AKTUALNOŚCI


7 sierpnia
 
 

6 sierpnia
UMiG
Informacja Urzędu Stanu Cywilnego
Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Ewidencji Ludności oraz Dowodów Osobistych obsługuje interesantów tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym,
tel.: 056 69-76-804, kom.: 601-825-481,
e-mail: usc@jablonowopomorskie.pl
Bez wcześniejszego umówienia przyjmujemy tylko zgłoszenia zgonu. Za utrudnienia przepraszamy.
6 sierpnia
 
 

5 sierpnia
Dla przyszłych wojskowych
1 września 2020 absolwenci szkół podstawowych po raz pierwszy będą mogli rozpocząć naukę w Oddziale Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym w Jabłonowie Pomorskim. Ci, którzy nie zdecydowali jeszcze o wyborze szkoły, a marzą o karierze wojskowej, mogą poważnie rozważyć ofertę nauki w jabłonowskim OPW. Wolne miejsca czekają na chętnych.
4 sierpnia
 
 

3 sierpnia
 
 

3 sierpnia
Oddali cześć bohaterom powstania
Społeczność miasta i powiatu brodnickiego uczciła 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Cześć powstańcom oddali przedstawiciele władz powiatu, składając wraz z innymi delegacjami wiązanki kwiatów przed brodnickim pomnikiem AK przy ul. Sądowej.
3 sierpnia
 
 

1 sierpnia
 
 

29 lipca
Z ˝Paczkomatem Urząd24˝ dużo łatwiej
Paczkomat Urząd 24 to rozwiązanie, które umożliwia mieszkańcom realizację sprawy bez wizyty w urzędzie. Urządzenie zostało zainstalowane 23 lipca przed Starostwem Powiatowym w Brodnicy. Urząd Starosty Brodnickiego jest jedną z 11 placówek samorządowych w Polsce i jedyną w regionie, które wdrażają nowy sposób obsługi klientów.
28 lipca
 
 

27 lipca
Nowy sposób rejestrowania łodzi
1 sierpnia 2020 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (Dz. U. z 2018 r., poz. 1137 ze zm.). Zgodnie z nową regulacją organem rejestrującym jest starosta lub właściwy polski związek sportowy w rozumieniu ustawy o sporcie.
24 lipca
 
 

16 lipca
 
 

13 lipca
 
 

10 lipca
Na inwestycje dla samorządów
W czwartek, 9 lipca, w Brodnicy samorządowcy z powiatu brodnickiego odebrali vouchery na inwestycje. To w ramach zapowiedzi wsparcia przez rząd kluczowych dla gmin i powiatów zadań, które mają być realizowane z Funduszu Inwestycji Samorządowych.
10 lipca
 
 

10 lipca
UMiG
10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie
Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia wszystkie biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.
9 lipca
 
 

2 lipca
UMiG
Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości
Program "Moja Woda"
Informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024. Więcej informacji:
https://portal.wfosigw.pl/informacje-o-programie


2 lipca
Zarząd z absolutorium za 2019 rok
Zarząd Powiatu w Brodnicy uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium podczas XIX Sesji Rady Powiatu, która odbyła się we wtorek, 30 czerwca 2020 roku, w auli ILO w Brodnicy. Radni przyjęli uchwały bez głosu sprzeciwu po debacie nad „Raportem o stanie Powiatu Brodnickiego” i sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok.
2 lipca
 
 

1 lipca
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które złożyły rachunki do dnia 26 czerwca, odbędzie się w dniu 3 lipca (piątek).
Przetarg Oddziału Regionalnego AMW w Bydgoszczy na sprzedaż mienia ruchomego niekoncesjonowanego
»»» więcej
26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

26 czerwca
 
 

25 czerwca
 
 

24 czerwca
Program „Rehabilitacja 25 plus”
Ruszył nabór wniosków do pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus”. Oddział Kujawsko-Pomorski PFRON zachęca wszystkie podmioty prowadzące Ośrodki Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawcze oraz Ośrodki Rewalidacyjno-Wychowawcze z regionu do udziału w programie w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski należy składać w K-P Oddziale PFRON od 22 czerwca 2020r. do 5 sierpnia 2020r.
23 czerwca
Życzenia z okazji Dnia Ojca
Biuro Senatora RP


 
 

23 czerwca
 
 

22 czerwca
 
 

20 czerwca
UMiG
INFORMACJA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie prosi osoby, które w wyniku deszczu nawalnego w dniu wczorajszym, tj. 19.06.2020r., poniosły szkody materialne, o telefoniczne skontaktowanie sie do godz. 17:00 z inspektorem Dariuszem Góralskim - nr telefonu: 783 205 111.
20 czerwca
 
 

17 czerwca
Egzamin 8-klasisty
SP Jabłonowo

 
 

17 czerwca
 
 

16 czerwca
UMiG
15 czerwca
 
 

15 czerwca
Życzenia dla 8-Klasistów
Biuro Senatora RP


 
 

15 czerwca
 
 

14 czerwca
Wkrótce sesja absolutoryjna
Na wtorek, 30 czerwca br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XIX sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Porządek obrad przewiduje m.in. debaty nad raportem o stanie Powiatu Brodnickiego i sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Brodnickiego za 2019 r. oraz głosowanie nad absolutorium. Posiedzenie odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Lidzbarskiej 14 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
13 czerwca
„Nad Drwęcą˝ już we wtorek
W tym tygodniu zakończyły się zdjęcia do najnowszego odcinka magazynu „Nad Drwęcą - region”. Jego premierę z materiałami o powiecie brodnickim będzie można obejrzeć na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 16 czerwca br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w czwartek, 18 czerwca o godz. 19.45 oraz w sobotę, 20 czerwca o godz. 10.15.
10 czerwca
 
 

10 czerwca
 
 

8 czerwca
 
 

8 czerwca
 
 

7 czerwca
Życzenia dla Maturzystów
Biuro Senatora RP


 
 

5 czerwca
 
 

4 czerwca
 
 

1 czerwca
UMiG
INFORMACJA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że piątek 12 czerwca 2020 roku będzie dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w zamian za Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypadające na dzień wolny od pracy, tj. sobotę (podstawa: art. 130 § 2 Kodeksu pracy).
1 czerwca
Znowu razem w WTZ
W oparciu o Zarządzenie Wojewody Kujawsko-pomorskiego oraz Rozporządzenia PFRON w WTZ wznowiono zajęcia stacjonarne w oparciu o bazę placówki. 1 czerwca to pierwszy dzień zajęć po długiej przerwie. Niepełnosprawni przynieśli swoje prace wykonane podczas zajęć zdalnych, za co otrzymali nagrody wręczone przez instruktorów terapii.
1 czerwca
 
 

1 czerwca
 
 

1 czerwca
 
 

28 maja
UMiG
Ustalenie zasad korzystania ze stadionu miejskiego
Osoby zainteresowane korzystaniem ze stadionu proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty w godzinach od 9:00 do 15:00 w Centrum Kultury i Sportu w celu ustalenia zasad korzystania z obiektu do dnia 30 Maja 2020 r.
nr tel. 56-49-59-140
27 maja
 
 

27 maja
W Dniu Samorządowca
Biuro Senatora RP


 
 

26 maja
UMiG
Ogłoszenia o konkursach na dyrektora
  • Zarządzenie nr 39/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 25 maja 2020 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pom.
  • Zarządzenie nr 40/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 25 maja 2020 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim
26 maja
 
 

25 maja
Życzenia dla Mam
Biuro Senatora RP


 
 

25 maja
 
 

22 maja
Do starostwa osobiście, ale z rozwagą
Od poniedziałku, 25 maja Starostwo Powiatowe w Brodnicy wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. Ruch klientów w urzędzie regulowany będzie zgodnie z zasadą: jedna osoba obsługiwana na jedno stanowisko obsługi. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa interesantów i pracowników. Więcej w ogłoszeniu Starosty Brodnickiego.
21 maja
Do której szkoły, czyli wszystko o rekrutacji
19 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas pierwszych oraz wstępnych szkół ponadpodstawowych. Szkoły Powiatu Brodnickiego wraz z harmonogramem opublikowały swoją ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny.
20 maja
Konwent w sprawie suszy
Opady atmosferyczne w naszym regionie należą do najniższych w Polsce. Trwająca od lat susza negatywnie wpływa na środowisko, gospodarkę i życie mieszkańców. W trosce o rolnictwo i gleby na naszym terenie Konwent Powiatów przyjął stanowisko w sprawie łagodzenia skutków suszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
19 maja
 
 

18 maja
W 100-lecie urodzin Jana Pawła II
Sto lat temu, 18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. W okrągłą rocznicę urodzin cześć Wielkiemu Polakowi przed brodnickim monumentem upamiętniającym jego pontyfikat oddali senator Ryszard Bober oraz przedstawiciele samorządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Powiatu Brodnickiego.
18 maja
 
 

16 maja
O powiecie w magazynie „Nad Drwęcą”
W najbliższym magazynie „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 19 maja br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone również w czwartek, 21 maja o godz. 19.45. oraz w sobotę, 23 maja o godz. 10.15.
15 maja
 
 

14 maja
COVID-19 - znoszenie kolejnych ograniczeń
Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższony zostaje limit pasażerów w transporcie publicznym.
Z powodu awarii tylko dyżury
14 i 15 maja br. (w czwartek i piątek) zlokalizowane w budynku przy ulicy Mickiewicza 1 wydziały Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będą pracować w ograniczonym zakresie. Powodem jest awaria sieci wodociągowej i brak dostępu do wody.
13 maja
Przeciwepidemiczne wytyczne GIS dot. przedszkoli
Główny Inspektor Sanitarny wydał szczegółowe wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dotyczą one m.in.: organizacji opieki, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni oraz gastronomii.
12 maja
 
 

12 maja
Marszałkowski pakiet antykryzysowy
740 milionów złotych - taka jest wartość samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet obejmuje wsparcie sprzętowe dla szpitali, dotacje i pożyczki dla przedsiębiorstw, nowe rozwiązania na rzecz instytucji opiekuńczych i instytucji interwencji społecznej oraz zakupy środków ochrony osobistej, a także e-szkołę, czyli pomoc w nauce uczniom szkół podstawowych i średnich. 11 maja start pożyczek płynnościowych, których udziela Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy.
11 maja
 
 

8 maja
 
 

7 maja
Raport o stanie powiatu
Zarząd Powiatu w Brodnicy co roku do 31 maja jest zobowiązany przedstawić radzie „Raport o stanie powiatu”. Dokument obejmuje podsumowanie działalności zarządu w roku poprzednim - realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady. Nad raportem przeprowadzana jest debata, w której na określonych zasadach mogą wziąć udział mieszkańcy.
7 maja
 
 

6 maja
 
 

4 maja
UMiG
WYPŁATA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłnowo Pomorskie informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które złożyły rachunki do dnia 30.04.2020r. odbędzie się 07.05.2020r.
4 maja
Zakończyli naukę bez różyczkowania
24 kwietnia br. uczniowie klas maturalnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy – tak jak w całej Polsce - zakończyli naukę. Niestety, wydarzeniu nie towarzyszyła żadna uroczystość. Ze względu na stan pandemii zabrakło tradycyjnego różyczkowania, nie było też spotkań klas z wychowawcami.
4 maja
 
 

4 maja
 
 

3 maja
 
 

2 maja
 
 

2 maja
 
 

25 kwietnia
O czym na nadzwyczajnej sesji?
Na czwartek, 30 kwietnia przewodniczący Roman Pytlasiński wyznaczył termin nadzwyczajnej XVIII Sesji Rady Powiatu w Brodnicy. Na plenarnym posiedzeniu zostanie rozpatrzony jeden projekt uchwały, dotyczący określenia zadań i wysokości środków PRFON. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 10.
24 kwietnia
Drodzy Absolwenci!
Zespół Szkół

 
 

23  kwietnia
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że osoby zainteresowane wypłatą stypendiów szkolnych na rachunek bankowy, proszone są o umieszczenie w kopercie oświadczenia z numerem konta wraz z rachunkami i paragonami, które to należy złożyć do Urzędu.
22 kwietnia
Profilaktyczne badania personelu DPS
Epidemia koronawirusa jest trudnym czasem dla podopiecznych i personelu Domów Pomocy Społecznej. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo społeczności placówek rozpoczęły się profilaktyczne badania personelu, od którego pobierane są wymazy. W środę, 22 kwietnia pobór próbek przeprowadzono w DPS w Brodnicy.
21 kwietnia
 
 

19 kwietnia
 
 

16 kwietnia
Pomoc niepełnosprawnym w dobie epidemii
Ruszył nabór wniosków o wsparcie w ramach nowego programu pomocowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.
14 kwietnia
 
 

10 kwietnia
Życzenia Wielkanocne
Starostwo, pm

 
 

10 kwietnia
Życzenia Wielkanocne
Ryszard Bober

 
 

8 kwietnia
 
 

7 kwietnia
Tarcza dla przedsiębiorców
Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.
7 kwietnia
 
 

7 kwietnia
 
 

7 kwietnia
 
 

3 kwietnia
Zakaz wstępu do lasu
Od 3 kwietnia br. na obszarze zarządzanym przez Nadleśnictwo Brodnica obowiązuje zakaz wstępu do lasu dla osób nieupoważnionych. Zakaz został wprowadzony w związku ze stanem epidemii koronawirusa.
3 kwietnia
 
 

1 kwietnia
Kolejne nowe zasady bezpieczeństwa
Z początkiem kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa.
Do rejestracji tylko auta nowe i przedsiębiorców
W Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy będą rejestrowane tylko pojazdy nowe oraz przedsiębiorców, niezbędne do prowadzenia działalności. Taki zakres rejestracji pojazdów został wprowadzony w związku z ogłoszonym stanem epidemii.
30 marca
 
 

25 marca
Wojewoda polecił przedłużyć zawieszenie działalności
Wojewoda Kujawsko-Pomorski polecił wójtom, burmistrzom, prezydentom i starostom przedłużenie zawieszenia do 10 kwietnia działalności na terenie województwa klubów, centrów i placówek realizujących zadania społeczno-opiekuńczo-wychowawcze.
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19
Od dziś obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
24 marca
 
 

20 marca
Orzekanie bez „orzekanych”
Wojewoda Kujawsko-Pomorski zalecił utrzymanie ciągłości funkcjonowania powiatowych zespołów orzekających o niepełnosprawności na terenie województwa.  Orzekanie będzie prowadzone z zachowaniem wyjątkowych środków ostrożności - bez udziału zainteresowanych. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Brodnicy wznowił pracę w zalecanym trybie.
Koronawirus - ważne informacje i serwisy
Ponieważ sytuacja epidemiologiczna dotycząca koronawirusa 2019-nCoV na świecie zmienia się dynamicznie informacje i wytyczne na bieżąco są aktualizowane i zamieszczane jako aktualności na stronach internetowych, do których ścieżki można znaleźć w poniższym przewodniku.
Serwis rządowy - TUTAJ
Serwis Głównego Inspektoratu Sanitarnego – TUTAJ
Serwis Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy – TUTAJ
Serwis Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych (ECDC) – TUTAJ
PONIŻEJ ZNAJDZIESZ:
Przydatne materiały o koronawirusie
Koronawirus - zalecenia służb sanitarnych
Jak zapobiegać zakażeniu?/ How to prevent infection?/ Як запобігти зараженню?
WAŻNE TELEFONY - TUTAJ
16 marca
Otwieramy wirtualną szkołę
kujawsko-pomorskie.pl

 
 

13 marca
 
 

13 marca
 
 

12 marca
Ważne numery telefonów
Informujemy, że numer 606 821 013 ma status linii alarmowej przeznaczonej do powiadamiana Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy o sytuacjach nadzwyczajnych związanych z wystąpieniem zagrożenia koronawirusem. Na numer ten można zgłaszać tylko i wyłącznie sygnały dotyczące możliwości wystąpienia podejrzenia lub potwierdzenia zachorowania na chorobę  szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, jaką jest zakażenie koronawirusem SARS CoV-2. Dlatego Starosta Brodnicki oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apelują o nieblokowanie tej linii z innych powodów.
Po informacje, konsultacje, z pytaniami w celu wyjaśnienia wątpliwości związanych z ww. sprawami prosimy telefonować na numery stacjonarne
56 69 74 874, 56 49 84 447, 56 69 74 974
12 marca
UMiG
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego z dnia 12 marca 2020 r., dotyczący potencjalnego zagrożenia koronawirusem.
»»» więcej
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego w sprawie przeciwdziałania zagrożeniu wystąpienia wirusa COVID-19 na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
»»» więcej
Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie - prośba o kontakt telefoniczny lub mailowy. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, bardzo prosimy naszych petentów o rozważanie, czy ich sprawa wymaga obecności w Urzędzie. Jeżeli nie, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Poniżej podajemy kontakt do każdego pracownika Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
»»» więcej
11 marca
 
 

11 marca
 
 

11 marca
DPS wstrzymuje odwiedziny
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy w porozumieniu ze Starostą Brodnickim wstrzymał odwiedziny mieszkańców w placówce. Decyzja o tym podjęta została w trosce zdrowie pensjonariuszy jako grupy szczególnie narażonej na ryzyko zakażenia w związku z potencjalnym wystąpieniem zagrożenia koronawirusem.
Kiermasz wielkanocny i konkurs palm odwołane
Zaplanowany na 28 marca br. V Powiatowy Kiermasz Wielkanocny  nie odbędzie się. Decyzja o odwołaniu popularnej imprezy została podjęta przez starostę brodnickiego Piotra Boińskiego ze względów prewencyjnych w związku z potencjalnym wystąpieniem zagrożenia koronawirusem.
11 marca
Zarządzenie Wojewody
Starostwo, pm

 
 

11 marca
 
 

10 marca
Życzenia dla Sołtysów
Ryszard Bober, Senator RP

 
 

9 marca
Szpital zawiesił odwiedziny pacjentów
Kierując się działaniami profilaktyczno-epidemiologicznymi, w zawiązku z zagrożeniem pojawienia się wirusa COVID-19,  Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy zawiesza odwiedziny pacjentów – poinformowała 6 marca br. na stronie ZOZ dyrekcja placówki. Odwiedziny zostają wstrzymane do odwołania.
9 marca
 
 

8 marca
 
 

6 marca
UMiG
Zarządzenie nr 24/2020
Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 6 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim
»»» więcej
6 marca
 
 

5 marca
 
 

3 marca
Nad strategią rozwoju regionu
Starostwo Powiatowe, pm

 
 

2 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 marca 2020r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
W związku z małą ilością interesantów dyżury będą się odbywać w pierwszą środę miesiąca w godz. 8-10.
27 lutego
 
 

26 lutego
 
 

26 lutego
V Powiatowy Kiermasz Wielkanocny - czas na zgłoszenia
28 marca br. o g. 10. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy rozpocznie się V Powiatowy Kiermasz Wielkanocny. Przygotowania do imprezy już trwają. Wystawcy zainteresowani udziałem w kiermaszu mają czas na zgłoszenie do 20 marca br. w starostwie.  Zapraszamy!
24 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
26 lutego 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
19 lutego
Bardzo Młoda Kultura - spotkanie w Jabłonowie
Nauczyciele, pracownicy domów kultury, bibliotek, przedstawiciele organizacji pozarządowych, artyści - do nich adresowane jest spotkanie informacyjno-warsztatowe na temat programu Bardzo Młoda Kultura. Odbędzie się ono w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, w poniedziałek - 24 lutego 2020 o godz. 10.
W Zbicznie z romantyczną piosenką na ustach
„Józefinki” ze Świecia nad Osą wyśpiewały „Zakochanego Wróbla” - Grand Prix XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Romantycznej w Zbicznie. W sobotę, 15 lutego, na estradzie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zbicznie wystąpiło 20 zespołów z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i pomorskiego.
18 lutego
Sanitarny odstrzał dzików - rozporządzenie Wojewody
Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń w województwie. Liczba dzików przeznaczonych do odstrzału w poszczególnych obwodach łowieckich została określona w załączniku do rozporządzenia.
»»» Dokument wraz z załącznikiem
17 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
19 lutego 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej  Krzysztof Kamiński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
AKTUALIZACJA INFORMACJI O ZMIANIE STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
Zmiana wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi powoduje obowiązek złożenia nowej deklaracji w terminie do 10 marca 2020r...
»»» więcej
14 lutego
 
 

11 lutego
O pożyczkach w nowych terminach
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców na cotygodniowe dyżury w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Od przyszłego tygodnia konsultacje odbywać się będą dwa razy w tygodniu - w środy i czwartki w godzinach od 12 do 15. Najbliższy dyżur odbędzie się w czwartek, 13 lutego.
Informacja dla organizacji pozarządowych
Zachęcamy organizacje pozarządowe do składania ofert  na zadania w zakresie upowszechniania i rozwoju kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji; upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz ochrony i promocji zdrowia.
Zespół o koronawirusie i ASF
Zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia koronawirusem 2019-nCoV, ogólna sytuacja epidemiologiczna chorób zakaźnych w powiecie, a także aktualna sytuacja związana z ASF były tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Brodnicy. Spotkanie odbyło się w czwartek, 6 lutego w siedzibie KP PSP.
10 lutego
UMiG
PUNKT NIEODPŁATNYCH PORAD PRAWNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że dnia 20.02.2020 r. (czwartek) punkt nieodpłatnych porad prawnych będzie czynny (w godzinach 14:00-18:00).
6 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
12 lutego 2020r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Mirosława Laube. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
INFORMACJA O ZMIANIE STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
Nowe wzory deklaracji obowiązujące w lutym 2020r. oraz od 01 marca 2020r. wraz z informacją o zmianie stawek i sposobu naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla posesji zamieszkałych i niezamieszkałych
ZOSTANĄ WYSŁANE POCZTĄ...
»»» więcej
5 lutego
UMiG
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości rolnej dz. 417/2 położonej w miejscowości Bukowiec
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Jabłonowo Pomorskie
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Lembarg
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości rolnej dz. 432 i 433 położonej w miejscowości Konojady
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości rolnej dz. 328 położonej w miejscowości Bukowiec
4 lutego
UMiG
Zarządzenie Nr 11/2020
Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 31 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia opłat za korzystanie ze świetlic wiejskich i lokali użyteczności publicznej
»»» więcej
3 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
5 lutego 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
30 stycznia
 
 

28 stycznia
Koronawirus - zalecenia służb sanitarnych
W Polsce nie stwierdzono jeszcze przypadku zachorowania za sprawą koronawirusa 2019-nCoV, którego początkowe ognisko wykryto w Wuhan w Chinach. Jednak wirus dotarł już do Europy. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy apeluje do mieszkańców powiatu oraz przebywających gości o zachowanie  zasad profilaktyki, które zapewnią ochronę przed wirusem.
»»» więcej
27 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
29 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Wiesław Grabowski. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
27 stycznia
Świętowaliśmy 100. rocznicę powrotu do Macierzy
Przed stu laty temu ziemia brodnicka znalazła się ponownie w granicach niepodległej Polski. Społeczność miasta i powiatu rocznicę wydarzeń sprzed wieku uczciła szczególnie uroczyście. Główne obchody odbyły się w piątek i sobotę, 17 i 18 stycznia w Brodnicy.

27 stycznia
 
 


27 stycznia
 
 

25 stycznia
 
 

23 stycznia
Jabłonowo Pomorskie powróciło do Macierzy 100 lat temu!
UMiG
100 lat temu, 18 stycznia 1920 roku, niemiecki burmistrz Klimpel, w gmachu urzędu gminnego przy ul. Urzędowej, dokonał uroczystego przekazania władzy administracyjnej Jabłonowa na ręce nowego wójta Władysława Barańskiego...
»»» więcej
 
 

23 stycznia
Grudziądz świętuje powrót w granice Rzeczpospolitej
UM
Główne obchody powrotu regionu Grudziądzkiego do Macierzy zorganizowano dokładnie w 100. rocznicę przejęcia władzy administracyjnej i wojskowej w Grudziądzu, tj. 23 stycznia...
»»» więcej
 
 

22 stycznia
 
 

21 stycznia
 
 

21 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
22 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Marcin Olszewski. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
20 stycznia
Plastycznie o strażackim trudzie
W poniedziałek, 13 stycznia rozdano nagrody w rozstrzygniętych w grudniu ub. roku eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”.  Spośród blisko 150 prac, które wpłynęły do oceny, komisja wybrała ponad 20, które reprezentować będą powiat brodnicki w konkursie wojewódzkim.
»»» więcej
17 stycznia
I LO w Brodnicy wysoko w rankingu
Brodnickie Liceum im. Filomatów Ziemi Michałowskiej zajęło 24. miejsce w rankingu szkół średnich w regionie. Spośród liceów i techników w powiecie brodnickim Pierwszy Ogólniak notowany jest najwyżej.

16 stycznia
28 Finał WOŚP w Jabłonowie
UMiG
Zebrana w piątek, sobotę i w niedzielę rekordowa kwota wyniosła 30.573,45 zł...
»»» więcej
 
 

16 stycznia
W rocznicę powrotu do Macierzy
100 lat temu ziemia brodnicka znalazła się ponownie w granicach wolnej Polski. Społeczność miasta i powiatu rocznicę wydarzeń sprzed wieku uczci cyklem uroczystości oraz imprez naukowych, kulturalnych, sportowych i promocyjnych. Zapraszają na nie Starosta Brodnicki, Burmistrz Brodnicy i Dowódca 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego. Uroczystości zaplanowano również w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
14 stycznia
UMiG
INFORMACJA O ZMIANIE STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
»»» więcej

13 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
15 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
12 stycznia
WOŚP w Nowej Wsi
Jablonowo.com

 
 

10 stycznia
Nowe umundurowanie z dotacji
Na mocy podpisanej w październiku ub. roku umowy Powiat Brodnicki otrzymał z Ministerstwa Obrony Narodowej dotację na zakup wyposażenia szkoleniowego i indywidualnego pakietu wyposażenia mundurowego dla uczniów klasy drugiej mundurowej LO w Zespole Szkół w Jabłonowie. W grudniu zakupione w ramach dotacji wyposażenie zostało przekazane placówce...
»»» więcej
10 stycznia
XVII NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
9 stycznia 2020 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas której zaopiniowano uchwały w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi i przyjęto sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej za 2019 rok...
»»» więcej
 
 

8 stycznia
UMiG
INFORMACJA
Uprzejmie przypominamy przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że w terminie do dnia 31 stycznia 2020 roku należy złożyć pisemne Oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim oraz dokonać wpłaty pierwszej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
7 stycznia
VI ORSZAK TRZECH KRÓLI
UMiG
6 stycznia 2020 roku, po raz szósty w historii naszego miasta, ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli...
»»» więcej
 
 

3 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
8 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 20, I piętro.
31 grudnia
 
 

27 grudnia
O budżecie i przystankach
Na wtorek, 7 stycznia przewodniczący Roman Pytlasiński wyznaczył termin XVI Sesji Rady Powiatu w Brodnicy. Radni na plenarnym posiedzeniu planują m.in. rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie uchwalenia budżetu, Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Brodnickiego na lata 2020-35, a także zasad korzystania z przystanków komunikacji zarządzanych przez Powiat Brodnicki. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
23 grudnia
Świąteczno-noworoczne życzenia
Starostwo w Brodnicy
 
 

23 grudnia
 
 

22 grudnia
 
 

20 grudnia
 
 

20 grudnia
UMiG
18 grudnia
Baza danych o gospodarce odpadami
Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz, przetwarzasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? A może wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie lub akumulatory. Jeśli tak, to wejdź na stronę www.bdo.mos.gov.pl i sprawdź, czy musisz zarejestrować się w Rejestrze-BDO!
10 grudnia
UMiG
UWAGA! WYWÓZ POPIOŁU I PLASTIKU
Informujemy, iż wywóz POPIOŁU I PLASTIKU na terenie miasta Jabłonowo Pomorskie odbędzie się w dniu 14 grudnia 2019 r. Przesunięcie terminu wynika z awarii śmieciarki. Za utrudnienia Przepraszamy!
10 grudnia
UMiG
KOMUNIKAT
1. W dniu 24 grudnia 2019 r. (wtorek) godziny pracy pracowników Urzędu Miasta i Gminy ulegną zmianie. Urząd Miasta i Gminy w tym dniu czynny będzie od godz. 7.30 do godz. 12.00.
2. W dniu 31 grudnia 2019 r. (wtorek) godziny pracy pracowników Urzędu Miasta i Gminy ulegną zmianie. Urząd Miasta i Gminy w tym dniu czynny będzie od godz. 7.30 do godz. 14.00.
10 grudnia
Młodzi kadeci po ślubowaniu
Dzień Mundurowca obchodzony od kilku lat w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim to bardzo ważne wydarzenie dla społeczności szkoły. Zawsze przybiera szczególnie uroczysty charakter. Tego dnia następuje ślubowanie mundurowców klas pierwszych i nadanie im stopnia młodszego kadeta.
9 grudnia
Naprzód Cup
MSz
W Mikołajkowym turnieju halowym z cyklu Naprzód CUP o puchar Burmistrza UMiG Jabłonowo Pomorskie wzięło udział 10 drużyn łącznie 120 zawodników...
»»» więcej
 
 

6 grudnia
UMiG
PAKIET UCHWAŁ W ZAKRESIE GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI
»»» UCHWAŁA NR XV/95/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
»»» UCHWAŁA NR XV/96/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r.w sprawie ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe.
»»» UCHWAŁA NR XV/97/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
»»» UCHWAŁA NR XV/98/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
»»» JEDNOLITY SYSTEM  SEGREGACJI ODPADÓW
4 grudnia
Konsultacje dla przedsiębiorców
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców na cotygodniowy dyżur w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. W czwartek, 5 grudnia od godz. 9 do 14 w sali 102 urzędu przy ul. Kamionka 18 bezpłatnych porad udzielać będzie Anna Mazur, specjalista ds. pożyczek.
3 grudnia
 
 

2 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 grudnia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz.
Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 20, I piętro.Telefony
zeskanuj fotokod na komórkę


Terminarz
8.08 Bez udziału publiczności

9.08 "Odczarować ziemiaństwo"

12.08 Wyjazd nad morze

22.08 Przyjechało RETRO Kino

Oferta do 11 sierpnia

Oferta do 11 sierpnia


5.09 "Działamy, rozwijamy"R      E      K      L      A      M      A
Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2020r.


Harmonogram na sierpień

Zajęcia w CoolturakuOFERTY PRACY
Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko Konojady

ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada