AKTUALNOŚCI


20 września
Wędrowanie z trzech województw
23 września odbędzie się Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna na Trójstyku”.
Sztandar dla strażaków
19 września 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyło się spotkanie założycielskie Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla KP PSP w Brodnicy.

19 września
18 września
Spotkania z ekologią
Na festynie ekologicznym starostwa dopisała pogoda. Mieszkańcy powiatu korzystali z ekologicznych i medycznych porad, kupowali ekologiczne produkty, odpoczywali rodzinnie przy muzyce Orkiestry Dętej z Kurzętnika. Zwycięzcy ekologicznych konkursów odebrali nagrody.
»»» więcej
Zaproszenie na konferencję
21 września 2017r. o godzinie 11.00 w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy rozpocznie się konferencja na temat” Organizacja kształcenia i wychowania dzieci niepełnosprawnych w placówkach oświatowych”.

17 września
Wielki finał należał do mundurowców z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. „Bratobójczy” pojedynek zakończył się wynikiem 3-2 dla dziewczyn i tym samym one zostały „Złotkami” pojedynku strzeleckiego edycja 2017...
»»» więcej
 
 

16 września
16 września 2017 roku przy Wiejskim Domu Kultury w Góralach spotkali się miłośnicy sportowych emocji, aby po raz drugi wziąć udział w "Drodze Wilka" - Memoriale Ks. Witolda Kiedrowskiego...
»»» więcej
 
 

16 września
16 września 2017 roku na terenie parku przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy odbył się festyn, zorganizowany przez Starostwo, przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, pod hasłem „Środowisko ponad wszystko - V Letnie spotkanie z ekologią"...
»»» więcej
 
 

15 września
W trzeci weekend września: 15-17 września 2017r. w całej Polsce odbywa się akcja Sprzątania Świata. Tegoroczna edycja akcji przebiega pod hasłem: Nie ma śmieci - są surowce...
»»» więcej
 
 

15 września
Mizerny ryczałt dla szpitala
Od października 2017 szpitale w Polsce będą „ryczałtowane”. Brodnicki szpital jest w sieci, ale ryczałt przyznany przez NFZ może wymusić ograniczenia usług medycznych i spowodować zahamowanie dotychczasowego dynamicznego rozwoju udzielania świadczeń medycznych.
Światowy Dzień Sybiraka
5 września w Technikum im. Zesłańców Sybiru przy ul. Karbowskiej 29 odbyły się uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka.
X Przegląd Pieśni w Brzoziu
Zespół wokalno-teatralny „Wszyscy Razem” z Brzozia zaprasza na X Przegląd Pieśni i XV-lecie zespołu.

15 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
20 września 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
14 września
Zapraszamy na festyn
W sobotę, 16 września od godziny 12.00 zapraszamy do parku przy starostwie Powiatowym w Brodnicy. Liczne atrakcje przygotowali dla państwa organizatorzy festynu ekologicznego.
Posprzątajmy świat
Od 15-17 września trwa akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”. W powiecie brodnickim wolontariusze zapowiadają sprzątanie na lądzie  i wodzie.
Uczniowie po stażach za granicą
Uczniowie Technikum Budownictwa i Technikum Mechatronicznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy w czasie wakacji odbywali  staże zawodowe w Portugalii i Hiszpanii.

14 września
13 września
Konkurs „Równać szanse” – zapraszamy na spotkanie
W imieniu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA oraz Lokalnej Grupy Działania „Pojezierze Brodnickie” serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”. Na spotkaniu będę informacje na temat możliwości dofinansowania działań adresowanych do młodzieży.
Konsultacje unijne
Zapraszamy na najbliższe spotkanie z unijnymi doradcami z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Starostwie w Brodnicy - 28 września w godzinach od 12.00 do 14.30.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”
Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”.
11 września
Załoga „Krzyżaków” w Rypinie
9 i 10 września w Rypinie odbyło się wiele ciekawych imprez zorganizowanych z okazji Powiatowych Dożynek i targów rolniczych XXVII Rypin AGRA 2017. Na samorządowych zawodach Powiat Brodnicki reprezentowała dzielna załoga krzyżacka pod dowództwem wicestarosty Mariusza Klonowskiego.
Bezpieczne grzybobranie
W czasie festynu ekologicznego starostwa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy wspólnie z Nadleśnictwem w Brodnicy zapraszają  na wystawę grzybów zebranych z lasów położonych na terenie powiatu brodnickiego.

11 września
Nowa siedziba brodnickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego mieści się w gruntownie wyremontowanej kamienicy przy ulicy Nad Drwęcą 30. W realizacji inwestycji pomogły środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

11 września
Indywidualnie zwyciężył i uzyskał zaszczytny tytuł „KRÓLA STRZELCÓW 2017” MACIEJ SCHRÖTER – Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
 
 

11 września
Uwaga kasa nieczynna
Od 18 do 29 września  2017 roku nieczynna będzie kasa nr 2 Starostwa Powiatowego w Brodnicy, działająca przy Wydziale Geodezji, w budynku  przy ul. Żwirki i Wigury. Od 18 do 29 września   klienci starostwa mogą korzystać z kasy nr 1 w budynku przy ul. Kamionka 18 w Brodnicy lub dokonywać wpłat  na rachunek bankowy.

10 września
W wyścigu udział wzięło 151 młodych kolarzy. W tym kryterium ulicznym po raz pierwszy wystartowali również zawodnicy ze szkółki funkcjonującej od 2016 roku w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
 
 

8 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
13 września 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
7 września
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii
W związku z działaniami podjętymi przez Inspekcję Weterynaryjną oraz Państwową Inspekcję Sanitarną w sprawie kontroli mających na celu potwierdzenie, lub wykluczenie obecności zakazanej substancji - fipronil w jajach konsumpcyjnych oraz mięsie drobiowym, informuję: Wyniki badań próbek urzędowych pobieranych w handlu detalicznym przez Państwową Inspekcję Sanitarną, wskazywały obecność fipronilu w jajach konsumpcyjnych pozyskanych z poniżej wylistowanych ferm kur niosek towarowych (takim numerem oznakowane są jaja znajdujące się w obrocie – stempel na skorupce): 2PL 14131317, 3PL 14371323, 3PL 30051328 K3...
»»» więcej
Przed ekologicznym festynem
16 września w parku przy Starostwie w Brodnicy będzie piąte już „Letnie spotkanie z ekologią”. Są już pierwsze prace  na konkurs towarzyszący imprezie.
»»» FOTO
Bezpłatne szkolenia dla młodych
Rozpoczyna się nabór na przydatne bezpłatne szkolenia, które młodym ludziom pomogą odnaleźć się na rynku pracy.

6 września
W trakcie pobytu Wicemarszałek spotkał się z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu Justyną Prajs, Dyrektorem Szkoły Podstawowej Anną Berent, Dyrektorem Przedszkola Samorządowego Danutą Kulisz, Radnym Rady Miejskiej Markiem Berendtem oraz sołtysem wsi Buk Pomorski Andrzejem Bucha...
»»» więcej
 
 

5 września
W niedzielę (3 września) władze województwa podziękowały rolnikom z regionu za ich całoroczny trud wkładany w pracę na roli oraz miłość i przywiązanie do ziemi. Okazją do tego były Kujawsko-Pomorskie Dożynki Wojewódzkie, które w tym roku odbyły się w Świeciu...
»»» więcej
 
 

5 września
Medal „Zasłużony Dla Rolnictwa” otrzymał Piotr Dombrowski, a wyróżnienie Starosty Brodnickiego otrzymał Kazimierz Łukasik. Ponadto nagrody z konkursu Powiatowego wieńców dożynkowych odebrały Panie z KGW Konojady i Górale...
»»» więcej
 
 

4 września
 
 

4 września
2 września 2017 roku, tak jak w całej Polsce, w Jabłonowie Pomorskim czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego...
»»» więcej
 
 

4 września
Podziękowania - po dożynkach
W minioną niedzielę w Bobrowie mieszkańcy powiatu brodnickiego i goście obchodzili powiatowo-gminne święto plonów. Gospodarze święta dziękują wszystkim uczestnikom, ale także współorganizatorom, wystawcom i sponsorom uroczystości.
»»» FOTO
W Strzygach nowa sala
2 września w Strzygach świętowano dożynki i oddanie do użytku hali sportowej przy szkole podstawowej.

1 września
 
 

1 września
KPP w Brodnicy
Policjanci apelują i  przypominają! Nie dajmy się oszukać
Choć brodniccy policjanci w ostatnim czasie nie odnotowali zwiększonej liczby zgłoszeń, gdzie pokrzywdzonymi są osoby starsze, funkcjonariusze przypominają i apelują.
.. 
»»» więcej

1 września
Zapraszamy na powiatowo-gminne dożynki
W najbliższą niedzielę, 3 września w Bobrowie będzie  powiatowo-gminne święto plonów. Organizatorzy święta serdecznie zapraszają na uroczystości już od godziny 13.00.
Wyróżnienia dla rolników
W czasie powiatowo-gminnych dożynek w Bobrowie starosta Piotr Boiński wręczy wyróżnienia rolnikom z powiatu brodnickiego. Dla rolników będą także odznaki honorowe Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

1 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
6 września 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Barbara Bober. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
31 sierpnia
Rocznica wybuchu II wojny światowej
1 września o godzinie 15.30 przy Pomniku Wdzięczności uczcimy pamięć poległych, przypominając rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Drogi po remontach
Latem na drogach powiatowych zakończono wiele zaplanowanych na rok 2017 zadań remontowych. Z końcem lipca oddano do użytku odnowione odcinki dróg powiatowych w kilku gminach.
Na sesji Rady Powiatu
Radni Rady Powiatu przyjęli wszystkie proponowane przez Zarząd uchwały. Wśród nich m.in. te o powołaniu szkoły podstawowej dla dorosłych i udzieleniu dwóch dotacji.
Ruszą prace na drodze
Dziś, 30 sierpnia Zarząd Dróg Powiatowych przekazuje plac budowy firmie STARBAG, która rozpocznie prace na drodze w Zgniłobłotach.
Sprzątanie świata
Od 15 do 17 września br., pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”, odbędzie się dwudziesta czwarta ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2017”.

30 sierpnia
 
 

29 sierpnia
Wieńce i ozdoby dożynkowe nagrodzone
W parku przy Starostwie Powiatowym w Brodnicy w sierpniowym słońcu cieszyły oko wspaniałe wieńce i ozdoby dożynkowe z powiatu brodnickiego. Nagrody główne  zdobyły: wieniec KGW Konojady i ozdoba z KGW Chojno.
»»» FOTO
Nocna i świąteczna opieka medyczna w szpitalu - zmiana lokalizacji
Od 1 września 2017r. „Nocna i świąteczna opieka zdrowotna” przeniesiona zostanie do budynku głównego brodnickiego szpitala i będzie prowadziło do niej „WEJŚCIE SZPITAL” od ulicy Wiejskiej.
Letnie zawody „Pionka”
Zawodnicy brodnickiej sekcji Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących „PIONEK” sprawdzali swoją formę w zawodach w bowlingu i kręglach klasycznych.
Wakacje z astronomią
Uczniowie I LO i ZS w Jabłonowie oraz ich opiekunowie wzięli udział w obozie naukowym w Toruniu. Wakacyjny wjazd był nagrodą za udział w warsztatach astronomicznych dla przedszkolaków.
Strażacy mają nowe samochody bojowe
Do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie trafiło siedem ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu przekazano pojazdy strażakom m.in. z Jabłonowa Pomorskiego.
Z dożynkowym chlebem
W gminach:
Jabłonowo Pomorskie, Brodnica, Zbiczno i Świedziebnia rolnicy i liczni goście dziękowali Bogu za plony, świętowali zakończenie sezonu prac gospodarskich.
Pomoc dla poszkodowanych przez żywioł
Starostowie, samorządowcy z gmin, przedstawiciele organizacji rolniczych z województwa Kujawsko-Pomorskiego spotkali się w Urzędzie Marszałkowski, by m.in. uzgodnić, jak można pomagać gminom, które najbardziej ucierpiały w czasie burz i nawałnic.
Festyn ludowy w Świedziebni
24 sierpnia 2017 mieszkańcy gminy Świedziebnia bawili się na festynie ludowym.

28 sierpnia
KPP w Brodnicy
Motorowerzysta „na zakazie”
Do 3 lat pozbawienia wolności, grozi 47-letniemu mężczyźnie, który kierował motorowerem mimo orzeczonego sądowego zakazu. Kierowca został zatrzymany przez policjantów z Jabłonowa Pomorskiego.
.. 
»»» więcej
Bezpieczna droga do szkoły
Brodniccy policjanci już od poniedziałku (4.09.2017r.), czuwać będą nad bezpieczeństwem uczniów, którzy tego dnia rozpoczną nowy rok szkolny. W okolicach szkół można będzie spotkać patrole mundurowych kontrolujących autobusy przewożące dzieci jak i wzmożone kontrole prędkości w rejonach placówek szkolnych...
»»» więcej
27 sierpnia
Starostowie tegorocznych dożynek: Małgorzata Giermak oraz Eugeniusz Kuciński przekazali na ręce Burmistrza Przemysława Górskiego chleb, którym następnie poczęstowali wszystkich przybyłych na uroczystość...
»»» więcej
 
 

27 sierpnia
 
 

25 sierpnia
Konkurs wieńców i ozdób dożynkowych
25 prac zgłoszono na Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych. Kunsztowne kompozycje będzie można podziwiać 29 sierpnia w parku przy Starostwie Powiatowym w Brodnicy.
Pomoc dla ofiar nawałnicy
Zarząd Powiatu w Brodnicy wystąpił do radnych Powiatu o zgodę na udzielenie z budżetu Powiatu pomocy finansowej dla powiatu nakielskiego, który ucierpiał po sierpniowej nawałnicy.
Jabłonowo - utrudnienia w ruchu
W związku z organizacją dożynek Gmino-Sołeckich w dniu 27 sierpnia 2017 w Jabłonowie Pomorskim w godzinach 11.15-11.30 wyłączony zostanie z ruchu prawy pas ruchu w kierunku Płowęża na ulicy Kościelnej (od bramy szkolnej do skrzyżowania z ul. Szkolną).

25 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
30 sierpnia 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Radny Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Michał Kropiewnicki. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
24 sierpnia
21.Rajd Brodnicki
W najbliższą sobotę, 26 sierpnia z Dużego Rynku wystartują rajdowe załogi 21. Rajdu Brodnickiego.
Czas dożynkowego świętowania
Trwa okres świętowania plonów. W gminach, parafiach, powiatach i w województwie gospodarze regionu zapraszają na uroczystości i zabawy dożynkowe. Przedstawiamy plan dożynkowych świąt w regionie.
Pożegnanie lata
Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy wraz z przyjaciółmi pożegnali lato.
Dzieje się w WTZ
Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy zapraszają mieszkańców Brodnicy do wspólnych zajęć, realizowanych w ramach rehabilitacji zawodowej. Zapraszają mieszkańców i właścicieli firm do wspólnego działania.
Powakacyjna sesja Rady Powiatu
29 sierpnia 2017r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się XXXVI sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Wspólnie poznają Polskę
Załoga Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Brodnicy co roku rusza na zwiedzanie Polski. Niepełnosprawni pracownicy wraz z opiekunami jeżdżą na wycieczki rowerowe po okolicy, organizują też dalsze wakacyjne wojaże.  
Święto ulicy Wyspiańskiego
Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski, Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Niepełnosprawni z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy zapraszają na „Święto ulicy Wyspiańskiego”.

22 sierpnia
Pan Eugeniusz Kuciński i pani Małgorzata Giermak...
»»» więcej

 
 

22 sierpnia
18 sierpnia mieszkańcy Brodnicy i powiatu brodnickiego oraz zaproszeni goście uczestniczyli  w  religijno-patriotycznych uroczystościach z okazji 97. Rocznicy Bitwy Polsko–Bolszewickiej pod Brodnicą...
»»» więcej
 
 

22 sierpnia
Starostowie dożynek powiatowych
3 września 2017 w Bobrowie odbędą się powiatowo-gminne dożynki. Do święta przygotowują się organizatorzy i tegoroczni starostowie dożynkowi.
Korzystać z unijnych funduszy

W ostatnim tygodniu sierpnia specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych  Punktów Informacyjnych.
Gminne dożynki w Brzoziu
Cykl dorocznych uroczystości dożynkowych w powiecie brodnickim rozpoczęła gmina Brzozie. 20 sierpnia obchodzono tu gminne święto plonów.

Dyplomy w Społecznej Akademii Nauk
17 sierpnia w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia absolwentom  Społecznej Akademii Nauk.

22 sierpnia
Brodniccy policjanci odwołują poszukiwania 14-latki
KPP w Brodnicy

 
 

18 sierpnia
„Moja Komenda”
KPP w Brodnicy
Przypominamy o możliwości korzystania z aplikacji „Moja Komenda”. Aplikacja ta ułatwia dostęp do dzielnicowych w całym kraju. Aby odnaleźć swojego dzielnicowego, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania, pokaże, w której jednostce on pracuje...
»»» więcej

 
 

18 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
23 sierpnia 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Zastępca Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Marcin Olszewski. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
17 sierpnia
Zgłosiło się ok. 70 osób, z czego 57 oddało krew, dzięki czemu zebrano 25 litrów 650 ml krwi. Następna zbiórka 16 listopada.
 
 

15 sierpnia
15 sierpnia obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane także Świętem Matki Boskiej Zielnej, a także Święto Wojska Polskiego, czyli święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
 
 

11 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
16 sierpnia 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
11 sierpnia
Podczas uroczystości odbyło się poświęcenie pamiątkowej tablicy, herbu i flagi, odczytanie Aktu Erekcyjnego 650-lecia Wąpielska oraz zakopanie Kapsuły Czasu z pamiątkami w postaci m.in. książki o Wąpielsku, lokalnej prasy, gadżetów promocyjnych Gminy Wąpielsk...
»»» więcej

 
 

9 sierpnia
Aby było naprawdę spokojnie i bezpiecznie musimy przestrzegać podstawowych zasad...
»»» więcej

 
 

8 sierpnia
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie brodnickim, od września ubiegłego roku, mieszkańcy wskazali policjantom, aż 299 takich miejsc,  które uważają za zagrożone...
»»» więcej

 
 

7 sierpnia
5 sierpnia 2017 w sali gimnastycznej Gimnazjum odbył się Strażacki Basket Cup 2017...
»»» więcej

 
 

4 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
9 sierpnia 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
29 lipca
Tym razem po sąsiedzku, w pięknych plenerach Radzynia Chełmińskiego...
»»» więcej

 
 

28 lipca
 
 

26 lipca
Janusz Majtczak nie żyje
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janusza Majtczaka, Prezesa Zarządu Spółdzielni Produkcji Rolnej w Miesiączkowie, radnego Rady Powiatu w Brodnicy w latach 2002-2010, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej drugiej kadencji oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu trzeciej kadencji samorządu powiatowego.
Służby weterynaryjne informują
Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o istniejącym zagrożeniu afrykańskim pomorem świń (ASF). »»» ULOTKA

25 lipca
Zrób selfie z bobrem
Stowarzyszenie Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy sfinansowało wydanie przewodnika turystycznego „Z biegiem Drwęcy”. Jest też aplikacja mobilna przewodnika na smartphony. 
Powiatowy Inspektor Sanitarny ostrzega
Zbierając grzyby, jagody, poziomki, maliny czy jeżyny warto pamiętać o zagrożeniach, które związane są z groźną odzwierzęcą chorobą pasożytniczą.
Mammograf dla poradni
Dyrekcja ZOZ w Brodnicy informuje o utrudnieniach wynikających z awarii mammografu. Zarząd Powiatu rozpatruje możliwości zakupu nowego urządzenia dla szpitala.
Dni Drwęcy
- Wiele się działo w miniony weekend w czasie  XXXIII Dni Drwęcy - mówi wicestarosta Mariusz Klonowski, prezes Stowarzyszenia Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy. Stowarzyszenie  od lat organizuje imprezę skupiającą miasta i gminy położone nad Drwęcą.
Nowy wóz dla strażaków
21 lipca w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim.
WTZ na wakacjach
Niepełnosprawni z WTZ w Brodnicy odbywają wakacyjne wojaże, ale też realizują zaplanowane projekty integracyjne.

25 lipca
Obecnie trwa sezon zbierania płodów runa leśnego, a także okres wzmożonych wędrówek po lesie. Planując wypoczynek na łonie natury nie zapominajmy o czekających tam na nas zagrożeniach. Jednym z nich jest bąblowica - ciężka choroba spowodowana przez larwalną postać tasiemca wieńcogłowowego...
»»» więcej

 
 

24 lipca
Naszą gminę reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi wraz z radnym Izby Rolniczej Romanem Mikuliczem. Stoisko KGW z Nowej Wsi cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników Jarmarku...
»»» więcej

 
 

24 lipca
21 lipca 2017 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim  odbyła się XXXV uroczysta Sesja Rady Miejskiej, którą poprzedziła msza święta w kaplicy Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej...
»»» więcej

 
 

24 lipca
21 lipca 2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XXXIV nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej

 
 

21 lipca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
26 lipca 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
20 lipca
15 lipca 2017 roku na placu przed Centrum Kultury i Sportu odbył się festyn z okazji Dni Jabłonowa Pomorskiego. Była to wspaniała okazja, aby wspólnie spędzić czas, zjeść coś dobrego, przygotowanego przez nasze nieocenione panie z Kół Gospodyń Wiejskich, posłuchać dobrej muzyki i potańczyć... »»» więcej
 
 

17 lipca
13 oraz 14 lipca 2017 roku na terenie dawnego targowiska, czyli na "Kulturalnym Podwórku" odbył się spektakl pt.: "Odjaaazd!", który był finałem dwutygodniowych warsztatów w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego... »»» więcej
 
 

13 lipca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
19 lipca  2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
12 lipca
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy, jest to czas awansów, nominacji i odznaczeń. Uroczyste obchody dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy odbyły się dzisiaj (12.07.) w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy...
»»» więcej

 
 

11 lipca
6 lipca 2017r. w Toruniu Burmistrz Przemysław Górski podpisał umowę na dofinansowanie zadania dot. budowy lub modernizacji ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów i sieci kanalizacyjnych oraz systemowych przydomowych oczyszczalni ścieków... »»» więcej
 
 

9 lipca
7 lipca 2017 roku w Konojadach odbyła się uroczystość 80-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Konojadach. W imieniu solenizantek głos zabrała przewodnicząca koła Hanna Łukasik, która wraz z prowadzącym część oficjalną Jakubem Iwańskim powitała przybyłych na tę uroczystość gości...
»»» więcej

 
 

7 lipca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
12 lipca 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
4 lipca
 
 

3 lipca
 
 

3 lipca
1 lipca 2017 roku po raz drugi w Piecewie odbyło się Święto Truskawki. Z tej okazji Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piecewie przygotowały rozmaite potrawy z truskawkami...
»»» więcej

 
 

30 czerwca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
5 lipca  2017r.  roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
30 czerwca
Bezpłatna promocja na mistrzostwach
Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki wspólnie z marszałkiem województwa zapraszają do skorzystania z możliwości nieodpłatnej promocji podczas Mistrzostw Europy U’23 w Lekkiej Atletyce, które odbędą się od 13 do 16 lipca w Bydgoszczy.
Kręglarze na podium
Sukcesem zakończył się start  niewidomych kręglarzy z powiatu brodnickiego w V Ogólnopolskim Turnieju w Kręglach Klasycznych Osób Niewidomych i Słabowidzących w Pucku.
Powiatowy Festyn Ludowy
Po raz czwarty  w Zgniłobłotach odbył się Powiatowy Festyn Ludowy ,,Ocalić od zapomnienia”. Festyn zorganizowało Stowarzyszenie na rzecz kultywowania tradycji ludowej ,,Złoty Krąg” przy wsparciu Starosty Brodnickiego i Wójta Gminy Bobrowo.

30 czerwca
29 czerwca 2017 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XXXIII Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej

 
 

30 czerwca
W upalny czwartek, 29 czerwca 2017 roku, Jabłonowo Pomorskie odwiedziła ekipa Polskiego Radia PiK ze swoim wakacyjnym programem "Kręcimy się w regionie! Ale PIKne lato!"...
»»» więcej

 
 

28 czerwca
Remont przy Kolejowej
W Zarządzie Dróg Powiatowych podpisano umowę na przebudowę ul. Kolejowej. Będzie m.in. nowa nawierzchnia i odcinek ścieżki pieszo-rowerowej.
Uwaga: kasa nieczynna
Od 10 do 21 lipca 2017 roku nieczynna będzie kasa nr 2 Starostwa Powiatowego w Brodnicy, działająca przy wydziale Geodezji, w budynku  przy ul. Żwirki i Wigury.
Zaproszenie na turniej rycerski
Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego organizuje 41. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Gospodarz Zamku Golubskiego zaprasza od 7 do 9 lipca.
Po sesji
Na XXXV sesji Rady Powiatu w Brodnicy radni m.in. analizowali informacje i sprawozdania powiatowych służb, inspekcji i straży.
Fachowcy gotowi do pracy
219 uczniów Gimnazjum dla Dorosłych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej zakończyło naukę w CKZiU w Brodnicy. Wśród absolwentów są, m.in.: sprzedawcy, kucharze, stolarze, tapicerzy, elektrycy i fryzjerzy.

26 czerwca
 
 

26 czerwca
Widzisz w swojej okolicy błąkającego się psa lub kota? Nie pozostawaj obojętny i zadzwoń do Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie (56 69 76 800 – sekretariat), a po godzinach otwarcia urzędu interwencję możesz zgłosić również dzwoniąc na numer alarmowy Policji: 997...
»»» więcej

 
 

26 czerwca
 
 

24 czerwca
Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (23.06.) w miejscowości Mileszewy. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, zginął 40-letni kierowca osobówki...
»»» więcej

 
 

23 czerwca
 
 

23 czerwca
 
 

23 czerwca
Zaproszenie na festyn
24 czerwca w Zgniłobłotach odbędzie się IV Powiatowy Festyn Ludowy „Ocalić od zapomnienia”. Do wspólnej zabawy zapraszają organizatorzy: Zespół „Złoty krąg”, Starosta Brodnicki i Wójt Gminy Bobrowo.
Awanse w klasach mundurowych
37 kadetów z klas mundurowych CKZiU w Brodnicy otrzymało awanse na stopień starszego kadeta.
Na powitanie lata
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy Brodnickim Centrum Caritas powitali lato. Atrakcją szczególną był spektakl przygotowany przez gości.
Stypendia  dla uczniów
Starosta Piotr Boiński gratuluje uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali stypendia za wyniki w nauce.
Koniec roku szkolnego
Kończy się rok szkolny 2016/2017. W szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie brodnickim są uroczyste zakończenia roku, pożegnania absolwentów i wręczenia świadectw maturalnych.
Droga po przebudowie
22 czerwca odbył się odbiór końcowy inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Jastrzębie - Komorowo”.
Jubileusz  OSP w Brodnicy
21 czerwca w Brodnicy świętowano jubileusz 155-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnicy.
Hit Pomorza i Kujaw
Podczas uroczystej gali w Gniewie ogłoszono wyniki konkursu pt. „Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza i Kujaw 2017.
Aktywnie w WTZ
Uczestnicy zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Brodnicy odpoczywają i pracują, uprawiają sport i udzielają się w imprezach kulturalnych.
Wędkarze w Wielkim Głęboczku
W dniu 18 czerwca 2017r o godzinie 5.45 w miejscowości Wielki Głęboczek odbyły się zawody wędkarskie organizowane przez Rejon PZW BRODNICA.

22 czerwca
KPP w Brodnicy
„Kręci mnie bezpieczeństwo” - znakowanie rowerów
w brodnickiej komendzie

W sobotę (1.07.) w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Pana Mariusza Błaszczaka, w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, odbędą się działania promujące bezpieczną jazdę rowerem... 
»»» więcej

21 czerwca
XXXV sesja Rady Powiatu
27 czerwca 2017r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Młodzi liderzy z CKZiU
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z CKZiU w Brodnicy zdobyli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody Lean Lider - bądź pożądanym członkiem zespołu firmy europejskiej”.

20 czerwca
UMiG
Godziny rozpoczęcia uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 - 23 czerwca:
Przedszkole Samorządowe godz. 9.15
SP Płowęż  godz. 9.00
SP Górale  godz. 9.00
Gimnazjum  godz. 8.15
SP Jabłonowo Pom. godz. 11.00 (hala sportowa gimnazjum)
20 czerwca
Gala Nagród Marszałka
Kancelaria Sejmiku
W poniedziałek (19 czerwca) w toruńskim CKK Jordanki odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które przyznawane są za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej...
»»» więcej

 
 

20 czerwca
Nagroda Marszałka dla szpitala w Brodnicy
19 czerwca  w Toruniu odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które przyznawane są za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Wśród laureatów jest ZOZ Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brodnicy.
Święto Miodu
Już po raz dziewiąty w gminie Bartniczka obchodzono Święto Miodu.

19 czerwca
KPP w Brodnicy
Bezpieczne Wakacje 2017
Zbliżają się wakacje. Wielu z nas zaplanowało sobie w tym okresie urlopy. Lato i wakacje to czas na beztroski wypoczynek. Chętnie spędzamy go nad brzegiem rzeki, jeziora czy morza. Aby było naprawdę spokojnie i bezpiecznie musimy przestrzegać podstawowych zasad.
.. 
»»» więcej

17 czerwca
10. czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół wraz koordynatorami Astrobazy, p.Piotrem Biegajskim i p. Marcinem Motofą uczestniczyli w kolejnej edycji Astrofestiwalu, który tym razem odbył się w Radziejowie...
»»» więcej

 
 

15 czerwca
 
 

14 czerwca
Pieniądze dla strażaków
130 tysięcy z budżetu Powiatu Brodnickiego trafi do strażaków na zakup sprzętu i remont budynku.
Wojewódzkie święto w Brodnicy
W październiku w Brodnicy będzie Wojewódzkie Święto Administracji Wojskowej. W starostwie w Brodnicy rozpoczęły się przygotowania do organizacji uroczystości.
Mityng lekkoatletyczny
2. czerwca 2017 roku odbył się VIII Wojewódzki Wiosenny Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
Samorządowcy przy piłce
Dwanaście drużyn samorządowych z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyło w III Turnieju Piłkarskim Samorządowców. Drużyna Powiatu Brodnickiego zajęła 4 miejsce.
Nabór na członków Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, Wydział Zdrowia Kujawsko-Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego w Bydgoszczy prowadzi nabór  na członków Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

13 czerwca
W dniu 10.06.2017r. reprezentacja mundurowców z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pom. uczestniczyła w ostatniej IV rundzie Wojewódzkiej Lidze Strzeleckiej LOK – Golub–Dobrzyń 2017 w strzelaniu z karabinka sportowego kbks...
»»» więcej

 
 

13 czerwca
KPP w Brodnicy
Przypominamy o konkursie „Przyjazny Dzielnicowy”
Od połowy kwietnia, można zgłaszać dzielnicowych do udziału w konkursie "Przyjazny Dzielnicowy, który ogłosiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Konkurs ma na celu wyróżnienie dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Zachęcamy do zgłaszania dzielnicowych z powiatu brodnickiego, którzy zdaniem Państwa zasłużyli na wyróżnienie.
.. 
»»» więcej
„Łapki na kierownicę” ogólnopolska kampania
Rusza ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”. Biuro Ruchu Drogowego komendy Głównej, wspólnie z firmą Naptis S.A., która jest operatorem znanego wśród kierowców „Yanosika”  od jutra (14.06.) realizowało będzie ogólnopolską kampanię, ukierunkowaną na zintensyfikowanie kontroli kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku.
»»» więcej
13 czerwca
Obchody Dnia Strażaka
KP PSP w Brodnicy
W dniu 11 czerwca 2017r. w Jabłonowie Pomorskim odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz Zawody Sportowo–Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu brodnickiego...
»»» więcej

 
 

13 czerwca
Jednym z oficjalnych wydarzeń tegorocznych obchodów Święta Województwa było IV Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ratuszu starego miasta w Toruniu, które odbyło się w dniu 7 czerwca...
»»» więcej

 
 

13 czerwca
13 czerwca - Dzień Patrona Brodnicy
13 czerwca w Brodnicy odbędą się uroczystości związane z kultem św. Antoniego z Padwy i świętem  Patrona Miasta.
Strażackie święto w powiecie brodnickim
11 czerwca w Jabłonowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Częścią świątecznego dnia były Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu brodnickiego.
Pani Jolanta na podium w Serbii
Jolanta Lewandowska z Bartniczki z sukcesem debiutowała w reprezentacji Polski na XVII Mistrzostwach Europy IBSA w Kręglach Klasycznych w Apatin w Serbii.
Nowy zespół chirurgów
Od maja 2017 w brodnickim szpitalu pracuje nowy zespół chirurgów. Wśród zatrudnionych jest m.in. chirurg-onkolog.
60 lat KGW
10 czerwca członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bobrowa świętowały 60 rocznicę działalności Koła.
WFOŚiGW w powiecie brodnickim
Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu odwiedzili powiat brodnicki.
Lektor 2017
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy zorganizowano Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu brodnickiego prezentowali swoje umiejętności lektorskie.
Sukcesy gimnazjalistek  z Jabłonowa
W Konkursie Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla Uczniów Gimnazjum, którego głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu dużą wiedzą wykazały się  uczennice z Jabłonowa.

12 czerwca
10 czerwca 2017 roku w Jabłonowie Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Europy FMA, połączone z obchodami jubileuszu 25-lecia istnienia szkoły sztuk walki w Jabłonowie Pomorskim oraz działalności trenerskiej Pawła Jagusza...
»»» więcej

 
 

9 czerwca
Podczas festynu można było zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, obejrzeć film w kinie 7D, podziwiać miasteczko rycerzy, posmakować rozmaitych pyszności przygotowanych przez nauczycieli i rodziców uczniów jabłonowskiego gimnazjum, zakupić losy na loterii fantowej...
»»» więcej

 
 

9 czerwca
Mundurowcy z ZS Jabłonowo Pom. trzecią drużyną na Wojewódzkim Turnieju Klas Militarnych „Złotopole 2017”. W dniu 08.06.2017r. przy słonecznej pogodzie na terenie powiatu lipnowskiego odbył się Wojewódzki Turniej Klas Militarnych pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego Piotra Całbeckiego...
»»» więcej

 
 

9 czerwca
Wczoraj odbył się III Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej pod Honorowym Patronatem Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Paserek od Opatrzności Bożej m. Gracjany Zaborała. Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 55 solistów oraz 24 zespoły...
»»» więcej

 
 

9 czerwca
UMiG
UTRUDNIENIA W RUCHU KOŁOWYM
W związku z Powiatowymi obchodami Dnia Strażaka w dniu 11.06.2017 roku Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo informuje, że w godzinach 11.30 do 17.30 nastąpi ograniczenie ruchu kołowego na ulicy Słonecznej a całkowicie zostanie zamknięty jej odcinek od Gimnazjum do stadionu. Zamknięty zostanie również wjazd od ulicy Nowy Rynek.
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na uroczystości i zawody sportowo-pożarnicze.
8 czerwca
7 czerwca 2017 roku w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim zorganizowano Dni Europy. Tegoroczne obchody poświęcone były krajom  Beneluksu. Historię i obyczaje Belgii, Holandii i Luksemburga ukazali uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Kamili Sikorskiej i p. Barbary Czachor...
»»» więcej

 
 

7 czerwca
W dniu 03.06.2017r. reprezentacja mundurowców z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pom. uczestniczyła w III rundzie Wojewódzkiej Lidze Strzeleckiej LOK – Golub–Dobrzyń 2017 w strzelaniu z karabinka sportowego kbks...
»»» więcej

 
 

7 czerwca
Sesja Sejmiku Województwa
Kancelaria Sejmiku
W poniedziałek 5 czerwca we Włocławku w Klubie „Stara Remiza” odbyła się uroczysta sesja Sejmiku Województwa, jedno z najważniejszych oficjalnych wydarzeń w ramach tegorocznego Święta Województwa, którą prowadził przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober...
»»» więcej

 
 

5 czerwca
 
 

5 czerwca
UMiG
UWAGA, ĆWICZENIA!
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w dniach od 6 do 8 czerwca 2017 roku na terenie kraju zostanie przeprowadzone ćwiczenie pod kryptonimem RENEGADE SAREX 17/I, zostaną uruchomione syreny alarmowe dotyczące zagrożenia z powietrza. Podane będą dwa sygnały: ogłoszenie alarmu
- modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut; odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.
5 czerwca
Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, na pisemny wniosek organizatora wycieczki bądź przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy...
»»» więcej

 
 

5 czerwca
Jubileusze - na  Wzgórzu Zamkowym
W sobotę, 3 czerwca 2017 roku, na Wzgórzu Zamkowym w Jabłonowie Zamek odbyły się uroczystości z okazji 20. rocznicy Beatyfikacji Bł. Marii Karłowskiej oraz 8. rocznicy nadania Jej Patronatu Jabłonowu Pomorskiemu.
Zostań swoim szefem
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na spotkania informacyjne "Fabryka firm - zostań swoim szefem". Uczestnicy dowiedzą się, jak uzyskać dofinansowanie na otwarcie własnej  firmy.
Matematyka w lesie
Uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie z nauczycielką matematyki zapraszają na matematyczny spacer po Brodnickim Parku Krajobrazowym. To  niestandardowy sposób uczenia się w plenerze.

4 czerwca
 
 

4 czerwca
W sobotę, 3 czerwca 2017 roku, na Wzgórzu Zamkowym w Jabłonowie Zamek odbyły się uroczystości z okazji 20. rocznicy Beatyfikacji Bł. Marii Karłowskiej oraz 8. rocznicy nadania Jej Patronatu Jabłonowu Pomorskiemu...
»»» więcej

 
 

4 czerwca
Kadeci z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim w dniach 24-27 maja 2017r. udali się na poligon wojskowo-kondycyjny do Mikoszewa nad Zatokę Gdańską. I podobnie jak rok temu, ponownie towarzyszyli nam elewi z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego z Golubia-Dobrzynia...
»»» więcej

 
 

2 czerwca
Dzisiaj rano, w miejscowości Jabłonowo Zamek, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarową scanią.  W wyniku zdarzenia, samochód ciężarowy z naczepą, przewożący mrożoną żywność doszczętnie spłonął...
»»» więcej

 
 

1 czerwca
 
 


R      E      K      L      A      M      ATerminarz
23.09 Memoriał Kusocińskiego

23.09 Klub „Stonoga”

9.10 Mammografia w Jabłonowie

do 25.10 Kankurs grantowy

Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2017r.

Harmonogram na wrzesień

Godziny otwarcia Biblioteki
WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko KonojadyTelefony

zeskanuj fotokod na komórkę


ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!

OFERTY PRACY
PUP Brodnica
PUP Brodnica
Młodzieżowe Biuro Pracy

Młodzieżowe Centrum Kariery
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada