AKTUALNOŚCI


17 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
23 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
16 stycznia
 
 

16 stycznia
 
 

15 stycznia
 
 

15 stycznia
 
 

14 stycznia
 
 

14 stycznia
 
 

13 stycznia
 
 

12 stycznia
 
 

10 stycznia
UMiG
AWARIA!
W związku z poważną awarią sieci wodociągowej od godziny 8.40 do odwołania zamknięta dla ruchu kołowego pozostaje ulica Polna. Ponadto nastąpi wyłączenie dostawy wody dla ulic: Urzędowa, Nowy Rynek, Polna, część ulicy Główna, Osiedle i ulica Grudziądzka. Za utrudnienia przepraszamy.
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
16 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Wiesław Grabowski. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
8 stycznia
 
 

8 stycznia
Nowa skarbnik powiatu
Marzanna Fettke z Jabłonowa Pomorskiego została powołana na sesji, 4 stycznia przez radę na stanowisko Skarbnika Powiatu Brodnickiego. Radni odwołali z tej funkcji Aleksandrę Sternicką-Rafało, która przeszła na emeryturę.
Powiat wolontariuszom Orkiestry
Ponad 170 ochotników, w tym około 20-osobowy sztab, zagra w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brodnicy. Wolontariuszy Orkiestry Jerzego Owsiaka wspiera Powiat Brodnicki, który dla uczestników kwesty zabezpieczył m.in. ciepły posiłek.
Prorozwojowy budżet zmian
Rada Powiatu w Brodnicy na sesji w piątek, 4 stycznia, uchwaliła budżet. Zgodnie z planem, dochody Powiatu Brodnickiego w 2019 roku mają wynieść 82 814 257 zł, a wydatki 85 472 584 zł. Deficyt w wysokości 2 658 327 zł zostanie pokryty z nadwyżki z lat ubiegłych (2 632 803 zł) oraz wolnych środków.
7 stycznia
O pożyczkach w Grudziądzu
Czwartkowe dyżury konsultanta Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego w Starostwie Powiatowym Brodnicy zostały tymczasowo wstrzymane. Zainteresowanych kierujemy do nowej siedziby Funduszu w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego 4.
6 stycznia
 
 

3 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
9 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Marek Berendt. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
1 stycznia
 
 

28 grudnia
Nieodpłatna pomoc prawna - nowe zasady
Od 1 stycznia 2019 roku udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywać się będzie według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Kobiecie, która jest w ciąży, udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywać się będzie poza kolejnością. Zgłoszeń dokonuje się telefonicznie pod numerem 56/49-50-800.

28 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
2 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
23 grudnia
 
 

21 grudnia
 
 

20 grudnia
UMiG
Awaria sieci wodociągowej
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z uwagi na awarię sieci wodociągowej na terenie dworca PKP w Jabłonowie Pomorskim, w dniu dzisiejszym, tj. 20.12.2018 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 09:00 – 14:00 dla mieszkańców ulicy Kolejowa. Za utrudnienia przepraszamy.
19 grudnia
III sesja Rady Powiatu w Brodnicy
Na piątek, 28 grudnia przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał III sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Kamionka 24. Początek o godz.12.00.
14 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
19 grudnia 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, I piętro, pokój nr 16.
14 grudnia
 
 

13 grudnia
 
 

7 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
12 grudnia 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, I piętro, pokój nr 16.
6 grudnia
Nowy zarząd i komisje
We wtorek, 4 grudnia na drugiej w kadencji 2018-2023 sesji Rady Powiatu w Brodnicy radni wybrali starostę oraz nowy zarząd. Przewodniczącym Zarządu Powiatu w Brodnicy został ponownie Piotr Boiński. »»» więcej
4 grudnia
UROCZYSTOŚĆ PARAFIALNA W KOŚCIELE PW. ŚW. WOJCIECHA W JABŁONOWIE ZAMEK
UMiG
 
 

30 listopada
SPEKTAKL TEATRALNY PT. NOC LISTOPADOWA ORAZ PODSUMOWANIE AKCJI „JABŁONOWO PORUSZA”
UMiG
 
 

30 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
5 grudnia 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
29 listopada
O czym na II sesji Rady Powiatu w Brodnicy?
Na wtorek, 4 grudnia przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał II sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu, które odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej (początek g.12.00), radni wybiorą wiceprzewodniczących rady, Zarząd Powiatu i powołają komisje rady. Radni, po przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji, wysłuchają sprawozdań Starosty Brodnickiego z wykonania uchwał Rady Powiatu w Brodnicy oraz z działalności Zarządu Powiatu za okres od ostatniego sprawozdania. W programie sesji jest m.in. rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie: wyboru wiceprzewodniczących rady, wyboru Starosty Brodnickiego, Wicestarosty oraz członków Zarządu Powiatu w Brodnicy, a także powołania komisji Rady Powiatu w Brodnicy.
29 listopada
 
 

27 listopada
UMiG
WYŁĄCZENIE Z RUCHU KOŁOWEGO I PIESZEGO CZĘŚCI ULICY KWIATOWEJ
W związku z rozpoczynającymi się pracami remontowymi na dachu budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonowie Pomorskim przy ulicy Rynek 8 od dnia 28 listopada br. do odwołania wyłączona z ruchu pieszego i kołowego zostaje część ulicy Kwiatowej od strony ulicy Urzędowej i Rynek. Za utrudnienia przepraszamy.
26 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
28 listopada 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
20 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
21 listopada 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
19 listopada
 
 

16 listopada
Wczoraj w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 46. zbiórka krwi Klubu Krewniacy im. Piotra Kulki. W czasie zbiórki krew oddało 68 osób, co dało 30 litrów 243 ml krwi. Dziękujemy i gratulujemy każdej kropli krwi oddanej w czasie tej zbiórki! Kolejna zbiórka w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się 7 marca 2019 roku. Zapraszamy!
 
 

15 listopada
Elektroniczne zwolnienia lekarskie - ZUS informuje
Od 1 grudnia br. zwolnienia lekarskie będą wystawiane w formie elektronicznej. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu uruchomił dodatkowe działania w terenie w ramach powszechnej akcji informacyjnej.
13 listopada
 
 

9 listopada
Wnioski do końca listopada
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy przypomina o mijającym z końcem listopada br. terminie składania wniosków o dofinansowanie działań z zakresu sportu, kultury i turystyki w 2019 roku.
8 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
14 listopada 2018 roku (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
7 listopada
 
 

7 listopada
Ćwiczenie Renegade, czyli próba alarmu
W dniach 14-15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie Renegade-Sarex 18/II. W związku z powyższym na terenie powiatu brodnickiego mogą zostać włączone syreny alarmowe w celu ogłoszenia alarmu oraz jego odwołania.
Obchody 100-lecia niepodległości
Starosta Brodnicki i Burmistrz Brodnicy zapraszają mieszkańców miasta i powiatu na uroczystości oraz imprezy z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przypadającego w setną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.
5 listopada
I ja mogę chronić przyrodę
Pod takim hasłem odbył się X Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były możliwości ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz formy ochrony przyrody.
1 listopada
Radni z zaświadczeniami o wyborze
We wtorek, 30 października br. po raz pierwszy spotkali się w starostwie nowo wybrani radni Powiatu Brodnickiego. Z rąk sędzi  Marzanny Wiśniewskiej, przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej, odebrali zaświadczenia o wyborze.
31 października
Stypendia dla prymusów
Najlepszym uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Brodnicki przyznawane są jednorazowe stypendia. W tym semestrze otrzymały je 363 osoby, o ponad sto więcej niż w poprzednim.
Nagrody dla mistrzyń obiektywu
Laureaci konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy z okazji „X Dni Energii Odnawialnej” odebrali przyznane przez jury nagrody i wyróżnienia. We wtorek, 30 października konkursowe trofea wręczył nagrodzonym starosta Piotr Boiński.
26 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
31 października 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
25 października
Zespołowy spinning o Puchar Starosty
Na Jeziorze Dużym w Nowej Wsi Szlacheckiej odbyły się Drużynowe Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Brodnickiego. W rywalizacji zorganizowanej przez Koło PZW nr XIX w Jabłonowie Pomorskim uczestniczyło 15 dwuosobowych zespołów...
»»» więcej
O funduszach UE na kompetencje cyfrowe
Lokalny Punkt Informacyjnych Funduszy Europejskich w Grudziądzu, zaprasza jednostki samorządu terytorialnego na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek, 30 października od godz. 11 do 14 w Hoteliku Centrum w Brodnicy.
Opowiedzą jak pozyskać unijne wsparcie
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje w Brodnicy. Dotyczyć one będą możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

24 października
 
 

23 października
Prace na drogach powiatu brodnickiego
Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy poinformował o pracach na drogach powiatu brodnickiego, które wykonuje w ramach bieżącego utrzymania. Roboty prowadzone są w gminie Jabłonowo Pomorskie...
»»» więcej
Wybrani do Rady Powiatu w Brodnicy
Wiadomo kto będzie sprawował mandaty radnych Rady Powiatu w Brodnicy VI kadencji. Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej dostępne są oficjalne wyniki wyborów. Z kolei protokoły Powiatowej Komisji Wyborczej można obejrzeć na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Brodnicy.
»»» więcej
19 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
24 października 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
19 października
Odpowiedź starostów na publikacje
W związku z opublikowaniem w tygodniku „Czas Brodnicy” w dniu 19 października br. artykułów pt. „Uwaga na sejmik wojewódzki” oraz „Tak się robi u nas drogi” publikujemy odpowiedź starosty i wicestarosty brodnickiego dotyczącą poruszanych w artykułach kwestii.

14 października
 
 

12 października
Wczoraj odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Jabłonowie Pomorskim. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński...
»»» więcej
 
 

10 października
6.10.2018 r, na Stadionie w Jabłonowie Pomorskim odbył się XXXVI Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie...
»»» więcej
 
 

8 października
UMiG
OBWIESZCZENIA KOMISJI WYBORCZYCH
»»» kandydaci na Radnych
»»» kandydaci na Burmistrza
»»» kandydaci do Powiatu
»»» kandydaci do Sejmiku
4 października
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, iż z uwagi na awarię sieci wodociągowej, w dniu dzisiejszym, tj. 04 października br. nastąpi wyłączenie wody od godziny 12:00 do godziny 16:00 w następujących miejscowościach:
- Jaguszewice,
- Jabłonowo-Zamek,
- Budziszewo
Za utrudnienia przepraszamy!
INFORMACJA DLA CZŁONKÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH
Pierwsze posiedzenie obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie oraz ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie odbędzie się 4 października 2018 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Obecność członków komisji obowiązkowa.
26 września
UMiG
PRACE PRZY DROGACH POWIATOWYCH
W dniu dzisiejszym, tj. 26 września 2018 roku rozpoczęto pracę przy drogach powiatowych w miejscowości Górale oraz Jabłonowo Pomorskie ul. Kościuszki, w kierunku Nowej Wsi. Pracę polegają na usuwaniu karpów i potrwają do 3 października. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!
25 września
 
 

24 września
UMiG
PŁATNOŚĆ III RATY OPŁATY ZA KORZYSTANIE Z ZEZWOLEŃ NA SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie przypomina przedsiębiorcom o dokonaniu płatności III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Wg art. 11¹ ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, opłatę, o której mowa, wnosi się na rachunek Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, w każdym roku kalendarzowym objętym zezwoleniem w trzech równych ratach w terminach: I rata – do 31 stycznia, II rata – do 31 maja, III rata – do 30 września danego roku kalendarzowego. Nr rachunku bankowego: Bank Spółdzielczy Brodnica / Oddział Jabłonowo Pomorskie 50 9484 1150 0400 0547 2004 0007
24 września
 
 

21 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
26 września 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
17 września
 
 

17 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
19 września 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
12 września
UMiG
ĆWICZENIA STRAŻACKIE
W sobotę 15.09.2018 roku nad jeziorem Dużym w Nowej Wsi odbędą się coroczne ćwiczenia OSP, w godzinach 12.00-16.00. Strażacy przepraszają za ewentualne niedogodności, jednocześnie zapraszają mieszkańców, kibiców do obserwowania zmagań podnoszących gotowość bojową członków Ochotniczej Straży Pożarnej.
10 września
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z uwagi na awarię sieci wodociągowej W Nowej Wsi, dnia 10 września br. nastąpi wyłączenie wody od godziny 10:00 do godziny 13:00 w następujących miejscowościach:
- Nowa Wieś,
- Adamowo,
- Płowęż,
- Płowężek
- część ulicy Kościuszki
Za utrudnienia przepraszamy!
5 września
UMiG
UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM
W związku z wojewódzkimi zawodami sportowo-pożarniczymi Ochotniczych Straży Pożarnych w Jabłonowie Pomorskim, w dniu 8 września 2018r nastąpi całkowite wyłączenie ul. Słonecznej z ruchu drogowego. Utrudnienia wystąpią od godz. 7:00 do godziny 17:00. Za utrudnienia przepraszamy
3 września
 
 

3 września
 
 

3 września
W hołdzie poległym
Kancelaria Sejmiku

 
 

3 września
Dożynki Wojewódzkie
Kancelaria Sejmiku

 
 

1 września
 
 

1 września
Rocznica Wrześniowa
Jablonowo.com

 
 

31 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
5 września 2018 roku (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
31 sierpnia
UMiG
INFORMACJA - PRZETARGI
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, iż realizacja niżej wymienionych inwestycji wydłuża się ze względu na brak podmiotów (wykonawców) zainteresowanych wykonaniem niżej wymienionych robót budowlanych. W chwili obecnej w zakresie przebudowy/modernizacji dróg trwają postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dla zadań:
1)      Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Płowęż
2)      Przebudowa drogi gruntowej Górale-Wronka
3)      Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Nowa Wieś
4)      Budowa zatoki autobusowej w miejscowości Kamień
Dla zadania nr 1 w roku bieżącym przeprowadzono już 5 postępowań przetargowych. Wszystkie z nich zostały unieważnione ze względu na brak złożonych ofert. W dniu dzisiejszym dla przedmiotowego zadania po raz kolejny zostanie umieszczone ogłoszenie o  zamówieniu publicznym. Dla  zadania nr 2 w roku bieżącym przeprowadzono już 2 postepowania przetargowe. Przedmiotowe zadanie podzielone jest na 2 etapy. W chwili obecnej realizowany jest  I etap, a postępowanie nr 3, dotyczące II etapu, zostanie wszczęte w pierwszej połowie września br. Dla zadania nr 3 w roku bieżącym zakończono 1 postępowanie przetargowe, które zostało unieważnione ze względu na brak ofert. Postępowanie nr 2 zostanie wszczęte w pierwszym tygodniu września br. Dla zadania nr 4 trwa postępowanie przetargowe, w którym termin składania ofert upływa dnia 04.09.2018 r. Podsumowując w bieżącym roku w zakresie przebudowy/modernizacji dróg na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie przeprowadzono 9 postepowań wyboru wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego, w których udało się wyłonić tylko 1 wykonawcę dla zadania nr 2.
30 sierpnia
Dnia 29 sierpnia 2018r. w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania uzyskanych w ramach awansu zawodowego nauczycieli...
»»» więcej
 
 

29 sierpnia
 
 

25 sierpnia
Kobiety na Traktory
Jablonowo.com
czyli Dożynki 2018.

 
 

24 sierpnia
 
 

24 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
29 sierpnia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
21 sierpnia
 
 

21 sierpnia
 
 

21 sierpnia
UMiG
INFORMACJA O UTRUDNIENIACH W RUCHU
W związku z organizacją dożynek Gmino-Sołeckich w dniu 25 sierpnia 2018 w Jabłonowie Pomorskim w godzinach 13.00-13.30 na czas przejścia korowodu dożynkowego zostanie wyłączony ruch na ul. Kościelnej, ul. Mostowej, ul. Główna, ul. Kolejowa, ul. Hallera. Ponadto na czas trwania uroczystości ulica Rynek zostanie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Hallera, ul. Wąskiej i ul. Urzędowej. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o podporzadkowanie się znakom i sygnałom podawanym przez służby.

20 sierpnia
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
Kierownik ZWiK w Jabłonowie Pomorskim informuję, iż w dniu jutrzejszym, tj. 21.08.2018 nastąpi wyłączenie wody z powodu budowy przyłącza sieci wodociągowej na ul. Przemysłowej, osiedle Jabłonowo-Zamek. Wyłączenie wody nastąpi od godz. 9.00 do 17.00. Za utrudnienia przepraszamy!

20 sierpnia
18 sierpnia najlepsi rolnicy z regionu – laureaci konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” spotkali się na corocznym spotkaniu dożynkowym w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Na spotkaniu gościł również przewodniczący sejmiku Ryszard Bober. ..
»»» więcej
 
 

17 sierpnia
UMiG
16 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
22 sierpnia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
13 sierpnia
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
Jutro tj. 14.08.2018 roku nastąpi wyłączenie wody z powodu budowy przyłącza sieci wodociągowej i na potrzebę wykonania wpięcia w istniejącą sieć wodociągową. Wyłączenie wody nastąpi:
  • w godz. 9-12 na ulicach: Ogrodowa, Przemysłowa, Jabłonowo Zamek
  • w godz. 12–14 na ulicach: Żwirki, Wigury, część ul. Grudziądzkiej, Dorzeczna, Parkowa
Za utrudnienia przepraszamy!
7 sierpnia
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
W dniu jutrzejszym, tj. 8 sierpnia 2018 roku, od godz. 9.00 do godz. 14.00 w związku z awarią sieci wodociągowej zostaną wyłączone z ruchu następujące ulicę: Kopernika oraz od Polnej do Bohaterów Westerplatte. Nastąpi, także wyłączenie wody na podanych powyżej ulicach oraz dodatkowo całe osiedle Jabłonki, Piecewo przy ul. Grudziądzkiej, ul. Główna, ul. Urzędowa, ul. Polna, ul. Kasztanowa, Piecewo. Za utrudnienia przepraszamy
3 sierpnia
W czasie zbiórki zgłosiło się 70 osób, ostatecznie krew oddało 59 osób, co dało 26 litrów 369 ml krwi...
»»» więcej
 
 

3 sierpnia
UMiG
Przerwa w dostawie wody
Dnia 4 sierpnia 2018 roku od godziny 23:00 do 2:00 z uwagi na pracę konserwacyjne w hydroforni Szczepanki, nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Za utrudnienia przepraszamy
2 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
8 sierpnia 2018 roku (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur  w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
2 sierpnia
Wczoraj obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największego zrywu niepodległościowego w Polsce okupowanej przez nazistowskie Niemcy...
»»» więcej
 
 

30 lipca
30 lipca 2018 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie odbyła się XLIX nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński...
»»» więcej
 
 

26 lipca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
1 sierpnia 2018 roku (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur  w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
24 lipca
 
 

23 lipca
22 lipca 2018 roku po raz trzynasty odbył się Jarmark Ekologiczny skupiający tłumy zwolenników zdrowej żywności. XIII Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny „Jarmark z królewną Anną”  rozpoczął się o godz. 13.00 na przedzamczu w Brodnicy...
»»» więcej
 
 

23 lipca
Przed energetyczną, jabłonowską publicznością zaprezentowały się zespoły: Goodway, Myasta, Episode, Ruch Wolnych Myśli, Route 11 i gwiazda wieczoru - Kamil Bednarek!..
»»» więcej
 
 

23 lipca
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
W związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Krótkiej w dniu dzisiejszym, tj. 23 lipca 2018 rok w godzinach 9.30 - 13.00 nastąpi wyłączenie sieci wodociągowej na ul. Wrzosowa, Różana, Słoneczna,Urzędowa, Nowy Rynek, Rynek, Polna, Wąska, Osiedle Jabłonki i osiedle Piecewo.
21 lipca
Dziś w Jabłonowie Pomorskim odbył się I Zlot Pojazdów Zabytkowych - wydarzenie, które możemy określić słowami „podróży w czasie”. Podróż w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż tego dnia w jednym miejscu spotykają się prawdziwi pasjonaci klasycznej motoryzacji...
»»» więcej
 
 

21 lipca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
25 lipca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz.
Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
18 lipca
Mobilne studio wakacyjnej ekipy Polskiego Radia PiK zawitało dzisiaj, tj. 18 lipca bieżącego roku do Jabłonowa Pomorskiego. Audycja rozpoczęła się o godzinie 9:00...
»»» więcej
 
 

14 lipca
13 lipca 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim  odbyła się XLVIII uroczysta Sesja Rady Miejskiej, która zainaugurowała  obchody Dni Jabłonowa...
»»» więcej
 
 

11 lipca
Zapraszamy na Dni Drwęcy
14 lipca od godziny 14.00 - OSIR w Brodnicy obchody XXXIV Dni Drwęcy. Zapraszamy.
Kasa nieczynna
W dniach od 12 do 20 lipca 2018 oraz od 30 lipca do 7 sierpnia 2018 roku nieczynna będzie kasa nr 2 Starostwa Powiatowego w Brodnicy, przy ul. Żwirki i Wigury. Klienci mogą korzystać z kasy nr 1, działającej w siedzibie starostwa, przy ul. Kamionka 18 w Brodnicy lub dokonywać wpłat bezpośrednio na rachunek bankowy.
Dni Jabłonowa Pomorskiego
Samorządowcy z Jabłonowa zapraszają na gminne święto. Od 13 do 22 lipca 2018 będą imprezy z okazji Dni Jabłonowa.

7 lipca
 
 

6 lipca
UMiG
BURMISTRZ INFORMUJE
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że Komisja powołana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego do spraw oszacowania zakresu i wysokości szkód, doznanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy w czerwcu 2018 roku w Mieście i Gminie Jabłonowo Pomorskie. Dnia 9 lipca 2018r. rozpocznie prace w sprawie ustalenia wysokości szkody, poprzez lustrację na miejscu bez względu na obecność rolnika.
ZAPROSZENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski zaprasza przedsiębiorców z terenu miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie na spotkanie, zorganizowane we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Spotkanie odbędzie się w dniu 11 lipca 2018r. o godz. 10:00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Podczas spotkania wystąpią prelegenci z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy. Zapraszamy serdecznie!
5 lipca
Młodzież pięknie zdaje matury
Młodzież z powiatu brodnickiego zdaje egzaminy maturalne powyżej średniej wyników z województwa i ogólnopolskich. 3 lipca w czasie uroczystości różyczkowania w I LO nagrodzono bardzo wielu świetnych maturzystów.
Zaproszenie na targowisko WTZ
Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej zapraszają mieszkańców Brodnicy na TARGOWISKO „PODARUJ, ZAMIEŃ, SPRZEDAJ”, które odbędzie się 10 lipca 2018r. (wtorek) w godz. 11.00 – 18.00 na placu przed Warsztatem Terapii Zajęciowej ul. Wyspiańskiego 13.
Seniorzy podróżują
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy aktywnie spędzają czas. W końcu czerwca wybrali się na wycieczkę do Gdańska.

3 lipca
Trwają upragnione wakacje. Od zakończenia roku szkolnego, policjanci prowadzą wzmożone działania „Bezpieczne Wakacje 2018”, które mają ograniczyć zdarzenia z udziałem dzieci, młodzieży, a także innych uczestników ruchu drogowego...
»»» więcej
 
 

30 czerwca
28 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie  Pomorskim odbyła się XLVII Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

29 czerwca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 lipca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
29 czerwca
Nowy mammograf
29 czerwca 2018 roku w starostwie podpisano umowę na zakup mammografu do brodnickiego szpitala.
Domy prawie gotowe

Zakończyły się prace budowlane przy domach dziecka w Brodnicy. Rozpoczął się odbiór końcowy inwestycji.
Nowa karetka w szpitalu
Nowa karetka pogotowia - samochód  Volkswagen Crafter ze specjalistycznym wyposażeniem, którą zakupił szpital w Brodnicy, będzie spieszyła do pacjentów w sytuacjach zagrożenia.
Zakończenie roku szkolnego w ZS Jabłonowo
22. czerwca 2018r. w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Wicestarosta Mariusz Klonowski gratulował prymusom szkoły.
Na powitanie lata
Jak co roku, na początku lata, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej zaprosili gości, by wspólną zabawą  powitać czas kanikuły.
„Warto marzyć” – spotkanie uczniów z  Panem Wojciechem Kupczykiem
O historii olimpiad sportowych opowiadał na spotkaniu z młodzieżą Wojciech Kupczyk, pedagog, redaktor, działacz i kibic sportowy z Brodnicy.
Uczcili 100 lat Niepodległej
Uczniowie i nauczyciele Zespołu szkół w Jabłonowie uczestniczyli w patriotycznych i religijnych uroczystościach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

28 czerwca
26 czerwca 2018r. w Brodnicy odbyła się Sesja Rady Powiatu, podczas której służby, inspekcje i straże zdały sprawozdanie z działalności, dotyczącej bezpieczeństwa w powiecie brodnickim...
»»» więcej
 
 

28 czerwca
Będą wędkować w Rugii
Dzieci z powiatu brodnickiego wyjechały do Niemiec  na Międzynarodowe Spotkania Wędkarskie Dzieci i Młodzieży.
O pieczy zastępczej
W Domu Harcerza w Brodnicy odbyły się spotkania dotyczące rozwoju pieczy zastępczej i placówek opiekuńczo wychowawczych do 14 dzieci w ramach projektu "Rodzina w Centrum".
Różyczkowanie w I LO
3 lipca o godzinie 17.00 w szkole przy ul. Lidzbarskiej w Brodnicy odbędzie się uroczystość różyczkowania absolwentów I LO.
Międzynarodowy Turniej Rycerski
Od 6 do 8 lipca na zamku Golubskim odbędzie się Międzynarodowy Turniej Rycerski.
Sesja Rady Powiatu
26 czerwca 2018 r. na sesji rady Powiatu w Brodnicy radni m.in.  zapoznali się z raportami służb, inspekcji i straży na temat  bezpieczeństwa mieszkańców powiatu brodnickiego.
Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Górznie
W Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Górznie przez całą dyżurować będą ratownicy. Ratownicy, dyrektor szpitala w Brodnicy i starosta dziękowali sponsorom, którzy pomogli w przygotowaniu nowego lokum dla Podstacji Pogotowia.
Ekosadownicy
Przy szkolnym budynku przy ul. Karbowskiej powstaje ekosad. To część projektu „Tradycyjny sad”, realizowanego w CKZiU w Brodnicy.

27 czerwca
O Pomniku...
Kancelaria Sejmiku i Siostry Pasterki
Pomnik Bł. Matki Marii Karłowskiej (1865-1935) – Patronki Jabłonowa Pomorskiego powstał jako efekt prac Komitetu Społecznego Budowy Pomnika, powołanego 22 września 2017 r. z inicjatywy przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera oraz Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Pasterek m. Gracjany Zborały...
»»» więcej
 
 

25 czerwca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
27 czerwca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
25 czerwca
Pożegnanie absolwentów w CKZiU
22 czerwca br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Brodnicy przy ul. Mazurskiej odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Gimnazjum dla Dorosłych oraz słuchaczy Szkoły Policealnej dla Dorosłych.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
4 czerwca w Dworze Artusa w Toruniu konferencja podsumowująca regionalne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Na spotkaniu uhonorowano rodziców zastępczych i osoby wspierające rodziny.
Wycieczka  Hufca Pracy
W nagrodę za pracę w ciągu roku szkolnego oraz zaangażowanie w działalność na rzecz Hufca uczestnikom 2-1 Hufca Pracy z Brodnicy zorganizowano wycieczkę.
WOPR-owcy z CKZiU
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy powstała Szkolna Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wchodząca w skład brodnickiego WOPR–u.
Sesja Rady Powiatu

26 czerwca 2018 r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się  XLVIII sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Hity Pomorza i Kujaw
20 czerwca na zamku w Gniewie odbyła się gala finałowa przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowego HIT Regionów2018 Kujaw i Pomorza 2018.
Turniej Klubu Pionek
Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzacych „Pionek” zorganizował w Brodnicy turniej bowlingowy.
Uczniowie po stażach zagranicznych
„Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi, a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem” - pod takim hasłem uczniowie CKZiU w Brodnicy podsumowywali swoje staże zagraniczne, finansowanego w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA, EDUKACJA, ROZWÓJ na zasadach programu Erasmus+.
O dotacjach  na rozwój firmy
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców, na których podane będą informacje, jak uzyskać dotację na rozwój firmy.

23 czerwca
 
 

22 czerwca
 
 

22 czerwca
 
 

22 czerwca
Z inicjatywy przewodniczącego sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera 12 czerwca 2018 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli młodzieżowych rad gmin i miast województwa kujawsko-pomorskiego...
»»» więcej
 
 

21 czerwca
Uwaga - burze z gradem
Dyżurny synoptyk: Anna Zielińska-Szefka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem, które 21 czerwca mogą zdarzyć się na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego.
Koniec roku szkolnego
22 czerwca w szkołach kończy się rok szkolny. Młodzież rozpoczyna dwumiesięczne wakacje.
Dla fanów zabytkowych aut
21 lipca w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się I Zlot Pojazdów zabytkowych.
Msza w intencji Ojczyzny
Wspólnota Intronizacji Najświętszego serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów przy Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy informuje, że  22 czerwca o godzinie 18.30 – w brodnickiej Farze będzie msza św. dziękczynna w 100-lecie odzyskania niepodległości.
Komisja Sejmiku w Grzmięcy i Płowężu
19 czerwca odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Poszanowania Energii Sejmiku Województwa. Kustosz Izby Tradycji Rybackiej zaprasza do  Płowęża.
Wrócili z trzema medalami
Reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy wywalczyli trzy medal w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych
Mistrzowie wędkarstwa
17 czerwca 2018r. na jeziorach  Głęboczek i Forbin  odbyły się zawody wędkarskie spławikowe o Mistrzostwo Rejonu  PZW w Brodnicy.

20 czerwca
W zorganizowanym Mundialu 2018, młodzi piłkarze Naprzodu, grający jako Urugwaj zajęli pierwsze miejsce. W turnieju zorganizowanym w miniony weekend w Książkach, okazali się bezkonkurencyjni wśród ekip z naszego regionu w kategorii trampkarza...
»»» więcej
 
 

19 czerwca
Izbę Tradycji Rybackiej w Płowężu odwiedzili dziś członkowie Komisji Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Poszanowania Energii w Toruniu, na czele z Przewodniczącym Komisji Pawłem Zgórzyńskim, Wicestarostą Mariuszem Klonowskim oraz Przedstawicielami Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego...
»»» więcej
 
 

18 czerwca
Cieszymy się, że konkurs cieszy się tak dużą popularnością. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!
»»» więcej
 
 

18 czerwca
W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku, na stadionie miejskim w Jabłonowie Pomorskim odbyły się Miejsko-Gminne Zawody w Sportach Pożarniczych...
»»» więcej
 
 

18 czerwca
W dniu 16.06.2018r. reprezentacja mundurowców z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pom. uczestniczyła w ostatniej IV rundzie Wojewódzkiej Lidze Strzeleckiej LOK – Golub–Dobrzyń 2018 w strzelaniu z karabinka sportowego kbks...
»»» więcej
 
 

15 czerwca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
20 czerwca 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Zastępca Przewodniczącego Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony środowiska Piotr Dombrowski. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
13 czerwca
9 czerwca 2018r. w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się kolejna edycja Astrofestiwalu. Astronomiczny plener, w tym roku odbywający się w malowniczej scenerii grudziądzkich spichlerzy, zgromadził miłośników astronomii skupionych wokół Astrobaz Kopernik oraz setki widzów...
»»» więcej
 
 

13 czerwca
Nowe skrzyżowanie w Bobrowie
Oficjalnie zakończyła się inwestycja powiatowa -przebudowa  skrzyżowania w Bobrowie.
Gmina Bobrowo z Powiatem
13 czerwca w starostwie Wójt Gminy Bobrowo i starostowie podpisali dwie umowy  w sprawie realizacji wspólnych  inwestycji drogowych Gminy i Powiatu.
Ćwiczenia przeciwpowodziowe
Ćwiczenia przeciwpowodziowe jednostek ochrony przeciwpożarowej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego powiatu golubsko-dobrzyńskiego, brodnickiego oraz rypińskiego.
Piknik w szkole
8. czerwca 2018r. w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbył się VI Piknik Szkolny „Gościnnie i rodzinnie z Zespołem Szkół”.
„Jak nie czytam, jak czytam”
7. czerwca 2018 r w wielu szkołach w powiecie brodnickim uczniowie i nauczyciele wspólnie czytali ulubione lektury w ramach akcji promującej czytelnictwo.

12 czerwca
Uwaga - wydział nieczynny
15 czerwca 2018 roku z przyczyn technicznych nieczynny będzie wydział Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Brodnicy.
Jubileusz 145-lecia I LO

15 czerwca w I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej odbędę się uroczystości związane z jubileuszem 145-lecia szkoły.
Zaproszenie do konkursu „Nasz powiat”
Starostwo Powiatowe w Brodnicy zaprasza do konkursu na prezentację multimedialną. Konkurs organizowany jest z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 20-lecia działania samorządu powiatowego.
Szkoła młodych patriotów
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zdobyło certyfikat „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”.
Mikrodotacje - „Inicjuj z FIO na start”
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO na start”.
Ogólnopolskie spotkania cyrkowe
Od 8 do 10 czerwca w Brodnicy gościli młodzi cyrkowcy z różnych stron Polski. XIX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA CYRKOWE BRODNICA 2018 zorganizowali: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Kładka” i Brodnicki Dom Kultury.
Anna Wazówna w Golubiu-Dobrzyniu
9 czerwca w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się uroczystości związane z 450-leciem urodzin Anny Wazówny i Dniem Szwedzkim.
Małe mistrzostwa  w Brodnicy
14 zespołów na stadionie OSiR w Brodnicy wzięło udział w "Małych Mistrzostwach Świata" zorganizowanych przez BKS Sparta.

9 czerwca
 
 

8 czerwca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
13 czerwca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Michał Kropiewnicki. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
6 czerwca
Różyczkowanie w III LO
30 maja w III LO odbyła się uroczystość różyczkowania.  69 absolwentów szkoły otrzymało róże z rąk swoich młodszych kolegów z klas drugich. W obecności wielu  gości wyróżniono najlepszych uczniów szkoły.

4 czerwca
Lasy według planów
Będą nowe plany urządzania lasów na terenie gminy Brzozie.
Odsłonięcie pomnika w Jabłonowie
1 czerwca 2018r. w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika Bł. Matki Marii Karłowskiej. Pomnik poświęcił ks. bp. Wiesław Śmigiel.
Zdrowie - przed Mistrzostwami Świata
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy przekazuje informację i ocenę ryzyka ECDC związaną ze zdarzeniem, jakim są nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.

3 czerwca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
6 czerwca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Marek Berendt. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
1 czerwca
1 czerwca 2018r. w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika Bł. Matki Marii Karłowskiej...
»»» więcej
 
 

1 czerwca
 
 

31 maja

 
 

30 maja
Dzieci świętują
1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka to okazja, by specjalnie postarać się o uśmiech dzieci.
III Auto-Szulc Wrak Race
2 czerwca przy stacji Orlen przy trasie Brodnica-Rypin już od godziny 9.30 rusza  impreza - III  Auto-Szulc Wrak Race.
Płonie las
Trwają ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek ochrony przeciwpożarowej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego powiatu rypińskiego brodnickiego oraz golubsko-dobrzyńskiego podczas symulowanego pożaru lasu.
Anna Wazówna w Pokrzydowie i w starostwie
Niecodzienny gość odwiedził Starostwo w Brodnicy, budząc zainteresowanie pracowników i klientów urzędu. Anna Wazówna - jakby zeszła z portretu – we wspaniałej dworskiej sukni, ozdobionej słynnymi  klejnotami odwiedziła starostów i urzędników.

29 maja
Samorządowcy na strzelnicy
26 maja na strzelnicy JW. 3537 w Brodnicy odbyły się XII  Zawody w Strzelectwie Sportowym. Rywalizacji z okazji Dnia Samorządowca patronował w tym roku Wójt Gminy Brodnica.
Wsparcie dla przedsiębiorstw
Lokalny Punkt Informacyjnych Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne spotkania informacyjne, na których omówione zostaną dostępne w 2018 roku formy wsparcia dla przedsiębiorstw z funduszy europejskich.
Starosta dziękuje
- Dziękuję wszystkim współorganizatorom Festynu Małych Ojczyzn. Dziękuję  wystawcom, osobom tworzącym stoiska, pracownikom samorządowym zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, osobom  występującym na scenie, służbom porządkowym i mediom, które relacjonowały zdarzenie.
Po festynie
Sześć samorządów z terenu powiatu brodnickiego: Powiat Brodnicki wraz z pięcioma  samorządami gminnymi: Miastem Brodnicą, gminami: Brodnica, Brzozie, Świedziebnia, Zbiczno zaprosiło mieszkańców i gości  do wspólnej zabawy na Festynie Małych Ojczyzn.
Dycha Anny Wazówny
Prawie 140 zawodników ukończyło VII Bieg Dycha Anny Wazówny, który towarzyszył Festynowi Małych Ojczyzn.
Kadeci na poligonie
W dniach 22- 23 maja br. uczniowie – kadeci trzech  klas  pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na poligonie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
Meeting Lekkoatletyczny „Barwy Sprawności”
Dnia 22 maja 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy wzięli udział w VII Meetingu Lekkoatletycznym „Barwy Sprawności”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 19 im. bł. ks. S. W. Frelichowskiego w Toruniu.

29 maja
 
 

27 maja
 
 

26 maja
26 maja 2018 roku w Niepublicznym Przedszkolu „Aniołkowo” w Jabłonowie Pomorskim świętowano Dzień Mamy i Taty w stylu Azjatyckim...
»»» więcej
 
 

26 maja
Wczoraj Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim obchodziła 40-lecie nadania imienia. Z tej okazji nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali wyjątkową uroczystość...
»»» więcej
 
 

26 maja
 
 

25 maja
Wczoraj w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XLVI Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

24 maja
Absolutorium jednogłośnie
Budżet wykonany zgodnie z prawem, celowo, rzetelnie i gospodarnie – tak na ostatniej sesji Rady Powiatu komisja rewizyjna opiniowała wykonanie budżetu Powiatu Brodnickiego za rok 2017. Radni jednym głosem udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium.
Pomnik Błogosławionej Matki Marii Karłowskiej
Komitet Budowy Pomnika Bł. Matki Marii Karłowskiej w Jabłonowie zaprasza 1 czerwca na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika.

24 maja
Będą drogi z dofinansowaniem
Starostwo Powiatowe w Brodnicy
Ponad 4 miliony 350 tysięcy złotych z RPO trafi do powiatu na wykonanie „Przebudowy drogi powiatowej nr 1815C Jabłonowo Pomorskie-Górale-Konojady na odcinku 1,7 kilometra ul. Główna i Kolejowa (etap I) oraz ul. Generała Sikorskiego (etap II)...
»»» więcej
 
 

24 maja
 
 

22 maja
Uwaga - kasa nieczynna
Od 28 maja do 8 czerwca2018 roku nieczynna będzie kasa, działająca przy Wydziale Geodezji  Starostwa Powiatowego w Brodnicy, przy ul. Żwirki i Wigury.
Pożegnanie absolwentów
18 maja 2018r.w Zespole Szkół w Jabłonowie odbyła się  uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
XV Wojewódzki Konkurs Piosenki w Grudziądzu
17 maja 2018 roku w grudziądzkim klubie ,,Akcent”, odbył się XV Wojewódzki Konkurs Piosenki. Reprezentanci ZSS w Brodnicy wypadli świetnie, zdobywając pierwsze i drugie miejsce.
Powiat i Gmina - razem
21 maja w Starostwie podpisano umowę dotacyjną na przebudowę drogi Gortatowo-Szczuka.
Kolektory słoneczne w szpitalu
W brodnickim szpitalu zakończono projekt modernizacji i budowy ekologicznych systemów ciepłowniczych pod nazwą:  „Instalacja próżniowych kolektorów słonecznych do wspomagania przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz rozbudowy miejsc parkingowych wraz z zadaszeniem z miejscem dla pola próżniowych kolektorów słonecznych oraz drogą dojazdową na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy”
XXI Ogólnopolski festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych
Od 21 do 23 maja w Sali Brodnickiego domu Kultury prezentują się niepełnosprawni artyści z całej Polski.
21 maja
Pożegnanie absolwentów
Zespół Szkół
18.  maja 2018 roku w Zespole Szkół  w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych...
»»» więcej
 
 

20 maja
W skład rywalizacji wchodziły trzy dyscypliny: strzelanie z kbks do tarcz biatlonowych (każde niezestrzelony cel, karany był biegową rundą karną), bieg terenowy i rzut granatem (nie przekroczenie określonej odległości karane dodatkową rundą karną)...
»»» więcej
 
 

18 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
23 maja 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Barbara Bober. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
18 maja
Wczoraj zbiórka krwi przebiegała szybciej dzięki przybyciu dwóch lekarzy, którzy badali chętnych krwiodawców oraz przygotowaniu aż 7 foteli do poboru krwi. W czasie zbiórki zgłosiło się 76 osób, ostatecznie krew oddało 71 osób, co dało 31 litrów 950 ml krwi...
»»» więcej
 
 

17 maja
Rajd i spływ na festynie Małych Ojczyzn
Organizatorzy spływu kajakowego i rajdu pieszego, które odbędą się w ramach Festynu Małych Ojczyzn w Brodnicy 26 maja 2018 r.,  podają informacje dla osób zainteresowanych uczestnictwem w imprezach.
ZS Jabłonowo -  pożegnanie absolwentów
18 maja o godzinie 14.00 odbędzie się uroczystość pożegnania absolwentów w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
Jubileusz w szkole w Małkach
Społeczność Szkoły Podstawowej w Małkach razem z zaproszonymi gośćmi świętowała pięciolecie nadania szkole imienia i sztandaru.
Konkurs czytelniczy
W Pałacu Anny Wazówny odbyła się X edycja Konkursu Czytelniczego pod nazwą „CZY ZNAM, WIEM i… POTRAFIĘ”?
Nabór do OHP
Ochotniczy Hufiec Pracy w Brodnicy przedstawia informacje o naborze na rok szkolny 2018/2019.

17 maja
UMiG
INFORMACJA BURMISTRZA
Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym na zadanie pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie (świetlice wiejskie): - Rozbudowa budynku użyteczności publicznej (świetlica wiejska w Nowej Wsi) wraz z jego przebudową i termomodernizacją, - Zmiana sposobu użytkowania części budynku użyteczności publicznej (świetlica wiejska w Lembargu) na pomieszczenia techniczne (kotłownie) wraz z jego przebudową i termomodernizacją”.
»»» więcej
17 maja
UMiG
INFORMACJA BURMISTRZA
Wczoraj Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął listę operacji zawierającą informację o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Na ww. liście znajduje się również projekt złożony przez Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie na zadanie pn. „Przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Buk Pomorski na dz. nr 252/2”.
»»» więcej
17 maja
UMiG
UWAGA PRZEDSIĘBIORCO!
Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.
»»» więcej
16 maja
Zgłoś dzielnicowego z powiatu brodnickiego..

 
 

16 maja
JUBILEUSZ 100-LECIA ISTNIENIA OSP OSIEK
Starostwo Powiatowe w Brodnicy
11 maja 2018 roku w Osieku obchodzono 100 lat istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestnicy uroczystości zebrali się na uroczystym apelu na placu przed remizą. Tam odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona  jubileuszowi 100-lecia OSP...
»»» więcej
 
 

16 maja
Festyn Małych Ojczyzn
26 maja już po raz drugi samorządowcy z powiatu brodnickiego  zaproszą na plenerową imprezę „Festyn małych Ojczyzn”.
Utrudnienia w ruchu drogowym
W związku z organizacją Festynu Małych Ojczyzn w dniu 26 maja 2018r. w Brodnicy wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym
Caritas rozpoczyna budowę
15 maja przy ul. Gajdy w Brodnicy symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się  budowa nowego obiektu Brodnickiego Centrum CARITAS.
ZUS dla lekarzy
ZUS organizuje spotkanie informacyjne dla lekarzy nt. wypełniania elektronicznych zwolnień lekarskich. »»» więcej
Rocznica urodzin Anny Wazówny

Starosta i Burmistrz Brodnicy zapraszają  na uroczystości z okazji 450. rocznicy urodzin Anny Wazówny.
100 lat OSP w Osieku
11 maja  strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku świętowali jubileusz 100-lecia istnienia swojej jednostki. Były odznaczenia i wyróżnienia dla strażaków. Gospodarze Powiatu Brodnickiego przekazali jednostkom OSP sprzęt ratowniczy.
Wiosenne sprzątanie
Ponad stu uczniów razem z dorosłymi wzięło udział w ekologicznej akcji sprzątania, którą zorganizowała Fundacja Life Promotion. Powiat sfinansował posiłek dla sprzątających wolontariuszy.
Golub-Dobrzyń - przegląd Zespołów Ludowych
13 maja odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych połączony z degustacją potraw tradycyjnych.
V Wojewódzki Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy brali udział w IV Wojewódzkim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Z uśmiechem przez świat – podróż w rytm Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o Prawach Osób Niepełnosprawnych”.
VIII Przegląd Teatralny w Grudziądzu
Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy, wzięli udział w VIII Przeglądzie Teatralnym, zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, na którym zaprezentowali przedstawienie pt.: „Jaś i Małgosia”.

15 maja
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji, podczas uroczystej zbiórki  policjantów oraz pracowników cywilnych brodnickiej komendy, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. Pawła Spychały odbyło się wprowadzenie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy, podinsp. Krzysztofa Grugiel...
»»» więcej
 
 

14 maja
Przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu odbyła się inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym...
»»» więcej
 
 

14 maja
Spotkania o kobietach i dla kobiet
16 maja 2018r. o godz. 15.00 w Hotelu Stork odbędzie się konferencja „KOBIETA BEZ BARIER”.
Spotkania na temat zdrowia
Zapraszamy na spotkania informacyjne organizowane przez Ministerstwo Zdrowia w Programie Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Tematyka spotkań obejmuje m.in. depresję poporodowej, obturacyjną chorobę płuc czy profilaktykę osteoporozy.

14 maja
Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowany związek małżeński rozwijał się, rozkwitał, ubogacał i doczekał się złotej rocznicy, którą jest jubileusz 50-lecia jak również 60-lecia pożycia małżeńskiego...
»»» więcej
 
 

11 maja
 
 

11 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
16 maja 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
11 maja
Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu 68-letniego mieszkańca Tadajewa, proszone są o kontakt z najbliższą jednostka Policji, pod nr tel. 112, 997, bądź bezpośrednio z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy, pod nr tel. 56 491 42 00..
»»» więcej
 
 

10 maja
Dotacje do żłobków
Urząd Marszałkowski zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie m.in. środków z RPO na tworzenie miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.
Zaproszenie na festyn
W sobotę, 12 maja  Brodnickie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" zaprasza na festyn charytatywny. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na terapię, rehabilitację i leczenie podopiecznych Stowarzyszenia.
Sesja Rady Powiatu
23 maja 2018 r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Fundusze europejskie - konsultacje
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

8 maja
Dziś mija 73. rocznica zakończenia II wojny światowej - największego i najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w historii, w którym wzięło udział 61 państw, zmobilizowano ponad 110 mln żołnierzy, a zginęło ponad 55 mln ludzi. II wojna światowa jest tragedią XX wieku...
»»» więcej
 
 

8 maja
Pomoc w likwidacji barier
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy realizuje pilotażowy program „Aktywny samorząd”. Program daje osobom niepełnosprawnym  szansę na dofinansowanie przy likwidacji różnego rodzaju barier, utrudniających aktywne życie zawodowe i społeczne.
Strażacki jubileusz
5 maja 2018r. strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Sumowie   obchodzili jubileusz 80-lecia działania jednostki.
Interreg Europa - otwarty nabór do programu
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju informuje o projektach w ramach programu Interreg Europa.

7 maja
Powodzenia - dla maturzystów
W szkołach ponadgimnazjalnych trwają egzaminy maturalne. W powiecie brodnickim do matury przystąpiło 514 osób.
Lepsze drogi w powiecie
Po podpisaniu umów rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej w Dąbrówce i wykonywanie nakładek bitumicznych na 15 odcinkach dróg w powiecie brodnickim. To inwestycje drogowe, które kosztować będą prawie milion sześćset osiemdziesiąt tysięcy złotych.
Święto 3 Maja
3 maja obchodziliśmy narodowe święto, które upamiętnia rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody Narodowego Święta 3 Maja zorganizowano w Brodnicy i Jabłonowie Pomorskim. W szkołach były uroczyste akademie
Różyczkowanie w CKZiU
27 kwietnia 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyła się tradycyjna uroczystość „Różyczkowania” absolwentów – Technikum w Brodnicy, Technikum im. Zesłańców Sybiru oraz Liceum dla Dorosłych.
Drzwi Otwarte w szkole w Jabłonowie
25 kwietnia 2018 roku społeczność Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim zaprosiła gimnazjalistów na Dzień  Drzwi Otwartych.
„100 lat Niepodległej” – międzyszkolny konkurs historyczny
W Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 1. edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego pod hasłem „100 lat Niepodległej”.

5 maja
Maturalne zmagania (w tym egzaminy z przedmiotów dodatkowych i egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych) zakończą się pod koniec maja. Maturzystom życzymy powodzenia!
»»» więcej
 
 

4 maja
4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystościach w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
 
 

4 maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów (3 maja 1791)...
»»» więcej
 
 

4 maja
 
 

4 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
9 maja 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
4 maja
 
 

4 maja
 
 

2 maja
UMiG
Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie o konkursie na stanowisko urzędnicze ds. zamówień publicznych w Referacie Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej, Budownictwa i Drogownictwa:
»»» treść ogłoszenia
»»» kwestionariusz osobowy
2 maja
 
 

R      E      K      L      A      M      ATerminarz
17-25.01 Ferie z Coolturakiem

21.01 "Krwawy Księżyc"

22-26.01 Ferie w Bibliotece

01.03 Miłości ślad
Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2019r.

Harmonogram na styczeń

Zajęcia w Coolturaku

Astrobaza zaprasza

Klub Rodzica i Malucha


OFERTY PRACY
Bezpłatne szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko KonojadyTelefony

zeskanuj fotokod na komórkę


ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada