8AKTUALNOŚCI


27 stycznia
Nowych zakażeń - 72, zgonów - 3
żródło: gov.pl
W kraju:  57 659 nowych zakażeń i 262 zgony.
Tydzień temu: 32 835 nowych zakażeń i 315 zgonów.
 
 

26 stycznia
Debata na temat „Zielonego ładu” w Senacie
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

26 stycznia
Nowych zakażeń - 57, zgonów - 1
żródło: gov.pl
W kraju: 53 420 nowych zakażeń i 276 zgonów.
Tydzień temu: 30 586 nowych zakażeń i 375 zgonów.
 
 

25 stycznia
Nowych zakażeń - 34, zgonów - 0
żródło: gov.pl
W kraju: 36 995 nowych zakażeń i 252 zgony.
Tydzień temu: 19 652 nowe zakażenia i 377 zgonów.
 
 

24 stycznia 
 

24 stycznia
UMiG
OGŁOSZENIE
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że od wtorku, 25 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną, spowodowaną pandemią COVID-19, zostanie wprowadzona ograniczona liczba interesantów, którzy jednocześnie będą mogli przebywać na terenie urzędu - dopuszczona będzie obecność maksymalnie 4 interesantów. Do budynku Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie będzie możliwość dostania się tylko wejściem głównym od strony ulicy Głównej. Ponadto na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczek. Jeśli chodzi o bieżące funkcjonowanie urzędu, nie jest brane pod uwagę przejście na pracę w trybie zdalnym. W związku z powyższym pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, będą nadal wykonywać swoje obowiązki w trybie stacjonarnym. Natomiast obsługa interesanta będzie się odbywała, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty (telefony do pracowników Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie), wyłącznie przy wyznaczonym stanowisku – sala nr 1. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy, abyśmy wspólnie dbali o swoje zdrowie!
21 stycznia 
 

19 stycznia 
 

14 stycznia
UMiG
OGŁOSZENIE
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że od poniedziałku, 17 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną, spowodowaną pandemią COVID-19, zostanie wprowadzona ograniczona liczba interesantów, którzy jednocześnie będą mogli przebywać na terenie urzędu - dopuszczona będzie obecność maksymalnie 6 osób. Do budynku Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie będzie możliwość dostania się tylko wejściem głównym od strony ulicy Głównej. Ponadto na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczek. Natomiast obsługa interesanta będzie się odbywała, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty (telefony do pracowników Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie), wyłącznie przy wyznaczonym stanowisku – sala nr 1. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy, abyśmy wspólnie dbali o swoje zdrowie!
13 stycznia
Dokąd w sprawie dodatku osłonowego?
WPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy poinformowało, że świadczenie tzw. „dodatku osłonowego” realizują odpowiednie urzędy gmin/gminne i miejskie ośrodki pomocy społecznej. W sprawie dodatków tam właśnie należy kierować wnioski lub zapytania w przypadku wątpliwości.  
„Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi dodatku osłonowego, który stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej. Ma on zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym” - czytamy w komunikacie.

12 stycznia
Ostrzeżenie. Uwaga gołoledź!
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o prognozowanych opadach deszczu powodujących gołoledź. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od środy 12 stycznia br., godz. 20.00 do godz. 6.00 w czwartek, 13 stycznia na obszarze województwa.

11 stycznia
Komu świadczenia RKO i 500 plus?
Od 1 stycznia 2022 można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych elektroniczne wnioski o wypłatę Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Od stycznia rodzice mogą składać także wnioski o nowe świadczenia wychowawcze 500 plus, jeszcze niewypłacane, a od lutego na kolejny okres, rozpoczynający się od czerwca 2022 r.

10 stycznia 
 

5 stycznia
Ostrzeżenie o możliwym oblodzeniu dróg i chodników
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o prognozowanym zamarzaniu mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodującym oblodzenie. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest w czwartek, 6 stycznia br., od godz. 5.00 do godz. 13.00 na obszarze województwa.

4 stycznia
UMiG
Informujemy o wyłożeniu do wglądu publicznego projektu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na lata 2022-2030”. Konsultacje społeczne trwają w terminie: 11.01.2022 r. – 18.01.2022 r. Konsultacje będą prowadzone w następujących formach:
a) przyjmowanie opinii i uwag za pośrednictwem poczty elektronicznej,
b) składanie opinii i uwag pisemnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
c) przyjmowanie opinii i uwag w siedzibie urzędu.
Wszelkie uwagi i opinie można zgłaszać z wykorzystaniem dołączonego formularza (DO POBRANIA), który następnie prosimy przesłać na adres: sekretariat@jablonowopomorskie.pl lub w wersji papierowej na adres Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, ul. Główna 28, 87-330 Jabłonowo Pomorskie lub też złożyć osobiście w siedzibie Urzędu.
4 stycznia
Kto na zastępcę dyrektora ds. medycznych w SP ZOZ?
Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy ogłosił drugi konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds.  medycznych SP ZOZ Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Kandydaci zgłaszający się do konkursu powinni m.in. posiadać tytuł zawodowy lekarza, lekarza dentysty i tytuł specjalisty lub specjalizację II stopnia w dziedzinie medycyny oraz udokumentować osiem lat pracy w zawodzie.
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Około 220 zakażeń w okresie świątecznym oraz od 130 do 150 w ostatnim tygodniu - tak przedstawiają się najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia o zakażeniach w powiecie brodnickim. Przed świętami liczba osób w kwarantannie oscylowała wokół 500-550 osób, a w ostatnim tygodniu było to od 350 do 400. Liczba osób leczonych na covid-19 w szpitalu, która wynosiła do niedawna około 10-11 przypadków, zaczęła w ostatnim czasie znacząco rosnąć, osiągając 28 grudnia ub.r. poziom 19.

