AKTUALNOŚCI


27 maja
 
 

26 maja
26 maja 2018 roku w Niepublicznym Przedszkolu „Aniołkowo” w Jabłonowie Pomorskim świętowano Dzień Mamy i Taty w stylu Azjatyckim...
»»» więcej
 
 

26 maja
Wczoraj Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim obchodziła 40-lecie nadania imienia. Z tej okazji nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali wyjątkową uroczystość...
»»» więcej
 
 

26 maja
 
 

25 maja
Wczoraj w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XLVI Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

24 maja
Absolutorium jednogłośnie
Budżet wykonany zgodnie z prawem, celowo, rzetelnie i gospodarnie – tak na ostatniej sesji Rady Powiatu komisja rewizyjna opiniowała wykonanie budżetu Powiatu Brodnickiego za rok 2017. Radni jednym głosem udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium.
Pomnik Błogosławionej Matki Marii Karłowskiej
Komitet Budowy Pomnika Bł. Matki Marii Karłowskiej w Jabłonowie zaprasza 1 czerwca na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika.

24 maja
Będą drogi z dofinansowaniem
Starostwo Powiatowe w Brodnicy
Ponad 4 miliony 350 tysięcy złotych z RPO trafi do powiatu na wykonanie „Przebudowy drogi powiatowej nr 1815C Jabłonowo Pomorskie-Górale-Konojady na odcinku 1,7 kilometra ul. Główna i Kolejowa (etap I) oraz ul. Generała Sikorskiego (etap II)...
»»» więcej
 
 

24 maja
 
 

22 maja
Uwaga - kasa nieczynna
Od 28 maja do 8 czerwca2018 roku nieczynna będzie kasa, działająca przy Wydziale Geodezji  Starostwa Powiatowego w Brodnicy, przy ul. Żwirki i Wigury.
Pożegnanie absolwentów
18 maja 2018r.w Zespole Szkół w Jabłonowie odbyła się  uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
XV Wojewódzki Konkurs Piosenki w Grudziądzu
17 maja 2018 roku w grudziądzkim klubie ,,Akcent”, odbył się XV Wojewódzki Konkurs Piosenki. Reprezentanci ZSS w Brodnicy wypadli świetnie, zdobywając pierwsze i drugie miejsce.
Powiat i Gmina - razem
21 maja w Starostwie podpisano umowę dotacyjną na przebudowę drogi Gortatowo-Szczuka.
Kolektory słoneczne w szpitalu
W brodnickim szpitalu zakończono projekt modernizacji i budowy ekologicznych systemów ciepłowniczych pod nazwą:  „Instalacja próżniowych kolektorów słonecznych do wspomagania przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz rozbudowy miejsc parkingowych wraz z zadaszeniem z miejscem dla pola próżniowych kolektorów słonecznych oraz drogą dojazdową na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy”
XXI Ogólnopolski festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych
Od 21 do 23 maja w Sali Brodnickiego domu Kultury prezentują się niepełnosprawni artyści z całej Polski.
21 maja
Pożegnanie absolwentów
Zespół Szkół
18.  maja 2018 roku w Zespole Szkół  w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych...
»»» więcej
 
 

20 maja
W skład rywalizacji wchodziły trzy dyscypliny: strzelanie z kbks do tarcz biatlonowych (każde niezestrzelony cel, karany był biegową rundą karną), bieg terenowy i rzut granatem (nie przekroczenie określonej odległości karane dodatkową rundą karną)...
»»» więcej
 
 

18 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
23 maja 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Barbara Bober. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
18 maja
Wczoraj zbiórka krwi przebiegała szybciej dzięki przybyciu dwóch lekarzy, którzy badali chętnych krwiodawców oraz przygotowaniu aż 7 foteli do poboru krwi. W czasie zbiórki zgłosiło się 76 osób, ostatecznie krew oddało 71 osób, co dało 31 litrów 950 ml krwi...
»»» więcej
 
 

17 maja
Rajd i spływ na festynie Małych Ojczyzn
Organizatorzy spływu kajakowego i rajdu pieszego, które odbędą się w ramach Festynu Małych Ojczyzn w Brodnicy 26 maja 2018 r.,  podają informacje dla osób zainteresowanych uczestnictwem w imprezach.
ZS Jabłonowo -  pożegnanie absolwentów
18 maja o godzinie 14.00 odbędzie się uroczystość pożegnania absolwentów w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
Jubileusz w szkole w Małkach
Społeczność Szkoły Podstawowej w Małkach razem z zaproszonymi gośćmi świętowała pięciolecie nadania szkole imienia i sztandaru.
Konkurs czytelniczy
W Pałacu Anny Wazówny odbyła się X edycja Konkursu Czytelniczego pod nazwą „CZY ZNAM, WIEM i… POTRAFIĘ”?
Nabór do OHP
Ochotniczy Hufiec Pracy w Brodnicy przedstawia informacje o naborze na rok szkolny 2018/2019.

17 maja
UMiG
INFORMACJA BURMISTRZA
Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym na zadanie pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie (świetlice wiejskie): - Rozbudowa budynku użyteczności publicznej (świetlica wiejska w Nowej Wsi) wraz z jego przebudową i termomodernizacją, - Zmiana sposobu użytkowania części budynku użyteczności publicznej (świetlica wiejska w Lembargu) na pomieszczenia techniczne (kotłownie) wraz z jego przebudową i termomodernizacją”.
»»» więcej
17 maja
UMiG
INFORMACJA BURMISTRZA
Wczoraj Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął listę operacji zawierającą informację o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Na ww. liście znajduje się również projekt złożony przez Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie na zadanie pn. „Przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Buk Pomorski na dz. nr 252/2”.
»»» więcej
17 maja
UMiG
UWAGA PRZEDSIĘBIORCO!
Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.
»»» więcej
16 maja
Zgłoś dzielnicowego z powiatu brodnickiego..

 
 

16 maja
JUBILEUSZ 100-LECIA ISTNIENIA OSP OSIEK
Starostwo Powiatowe w Brodnicy
11 maja 2018 roku w Osieku obchodzono 100 lat istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestnicy uroczystości zebrali się na uroczystym apelu na placu przed remizą. Tam odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona  jubileuszowi 100-lecia OSP...
»»» więcej
 
 

16 maja
Festyn Małych Ojczyzn
26 maja już po raz drugi samorządowcy z powiatu brodnickiego  zaproszą na plenerową imprezę „Festyn małych Ojczyzn”.
Utrudnienia w ruchu drogowym
W związku z organizacją Festynu Małych Ojczyzn w dniu 26 maja 2018r. w Brodnicy wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym
Caritas rozpoczyna budowę
15 maja przy ul. Gajdy w Brodnicy symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się  budowa nowego obiektu Brodnickiego Centrum CARITAS.
ZUS dla lekarzy
ZUS organizuje spotkanie informacyjne dla lekarzy nt. wypełniania elektronicznych zwolnień lekarskich. »»» więcej
Rocznica urodzin Anny Wazówny

Starosta i Burmistrz Brodnicy zapraszają  na uroczystości z okazji 450. rocznicy urodzin Anny Wazówny.
100 lat OSP w Osieku
11 maja  strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku świętowali jubileusz 100-lecia istnienia swojej jednostki. Były odznaczenia i wyróżnienia dla strażaków. Gospodarze Powiatu Brodnickiego przekazali jednostkom OSP sprzęt ratowniczy.
Wiosenne sprzątanie
Ponad stu uczniów razem z dorosłymi wzięło udział w ekologicznej akcji sprzątania, którą zorganizowała Fundacja Life Promotion. Powiat sfinansował posiłek dla sprzątających wolontariuszy.
Golub-Dobrzyń - przegląd Zespołów Ludowych
13 maja odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych połączony z degustacją potraw tradycyjnych.
V Wojewódzki Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy brali udział w IV Wojewódzkim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Z uśmiechem przez świat – podróż w rytm Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o Prawach Osób Niepełnosprawnych”.
VIII Przegląd Teatralny w Grudziądzu
Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy, wzięli udział w VIII Przeglądzie Teatralnym, zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, na którym zaprezentowali przedstawienie pt.: „Jaś i Małgosia”.

15 maja
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji, podczas uroczystej zbiórki  policjantów oraz pracowników cywilnych brodnickiej komendy, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. Pawła Spychały odbyło się wprowadzenie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy, podinsp. Krzysztofa Grugiel...
»»» więcej
 
 

14 maja
Przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu odbyła się inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym...
»»» więcej
 
 

14 maja
Spotkania o kobietach i dla kobiet
16 maja 2018r. o godz. 15.00 w Hotelu Stork odbędzie się konferencja „KOBIETA BEZ BARIER”.
Spotkania na temat zdrowia
Zapraszamy na spotkania informacyjne organizowane przez Ministerstwo Zdrowia w Programie Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Tematyka spotkań obejmuje m.in. depresję poporodowej, obturacyjną chorobę płuc czy profilaktykę osteoporozy.

14 maja
Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowany związek małżeński rozwijał się, rozkwitał, ubogacał i doczekał się złotej rocznicy, którą jest jubileusz 50-lecia jak również 60-lecia pożycia małżeńskiego...
»»» więcej
 
 

11 maja
 
 

11 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
16 maja 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
11 maja
Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu 68-letniego mieszkańca Tadajewa, proszone są o kontakt z najbliższą jednostka Policji, pod nr tel. 112, 997, bądź bezpośrednio z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy, pod nr tel. 56 491 42 00..
»»» więcej
 
 

10 maja
Dotacje do żłobków
Urząd Marszałkowski zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie m.in. środków z RPO na tworzenie miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.
Zaproszenie na festyn
W sobotę, 12 maja  Brodnickie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" zaprasza na festyn charytatywny. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na terapię, rehabilitację i leczenie podopiecznych Stowarzyszenia.
Sesja Rady Powiatu
23 maja 2018 r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Fundusze europejskie - konsultacje
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

8 maja
Dziś mija 73. rocznica zakończenia II wojny światowej - największego i najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w historii, w którym wzięło udział 61 państw, zmobilizowano ponad 110 mln żołnierzy, a zginęło ponad 55 mln ludzi. II wojna światowa jest tragedią XX wieku...
»»» więcej
 
 

8 maja
Pomoc w likwidacji barier
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy realizuje pilotażowy program „Aktywny samorząd”. Program daje osobom niepełnosprawnym  szansę na dofinansowanie przy likwidacji różnego rodzaju barier, utrudniających aktywne życie zawodowe i społeczne.
Strażacki jubileusz
5 maja 2018r. strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Sumowie   obchodzili jubileusz 80-lecia działania jednostki.
Interreg Europa - otwarty nabór do programu
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju informuje o projektach w ramach programu Interreg Europa.

7 maja
Powodzenia - dla maturzystów
W szkołach ponadgimnazjalnych trwają egzaminy maturalne. W powiecie brodnickim do matury przystąpiło 514 osób.
Lepsze drogi w powiecie
Po podpisaniu umów rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej w Dąbrówce i wykonywanie nakładek bitumicznych na 15 odcinkach dróg w powiecie brodnickim. To inwestycje drogowe, które kosztować będą prawie milion sześćset osiemdziesiąt tysięcy złotych.
Święto 3 Maja
3 maja obchodziliśmy narodowe święto, które upamiętnia rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody Narodowego Święta 3 Maja zorganizowano w Brodnicy i Jabłonowie Pomorskim. W szkołach były uroczyste akademie
Różyczkowanie w CKZiU
27 kwietnia 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyła się tradycyjna uroczystość „Różyczkowania” absolwentów – Technikum w Brodnicy, Technikum im. Zesłańców Sybiru oraz Liceum dla Dorosłych.
Drzwi Otwarte w szkole w Jabłonowie
25 kwietnia 2018 roku społeczność Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim zaprosiła gimnazjalistów na Dzień  Drzwi Otwartych.
„100 lat Niepodległej” – międzyszkolny konkurs historyczny
W Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się 1. edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego pod hasłem „100 lat Niepodległej”.

5 maja
Maturalne zmagania (w tym egzaminy z przedmiotów dodatkowych i egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych) zakończą się pod koniec maja. Maturzystom życzymy powodzenia!
»»» więcej
 
 

4 maja
4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystościach w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej
 
 

4 maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów (3 maja 1791)...
»»» więcej
 
 

4 maja
 
 

4 maja
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
9 maja 2018 roku (środa) od godz. 8.00 do 10.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
4 maja
 
 

4 maja
 
 

2 maja
UMiG
Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie o konkursie na stanowisko urzędnicze ds. zamówień publicznych w Referacie Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej, Budownictwa i Drogownictwa:
»»» treść ogłoszenia
»»» kwestionariusz osobowy
2 maja
 
 

28 kwietnia
 
 

27 kwietnia
26 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XLV Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

27 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
2 maja 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Marek Berendt. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
27 kwietnia
Majowe święta
Przed nami wielka majówka. Organizatorzy świątecznych obchodów zapraszają do wspólnego świętowania.
Majowy weekend w województwie kujawsko-pomorskim
Wiele imprez czeka nas w długi majowy weekend. W województwie kujawsko-pomorskim zapowiedziano ponad 100 wydarzeń w różnych miejscowościach regionu.
Turniej piłki siatkowej
13 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Jabłonowie odbył się  I Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół.

25 kwietnia
 
 

25 kwietnia
Celem zorganizowanego konkursu ekologicznego było kształtowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, poprzez kształtowanie świadomości uczniów w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego...
»»» więcej
 
 

24 kwietnia
Światowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych to święto szczególne. Takie święta uświadamiają wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych...
»»» więcej
 
 

24 kwietnia
Na festynie smacznie i wesoło
Na festynie „Od ziarna do chleba…” w szkole przy ul. Karbowskiej  młodzież z CKZiU, firmy związane z rolnictwem, producenci żywności i koła gospodyń wiejskich prezentowały niepowtarzalne smaki i kulturę polskiej wsi.
„Program profilaktyczny – wczesne wykrywanie raka jelita grubego”
Szpital w Brodnicy realizuje projekt profilaktyczny, pozwalający wcześnie wykryć raka jelita grubego. Zaprasza mieszkańców do badanie, które może uratować życie.
Rośnie nowy las
Z okazji święta lasu nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica zaprosił do sadzenia lasu.
Tenisiści o Puchar Wójta
21 kwietnia na hali sportowej w Osieku rozegrano XIX Otwarte Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego oraz XXV Turniej O Puchar Wójta Gminy Osiek w Tenisie stołowym.

21 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
25 kwietnia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Radna Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosława Laube. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
21 kwietnia
Festyn „Od ziarna do chleba…”
Organizatorzy zapraszają w najbliższą sobotę  - 21 kwietnia do szkoły przy ul. Karbowskiej na festyn „Od ziarna do chleba…”
Regionalne Międzyszkolne Warsztaty Dziennikarskie
Nie chowajcie talentu do szuflady! Zachęcamy młodzież szkół średnich z Brodnicy, z Jabłonowa Pomorskiego, z Górzna – zainteresowaną dziennikarstwem – do udziału w XXVII Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatach Dziennikarskich.
Uczeń CKZiU ma już indeks
Bartłomiej Lewicki, uczeń klasy IV Technikum Rolniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, zajął III miejsce w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla rolnika”.

18 kwietnia
 
 

18 kwietnia
Rok sportu i kultury w powiecie brodnickim
Ciekawie zapowiada się rok 2018 w działalności organizacji i stowarzyszeń pozarządowych, które z dofinansowaniem z Powiatu Brodnickiego, przygotowują interesujące imprezy.
450–lecie urodzin Anny Wazówny – konkurs historyczny
W środę 11 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o Annie Wazównie.

16 kwietnia
Wrócili z mieczem…
Zespół Szkół
Pierwsze miejsce dla NAJLEPSZEJ KLASY MUNDUROWEJ W POLSCE w I Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierze Wielkiego zdobyła drużyna z… ZESPOŁU SZKÓŁ W JABŁONOWIE POMORSKIM...
»»» więcej
 
 

16 kwietnia
W czasie Sesji  rozpatrzono projekt uchwały w sprawie Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe. Sesję poprzedziło wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej...
»»» więcej
 
 

14 kwietnia
W piątkowy wieczór, 13 kwietnia 2018 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się wyjątkowy koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore, w którego skład wchodzą: Sławomir Kornas – bas, śpiew, Maciej Kortas – gitary, Michał Szczeblewski – perkusja...
»»» więcej
 
 

13 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
18 kwietnia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Marcin Olszewski. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
11 kwietnia
W środowe przedpołudnie, 11 kwietnia 2018 roku, ponad 400 biegaczy, miłośników Nordic Walking, rowerzystów i zwolenników aktywnego wypoczynku wystartowało w kilometrowym biegu ulicami Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

11 kwietnia
Przodujący pododdział w JW. w Brodnicy
10 kwietnia w 4. Brodnickim Pułku Chemicznym była wyjątkowa uroczystość - nadanie tytułu honorowego „Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych”.
Powiatowy Konkurs Ortograficzny
10 kwietnia 2018r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Mazurskiej 28 odbył  się finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

11 kwietnia
10 kwietnia 2018 roku w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim odbyła się IV Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych...
»»» więcej
 
 

7 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
11 kwietnia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Zbigniew Mikulicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
5 kwietnia
Sesja Rady Powiatu
9 kwietnia o godzinie 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się XLV sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Konsultacje nt. funduszy unijnych
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają 17 kwietnia do Brodnicy na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.
Bezpłatne szczepienia
Trwa akcja bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy zaprasza rodziców do skorzystania z szansy bezpłatnego zaszczepienia dzieci.

3 kwietnia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
4 kwietnia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
29 marca
W tym wyjątkowym Misterium wystąpili mieszkańcy Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Nie zabrakło bogatych strojów, pięknej dekoracji, wspaniałego śpiewu i znakomitej gry aktorskiej...
»»» więcej
 
 

29 marca
23 marca 2018r. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XVI edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczne zmagania konkursowe przebiegały pod hasłem „Dzieci Holocaustu” i poświęcone były uhonorowaniu działalności Ireny Sendlerowej...
»»» więcej
 
 

29 marca
Misterium Męki Pańskiej w Jabłonowie
W Wielką Środę, 28 marca 2018 roku, na Wzgórzu Zamkowym Sanktuarium Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej zostało wystawione tradycyjne Misterium Męki Pańskiej.
Brodnickie Targi Edukacji i Pracy
27 marca 2018r. na hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbyły się Brodnickie Targi Edukacji i Pracy „Wybierz swój zawód już dziś”.

28 marca
Prace przy Kolejowej - ciąg dalszy
W tym roku kontynuowana będzie modernizacja jezdni i ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Kolejowej. W starostwie podpisano umowy z wykonawcą inwestycji.
Wynik konkursów dla organizacji pozarządowych
Zarząd Powiatu rozstrzygnął konkursy dla organizacji pozarządowych na organizację imprez z zakresu kultury, sportu oraz  ochrony i promocji zdrowia.
Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Powiatowy Przegląd Kronik OSP »»» FOTO
27 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy oraz Komenda Powiatowa PSP w Brodnicy. W rywalizacji wzięło udział 35 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brodnickiego.
Walne zebrania spółek wodnych
Spółki wodne w powiecie brodnickim zakończyły walne zgromadzenia, na których m. in. zaplanowano działania na bieżący rok.
Turniej sportowy w WTZ
23 marca 2018 r. w WTZ w Brodnicy odbył się turniej „Niepełnosprawni przedszkolakom”. W zawodach zmierzyli się najmłodsi sportowcy z 11 brodnickich przedszkoli.

26 marca
Dzieci, rodzice i dziadkowie odwiedzili w minioną sobotę kiermasz wielkanocny, zorganizowany już po raz trzeci przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy...
»»» więcej
 
 

26 marca
Wiosenny kiermasz w wiosennym nastroju
Dzieci, rodzice i dziadkowie odwiedzili w minioną sobotę kiermasz wielkanocny, zorganizowany już po raz trzeci przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.
Nagrodzeni w konkursie ozdób wielkanocnych
Rozstrzygnięty został konkurs na świąteczną ozdobę. Organizatorzy wręczyli atrakcyjne nagrody zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom konkursu. W tym roku na konkurs ozdób zgłoszono 180 prac uczniowskich ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu brodnickiego. Nagrody w konkursie ufundował Powiat Brodnicki.

26 marca
Ponad 900 kobiet – członkiń kół gospodyń wiejskich z regionu – wzięło udział w V Wojewódzkim Święcie Kobiet Wiejskich, które odbyło się w niedzielę, 25 marca w toruńskich Jordankach...
»»» więcej
 
 

25 marca
W dniach 23-24.03.2018 r. uczennica klasy mundurowej Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim po przebrnięciu przez dwa etapy uczestniczyła w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbywał się na Uniwersytecie Warszawskim...
»»» więcej
 
 

23 marca
W piątkowe popołudnie, 23 marca 2018 roku, w podniosłej atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych, mieszkańcy Jabłonowa Pomorskiego uczestniczyli w drodze krzyżowej, która rozpoczęła się przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulicy Polnej z Główną...
»»» więcej
 
 

23 marca
22 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XLIII Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

23 marca
W kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna, nominowany został Przemysław Górski, który zajął pierwsze miejsce w etapie powiatowym. Natomiast Justyna Prajs zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Kultura, Działalność Społeczna i Charytatywna...
»»» więcej
 
 

23 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
28 marca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
23 marca
Zapraszamy na kiermasz wielkanocny
24 marca od godziny 10.00 w sali sportowej I LO w Brodnicy, przy ul. Lidzbarskiej - III Powiatowy Kiermasz Wielkanocny.
Sport w powiecie brodnickim
W mijającym tygodniu rozegrano mistrzostwa powiatu brodnickiego w piłkę nożną dziewcząt i koszykówkę chłopców.

21 marca
Podczas XLII sesji sejmiku, która odbyła się 19 marca w Toruniu, radni województwa uchwalili dwa stanowiska upamiętniające 50. rocznicę protestów społecznych, które miały miejsce w Polsce w marcu 1968 r. i 37. rocznicę wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981...
»»» więcej
 
 

21 marca
Dekorujemy na święta
Ponad 180 prac nadesłano na powiatowy konkurs na dekorację wielkanocną. Jury już oceniło prace, a na zwycięzców czekają już atrakcyjne nagrody. Wręczenie nagród - 24 marca w czasie Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego.
Finał Halowej Ligi piłki nożnej w Brodnicy
17 marca 2018r. w  hali sportowej I LO w Brodnicy odbył się ostatni turniej halowej ligi piłki nożnej. W finałowych 10 zawodach najlepszy okazał się zespół Auto Szulc. Zwycięzcą I edycji halowej ligi została drużyna Jednostki Wojskowej z Brodnicy.
„Rolnik na medal”
Uczniowie Technikum Rolniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zajęli III miejsce w konkursie „Rolnik na medal”, który odbył się 15 marca br. w Rypinie.

20 marca
W niedzielę orlicy Naprzodu wzięli udział w turnieju zorganizowanym przez GKS Orzeł Zbiczno 2018 o "Puchar Wójta Gminy Zbiczno". W rywalizacji udział wzięło 10 drużyn, w którym zwyciężyli młodzi piłkarze z Jabłonowa...
»»» więcej
 
 

19 marca
W czasie Sesji rozpatrzono projekt uchwały w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargi Prokuratora Okręgowego w Toruniu na uchwałę Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego wraz z odpowiedzią na skargę...
»»» więcej
 
 

16 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
21 marca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
16 marca
Sesja Rady Powiatu
20 marca 2018 r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy rozpocznie się  XLIV sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Stop pneumokokom
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy przesyła informacje dot. bezpłatnej akcji szczepień dzieci przeciwko pneumokokom. Akcja organizowana przez Ministerstwo Zdrowia potrwa od 20 marca do 29 czerwca 2018 r.

16 marca
Na konkurs przybyli uczniowie z 9 gimnazjów powiatu brodnickiego: Szczuki, Osieka, Górzna, Zbiczna, Brodnicy (nr 1 i nr 2), Brzozia, Jastrzębia i Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

14 marca
II edycja konkursu. Zgłoś dzielnicowego z powiatu brodnickiego
»»» więcej
 
 

14 marca
Jak założyć firmę
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza do Brodnicy na spotkanie informacyjne "Załóż firmę – pracuj u siebie". Na spotkaniu przedstawione będą  możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących podjęcie działalności gospodarczej.
Brodnickie Targi Edukacji i Pracy
27 marca o godzinie 10.00 na hali sportowej I LO w Brodnicy rozpoczną się Brodnickie Targi Edukacji i Pracy.
Zapraszamy na wiosenny festyn
Starostwo Powiatowe w Brodnicy zaprasza na przedświąteczny kiermasz, który odbędzie się  24 marca od godziny 10.00 na hali sportowej I LO w Brodnicy (ul. Lidzbarska).
Zarządzanie kryzysowe w nowym pomieszczeniu
Trwa proces odbioru pierwszego etapu inwestycji w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy. W przebudowanej części budynku głównego będą pomieszczenia Zintegrowanego Stanowisko Kierowania Powiatu Brodnickiego oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych oraz Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

13 marca
Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
11 marca 2018r. w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR w Brodnicy odbył się VIII Wojewódzki Turniej Piłki Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa  kujawsko–pomorskiego.
Potrzebny wolontariusz w Szwecji
Hufiec Pracy w Brodnicy  poszukujemy wolontariusza chętnego do udziału w projekcie Erasmus+ w Szwecji. Uczestnik nie ponosi żadnych kosztów przejazdu ani pobytu.
Kampania „Polska mówi aaa”
Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego prof. dr hab. Marzena Dominiak zaprasza do udziału w obchodach  Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

11 marca
 
 

9 marca
8 marca 2018 roku, w ramach współpracy pomiędzy Samorządami, odbyło się Wyjazdowe Wspólne Posiedzenie Komisji Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego do Gminy Bobrowo...
»»» więcej
 
 

8 marca
7 marca do  III LO w Brodnicy zjechało porawie 300 gimnazjalistów z całego powiatu brodnickiego. Przyciągnęła ich tu chęć rywalizacji, sprawdzenia swojej wiedzy i pewność, że przy okazji czeka tu dobra zabawa ze starszymi kolegami z trzeciego liceum...
»»» więcej
 
 

9 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
14 marca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
9 marca
W domach dziecka praca wre
Mimo zimy, w nowych budynkach domów dziecka w Brodnicy prace budowlane postępują.
Z piosenką i życzeniami
- spieszyli najmłodsi, którzy w Dniu Kobiet pamiętali także o seniorach z Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy.
Konsultacje unijne
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych  Punktów Informacyjnych. Najbliższe konsultacje w Brodnicy - 20 marca.
Siatkówka i koszykówka w powiecie
W lutym 2018 r w powiecie brodnickim rozegrano Mistrzostwa Powiatu w siatkówkę chłopców szkół ponadpodstawowych oraz w koszykówkę dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.
Konkurs Palm Wielkanocnych
Jak co roku w Bobrowie będzie można podziwiać tradycyjne palmy wielkanocne. Powiatowy i gminny konkurs palm - 23 marca 2018r.
Seniorzy na scenie
W Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku seniorzy uczestniczyli w powiatowym konkursie recytatorskim.
Piotr Szwedes w Głęboczku
9 marca 2018roku o godzinie 19.00 w Sali Barolo hotelu Głęboczek Vine Resort &SPA w Wielkim Głęboczku1 odbędzie się spektakl kabaretowo-muzyczny w reżyserii i wykonaniu Piotra Szwedesa.
Szkolenie na temat autyzmu
Uczelnia Nauk Społecznych oraz Firma Szkoleniowo-Usługowa Elżbieta Sobiech zapraszają na konferencję na temat” Uczeń ze spektrum autyzmu w szkole”.
Dyplomy dla stypendystów Marszałka
5 marca br. (poniedziałek) o godzinie 11.00 w auli CKZiU przy ulicy Mazurskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych stypendystom marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w ramach projektu „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza”.
Nowy żłobek w Kurzętniku
2 marca w Kurzętniku otwarto nowy gminny żłobek.

8 marca
Panie z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Dzień Kobiet świętowały już 7 marca. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim zorganizowały koncert Mirosława Deredasa, czyli polskiego Elvisa Presleya...
»»» więcej
 
 

8 marca
 
 

6 marca
6 marca 2018 roku, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim przeprowadzono eliminacje Miejsko-Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom”...
»»» więcej
 
 

5 marca
4 marca 2018r. w ramach Ogólnopolskiego Biegu „Tropem Wilczym” pamięci Żołnierzy Wyklętych nasi mundurowcy wystartowali w biegu ulicznym w Golubiu-Dobrzyniu w kategorii „klasy mundurowe”...
»»» więcej
 
 

2 marca
1 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XLIII zbiórka krwi Klubu Krewniacy im. Piotra Kulki. W czasie zbiórki krew oddało 79 osób, co dało 35 litrów 550 ml krwi...
»»» więcej
 
 

2 marca
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
7 marca 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
2 marca
Finał XV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych odbył 1 marca w Urzędzie Marszałkowskim...
»»» więcej
 
 

28 lutego
28 lutego 2018 roku, w sali Klubu Seniora w Jabłonowie Pomorskim Burmistrz Przemysław Górski wręczył stypendia, które zostały przyznane, na wniosek dyrektorów, uczniom szkół z terenu Miasta i Gminy...
»»» więcej
 
 

28 lutego
Ponad 300 osób – sportowców i ich opiekunów – zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi zarządu województwa za reprezentowanie naszego kraju i regionu w zawodach sportowych. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 27 lutego w Hali Arena Toruń...
»»» więcej
 
 

26 lutego
Grypa w natarciu
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy przekazuje informacje na temat profilaktyki grypy, ostrej i niosącej wiele powikłań wirusowej choroby zakaźnej.
Na Targach Turystycznych we Wrocławiu
W czasie Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu turyści w różnym wieku deklarowali chęć przyjazdu do powiatu brodnickiego i Brodnicy.
Sesja Rady Powiatu
27 lutego 2018 r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się  XLIII sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Dla honorowych dawców krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy organizuje zbiórkę krwi w Jabłonowie Pomorskim.
Warsztaty Astronomiczne
Uczniowie I LO w Brodnicy i ZS w Jabłonowie Pomorskim oraz ich opiekunowie uczestniczyli w zimowym obozie naukowym w Toruniu.
Szkolenia w Młodzieżowym Centrum Kariery
Ponad dwadzieścia osób korzysta ze szkoleń organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI”.

23 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
28 lutego 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
19 lutego
W sobotę, 17 lutego w Zamku Golubskim odbyły się Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego...
»»» więcej
 
 

19 lutego
Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy, insp. Jarosław Nowatkowski z dniem dzisiejszym (19.02.) został emerytem. Inspektor Nowatkowski po niespełna dwóch latach kierowania brodnicką jednostką, złożył raport o odejście na emeryturę...
»»» więcej
 
 

16 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
21 lutego 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
12 lutego
11 lutego 2018 roku Działdowie odbył się III Turniej Hokejowy o Puchar Burmistrza Grzegorza Mrowińskiego. W turnieju zagrało sześć zespołów, a wśród nich drużyna Naprzód Jabłonowo Pomorskie...
»»» więcej
 
 

12 lutego
Na festiwalu wystąpiły zespoły m.in. z Lubawy, Bobrowa, Kwidzyna, Świecia nad Osą, Chełmna, Inowrocławia, Pokrzydowa, Cierpic, Tylic, Rypina, Świedziebni, Raciążka, Łąkorza, Karbowa, Zbiczna, a Jabłonowo Pomorskie reprezentował chór „Złote Kłosy”...
»»» więcej
 
 

11 lutego
W piątkowy wieczór, 9 lutego 2018 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się niesamowity, akustyczny koncert Marka Piekarczyka, lidera i wokalisty legendarnego zespołu TSA. Artyście na scenie towarzyszyli Tadeusz Apryjas na gitarze i Jacek Borowiecki grający na cajonie...
»»» więcej
 
 

11 lutego
 
 

9 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
14 lutego 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
9 lutego
8 lutego 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XLI Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

9 lutego
 
 

4 lutego
30 stycznia 2018 r. z inicjatywy grupy projektowej Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim została przeprowadzona gra miejska, mająca na celu przybliżyć sylwetki osób będących wzorami cnót obywatelskich, jak i wielkich patriotów działających dla naszej lokalnej społeczności...
»»» więcej
 
 

1 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
7 lutego 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
31 stycznia
31 stycznia 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim przygotowano wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczestników konkursu ekologicznego „Wymień odpady na ekowypady”...
»»» więcej
 
 

31 stycznia
Zguba czeka na właściciela
W styczniu 2018r. do brodnickiej Komendy Policji zgłosiła się kobieta, która w Brodnicy znalazła pieniądze. Właściciel powinien zgłosić się do starostwa po odbiór zguby. To nie jedyny przypadek odnalezionego mienia, które czeka na swojego właściciela w starostwie.
Kwalifikacje wojskowe
Od 5 do 29 marca w powiecie brodnickim przeprowadzone zostaną kwalifikacje wojskowe.

30 stycznia
FERIE 2018
KPP w Brodnicy
Od 12 lutego w naszym województwie dzieci i młodzież rozpoczynają dwutygodniowy zimowy wypoczynek. W związku z tym należy spodziewać się wzmożonego ruchu autobusów przewożących młodzież i dzieci, jak i nasilenia ruchu samochodów osobowych...
»»» więcej
 
 

30 stycznia
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje
W związku z nadchodzącą Kampanią 2018 i możliwością złożenia wniosku związanego z płatnościami bezpośrednimi za pomocą nowej aplikacji eWniosekPlus, Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brodnicy przekazuje informację o szkoleniach dla beneficjentów z terenu powiatu brodnickiego.
Sparta Cup 2018
27 i 28 stycznia na hali CKZiU w Brodnicy rozegrano turniej Sparta CUP 2018 dla rocznika 2007 i 2008.
XIV Kujawsko-Pomorski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych
27 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Brodnicy wzięli udział w XIV Kujawsko-Pomorskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Grudziądzu.
29 stycznia
„Program profilaktyczny - wczesne wykrywanie raka jelita grubego”
Zakład Opieki Zdrowotnej zaprasza mieszkańców do sprawdzenia swojego zdrowia. W ramach programu profilaktycznego finansowanego z RPO ZOZ w Brodnicy realizuje projekt, który pomaga we wczesnym wykryciu raka jelita grubego.
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
25 stycznia w Brodnickim Domu Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, któremu od lat patronuje Starosta Brodnicki.
„Miedzą gnał czarny pies”
- to tytuł nowej książki Bogumiła Drogoroba, dziennikarza i pisarza, od kilkudziesięciu lat związanego z powiatem brodnickim. Na spotkaniu z czytelnikami autor mówił o swoich inspiracjach i kulturowych fascynacjach.
Ferie w Hufcu Pracy
Hufiec Pracy w Brodnicy zaprasza na ciekawe zajęcia, które prowadzone będą w czasie ferii zimowych.

24 stycznia
Wsparcie dla rodziców
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do udziału w spotkaniu informacyjnym, na którym przedstawione zostaną dostępne dla Rodziców formy wsparcia ze środków unijnych.
XLII sesja Rady Powiatu
Na ostatniej sesji Rady Powiatu radni m.in. przyjęli „Powiatowy program pieczy zastępczej w powiecie brodnickim na lata 2018-2020”. Rodzice niepełnosprawnej dziewczynki z Jabłonowa dziękowali Policji za szybkie odzyskanie skradzionego im samochodu.

»»» więcej

Karnawał Kół Gospodyń Wiejskich
Kolędy i pastorałki integrowały uczestników karnawałowej zabawy w Zbicznie. Na uroczystości spotkały się  członkinie KGW z regionu oraz ich goście. 
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
Starosta Brodnicki i Dyrektor BDK zapraszają na Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych.

21 stycznia
 
 

19 stycznia
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, pod kierunkiem p. Grażyny Jankowskiej, p. Małgorzaty Markowskiej i p. Marleny Smaga-Byrwa, wystawili dziś montaż słowno-muzyczny oparty na utworze Antoine de Saint-Exupery’ego...
»»» więcej
 
 

19 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
24 stycznia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur  w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
15 stycznia
Nad finansami czuwali pracownicy zaprzyjaźnionego ze Sztabem Banku Spółdzielczego, a zebrana w piątek, sobotę i w niedzielę kwota wyniosła 16521,15 zł...
»»» więcej
 
 

13 stycznia
Dziś w Jabłonowie Pomorskim odbyło się II Spotkanie Kolędników Misyjnych, w którym udział wzięły 34 grupy Kolędnicze: z Kowalewa Pomorskiego, Lidzbarka, Bobrowa, Grudziądza, Drużyn, Grzybna, Grodziczna, Brudzaw, Kruszyn, Unisławia, Wielkich Łunaw oraz Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

12 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
17 stycznia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur  w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
12 stycznia
Rosną mury
Pogoda sprzyja, trwają intensywne prace przy budowie dwóch domów dziecka w Brodnicy.
Siatkówka dziewcząt
W hali szkoły przy ul. Karbowskiej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w siatkówkę dziewcząt szkół podstawowych rocznik 2002-2004.
Czas kolęd
Niepełnosprawni z WTZ w Brodnicy zaprosili księdza prałata Krzysztofa Lewandowskiego na wizytę duszpasterską; zaplanowali także program na rok 2018.
Grajmy razem
Już niebawem, bo w najbliższą niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
- Zachęcamy do udziału  w Wielkim Finale w Brodnicy, zapraszamy do licytacji fantów - mówi Daria Szczecińska, szefowa sztabu WOŚP w Brodnicy.
Specjalna Sesja Osób Niepełnosprawnych
9 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się Specjalna Sesja Osób Niepełnosprawnych.

10 stycznia
9 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się Specjalna Sesja Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania był Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z kujawsko-pomorskim oddziałem Ligi Kobiet Polskich i Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych... »»» więcej
 
 

6 stycznia
O godzinie 11:00 pod Urzędem Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie tłumnie spotkali się mieszkańcy Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, aby rozpocząć wspólne kolędowanie. Tam także przedstawiono scenkę otwierającą tegoroczny orszak...
»»» więcej
 
 

5 stycznia
Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i dziękujemy, że w razie awarii zawsze można liczyć na jabłonowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji...
»»» więcej
 
 

5 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
10 stycznia 2018 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Radna Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosława Laube. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
4 stycznia
Mistrzynie Polski
Natalia Wojnowska, Martyna Mierzejewska, Natalia Wesołowska i Dominika Małkowska z MUKL Brodnica zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Polski.
Bale studniówkowe
100 dni przed maturą - więc czas na wspaniale bale uczniów, którzy w tym roku przystępować będą do matury. Na studniówkowe bale uczniowie z powiatu brodnickiego zapraszają także gospodarzy Powiatu.
Bal Piłkarza
Klub Sportowy „SPARTA” z Brodnicy zaprasza na VIII Bal Piłkarza. Bal odbędzie się 19 stycznia od godziny 20.00 w restauracji U Bosmana w Brodnicy.
Dyżur unijnych doradców
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich. Najbliższe spotkanie w Brodnicy - 23 stycznia 2018r.

2 stycznia
Sprzęt dla OSP
Powiat Brodnicki dofinansował zakup nowego sprzętu i urządzeń ratowniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu brodnickiego.
Wody Polskie
Od 1 stycznia funkcjonuje nowa instytucja: Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. W Brodnicy jest  Nadzór Wodny.
Nagrody za  bożonarodzeniowe szopki
W Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim  rozstrzygnięty został  Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Szkopkę Bożonarodzeniową. Konkurs zorganizowano w  SP im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie.

R      E      K      L      A      M      ATerminarz
28.05 Dzień Matki w Przedszkolu

29.05 Dzień Matki i Dziecka

30.05 Festyn Szkolny

1.06 Poświęcenie pomnika

do 15.06 Konkurs Historyczny

23.07 Zrobiłaś już mammografię?


Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2018r.

Harmonogram na maj

Świetlica Środowiskowa

Pomoc Prawna

Zezwolenia wędkarskie

Zajęcia w Coolturaku

Godziny otwarcia Biblioteki

Badmintoniści zapraszają

Klub Stonoga

„Mały Artysta”

OFERTY PRACY
Bezpłatne szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko KonojadyTelefony

zeskanuj fotokod na komórkę


ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada