AKTUALNOŚCI


26 lutego
W bardzo silnie obsadzonym turnieju młodzi piłkarze Naprzodu spisali się rewalacyjnie. W gronie 10 zespołów zajęli 3 lokatę i zdobyli brązowe medale...
»»» więcej
 
 

24 lutego
XXIX SESJA RADY MIEJSKIEJ
Centrum Kultury i Sportu
23 lutego w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XXIX Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej
 
 

24 lutego
Przedsiębiorcy partnerem szkoły
Dyrektor CKZiU w Brodnicy podpisał umowę o partnerskiej współpracy z firmą, działająca w branży fryzjerskiej.
Mistrzostwa powiatu w siatkówkę
23 lutego w hali szkoły CKZiU, przy ul. Karbowskiej w Brodnicy odbyły się rozgrywki piłki siatkowej  dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.
Tłusty Czwartek
Barwny, pełen ekspresji występ wokalny i taneczny uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brodnicy był ozdobą spotkania przy kawie i pączkach z okazji Tłustego Czwartku w Domu Pomocy Społecznej.
24 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
1 marca 2017 roku od godz. 8.00 do 10.00 (środa) dyżur  w Biurze Rady pełnić będzie Radna Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosława Laube. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
23 lutego
Trzech  dzielnicowych z Brodnicy i po jednym dzielnicowym z posterunków Policji w Jabłonowie Pomorskim i Górznie otrzymało wczoraj (22.02.) akty mianowania na nowo utworzone stanowisko starszego dzielnicowego...
»»» więcej
 
 

22 lutego
Dni Drwęcy
W Kurzętniku odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy. Wśród wielu podejmowanych  tematów, m.in. zaplanowano obchody tegorocznych Dni Drwęcy.
Podziękowania dla rodziny
Państwo Pleszkowie, którzy prowadzili Rodzinny Dom Dziecka, odebrali podziękowania za pracę na rzecz dzieci.
»»» więcej
20 lutego
Spółki wodne w nowym sezonie
Spółki wodne w powiecie brodnickim rozpoczynają cykl przedwiosennych walnych zgromadzeń. Pracę  rozpoczęła spółka z Bobrowa.

17 lutego
Kolejna lekcja samorządowa
Kancelaria Sejmiku
W czwartek 16 lutego już po raz kolejny młodzież z regionu odwiedziła Urząd Marszałkowski, by podczas lekcji samorządowej dowiedzieć się, jak działają organy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego...
»»» więcej
 
 

16 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
22 lutego 2017 roku od godz. 8:00 do 10:00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Mirosław Gaczyński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
15 lutego
O nowej sieci szkół
Na ostatniej, XXXI sesji Rady Powiatu w Brodnicy uchwalony został projekt nowej sieci szkół ponadgimnazjalnych w powiecie. Projekt przystosowuje obecnie istniejące szkoły do zmian wprowadzonych ostatnią reformą oświaty.
Raport o stanie środowiska
Inspekcja Ochrony Środowiska Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy opublikował raport o stanie środowiska w województwie kujawsko-pomorskim w roku 2015.
Rada Społeczna ZOZ
14 marca odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanej Społecznej Rady ZOZ w Brodnicy. Starosta Piotr Boiński i dyrektor ZOZ Dariusz Szczepański, podziękowali za pracę członkom Rady Społecznej minionej kadencji.
Grypa w odwrocie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy przesyła aktualne  informacje na temat sytuacji epidemiologicznej zachorowań na grypę, infekcje grypopodobne i ostre zakażenia zakażenia dróg oddechowych oraz zasady profilaktyki.
Zakochani w każdym wieku

Dzień Świętego Walentego to okazja, by radośnie spędzić czas z tymi, których kochamy. Niezwykły prezent Walentynkowy przygotowały dzieci z przedszkola „Misiaki”.
Kujawsko-Pomorskie Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów
Przewodniczący rad jednostek samorządu terytorialnego województwa kujawsko-pomorskiego wszystkich szczebli spotkali się w piątek 10 lutego w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, by dyskutować o nurtujących ich problemach związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego.
Kwalifikacje wojskowe
Od 20 lutego w powiecie brodnickim młodzież z kolejnego rocznika stanie przed komisją na  kwalifikacji wojskowej.
Zaproszenie do konkursu ekologicznego
Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Salutaris” organizuje trzecią edycję konkursu ekologicznego, do którego zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

14 lutego
Przewodniczący rad jednostek samorządu terytorialnego województwa kujawsko-pomorskiego wszystkich szczebli spotkali się w piątek 10 lutego w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, by dyskutować o nurtujących ich problemach związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego... »»» więcej
 
 

14 lutego
BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III
Centrum Kultury i Sportu
14 lutego w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się, długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, bal karnawałowy klas I-III...
»»» więcej
 
 

13 lutego
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
15 lutego 2017 roku od godz. 7.30 do 11.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
10 lutego
ZAKOŃCZENIE FERII ZIMOWYCH 2017
Centrum Kultury i Sportu
Ostatni dzień ferii zimowych w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim minął bardzo aktywnie. Dzieci wraz z Instruktorem Romualdem Sitniewskim oraz Joanną Kowalską odwiedziły Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego, który oprowadził ich i opowiedział im o funkcjonowaniu Urzędu...
»»» więcej
 
 

10 lutego
Sesja Rady Powiatu
14 lutego 2017r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się sesja Rady Powiatu.
Światowy Dzień Chorego
11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego – święto chrześcijańskie ustanowione przez papieża Jana Pawła II  13 maja 1992 roku. Dzień Chorego obchodzono w DPS w Brodnicy.
Drogi dobrze modernizowane
Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy otrzymał wyróżnienia za wykonane przebudowy dróg powiatowych.
Rybka  spod lodu
Brodnickie Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego zaprosiło swoich członków na zimowe zawody wędkarskie.
Ferie zimowe w MCK
Młodzież z powiatu brodnickiego miała okazję ciekawie spędzić czas ferii na zajęciach organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy.

9 lutego
Młodzież za granicą
W CKZiU w Brodnicy rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi, a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem”. Pierwsza grupa uczniów szkoły w ramach tegoż projektu wyjechała w styczniu 2017r. do Hiszpanii na staże zawodowe.
Karnawał w DPS
W Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy seniorzy korzystają z karnawałowego czasu zabaw. Spotykają się z rówieśnikami, uczestniczą w jasełkach i balach karnawałowych. W DPS zainaugurowano także rozgrywki szachowe.
I Jabłonowskie Młodzieżowe Forum Samorządowe
Młodzież miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie spotkała się z samorządowcami, by mówić o przyszłości i swoich oczekiwaniach wobec gospodarzy gminy, powiatu i województwa. 
Spektakl teatralny przy Karbowskiej
„Życia mała garść” – to tytuł spektaklu teatralnego, który przygotowali członkowie szkolnej grupy teatralnej z CKZiU w Brodnicy przy ul. Karbowskiej.
Mistrzostwa w siatkówkę
Cztery drużyny wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w siatkówkę chłopców szkół gimnazjalnych, które odbyły się 19 stycznia 2017r. w CKZiU, przy ul. Karbowskiej.    
Ślubowanie klas mundurowych
25 stycznia 2017 roku  w auli CKZiU w Brodnicy  odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego.
Kłusownicy na jeziorze
Strażnicy z Państwowej Straży Rybackiej Grupa Grzmięca na Jeziorze Księte ujęli kłusowników.