31 grudnia
UMiG
INFORMACJA!
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski na podstawie Zarządzenia nr 73/2021 informuje, że od dnia 1 stycznia 2022 r. nastąpi zmiana regulaminu pracy Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie będzie czynny:
Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30

31 grudnia 
 

30 grudnia 
 

24 grudnia
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

23 grudnia
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Starostwo w Brodnicy

 
 

23 grudnia 
 

21 grudnia 
 

21 grudnia
UMiG
UWAGA
W dniu 22.12 (środa) Urząd czynny do godz. 14.30

20 grudnia
Młodzi mistrzowie żywego słowa
„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.  Ten cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej to motto Konkursu Recytatorskiego „Księga Zdarzeń” zorganizowanego przez Brodnicki Dom Kultury przy wsparciu Powiatu Brodnickiego. W konkursie uczestniczyło 53 recytatorów ze szkół podstawowych naszego powiatu.

20 grudnia
Szlachetna Paczka
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

20 grudnia
UMiG
JABŁONOWO POMORSKIE MA SZANSĘ ZOSTAĆ STOLICĄ ŚWIETLNĄ WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
W piątek, 10 grudnia 2021 roku rozpoczęło się głosowanie na Świetlną Stolicę Województwa Kujawsko-Pomorskiego w plebiscycie pn. „ŚWIEĆ SIĘ z Energą”. Wśród kandydatur, które starają się o miano najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w ramach przedmiotowej akcji znalazło się Jabłonowo Pomorskie! Wystarczy, że:
1. wejdziesz na www.pomorska.pl/SwiecSie;
2. klikniesz „Głosuj TUTAJ
To nic nie kosztuje! Nagrodą jest sprzęt AGD, który trafi do najbardziej potrzebujących, a także awans do finału ogólnopolskiego, którego stawką jest tytuł „Świetlnej stolicy Polski 2021”. Głosowanie trwa do 11 stycznia 2022 roku, do godziny 12:00. Patronem akcji Świeć się jest Energa SA z Grupy ORLEN.

19 grudnia
UMiG
UWAGA!
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w dniu dzisiejszym Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim zostało zalane. W związku z powyższym zajęcia w budynku przedszkola na ulicy Mostowej, do dnia 24.12.2021 roku, zostają zawieszone. Natomiast zajęcia przy ulicy Kościelnej odbywają się zgodnie z planem. O dalszych decyzjach będziemy informować Państwa na bieżąco.
17 grudnia 
 

16 grudnia
Spotkanie opłatkowe w Dziennym Domu Pobytu
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

13 grudnia
UMiG
INFORMACJA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski na podstawie Zarzadzenia nr 75/2021 informuje, że w dniach: 24 grudnia 2021 i 7 stycznia 2022 Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie bedzie nieczynny, w zamian za przypadające w sobote święta 25 grudnia 2021 (Boże Narodzenie), 1 stycznia 2022 (Nowy Rok).
10 grudnia
Starostwo w trybie pracy zdalnej
Decyzją Starosty Brodnickiego od dnia 13.12.2021 r. do odwołania w Starostwie Powiatowym w Brodnicy zostaje ograniczona do niezbędnego minimum obsługa klientów w kontakcie bezpośrednim. Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników, zadania realizowane będą przede wszystkim w trybie pracy zdalnej. Wejście do urzędu będzie zamknięte. Z wydziałami można kontaktować się na numery telefonów i drogą elektroniczną.

8 grudnia
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które złożyły rachunki do dnia 6 grudnia 2021r., odbędzie w dniu 10 grudnia 2021r. (piątek).
7 grudnia
Na sesji o budżecie
Na wtorek, 21 grudnia br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXXIII sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania, a radni zajmą się m.in. rozpatrzeniem uchwały budżetowej. Początek o godz. 13.

6 grudnia 
 

6 grudnia
Nowy ciężki sprzęt dla ratowania życia
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy otrzymała nowy samochód pożarniczy. Ciężki wóz gaśniczy scania GCBA 5/32 kosztował ponad milion złotych. Udział w sfinansowaniu zakupu miały samorządy z naszego terenu powiatu za pośrednictwem Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy. Powiat wraz gminami oraz Nadleśnictwem Brodnica wyłożyły łącznie na ten cel 310 tys. złotych.
Konkurs na zastępcę dyrektora ds. medycznych SP ZOZ
Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy ogłasza konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. medycznych SP ZOZ. Zgłaszający się kandydaci powinni m.in. posiadać tytuł zawodowy lekarza, lekarza dentysty i tytuł specjalisty lub specjalizację II stopnia w dziedzinie medycyny oraz udokumentować osiem lat pracy w zawodzie. Oferty z dokumentami można składać do g.15.30 w piątek 17 grudnia 2021 r. w sekretariacie SPZOZ w Brodnicy. Szczegóły w ogłoszeniu.

4 grudnia 
 

3 grudnia 
 

25 listopada 
 

23 listopada 
 

22 listopada 
 

19 listopada
Wobec wzrostu zakażeń apelują o odpowiedzialność
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy, Starosta Brodnicki i Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy w związku z dynamicznym wzrostem zakażeń SARS CoV-2, zwiększającą się liczbą ognisk, hospitalizacji, zgonów i osób w kwarantannie apelują o podjęcie koniecznej i odpowiedzialnej decyzji o poddaniu się szczepieniu przeciw COVID-19 oraz bezwzględne przestrzeganie zasad związanych z obostrzeniami sanitarnymi. 

16 listopada
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Miniony weekend przyniósł kolejny zgon osoby z potwierdzonym wynikiem zakażenia wirusem SARS CoV-2. Od 5 listopada to już trzecia zmarła osoba z powodu Covid-19 w naszym powiecie. Dane Ministerstwa Zdrowia dla powiatu brodnickiego nie pozostawiają złudzeń. Obecnie mamy 116 zakażonych, w tym 12 hospitalizowanych, 104 osoby przebywają w izolacji domowej, a obowiązkowi kwarantanny poddanych jest 269 mieszkańców.

16 listopada
Remis w derbach
LKS Naprzód

 
 

12 listopada
Dziękujemy za wolność i niepodległość
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

10 listopada 
 

10 listopada
Gwiazda zdobyta
LKS Naprzód

 
 

9 listopada
UMiG
Została podpisana umowa
2 listopada 2021 roku Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski podpisał umowę pomiędzy Miastem i Gminą Jabłonowo Pomorskie a WDI-Biuro Projektów i Nadzorów Budowlanych Sp. z o.o., ul. Obozowa 60 B, 62-800 Kalisz. Przedmiotem umowy jest „Opracowanie koncepcji oraz kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Mileszewy”. Wartość zawartej umowy wynosi 49.200.00 zł. brutto.
8 listopada
Remis z Legią
LKS Naprzód

 
 

4 listopada
UMiG
Została podpisana umowa
W roku bieżącym Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie podpisał umowę na realizację zadania pn. „Nasadzenia drzew na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w 2021 roku”, które będzie współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W związku z powyższym w dniu wczorajszym tj. 3 listopada 2021 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie została podpisana umowa na realizację zamówienia pn. „Dostawa materiału nasadzeniowego drzew gatunków rodzimych”. Przedmiotem zawartej umowy jest dostawa 110 sztuk sadzonek drzew Lipy drobnolistnej, które zostaną posadzone na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Całkowita wartość zamówienia wyniesie 11 674,80 zł brutto, natomiast planowany termin realizacji to listopad 2021 roku.
29 października
UMiG
U W A G A !
Informujemy, że w związku z wdrażaniem systemu nowych dowodów osobistych, dnia 5 listopada 2021 roku od godziny 12:00 do 14:00 nie będzie możliwości złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego oraz odbioru dowodu osobistego w Biurze Dowodów Osobistych Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Za utrudnienia przepraszamy.

28 października 
 

27 października 
 

26 października
Zaszczepieni dawką przypominającą
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy w piątek 22 października br. otrzymali trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Szczepionkę przyjmują także pracownicy DPS w Brodnicy. Większość mieszkańców i personelu została placówki została już zaszczepiona dawką przypominającą. Na zabezpieczenie czeka jeszcze tylko kilka osób.
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Od ostatniego komunikatu liczba zakażeń wirusem SARS CoV-2 w powiecie brodnickim podwoiła się - według danych Ministerstwa Zdrowia zakażonych jest obecnie 27 mieszkańców. 23 osoby przebywają w warunkach izolacji domowej, cztery są hospitalizowane w szpitalach jednoimiennych.

21 października
Targi pracy, czyli twarzą w twarz z przyszłym pracodawcą
25 wystawców przedstawiło swoją ofertę na targach "Praca drogą do sukcesu”, które odbyły się 19 października w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Mazurskiej 28. Poszukujący zatrudnienia mieli okazję zapoznać się z propozycjami lokalnych pracodawców.

21 października
Remis w Złotorii
LKS Naprzód

 
 

19 października
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Dane Ministerstwa Zdrowia dla miasta i powiatu brodnickiego wskazują na systematyczny wzrost (od ostatniego komunikatu) liczby osób zakażonych SARS CoV-2.  Średnia dobowa dynamika to 2-3 nowe przypadki zakażeń. Na ten moment mamy już 14 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim Covid-19. Jedenaście osób przebywa w warunkach izolacji domowej, a trzy osoby są hospitalizowane w szpitalach jednoimiennych.
O czym na sesji?
Na wtorek, 26 października br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXXI sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu radni przyjmą m.in. informację o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu brodnickiego w roku szkolnym 2020/2021. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.

19 października 
 

19 października
UMiG
PODPISANIE UMOWY NA UDZIELENIE DOTACJI PARAFII PW. ŚW. MAŁGORZATY W PŁOWĘŻU
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w październiku br. została zawarta kolejna umowa w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytku wpisanym do rejestru lub ewidencji wojewódzkiej zabytków niestanowiących własności Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Beneficjentem zawartej umowy jest Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Małgorzaty w Płowężu. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego z dnia 30.09.2021 r., Beneficjentowi została przyznana dotacja w wysokości 15000,00 zł na ww. prace konserwatorskie barokowej monstrancji będącej wyposażeniem kościoła parafialnego w Płowężu.
15 października
Nie żyje Wojciech Kupczyk
W czwartek, 14 października br. zmarł Wojciech Kupczyk, emerytowany nauczyciel i wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy, dziennikarz i działacz sportowy. Przez lata aktywnie pracował jako organizator sportu w powiecie brodnickim. Miał 66 lat.

15 października
UMiG
PODPISANIE UMOWY NA UDZIELENIE DOTACJI PARAFII PW. ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W LEMBARGU
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w październiku br. została zawarta umowa w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytku wpisanym do rejestru lub ewidencji wojewódzkiej zabytków niestanowiących własności Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Beneficjentem zawartej umowy jest Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lembargu. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego z dnia 30.09.2021 r., Beneficjentowi została przyznana dotacja w wysokości 5000,00 zł na ww. prace konserwatorskie rzeźby świętego Apostoła Piotra z ołtarza głównego kościoła parafialnego w Lembargu.
14 października 
 

13 października
W Dniu Edukacji Narodowej
Starostwo w Brodnicy

 
 

13 października
W Dniu Edukacji Narodowej
Biuro Senatora RP

 
 

13 października
Nagrody i awanse dla nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta Piotr Boiński przyznał nagrody wyróżniającym się nauczycielom, pedagogom, dyrektoro szkół i pozaszkolnych instytucji oświaty, dziękując za zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą oraz wspierającą edukację. Nagrodzeni otrzymali wyróżnienia z listami gratulacyjnymi we wtorek, 12 października na uroczystym spotkaniu w ZAZ w Brodnicy, podczas którego również wręczone zostały nauczycielskie awanse. »»» galeria FOTO
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Aktualne dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące dynamiki zakażeń pokazują, że podwajanie liczby osób zakażonych następuje co około dwa tygodnie. O tej porze rok temu podwojenie następowało mniej więcej co tydzień. W opinii ekspertów obecnie fala epidemii wzbiera wolniej, choć wirus jest bardziej zakaźny.  Jest to niewątpliwie rezultatem szczepień.

13 października 
 

13 października
UMiG
PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH CHWILOWO NIECZYNNY
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w dniach 20-27 października 2021 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdujący się na oczyszczalni ścieków w Jabłonowie Pomorskie będzie nieczynny.
12 października 
 

11 października
 
 

8 października
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Zakład Usług Komunalnych w Jabłonowie Pomorskim informuje: w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi hydroforni Szczepanki i Górale nastąpi przerwa w dostawie wody w nocy z dnia 11.10.2021r. - 12.10.2021r. (tj. pn-wt.) w godzinach od 2:00 do 5:00, dla miejscowości: Jabłonowo Pomorskie, Szczepanki, Buk Pomorski, Nowa Wieś, Płowęż, Górale, Buk Góralski, Konojady. Za utrudnienia przepraszamy.
UMOWA NA DOTACJĘ ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ IM. BŁ. MATKI MARII KARŁOWSKIEJ
7 października 2021 Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski podpisał umowę na dotację w kwocie 5 000 złotych  dla świetlicy  środowiskowej im. Bł. Matki Marii Karłowskiej przy Zgromadzeniu Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Zamku. Środki z dotacji na ten cel, zostaną przeznaczone na prowadzenie i doposażenie świetlicy środowiskowej oraz jej utrzymanie co przełoży się na organizację czasu wolnego dzieci uczestniczących w zajęciach.
6 października
UMiG
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
»»» Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości stanowiącej własność Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, działek nr 352/7 i 353/9 obrębu Szczepanki.
»»» Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości stanowiącej własność Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, działki nr 352/6 obrębu Szczepanki.
»»» Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości stanowiącej własność Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, działki nr 120 obrębu Płowęż.
6 października 
 

6 października 
 

5 października
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Według danych Ministerstwa Zdrowia epidemia przybiera na sile. Najgorzej ma się sytuacja w woj. lubelskim, gdzie zajęta jest ponad połowa łóżek dla pacjentów z Covid-19. Województwo kujawsko-pomorskie jest obecnie na 12. pozycji w kraju. Powiat brodnicki nie notuje na razie znaczących wzrostów zakażeń koronawirusem. Pojawiające się pojedyncze przypadki dotyczą otoczenia szkół.

4 października 
 

3 października
Wygrana z Węgrowem
LKS Naprzód

 
 

1 października 
 

1 października 
 

1 października 
 


29 września
UMiG
JUTRO OSTATNI DZIEŃ NARODOWEGO SPISU POWSZECHNEGO LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021
Przypominamy, że jutro (30 września) jest ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego, kto ukończył 18 lat. W związku z tym, w dniu jutrzejszym w godzinach 15:30 – 19:00 trwać będzie dyżur telefoniczny Gminnego Biura Spisowego. Aby umówić się z Rachmistrzem zadzwoń do Gminnego Biura Spisowego na numer 601 825 481 i dokonaj samospisu. To ostatnia taka szansa!
27 września
UMiG
OGŁOSZENIE - WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO NAJMU
»»» Ogłoszenie o przetargu na najem, na czas nieoznaczony, lokalu użytkowego o powierzchni 53,00m2 usytuowanego w budynku położonym w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 29.
»»» Ogłoszenie o przetargu na najem, na czas nieoznaczony, lokalu użytkowego o powierzchni 79,01m2 usytuowanego w budynku położonym w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Grudziądzkiej 8.
»»» Ogłoszenie o przetargu na najem, na czas nieoznaczony, lokalu użytkowego - sklepiku szkolnego o powierzchni 9,30m2, usytuowanego w budynku Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Słonecznej.
»»» Ogłoszenie o przetargu, na czas nieoznaczony lokalu użytkowego o powierzchni 41,98m2 usytuowanego w budynku położonym w Płowężu 67.
27 września 
 

27 września
POWIATOWE ZAWODY POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
UMiG
Wczoraj w Bobrowie odbyły się Powiatowe Zawody Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych...
 
 

24 września 
 


21 września 
 

20 września
W „Nad Drwęcą” o debacie i inwestycjach
We wtorek, 21 września na antenie TVP Bydgoszcz wyemitowane zostanie kolejne wydanie magazynu „Nad Drwęcą - region”. W programie zostaną zaprezentowane aktualne informacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek będzie można obejrzeć o godz. 19.45.  Na powtórkę realizatorzy zapraszają w sobotę, 25 września o godz. 10.15.

20 września
UMiG
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O DOTACJĘ Z BUDŻETU MIASTA I GMINY JABŁONOWO POMORSKIE NA WSPARCIE REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘĆ W ZAKRESIE ROZWOJU SPORTU W 2021 R.
»»» Ogłoszenie (pdf)
»»» Wniosek o wsparcie finansowe rozwoju sportu (pdf)
»»» Uchwała nr XXXIII/199/17 Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego (pdf)
»»» Sprawozdanie końcowe/częściowe z wykonania zadania (pdf)
20 września 
 

16 września (video) 
 

15 września
Przetarg na grunt przy Zamkowej 13A w Brodnicy
Zarząd Powiatu w Brodnicy ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Brodnicy przy ul. Zamkowej 13a. Przetarg odbędzie się 19 października 2021 r. o godzinie 10. w obecności oferentów w Sali Konferencyjnej na I piętrze Hoteliku Centrum, ul. Kamionka 24 w Brodnicy.

15 września 
 

14 września
Czwarta fala pandemii rozpędza się
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy apeluje do mieszkańców powiatu brodnickiego o wykazanie odpowiedzialności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w dobie panującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Czwarta fala pandemii COVID-19 „rozpędza” się, co obrazuje zwiększająca się sukcesywnie liczba stwierdzanych przypadków zakażeń.

13 września 
 

13 września 
 

9 września
UMiG
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
»»» Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości - Przedmiotem sprzedaży jest niezabudowana nieruchomość rolna położona przy ul. Słonecznej w Jabłonowie Pomorskim, obręb geodezyjny Jabłonowo, stanowiąca działkę ewidencyjną nr 834/2
»»» Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości – Przedmiotem sprzedaży jest zabudowana nieruchomość położona przy ul. Kościelnej w Jabłonowie Pomorskim, obręb geodezyjny Jabłonowo, stanowiąca działki ewidencyjne nr 443/4 i 441/4
»»» Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości - Przedmiotem sprzedaży jest niezabudowana nieruchomość rolna położona w obrębie geodezyjnym Konojady, działka nr 447/1
»»» Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości - Przedmiotem sprzedaży jest lokal użytkowy nr 5 o powierzchni użytkowej 20,94 m2 usytuowany w wielorodzinnym budynku mieszkalnym położonym w miejscowości Konojady 106, obręb geodezyjny Konojady, na terenie działki ewidencyjnej nr 369/4
9 września
Biesiada z Senatorem
Biuro Senatora RP

 
 

8 września
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Zakład Usług Komunalnych w Jabłonowie Pomorskim informuje, że dnia 9 września 2021 r. w godzinach 12:00 – 15:00 w Jabłonowie Pomorskim nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulic: Rynek, Nowy Rynek, Lipowa, Sikorskiego, Hallera, Urzędowa, Kolejowa, Słoneczna i Wąska. Za utrudnienia przepraszamy.
7 września 
 

7 września
W Jabłonowie z marszałkiem senatu o samorządzie
W piątek 3 września, w Centrum Konferencyjno-Bankietowym „Familia” w Jabłonowie Pomorskim odbyła się Debata Samorządowa poświęcona aktualnym problemom samorządności w Polsce. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy współudziale senatora Ryszarda Bobera. W debacie na zaproszenie senatora wziął udział marszałek senatu prof. Tomasz Grodzki.
O opłatach za usunięcie pojazdu z drogi i przechowanie
Na wtorek, 14 września br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXX sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu radni zajmą się m.in. zmianami w uchwałach o wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi oraz w sprawie przyjęcia koncepcji budowy ścieżek rowerowych na terenie powiatu brodnickiego. Sesja odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.

7 września
UMiG
PODPISANIE UMOWY W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU FINANSOWANIA USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST
W dniu 6 września 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski podpisał umowę dotacji w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”. Zawarta umowa obejmuje dofinansowanie zadań w zakresie usuwania wyrobów zawierających azbest w latach 2021-2023, zgodnie z przyznanym limitem dofinansowania na dany rok. Demontaż i odbiór wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w roku 2021 zostanie zrealizowany w czwartym kwartale.
6 września 
 

3 września
Biesiada z Senatorem
Jablonowo.com

 
 

2 września
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Zakład Usług Komunalnych w Jabłonowie Pomorskim informuje, że dnia 3 września 2021 r. w godzinach 10:00 – 11:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na trasie Konojady – Tomki. Za utrudnienia przepraszamy.
PODPISANIE UMOWY NA REALIZACJĘ ZADANIA PN: "PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ BUK POMORSKI - ŚWIECIE N/OSĄ - ETAP II"
W dniu 31 sierpnia 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski podpisał umowę o dofinansowanie zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej Buk Pomorski–Świecie n/Osą – etap II”, Pozyskane środki pieniężne pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach zadania zostanie wykonany odcinek od km 1+000 do km 2+000. Planowane dofinansowanie wyniesie 516 125,00 zł, zaś planowany termin ukończenia inwestycji to trzeci kwartał 2022 r.

1 września 
 

1 września 
 

1 września 
 

31 sierpnia
Zaproszenie na debatę o samorządzie
W piątek 3 września o godz. 13:30, w Centrum Konferencyjno-Bankietowym „Familia” w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się Debata Samorządowa poświęcona aktualnym problemom samorządności w Polsce. W debacie udział potwierdził m.in. marszałek senatu prof. Tomasz Grodzki.
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Sytuacja łudząco przypomina tę sprzed roku, poprzedzającą falę pandemii. Liczba zakażeń rośnie, a tempo szczepień jest opieszałe. Według portalu gov.pl szczepienia w gminach i na terenie powiatu wyglądają następująco: w powiecie zaszczepionych jest 37 270 osób, co stanowi 47,17 proc. populacji; najlepiej pod względem zaszczepienia prezentuje się miasto Brodnica – 53,4 proc. oraz gmina Zbiczno – 48,8 proc.; najgorzej gmina Brzozie – 40,8 proc. oraz miasto i gmina Jabłonowo Pomorskie – 40,2 proc.

30 sierpnia 
 

30 sierpnia
Nowi uczniowie w szkołach powiatu
734 uczniów pierwszego rocznika rozpocznie w środę, 1 września br. naukę w placówkach prowadzonych przez Powiat Brodnicki w roku szkolnym 2020/2021. To podobna liczba jak przed rokiem, kiedy szkoły powiatu przyjęły do klas pierwszych 755 uczniów. Atutem powiatowych placówek jest zarówno oferta edukacyjna, jak i doborowa kadra nauczycielska. 
Ruszyły kwalifikacje wojskowe
W poniedziałek, 30 sierpnia rozpoczęły się w powiecie brodnickim kwalifikacje wojskowe. Kolejne roczniki młodych ludzi staną przed Powiatową Komisją Lekarską, która będzie prowadzić kwalifikacje do 22 września br., w godz. 8-14. Komisja w tej turze selekcji określi zdolność do służby wojskowej 522  mieszkańców gmin naszego powiatu.

27 sierpnia
UMiG
OGŁOSZENIE - WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO NAJMU

26 sierpnia
Rajd Brodnicki wczoraj i dziś
Pojezierze Brodnickie w ostatni weekend sierpnia znów będzie gościć miłośników ostrej jazdy na szutrach. Przybędą z różnych stron kraju niesieni obietnicą mocnych sportowych wrażeń oraz legendą odbywającego się Rajdu Brodnickiego, jednego z najciekawszych „kajotesów” w Polsce, który w tym roku odbędzie się po raz 25.

26 sierpnia 
 

26 sierpnia 
 

25 sierpnia
UMiG
W TVP 3 BYDGOSZCZ O NOWO POWSTAŁEJ INWESTYCJI W MIEŚCIE I GMINIE JABŁONOWO POMORSKIE
W dzisiejszym programie „Zbliżenia” na antenie TVP 3 Bydgoszcz ukazał się reportaż z uroczystości oficjalnego otwarcia inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej Buk Pomorski - Świecie nad Osą - etap I”. Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Reportaż: (kliknij TUTAJ)
24 sierpnia
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Zakład Usług Komunalnych w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z trwającymi pracami konserwatorskimi, w dniu 25 sierpnia 2021 r. w godzinach 12:00 – 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w Piecewie (w tym także myjnie samochodowe) oraz na ul. Kopernika, ul. Chopina, ul. Wojska Polskiego, ul. Bołtucia, ul. Krótkiej, ul. Polnej, ul. Westerplatte i Osiedlu Jabłonki w Jabłonowie Pomorskim. Za utrudnienia przepraszamy.
24 sierpnia
Komunikat o sytuacji epidemiologicznej
Według danych Ministerstwa Zdrowia na terenie powiatu brodnickiego zaszczepiono dotychczas 36 487 mieszkańców, co stanowi 46,1 proc. populacji powiatu. To nadal zbyt mało, by uzyskać odporność zbiorową na koronawirusa. Najwięcej wykonanych szczepień jest w Brodnicy (52,5 proc.), gminach Zbiczno (48 proc.) i Bartniczka (45,9 proc.). Najmniejsze zaszczepienie zanotowano w gminach: Jabłonowo Pomorskie (39,3 proc.), Brzozie (39,8 proc.) i Osiek (41,3 proc.).

23 sierpnia 
 

20 sierpnia
Zawieszenie szczepień w punkcie masowym do końca września
Termin zawieszenia funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych w CKZiU przy ul. Karbowskiej w Brodnicy ponownie został przedłużony. Tym razem do końca września 2021. Szczepienia zaplanowane oraz dla nowych zainteresowanych osób są wykonywane w Powiatowej Przychodni Rodzinnej przy szpitalu w Brodnicy.

19 sierpnia
Pamiętamy o bohaterach 1920 roku
W środę, 18 sierpnia, w 101. rocznicę bitwy pod Brodnicą przedstawiciele społeczności Brodnicy, powiatu brodnickiego i zaproszeni goście oddali hołd rodakom, którzy przed ponad stu laty stanęli w obronie Ojczyzny podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.

16 sierpnia 
 

16 sierpnia 
 

15 sierpnia 
 

13 sierpnia
Zawieszenie szczepień w punkcie masowym przedłużone
Termin zawieszenia funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych w CKZiU przy ul. Karbowskiej w Brodnicy został przedłużony do 22 sierpnia 2021. Szczepienia zaplanowane jak i dla nowych zainteresowanych osób są wykonywane w Powiatowej Przychodni Rodzinnej przy szpitalu w Brodnicy.

12 sierpnia
W sierpniowym magazynie „Nad Drwęcą”
W najnowszym wydaniu „Nad Drwęcą - region” zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 17 sierpnia br. o godz. 19.45. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w sobotę, 21 sierpnia o godz. 10.15.
101. rocznica zwycięstwa nad bolszewikami
Bitwa pod Brodnicą, stoczona 18 sierpnia 1920 roku przez oddziały wielkopolskie ze współdziałaniem oddziałów pomorskich, była najważniejszym momentem w walkach z bolszewikami na Pomorzu. Uczczenie 101. rocznicy zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej, której istotnym epizodem były starcia pod Brodnicą, nastąpi na Cmentarzu Wojskowym w Lasku Miejskim w najbliższą środę.

11 sierpnia
Uwierz w prawdę o covidzie i szczepieniach
W działającym od października 2020 do czerwca 2021 roku Oddziale Covid-19 Szpitala Powiatowego w Brodnicy leczonych było 416 pacjentów,  47 terapią respiratorową. 85 osób nie udało się uratować. Te między innymi znaczące dane zostały przedstawione podczas debaty „Uwierz prawdzie” zorganizowanej 29 lipca w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjno-promocyjnej #SzczepimySię-Brodnica na 100 proc.

10 sierpnia
Program wsparcia dla seniorów
Powiat Brodnicki realizuje działania w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021-2025 Edycja 2021 na utworzenie lub wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”/Klubu Senior+. W Dziennym Domu Senior+, który powstał w Jabłonowie Zamku, świadczone są usługi socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowe, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące oraz terapie zajęciowe.
Komunikat starosty o sytuacji epidemiologicznej
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie brodnickim jest obecnie stabilna. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w okresie od ostatniego komunikatu zanotowaliśmy spadek liczby zakażeń SARS CoV-2 do jednego aktywnego przypadku, a od 6 sierpnia do chwili obecnej nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.
9 sierpnia 
 

9 sierpnia
Kasa starostwa na Żwirki i Wigury tymczasowo nieczynna
W dniach 10 i 11 sierpnia br. kasa w siedzibie Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami przy ul. Żwirki i Wigury będzie nieczynna. Opłat w tym czasie będzie można dokonać na bankowy rachunek Starostwa Powiatowego w Brodnicy.
8 sierpnia 
 

6 sierpnia
Dwa kolejowe mosty nad rzeką Lutryną
Maciej Kulesza, gazeta.pl

 
 

2 sierpnia 
 

2 sierpnia
Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich
W niedzielę, 1 sierpnia uczciliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć powstańcom przed brodnickim pomnikiem AK przy ul. Sądowej oddali przedstawiciele władz powiatu, składając wraz z innymi delegacjami wiązanki kwiatów.
30 lipca
Szczepienia w punkcie masowym wstrzymane
Działalność punktu szczepień masowych w CKZiU w Brodnicy przy ul. Karbowskiej od 1 do 15 sierpnia zostanie zawieszona. Szczepienia już zaplanowane będą w tym czasie wykonywane w Przychodni Rodzinnej przy Szpitalu Powiatowym w Brodnicy.
27 lipca
Do Jabłonowa na fotograficzny spacer
Jeśli lubicie poznawać ciekawych ludzi, miło spędzać czas, spacerować i robić zdjęcia (wystarczy choć jedno „tak”), koniecznie wybierzcie się w sobotę 31 lipca na 134.TSF - Jabłonowo Pomorskie. Brzmi tajemniczo? Już wyjaśniamy. 
27 lipca 
 

26 lipca 
 

24 lipca 
 

23 lipca
Wykaz nieruchomości do zbycia
Na podstawie art.35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami / Dz. U. z 2020r.poz. 1990 z późn.zm. / Zarząd Powiatu w Brodnicy podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości do sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego oraz nieodpłatnego przeniesienia prawa użytkowania wieczystego.
23 lipca 
 

22 lipca 
 

22 lipca
Zanim przyjdziesz, zadzwoń!
Przypominamy, że od czerwca Starostwo Powiatowe w Brodnicy obsługuje interesantów w bezpośrednim kontakcie, ale z zachowaniem niezbędnych rygorów sanitarnych. Ruch klientów w urzędzie regulowany jest zgodnie z zasadą: jedna osoba obsługiwana na jedno stanowisko obsługi. Wizytę w wydziałach trzeba wcześniej umówić. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa interesantów i pracowników. Zanim wybierzemy się do urzędu, by załatwić sprawę, zaplanujmy i umówmy termin wizyty przez telefon.
W starostwie opłaty urzędowe bezgotówkowo
Od 1 sierpnia br. w głównej siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy nie  będzie już możliwości dokonania wpłat gotówkowych za czynności urzędowe. Kasa w urzędzie przy ulicy Kamionka 18 zostanie zlikwidowana. Wpłaty w głównej siedzibie starostwa przyjmowane będą tylko bezgotówkowo kartą lub przelewem na bankowe rachunki Starostwa Powiatowego w Brodnicy.
21 lipca
Zaproszenie na debatę o szczepieniach
„Uwierz prawdzie - wszystko o chorobie COVID-19 i szczepieniach” to temat debaty, na którą zaprasza Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy w ramach społecznej kampanii  promowania szczepień zorganizowanej przez Burmistrza Brodnicy i Starostę Brodnickiego. Celem akcji jest poprawa poziomu zaszczepienia przeciwko COVID-19 mieszkańców Brodnicy i powiatu brodnickiego.
21 lipca
UMiG
URUCHOMIENIE SYREN ALARMOWYCH W DNIU 1 SIERPNIA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 na terenie Jabłonowa Pomorskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe.
Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
19 lipca
W „Nad Drwęcą” wiadomości z powiatu
We wtorek, 20 lipca na antenie TVP Bydgoszcz wyemitowane zostanie kolejne wydanie magazynu „Nad Drwęcą - region”. W programie zostaną zaprezentowane najnowsze informacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek będzie można obejrzeć o godz. 19.45.  Na powtórkę realizatorzy zapraszają w sobotę, 24 lipca o godz. 10.15.
19 lipca
UPALNA "DYCHA" W KURZĘTNIKU
UMiG
W biegu na dystansie 10 kilometrów wystartowali z bardzo dobrym rezultatem zawodnicy Akademii Biegu i Chodu Jabłonowo Pomorskie: Danuta Makowska, Szymon Broda, którzy zgodnie zajęli IV miejsca w klasyfikacji generalnej biegu, równocześnie zwyciężając w swoich kategoriach wiekowych...
 
 

15 lipca
„Stop Covid - Stop Izolacji” - warsztaty dla seniorów
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczyna cykl warsztatów pod hasłem „Stop Covid - Stop Izolacji”, adresowany do osób starszych. Ma on na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom izolacji wśród osób starszych, dotkniętych samotnością podczas pandemii Covid-19.
15 lipca 
 

14 lipca
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY W MIEJSCOWOŚCI KONOJADY
Zakład Usług Komunalnych w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z trwającymi pracami konserwatorskimi, w dniu 20 lipca 2021 r. w godzinach 9:00 – 11:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Konojady.
Za utrudnienia przepraszamy.

12 lipca
Wsparcie łagodzenia skutków COVID-19 do końca roku
Do końca 2021 roku przedłużona została realizacja projektu partnerskiego pn. „Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”. Powiat Brodnicki realizuje projekt poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.
9 lipca 
 

7 lipca
UMiG
RUSZYŁY PIERWSZE WYPŁATY DOTACJI CELOWYCH NA WYMIANĘ NIEEKOLOGICZNYCH KOTŁÓW
W dniu wczorajszym, tj. 6 lipca 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski zatwierdził pierwsze wypłaty środków w wysokości 3 000,00 zł w ramach pilotażowego programu na przyznanie dotacji celowych na wymianę nieekologicznych kotłów oraz pieców opalanych paliwem stałym na nowoczesne urządzenia grzewcze w budynkach mieszkalnych z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
Informujemy, iż wszyscy Inwestorzy zawarli umowy na nowe źródło ciepła w postaci kotła na pellet, który ograniczy emisję zanieczyszczeń powietrza.

7 lipca 
 

7 lipca 
 

6 lipca
Świadectwa i róże dla maturzystów
Kolejny rocznik abiturientów opuścił mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Pożegnalna gala, zwana różyczkowaniem, odbyła się w poniedziałek, 5 lipca w szkolnej sali sportowo-widowiskowej. Absolwenci odebrali świadectwa, a najlepsi otrzymali wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce. Wcześniej świadectwa odebrali już maturzyści z CKZiU w Brodnicy oraz Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
5 lipca 
 

5 lipca 
 

2 lipca
UMiG
Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczych oraz innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W związku z powyższym producenci rolni z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zainteresowani odbiorem odpadów pochodzących z działalności rolniczej mogą składać formularz informacyjny dotyczący w/w odpadów w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w terminie do dnia 30 lipca 2021 r.

1 lipca
Spotkania z młodzieżą
Biuro Senatora RP

 
 

1 lipca 
 

1 lipca 
 

1 lipca 
 Telefony
zeskanuj fotokod na komórkę


Terminarz
28.01 Spotkania AGROunii

30.01 O historii Jabłonowa

Oferta do 1 lutego

Oferta do 1 lutego

17.03 Zbiórka krwi


Obowiązkowa deklaracja

R      E      K      L      A      M      A
Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2022r.

Harmonogram na styczeń

WT - Zajęcia artystyczne

WT, CZW - Zajęcia świetlicowe

CZW - Zajęcia w Coolturaku

Klub Seniora

„Książka na telefon”


OFERTY PRACY
Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko Konojady

ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada