. Zarząd Powiatu VI kadencji przygotował 5 projektów uchwał Rady Powiatu - te oraz wiele innych informacji podsumowujących pracę Zarządu Powiatu w Brodnicy można znaleźć w obszernym, 181-stronicowym Raporcie o stanie powiatu w 2018 roku. Zachęcamy do lektury.
Z wieńcem i ozdobą dożynkową na konkurs
Tradycyjnie co roku Starostwo Powiatowe w Brodnicy organizuje Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych. Plenerowa gala konkursu odbędzie się 20 sierpnia br. o godz. 11. w parku przy głównej siedzibie starostwa, na ul Kamionka 18. Zapraszamy Panie z kół gospodyń wiejskich do udziału oraz zapoznania się z regulaminem.
11 czerwca
Zakończyliśmy Święto Województwa
KS
Województwo kujawsko-pomorskie ma 20 lat. W piątek (7 czerwca) odbyły się oficjalne obchody Święta Województwa, z udziałem samorządowych władz województwa, które rozpoczęła msza święta w intencji województwa w katedrze śś. Janów...
»»» więcej
 
 

11 czerwca
POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA
KP PSP
W dniu 09 czerwca 2019 r. na terenie Zespołu Szkół w Pokrzydowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu brodnickiego...
»»» więcej
 
 

11 czerwca
UROCZYSTE OTWARCIE PLAŻY W NOWEJ WSI
UMiG
07.06.2019r. dokonano oficjalnego odbioru realizacji robót zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy jeziorze w miejscowości Nowa Wieś poprzez budowę placu zabaw, siłowni zewnętrznej, boiska sportowego oraz toalety, sceny i parkingu ze zjazdem” oraz otwarcia plaży dla mieszkańców miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie.
»»» więcej
 
 

10 czerwca
Ostrzeżenie o upałach
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o upałach. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od godz. 13 w poniedziałek, 10 czerwca, do godz. 21 w środę, 12 czerwca 2019 r. Ostrzeżenie może zostać wydane powtórnie także pod koniec tygodnia
200 tysięcy złotych bez własnego wkładu
Tyle gminy mogą uzyskać w formie grantów - na szkolenia z kompetencji cyfrowych oraz na konsultacje społeczne planów zagospodarowania. Żeby dowiedzieć się o szczegółach, trzeba przybyć do Starostwa Powiatowego w Brodnicy przy ul. Kamionka 18 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 13 czerwca o godz.12 w sali 102.
10 czerwca
OBY RŻAŁO, CZYLI SCRABBLE W KONOJADACH
CKiS
8-9 czerwca 2019 roku odbyły się 8. Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble. Przez dwa dni scrabbliści z całej Polski, w znakomitej atmosferze, o którą zadbało sołectwo Konojady i KGW Konojady, zmagali się z zawiłościami polskiego języka.
»»» więcej
 
 

7 czerwca
Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble
Ponad 30 uczestników zgłosiło się do rywalizacji w VIII Otwartych Mistrzostwach Konojad w Scrabble. Powalczą o puchary i nagrody podczas dwudniowego turnieju, który odbędzie się w weekend 8-9 czerwca w miejscowym domu kultury.
7 czerwca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z uszkodzeniem sieci wodociągowej przez wykonawcę przebudowy ul. Głównej, w dniu 7 czerwca 2019 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach od 8:00 do odwołania dla mieszkańców ulic: Główna, Grudziądzka, Prosta, Polna, Słoneczna, Urzędowa, Wąska, Hallera, Rynek, Kolejowa, Lipowa, Żwirki, Wigury, Kwiatowa, Okrężna, Nowy Rynek, Gen. Sikorskiego, Rzemieślnicza, Osiedle Jabłonki, Osiedle za stacją orlen, Dorzeczna, Parkowa, Piecewo (strona miasta od torów kolejowych w kierunku Piecewa) oraz Jabłonowo Zamek. Za utrudnienia przepraszamy.
5 czerwca
Z przedsiębiorcami o pożyczkach
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców na cotygodniowy dyżur w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. W czwartek, 6 czerwca od godz. 9 do 14 w sali 102 urzędu przy ul. Kamionka 18 bezpłatnych porad udzielać będzie Anna Mazur, specjalista ds. pożyczek.
4 czerwca
 
 

3 czerwca
 
 

3 czerwca
 
 

1 czerwca
 
 

31 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
5 czerwca 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
30 maja
 
 

30 maja
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na ul. Wiejskiej w Jabłonowie Pomorskim, w dniu 31 maja 2019 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach od 7:00 do 17:00 dla mieszkańców ulic: Wesoła, Wiejska, Szczepańska, Kościuszki, Kościelna, Stara, Szkolna, Mostowa, Przemysłowa, Ogrodowa oraz w Szczepankach, Adamowie, Nowej Wsi, Buku Pomorskim, Jabłonowo Zamek, Płowężu i Płowężku. Jednocześnie informujemy, że 31 maja br., z uwagi na awarię, zostanie postawiony beczkowóz z wodą pitną.
Harmonogram wystawienia beczkowozu:
8.00 - 8.25 ul. Ogrodowa - przy targowisku
8.30 - 8.50 ul. Wesoła - skrzyżowanie Przemysłowa-Wesoła
9.00 - 9.30 ul. Kościelna parking przy kościele
9.40 - 10.10 ul. Stara nowe bloki
10.20 - 10.50 Szczepanki koło sklepu
11.00 - 11.30 Buk Pomorski koło zlewni
11.40 - 12.10 Adamowo koło sołtysa
12.40 - 13.00 Nowa Wieś koło sklepu
13.10 - 13.40 Płowężek koło sklepu
13.50 - 14.20 Płowęż koło kościoła
14.30 - 15.00 Jabłonowo Zamek koło sklepu
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. WIGURY
Informujemy, że w związku z obchodami Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 10. rocznicy nadania patronatu Miastu Jabłonowo Pomorskie, w dniu 1 czerwca 2019 roku w godzinach od 14.30 do 18.30 oraz w dniu 2 czerwca 2019 roku w godzinach od 09.00 do 15.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wigury. Ul. Wigury zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Żwirki do skrzyżowania z ulicą Mostową. Objazd do ulicy Mostowej będzie przebiegał ulicą Urzędową i Główną. Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie zapraszamy na obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 10. rocznicy nadania Miastu Jabłonowo Pomorskie Patronatu Bł. Matki Marii Karłowskiej oraz 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasterek na skwer przy pomniku błogosławionej.
KRUS INFORMUJE
Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 czerwca 2019r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 czerwca 2019r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych. Od 1 czerwca 2019r. kwoty przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio: 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, tj. 3 465 zł 70 gr i
130% tego wynagrodzenia, tj. 6 436 zł 30 gr
Nowe kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty ogłosił komunikatem z dnia 21 maja 2019r. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w związku z ogłoszeniem przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za I kwartał 2019r. (4 950 zł 94 gr). Podstawa prawna: Komunikat Prezesa GUS z dnia 13 maja 2019 r. w sprawie wynagrodzenia w I kwartale 2019r. /M.P. z dnia 13 maja 2019r. poz. 424/.
Komunikat Prezesa ZUS z dnia 21 maja 2019r. w sprawie kwot przychodu odpowiadających 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za I kwartał 2019r. stosowanych przy zmniejszaniu albo zawieszaniu emerytur i rent /M.P. z dnia 22 lutego 2019 r. poz. 450/.
Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy
29 maja
UMiG
Nabór kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2020-2023
Termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 30 czerwca 2019r., natomiast wybory odbędą się najpóźniej w październiku 2019r. (wyboru dokonuje rada Miejska na sesji w głosowaniu tajnym). Dodatkowe informacje umieszczone zostały na stronie:
 »»» BIP Urzędu Miasta i Gminy

29 maja
Województwo świętuje 20-lecie
Wyjątkowo bogate w atrakcje będzie tegoroczne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Świętowanie rozpocznie się w sobotę, 1 czerwca i potrwa do 11 czerwca. Imprezy odbędą się w wielu miastach regionu. W powiecie brodnickim atrakcje czekają na mieszkańców i gości w Brodnicy i Jabłonowie Pomorskim.
Sesja absolutoryjna
Na wtorek, 11 czerwca br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XI sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Porządek obrad przewiduje m.in. debaty nad raportem o stanie Powiatu Brodnickiego i sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Brodnickiego za 2018r. oraz głosowanie nad absolutorium. Posiedzenie odbędzie się w ZAZ, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
Dyrektor ZOZ zatrudniony
Dariusz Szczepański, dotychczasowy dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy, pokieruje placówką przez najbliższe sześć lat.  Na taki okres, wynikający z Ustawy o działalności leczniczej,  Zarząd Powiatu w Brodnicy zawarł nową umowę cywilnoprawną na zarządzanie ZOZ, po wygranym przez dyrektora konkursie na to stanowisko.
27 maja
 
 

27 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
29 maja 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.