8 lutego
 
 

6 lutego
Komunikat
KPP w Brodnicy
Brodniccy policjanci odwołują poszukiwania zaginionego w dniu 28.06. 2009r. Bernarda M., który tego dnia po wyjściu z domu w miejscowości Bukowiec Gm. Jabłonowo Pomorskie wyjechał swoim samochodem marki Mazda 323 w nieznanym kierunku i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. W wyniku prowadzonych poszukiwań, brodnickim policjantom udało się ustalić miejsce pobytu mężczyzny.
31 stycznia
ODWIEDZINY CHÓRU "ZŁOTY WIEK" Z GRUTY
Centrum Kultury i Sportu
W dniu dzisiejszym Chór „Złote Kłosy” z Jabłonowa Pomorskiego odwiedził Chór „Złoty Wiek” z Gruty. To spotkanie integracyjne odbyło się w sali Klubu Seniora w Jabłonowie Pomorskim i było świetną okazją do wspólnego śpiewu i zabawy...
»»» więcej
 
 

31 stycznia
 
 

31 stycznia
FERIE ZIMOWE 2017
Centrum Kultury i Sportu

 
 

30 stycznia
W niedzielne przedpołudnie młodzi piłkarze Naprzodu rywalizowali w silnie obsadzonym turnieju Mustang Cup, który rozegrany został w Turznie. Nasi  piłkarze byli  bezkonkurencyjni i wygrali zawody, pokonując ekipy z Torunia, Chełmży czy Ostaszewa...
»»» więcej
 
 

27 stycznia
UMiG
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
1 lutego 2017 roku od godz. 7.30 do 11.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
25 stycznia
Dariusz Szczepański – dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. R Czerwiakowskiego w Brodnicy otrzymał wyróżnienie Menadżer Roku 2016 w Ochronie Zdrowia w kategorii Placówki Publiczne w prestiżowym konkursie  wydawnictwa medycznego TERMEDIA...
»»» więcej
 
 

24 stycznia
Jabłonowskie Młodzieżowe Forum Samorządowe zostało zorganizowane dzięki współpracy Młodzieżowej Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego z Zespołem Szkół...
»»» więcej
 
 

23 stycznia
23 stycznia br. uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych przez p. Andrzeja Derkowskiego w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim oraz Schola Parafi pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim udali się do Brodnickiego Domu Kultury na XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek...
»»» więcej
 
 

21 stycznia
 
 

20 stycznia
Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę, taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie...
»»» więcej
 
 

20 stycznia
Sesja Rady Powiatu
26 stycznia 2017r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się sesja Rady Powiatu.
Czas na sprawozdania
Zbliżają się terminy składania sprawozdań z zakresu ochrony środowiska za 2016 rok, które m.in. przedsiębiorcy przekazują do Urzędu Marszałkowskiego.
Drzewa i zabytki
Łagodniejsze zasady dotyczące wycinki drzew nie dotyczą nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków.
Mieszkańcy wyróżnieni
W czasie uroczystości z okazji Wyzwolenia Brodnicy i Powrotu Pomorza do Macierzy gospodarze Powiatu Brodnickiego wręczyli medale i wyróżnienia zasłużonym mieszkańcom.
Walne PZW
W Kole Miejskim Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodnicy podsumowano mijającą kadencję, wybrano nowy Zarząd.

20 stycznia
Stowarzyszenie zajmuje się integracją społeczną, podtrzymywaniem tradycji i kultury, opiekuje się salą pamięci i zbieraniem pamiątek, szczególnie dotyczących dowódcy dywizjonu 303 Jana Zumbacha...
»»» więcej
 
 

17 stycznia
Prace nad strategią
Gospodarze Powiatu, wójtowie i burmistrzowie z powiatu brodnickiego pracują nad Strategią Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Brodnickiego...
»»» więcej
16 stycznia
O godzinie 20.00 Orkiestra zakończyła się tradycyjnie „Światełkiem do Nieba”. Nad finansami czuwali pracownicy zaprzyjaźnionego ze Sztabem Banku Spółdzielczego, a zebrana w piątek, sobotę i w niedzielę kwota wyniosła około 17.000 zł...
»»» więcej
 
 

16 stycznia
Sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W poniedziałek, 16 stycznia rano sztab WOŚP w Brodnicy może się już pochwalić rekordową sumą zebraną w czasie wielkiego Finału. - Zebraliśmy 73 tysiące złotych - a będzie jeszcze więcej, bo liczenie wciąż trwa - mówi Daria Szczecińska, szefowa brodnickiego sztabu.
Uwaga - kasa nieczynna
20 stycznia 2017 roku (piątek) nieczynna będzie kasa nr 2 Starostwa Powiatowego w Brodnicy, działająca w budynku przy ul. Zamkowej 13a.
Łatwiej ściąć drzewo
Znowelizowana została ustawa o ochronie przyrody i o lasach. Właściciele prywatnych nieruchomości mogą od stycznia 2017 roku bez zezwolenia wyciąć drzewa oraz krzewy na własnej posesji. Wycinka ta nie może mieć nic wspólnego z prowadzeniem działalności gospodarczej.

16 stycznia
Brodniccy policjanci zabezpieczali WOŚP
Brodniccy policjanci, zabezpieczali 25. Finał Wielkiej Orkiestry. Cały dzień, nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwało 30 policjantów. Na terenie powiatu brodnickiego, nie odnotowano zdarzeń z udziałem kwestujących...
13 stycznia
Podczas finału w Mileszewach zebrano 1794,07 zł...
»»» więcej
 
 

13 stycznia
Brodniccy policjanci podsumowali 2016 rok
Wczoraj (12.01.) w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę brodnickich policjantów w 2016 roku. W odprawie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski, Starosta Brodnicki Pan Piotr Boiński, Zastępca Burmistrza Brodnicy Pan Krzysztof Hekert, zastępca Prokuratora rejonowego Pan Leszek Rupiński, kierownictwo brodnickiej jednostki, policjanci i pracownicy cywilni Policji. Podczas spotkania omówiono wyniki pracy brodnickich policjantów za rok 2016...
11 stycznia
 
 

11 stycznia
Mistrzostwa powiatu w siatkówkę
W Bobrowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w siatkówkę chłopców szkół podstawowych. 
Spotkanie Kolędników Misyjnych
Do Jabłonowa Pomorskiego zjechały grupy dzieci i młodzieży – kolędnicy misyjni, którzy kultywują tradycje bożonarodzeniowego kolędowania.

10 stycznia
FERIE 2016
Od 30 stycznia w naszym województwie dzieci i młodzież rozpoczynają dwutygodniowy zimowy wypoczynek. W związku z tym należy spodziewać się wzmożonego ruchu autobusów przewożących młodzież i dzieci, jak i nasilenia ruchu samochodów osobowych...
Pomóżmy potrzebującym przetrwać zimę
W związku z niskimi temperaturami, policjanci podejmują działania związane ze zwracaniem szczególnej uwagi na osoby bezdomne, wymagające opieki i pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia...
10 stycznia
PFRON - Program Wyrównywania szans między regionami
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy informuje, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu zaprasza do uczestnictwa w realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

9 stycznia
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY!
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej, 10 stycznia br. od godziny 9:00 do godziny 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie miasta Jabłonowa Pomorskiego, na ulicach: Wąska, Hallera, Rynek i Urzędowa. Za utrudnienia przepraszamy.
7 stycznia
Od kilku lat na terenie diecezji toruńskiej w okresie Bożego Narodzenia powstają liczne grupy Kolędników Misyjnych. Są to grupy dzieci i młodzieży, których entuzjazm wiary nie pozwala im „siedzieć na kanapie”...
»»» więcej
 
 

6 stycznia
III ORSZAK TRZECH KRÓLI
Centrum Kultury i Sportu

 
 

5 stycznia
Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy
Brodnicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracuje pełną parą. Szefowa sztabu 25 Finału WOŚP Daria Szczecińska spotkała się ze starostami.
Biomasa i inne źródła energii
Gotowa jest publikacja, prezentująca problematykę  VIII Dni Energii Odnawialnej w powiecie brodnickim. W materiałach pokonferencyjnych znaleźć można wiele ciekawych informacji o odnawialnych źródłach energii.
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
W styczniu trwają w gminach eliminacje rejonowe do Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Najlepsi wykonawcy zaprezentują się w czasie finału w BDK.
Gruźlica znów groźna
Gruźlica - groźna choroba zakaźna,  znów zaczyna być niebezpieczna. - Mimo działań edukacyjnych i profilaktycznych, spory odsetek chorych na gruźlicę pozostaje niewychwycony - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy.
Akcja pomocy – „Decydujesz - pomagamy”
Fundacja Tesco Dzieciom rozpoczyna drugą  akcję pomocy dzieciom. Organizacje pomocy mogą otrzymać pieniądze na realizację ciekawych pomysłów pomocowych.

5 stycznia
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY! (zmiana)
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej, 5 stycznia br. od godziny 9:00 do godziny 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie miasta Jabłonowa Pomorskiego, na ulicach: Główna, Żwirki, Wigury, Grudziądzka, Kopernika, Bołtucia, Wojska Polskiego, Chopina, Wrzosowa, Różana, Fiołkowa, Polna, Sikorskiego, Kolejowa, Lipowa, Hallera, Urzędowa, Słoneczna, Nowy Rynek. Za utrudnienia przepraszamy.
DYŻUR W BIURZE RADY MIEJSKIEJ
11 stycznia 2017 roku (środa) od godz. 7.30 do 11.00 dyżur  w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
1 stycznia
SYLWESTER W JABŁONOWIE POMORSKIM
Centrum Kultury i Sportu

 
 

31 grudnia
 
 

30 grudnia
Budżet Powiatu na rok 2017
Radni Rady Powiatu jednogłośnie przyjęli uchwałę, dotyczącą budżetu Powiatu Brodnickiego na rok 2017.
Konkurs dla młodzieży
W imieniu organizatorów zapraszamy młodych ludzi w wieku od 15 do 25 lat do udziału w konkursie o Elektronicznym Centrum Aktywizacji Młodzieży. Wystarczy napisać dobry list, by zdobyć nagrodę.
Sponsor dla LZS w Zbicznie
Firma Ricoh Polska objęła patronatem dziecięce drużyny Ludowego Zespołu Sportowego w Zbicznie. Firma ufundowała akcesoria piłkarskie oraz stroje dla młodych sportowców. 
Z kolędą obcojęzyczną
W I LO w Brodnicy odbył się IV Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych. Pierwszą nagrodę wyśpiewała Martyna Zielińska z Jastrzębia.

29 grudnia
XXVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ
Centrum Kultury i Sportu
Podczas Sesji rozpatrzono projekty uchwał w sprawie:
- Uchwalenia budżetu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na rok 2017.
- Uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na lata 2017–2025...

»»» więcej

 
 

28 grudnia
UMiG
SKUTKI ORKANU "BARBARA" NA TERENIE JABŁONOWA POMORSKIEGO
W ostatnich dniach nad Polską przeszedł orkan „Barbara”, który także w naszym mieście wyrządził szkody takie jak uszkodzenie oświetlenia na ulicy Mostowej i Kościelnej. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że powyższa usterka została zgłoszona już w miniony poniedziałek. Firma Energa zobowiązała się usunąć uszkodzenie do końca tygodnia. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o cierpliwość i zachowanie ostrożności.
28 grudnia
Powiat Brodnicki. Kadencja samorządu powiatowego na półmetku
Minęły dwa lata od ostatnich wyborów samorządowych. Gospodarze Powiatu Brodnickiego podsumowują, co udało się zrobić w ciągu minionych dwóch lat pracy.
Kasy czynne krócej
W piątek, 30 grudnia kasy nr 1 i nr 2 w Starostwie Powiatowym w Brodnicy (ul. Kamionka 18 i Zamkowa 12) będą czynne do godziny 12.00. Wcześniejsze zamknięcie kas wynika z ograniczeń  bankowych.

28 grudnia
„Trzeźwy kierujący” w powiecie brodnickim
Wczoraj (27.12.), brodniccy policjanci, na terenie miasta, przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u prawie 950 kierowców. Funkcjonariusze nie zatrzymali ani jednego kierowcy, który zdecydowaliby się wsiąść „za kółko” po wypiciu  trunku...
23 grudnia
Brodniccy policjanci, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (22.12.) w Jabłonowie Pomorskim.  60-letnia kobieta,  przechodząca przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, została potrącona przez vw golfa...
»»» więcej

 
 

22 grudnia
Sylwester już wkrótce. UWAGA na fajerwerki
Na licznych straganach, w sklepach możemy już kupować sylwestrowe fajerwerki. Pamiętajmy jednak, by korzystając z nich zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Nie rzucajmy petard w tłum, nie kierujmy w stronę innych osób. Apel kierujemy przede wszystkim do rodziców, aby zwracali uwagę swoim dzieciom na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w przypadku używania petard i innych materiałów pirotechnicznych...
22 grudnia
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Zbigniew Sosnowski
Poseł na Sejm RP 
 

22 grudnia
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Ryszard Bober


 
 

22 grudnia
 
 

21 grudnia
Sesja Rady Powiatu
29 grudnia o godzinie 14.00 w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Brodnicy odbędzie się XXIX sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Forum żywności
17 grudnia w szkole przy ul. Karbowskiej na Regionalnym Forum Targowym Żywności i Produktów Rolnych zaprezentowano bogata ofertę produktów rolnych, żywności i produktów nie tylko  lokalnych.
Konkurs „Floriany”
Wystartował Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – FLORIANY, w którym przyznawane będą prestiżowe nagrody.

21 grudnia
Do przesłuchań przystąpiło czterdziestu wykonawców ze Szkół Podstawowych z Górzna, Osieka, Brodnicy, Góral, Małk, Drużyn, Świedziebni, Janowa i Jabłonowa Pomorskiego...
»»» więcej

 
 

20 grudnia
 
 

20 grudnia
19 grudnia podczas uroczystej części XXVIII sesji sejmiku odbyła się ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Województwa Kujawsko-Pomorskiego ordynariuszowi diecezji toruńskiej biskupowi Andrzejowi Suskiemu...
»»» więcej

 
 

19 grudnia
19 grudnia br. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim milusińscy z Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim wystawili jasełka bożonarodzeniowe...
»»» więcej

 
 

16 grudnia
Nowoczesne, świetnie wyposażone wozy typu GCBA (ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym i autopompą) otrzyma siedem jednostek z regionu, w tym Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonowie Pomorskim...
»»» więcej

 
 

15 grudnia
XXVII SESJA RADY MIEJSKIEJ
Centrum Kultury i Sportu
Było to ostatnie spotkanie Wysokiej Rady przed Świętami Bożego Narodzenia, a więc była to doskonała okazja do złożenia sobie życzeń na nadchodzące Święta oraz podzielenia się opłatkiem...
»»» więcej

 
 

14 grudnia
Regionalne Forum Targowe w Brodnicy
Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy oraz Starostwo Powiatowe w Brodnicy zapraszają na Regionalne Forum Targowe Żywności i Produktów Rolnych.
Wigilia Samorządowa
W piątek 16 grudnia o godzinie 18.00 w BDK, ul. Przykop 43 odbędzie się  Wigilijne Spotkanie Opłatkowe Brodnica 2016 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bpa Andrzeja Suskiego.
Zbiczno - Perła Pojezierza
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego gminę Zbiczno.
Stoły bożonarodzeniowe
9 grudnia 2016r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy Technikum ul. Karbowska odbył się uroczysty finał powiatowego konkursu „Aranżacja stołu bożonarodzeniowego”. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego.
Konsultacje na temat funduszy europejskich
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych. Najbliższe konsultacje w Brodnicy - 22 grudnia 2016r.

13 grudnia
Bezpieczne Święta i Sylwester
Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia. Wielu z nas robi ostatnie zakupy, wybiera się w podróż do bliskich. Po świętach przyjdzie czas na szampańską zabawę w sylwestrową noc. Policja radzi jak ten wyjątkowy czas spędzić spokojnie i bezpiecznie...
13 grudnia
Program sesji, jak co roku, obejmował również część artystyczną – przygotowaną tym razem przez uczestników zajęć brodnickich warsztatów terapii zajęciowej...
»»» więcej

 
 

12 grudnia
Dziękujemy współorganizatorom
II Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy przyciągnął wielu mieszkańców z całego powiatu. Organizatorzy kiermaszu dziękują wszystkim współorganizatorom, sponsorom imprezy i uczestnikom konkursu na świąteczną dekorację.
Spotkania opłatkowe
Czas przedświąteczny to okres spotkań opłatkowych różnych grup społecznych z powiatu brodnickiego. Starosta Piotr Boiński odpowiada na liczne zaproszenia na świąteczne spotkania.

12 grudnia
By uczcić ofiary stanu wojennego, a także przypomnieć cenę, jaką zapłacili Polacy za decyzję podporządkowanej Moskwie ekipy Wojciecha Jaruzelskiego, zachęcamy do włączenia się do akcji społeczno-edukacyjnej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło Wolności”...
»»» więcej

 
 

10 grudnia
SPOTKANIE DOTYCZĄCE REFORMY OŚWIATY
Centrum Kultury i Sportu
Najwięcej obaw samorządowców w związku z reformą szkolnictwa budzą kwestie finansowe. Podczas spotkania uczestnicy wskazywali m.in. na konieczność analizy sytuacji średnich i małych gmin w kontekście przeznaczenia budynków obecnie wykorzystywanych przez gimnazja...
»»» więcej

 
 

10 grudnia
Podczas spotkania Starosta Brodnicki i Dyrektor brodnickiego Szpitala przekazali informację dotyczącą bieżącej działalności brodnickiego szpitala. Rozmawiano także o planach dotyczących rozszerzenia usług leczenia w dziedzinie kardiologii...
»»» więcej

 
 

9 grudnia
Jutro Kiermasz
W sobotę 10 grudnia od godziny 10.00 zapraszamy do hali sportowej I LO w Brodnicy. Na II Powiatowym Kiermaszu Mikołajkowym będzie wiele atrakcji.
W świecie baśni
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej uczniowie szkół podstawowych z powiatu brodnickiego rywalizowali w konkursie czytelniczym po nazwą: ”Świat baśni Andersena”.
»»» FOTO
W szkołach już świątecznie
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyły się imprezy wprowadzające w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

8 grudnia
I SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ
Centrum Kultury i Sportu
8 grudnia w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej...
»»» więcej

 
 

8 grudnia
UMiG
14 grudnia 2016 roku od godz. 7.30 do 11.00 (środa) dyżur  w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski
7 grudnia
Samorządowcy na boisku
Drużyna samorządowa z Urzędu Marszałkowskiego wygrała I Turniej Halowej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera.
Podziękowanie za pomoc
Rodzice  Oliwiera  dziękują wszystkim, którzy pomogli ich dziecku w zmaganiach z ciężką chorobą.
Konkurs dla młodzieży
Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy zaprasza młodzież do udziału w konkursie plastycznym. Trzeba zaprojektować i wykonać  ulotkę i można zdobyć nagrodę.

7 grudnia
Pijany kierowca wjechał „pod zakaz”
Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego, zatrzymali wczoraj (6.12.) 26-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna mając promil alkoholu w organizmie, nie dostosował się do znaku „zakaz wjazdu”. Mieszkaniec gminy Jabłonowo Pomorskie, już stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenie...
6 grudnia
Pomoc dla bezdomnych
Podajemy wykaz jadłodajni i telefony przydatne przy pomocy bezdomnym na terenie województwa kujawsko- pomorskiego.
Zapraszamy na kiermasz
10 grudnia 2016r. od godz. 10.00 zapraszamy do I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy na II Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy.
Spotkanie - Fundusze Europejskie
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych o Funduszach Europejskich. Najbliższe spotkanie - 8 grudnia - będzie dotyczyć możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich 2014-2020 na wsparcie osób fizycznych chcących założyć działalność gospodarczą oraz osób zainteresowanych rozwojem zawodowym.
Podziękowania dla Inspektora
Starosta Piotr Boiński podziękował Mirosławowi Grafińskiemu, który zakończył pracę na stanowisku Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
X Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych
W związku z obchodami Jubileuszu 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich oraz zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych wraz z Radą Krajową KGW i Fundacja 150-lecia KGW zorganizowali X Ogólnopolską Prezentację Stołów Świątecznych. Swoje prace prezentowały także panie z powiatu brodnickiego.
Zakończony remont w Leźnie
Zakończona została przebudowa drogi powiatowej nr 1810C na odcinku Wielkie Leźno - Małe Leźno. Zadanie realizowane z Program Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020 (PROW).
Stypendyści u starosty
Starosta Brodnicki zaprosił na spotkanie najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Brodnicki: stypendystów Prezesa Rady Ministrów i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz dyrektorów szkół.
Odbiór drogi po remoncie
30 listopada odbył się odbiór inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1818C Jabłonowo Pomorskie – Bukowiec - Lembarg na odcinku Jabłonowo Zamek - Budziszewo”.

5 grudnia
Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi...
»»» więcej

 
 

4 grudnia
W piątek o godz. 17.00 w Zespole Szkół obchodzono po raz kolejny święto klas mundurowych – Dzień Mundurowca. Zgodnie z obowiązującym regulaminem klas mundurowych w tym dniu następuje ślubowanie mundurowców klas pierwszych i nadanie im stopnia młodszy kadet...
»»» więcej

 
 

3 grudnia
ŚWIĄTECZNA TRASA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Centrum Kultury i Sportu

 
 

3 grudnia
GALA KOLARSKA ALKS STAL GRUDZIĄDZ
Centrum Kultury i Sportu
2 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbyła się Uroczysta Gala Kolarska wielokrotnego klubowego mistrza Polski - ALKS Stal Grudziądz...
»»» więcej

 
 

2 grudnia
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
W ostatnim czasie na terenie powiatu brodnickiego doszło do zwiększonej liczby zdarzeń drogowych.  Pogorszające się warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom. Policjanci apelują o rozwagę...
1 grudnia
Młodzieżowa Rada Miejska
Centrum Kultury i Sportu
W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyło się organizacyjne spotkanie młodych radnych...
»»» więcej

 
 

1 grudnia
Powiaty zmierzą się na hali
2 i 3 grudnia 2016r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, ul. Lidzbarska 14 odbędzie się I Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Powiatów o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera.
Rowerem z Brodnicy nad jeziora
W starostwie podpisano umowę dotacyjną na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Brodnicy nad jeziora w Szczuce i Cielętach.
Stanowisko Rady Powiatu
Rada Powiatu w Brodnicy przyjęła stanowisko w sprawie  projektowanych zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych związanych z strategią zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce.

30 listopada
UROCZYSTA GALA KOLARSKA
Centrum Kultury i Sportu
30 listopada w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się uroczysta Gala Kolarska, której celem było wręczenie rowerów członkom szkółki kolarskiej, działającej przy jabłonowskim Centrum Kultury i Sportu...
»»» więcej

 
 

29 listopada
Sukces naszych mundurowców – 3 zespoły w ubiegły weekend awansowały do finału Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych, który odbędzie się w przyszłym roku w Czernej koło Krakowa...
»»» więcej

 
 

29 listopada
Jak pozyskać wsparcie z funduszy europejskich
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych o Funduszach Europejskich. Najbliższe spotkania będą dotyczyć możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich 2014-2020 na wsparcie osób fizycznych chcących założyć działalność gospodarczą oraz osób zainteresowanych rozwojem zawodowym.
Sesja Rady Powiatu

29 listopada 2016r. o godz. 15.30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy, odbędzie się XXVIII sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Andrzejki u seniorów
Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy wraz z przyjaciółmi z Klubu Seniora "Karbowianie" świętowali andrzejki.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w CKZiU
Od 15 do 17 listopada br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywały się imprezy związane z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

27 listopada
 
 

26 listopada
 
 

25 listopada
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOLEJARZA
Centrum Kultury i Sportu

 
 

25 listopada
XXVI SESJA RADY MIEJSKIEJ
Centrum Kultury i Sportu
24 listopada 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XXVI Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński...
»»» więcej

 
 

25 listopada
UMiG
DYŻUR RADY MIEJSKIEJ
30 listopada 2016 roku od godz. 7.30 do 11.00 (środa) dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Marcin Olszewski. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
24 listopada
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z wymianą urządzeń wodociągowych, 25 listopada br. od godziny 9:00 do godziny 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Konojady. Za utrudnienia przepraszamy.
23 listopada
Pijany kierowca renault clio bez uprawnień
Do 2 lat pozbawienia wolności i kara  grzywny, grozi 54-letniemu kierowcy clio, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie, mieszkaniec gminy Jabłonowo Pomorskie odpowie przed sądem.
22 listopada
UMiG
UTRUDNIENIA W RUCHU NA ULICY PRZEMYSŁOWEJ
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że w związku z trwającą przebudową ul. Przemysłowej, w dniu 23.11.2016 r. pojawią się problemy z komunikacją z uwagi na roboty drogowe polegające na układaniu warstwy asfaltowej na całej szerokości jezdni. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności.
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z wymianą hydrantu w ramach przebudowy ul. Przemysłowej 23 listopada br. od godziny 9:00 do godziny 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w Jabłonowie Zamek i na ul. Przemysłowej. Za utrudnienia przepraszamy.
22 listopada
"Pieszy" w powiecie brodnickim
Od wczoraj (21.11.) brodniccy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne pod nazwą "Pieszy". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu brodnickiego oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych tych uczestników ruchu drogowego.
21 listopada
 
 

19 listopada
PREMIERA MUSICALU "POD NIEBEM"
Centrum Kultury i Sportu
18 listopada w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się premiera Musicalu pt. „Pod Niebem”. Musical zaczął być przygotowywany w ramach wakacyjnych zajęć w Coolturaku pod kierownictwem Justyny Prajs i Anny Berent...
»»» więcej

 
 

18 listopada
UMiG
INFORMACJA
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim informuje, że wypłata świadczeń rodzinnych z wniosków złożonych po dniu 30 wrzesnia 2016r. na okres zasiłkowy 2016/2017 nastąpi, zgodnie z zapisem art. 26 ust. 4 Ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych, do dnia 31 grudnia 2016r.
17 listopada
17 listopada 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Klub Krewniacy im. Piotra Kulki zorganizował już po raz XXXVIII zbiórkę krwi. W czasie zbiórki zgłosiły się 82 osoby, ostatecznie krew oddały 74 osoby, co dało 33 litrów 300 ml krwi...
»»» więcej

 
 

17 listopada
UMiG
UTRUDNIENIA W RUCHU NA ULICY PRZEMYSŁOWEJ
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że w związku z trwającą przebudową ul. Przemysłowej, w dniu 18.11.2016r. pojawią się lokalne problemy z komunikacją z uwagi na roboty drogowe polegające na układaniu warstwy asfaltowej na całej szerokości jezdni. W celu bezpiecznej komunikacji zaleca się korzystanie z sąsiednich ulic. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności.
16 listopada
16 listopada dokonano odbioru zadania pn. „Utwardzenie terenu wraz z przebudową zjazdu z drogi powiatowej nr 1801C”...
»»» więcej

 
 

16 listopada
15 listopada, w setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się wieczornica poświęcona wielkiemu pisarzowi...
»»» więcej

 
 

15 listopada
UMiG
DYŻUR RADY MIEJSKIEJ
Dnia 16 listopada 2016 roku (środa) od godziny 7.30 do 11.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie radna Rady Miejskiej Mirosława Laube. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
14 listopada
W piątek 11 listopada obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wojewódzkie obchody tego narodowego święta odbyły się zarówno w Bydgoszczy jak i Toruniu...
»»» więcej

 
 

14 listopada
„Listopadowy weekend” na drogach powiatu brodnickiego
Od czwartku do niedzieli  (10-13.11.) na drogach powiatu brodnickiego, trwały wzmożone działania policyjne, mające na celu, poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci objęli nadzorem wszystkie szlaki komunikacyjne w powiecie.
11 listopada
 
 

11 listopada
Apel...
UMiG

 
 

10 listopada
Święto Niepodległości
Centrum Kultury i Sportu
10 listopada 2016 o roku w Centrum Kultury i Sportu odbyła się uroczystość poświęcona 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 17.00 pod Pomnikiem Poległym i Umęczonym zebrane delegacje złożyły hołd wszystkim, którzy oddali życie za ojczyznę...
»»» więcej

 
 

10 listopada
W tej edycji mundurowcy z Zespołu Szkół wystawili cztery drużyny, po dwie w kategorii dziewcząt i chłopców. Wszystkie nasze drużyny stanęły na podium...
»»» więcej

 
 

9 listopada
Wybory w Góralach
SP Górale
9 listopada odbyły się w Szkole Podstawowej w Góralach Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
 
 

6 listopada
 
 

5 listopada
Dwa zwycięstwa i remis, dały wygrany turniej i pierwsze miejsce w cyklu turniejów kończących rundę jesienną 2016. Nasi mali piłkarze stanęli na wysokości zadania i pewnie wygrali w Toruniu...
»»» więcej

 
 

5 listopada
Aktorka, pisarka i podróżniczka 4 listopada odwiedziła Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Agnieszka Perepeczko przez dwie godziny opowiadała o swoim życiu w Australii, pracy na planie i napisanych przez siebie książkach...
»»» więcej

 
 

4 listopada
UMiG
DYŻUR RADY MIEJSKIEJ
Dnia 9 listopada 2016 roku (środa) od godziny 7.30 do 11.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady
Miejskiej Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z pracami konserwatorskimi  sieci wodociągowej w dniu  05/06.11.2016  od godziny 23.00 do godziny 02.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie miasta na ulicach: Główna, Żwirki, Wigury, Dorzeczna, Parkowa, Grudziądzka, Urzędowa, Kolejowa, Wąska, Rynek, Hallera, Nowy Rynek, Sikorskiego, Lipowa, Słoneczna, Polna, Kopernika, Boh. Westerplatte, Wojska Polskiego, Chopina, Bołtucia, Prosta, Wrzosowa, Rzemieślnicza, Różana oraz w miejscowość Piecewo.
Za utrudnienia przepraszamy.

3 listopada
Narodowe Święto Niepodległości
Starosta Brodnicki i Burmistrz Brodnicy zapraszają na uroczystości z okazji Narodowego  Święta  Niepodległości.
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada o godzinie 16.00 w BDK odbędzie się uroczysty koncert pieśni patriotycznych. Wystąpią artyści scen teatralnych z Torunia.
Sukces logistyków z CKZiU
Czworo uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej,  organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.
Młodzież zaprasza do zabawy z ogniem
Młodzież z Brodnickiego Domu Kultury zaprasza na warsztaty tańca z ogniem i pokaz ogniowy. Zajęcia z instruktorami sztuki ogniowej i spektakl dla mieszkańców realizowane są w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016.

3 listopada
„Znicz 2016”- podsumowanie działań w powiecie brodnickim
Brodniccy policjanci od 28 października do 2 listopada 2016r. brali udział w działaniach pod nazwą „Znicz 2016”.Głównym celem akcji, było zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu...
2 listopada
 
 

2 listopada
„Środa z Funduszami”
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach informacyjnych z cyklu „Środa z Funduszami”. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć zasad pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich 2014-2020 na wsparcie osób fizycznych chcących założyć działalność gospodarczą oraz osób zainteresowanych rozwojem zawodowym.
Spotkanie z aktorką
Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim zaprasza na spotkanie z Agnieszką Perepeczko. Wstęp wolny.
Spotkanie z Agnieszką Perepeczko odbędzie się 4 listopada o godzinie 18.00  w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie. Wstęp wolny.
Ogólnopolski Turniej Tańca
12 listopada na hali OSiR można będzie podziwiać występy tancerzy na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Brodnica 2016.
Śpiąca królewna w uczniowskim wykonaniu
25 października br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej odbyła się niecodzienna impreza – z udziałem dzieci z Przedszkola nr 8.

31 października
PAMIĘTAJMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI...
Centrum Kultury i Sportu
1 listopada w Kościele Katolickim obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Zmarłych wspominamy 2 listopada w Dzień Zaduszny...
»»» więcej

 
 

31 października
UMiG
HARMONOGRAM PRACY APTEK W LISTOPADZIE
Apteki ogólnodostępne, położone na terenie powiatu brodnickiego pełnią dyżury, umożliwiające dostępność świadczeń w godzinach nocnych 22.00-8.00 oraz w niedzielę i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 22.00-8.00.
»»» więcej
28 października
Nasi Zawodnicy zdobyli łącznie 17 medali w tym: 8 złotych, 5 Srebrnych, 4 brązowe - co dało 2-gie miejsce w klasyfikacji drużynowej...
»»» więcej

 
 

28 października
XXV SESJA RADY MIEJSKIEJ
Centrum Kultury i Sportu
27 października 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XXV Sesja Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński...
»»» więcej

 
 

28 października
UMiG
UTRUDNIENIA W RUCHU I PARKOWANIU PRZY CMENTARZU
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że w związku z trwającymi pracami drogowymi przy cmentarzu w miejscowości Jabłonowo-Zamek, w okresie okołoświątecznym mogą tam wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym oraz z parkowaniem pojazdów. W celu rozwiązania powyższego problemu, w dniu 1 listopada 2016 r. zostanie otwarty dodatkowy parking przy Targowisku Miejskim. Za utrudnienia przepraszamy.
27 października
Pomóżmy potrzebującym przetrwać chłodne dni
W związku z coraz niższymi temperaturami, policjanci podejmuje działania związane ze zwracaniem szczególnej uwagi na osoby bezdomne, wymagające opieki i pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na wychłodzenia.
26 października
ZNICZ 2016
Centrum Kultury i Sportu
Organizacja akcji ZNICZ 2016 na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie...
»»» więcej

 
 

26 października
Dyżury aptek
Z początkiem listopada 2016 r. wejdzie w życie uchwała Rady Powiatu w Brodnicy, dotycząca nocnych dyżurów aptek.
»»» harmonogram dyżurów
Sport w WTZ
20 października drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brodnicy uczestniczyła w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Lubawie. Niepełnosprawni przygotowują się do Turnieju Kręglarskiego.
Kolejna droga jak nowa
Zakończył się pierwszy etap inwestycji na drodze powiatowej  nr 1815C Górale-Mileszewy. Do użytku oddany został przebudowany odcinek   Konojady-Mileszewy.
Tydzień Kariery w Brodnicy
W dniach od 17 do 19 października 2016r. Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Brodnicy włączyły się w obchody 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt. „Bądź autorem swojej kariery”.

25 października
Zmiana organizacji ruchu „Znicz 2016”
W okresie prowadzonych działań „Znicz 2016”, nastąpi wyłączenie z ruchu odcinka drogi Jabłonowo Pomorskie - Książki w dniu 1 listopada w godz. 11.30-15.30 od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 543 na długości 400m. W kierunku skrzyżowania z drogą powiatową Książki - Budziszewo.
25 października
Szkoła rodzenia w brodnickim szpitalu
Od lipca 2016 r. w  szpitalu w Brodnicy z powodzeniem działa bezpłatna  „Szkoła rodzenia”.
70 lat Koła „Osa”
Wojskowe Koło Łowieckie „Osa” w Toruniu obchodziło 70-lecie istnienia.

24 października
ODBIÓR ZADANIA
Centrum Kultury i Sportu
Dzisiaj w Konojadach odbył się końcowy odbiór inwestycji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1815C na odcinku Górale-Mileszewy etap I – odcinek Konojady-Mileszewy”...
»»» więcej

 
 

24 października
LKS NAPRZÓD - CHEŁMINIANKA CHEŁMNO
Centrum Kultury i Sportu

 
 

23 października
 
 

22 października
 
 

22 października
UMiG
Komunikat
W najbliższy poniedziałek tj. 24 października na terenie Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim nastąpią wzmożone prace przy budowie zatoki autobusowej. W związku z powyższym nie będzie możliwy tego dnia wjazd na teren przedszkola. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

21 października
UMiG
DYŻUR RADY MIEJSKIEJ
Dnia 26 października 2016 roku od godziny 7.30 do 11.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodniczący Komisji  Budżetu, Finansów i Inwestycji oraz Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Rady Miejskiej Zenon Śmigowski. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.

21 października
Zagraniczne staże z ERASMUS-em
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w wyniku pozytywnej weryfikacji wniosku przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, rozpoczyna realizację projektu Erasmus+. Edycja projektu przewidziana jest na dwa lata - od listopada 2016 r. do czerwca 2018 r. Projekt dotyczy organizacji staży zawodowych młodzieży we współpracy z zachodnimi partnerami.
Mistrzowie Powiatu w biegach przełajowych
270 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody na stadionie OSiR w Brodnicy wyłoniły Mistrzów Powiatu oraz reprezentantów na Mistrzostwa Województwa, które odbędą się 27 października w dolinie śmierci w bydgoskim Fordonie.

20 października
Zabezpiecz swój domek letniskowy przed złodziejem
Właściciele domków na działkach najczęściej słabo zabezpieczają swoje mienie, co stanowi dobra okazję dla złodziei. Popełniają też poważny błąd pozostawiając bez systematycznego nadzoru w domkach różne wartościowe przedmioty, które kuszą przestępców.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Policja radzi i ostrzega
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, częstszymi wizytami na cmentarzach, odwiedzinach grobów bliskich, porządkowaniu ich mogił, policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.
Akcja „Znicz 2016” na terenie powiatu brodnickiego
W związku, ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, w okresie od 28 października w powiecie brodnickim przeprowadzone zostaną działania pod kryptonimem "Znicz 2016", których głównym celem będzie zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu. Wzmożone kontrole, prowadzone będą od piątku (28.10), aż do środy (2.11.).
19 października
Uwaga - liczenie dzików
W dniach od 20 do 25.10.2016 r. na terenie województwa kujawsko- pomorskiego przeprowadzona będzie akcja liczenia dzików. Leśnicy proszą, w tym terminie raczej nie wybierać się do lasów.
Na XXVII sesji Rady Powiatu
Na ostatniej sesji radni Rady Powiatu w Brodnicy m.in. przyjęli plan nocnych dyżurów aptek w powiecie brodnickim. Zmniejszono niektóre stawki  opłat za usuwanie pojazdów z dróg i za wymianę dokumentów przy administracyjnych zmianach nazw ulic.
Powiatowy Konkurs Ekologiczny
17 października 2016 roku w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „I ja mogę chronić przyrodę”.
Zaproszenie do opiniowania
Województwo Kujawsko-Pomorskie przygotowało i realizowało w 2016r. kampanię informacyjno-społeczną pn. ”Rodzicielstwo bez barier”. Po zakończeniu kampanii zaprasza do wypełnienia ankiety oceniającej efekty działania.
„Dwa wyznania - jedna wiara”
- to idea projektu realizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy i zaprzyjaźnionej szkole w Polessku w obwodzie kaliningradzkim.

18 października
Europejskie fundusze - dyżur doradców
27 października w godzinach od 12.30 do 15.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy dyżurować będą specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

14 października
UMiG
DYŻUR RADY MIEJSKIEJ
Dnia 19 października 2016 roku (środa) od godziny 7.30 do 11.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Juszkiewicz. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.

14 października
 
 

14 października
14 października 2016 roku w Zespole Szkół w Jabłonowo Pomorskim odbył się uroczysty apel z  okazji Święta Edukacji Narodowej, połączony z pasowaniem klas pierwszych...
»»» więcej

 
 

14 października
UMiG
AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w związku z awaria sieci wodociągowej w dniu dzisiejszym (14.10.2016r.)  do godziny 16.00 nie będzie wody w miejscowościach Buk Pomorski w części do Nowej Wsi, Nowa Wieś, Płowęż i Płowężek.

13 października
Podczas spotkania Dyrektor SP Anna Berent, z okazji Dnia Nauczyciela, wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi oraz podziękowała wszystkim za trud włożony w codzienną pracę na rzecz szkoły oraz życzyła wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i prywatnym...
»»» więcej

 
 

13 października
 
 

13 października
Z najlepszymi życzeniami
W Dniu Edukacji Narodowej przekazujemy słowa uznania za trudną i odpowiedzialną pracę, przyczyniającą się do rozwoju edukacji życzymy osiągnięć - tych doraźnych, których efekty cieszą w dniu codziennym, ale także sukcesów wyjątkowych, które po latach przynoszą poczucie sensu działania i o których świadczą trwałe, mimo upływu czasu, efekty. Niech satysfakcji z pracy towarzyszy szczęście w życiu osobistym.
Z świątecznymi pozdrowieniami - Roman Pytlasiński, Mariusz Klonowski, Piotr Boiński
Spotkanie z nauczycielami
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej gospodarze Powiatu Brodnickiego  zaprosili na uroczyste spotkanie nauczycieli z powiatowych jednostek oświatowych.
Sesja Rady Powiatu
18 października 2016r. o godz. 15.30  w Zakładzie Aktywności Zawodowej, przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy odbędzie się XXVII sesja Rady Powiatu w Brodnicy.
Do Szczuki lepszą drogą
12 października w Podgórzu otwarto drogę powiatową z Podgórza do Szczuki po gruntownej przebudowie.
Przygotowują musical
Od paru tygodni w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim rozbrzmiewają wesołe głosy młodych ludzi, którzy chcą pomagać. Przygotowują spektakl charytatywny, spiesząc z pomocą siedmioletniemu Jordanowi.
Mistrzostwa szkół podstawowych
11 października rozegrano finał Mistrzostw Powiatu w Piłkę nożną chłopców szkół podstawowych rocznik 2004 i młodsi.
Bank fundował wycieczki
PCPR w Brodnicy oraz Rodzinny Dom Dziecka w Górznie, dzięki napisanym projektom, pozyskali pieniądze na wycieczki dla dzieci z rodzin zastępczych i domu dziecka. Fundatorem wyjazdów był Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

13 października
W środę o godz. 21.00 ruszyliśmy w daleką podróż w okolice Krakowa, do miejscowości Czerna znajdującej się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej aby tam odbyć kurs wspinaczkowy i wziąć udział w Mistrzostwach Polski GEOTYDA 2016...
»»» więcej

 
 

12 października
Nagrody Burmistrza
Centrum Kultury i Sportu
12 października 2016 roku, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie...
»»» więcej

 
 

12 października
Konsultacje społeczne
Przedmiotem konsultacji jest projekt Rocznego Programu Współpracy Powiatu Brodnickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok.
Będą dwa auta
W Starostwie w Brodnicy podpisano umowy z PFRON na dofinansowanie zadań, które pomóc mają niepełnosprawnym w Zakładzie Aktywności Zawodowej i Warsztatach Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

11 października
Uwaga - klienci Wydziału Geodezji
Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami uprzejmie informuje, że w dniach 19-21 października, w związku z wymianą serwera i przeniesieniem baz danych, wystąpią  ograniczenia w bieżącej obsłudze interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.
Górale, co gór nie mają
W Góralach (gmina Jabłonowo Pomorskie) po raz dwunasty odbył się piknik pt. „Górale, co gór nie mają, ponownie zapraszają”.

8 października
LKS NAPRZÓD JABŁONOWO - WISŁA NOWE
Centrum Kultury i Sportu

 
 

8 października
„Górale, co gór nie mają...”
Centrum Kultury i Sportu
Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji. Jedną z nich był występ artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Góralach przygotowanych przez: p. Bożenę Modrzejewską, p. Katarzynę Grabowską i p. Gabrielę Szyszkowską...
»»» więcej

 
 

7 października
WZW - jak zapobiegać i leczyć?
Zapraszamy mieszkańców powiatu na bezpłatne szkolenie, organizowane w ramach realizacji programu wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim.
Zaproszenia - kultura i rozrywka
Aktywne społeczności wsi z powiatu brodnickiego zapraszają na imprezy kulturalne i rozrywkowe. 8 października do Góral...
Wymiana doświadczeń
Gospodarze powiatu złotowskiego zaprosili włodarzy z powiatu brodnickiego na spotkanie w sprawie tworzenia i organizacji centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego.
Piłkarskie mistrzostwa
Osiem drużyn z powiatu wystartowało w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w pikę nożną chłopców szkół gimnazjalnych.

7 października
UMiG
DYŻUR RADY MIEJSKIEJ
Dnia 12 października 2016 roku (środa) od godziny 7.30 do 11.00 dyżur w Biurze Rady pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński. Zapraszamy mieszkańców do Biura Rady, pokój nr 16 I piętro.
Jednocześnie przypominamy, że w każdą środę od godz. 13:00 do 14:00 dyżur w Biurze Rady pełni Zastępca Przewodniczącego Komisji  Budżetu, Finansów i Inwestycji, Zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Zdrowia Zenon Śmigowski.

6 października
Brodniccy policjanci ostrzegają przed kradzieżami rowerów
Przez ostanie trzy miesiące, brodniccy policjanci odnotowali 10 kradzieży rowerów. Większość tych zdarzeń, podyktowana jest niewłaściwym zabezpieczeniem jednośladów, bądź jego zupełnym brakiem. Dlatego funkcjonariusze po raz kolejny apelują, aby prawidłowo zabezpieczać swoje rowery!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W naszym województwie służy ona mieszkańcom już prawie od miesiąca. W powiecie brodnickim, mieszkańcy dotychczas wskazali 30 takich punktów,  które uważają za zagrożone.
5 października
Uwaga - kasa nieczynna
Od 13 do 21 października br. nieczynna będzie kasa Starostwa Powiatowego w Brodnicy, działająca przy ul. Zamkowej 13 a.
Młodzież z Erwitte w I LO
Od trzech lat trwa program współpracy I LO z niemiecką szkołą w Ervitte. Młodzież z Gimnazjum w Niemczech przyjechała do Brodnicy, do swych przyjaciół z I LO. Wiosnę będzie rewizyta.
W powiecie nie ma przypadków ASF
4 października 2016 roku w siedzibie Nadleśnictwa Brodnica odbyło się spotkanie koordynacyjne w sprawie podjęcia wspólnych działań, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa ASF (Afrykańskiego Pomoru Świń) w naszym kraju i regionie.

5 października
Plener malarski
Gimnazjum
Uzdolnieni uczniowie Szkół Podstawowych z Płowęża, Góral i Jabłonowa, naszego gimnazjum oraz Zespołu Szkół z Jabłonowa w twórczy sposób, rysując różnymi technikami, ukazali piękno jeziora, jak i elementy architektoniczne izby rybackiej...
»»» więcej

 
 

4 października
DNI ENERGII ODNAWIALNEJ
Centrum Kultury i Sportu
28 września w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim zainaugurowane zostały VIII Dni Energii Odnawialnej w powiecie brodnickim...
»»» więcej

 
 

4 października
Aplikacja „Moja Komenda”
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
Jesienne szarugi, pogarszające się warunki na drogach. Policjanci ostrzegają
Najbardziej niebezpiecznym okresem na drodze jest jesień. Słaba widoczność, krótki dzień, śliska nawierzchnia, brak chodników nasila się zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych i rowerzystów.
Nie dajmy się oszkukać
Brodniccy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Przestępcy działający metodą „na wnuczka” wciąż oszukują starsze osoby. W miniony piątek (30.09.)  84-letnia mieszkanka Brodnicy, straciła w ten sposób 10 tys. złotych.
Wypadek w Bobrowie, młody mężczyzna trafił do szpitala
Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (3.10.) w miejscowości Bobrowo. 21-letni mężczyzna kierujący fordem galaxy, w poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Czołowe zderzenie  dwóch osobówek
Do czołowego zderzenia pojazdów doszło wczoraj (3.10.) w miejscowości Ryte Błota.  Ranna w wypadku została kierująca i 7 letnia pasażerka jednego z pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.

4 października
Pomoc dydaktyczna – do wykorzystania
W ramach  Dni Energii Odnawialnej w powiecie  brodnickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wzbogaciło się o ciekawą pomoc dydaktyczną - platformę edukacyjną OZE.

3 października
Mammobus w Świedziebni
Październik miesiącem walki z rakiem piersi! W październiku będzie możliwość wykonania badania mammograficznego w mammobusie w Świedziebni.
Zakończenie Dni Energii Odnawialnej
Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele gmin, dziennikarze m.in. specjalistycznej prasy, młodzież CKZiU uczestniczyli w podsumowującym spotkaniu Dni Energii Odnawialnej w powiecie brodnickim.
Ćwiczenia służb ratunkowych
Groźny wypadek samochodu wiozącego pracowników postawił na nogi służby ratownicze powiatów brodnickiego i golubsko-dobrzyńskiego. Ratowano rannych, na Drwęcy ustawiano zapory,  które chroniły wody od skażenia olejami.
Biegi przełajowe
Na stadionie OSIR rozegrano Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Podium zwycięzców zdominowali sportowcy  z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

1 października
DROGA WILKA
Centrum Kultury i Sportu
W słoneczną sobotę, 1 października 2016 roku, po raz pierwszy w Jabłonowie Pomorskim odbył się „Challenge” Memoriał ks. Witolda Kiedrowskiego...
»»» więcej

 
 


1%
Zostaw w Jabłonowie

R      E      K      L      A      M      ATerminarz
2.03 Zbiórka Krwi

1-31.03 Zapisy do przedszkola

Odeszli w roku 2016

Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2017r.

Dyżury nocne aptek - luty

Godziny otwarcia Biblioteki

Godziny otwarcia Stadionu

Zajęcia plastyczne w Bibliotece

Gry Planszowe w Bbliotece

Zajęcia plastyczne w Coolturaku

Klub Stonoga

Kreatywne Soboty

Zajęcia FITNESS

Zajęcia Aerobik

Godziny otwarcia Stadionu

Związek Emerytów...

Zezwolenia wędkarskie

BadmintonWWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko KonojadyTelefony

zeskanuj fotokod na komórkę


ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!

OFERTY PRACY
PUP Brodnica
PUP Brodnica
Młodzieżowe Biuro Pracy

Młodzieżowe Centrum Kariery
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

OFERTA na 2014/2015

ASTROBAZA
ASTROBAZA
„GLOBE at Night”
ASTROBAZA
JUBILEUSZ SZKOŁY

Kanał YouTube