AKTUALNOŚCI


17 czerwca
Nowych zakażeń - 0, zgonów - 0
żródło: gov.pl
W kraju: 218 nowych zakażeń i 46 zgonów. 
 
 

16 czerwca
Nowych zakażeń - 0, zgonów - 0
żródło: gov.pl
W kraju: 241 nowych zakażeń i 62 zgony
 
 

15 czerwca
Potrzebny koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy ogłasza nabór na stanowisko koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy. Kandydaci chcący ubiegać się o zatrudnienie powinni są dostarczyć niezbędne dokumenty do PCPR do dnia 23 czerwca 2021 r. Szczegółowe warunki naboru dostępne są w ogłoszeniu.
15 czerwca
Nowych zakażeń - 0, zgonów - 0
żródło: gov.pl
W kraju: 215 nowych zakażeń i 52 zgony. 
 
 

14 czerwca
Dom dla seniorów w powiecie brodnickim
Osoby starsze i niesamodzielne oraz ich rodziny mogą korzystać z usług opiekuńczych świadczonych przez działające w regionie domy dziennego pobytu. W piątek (11 czerwca) otwarto kolejną taką placówkę w Domu Nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Pasterek w Jabłonowie-Zamku w powiecie brodnickim. W uroczystości wziął udział marszałek Piotr Całbecki, senator Ryszard Bober i starosta Piotr Boiński.
14 czerwca
 
 

11 czerwca
 
 

10 czerwca
Zarząd z wotum zaufania i absolutorium za 2020 rok
Zarząd Powiatu w Brodnicy uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium podczas XXVIII Sesji Rady Powiatu, która odbyła się w poniedziałek, 7 czerwca 2021 roku, w auli ILO w Brodnicy. Radni przyjęli uchwały bez głosu sprzeciwu po debacie nad „Raportem o stanie Powiatu Brodnickiego” i sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok. Za absolutorium glosowało 14 z 18 obecnych na posiedzeniu radnych, a czworo wstrzymało się od głosu. Wotum zaufania rada udzieliła zarządowi 16 głosami „za” przy dwóch „wstrzymujących się”.
10 czerwca
 
 

9 czerwca
Prestiżowe laury Sebastiana
Sebastian Rejewski, uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, wygrał dwa prestiżowe konkursy na szczeblu wojewódzkim. Pierwszy to Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zorganizowany przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Drugi to XIII Wojewódzki Konkurs im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.
8 czerwca
Wygrana z Koronowem
LKS Naprzód

 
 

7 czerwca 
 

4 czerwca
Do starostwa z zachowaniem rygorów
Od poniedziałku, 7 czerwca Starostwo Powiatowe w Brodnicy wznawia bezpośrednią obsługę interesantów z zachowaniem niezbędnych rygorów sanitarnych. Ruch klientów w urzędzie regulowany będzie zgodnie z zasadą: jedna osoba obsługiwana na jedno stanowisko obsługi. Wizytę w wydziałach będzie trzeba wcześniej umówić telefonicznie. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa interesantów i pracowników.
2 czerwca 
 

1 czerwca
Szpital już bez oddziału covidowego
Z początkiem czerwca w Szpitalu Powiatowym w Brodnicy przestał działać oddział dla chorych na Covid-19.  W szpitalu pozostaną cztery łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS Cov-2 jako niezbędne zabezpieczenie. Chorzy na Covid-19 najbliżej leczeni będą w Grudziądzu.
1 czerwca
 
 

1 czerwca
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które złożą rachunki do dnia 11 czerwca 2021r., odbędzie w dniu 15 czerwca 2021r. (wtorek).

1 czerwca
 
 

31 maja
Kujawsko-Pomorskie przeciw smogowi
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do konsultacji opracowanego projektu uchwały Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego zmieniającej obowiązującą od 2019 roku uchwałę antysmogową. Zmiany dotyczą m.in. zakazu eksploatacji na obszarach wybranych miast instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych w budynkach/lokalach, jeżeli istnieje możliwość przyłączenia ich do sieci ciepłowniczej lub gazowej.
27 maja
 
 

27 maja
 
 

26 maja
Mamom z okazji ich święta
Starostwo w Brodnicy

 
 

26 maja
Masowe szczepienia tymczasowo zawieszone
Punkt szczepień masowych w Brodnicy przy ul. Karbowskiej w dniach 29, 30, 31 maja oraz 1 czerwca będzie nieczynny. Tymczasowe zawieszenie pracy punktu związane jest z brakiem dystrybucji szczepionki Moderna. Osoby zapisane na szczepienie w tych terminach zostaną powiadomione o nowym terminie szczepienia.
26 maja
 
 

26 maja
Z okazji Dnia Matki
Biuro Senatora RP

 
 

26 maja
 
 

25 maja
 
 

25 maja
 
 

20 maja
 
 

18 maja
Raport o stanie powiatu w 2020 roku
Zarząd Powiatu w Brodnicy co roku do 31 maja jest zobowiązany przedstawić radzie „Raport o stanie powiatu”. Dokument obejmuje podsumowanie działalności zarządu w roku poprzednim - realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady. Nad raportem przeprowadzana jest debata, w której na określonych zasadach mogą wziąć udział mieszkańcy.
18 maja
UMiG
OGŁOSZENIE O DZIERŻAWIE NIERUCHOMOŚCI
»»» ul. Lipowa

14 maja
Renegade 2021 - próba alarmu
W dniach 17-21 maja br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie Renegade-Sarex-21. W tych dniach na terenie powiatu brodnickiego mogą być emitowane za pomocą syren sygnały w celu ogłoszenia alarmu zagrożenia z powietrza oraz jego odwołania.
14 maja
 
 

12 maja
 
 

12 maja
 
 

12 maja
 
 

11 maja
Bezpieczne komunie
Maj to czas uroczystości komunijnych. - Podczas przygotowywania poczęstunku należy pamiętać o zasadach, które pozwolą uniknąć zatruć pokarmowych, szczególnie pieczołowicie należy podchodzić do przestrzegania zasad sanitarnych w obliczu panującej pandemii COVID-19 - zwraca uwagę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy.
10 maja
UMiG
INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIÓW SZKOLNYCH
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które złożą rachunki do dnia 14 maja 2021r., odbędzie w dniu 18 maja 2021r. (wtorek).

10 maja
 
 

8 maja
 
 

8 maja
 
 

7 maja
Cześć bohaterom i ofiarom wojny
Z okazji przypadającej 8 maja 76. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie bohaterom oraz ofiarom najstraszniejszego w dziejach ludzkości konfliktu zbrojnego cześć oddali przedstawiciele lokalnej społeczności. W imieniu mieszkańców powiatu wiązankę u stóp Pomnika Wdzięczności w Brodnicy złożył starosta brodnicki Piotr Boiński.
6 maja
Masowe szczepienia rozpoczęte
57 osób zostało zaszczepionych w środę, 5 maja, w pierwszym dniu funkcjonowania punktu szczepień masowych, zorganizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Karbowskiej w Brodnicy. Szczepienia prowadzone są na okrągło przez siedem dni w tygodniu. Zarejestrowani mogą zaszczepić się codziennie od godziny 9 do 18.
6 maja
UMiG
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

6 maja
 
 

5 maja
UMiG
INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU
»»» INFORMACJA
KONSULTACJE SPOŁECZNE
»»» INFORMACJA5 maja
Siódme ognisko ptasiej grypy w województwie
W powiecie wąbrzeskim 30 kwietnia br. stwierdzono siódme w naszym województwie ognisko ptasiej grypy. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie, na podstawie którego za obszary zapowietrzony i zagrożony zostały uznane także m.in. miejscowości w powiecie brodnickim, znajdujące się w obrębie gmin Bobrowo i Jabłonowo Pomorskie.
5 maja
 
 

5 maja
 
 

4 maja
Na szczepienie z wypełnionym kwestionariuszem
Do poniedziałku 3 maja na terenie powiatu brodnickiego zaszczepiono 20.846 mieszkańców powiatu, drugą dawką 5.117 osób. W środę, 5 maja do brodnickiego punktu szczepień masowych przy ul. Karbowskiej ma wreszcie trafić pierwsza dostawa szczepionek.
4 maja
 
 

4 maja
 
 

4 maja
 
 

3 maja
 
 

1 maja
UMiG
UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW
»»» KOMUNIKAT


1 maja
Obchody inne niż zwykle
Na pierwsze trzy dni maja przypadają ważne dla nas wszystkich święta - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Zazwyczaj spędzaliśmy je masowo na oficjalnych uroczystościach patriotycznych i religijnych, a także na festynach i piknikach rodzinnych. W tym roku z powodu trwającej od kilkunastu miesięcy pandemii już po raz drugi przyszło nam obchodzić majowe święta tylko symbolicznie i kameralnie.
Z predyspozycjami do przedmiotów ścisłych
Hubert Sikorski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej, został finalistą Olimpiady Chemicznej. Zwalnia go to z matury z tego przedmiotu i daje wynik na poziomie 100 proc. O sukcesie, przygotowaniach i planach, Hubert Sikorski szeroko wypowiedział się dla mediów szkolnych, miejskich i powiatowych w rozmowie z nauczycielem Wojciechem Zembrzyckim. Zapraszamy do lektury.
ZOZ zatrudni głównego księgowego
Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. R. Czerwiakowskiego  o głosiła nabór na stanowisko głównego księgowego.  Na kandydata, który zostanie wybrany czeka praca na pełen etat. Na  oferty ZOZ czeka do 10 maja. Można je dostarczyć osobiście do sekretariatu przy ul. Wiejskiej 9 lub przesłać pocztą.
30 kwietnia
 
 

30 kwietnia
 
 

29 kwietnia
Kolejna matura w reżimie covid-19
Choć w tym roku wiosna pojawiła się bardzo późno i mało prawdopodobne, że do pierwszego majowego wtorku zakwitną kasztany, matura odbędzie się zgodnie z planem. Absolwenci liceów i techników rozpoczną egzamin dojrzałości 4 maja obowiązkowym egzaminem pisemnym z języka polskiego.
29 kwietnia
 
 

28 kwietnia
W sprawie brodnickiej obwodnicy
Poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Brodnicy to jeden z kluczowych problemów do rozwiązania w kontekście unijnej perspektywy budżetowej 2021-2027. W Brodnicy odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu województwa z samorządowcami powiatu brodnickiego m.in. w tej sprawie. Uczestniczyli w nim senator Ryszard Bober oraz radny sejmiku województwa Paweł Zgórzyński. Głównym punktem rozmów była planowana obwodnica Brodnicy...
Europejski Tydzień Szczepień
European Immunization Week, czyli EIW, to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym roku obchodzony jest od 26 kwietnia do 2 maja pod hasłem „Zapobiegać. Ochraniać. Uodporniać”.
26 kwietnia
 
 

26 kwietnia
UMiG
OGŁOSZENIE O NAJMIE NIERUCHOMOŚCI

25 kwietnia
UMiG
INFORMACJA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski zarządzeniem nr 24/2021 z dnia 14 kwietnia 2021 roku, informuje, że wtorek 4 maja 2021 roku będzie dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w zamian za Święto Pracy przypadające na dzień wolny od pracy, tj. sobotę 1 maja 2021 r.

22 kwietnia
Ptasia grypa w powiecie brodnickim
We wtorek, 20 kwietnia służby weterynaryjne wykryły w powiecie brodnickim ognisko ptasiej grypy. Stwierdzono je na podstawie wyników laboratoryjnych próbek urzędowych pobranych od indyków rzeźnych z gospodarstwa w Wielkim Leźnie (gm. Brzozie). Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brodnicy wydał odpowiednie rozporządzenie. Zostały wyznaczone i oznakowane obszary - zapowietrzony i zagrożony.
Z gratulacjami u finalisty The Voice Kids
To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”. Ten cytat z „Alchemika” Paulo Coelho znakomicie opisuje ostatnie wydarzenia z życia Mikołaja Jabłońskiego z Konojad. Nastolatek z powiatu brodnickiego wystąpił w finale popularnego ogólnopolskiego telewizyjnego talent show dla dzieci uzdolnionych wokalnie. Sukcesu gratulowali finaliście przedstawiciele Zarządu oraz Rady Powiatu w Brodnicy.
21 kwietnia
UMiG
Otwarcie obiektu rekreacyjno-sportowego
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że dnia 30 kwietnia 2021 roku o godzinie 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie obiektu rekreacyjno-sportowego przy ul. Słonecznej w Jabłonowie Pomorskim.

20 kwietnia
 
 

20 kwietnia
Nowe obowiązki sprzedawców żywności
Od tego roku na sprzedawców żywności nałożony został obowiązek składania pisemnego rocznego sprawozdania o marnowanej żywności oraz wysokości należnej opłaty. Sprzedawcy żywności prowadzący działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mają obowiązek składania sprawozdania do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Wojewoda w sprawie zwalczania ptasiej grypy
W powiecie żuromińskim (woj. mazowieckie) stwierdzono ogniska ptasiej grypy. Bezpośrednio zagrożonym obszarem wystąpieniem wysoko zjadliwej choroby ptaków są sąsiadujące z powiatem kujawsko-pomorskie powiaty: brodnicki i rypiński. Wojewoda Kujawsko-Pomorski 19 kwietnia br. wydał w związku z tym odpowiednie rozporządzenie w sprawie jej zwalczania.
19 kwietnia
 
 

19 kwietnia
W „Nad Drwęcą” o inwestycjach w powiecie
W najnowszym wydaniu „Nad Drwęcą - region” zostaną zaprezentowane kolejne informacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 20 kwietnia br. o godz. 19.45. Magazyn zostanie wyemitowany powtórnie w sobotę, 24 kwietnia o godz. 10.15.
15 kwietnia
KOMUNIKAT STAROSTY DOTYCZĄCY PUNKTÓW SZCZEPIEŃ MASOWYCH
Powiat Brodnicki, zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wraz z brodnickim szpitalem jako podmiotem wykonującym działalność leczniczą, zgłosił w ubiegłym tygodniu gotowość utworzenia dwóch punktów szczepień masowych. Na konferencji wideo w dniu 13 kwietnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski i Dyrektor oddziału bydgoskiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekazali informację, że na 49 zgłoszonych w województwie propozycji przyjęto 26. W powiecie brodnickim z dwóch zgłoszonych lokalizacji spełniających wymogi wytycznych zatwierdzono jedną, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Karbowskiej.
13 kwietnia
Nie żyje Lidia Lewalska
W wieku 84 lat zmarła Lidia Lewalska - emerytowana, długoletnia nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Była doświadczonym metodykiem i pedagogiem. Podejmowała i współtworzyła wiele cennych inicjatyw. Była współautorką publikacji o brodnickiej szkole. W historii ILO zapisała się złotymi zgłoskami. Zajęła szczególne miejsce w sercach i  pamięci wielu pokoleń uczniów i nauczycieli.
12 kwietnia
Wydział ochrony środowiska na kwarantannie
Od poniedziałku, 12 kwietnia, do piątku, 16 kwietnia br. Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brodnicy będzie nieczynny. Decyzja o tymczasowym wstrzymaniu pracy wydziału została podjęta ze względu na wykrycie u jednego z pracowników zakażenia wirusem powodującym COVID-19.
6 kwietnia
 
 

3 kwietnia
Życzenia Wielkanocne
Biuro Senatora RP

 
 

2 kwietnia
 
 

1 kwietnia
Życzenia Wielkanocne
Starostwo w Brodnicy

 
 

26 marca
UMiG
OPTYMALIZACJA KOSZTÓW ENERGII ELEKTRYCZNEJ
25 marca 2021 roku Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski podpisał umowę z Pomorską Grupą Konsultingową S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. Przedmiotem zawartej umowy jest uzyskanie najkorzystniejszej oferty cenowej na dostawę energii elektrycznej dla jednostek organizacyjnych znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Główna działalność Pomorskiej Grupy Konsultingowej S.A koncentruje się na sektorze publicznym, a wiodącym obszarem jest optymalizacja kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej i gazu ziemnego. Do chwili obecnej ze wsparcia ww. podmiotu skorzystało ponad 500 jednostek samorządu terytorialnego, spółek komunalnych i jednostek posiadających osobowość prawną. Umowa na dostawę energii elektrycznej obejmuje okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.

25 marca
 
 

25 marca
Covid-19. Nowe obostrzenia od 27 marca
W ostatnim czasie nastąpił wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych łóżek oraz respiratorów i przede wszystkim wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań. Od soboty, 27 marca rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Zamknięte m.in. zostaną  przedszkola i salony fryzjerskie, ustalono nowe limity osób w sklepach i kościołach. Obostrzenia obowiązywać będą do piątku, 9 kwietnia po Wielkanocy.
23 marca
Konkurs na najlepszą sołecką inicjatywę
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza sołtysów, członków rad sołeckich, wójtów i burmistrzów do udziału w etapie wojewódzkim konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. Pula nagród wynosi 12 tys. złotych.
19 marca
UMiG
OGŁOSZENIE - WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO NAJMU, DZIERŻAWY
18 marca
UMiG
MIASTO I GMINA JABŁONOWO POMORSKIE W KONCEPCJI BUDOWY ŚCIEŻEK ROWEROWYCH NA TERENIE POWIATU BRODNICKIEGO
18 marca
 
 

18 marca
Nowa społeczna rada ZOZ
We wtorek, 16 marca br., Rada Powiatu w Brodnicy powołała skład nowej Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. 11-osobowe gremium, któremu z mocy ustawy o działalności leczniczej przewodniczy starosta, a w którego składzie zasiada też przedstawiciel wyznaczony przez wojewodę, zbierze się na pierwszym posiedzeniu 24 marca o godz. 10., w trybie zdalnym.
17 marca
Opłaty za korzystanie ze środowiska do końca marca
Kto korzysta ze środowiska, musi pamiętać o obowiązkach. Podmioty korzystające ze środowiska mają obowiązek sporządzania sprawozdań z zakresu korzystania ze środowiska oraz ponoszenia opłat, o ile są wymagane. Obowiązują też nowe zasady ponoszenia opłat za korzystanie z wód.
15 marca
Nowe miejsca na oddziale covidowym
Rośnie liczba zachorowań na COVID-19. Z ostatnich danych wynika, że w regionie co trzeci test na obecność wirusa daje wynik świadczący o zakażeniu. Wojewoda Kujawsko-Pomorski zdecydował o zwiększeniu liczby miejsc w szpitalach dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.
12 marca
UMiG
URZĄD MIASTA I GMINY JABŁONOWO POMORSKIE NOWYM PUNKTEM POTWIERDZAJĄCYM PROFIL ZAUFANY EPUAP
»»» informacja.pdf
»»» zgoda.pdf
ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
11 marca
 
 

11 marca
 
 

11 marca
 
 

9 marca
O czym na najbliższej sesji?
Na wtorek, 16 marca br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXVI sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu radni planują powołać Radę Społeczną ZOZ w Brodnicy na nową kadencję oraz rozpatrzeć m.in. projekt uchwały w sprawie przyjęcia koncepcji budowy ścieżek rowerowych na terenie powiatu brodnickiego. Sesja odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania. Początek o godz. 13.
8 marca
 
 

8 marca
Trudne dwanaście miesięcy
4 marca minął rok od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 powodującym chorobę COVID-19. Na terenie powiatu brodnickiego pierwsze zakażenie zostało potwierdzone 24 marca u mężczyzny w średnim wieku, który powrócił z zagranicy. Jego stan był dobry i nie wymagał hospitalizacji.
8 marca
 
 


8 marca
 
 

8 marca
 
 

5 marca
Czas próby
Zespół Szkół
Od środy 3 marca uczniowie Zespołu Szkół mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przystępując do testów diagnostycznych z przedmiotów maturalnych. Odbywają się w one w reżimie sanitarnym i potrwają do 16 marca...
 
 

5 marca
Dla organizacji na kulturę, sport i promocję zdrowia
Zachęcamy organizacje pozarządowe do składania ofert  na zadania w zakresie upowszechniania i rozwoju kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji; upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz ochrony i promocji zdrowia. Oferty można składać do  29 marca 2021 r.
4 marca
 
 

1 marca
Z aplikacją Stop Covid ProteGO Safe bezpieczniej
Niemcy mają Corona-Warn-App, Irlandczycy - Covid Tracker, Włosi - Immuni, Łotysze - Apturi Covid, Duńczycy - Smitte|stop, Chorwaci - Stop Covid-19. My mamy Stop Covid ProteGo Safe. Wszystkie te aplikacje mają ten sam cel - pomagać w zapobieganiu infekcjom.
Oddali cześć żołnierzom podziemia
W poniedziałek, 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele władz samorządowych oraz środowisk miasta i powiatu oddali cześć bohaterom antykomunistycznego podziemia, składając kwiaty przed pomnikiem Armii Krajowej przy ulicy Sądowej w Brodnicy. Z powodu pandemii uroczystość miała skromną oprawę. 
25 lutego
Rada Społeczna ZOZ zakończyła kadencję
W środę, 24 lutego br., po raz ostatni obradowała Rada Społeczna ZOZ w Brodnicy II kadencji. Posiedzenie podsumowujące pracę tego społecznego gremium w ciągu minionych czterech lat z powodu pandemii odbyło się w trybie zdalnym. Członkowie rady otrzymali podziękowania za pracę w kadencji, omówili też ważne sprawy bieżące.
24 lutego
Na sesji o zmianach w budżecie
Na poniedziałek 1 marca br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał nadzwyczajną XXV sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu radni zajmą się zmianami w budżecie. Sesja odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania. Początek o godz. 13.00.
22 lutego
UMiG
AWARIA ŚMIECIARKI
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że z powodu awarii śmieciarki, w piątek 19 lutego 2021 r., firma Ekosystem nie odebrała odpadów z części ulicy Kościuszki i całej ulicy Ogrodowej i Wiejskiej. Odbiór odpadów z ww. ulic nastąpi 26 lutego br.Za utrudnienia przepraszamy.
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
19 lutego
Zamkowa 13A na sprzedaż
Starosta Brodnicki reprezentujący Skarb Państwa oraz Zarząd Powiatu w Brodnicy ogłaszają przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości położonej w Brodnicy przy ul. Zamkowej 13A. O szczegółach można przeczytać w ogłoszeniach o przetargach publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie Aktualności Starostwa Powiatowego w Brodnicy.
16 lutego
 
 

15 lutego
 
 

11 lutego
 
 

11 lutego
Priorytety wyznaczyła pandemia
Jaki był miniony rok dla Powiatu Brodnickiego? Z jakimi problemami zmagał się Zarząd Powiatu w Brodnicy? Co mimo pandemii udało się zrealizować, a także jakie są zamierzenia na kolejne dwanaście miesięcy? O tym między innymi w rozmowie podsumowującej rok 2020 powiatu ze starostą brodnickim Piotrem Boińskim. Zapraszamy do lektury.
10 lutego
Nowoczesny sprzęt dla szpitala
Szpital Powiatowy w Brodnicy zakupił ostatnio nowej generacji systemem monitorowania pacjentów z centralnym podglądem oraz pompy infuzyjne. Wszystko dzięki pomocy od Samorządu Województwa, realizowanej w ramach projektu „Doposażenie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”.
9 lutego
Kolędnicy i zapustnicy online
Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych niezmiennie od ponad 20 lat budzi zainteresowanie wśród dzieci i uczniów ze szkół w Brodnicy i powiecie brodnickim. Miniony rok upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa, dlatego organizację wydarzenia Brodnicki Dom Kultury przeniósł do świata online. Jak się okazało z wielkim powodzeniem, ponieważ w przeglądzie wzięło udział blisko 70 uczestników.
8 lutego
Budowa ścieżek do konsultacji
Rozpoczęły się konsultacje społeczne koncepcji budowy ścieżek rowerowych w powiecie brodnickim. Dokument dostępny jest na stronie brodnica.com.pl.  Do 22 lutego br. można składać wnioski i opinie do przedstawionej koncepcji.
7 lutego
 
 

1 lutego
 
 

31 stycznia
 
 

26 stycznia
UMiG
URZĘDU MIASTA I GMINY JABŁONOWO POMORSKIE
PROŚBA O KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną Urząd od dnia 15 października 2020 roku obsługuje interesantów tylko poprzez kontakt telefoniczny z właściwymi pracownikami. Sprawy pilne obsługiwane są przy wejściu bocznym. Telefon ogólny: 56 69 76 805. Korespondencję proszę umieszczać w skrzynce podawczej znajdującej się przy wejściu bocznym.
Poniżej podajemy kontakt do każdego pracownika Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie:
»»» komunikat.pdf
26 stycznia
Szpital wstrzymał przyjęcia na chirurgię i wewnętrzny
W poniedziałek, 25 stycznia wieczorem na  Oddziale Chorób Wewnętrznych i Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Brodnicy wykryto ogniska zarażenia wirusem SARS-CoV-2. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną wstrzymane zostały tymczasowo przyjęcia pacjentów na oba oddziały.
25 stycznia
Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień
Trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19. Akcja prowadzona jest w ramach Narodowego Programu Szczepień. Proces szczepień - zgodnie z programem - realizowany jest etapami. Niezależnie od tego, kiedy nadejdzie nasza kolej, już teraz można sprawdzić, gdzie zlokalizowane są najbliższe naszemu miejscu zamieszkania punkty szczepień. Za stroną www.gov.pl podajemy adresy i telefony do punktów w powiecie brodnickim.
22 stycznia
Życzenia, upomniki i szczepienie
Dzień Babci i Dziadka to święta, które co roku są specjalnie celebrowane przez mieszkańców i personel Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy. W tym roku nie mogło być inaczej, mimo panującej pandemii. W czwartek, 21 stycznia, w domowej jadalni odbyło się spotkanie przy ciastku i kawie. Były życzenia, upominki i wspólne śpiewanie. A po spotkaniu nastąpiła inauguracja zapowiadanej wcześniej akcji szczepień.
21 stycznia
UMiG
INFORMACJE O SZCZEPIONKACH NA KORONAWIRUSA
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego Zbigniew Maciejewski do 31 marca 2021 r. został  wyłączony z programu szczepień przeciw COVID-19.
21 stycznia
 
 

20 stycznia
UMiG
KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY JABŁONOWO POMORSKIE W SPRAWIE UTRZYMANIA DRÓG
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, odpowiadając na liczne pytania  mieszkańców dotyczące utrzymania infrastruktury drogowej na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że za stan dróg wraz z przyległymi chodnikami, w tym za zimowe utrzymanie dróg i chodników, odpowiada właściwy zarządca danej drogi publicznej. Jednocześnie informuje, że wszelkie zgłoszenia w tej kwestii kierowane do Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie są niezwłocznie i na bieżąco przekazywane do odpowiedniego zarządcy drogi publicznej.
»»» tabela (PDF)
19 stycznia
Uczciliśmy rocznicę powrotu do Macierzy
101 lat temu ziemia brodnicka znalazła się ponownie w granicach wolnej Polski. Społeczność miasta i powiatu jak zawsze uczciła rocznicę tych historycznych wydarzeń. Niestety, z powodu panującej pandemii ich upamiętnienie ograniczone zostało do złożenia wiązanek kwiatów przed Pomnikiem Wdzięczności w Brodnicy.
O czym na pierwszej sesji w tym roku?
Na wtorek, 26 stycznia br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXIV sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na pierwszym w tym roku posiedzeniu radni planują zająć się m.in. sprawami dotyczącymi edukacji. Posiedzenie odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania. Początek o godz. 13.00.
19 stycznia
UMiG
DANE DEMOGRAFICZNE MIASTA I GMINY JABŁONOWO POMORSKIE W LATACH 2019-2020
Podsumowując dane demograficzne Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w latach 2019-2020, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w 2019 roku na świat przyszło 86 dzieci, natomiast zmarło 94 mieszkańców. W 2020 roku w Mieście i Gminie Jabłonowo Pomorskie zarejestrowano 96 urodzeń (42 dziewczynki i 54 chłopców), zaś liczba zgonów wyniosła 108.
18 stycznia
Nie żyje Ewa Dembek
W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem zmarła Ewa Dembek - nauczycielka, społeczniczka i samorządowiec, była dyrektor Brodnickiego Domu Kultury, starosta nowomiejska, twórczyni dziecięcych grup cyrkowych "Heca" w Lipinkach i „Bedekus” w Brodnicy. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową.
14 stycznia
Ptasia grypa: zasady bioasekuracji
Na początku stycznia br. służby weterynaryjne stwierdziły wystąpienie ptasiej grypy w jednym z gospodarstw w powiecie grudziądzkim, gdzie następnie zlikwidowano hodowlę ponad 11 tys. indyków. W związku z zaistniałą sytuacją Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie, które określa obszar zapowietrzony wokół miejsca stwierdzenia zakażenia i zasady postępowania. W tej strefie znalazła się część powiatu brodnickiego z terenu gminy Jabłonowo Pom. sąsiadująca z powiatem grudziądzkim. Czytaj o zasadach obowiązujących na zapowietrzonym obszarze.
13 stycznia
Trwają szczepienia w brodnickim szpitalu
Od 30 grudnia ub. roku prowadzone są szczepienia przeciw COVID-19 w Zespole Opieki Zdrowotnej w Brodnicy osób z grupy „0”. Pierwszą dawkę ochrony przeciw SARS CoV-2 przyjęło już kilkaset osób spośród personelu brodnickiego ZOZ-u i placówek medycznych.
11 stycznia
UMiG
INFORMUJEMY O OBOWIĄZKU ZGŁASZANIA PTAKÓW PRZYDOMOWYCH LUB UTRZYMYWANYCH W GOSPODARSTWACH
Przypominamy o obowiązku zgłaszania ptaków przydomowych lub utrzymywanych w gospodarstwach przyzagrodowych na terytorium całego kraju wynikającym z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017 r. poz 722). Zgłoszenia należy kierować do Powiatowego Lekarza  Weterynarii w Brodnicy telefonicznie lub mailowo.
Dane kontaktowe: Inspekcja Weterynaryjna Powiatowy Inspektorat Weterynarii, Wesoła 22, 87 - 300 Brodnica, tel./fax.: 56 49 34 603;  56 49 40 593 e-mail: sekretariat@piwbrodnica.pl
»»» WZÓR ZGŁOSZENIA
8 stycznia
UMiG
UWAGA! WYKRYTO WYSOCE ZJADLIWĄ GRYPĘ PTAKÓW
W związku z ujawnieniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków w miejscowości Linowo, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że część Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie znalazła się w obszarze zagrożonym chorobą. Dokładne informacje znajdują się w poniższym Rozporządzeniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 07.01.2021r. »»» link
5 stycznia
UMiG
KONKURSY OTWARTE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił konkursy otwarte dla organizacji pozarządowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ogłoszone konkursy dotyczą realizacji projektów między innymi w zakresie kultury, sportu, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu naszego miasta i gminy do zapoznania się z ofertą i składania wniosków o wsparcie.
»»» szczegółowe informacje
4 stycznia
Kolędnicy i zapustnicy online - zapisy na przegląd
Starosta Brodnicki oraz Dyrektor Brodnickiego Domu Kultury zapraszają do udziału w XXIII Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych. W tym roku z powodu pandemii prezentacja zespołów odbędzie się online.
2 stycznia
Nie żyje ks. prałat Bolesław Lichnerowicz
W Nowy Rok, w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym ZOZ w Brodnicy zmarł ks. prałat płk Bolesław Lichnerowicz, proboszcz senior parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy, emerytowany dziekan dekanatu brodnickiego, wieloletni kapelan brodnickiego pułku, honorowy kapelan Wojsk Chemicznych. Miał 86 lat.
31 grudnia
Covid-19. Pierwsze szczepienia w brodnickim szpitalu za nami
Zaledwie trzy dni po rozpoczęciu szczepień przeciw COVID-19 w Polsce, co miało miejsce 27 grudnia 2020 r., rozpoczęło się szczepienie w Szpitalu Powiatowym w Brodnicy. 30 grudnia pierwszą dawkę ochrony przeciw SARS CoV-2 przyjęło już kilkadziesiąt osób spośród personelu brodnickiego ZOZ-u.
30 grudnia
Kolędy i pastorałki online - zapisy na festiwal
W styczniu 2021 odbędzie się XXIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Z powodu pandemii przeprowadzony zostanie inaczej niż zwykle. Młodzi artyści prezentować się będą online.
#SzczepimySię
Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każda zaszczepiona osoba to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób ochronionych przed zakażeniem. Już połowa zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Starosta Brodnicki apelują do mieszkańców o udział w Narodowym Programie Szczepień.
28 grudnia
UMiG
Wypłata stypendiów szkolnych
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że stypendia szkolne można odbierać do 30 grudnia 2020 r.  w Banku Spółdzielczym Oddział w Jabłonowie Pomorskim.
24 grudnia
 
 

23 grudnia
 
 

23 grudnia
Życzenia Świąteczne
Starostwo Powiatowe

 
 

22 grudnia
Życzenia Świąteczne Senatora RP
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

21 grudnia
Symboliczny płomień z przesłaniem
Betlejemskie Światło Pokoju w ubiegłym tygodniu dotarło do mieszkańców Brodnicy i powiatu. W piątek, 18 grudnia przedstawiciele brodnickiej komendy Hufca ZHP przekazali symboliczny ogień staroście Piotrowi Boińskiemu i przewodniczącemu rady powiatu Romanowi Pytlasińskiemu.
21 grudnia
 
 

21 grudnia
 
 

21 grudnia
UMiG
INFORMACJA O DNIU WOLNYM OD PRACY PRACOWNIKÓW URZĘDU MIASTA I GMINY
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski dnia 23 listopada 2020 r. wydał zarządzenie 87/2020 w sprawie ustalenia 24 grudnia 2020 r. dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim, za przypadający 26 grudnia 2020 r. Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.
18 grudnia
UMiG
Informacja dotycząca szczepień na COVID-19
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie  informuje Mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, iż szczegółowych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania można uzyskać na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia w zakładce „szczepimy się”, dzwoniąc na bezpłatny, całodobowy numer 989 (Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19), korzystając z wideoczatu na stronie gov.pl/szczepimysie lub przesyłając pytania na adres: szczepionki@nfz.gov.pl
Na terenie powiatu brodnickiego koordynatorem ds. szczepień przeciw COVID-19 jest Szpital Powiatowy w Brodnicy.
17 grudnia
Szczepienia przeciw COVID-19 dla służby zdrowia
Do 19 grudnia br. Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy przyjmuje zgłoszenia deklaracji zaszczepienia personelu medycznego i niemedycznego z innych placówek przeciw COVID-19. Brodnicki Szpital Powiatowy jest na liście ponad 500 szpitali węzłowych w Polsce, gdzie będą prowadzone szczepienia pracowników ochrony zdrowia. Szpitale te zaszczepią personel własny, a także innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.
17 grudnia
UMiG
O mieście i gminie Jabłonowo Pomorskie w magazynie "Nad Drwęcą" TVP Bydgoszcz
W najbliższy piątek, tj. 18 grudnia o godz. 7:45 oraz w sobotę 19 grudnia o godz. 10:15 w magazynie „Nad Drwęcą - region” TVP Bydgoszcz zostaną zaprezentowane informacje na temat: budowy parku rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych w Jabłonowie Pomorskim, sali technicznej w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego, działalność Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonowie Pomorskim oraz Centrum Kultury i Sportu w dobie pandemii.
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka!
14 grudnia
 
 

11 grudnia
 
 

9 grudnia
Na sesji nie tylko o budżecie
Na wtorek, 22 grudnia br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXIII sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na ostatnim w tym roku posiedzeniu radni planują uchwalenie budżetu na 2021 rok oraz przyjęcie wieloletniej prognozy finansowej powiatu na lata 2021-2035. Posiedzenie odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania. Początek o godz. 13.00.
9 grudnia
UMiG
Wypłata stypendiów szkolnych
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że wypłata stypendiów szkolnych dla osób, które rozliczą się z rachunków do dnia 10 grudnia 2020 r., nastąpi w dniu 14 grudnia br. w Banku Spółdzielczym Jabłonowo Pomorskim.
8 grudnia
 
 

8 grudnia
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Zakład Usług Komunalnych w Jabłonowie Pomorskim informuje, że w dniu 9 grudnia 2020 r. w godzinach 9:00 – 12:00 wystąpi przerwa w dostawie wody na terenie ulic: Wrzosowa, Fiołkowa, Różana. Za utrudnienia przepraszamy.
7 grudnia
 
 

7 grudnia
 
 

4 grudnia
 
 

4 grudnia
Pomoc dla gastronomii i klubów fitness
7 grudnia br. wystartują marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych.
O czym na sesji?
Na poniedziałek, 7 grudnia br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXII nadzwyczajną sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania. Początek o godz. 13.00.
2 grudnia
Nieruchomości na sprzedaż
Zarząd Powiatu w Brodnicy ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w Brodnicy przy ul. Kochanowskiego. Przetarg odbędzie się 11 stycznia 2021 roku o godzinie 10. w obecności oferentów w sali konferencyjnej na I piętrze Hoteliku Centrum przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie brana pod uwagę oferowana cena nabycia.
2 grudnia
 
 

27 listopada
 
 

27 listopada
UMiG
POSZUKUJEMY ŚWIADCZENIODAWCY W ZAKRESIE OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ
W związku z występującym zapotrzebowaniem na świadczenie usług stomatologicznych nawiążę współpracę  z lekarzem stomatologiem, który podjąłby się świadczenia usług stomatologicznych na terenie naszej gminy, docelowo w ramach kontraktu z NFZ. Zainteresowanym oferujemy mieszkanie z zasobów mieszkaniowych gminy o pow. 59,70m² przy ul. Gen. Sikorskiego oraz lokal użytkowy do wykorzystania na gabinet stomatologiczny położony w Jabłonowie Pom. przy ul. Grudziądzkiej, o pow. 79,00m². Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie liczy ok 9.500 mieszkańców. Na terenie naszej gminy funkcjonują 2 gabinety stomatologiczne, które świadczą swoje usługi wyłącznie odpłatnie, w związku z czym coraz bardziej konieczne staje się zawarcie umowy z NFZ na świadczenie usług stomatologicznych dla naszych mieszkańców. Gwarantujemy wszelką możliwą pomoc i wsparcie niezbędne dla rozpoczęcia przedmiotowej działalności.
25 listopada
 
 

25 listopada
 
 

25 listopada
 
 

23 listopada
 
 

23 listopada
Zwrotną przesyłkę nadaj osobno
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy przestrzega klientów odbierających nadaną przez urząd przesyłkę za pośrednictwem usługi Paczkomat Urząd24, by nie zostawiali w tej samej skrytce przesyłek zwrotnych do wydziału. Niesie to ze sobą ryzyko utraty dokumentów/tablic.
16 listopada
UMiG
KOMUNIKAT
Szanowni Państwo! Informujemy, że w skutek uszkodzenia mostu (drewnianego) pomiędzy Bukowcem a Kruszynami przejazd jest niemożliwy. Prosimy kierować się alternatywnym objazdem.Za zaistniałą sytuację przepraszamy.
15 listopada
 
 

14 listopada
 
 

12 listopada
Wewnętrzny wyłączony, powraca chirurgia
- W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zmuszeni jesteśmy do zawieszania działalności oddziału wewnętrznego - poinformowała na stronie ZOZ dyrekcja Szpital Powiatowego w Brodnicy. Do funkcjonowania po przerwie powrócił z kolei oddział chirurgiczny. Zwiększona została również liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19.
Święto Niepodległości w cieniu epidemii
Skromniej niż w poprzednich latach, lecz nie mniej godnie przedstawiciele społeczności Brodnicy i powiatu brodnickiego uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Złożenie wiązanek kwiatów przed Pomnikiem Wdzięczności oraz uroczysta msza św. w intencji miasta, powiatu i Ojczyzny w brodnickiej farze to były główne punkty tegorocznych obchodów.
12 listopada
Hołd dla bohaterów walk o niepodległość
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

11 listopada
 
 

11 listopada
 
 

10 listopada
 
 

9 listopada
Szachiści dla Niepodległej
Po 16 latach przerwy powraca do Brodnicy turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości. Turniej zostanie przeprowadzony on-line na platformie chess.com: 11 listopada 2020 r. o godz.10. Rozegrany będzie na dystansie dziewięciu rund systemem szwajcarskim po 3’+2’’ dla zawodnika.
8 listopada
 
 

6 listopada
 
 

3 listopada
Życzenia z okazji Dnia Św. Huberta
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

30 października
COVID-19 - infolinia dla obywatela
Numer +48 222 500 115 to kontakt telefoniczny, na który obecnie można dzwonić m.in. w sprawach dotyczących podejrzenia lub potwierdzenia zachorowania na COVID-19. Pod ogólnopolską infolinią dostępne są przydatne obywatelowi informacje na temat sposobu postępowania w czasie epidemii. 
Dotychczasowe linie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy w sprawach COVID-19 nie będą dostępne.
28 października
UMiG
AKCJA STERYLIZACJI I KASTRACJI PSÓW I KOTÓW WŁAŚCICIELSKICH W ROKU 2020
Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie oraz Fundacja Siedem Życzeń zaprasza na zabiegi kastracji lub sterylizacji psów i kotów właścicielskich  z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Zabieg dotowany jest w 50% pozostałą kwotę pokrywa właściciel psa. Liczba zabiegów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia zwierząt do zabiegów należy dokonać pod numerem telefonu 601 450 503 u Pani Moniki Waleryn. 
26 października
Starosta na kwarantannie
Starosta brodnicki Piotr Boiński poinformował dziś, że służby sanitarne skierowały go na kwarantannę. Stało się to po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u osoby, z którą miał kontakt.
23 października
 
 

22 października
Sesja przełożona o tydzień
Zwołana na 27 października XXI Sesja Rady Powiatu w Brodnicy odbędzie się we wtorek, 3 listopada - postanowił przewodniczący Roman Pytlasiński. Wyznaczona godzina i porządek obrad pozostają bez zmian. Nie zmienia się także to, że sesja przeprowadzona zostanie w zdalnym trybie obradowania.
20 października
To będzie pierwsza taka sesja
Na wtorek, 27 października br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XXI sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu radni zajmą się m.in. ustaleniem wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowanie, zmianami w budżecie powiatu oraz określeniem rozkładu godzin pracy aptek. Posiedzenie po raz pierwszy w historii odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w zdalnym trybie obradowania. Początek o godz. 13.00.
20 października
 
 

19 października
O powiecie w TVP Bydgoszcz
W najbliższym wydaniu „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 20 października br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w sobotę, 24 października o godz. 10.15.
19 października
UMiG
Wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. Informuje, że zgodnie z podjętą Uchwałą Nr XXV/147/20 Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego z dnia 28 września 2020r., do dnia 10 listopada 2020r. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe uczniom szkół podstawowych mieszkającym na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Druki wniosku i oświadczeń znajdują się na stronie BIP Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. w zakładce „Druki do pobrania”
Spotkanie informacyjne - Powszechny Spis Rolny 2020 - Obowiązek każdego rolnika!
W województwie kujawsko-pomorskim do spisania mamy 65 tysięcy gospodarstw. Do tej pory spisało się nieco powyżej 30%. Dlatego, żeby pomóc rolnikom organizujemy spotkanie informacyjne z użyciem platformy MS TEAMS. Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 10.00. Potrwa 60 minut.
Żeby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link:
Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams
15 października
Szpital wznowił przyjęcia na wewnętrznym
Oddział Wewnętrzny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy znów przyjmuje pacjentów. Po kilkudniowej przerwie zawieszone z powodów sanitarnych przyjęcia zostały wznowione.
14 października
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Biuro Senatora RP Ryszarda Bobera

 
 

13 października
 
 

13 października
 
 

13 października
Starostwo wyróżnione za działania edukacyjne
Zrealizowane przez Powiat Brodnicki projekty, których efektem jest m.in. nowy obiekt CKZiU przy Alei Leśnej zostały uhonorowane tytułem „Kryształowy HIT 2020” w konkursie „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu”. Prestiżową nagrodę odebrał starosta Piotr Boiński podczas uroczystej gali na Zamku Gniew na początku października. Tytuł HIT otrzymały również dwie brodnickie firmy - PEC Sp. z o.o. oraz RM Hildebrandt Sp. z o.o. Sp. K.
Życzenia i podziękowania dla ratowników
Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego przedstawiciele władz Powiatu Brodnickiego przesyłają życzenia oraz wyrazy uznania Ratownikom Medycznym, Pracownikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. – Państwa postawa, pełna hartu ducha i wielkiej odwagi, zwłaszcza teraz w czasie trwającej epidemii COVID-19, zasługuje na nadzwyczajny szacunek i podziw – napisali w podziękowaniu.
13 października
 
 

13 października
 
 

12 października
 
 

9 października
UMiG
PRZERWA W DOSTAWIE WODY
Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że dnia 12 października 2020 r. w godzinach od 9:00 do 11:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w Jabłonowie Pomorskim, ul. Żwirki i Wigury oraz część ul. Grudziądzkiej. Za utrudnienia przepraszamy.
Koronawirus: informacje i zalecenia
Uwaga! W przestrzeni publicznej zasloń usta i nos. Zachowaj dystans. Od 10.10 obowiazuje żółta strefa epidemiczna.
7 października
UMiG
Ogłoszenie o dzierżawie nieruchomości
5 października
UMiG
Ćwiczenie RENEGADE-SAREX-20
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje mieszkańców, że w dniach 6-9 października br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGADE-SAREX-20. Elementami przedsięwzięcia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stanowiący potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
W związku z powyższym na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie mogą zostać włączone syreny alarmowe w celu ogłoszenia alarmu dotyczącego zagrożenia z powietrza.

1 października
 
 

1 października
 
 

30 września
UMiG
Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych
Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w przedmiocie zaopiniowania projektów uchwał w sprawie: zniesienia Sołectwa Adamowo, utworzenia i nadania statutu Sołectwa Płowężek, zmiany granic Sołectwa Buk Pomorski  - Odnośnik do ogłoszenia opublikowanego w BIP.
29 września
 
 

28 września
UMiG
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
»»» Płowęż
»»» Adamowo
»»» Rynek
»»» Słoneczna

25 września
 
 

25 września
UMiG
OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACOWNIKA
Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika socjalnego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim  - odnośnik do ogłoszenia w BIP Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim.

21 września
 
 

21 września
Droga z solidną podbudową
Najpierw były lata starań i wiele przeciwności, które oddalały w czasie realizację inwestycji. W końcu nadszedł właściwy czas i sprzyjające okoliczności. Rozbudowana droga powiatowa nr 1815C Jabłonowo Pomorskie-Górale-Konojady na odcinku ul. Główna i Kolejowa (etap I) i ul. Gen. Sikorskiego (etap II) służy już mieszkańcom. W czwartek, 17 września br., inwestycja uroczyście została oddana do użytku.
»»» więcej
Uczcili pamięć Zesłańców Sybiru
W piątek, 18 września przedstawiciele społeczności powiatu brodnickiego oddali cześć Polakom wywiezionym w głąb Rosji, zamęczonym w łagrach i więzieniach sowieckich. Podczas tegorocznej uroczystości w CKZiU wspominano także Jarosława Michałowskiego, zmarłego w czerwcu prezesa Koła Związku Sybiraków w Brodnicy.
18 września
 
 

17 września
Akcja #sadziMY 2020
Polscy leśnicy każdego roku sadzą miliony drzew. W tym roku w ramach akcji #sadziMY sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych  organizatorzy przygotowali milion sadzonek.
17 września
Wysoki wynik jabłonowskiego technikum
Starostwo, jp
Tegoroczny egzamin maturalny był trudniejszy dla uczniów ze względu na zdalne nauczanie podczas pandemii. Tym bardziej cieszy sukces Technikum w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Zdawalność matury w tej właśnie szkole wyniosła 88 proc. To dużo powyżej średniej w kraju...
 
 

16 września
 
 

16 września
Z okazji Dnia Sybiraka
W czwartek, 17 września przypada Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji w piątek,  18 września  przedstawiciele społeczności powiatu brodnickiego oddadzą cześć Polakom wywiezionym w głąb Rosji, zamęczonym w łagrach i więzieniach sowieckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 przed obeliskiem w CKZiU przy ul. Karbowskiej 29.
14 września
O powiecie w magazynie „Nad Drwęcą”
W najnowszym wydaniu programu „Nad Drwęcą - region”  zostaną zaprezentowane najnowsze relacje z powiatu brodnickiego. Premierowy odcinek ukaże się na antenie TVP Bydgoszcz we wtorek, 15 września br. o godz. 19.15. Najnowsze wydanie magazynu zostanie powtórzone w sobotę, 19 września o godz. 10.15.
14 września
 
 

10 września
 
 

10 września
Ruszyła akcja szczepień przeciwko grypie
Epidemiolodzy twierdzą, że w 2020 r. szczepienie przeciw grypie powinno być dla każdego priorytetem. Chodzi o to, by w dobie koronawirusa łatwiej można było odróżnić zachorowanie na grypę od COVID-19, których początkowe objawy są bardzo podobne. Wśród pierwszych, którzy się zaszczepili, jest starosta brodnicki Piotr Boiński.
4 września
UMiG
ODWOŁANE ZEBRANIA SOŁECKIE
Burmistrz Miasta i Gminy uprzejmie informuje, że ze względu na sytuację epidemiologiczną zebrania sołeckie, które miały się odbyć w dniach 7-11 września 2020 r. - zostają odwołane. O kolejnych terminach zebrać sołtysi zostaną powiadomieni w kolejnej korespondencji.

2 września
Uczniowie wrócili do szkół
Ponad trzy tysiące uczniów, w tym 729 żaków pierwszego rocznika rozpoczęło 1 września rok szkolny w szkołach prowadzonych przez Powiat Brodnicki. Uroczyste rozpoczęcie roku z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego wBrodnicy odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Mazurskiej.
2 września
 
 

1 września
 
 

1 września
 
 


Telefony
zeskanuj fotokod na komórkę


Terminarz
18.06 Spotkanie autorskie

Oferta do 22 czerwca

Oferta do 22 czerwca

24.06 Sesja Rady Miejskiej

26.06 Turniej Badmintona

do 3.07 Zapisy na zajęciaR      E      K      L      A      M      A
Terminy stałe
Odbiór odpadów w 2021r.

Harmonogram na czerwiec

Zajęcia w Coolturaku

Klub Seniora

„Książka na telefon”


OFERTY PRACY
Powiatowy Urząd Pracy

WWW Jabłonowo
Rejonowe Koło Pszczelarzy

ZHP Jabłonowo

Szkółka Piłkarska

Szkoła Podstawowa

Atlas Wsi

Coolturak.pl

LKS Naprzód

Rol.Ko Konojady

ARTYKUŁY nadesłane
8.01.2016
Podsumowanie roku 2015
16.12.2015
Uwaga na drodze! Warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom
16.12.2015
Bezpieczne Święta i Sylwester
27.11.2015
Informacja o stawkach podatków
27.11.2015
Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych 2016
26.11.2015
Informacja  na temat stanu budżetu Miasta i Gminy podatków
31.05.2015
Życie kulturalne i społeczne mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego
w dwudziestoleciu międzywojennym

10.03.2015
Brodniczanie rozpoczęli kursy kwalifikacyjne
3.02.2015
Protesty rolników są uzasadnione
4.01.2015
Hufce dla młodzieży
3.01.2015
Podsumowanie 2014 roku w rolnictwie
19.08.2014
Stanowisko Samorządów Powiatu Brodnickiego
29.05.2014
Festiwal Artystyczny Młodzieży OHP
24.05.2014
Nauka i dobra zabawa
23.05.2014
Resort rolnictwa planuje zmiany w dopłatach
8.05.2014
Zmiana ministra nic nie zmieniła. Musimy zdywersyfikować eksport wieprzowiny
28.04.2014
W ciągu 10 lat nastąpił gwałtowny wzrost cen środków do produkcji rolnej
21.04.2014
Nierówne dopłaty to największa porażka 10 lat Polski w UE
11.04.2014
Ubój rytualny dobry dla naszej gospodarki
21.03.2014
Problem na rynku wieprzowiny będzie powracał
13.03.2014
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
10.03.2014
Zniesienie cła na ukraińskie towary...
04.03.2014
Protest w Bydgoszczy
26.02.2014
Co z cenami wieprzowiny?
18.02.2014

Bez paniki!
17.02.2014
Mrożony i pieczony?
4.02.2014
Powiat Brodnicki w roku 2013
27.08.2013
O Klubie "Naprzód"

19.07.2013
O gminnych inwestycjach
10.07.2013

Środowiskowy Hufiec Pracy
27.05.2013
Deklaracje śmieciowe!
23.05.2013
Co to jest absolutorium?
9.05.2013
Gmina nie może działać wbrew prawu
25.04.2013
W nawiązaniu do pojawiających się wpisów o braku placów zabaw, miejsc rekreacyjnych, czy toalet...
22.04.2013
Parki naszego Jabłonowa Pomorskiego
15.04.2013
Nasza Julka w wielkim świecie modelek
12.04.2013
Inwestycje w zabytki...
29.03.2013
Jabłonowo w międzywojennym Słowie Pomorskim
27.03.2013
Szpital w Brodnicy...
26.03.2013
Najnowsze zmiany w sprawie śmieci
19.03.2013
Informacja o aktualnych inwestycjach gminnych
18.03.2013
Uzupełnienie informacji o śmieciach!
13.03.2013
Nowe zasady odbierania śmieci...
1.03.2013
Kilka słów o władzy gminnej!
ZESPÓŁ SZKÓŁ
WITRYNA SZKOLNA

ASTROBAZA
ASTROBAZA
Kanał YouTubeZa zawartość nadesłanych materiałów redakcja nie odpowiada