15 lipca 2021

Otworzono Centrum Aktywnego Wypoczynku w Łopatkach
W minioną sobotę na plaży w Łopatkach. gm. Książki otwarto Centrum Aktywnego Wypoczynku. W symbolicznym przecięciu wstęgi inaugurującym działalność obiektu wziął udział senator Ryszard Bober.
W 2019 r. Samorząd Gminy Książki wnioskował o dofinansowanie z funduszy unijnych do projektu, który zakładał zagospodarowanie brzegów trzech jezior: Wielgiego, Blizno i Łopatki. Cieszę się, że będąc wówczas Przewodniczącym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego mogłem być częścią tego przedsięwzięcia. To ciekawa inicjatywa, która realnie wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców” – powiedział senator Ryszard Bober.
W ramach budowy Centrum Aktywnego Wypoczynku w Łopatkach wycięto drzewa, zbudowano pomost, budynek szkoleniowo-edukacyjny, domki, zbudowano schody prowadzące do jeziora, przygotowano pole namiotowe, zamontowano "miasteczko wodne" na jeziorze, kupiono nowe łódki, kajaki, żaglówki, rowery wodne. Oczywiście w miesiącach jesienno-zimowych sprzęt nie będzie niszczał - zostanie magazynowany w garażach, wybudowanych w ramach inwestycji.
W sobotę mieszkańcy gminy mogli nie tylko podziwiać nowo otwarte Centrum Aktywnego Wypoczynku w Łopatkach, ale też wziąć udział w wielu aktywnościach. Stowarzyszenie Szczuplińskie Żurawie zorganizowało Świętojanki, z warsztatami wyplatania wianków świętojańskich i konkursem na najpiękniejszy wianek. Dla dzieci przygotowano zabawy, przeprowadzane przez animatorów i dmuchane zamki. Nieco starsi mogli pobawić się na imprezie, rozkręcanej przez DJ Ramzes & Andrzej Nowak.
Biuro Senatora RP
Ryszarda Bobera
fot. Urząd Gminy Książki
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com