AKTUALNOŚCI


18 lutego
Sanitarny odstrzał dzików - rozporządzenie Wojewody
Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń w województwie. Liczba dzików przeznaczonych do odstrzału w poszczególnych obwodach łowieckich została określona w załączniku do rozporządzenia.
»»» Dokument wraz z załącznikiem
17 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
19 lutego 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej  Krzysztof Kamiński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
AKTUALIZACJA INFORMACJI O ZMIANIE STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
Zmiana wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi powoduje obowiązek złożenia nowej deklaracji w terminie do 10 marca 2020r...
»»» więcej
14 lutego
 
 

11 lutego
O pożyczkach w nowych terminach
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców na cotygodniowe dyżury w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Od przyszłego tygodnia konsultacje odbywać się będą dwa razy w tygodniu - w środy i czwartki w godzinach od 12 do 15. Najbliższy dyżur odbędzie się w czwartek, 13 lutego.
Informacja dla organizacji pozarządowych
Zachęcamy organizacje pozarządowe do składania ofert  na zadania w zakresie upowszechniania i rozwoju kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji; upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz ochrony i promocji zdrowia.
Zespół o koronawirusie i ASF
Zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia koronawirusem 2019-nCoV, ogólna sytuacja epidemiologiczna chorób zakaźnych w powiecie, a także aktualna sytuacja związana z ASF były tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Brodnicy. Spotkanie odbyło się w czwartek, 6 lutego w siedzibie KP PSP.
10 lutego
UMiG
PUNKT NIEODPŁATNYCH PORAD PRAWNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że dnia 20.02.2020 r. (czwartek) punkt nieodpłatnych porad prawnych będzie czynny (w godzinach 14:00-18:00).
6 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
12 lutego 2020r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Mirosława Laube. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
INFORMACJA O ZMIANIE STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
Nowe wzory deklaracji obowiązujące w lutym 2020r. oraz od 01 marca 2020r. wraz z informacją o zmianie stawek i sposobu naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla posesji zamieszkałych i niezamieszkałych
ZOSTANĄ WYSŁANE POCZTĄ...
»»» więcej
5 lutego
UMiG
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości rolnej dz. 417/2 położonej w miejscowości Bukowiec
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Jabłonowo Pomorskie
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Lembarg
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości rolnej dz. 432 i 433 położonej w miejscowości Konojady
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości rolnej dz. 328 położonej w miejscowości Bukowiec
4 lutego
UMiG
Zarządzenie Nr 11/2020
Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 31 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia opłat za korzystanie ze świetlic wiejskich i lokali użyteczności publicznej
»»» więcej
3 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
5 lutego 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
30 stycznia
 
 

28 stycznia
Koronawirus - zalecenia służb sanitarnych
W Polsce nie stwierdzono jeszcze przypadku zachorowania za sprawą koronawirusa 2019-nCoV, którego początkowe ognisko wykryto w Wuhan w Chinach. Jednak wirus dotarł już do Europy. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy apeluje do mieszkańców powiatu oraz przebywających gości o zachowanie  zasad profilaktyki, które zapewnią ochronę przed wirusem.
»»» więcej
27 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
29 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Wiesław Grabowski. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
27 stycznia
Świętowaliśmy 100. rocznicę powrotu do Macierzy
Przed stu laty temu ziemia brodnicka znalazła się ponownie w granicach niepodległej Polski. Społeczność miasta i powiatu rocznicę wydarzeń sprzed wieku uczciła szczególnie uroczyście. Główne obchody odbyły się w piątek i sobotę, 17 i 18 stycznia w Brodnicy.

27 stycznia
 
 


27 stycznia
 
 

25 stycznia
 
 

23 stycznia
Jabłonowo Pomorskie powróciło do Macierzy 100 lat temu!
UMiG
100 lat temu, 18 stycznia 1920 roku, niemiecki burmistrz Klimpel, w gmachu urzędu gminnego przy ul. Urzędowej, dokonał uroczystego przekazania władzy administracyjnej Jabłonowa na ręce nowego wójta Władysława Barańskiego...
»»» więcej
 
 

23 stycznia
Grudziądz świętuje powrót w granice Rzeczpospolitej
UM
Główne obchody powrotu regionu Grudziądzkiego do Macierzy zorganizowano dokładnie w 100. rocznicę przejęcia władzy administracyjnej i wojskowej w Grudziądzu, tj. 23 stycznia...
»»» więcej
 
 

22 stycznia
 
 

21 stycznia
 
 

21 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
22 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Marcin Olszewski. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
20 stycznia
Plastycznie o strażackim trudzie
W poniedziałek, 13 stycznia rozdano nagrody w rozstrzygniętych w grudniu ub. roku eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”.  Spośród blisko 150 prac, które wpłynęły do oceny, komisja wybrała ponad 20, które reprezentować będą powiat brodnicki w konkursie wojewódzkim.
»»» więcej
17 stycznia
I LO w Brodnicy wysoko w rankingu
Brodnickie Liceum im. Filomatów Ziemi Michałowskiej zajęło 24. miejsce w rankingu szkół średnich w regionie. Spośród liceów i techników w powiecie brodnickim Pierwszy Ogólniak notowany jest najwyżej.

16 stycznia
28 Finał WOŚP w Jabłonowie
UMiG
Zebrana w piątek, sobotę i w niedzielę rekordowa kwota wyniosła 30.573,45 zł...
»»» więcej
 
 

16 stycznia
W rocznicę powrotu do Macierzy
100 lat temu ziemia brodnicka znalazła się ponownie w granicach wolnej Polski. Społeczność miasta i powiatu rocznicę wydarzeń sprzed wieku uczci cyklem uroczystości oraz imprez naukowych, kulturalnych, sportowych i promocyjnych. Zapraszają na nie Starosta Brodnicki, Burmistrz Brodnicy i Dowódca 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego. Uroczystości zaplanowano również w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
14 stycznia
UMiG
INFORMACJA O ZMIANIE STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
»»» więcej

13 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
15 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, p. 20, I piętro w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
12 stycznia
WOŚP w Nowej Wsi
Jablonowo.com

 
 

10 stycznia
Nowe umundurowanie z dotacji
Na mocy podpisanej w październiku ub. roku umowy Powiat Brodnicki otrzymał z Ministerstwa Obrony Narodowej dotację na zakup wyposażenia szkoleniowego i indywidualnego pakietu wyposażenia mundurowego dla uczniów klasy drugiej mundurowej LO w Zespole Szkół w Jabłonowie. W grudniu zakupione w ramach dotacji wyposażenie zostało przekazane placówce...
»»» więcej
10 stycznia
XVII NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
9 stycznia 2020 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas której zaopiniowano uchwały w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi i przyjęto sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej za 2019 rok...
»»» więcej
 
 

8 stycznia
UMiG
INFORMACJA
Uprzejmie przypominamy przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że w terminie do dnia 31 stycznia 2020 roku należy złożyć pisemne Oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim oraz dokonać wpłaty pierwszej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
7 stycznia
VI ORSZAK TRZECH KRÓLI
UMiG
6 stycznia 2020 roku, po raz szósty w historii naszego miasta, ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli...
»»» więcej
 
 

3 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
8 stycznia 2020 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 20, I piętro.
31 grudnia
 
 

27 grudnia
O budżecie i przystankach
Na wtorek, 7 stycznia przewodniczący Roman Pytlasiński wyznaczył termin XVI Sesji Rady Powiatu w Brodnicy. Radni na plenarnym posiedzeniu planują m.in. rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie uchwalenia budżetu, Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Brodnickiego na lata 2020-35, a także zasad korzystania z przystanków komunikacji zarządzanych przez Powiat Brodnicki. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
23 grudnia
Świąteczno-noworoczne życzenia
Starostwo w Brodnicy
 
 

23 grudnia
 
 

22 grudnia
 
 

20 grudnia
 
 

20 grudnia
UMiG
18 grudnia
Baza danych o gospodarce odpadami
Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz, przetwarzasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? A może wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie lub akumulatory. Jeśli tak, to wejdź na stronę www.bdo.mos.gov.pl i sprawdź, czy musisz zarejestrować się w Rejestrze-BDO!
10 grudnia
UMiG
UWAGA! WYWÓZ POPIOŁU I PLASTIKU
Informujemy, iż wywóz POPIOŁU I PLASTIKU na terenie miasta Jabłonowo Pomorskie odbędzie się w dniu 14 grudnia 2019 r. Przesunięcie terminu wynika z awarii śmieciarki. Za utrudnienia Przepraszamy!
10 grudnia
UMiG
KOMUNIKAT
1. W dniu 24 grudnia 2019 r. (wtorek) godziny pracy pracowników Urzędu Miasta i Gminy ulegną zmianie. Urząd Miasta i Gminy w tym dniu czynny będzie od godz. 7.30 do godz. 12.00.
2. W dniu 31 grudnia 2019 r. (wtorek) godziny pracy pracowników Urzędu Miasta i Gminy ulegną zmianie. Urząd Miasta i Gminy w tym dniu czynny będzie od godz. 7.30 do godz. 14.00.
10 grudnia
Młodzi kadeci po ślubowaniu
Dzień Mundurowca obchodzony od kilku lat w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim to bardzo ważne wydarzenie dla społeczności szkoły. Zawsze przybiera szczególnie uroczysty charakter. Tego dnia następuje ślubowanie mundurowców klas pierwszych i nadanie im stopnia młodszego kadeta.
9 grudnia
Naprzód Cup
MSz
W Mikołajkowym turnieju halowym z cyklu Naprzód CUP o puchar Burmistrza UMiG Jabłonowo Pomorskie wzięło udział 10 drużyn łącznie 120 zawodników...
»»» więcej
 
 

6 grudnia
UMiG
PAKIET UCHWAŁ W ZAKRESIE GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI
»»» UCHWAŁA NR XV/95/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
»»» UCHWAŁA NR XV/96/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r.w sprawie ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe.
»»» UCHWAŁA NR XV/97/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
»»» UCHWAŁA NR XV/98/19 RADY MIEJSKIEJ JABŁONOWA POMORSKIEGO z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
»»» JEDNOLITY SYSTEM  SEGREGACJI ODPADÓW
4 grudnia
Konsultacje dla przedsiębiorców
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców na cotygodniowy dyżur w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. W czwartek, 5 grudnia od godz. 9 do 14 w sali 102 urzędu przy ul. Kamionka 18 bezpłatnych porad udzielać będzie Anna Mazur, specjalista ds. pożyczek.
3 grudnia
 
 

2 grudnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 grudnia 2019 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz.
Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 20, I piętro.
29 listopada
 
 

28 listopada
 
 

25 listopada
 
 

25 listopada
ZBIÓRKA KRWI W JABŁONOWIE POMORSKIM
UMiG
21 listopada 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 50. zbiórka krwi. W czasie zbiórki krew oddały 53 osoby, co dało prawie 23,850 litrów krwi. Dziękujemy i gratulujemy każdej kropli krwi oddanej w czasie tej zbiórki! Kolejna zbiórka w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się 5 marca 2020 roku. Zapraszamy!
 
 

24 listopada
Szkolenia językowe z certyfikatem
Trwa nabór uczestników do projektu pt. ”W Kujawsko-Pomorskiem Mówisz–Masz - certyfikowane szkolenia językowe”. W szkoleniach z języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 67 lat, zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem swoich kwalifikacji i kompetencji językowych.
Stanowisko kierowania po modernizacji
We wtorek, 19 listopada 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyło się oficjalne przekazanie zmodernizowanego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy oraz nowej siedziby Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Brodnicy.
21 listopada
 
 

20 listopada
O czym na najbliższej sesji?
Na środę, 27 listopada br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XV Sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Radni na plenarnym posiedzeniu planują m.in. rozpatrzenie uchwały w sprawie wyboru biegłego rewidenta uprawnionego do zbadania sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
20 listopada
 
 

19 listopada
UMiG
Masz gruz? Przekaż go gminie!
Szanowni Państwo: jeśli posiadacie gruz betonowy, betonowo-wapienny, ceglany lub kamienie polne i nie macie pomysłu lub możliwości dla jego zagospodarowania – możecie przekazać go Urzędowi Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Ważne, by gruz nie był zanieczyszczony odpadami budowlanymi (w szczególności styropianem itp.,). W przypadku pytań prosimy o kontakt z kierownikiem Referatu Infrastruktury, Inwestycji i Planowania Przestrzennego Arturem Lula (tel. 566976819).
18 listopada
Jabłonowiacy i ich wojenne losy
"Ocalić od zapomnienia" to projekt Centrum Kultury i Sportu dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Jego podstawowym elementem było zbieranie informacji dotyczącej żołnierskich losów mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego podczas II wojny światowej.
15 listopada
Jak założyć żłobek
Osoby z powiatu brodnickiego zainteresowane prowadzeniem żłobków mogą zgłosić się na bezpłatne szkolenie "Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes", które organizuje Wyższa Szkoła Gospodarki. Zajęcia w ramach projektu "Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców" zaplanowano w Brodnicy w dniach 28-29 listopada br.
15 listopada
UMiG
AKCJA STERYLIZACJI I KASTRACJI PSÓW I KOTÓW WŁAŚCICIELSKICH W ROKU 2019
Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie oraz Fundacja Siedem Życzeń zaprasza na zabiegi kastracji lub sterylizacji psów i kotów właścicielskich  z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Zabieg dotowany jest w 50% pozostałą kwotę pokrywa właściciel psa. Zgłoszenia należy dokonać w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w pokoju nr 7 lub pod numerem telefonu 56 69 76 807 u Pani Moniki Waleryn.
12 listopada
Uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości
Uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele farnym oraz galowym koncertem w Brodnickim Domu Kultury w niedzielę, 11 listopada, społeczność miasta i powiatu uczciła wydarzenia sprzed ponad wieku, kiedy Polska stawała się znów niepodległa. Obchody zainaugurowane zostały w piątek, 8 listopada. Tego dnia w Pałacu Anny Wazówny odbyła się oficjalna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2019.
12 listopada
UMiG
INFORMACJA O POLOWANIU ZBIOROWYM
Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zgodnie z art.42ab pkt.2 ustawy z dnia 13.10.1995 Prawo Łowieckie informuje że w dniu 16-17 i 23  listopada 2019 r. w godzinach 08.00 – 15.00 na terenie miejscowości Górale, Konojady i Mileszewy zostaną przeprowadzone zbiorowe polowania. Na terenie Mileszew polowanie będzie prowadzić Koło łowieckie Rogacz z Brodnicy, a na terenie Góral i Konojad koło łowieckie Pracowników MSZ z Warszawy. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.
12 listopada
 
 

12 listopada
Jubileusz Koła Pszczelarzy
Rejonowe Koło Pszczelarzy
9 listopada 2019r. Rejonowe Koło Pszczelarzy w Jabłonowie Pomorskim obchodziło 50 rocznicę utworzenia...
»»» więcej
 
 

8 listopada
CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?
UMiG
Święto Niepodległości to dzień ważny dla każdego Polaka – także dla tego najmłodszego. Dobrze o tym wiedzą dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim, które 8 listopada 2019 r. uroczyście przyłączyły się do obchodów tegoż święta organizowanych w całym kraju...
»»» więcej
 
 

7 listopada
 
 

7 listopada
Plastyczny konkurs z gęsią
Województwo Kujawsko-Pomorskie zaprasza młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Lecą gąski do książki”, organizowanym w ramach kampanii „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” 2019. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.
6 listopada
UMiG
5 listopada
60 lat minęło...
UMiG
Rok 2019 to sześćdziesiąty rok działalności Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
 
 

5 listopada
101. rocznica niepodległości
Starosta Brodnicki i Burmistrz Brodnicy zapraszają mieszkańców miasta i powiatu na uroczystości oraz imprezy z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przypadającego w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.
5 listopada
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
6 listopada 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Członek Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Tadeusz Klimek. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
28 października
UMiG
INFORMACJA O POLOWANIU ZBIOROWYM
Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zgodnie z art. 42ab pkt.2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. -  Prawo Łowieckie informuje, że w dniach od 2 do 4 listopada 2019 w godzinach 08.00 – 15.00 na terenie miejscowości Buk Pomorski, Górale i Konojady zostaną przeprowadzone zbiorowe polowania. Na terenie Buku Pomorskiego polowanie będzie prowadzić Koło Łowieckie Darz Bór z Jabłonowa, zaś na terenie Góral i Konojad Koło Łowieckie Pracowników MSZ z Warszawy. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.
24 października
Wędkarskie zawody o Puchar Starosty
Na Jeziorze Dużym w Nowej Wsi Szlacheckiej po raz kolejny odbyły się Otwarte Drużynowe Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Brodnickiego. W rywalizacji zorganizowanej przez Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pomorskim w sobotę, 19 października uczestniczyło 15 dwuosobowych zespołów.
Krzyże Matejkowskiego w muzeum
"Podniesienie Krzyża cd." to wystawa prac Adama Kuby Matejkowskiego, którą od piątku, 18 października br., można oglądać w piwnicach zamkowych brodnickiego muzeum. Na wernisaż otwierający wystawę artysta wspólnie z jej organizatorami - Burmistrzem Brodnicy i Dyrektorem Muzeum w Brodnicy - zaprosił mieszkańców miasta i powiatu.
Hubertus 2019 - sygnały, hejnały i fanfary
Sygnaliści z północnej i środkowej Polski rywalizowali o trofea w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sygnalistów Myśliwskich "Hubertus 2019" oraz X Turnieju Fanfar i Hejnałów o Statuetkę Anny Wazówny. Festiwal nawiązujący do ceremoniału i tradycji myśliwskich wraz z towarzyszącym mu turniejem odbyły się w Brodnicy 12-13 października 2019 r.
Analiza sytuacji szpitali powiatowych
W związku z szerokim zainteresowaniem sytuacją finansową szpitali powiatowych, jak i pojawieniem się w przestrzeni publicznej różnych informacji oraz sprzecznych i mających niewiele wspólnego ze stanem faktycznym opinii na temat sytuacji szpitala w Brodnicy, przedstawiamy poniżej analizy i wnioski z eksperckich badań. Znajdą je Państwo w raporcie SGH o sytuacji szpitali powiatowych, prezentacji badania ankietowego OZPSP i stanowisku Konwentu Powiatów Kujawsko-Pomorskich. Zapraszamy do lektury!
21 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
23 października 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
18 października
Starosta wyróżnił nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta Piotr Boiński przyznał nagrody wyróżniającym się nauczycielom, dyrektorom szkół i pedagogom, dziękując za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą. Nagrodzeni otrzymali podziękowania z listami gratulacyjnymi w środę, 16 października podczas uroczystego spotkania w ZAZ w Brodnicy.
Europejskie Dni Pracodawcy
Jakie dofinansowanie można uzyskać z tytułu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, jakie są obowiązki pracodawcy względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz jaką ofertę przygotował na 2020 rok dla pracodawców Powiatowy Urząd Pracy w Brodnicy - o tym i wielu innych sprawach będzie można się dowiedzieć podczas spotkania w ramach Europejskich Dni Pracodawcy. Organizatorem wydarzenia, które zaplanowano na wtorek, 22 października br., jest brodnicki PUP.
Seniorzy z lilijką na zbiórce w Płowężu
Harcerzami Kręgu Seniora Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Brodnica systematycznie spotykają się na zbiórkach. Z reguły spotkania odbywają się w Domu Harcerza przy ul. Nad Drwęcą 30. Od czasu do czasu seniorzy z lilijką organizują wyjazdowe zbiórki w terenie. We wtorek, 15 października spotkali się na zbiórce w Płowężu.
16 października
Doradzą w sprawie funduszy UE
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich. W Brodnicy konsultant będzie do dyspozycji zainteresowanych w środę, 23 października br.
14 października
 
 

14 października
Powiat brodnicki na antenie regionalnej
W najbliższym magazynie „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 15 października. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone również w środę, 16 października o godz. 19.45. oraz w sobotę, 19 października o godz. 10.15.
14 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
16 października 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Mirosława Laube. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
14 października
 
 

14 października
 
 

11 października
 
 

8 października
Z życzeniami dla gospodyń z Lembarga
Działające prężnie od sześciu dekad Koło Gospodyń Wiejskich w Lembargu obchodziło niedawno swój diamentowy jubileusz. Życzenia z okazji 60-lecia działalności - w piątek, 27 września - złożył lembarskim gospodyniom starosta brodnicki Piotr Boiński, który gościł na ich zaproszenie na uroczystości.
Na Lidzbarskiej dyrektor po konkursie
Zarząd Powiatu w Brodnicy z dniem 1 października 2019 r. powierzył Wiesławowi Łupinie stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Dyrektorowi, wyłonionemu w drodze konkursu, stanowisko powierzone zostało na 5-letnią kadencję.
Pokaż region na zdjęciach
Trwa konkurs fotograficzny dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Na zwycięzców w każdej kategorii czekają dwa tysiące złotych.
8 października
UMiG
OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Grudziądzkiej
»»» więcej
OGŁOSZENIE O PRZETARGU - Buk Góralski
Ogłoszenie o IV przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Buku Góralskim
»»» więcej

4 października
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
9 października 2019 r. (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
PRZERWA W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
ENERGA-OPERATOR S.A. ODDZIAŁ W TORUNIU, Rejon Dystrybucji w Brodnicy informuje, że w dniu 12 października 2019 r. w godzinach od 10:00 do 18:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla stacji: Piecewo 5, obwód 100. Przerwa podyktowana jest koniecznością wykonania niezbędnych prac eksploatacyjnych przy urządzeniach elektroenergetycznych.
1 października
 
 

30 września
Będzie silnie wiało z zachodu
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o prognozowanym silnym wietrze. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od godz. 12. do godz. 23. w poniedziałek, 30 września na obszarze północnej części województwa. Wiało będzie z zachodu.
27 września
 
 

25 września
W sprawie ochrony przed ASF
W środę, 18 września w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy  odbyło się spotkanie przedstawicieli służb i samorządów w związku z rosnącym zagrożeniem wystąpienia na terenie powiatu brodnickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Celem było omówienie zasad bioasekuracji i ochrony gospodarstw przed wirusem...
O KIERUNKACH ROZWOJU W NOWEJ PERSPEKTYWIE
W minionym tygodniu, tj. 18 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Brodnicy na spotkaniu dotyczącym opracowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w związku z nową perspektywą budżetową Unii Europejskiej, Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie reprezentowała Pani Skarbnik Barbara Suchocka...
24 września
Wojewódzki Mityng Lekkoatletyczny
Jutro o godz. 10 na Stadionie Miejskim w Jabłonowie Pomorskim rozpocznie się X Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych.
23 września
 
 

20 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
25 września 2019 r. (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska Marek Berendt. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
16 września
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI KONOJADY
UMiG
W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Brodnicy odbyło się uroczyste wręczenie samorządom gmin voucherów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych...
»»» więcej
 
 

16 września
ODBIÓR PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZEBUDOWĄ TARGOWISKA MIEJSKIEGO WRAZ Z BUDOWĄ PARKINGU
UMiG
W związku z uzyskanym pozwoleniem na użytkowanie w dniu 13 września 2019r. dokonano przekazania zmodernizowanego targowiska miejskiego w Jabłonowie Pomorskim do użytku...
»»» więcej
 
 

11 września
JUBILEUSZ 90-LECIA OSP KONOJADY
UMiG
W sobotę 7 września 2019 roku, w Konojadach odbył się jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Konojadach...
»»» więcej
 
 

10 września
KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA
UMiG
9 września 2019 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się konferencja popularnonaukowa - "Jabłonowo Pomorskie w kontekście II wojny światowej"...
»»» więcej
 
 

9 września
KOLARSKIE KRYTERIUM ULICZNE
UMiG
7 września 2019 roku ulicami Jabłonowa Pomorskiego przejechał Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. W wyścigu udział wzięło około 100 zawodników z całego kraju...
»»» więcej
 
 

9 września
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W CICHEM
powiatbrodnicki.pl
W tym roku uroczyste obchody święta plonów w powiecie brodnickim odbyły się w Cichem, 1 września 2018 r., a rozpoczęły się od godz. 12:30 mszą świętą...
»»» więcej
 
 

9 września
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
11 września 2019 r. (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Mirosław Gaczyński. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
9 września
Tydzień przedsiębiorcy w ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 września br. Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Będzie można skorzystać z indywidualnych porad w ramach dyżurów eksperckich, a także wysłuchać interesujących prelekcji. Akcja skierowana jest do przedsiębiorców oraz osób, które dopiero planują dołączyć do tego grona.
Spodziewany silny deszcz z burzami

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o prognozowanym silnym deszczu z burzami. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od godz. 13. w poniedziałek, 9 września, do godz. 3. nad ranem we wtorek, 10 września br. na obszarze województwa.
6 września
UMiG
UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM!
Urząd Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w dniu 07 września 2019 w godz. 11:00-14:00 w związku z kolarskim kryterium ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zostanie wyłączona z ruchu kołowego w rejonie ulic Polnej, Słonecznej oraz Sikorskiego – od ulicy Słonecznej do Piecewa. Prosimy o podporządkowanie się poleceniom osób zabezpieczających teren.
6 września
O mrocznym czasie wojny w Jabłonowie
„Jabłonowo Pomorskie w kontekście II wojny światowej” to tytuł konferencji popularnonaukowej, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 września w Zespole Szkół przy Nowym Rynku 5, w grodzie nad Lutryną. Na wydarzenie zapraszają Starosta Brodnicki Piotr Boiński oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonowie Barbara Bober. Początek o godz. 10.
3 września
Wojewódzkie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
KS
W niedzielę 1 września odbyły się wojewódzkie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 r. w Toruniu...
»»» więcej
 
 

2 września
 
 

2 września
 
 

2 września
Nowy rok szkolny
KS
2 września uczniowie szkół podstawowych, liceów, techników oraz szkół branżowych rozpoczęli nowy okres nauki. Tego dnia przewodniczący sejmiku Ryszard Bober uczestniczył w uroczystej inauguracji w Zespole Szkół Rolniczych...
»»» więcej
 
 

1 września
 
 

31 sierpnia
Wyniki naboru do szkół
Starostwo
W ławkach trzech największych szkół powiatu zasiądzie 3124 uczniów, w tym 1363 pierwszoklasistów...
»»» więcej
 
 

30 sierpnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 września 2019 r. (środa)  od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy do Biura Rady Miejskiej, pokój nr 16, I piętro.
30 sierpnia
I LO w ósemce najlepszych szkół
Brodnickie I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej jest jedną z ośmiu najlepszych szkół okręgu toruńskiego  pod względem wyników tegorocznych matur. 27 sierpnia 2019 w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika MK w Toruniu odbyła się narada dyrektorów szkół okręgu, podczas której wręczono najlepszym listy gratulacyjne.
29 sierpnia
 
 

29 sierpnia
23. Rajd Brodnicki już w sobotę
Ostatni weekend sierpnia na Pojezierzu Brodnickim od lat jest świętem motosportu. Miłośnicy ostrej jazdy na szutrach przyjeżdżają tu cyklicznie z różnych stron Polski niesieni obietnicą mocnych sportowych wrażeń oraz legendą odbywającego się tu co roku Rajdu Brodnickiego. 31 sierpnia 2019 rywalizacja kierowców na trasie Rajdu Krainy Jezior, jak czasami nazywany jest „Brodnicki” odbędzie się po raz 23.
28 sierpnia
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA KOSTKI BETONOWEJ Z ULICY GŁÓWNEJ, KOLEJOWEJ I SIKORSKIEGO
Uprzejmie informujemy, iż kostka betonowa z ulicy Głównej, Kolejowej i Sikorskiego jest własnością Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz Powiatu Brodnickiego. Ponadto informujemy, iż nie jest ona na sprzedaż. Wszelkie próby przywłaszczenia będą zgłaszane organom ścigania!
28 sierpnia
Powtórzony konkurs na dyrektora ILO
Zarząd Powiatu w Brodnicy ogłosił powtórnie konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej. Konieczność ponownego przeprowadzenia konkursu nastąpiła w związku z Uchwałą Nr 58/32/2019 Zarządu Powiatu w Brodnicy z dnia 6 sierpnia 2019 r. w sprawie unieważnienia konkursu na dyrektora I LO.
28 sierpnia
SOR TYMCZASOWO ZAMKNIĘTY
ZOZ
ZOZ w Brodnicy informuje o wstrzymaniu przyjęć na SOR oraz wstrzymaniu wykonywania zabiegów na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym w związku z podejrzeniem zagrożenia epidemiologicznego powstałego w wyniku przeprowadzania czynności ratowania życia pacjenta. Wprowadzony reżim sanitarny obowiązuje do odwołania, przybliżony termin jego zniesienia przewiduje się w piątek 30 sierpnia 2019 r. Informujemy także, iż najbliższy SOR znajduje się w szpitalu w Grudziądzu.
 
 

27 sierpnia
O czym na powakacyjnej sesji?
Na wtorek, 3 września przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał pierwszą powakacyjną sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Radni na plenarnym posiedzeniu spotkają się po raz trzynasty w tej kadencji. Planują m.in. uchwalenie Statutu Powiatu Brodnickiego. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.
26 sierpnia
 
 

23 sierpnia
O dożynkach punkt po punkcie
Trwają przygotowania do Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się w niedzielę, 1 września w Cichem. Wszystko powoli dopinane jest na ostatni guzik. W poniedziałek, 19 sierpnia spotkał się zespół organizacyjny uroczystości pod przewodnictwem starosty Piotra Boińskiego.
22 sierpnia
Wieńce i ozdoby wyjątkowej urody
We wtorek, 20 sierpnia 2019r. w parku przy siedzibie Starostwa Powiatowego w  Brodnicy odbył się Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych, zorganizowany przez Powiat Brodnicki. Wyłonione przez komisję najpiękniejszy wieniec i ozdoba zostaną zaprezentowane na dożynkach wojewódzkich w Ciechocinku.
W rocznicę bitwy pod Brodnicą
W niedzielę, 18 sierpnia obchodziliśmy 99. rocznicę bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą. Mieszkańcy grodu nad Drwęcą, powiatu brodnickiego i zaproszeni goście jak zawsze uroczyście uczcili pamięć bohaterów roku 1920, którzy stanęli w obronie Ojczyzny.
20 sierpnia
 
 

20 sierpnia
 
 

16 sierpnia
Interesantów z Jabłonowa obsłuży Brodnica
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że 23 sierpnia br. Stanowisko Zamiejscowe w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 28 będzie nieczynne. Wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdów oraz wydawaniem praw jazdy będzie można w tym czasie realizować w Brodnicy.
14 sierpnia
 
 

12 sierpnia
XI NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ
UMiG
Podczas Sesji rozpatrzono  projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na rok 2019...
»»» więcej
 
 

8 sierpnia
JAK CHRONIĆ PRZED ASF
UMiG
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii apelują do hodowców trzody chlewnej o przestrzeganie zasad sanitarnych, które pozwolą uchronić hodowle przed ASF(African Swine Fever), czyli afrykańskim pomorem świń...
»»» więcej
 
 

2 sierpnia
XLIX ZBIÓRKA KRWI
UMiG
1 sierpnia 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 49. zbiórka krwi. W czasie zbiórki krew oddały 53 osoby, co dało prawie 24 litry krwi...
»»» więcej
 
 

2 sierpnia
75. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
UMiG
Wczoraj, tj. 1 sierpnia obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największego zrywu niepodległościowego w Polsce okupowanej przez nazistowskie Niemcy...
»»» więcej
 
 

26 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Z uwagi na bardzo niski poziom lustra wody w hydroforni Górale nastąpią czasowe przerwy w dostawach wody z tej hydroforni. Woda będzie  włączana w godzinach parzystych przez 30 minut dla zaspokajania potrzeb bytowych. Prosimy o racjonalne wykorzystywanie wody - nie do podlewania roślin. Za utrudnienia przepraszamy.
24 lipca
UMiG
Zachęcamy do uczestnictwa w marszałkowskich szkoleniach językowych. Do tej pory z bezpłatnych kursów języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego przeznaczonych dla mieszkańców naszego regionu skorzystało 2,5 tysiąca osób. Aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej:
»»» www.projektmowiszmasz.pl
23 lipca
UMiG
Pokaż region na zdjęciach! Nagrody czekają!
Startujemy z drugą edycją konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
»»» więcej
23 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że dnia 24 lipca 2019 roku od godz. 11:00 do godz. 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Głównej. Za utrudnienia przepraszamy.
19 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że z powodu prowadzenia prac przy usuwaniu awarii na sieci wodociągowej, w dniu dzisiejszym, tj. 19 lipca 2019 roku do godz. 12.30 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Piecewo. Za utrudnienia przepraszamy.
15 lipca
Nieruchomości na sprzedaż
Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018r., poz. 2204 z późn. zm.) Zarząd Powiatu w Brodnicy podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.
12 lipca
Obchody Święta Policji w Brodnicy
KPP w Brodnicy
Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. Jest to czas awansów, nominacji i odznaczeń. W tym roku jest to szczególny i wyjątkowy charakter, gdyż obchodzona jest 100 rocznica powstania Policji  Uroczyste obchody dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy odbyły się  dzisiaj w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy...
»»» więcej
 
 

9 lipca
II ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
UMiG
7 lipca 2019 roku, w Jabłonowie Pomorskim zorganizowano II Zlot Pojazdów Zabytkowych, to wydarzenie, które możemy określić słowami „podróży w czasie”...
»»» więcej
 
 

8 lipca
Zarząd wizytował inwestycje
Wyjazd w teren to dobry sposób na zaprezentowanie tego, co w powiecie dzieje się w odniesieniu do inwestycji. Tak uznał starosta Piotr Boiński, zapraszając członków Zarządu Powiatu w Brodnicy na drogowy rekonesans oraz posiedzenie wyjazdowe, które odbyło się we wtorek, 2 lipca w Zbicznie. Członkowie zarządu zwiedzili miejsca inwestycji drogowych Powiatu Brodnickiego - w Brudzawach, Jabłonowie oraz Zbicznie.
6 lipca
 
 

4 lipca
SMS przypomni, że czas odebrać dokumenty
Teraz każdy, kto złoży wniosek w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy o wydanie prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego, gdy nadejdzie czas odbioru dokumentów, będzie mógł zostać o tym powiadomiony krótką wiadomością tekstową. 2 lipca br. uruchomiono usługę wysyłania klientom powiadomień SMS.
3 lipca
Konkurs na stanowisko dyrektora I LO
Zarząd Powiatu w Brodnicy ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej. Mogą o nie ubiegać się osoby, które spełniają wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. Zainteresowani kandydaci mają czas na złożenie oferty do godz. 15.30 we wtorek, 16 lipca br.
3 lipca
UMiG
ZMIANA TERMINU PRZERWY W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że przerwa w dostawie wody nastąpi w dniu jutrzejszym, tj. 4 lipca 2019r. w godzinach od 7:00 do 16:00 dla poszczególnych nieruchomości przy ul. Głównej: 12, 13, 14, 15, 22, 23A, 23, Pub Kapsel i 24. Jednocześnie informujemy, że z uwagi na awarię w dniu jutrzejszym będzie można pobierać wodą pitną z cysterny przy ul. Głównej 13. Przepraszamy za utrudnienia.
3 lipca
Interesantów z Jabłonowa obsłuży Brodnica
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że 7 czerwca br. Stanowisko Zamiejscowe w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 28 będzie nieczynne. Wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdów oraz wydawaniem praw jazdy będzie można w tym czasie realizować w Brodnicy.

1% w JabłonowieTerminarz
21.02 Badania mammograficzne

Oferta do 18 lutego

Oferta do 18 lutego

22.02 Bal Przebierańców

24.02 Spektakl dla Julki...

24.02 "Bardzo Młoda Kultura"

26.02 Musical "Kosmos"

27.02 Skarbówka w Urzędzie

27.02 Spektakl "Pół na pół"

28.02 Konkurs plastyczny

8.03 Doda z Orkiestrą

2.05 Zjazd Absolwentów
R      E      K      L      A      M      A


Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2020r.

Harmonogram na luty

Godziny otwarcia biblioteki

"Art-Kreatywni"

Planszogranie

Zajęcia Literacko-Plastyczne

Dyżury Burmistrza

Czasowa organizacja ruchu

Sprzedaż zezwoleń

Nieodpłatne poradnictwo

Zajęcia w Coolturaku

Astrobaza zaprasza

Klub Rodzica i Malucha

Świetlica przy Kościelnej

OFERTY PRACY
Bezpłatne szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko KonojadyTelefony

zeskanuj fotokod na komórkę


ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada