19 lipca 2021

UPALNA "DYCHA" W KURZĘTNIKU
W sobotę, 17 lipca 2021 roku, w Kurzętniku (woj. Warmińsko Mazurskie) na górzystej trasie i w tropikalnych warunkach 130 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie IX edycji „Koguciej Dychy”.

W biegu na dystansie 10 kilometrów wystartowali z bardzo dobrym rezultatem zawodnicy Akademii Biegu i Chodu Jabłonowo Pomorskie: Danuta Makowska, Szymon Broda, którzy zgodnie zajęli IV miejsca w klasyfikacji generalnej biegu, równocześnie zwyciężając w swoich kategoriach wiekowych.

„Bieg ten ze względu na zróżnicowanie terenu można zaliczyć do biegów górskich” – podkreślił Wiesław Perszke (trener Danuty i Szymona).

Tym razem w Kurzętniku podczas zawodów trener Wiesław Perszke wyjątkowo nie oczekiwał na linii mety swoich zawodników, wcielając się w rolę pilota przemierzył trasę wraz z biegaczami na czele biegu radiowozem z miejscowymi funkcjonariuszami policji, którzy zabezpieczali bieg.

Zawodników na podium w klasyfikacji generalnej, oraz kategoriach wiekowych dekorował Wójt Gminy Kurzętnik – Wojciech Dereszewski.

Danucie i Szymonowi gratulujemy, oraz dziękujemy za zaangażowanie, wolę walki na trasie biegu, zdobyte miejsca oraz godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.

Źródło:
gazeta nowomiejska, Kurzętnik Biega
UMiG, ic fot. UMiG
Wyniki: IX Kogucia Dycha

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com