26 maja
 
 

26 maja
UMiG
Awaria sieci wodociągowej
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z uwagi na awarię sieci wodociągowej na ul. Wiejskiej w Jabłonowie Pomorskim, w dniu dzisiejszym, tj. 26 maja 2019 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody do godziny 16:00 dla mieszkańców ulic: Urzędowa, Wesoła, Wiejska, Szczepańska, Kościuszki, Kościelna, Stara oraz w Szczepankach, Adamowie, Buku Pomorskim, Płowężu i Płowężku. Za utrudnienia przepraszamy.

24 maja
IX SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
23 maja 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

20 maja
Wrócili z mieczem…
Zespół Szkół
Nasi mundurowcy z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, po 2 dniach zmagań, ZWYCIĘŻYLI w II Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza Wielkiego – PUK Arena Lipno 2019 i uzyskali miano NAJLEPSZEJ KLASY MUNDUROWEJ W POLSCE...
»»» więcej
 
 

20 maja
 
 

20 maja
 
 

17 maja
 
 

12 maja
 
 

8 maja
 
 

6 maja
 
 

6 maja
 
 

4 maja
 
 

3 maja
 
 

1 maja
XXXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów
UMiG
1 maja 2019 roku ulicami Jabłonowa Pomorskiego przejechał XXXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza oraz IV Memoriał Eugeniusza Gryndy. W wyścigu udział wzięło około 200 zawodników z całego świata...
»»» więcej
 
 

30 kwietnia
 
 

27 kwietnia
JUBILEUSZ 10-LECIA KLUBU SENIORA
UMiG
27 kwietnia 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się jubileusz 10-lecia Klubu Seniora w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
 
 

26 kwietnia
UMiG
APEL O OSZCZĘDZANIE WODY
W związku z panującą suszą, zwiększonym poborem wody i obniżeniem poziomu wód gruntowych, Kierownik Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim zwraca się do mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie o oszczędne i racjonalne korzystanie z wody do czasu poprawy sytuacji pogodowej. W szczególności należy ograniczyć korzystanie z wody na cele nie związane z potrzebami sanitarno-bytowymi, np.:
- cele rekreacyjne, napełnianie basenów,
- podlewanie i zraszanie trawników i ogrodów warzywnych,
- mycie pojazdów, fasad budynków,
- uzupełnianie sadzawek.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku dalszego występowania suszy i nieracjonalnego korzystania z wody mogą następować problemy z dostawą wody.

25 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
8 maja 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.

19 kwietnia
 
 

18 kwietnia
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
UMiG
W Wielką Środę, 17 kwietnia 2019 roku, na Wzgórzu Zamkowym Sanktuarium Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej wyreżyserowane przez p. Justynę Prajs – Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim we współpracy z p. Anną Berent oraz p. Grażyną Jankowską...
»»» więcej
 
 

18 kwietnia
Seniorzy mistrzowsko deklamowali
W Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku 10 kwietnia zorganizowany został VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi…”. Na scenie o mistrzowskie tytuły i trofea ufundowane przez Powiat Brodnicki walczyli członkowie klubów, kół seniora i organizacji emerytów z terenu powiatu.
17 kwietnia
VIII SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
16 kwietnia 2019 roku w sali Klubu Seniora w Jabłonowie Pomorskim odbyła się VIII Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz.
»»» więcej
 
 

15 kwietnia
 
 

15 kwietnia
UMiG
VIII SESJA RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO ODBĘDZIE SIĘ W KLUBIE SENIORA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że w związku z koniecznością zapewnienia sali na egzamin ósmoklasistów, VIII Sesja Rady Miejskiej w Jabłonowie Pomorskim zaplanowana na 16 kwietnia br. odbędzie się w Klubie Seniora, ul. Główna 22. Za utrudnienia przepraszamy.

15 kwietnia
Kiermasz świątecznych rozmaitości
Powiatowy Kiermasz Wielkanocny wrósł już na stałe w pejzaż przedświątecznych wydarzeń w powiecie. Organizowana przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Popularnością cieszą się zwłaszcza - konkurs ozdób i dekoracji świątecznych oraz warsztaty tworzenia ozdób.
Nieodpłatna pomoc prawna: dla kogo i gdzie?
Od 1 stycznia 2019 r. z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i wykażą ten fakt przez złożenie stosownego oświadczenia.
12 kwietnia
 
 

12 kwietnia
 
 

12 kwietnia
 
 

11 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
17 kwietnia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.

10 kwietnia
 
 

10 kwietnia
 
 

9 kwietnia
UMiG
Informacja dotycząca egzaminów gimnazjalnych 2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent informuje, że pomimo trwającej akcji strajkowej nauczycieli egzaminy gimnazjalne oraz egzaminy ósmoklasistów odbędą się według wcześniej ustalonego harmonogramu tj. 10, 11 i 12 kwietnia odbędą się egzaminy gimnazjalne, a 15, 16 i 17 kwietnia egzaminy ósmoklasistów.

9 kwietnia
 
 

8 kwietnia
 
 

8 kwietnia
 
 

7 kwietnia
WIZYTA SAMORZĄDOWCÓW Z CHEŁMŻY
UMiG
W piątkowe popołudnie, 5 kwietnia 2019 roku, Jabłonowo Pomorskie odwiedził Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki wraz z przedstawicielami Samorządu oraz Mieszkańcami gminy Chełmża... »»» więcej
 
 

4 kwietnia
Ratujmy szpitale powiatowe
Ponad 700 osób z całej Polski przyjechało 2 kwietnia do Warszawy, aby walczyć o zmiany systemowe prowadzące do poprawy sytuacji szpitali powiatowych. W demonstracji przed Ministerstwem Zdrowia, zorganizowanej przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych, wzięli udział dyrektorzy placówek oraz przedstawiciele wszystkich grup zawodowych zatrudnionych w szpitalach. Protestujących ramię w ramię wspierali starostowie reprezentujący organy założycielskie, wśród nich starosta brodnicki, golubsko-dobrzyński i nowomiejski.
Brodnickie Targi Edukacji i Pracy
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Punkt Pośrednictwa Pracy zapraszają na Brodnickie Targi Edukacji i Pracy „Nauka-Zawód-Praca”. Targi odbędą się we wtorek 9 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym (hala sportowa). Będą okazją do zapoznania się ofertą edukacyjną oraz poszukania pomysłów na przyszłą karierę zawodową. Początek - godz. 10.
4 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
10 kwietnia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.

3 kwietnia
Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Brodnicy
Na czwartek, 11 kwietnia 2019 r. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał VIII sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ulicy Kamionka 24 w Brodnicy. Obrady rozpoczną się o godz. 15.30.  Porządek przewiduje rozpatrzenie pięciu projektów uchwał. Zaplanowano też sprawozdania, wnioski, oświadczenia i zapytania.
Terapia przez sztukę oraz plany WTZ
Arteterapia lub też - jak chcą niektórzy - artterapia oznacza leczenie przez sztukę. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Brodnicy metodę tę od dawna stosują terapeuci w pracy z uczestnikami zajęć.
3 kwietnia
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z uwagi na awarię sieci wodociągowej na ulicy Wąskiej w Jabłonowie Pomorskim, w dniu dzisiejszym, tj. 03.04.2019 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody do godziny 12:00 dla mieszkańców ulicy Wąskiej, Kolejowej, Rynek, Nowy Rynek i Hallera.Terminarz
6.12 Sesja Rady Miejskiej

6.12 Kiermasz Świąteczny

6.12 Mikołaj w Urzędzie

Oferta do 10 grudnia

Oferta do 10 grudnia

18.12 Warsztaty w Osadzie

25.12 ELENI bilety wyprzedane!R      E      K      L      A      M      A


Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2019r.

Harmonogram na grudzień

"Art-Kreatywni"

Planszogranie

Zajęcia Literacko-Plastyczne

Dyżury Burmistrza

Czasowa organizacja ruchu

Sprzedaż zezwoleń

Nieodpłatne poradnictwo

Zajęcia w Coolturaku

Astrobaza zaprasza

Klub Rodzica i Malucha

Świetlica przy Kościelnej

OFERTY PRACY
Bezpłatne szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko KonojadyTelefony

zeskanuj fotokod na komórkę


ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada