AKTUALNOŚCI


19 kwietnia
 
 

18 kwietnia
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
UMiG
W Wielką Środę, 17 kwietnia 2019 roku, na Wzgórzu Zamkowym Sanktuarium Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej wyreżyserowane przez p. Justynę Prajs – Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim we współpracy z p. Anną Berent oraz p. Grażyną Jankowską...
»»» więcej
 
 

18 kwietnia
Seniorzy mistrzowsko deklamowali
W Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku 10 kwietnia zorganizowany został VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi…”. Na scenie o mistrzowskie tytuły i trofea ufundowane przez Powiat Brodnicki walczyli członkowie klubów, kół seniora i organizacji emerytów z terenu powiatu.
17 kwietnia
VIII SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
16 kwietnia 2019 roku w sali Klubu Seniora w Jabłonowie Pomorskim odbyła się VIII Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz.
»»» więcej
 
 

15 kwietnia
 
 

15 kwietnia
UMiG
VIII SESJA RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO ODBĘDZIE SIĘ W KLUBIE SENIORA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że w związku z koniecznością zapewnienia sali na egzamin ósmoklasistów, VIII Sesja Rady Miejskiej w Jabłonowie Pomorskim zaplanowana na 16 kwietnia br. odbędzie się w Klubie Seniora, ul. Główna 22. Za utrudnienia przepraszamy.

15 kwietnia
Kiermasz świątecznych rozmaitości
Powiatowy Kiermasz Wielkanocny wrósł już na stałe w pejzaż przedświątecznych wydarzeń w powiecie. Organizowana przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Popularnością cieszą się zwłaszcza - konkurs ozdób i dekoracji świątecznych oraz warsztaty tworzenia ozdób.
Nieodpłatna pomoc prawna: dla kogo i gdzie?
Od 1 stycznia 2019 r. z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i wykażą ten fakt przez złożenie stosownego oświadczenia.
12 kwietnia
 
 

12 kwietnia
 
 

12 kwietnia
 
 

11 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
17 kwietnia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.

10 kwietnia
 
 

10 kwietnia
 
 

9 kwietnia
UMiG
Informacja dotycząca egzaminów gimnazjalnych 2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent informuje, że pomimo trwającej akcji strajkowej nauczycieli egzaminy gimnazjalne oraz egzaminy ósmoklasistów odbędą się według wcześniej ustalonego harmonogramu tj. 10, 11 i 12 kwietnia odbędą się egzaminy gimnazjalne, a 15, 16 i 17 kwietnia egzaminy ósmoklasistów.

9 kwietnia
 
 

8 kwietnia
 
 

8 kwietnia
 
 

7 kwietnia
WIZYTA SAMORZĄDOWCÓW Z CHEŁMŻY
UMiG
W piątkowe popołudnie, 5 kwietnia 2019 roku, Jabłonowo Pomorskie odwiedził Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki wraz z przedstawicielami Samorządu oraz Mieszkańcami gminy Chełmża... »»» więcej
 
 

4 kwietnia
Ratujmy szpitale powiatowe
Ponad 700 osób z całej Polski przyjechało 2 kwietnia do Warszawy, aby walczyć o zmiany systemowe prowadzące do poprawy sytuacji szpitali powiatowych. W demonstracji przed Ministerstwem Zdrowia, zorganizowanej przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych, wzięli udział dyrektorzy placówek oraz przedstawiciele wszystkich grup zawodowych zatrudnionych w szpitalach. Protestujących ramię w ramię wspierali starostowie reprezentujący organy założycielskie, wśród nich starosta brodnicki, golubsko-dobrzyński i nowomiejski.
Brodnickie Targi Edukacji i Pracy
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Punkt Pośrednictwa Pracy zapraszają na Brodnickie Targi Edukacji i Pracy „Nauka-Zawód-Praca”. Targi odbędą się we wtorek 9 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym (hala sportowa). Będą okazją do zapoznania się ofertą edukacyjną oraz poszukania pomysłów na przyszłą karierę zawodową. Początek - godz. 10.
4 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
10 kwietnia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.

3 kwietnia
Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Brodnicy
Na czwartek, 11 kwietnia 2019 r. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał VIII sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ulicy Kamionka 24 w Brodnicy. Obrady rozpoczną się o godz. 15.30.  Porządek przewiduje rozpatrzenie pięciu projektów uchwał. Zaplanowano też sprawozdania, wnioski, oświadczenia i zapytania.
Terapia przez sztukę oraz plany WTZ
Arteterapia lub też - jak chcą niektórzy - artterapia oznacza leczenie przez sztukę. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Brodnicy metodę tę od dawna stosują terapeuci w pracy z uczestnikami zajęć.
3 kwietnia
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z uwagi na awarię sieci wodociągowej na ulicy Wąskiej w Jabłonowie Pomorskim, w dniu dzisiejszym, tj. 03.04.2019 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody do godziny 12:00 dla mieszkańców ulicy Wąskiej, Kolejowej, Rynek, Nowy Rynek i Hallera.

29 marca
 
 

28 marca
 
 

27 marca
Młodzi eksperci od pożarnictwa
W piątek, 22 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyły się Eliminacje Powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W rywalizacji wzięło udział 34 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego.
27 marca
 
 

25 marca
 
 

25 marca
Na konwencie o sprawach powiatów
Bezpieczeństwo, oświata, polityka społeczna, drogi, a także możliwości finansowania powiatów były przedmiotem posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyło się w czwartek, 21 marca br. Gospodarzem spotkania był Powiat Wąbrzeski.
22 marca
 
 

22 marca
 
 

22 marca
 
 

21 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
27 marca 2019
roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Mirosława Laube. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
21 marca
Zbiory ślimaka winniczka
W województwie kujawsko-pomorskim od 20 kwietnia do 31 maja 2019 roku będzie możliwy zbiór ślimaka winniczka Helix pomatia - poinformowała Regionalna Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Zainteresowani mogą składać wnioski o wydanie zezwolenia na pozyskiwanie winniczków do RDOŚ jeszcze piątku, 22 marca br.
20 marca
O pożyczkach dla przedsiębiorczych
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców na cotygodniowy dyżur w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. W czwartek, 21 marca od godz. 9 do 14 w urzędzie przy ul. Kamionka 18 bezpłatnych porad udzielać będzie Anna Mazur, specjalista ds. pożyczek.
14 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
20 marca 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
13 marca
O czym na VII sesji Rady Powiatu?
Na wtorek, 19 marca 2019r. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał VII sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ulicy Kamionka 24 w Brodnicy. Obrady rozpoczną się o godz. 15.30. Porządek przewiduje rozpatrzenie pięciu projektów uchwał. Zaplanowano też sprawozdania, wnioski, oświadczenia i zapytania.
11 marca
List otwarty w sprawie szpitali
Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych wystosował list otwarty do Premiera i Ministra Zdrowia. Po raz kolejny zwraca w nim uwagę na trudną i stale pogarszającą się sytuację szpitali powiatowych, która spowodowana jest dramatycznym wzrostem kosztów oraz zablokowaniem możliwości wzrostu przychodów. »»» list.pdf
11 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
13 marca 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
11 marca
 
 

10 marca
 
 

8 marca
 
 

8 marca
XLVII ZBIÓRKA KRWI W JABŁONOWIE POMORSKIM
UMiG
7 marca 2019 roku odbyła się 47. zbiórka krwi. W czasie zbiórki zgłosiło się 71 osób, z czego krew oddało 66 osób, co dało prawie 30 litrów krwi. Dziękujemy i gratulujemy każdej kropli krwi oddanej w czasie tej zbiórki! Kolejna zbiórka w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się 16 maja 2019 roku. Zapraszamy!
 
 

5 marca
 
 

4 marca
Jest umowa z wykonawcą
W drugim kwartale br. rozpoczną się prace przy rozbudowie i modernizacji drogi powiatowej w ciągu ulic: Główna, Kolejowa, Gen. Sikorskiego w Jabłonowie. Wspólne zadanie inwestycyjne Powiatu Brodnickiego i Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zrealizuje wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o.  w Brodnicy.
2 marca
 
 

1 marca
 
 

25 lutego
Naprzód Cup 2019
LKS Naprzód
 
 

25 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
27 lutego 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
21 lutego
 
 

21 lutego
 
 

20 lutego
UMiG
ZMIANA W RUCHU DROGOWYM W ZWIĄZKU Z UROCZYSTOŚCIAMI POGRZEBOWYMI Ś.P. KS. KANONIKA MARCINA LUBUHNA
W związku z uroczystościami pogrzebowymi ś.p. ks. Kanonika Marcina Lubuhna informujemy, że od godziny 9:30 zostanie zamknięta droga dojazdowa do plebani kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lembargu. Dla uczestników uroczystości parkingi na pojazdów zostały wyznaczone w następujących miejscach:
- rondo autobusowe przy starej szkole,
- lewa strona drogi prowadzącej do kościoła,
- prawa strona drogi od kościoła w kierunku Bukowca,
- parking i teren zielony przy świetlicy wiejskiej w Lembargu,
- droga dojazdowa w kierunku cmentarza.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o przystosowanie się do poleceń kierujących ruchem.
18 lutego
 
 

18 lutego
O powiecie na ekranie
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego wydania magazynu „Nad Drwęcą - region”, którego realizatorzy pokażą sporą porcję wiadomości z Powiatu Brodnickiego. Premierę najnowszego odcinka programu będzie można zobaczyć we wtorek, 19 lutego o godzinie 19.15.
Jabłonowian tymczasowo obsłuży Brodnica
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że w dniach 18 i 19 lutego br. Stanowisko Zamiejscowe w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 28 będzie nieczynne. Wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdów oraz wydawaniem praw jazdy będzie można w tym czasie realizować w Brodnicy.
15 lutego
 
 

15 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
20 lutego 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Radna Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Justyna Kozłowska. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
12 lutego
Ostrzeżenie - będzie ślisko!
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o marznących opadach na obszarze wszystkich powiatów w nocy i rano w środę 13 lutego br.
8 lutego
 
 

8 lutego
Srebrna Szkoła 2019
Zespół Szkół
Technikum w Jabłonowie Pomorskim w XXI Rankingu Techników Perspektywy 2019 zdobyło honorowy tytuł „Srebrna szkoła 2019”...
»»» więcej
 
 

7 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
13 lutego 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
6 lutego
 
 

4 lutego
 
 

1 lutego
 
 

31 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
6 lutego 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
25 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
30 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
21 stycznia
UMiG
INFORMACJA O ZBIOROWYCH POLOWANIACH
W związku z rozpoczętym sezonem zimowych polowań zbiorowych Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje o zaplanowanych zbiorowych polowaniach Kół Łowieckich. Koło Łowieckie „Jedność” w Wąbrzeźnie, obwód łowiecki nr 65 obejmujący swym zasięgiem część wsi Budziszewo zaplanował polowania w następujących terminach: 26.01, 03.02, 10.02, 16.02, 23.02, 03.03, 16.03.2019r. Koło Łowieckie „Darz Bór” w Jabłonowie Pomorskim, obwód łowiecki nr 36 obejmujący swym zasięgiem miejscowości: Górale, Buk Pomorski, Płowęż, Buk Góralski, Płowężek, Lembarg, Jaguszewice, Nowa Wieś, Bukowiec, Budziszewo, Jabłonowo Zamek, Szczepanki, Gorzechówko zaplanował polowania zbiorowe w dniach: 26.01, 02.02 oraz 10.02.2019r.
21 stycznia
 
 

17 stycznia
Zbiorowe polowania na dziki
W lasach na terenie powiatu brodnickiego rozpoczęły się zbiorowe polowania na dziki. Odstrzał, w związku z realnym zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF), w województwie kujawsko-pomorskim prowadzony może być do końca lutego br.
17 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
23 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
16 stycznia
 
 

16 stycznia
 
 

15 stycznia
 
 

15 stycznia
 
 

14 stycznia
 
 

14 stycznia
 
 

13 stycznia
 
 

12 stycznia
 
 

10 stycznia
UMiG
AWARIA!
W związku z poważną awarią sieci wodociągowej od godziny 8.40 do odwołania zamknięta dla ruchu kołowego pozostaje ulica Polna. Ponadto nastąpi wyłączenie dostawy wody dla ulic: Urzędowa, Nowy Rynek, Polna, część ulicy Główna, Osiedle i ulica Grudziądzka. Za utrudnienia przepraszamy.
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
16 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Wiesław Grabowski. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
8 stycznia
 
 

8 stycznia
Nowa skarbnik powiatu
Marzanna Fettke z Jabłonowa Pomorskiego została powołana na sesji, 4 stycznia przez radę na stanowisko Skarbnika Powiatu Brodnickiego. Radni odwołali z tej funkcji Aleksandrę Sternicką-Rafało, która przeszła na emeryturę.
Powiat wolontariuszom Orkiestry
Ponad 170 ochotników, w tym około 20-osobowy sztab, zagra w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brodnicy. Wolontariuszy Orkiestry Jerzego Owsiaka wspiera Powiat Brodnicki, który dla uczestników kwesty zabezpieczył m.in. ciepły posiłek.
Prorozwojowy budżet zmian
Rada Powiatu w Brodnicy na sesji w piątek, 4 stycznia, uchwaliła budżet. Zgodnie z planem, dochody Powiatu Brodnickiego w 2019 roku mają wynieść 82 814 257 zł, a wydatki 85 472 584 zł. Deficyt w wysokości 2 658 327 zł zostanie pokryty z nadwyżki z lat ubiegłych (2 632 803 zł) oraz wolnych środków.
7 stycznia
O pożyczkach w Grudziądzu
Czwartkowe dyżury konsultanta Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego w Starostwie Powiatowym Brodnicy zostały tymczasowo wstrzymane. Zainteresowanych kierujemy do nowej siedziby Funduszu w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego 4.
6 stycznia
 
 

3 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
9 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Marek Berendt. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
1 stycznia
 
 

28 grudnia
Nieodpłatna pomoc prawna - nowe zasady
Od 1 stycznia 2019 roku udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywać się będzie według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Kobiecie, która jest w ciąży, udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywać się będzie poza kolejnością. Zgłoszeń dokonuje się telefonicznie pod numerem 56/49-50-800.

28 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
2 stycznia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pokój nr 16 I piętro.
23 grudnia
 
 

21 grudnia
 
 

20 grudnia
UMiG
Awaria sieci wodociągowej
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z uwagi na awarię sieci wodociągowej na terenie dworca PKP w Jabłonowie Pomorskim, w dniu dzisiejszym, tj. 20.12.2018 roku, nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 09:00 – 14:00 dla mieszkańców ulicy Kolejowa. Za utrudnienia przepraszamy.
19 grudnia
III sesja Rady Powiatu w Brodnicy
Na piątek, 28 grudnia przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał III sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Kamionka 24. Początek o godz.12.00.
14 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
19 grudnia 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, I piętro, pokój nr 16.
14 grudnia
 
 

13 grudnia
 
 

7 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
12 grudnia 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, I piętro, pokój nr 16.
6 grudnia
Nowy zarząd i komisje
We wtorek, 4 grudnia na drugiej w kadencji 2018-2023 sesji Rady Powiatu w Brodnicy radni wybrali starostę oraz nowy zarząd. Przewodniczącym Zarządu Powiatu w Brodnicy został ponownie Piotr Boiński. »»» więcej
4 grudnia
UROCZYSTOŚĆ PARAFIALNA W KOŚCIELE PW. ŚW. WOJCIECHA W JABŁONOWIE ZAMEK
UMiG
 
 

30 listopada
SPEKTAKL TEATRALNY PT. NOC LISTOPADOWA ORAZ PODSUMOWANIE AKCJI „JABŁONOWO PORUSZA”
UMiG
 
 

30 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
5 grudnia 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
29 listopada
O czym na II sesji Rady Powiatu w Brodnicy?
Na wtorek, 4 grudnia przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał II sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu, które odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej (początek g.12.00), radni wybiorą wiceprzewodniczących rady, Zarząd Powiatu i powołają komisje rady. Radni, po przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji, wysłuchają sprawozdań Starosty Brodnickiego z wykonania uchwał Rady Powiatu w Brodnicy oraz z działalności Zarządu Powiatu za okres od ostatniego sprawozdania. W programie sesji jest m.in. rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie: wyboru wiceprzewodniczących rady, wyboru Starosty Brodnickiego, Wicestarosty oraz członków Zarządu Powiatu w Brodnicy, a także powołania komisji Rady Powiatu w Brodnicy.
29 listopada
 
 

27 listopada
UMiG
WYŁĄCZENIE Z RUCHU KOŁOWEGO I PIESZEGO CZĘŚCI ULICY KWIATOWEJ
W związku z rozpoczynającymi się pracami remontowymi na dachu budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonowie Pomorskim przy ulicy Rynek 8 od dnia 28 listopada br. do odwołania wyłączona z ruchu pieszego i kołowego zostaje część ulicy Kwiatowej od strony ulicy Urzędowej i Rynek. Za utrudnienia przepraszamy.
26 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
28 listopada 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
20 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
21 listopada 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
19 listopada
 
 

16 listopada
Wczoraj w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 46. zbiórka krwi Klubu Krewniacy im. Piotra Kulki. W czasie zbiórki krew oddało 68 osób, co dało 30 litrów 243 ml krwi. Dziękujemy i gratulujemy każdej kropli krwi oddanej w czasie tej zbiórki! Kolejna zbiórka w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się 7 marca 2019 roku. Zapraszamy!
 
 

15 listopada
Elektroniczne zwolnienia lekarskie - ZUS informuje
Od 1 grudnia br. zwolnienia lekarskie będą wystawiane w formie elektronicznej. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu uruchomił dodatkowe działania w terenie w ramach powszechnej akcji informacyjnej.
13 listopada
 
 

9 listopada
Wnioski do końca listopada
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy przypomina o mijającym z końcem listopada br. terminie składania wniosków o dofinansowanie działań z zakresu sportu, kultury i turystyki w 2019 roku.
8 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
14 listopada 2018 roku (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
7 listopada
 
 

7 listopada
Ćwiczenie Renegade, czyli próba alarmu
W dniach 14-15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie Renegade-Sarex 18/II. W związku z powyższym na terenie powiatu brodnickiego mogą zostać włączone syreny alarmowe w celu ogłoszenia alarmu oraz jego odwołania.
Obchody 100-lecia niepodległości
Starosta Brodnicki i Burmistrz Brodnicy zapraszają mieszkańców miasta i powiatu na uroczystości oraz imprezy z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przypadającego w setną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.
5 listopada
I ja mogę chronić przyrodę
Pod takim hasłem odbył się X Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były możliwości ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz formy ochrony przyrody.
1 listopada
Radni z zaświadczeniami o wyborze
We wtorek, 30 października br. po raz pierwszy spotkali się w starostwie nowo wybrani radni Powiatu Brodnickiego. Z rąk sędzi  Marzanny Wiśniewskiej, przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej, odebrali zaświadczenia o wyborze.
R      E      K      L      A      M      ATerminarz
20.04 Mecz z Victorią Lisewo

24.04 Walne Zebranie ROD

27.04 Sprzątanie jezior

30.04 Ankieta PSG

16.05 Podziel się Darem Życia

31.05 Konkurs na logo

23.06 „Przyjazny Dzielnicowy”

Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2019r.

Harmonogram na kwiecień

Czasowa organizacja ruchu

Sprzedaż zezwoleń

Nieodpłatne poradnictwo

Zajęcia w Coolturaku

Astrobaza zaprasza

Klub Rodzica i Malucha

Świetlica przy Kościelnej

OFERTY PRACY
Bezpłatne szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko KonojadyTelefony

zeskanuj fotokod na komórkę


ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada