AKTUALNOŚCI


29 października
 
 

28 października
UMiG
AKCJA STERYLIZACJI I KASTRACJI PSÓW I KOTÓW WŁAŚCICIELSKICH W ROKU 2020
Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie oraz Fundacja Siedem Życzeń zaprasza na zabiegi kastracji lub sterylizacji psów i kotów właścicielskich  z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Zabieg dotowany jest w 50% pozostałą kwotę pokrywa właściciel psa. Liczba zabiegów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia zwierząt do zabiegów należy dokonać pod numerem telefonu 601 450 503 u Pani Moniki Waleryn. 
28 października
 
 

27 października
 
 

26 października
 
 

26 października
Starosta na kwarantannie
Starosta brodnicki Piotr Boiński poinformował dziś, że służby sanitarne skierowały go na kwarantannę. Stało się to po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u osoby, z którą miał kontakt.
25 października
 
 

24 października
 
 

23 października
 
 

23 października
 
 

22 października
Sesja przełożona o tydzień
Zwołana na 27 października XXI Sesja Rady Powiatu w Brodnicy odbędzie się we wtorek, 3 listopada - postanowił przewodniczący Roman Pytlasiński. Wyznaczona godzina i porządek obrad pozostają bez zmian. Nie zmienia się także to, że sesja przeprowadzona zostanie w zdalnym trybie obradowania.
22 października
 
 

21 października
 
 

20 października
To będzie pierwsza taka sesja
Na wtorek, 27 października br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXI sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu radni zajmą się m.in. ustaleniem wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowanie, zmianami w budżecie powiatu oraz określeniem rozkładu godzin pracy aptek. Posiedzenie po raz pierwszy w historii odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania. Początek o godz. 13.00.
20 października
 
 

20 października
 
 

19 października
O powiecie w TVP Bydgoszcz
W najbliższym wydaniu „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 20 października br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w sobotę, 24 października o godz. 10.15.
19 października
UMiG
Wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. Informuje, że zgodnie z podjętą Uchwałą Nr XXV/147/20 Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego z dnia 28 września 2020r., do dnia 10 listopada 2020r. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe uczniom szkół podstawowych mieszkającym na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Druki wniosku i oświadczeń znajdują się na stronie BIP Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. w zakładce „Druki do pobrania”
Spotkanie informacyjne - Powszechny Spis Rolny 2020 - Obowiązek każdego rolnika!
W województwie kujawsko-pomorskim do spisania mamy 65 tysięcy gospodarstw. Do tej pory spisało się nieco powyżej 30%. Dlatego, żeby pomóc rolnikom organizujemy spotkanie informacyjne z użyciem platformy MS TEAMS. Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 10.00. Potrwa 60 minut.
Żeby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link:
Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams
18 października
 
 

17 października
 
 

16 października
 
 

15 października
Szpital wznowił przyjęcia na wewnętrznym
Oddział Wewnętrzny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy znów przyjmuje pacjentów. Po kilkudniowej przerwie zawieszone z powodów sanitarnych przyjęcia zostały wznowione.
15 października
 
 

14 października
 
 

14 października
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

13 października
 
 

13 października
 
 

13 października
Starostwo wyróżnione za działania edukacyjne
Zrealizowane przez Powiat Brodnicki projekty, których efektem jest m.in. nowy obiekt CKZiU przy Alei Leśnej zostały uhonorowane tytułem „Kryształowy HIT 2020” w konkursie „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu”. Prestiżową nagrodę odebrał starosta Piotr Boiński podczas uroczystej gali na Zamku Gniew na początku października. Tytuł HIT otrzymały również dwie brodnickie firmy - PEC Sp. z o.o. oraz RM Hildebrandt Sp. z o.o. Sp. K.
Życzenia i podziękowania dla ratowników
Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego przedstawiciele władz Powiatu Brodnickiego przesyłają życzenia oraz wyrazy uznania Ratownikom Medycznym, Pracownikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. – Państwa postawa, pełna hartu ducha i wielkiej odwagi, zwłaszcza teraz w czasie trwającej epidemii COVID-19, zasługuje na nadzwyczajny szacunek i podziw – napisali w podziękowaniu.
13 października
 
 

13 października
 
 

13 października
 
 

12 października
 
 

12 października
 
 

9 października
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że dnia 12 października 2020 r. w godzinach od 9:00 do 11:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w Jabłonowie Pomorskim, ul. Żwirki i Wigury oraz część ul. Grudziądzkiej. Za utrudnienia przepraszamy.
Koronawirus: informacje i zalecenia
Uwaga! W przestrzeni publicznej zasloń usta i nos. Zachowaj dystans. Od 10.10 obowiazuje żółta strefa epidemiczna.
9 października
 
 

8 października
 
 

7 października
UMiG
Ogłoszenie o dzierżawie nieruchomości
7 października
 
 

6 października
 
 

5 października
 
 

5 października
UMiG
Ćwiczenie RENEGADE-SAREX-20
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje mieszkańców, że w dniach 6-9 października br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGADE-SAREX-20. Elementami przedsięwzięcia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stanowiący potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
W związku z powyższym na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie mogą zostać włączone syreny alarmowe w celu ogłoszenia alarmu dotyczącego zagrożenia z powietrza.

2 października
 
 

1 października
 
 

1 października
 
 

30 września
 
 

30 września
UMiG
Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych
Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w przedmiocie zaopiniowania projektów uchwał w sprawie: zniesienia Sołectwa Adamowo, utworzenia i nadania statutu Sołectwa Płowężek, zmiany granic Sołectwa Buk Pomorski  - Odnośnik do ogłoszenia opublikowanego w BIP.
29 września
 
 

28 września
UMiG
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
»»» Płowęż
»»» Adamowo
»»» Rynek
»»» Słoneczna

28 września
 
 

25 września
 
 

25 września
 
 

25 września
UMiG
OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACOWNIKA
Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika socjalnego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim  - odnośnik do ogłoszenia w BIP Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim.

23 września
 
 

22 września
 
 

21 września
 
 

21 września
Droga z solidną podbudową
Najpierw były lata starań i wiele przeciwności, które oddalały w czasie realizację inwestycji. W końcu nadszedł właściwy czas i sprzyjające okoliczności. Rozbudowana droga powiatowa nr 1815C Jabłonowo Pomorskie-Górale-Konojady na odcinku ul. Główna i Kolejowa (etap I) i ul. Gen. Sikorskiego (etap II) służy już mieszkańcom. W czwartek, 17 września br., inwestycja uroczyście została oddana do użytku.
»»» więcej
Uczcili pamięć Zesłańców Sybiru
W piątek, 18 września przedstawiciele społeczności powiatu brodnickiego oddali cześć Polakom wywiezionym w głąb Rosji, zamęczonym w łagrach i więzieniach sowieckich. Podczas tegorocznej uroczystości w CKZiU wspominano także Jarosława Michałowskiego, zmarłego w czerwcu prezesa Koła Związku Sybiraków w Brodnicy.
18 września
 
 

18 września
 
 

17 września
Akcja #sadziMY 2020
Polscy leśnicy każdego roku sadzą miliony drzew. W tym roku w ramach akcji #sadziMY sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych  organizatorzy przygotowali milion sadzonek.
17 września
Wysoki wynik jabłonowskiego technikum
Starostwo, jp
Tegoroczny egzamin maturalny był trudniejszy dla uczniów ze względu na zdalne nauczanie podczas pandemii. Tym bardziej cieszy sukces Technikum w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Zdawalność matury w tej właśnie szkole wyniosła 88 proc. To dużo powyżej średniej w kraju...
 
 

16 września
 
 

16 września
Z okazji Dnia Sybiraka
W czwartek, 17 września przypada Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji w piątek,  18 września  przedstawiciele społeczności powiatu brodnickiego oddadzą cześć Polakom wywiezionym w głąb Rosji, zamęczonym w łagrach i więzieniach sowieckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 przed obeliskiem w CKZiU przy ul. Karbowskiej 29.
16 września
 
 

14 września
O powiecie w magazynie „Nad Drwęcą”
W najnowszym wydaniu programu „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 15 września br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w sobotę, 19 września o godz. 10.15.
14 września
 
 

11 września
 
 

10 września
 
 

10 września
Ruszyła akcja szczepień przeciwko grypie
Epidemiolodzy twierdzą, że w 2020 r. szczepienie przeciw grypie powinno być dla każdego priorytetem. Chodzi o to, by w dobie koronawirusa łatwiej można było odróżnić zachorowanie na grypę od COVID-19, których początkowe objawy są bardzo podobne. Wśród pierwszych, którzy się zaszczepili, jest starosta brodnicki Piotr Boiński.
10 września
 
 

9 września
 
 

4 września
 
 

4 września
UMiG
ODWOŁANE ZEBRANIA SOŁECKIE
Burmistrz Miasta i Gminy uprzejmie informuje, że ze względu na sytuację epidemiologiczną zebrania sołeckie, które miały się odbyć w dniach 7-11 września 2020 r. - zostają odwołane. O kolejnych terminach zebrać sołtysi zostaną powiadomieni w kolejnej korespondencji.

3 września
 
 

2 września
Uczniowie wrócili do szkół
Ponad trzy tysiące uczniów, w tym 729 żaków pierwszego rocznika rozpoczęło 1 września rok szkolny w szkołach prowadzonych przez Powiat Brodnicki. Uroczyste rozpoczęcie roku z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego wBrodnicy odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Mazurskiej.
2 września
 
 

1 września
 
 

1 września
 
 

1 września
 
 

31 sierpnia
 
 

31 sierpnia
 
 

31 sierpnia
 
 

28 sierpnia
 
 

25 sierpnia
 
 

25 sierpnia
Dla bibliotek, domów kultury i stowarzyszeń
Ruszyła kolejna edycja Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse” - programu, który jest nastawiony na rozwój kompetencji społecznych młodzieży z małych miast i wsi. Ideą p rogramu jest wsparcie projektów, których celem będzie  rozwój u młodych ludzi umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.
24 sierpnia
 
 

21 sierpnia
 
 

20 sierpnia
Stanowisko zamiejscowe tymczasowo nieczynne
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że w dniach 24-25 sierpnia br. Stanowisko Zamiejscowe w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 28 będzie nieczynne. Wnioski i zawiadomienia w tym czasie będzie można składać w pok. nr 5 Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie lub za pośrednictwem internetu oraz Paczkomatu Urząd24.
20 sierpnia
 
 

19 sierpnia
Uczciliśmy 100-lecie bitwy pod Brodnicą
We wtorek, 18 sierpnia przedstawiciele społeczności Brodnicy, powiatu brodnickiego i zaproszeni goście uczcili pamięć bohaterów roku 1920, którzy przed stu laty stanęli w obronie Ojczyzny podczas wojny polsko-bolszewickiej. Z powodu pandemii obchody okrągłej rocznicy historycznej wiktorii nad bolszewikami miały skromniejszy wymiar niż zwykle. Były jednak jak zawsze uroczyste.
19 sierpnia
 
 

19 sierpnia
UMiG
Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim wybrany
W wyniku zakończonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim jako kandydat na dyrektora została wyłoniona Pani Katarzyna Pomianowska.
Pani Katarzyna Pomianowska spełnia wymagania formalne i wykazała się znajomością zagadnień oraz predyspozycjami do wykonywania zadań i obowiązków w zakresie dotyczącym w/w stanowiska.
18 sierpnia
 
 

16 sierpnia
 
 

16 sierpnia
Debiut pisarski z sąsiedztwa
Co zrobić z wakacyjnym popołudniem, kiedy sierpniowy upał powoli ustępuje rześkości wieczoru? Można na przykład sięgnąć po lekturę dobrej powieści w pięknych okolicznościach przyrody. Tym bardziej jeśli jej autorem jest ktoś z sąsiedztwa. „Dom z widokiem na szczęście” to debiut pisarski pochodzącej z Jabłonowa Pomorskiego Klaudii Duszyńskiej. Książka ukazała się na rynku wydawniczym w połowie lipca.
15 sierpnia
 
 

14 sierpnia
Pokazy dawnych rzemiosł
Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, na czym polega folusznictwo oraz usłyszeć o innych pradawnych  rzemiosłach wywodzących się z tkactwa Stowarzyszenie Sagitta zaprasza 16 sierpnia do Brodnicy. W muzeum, na dziedzińcu brodnickiego zamku odbędą się pokazy w ramach projektu „Dotyk historycznych rzemiosł” finansowanego ze środków Powiatu Brodnickiego.
Nowy magazyn Nad Drwęcą już we wtorek
W najbliższym magazynie „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 18 sierpnia br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w czwartek, 20 sierpnia o godz. 19.30 oraz w sobotę, 22 sierpnia o godz. 10.15.
Wystawa upamiętniająca historyczną wiktorię
Z okazji 100-lecia zwycięstwa nad bolszewikami Starosta Brodnicki zaprasza do obejrzenia plenerowej wystawy, którą przygotowało Biuro Programu "Niepodległa" we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Wystawa została wzbogacona o wątek bitwy brodnickiej.
13 sierpnia
UMiG
AWARIA TELEFONÓW
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że  w związku z awarią masową operatora Netia w dniu 13.08.2020r. kontakt telefoniczny z Urzędem nie jest możliwy. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynika, że awaria może potrwać do godziny 16-tej. Prosimy kontaktować się z Urzędem za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej, w tym  e-mail i ePUAP. Za utrudnienia przepraszamy.
13 sierpnia
 
 

12 sierpnia
Szkoły powiatu powyżej średniej
Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki matur. Absolwenci liceów i techników prowadzonych przez Powiat Brodnicki uzyskali wyniki wyższe niż średnia w kraju i w regionie. Aż 76 proc. przystępujących do matury zdało egzamin dojrzałości. To dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nauka w ubiegłym roku szkolnym z powodu pandemii prowadzona była inaczej niż zazwyczaj.
Na zalesienia i pielęgnację
Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 ma na celu zwiększanie obszarów leśnych poprzez zalesianie i tworzenie terenów zalesionych na gruntach rolnych i z sukcesją naturalną. W ramach poddziałania rolnicy mogą ubiegać się o pomoc ze środków Unii Europejskiej.
12 sierpnia
UMiG
Informacja dotycząca stypendiów szkolnych
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 upływa w dniu 15 września 2020r. Formularze wniosku o stypendium szkolne dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy (okienko podawcze, parter budynku) oraz na stronie »»» BIP Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Obecnie obowiązujące kryterium dochodowe wynosi 528,00 zł netto na 1 osobę w rodzinie wnioskodawcy. Do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające dochody netto rodziny wnioskodawcy z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku. Wskazać należy wszelkie osiągane dochody, tj. ze stosunku pracy, prowadzonej działalności gospodarczej, z gospodarstwa rolnego, świadczenia opieki społecznej (zasiłki, dodatki mieszkaniowe, itd.).
Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym ustawowo określonym terminie od 1 do 15 września 2020r.
12 sierpnia
 
 

11 sierpnia
Wojownik pokonany
LKS Naprzód


 
 

11 sierpnia
Zaszczep się przeciw grypie
W 2020r. szczepienie przeciw grypie powinno być dla każdego obywatela priorytetem – mówią epidemiolodzy. Chodzi o to,  by łatwiej było odróżnić zachorowanie na grypę od COVID-19, których początkowe objawy są bardzo podobne. Szczepiąc się będziemy przygotowani na walkę z jedną epidemią, a nie dwiema - dodają.
11 sierpnia
 
 

7 sierpnia
 
 

6 sierpnia
UMiG
Informacja Urzędu Stanu Cywilnego
Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Ewidencji Ludności oraz Dowodów Osobistych obsługuje interesantów tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym,
tel.: 056 69-76-804, kom.: 601-825-481,
e-mail: usc@jablonowopomorskie.pl
Bez wcześniejszego umówienia przyjmujemy tylko zgłoszenia zgonu. Za utrudnienia przepraszamy.
6 sierpnia
 
 

5 sierpnia
Dla przyszłych wojskowych
1 września 2020 absolwenci szkół podstawowych po raz pierwszy będą mogli rozpocząć naukę w Oddziale Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym w Jabłonowie Pomorskim. Ci, którzy nie zdecydowali jeszcze o wyborze szkoły, a marzą o karierze wojskowej, mogą poważnie rozważyć ofertę nauki w jabłonowskim OPW. Wolne miejsca czekają na chętnych.
4 sierpnia
 
 

3 sierpnia
 
 

3 sierpnia
Oddali cześć bohaterom powstania
Społeczność miasta i powiatu brodnickiego uczciła 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Cześć powstańcom oddali przedstawiciele władz powiatu, składając wraz z innymi delegacjami wiązanki kwiatów przed brodnickim pomnikiem AK przy ul. Sądowej.
3 sierpnia
 
 

1 sierpnia
 
 

29 lipca
Z ˝Paczkomatem Urząd24˝ dużo łatwiej
Paczkomat Urząd 24 to rozwiązanie, które umożliwia mieszkańcom realizację sprawy bez wizyty w urzędzie. Urządzenie zostało zainstalowane 23 lipca przed Starostwem Powiatowym w Brodnicy. Urząd Starosty Brodnickiego jest jedną z 11 placówek samorządowych w Polsce i jedyną w regionie, które wdrażają nowy sposób obsługi klientów.
28 lipca
 
 

27 lipca
Nowy sposób rejestrowania łodzi
1 sierpnia 2020 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (Dz. U. z 2018 r., poz. 1137 ze zm.). Zgodnie z nową regulacją organem rejestrującym jest starosta lub właściwy polski związek sportowy w rozumieniu ustawy o sporcie.
24 lipca
 
 

16 lipca
 
 

13 lipca
 
 

10 lipca
Na inwestycje dla samorządów
W czwartek, 9 lipca, w Brodnicy samorządowcy z powiatu brodnickiego odebrali vouchery na inwestycje. To w ramach zapowiedzi wsparcia przez rząd kluczowych dla gmin i powiatów zadań, które mają być realizowane z Funduszu Inwestycji Samorządowych.
10 lipca
 
 

10 lipca
UMiG
10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie
Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia wszystkie biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.
9 lipca
 
 

2 lipca
UMiG
Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości
Program "Moja Woda"
Informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024. Więcej informacji:
https://portal.wfosigw.pl/informacje-o-programie


2 lipca
Zarząd z absolutorium za 2019 rok
Zarząd Powiatu w Brodnicy uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium podczas XIX Sesji Rady Powiatu, która odbyła się we wtorek, 30 czerwca 2020 roku, w auli ILO w Brodnicy. Radni przyjęli uchwały bez głosu sprzeciwu po debacie nad „Raportem o stanie Powiatu Brodnickiego” i sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok.
2 lipca
 
 

1 lipca
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które złożyły rachunki do dnia 26 czerwca, odbędzie się w dniu 3 lipca (piątek).
Przetarg Oddziału Regionalnego AMW w Bydgoszczy na sprzedaż mienia ruchomego niekoncesjonowanego
»»» więcej
26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

25 czerwca
 
 

24 czerwca
Program „Rehabilitacja 25 plus”
Ruszył nabór wniosków do pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus”. Oddział Kujawsko-Pomorski PFRON zachęca wszystkie podmioty prowadzące Ośrodki Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawcze oraz Ośrodki Rewalidacyjno-Wychowawcze z regionu do udziału w programie w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski należy składać w K-P Oddziale PFRON od 22 czerwca 2020r. do 5 sierpnia 2020r.
23 czerwca
Życzenia z okazji Dnia Ojca
Biuro Senatora RP


 
 

23 czerwca
 
 

22 czerwca
 
 

20 czerwca
UMiG
INFORMACJA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie prosi osoby, które w wyniku deszczu nawalnego w dniu wczorajszym, tj. 19.06.2020r., poniosły szkody materialne, o telefoniczne skontaktowanie sie do godz. 17:00 z inspektorem Dariuszem Góralskim - nr telefonu: 783 205 111.
20 czerwca
 
 

17 czerwca
Egzamin 8-klasisty
SP Jabłonowo

 
 

17 czerwca
 
 

16 czerwca
UMiG
15 czerwca
 
 

15 czerwca
Życzenia dla 8-Klasistów
Biuro Senatora RP


 
 

15 czerwca
 
 

14 czerwca
Wkrótce sesja absolutoryjna
Na wtorek, 30 czerwca br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XIX sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Porządek obrad przewiduje m.in. debaty nad raportem o stanie Powiatu Brodnickiego i sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Brodnickiego za 2019 r. oraz głosowanie nad absolutorium. Posiedzenie odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Lidzbarskiej 14 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
13 czerwca
„Nad Drwęcą˝ już we wtorek
W tym tygodniu zakończyły się zdjęcia do najnowszego odcinka magazynu „Nad Drwęcą - region”. Jego premierę z materiałami o powiecie brodnickim będzie można obejrzeć na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 16 czerwca br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w czwartek, 18 czerwca o godz. 19.45 oraz w sobotę, 20 czerwca o godz. 10.15.
10 czerwca
 
 

10 czerwca
 
 

8 czerwca
 
 

8 czerwca
 
 

7 czerwca
Życzenia dla Maturzystów
Biuro Senatora RP


 
 

5 czerwca
 
 

4 czerwca
 
 

1 czerwca
UMiG
INFORMACJA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że piątek 12 czerwca 2020 roku będzie dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w zamian za Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypadające na dzień wolny od pracy, tj. sobotę (podstawa: art. 130 § 2 Kodeksu pracy).
1 czerwca
Znowu razem w WTZ
W oparciu o Zarządzenie Wojewody Kujawsko-pomorskiego oraz Rozporządzenia PFRON w WTZ wznowiono zajęcia stacjonarne w oparciu o bazę placówki. 1 czerwca to pierwszy dzień zajęć po długiej przerwie. Niepełnosprawni przynieśli swoje prace wykonane podczas zajęć zdalnych, za co otrzymali nagrody wręczone przez instruktorów terapii.
1 czerwca
 
 

1 czerwca
 
 

1 czerwca
 
 

28 maja
UMiG
Ustalenie zasad korzystania ze stadionu miejskiego
Osoby zainteresowane korzystaniem ze stadionu proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty w godzinach od 9:00 do 15:00 w Centrum Kultury i Sportu w celu ustalenia zasad korzystania z obiektu do dnia 30 Maja 2020 r.
nr tel. 56-49-59-140
27 maja
 
 

27 maja
W Dniu Samorządowca
Biuro Senatora RP


 
 

26 maja
UMiG
Ogłoszenia o konkursach na dyrektora
  • Zarządzenie nr 39/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 25 maja 2020 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pom.
  • Zarządzenie nr 40/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 25 maja 2020 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim
26 maja
 
 

25 maja
Życzenia dla Mam
Biuro Senatora RP


 
 

25 maja
 
 

22 maja
Do starostwa osobiście, ale z rozwagą
Od poniedziałku, 25 maja Starostwo Powiatowe w Brodnicy wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. Ruch klientów w urzędzie regulowany będzie zgodnie z zasadą: jedna osoba obsługiwana na jedno stanowisko obsługi. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa interesantów i pracowników. Więcej w ogłoszeniu Starosty Brodnickiego.
21 maja
Do której szkoły, czyli wszystko o rekrutacji
19 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas pierwszych oraz wstępnych szkół ponadpodstawowych. Szkoły Powiatu Brodnickiego wraz z harmonogramem opublikowały swoją ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny.
20 maja
Konwent w sprawie suszy
Opady atmosferyczne w naszym regionie należą do najniższych w Polsce. Trwająca od lat susza negatywnie wpływa na środowisko, gospodarkę i życie mieszkańców. W trosce o rolnictwo i gleby na naszym terenie Konwent Powiatów przyjął stanowisko w sprawie łagodzenia skutków suszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
19 maja
 
 

18 maja
W 100-lecie urodzin Jana Pawła II
Sto lat temu, 18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. W okrągłą rocznicę urodzin cześć Wielkiemu Polakowi przed brodnickim monumentem upamiętniającym jego pontyfikat oddali senator Ryszard Bober oraz przedstawiciele samorządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Powiatu Brodnickiego.
18 maja
 
 

16 maja
O powiecie w magazynie „Nad Drwęcą”
W najbliższym magazynie „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 19 maja br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone również w czwartek, 21 maja o godz. 19.45. oraz w sobotę, 23 maja o godz. 10.15.
15 maja
 
 

14 maja
COVID-19 - znoszenie kolejnych ograniczeń
Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższony zostaje limit pasażerów w transporcie publicznym.
Z powodu awarii tylko dyżury
14 i 15 maja br. (w czwartek i piątek) zlokalizowane w budynku przy ulicy Mickiewicza 1 wydziały Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będą pracować w ograniczonym zakresie. Powodem jest awaria sieci wodociągowej i brak dostępu do wody.
13 maja
Przeciwepidemiczne wytyczne GIS dot. przedszkoli
Główny Inspektor Sanitarny wydał szczegółowe wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dotyczą one m.in.: organizacji opieki, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni oraz gastronomii.
12 maja
 
 

12 maja
Marszałkowski pakiet antykryzysowy
740 milionów złotych - taka jest wartość samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet obejmuje wsparcie sprzętowe dla szpitali, dotacje i pożyczki dla przedsiębiorstw, nowe rozwiązania na rzecz instytucji opiekuńczych i instytucji interwencji społecznej oraz zakupy środków ochrony osobistej, a także e-szkołę, czyli pomoc w nauce uczniom szkół podstawowych i średnich. 11 maja start pożyczek płynnościowych, których udziela Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy.
11 maja
 
 

8 maja
 
 

7 maja
Raport o stanie powiatu
Zarząd Powiatu w Brodnicy co roku do 31 maja jest zobowiązany przedstawić radzie „Raport o stanie powiatu”. Dokument obejmuje podsumowanie działalności zarządu w roku poprzednim - realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady. Nad raportem przeprowadzana jest debata, w której na określonych zasadach mogą wziąć udział mieszkańcy.
7 maja
 
 

6 maja
 
 

4 maja
UMiG
WYPŁATA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłnowo Pomorskie informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które złożyły rachunki do dnia 30.04.2020r. odbędzie się 07.05.2020r.
4 maja
Zakończyli naukę bez różyczkowania
24 kwietnia br. uczniowie klas maturalnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy – tak jak w całej Polsce - zakończyli naukę. Niestety, wydarzeniu nie towarzyszyła żadna uroczystość. Ze względu na stan pandemii zabrakło tradycyjnego różyczkowania, nie było też spotkań klas z wychowawcami.
4 maja
 
 

4 maja
 
 

3 maja
 
 

2 maja
 
 

2 maja
 
 

21 kwietnia
 
 

19 kwietnia
 
 

14 kwietnia
 
 

7 kwietnia
 
 

3 kwietnia
 
 

30 marca
 
 

24 marca
 
 

Telefony
zeskanuj fotokod na komórkę


Terminarz
30.10 Konkurs Ekologiczny

1.11 Wszystkich Świętych

Oferta do 3 listopada

Oferta do 3 listopada

6.11 "Bajkowa Dynia"

13.11 Konkurs Plastyczny


19.11 Zbiórka KrwiR      E      K      L      A      M      A
Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2020r.

Harmonogram na październik

Zajęcia w Coolturaku

Klub Seniora

„Książka na telefon”


OFERTY PRACY
Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko Konojady

ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada