9 lipca 2021

Wielki Turniej Rycerski w Golubiu-Dobrzyniu
W miniony weekend wojowie z całej Polski zaprezentowali swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego (2-4 lipca) 45. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
Odbywająca się co roku pod golubskim zamkiem widowiskowa rekonstrukcja walk rycerzy to międzynarodowa impreza o charakterze historycznym. Wojowie uczestniczyli w konkurencjach zręcznościowych i strzeleckich, a także w potyczkach. Rywalizacjom w niedzielne przyglądał się senator Ryszard Bober. Podczas imprezy odbyły się także pokazy kaskaderskie, sokolnicze i rekonstrukcyjne (m.in. Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego), zabawy dla dzieci, obozowiska rycerskie oraz jarmark oferujący regionalne specjały i pamiątki.
Współczesne turnieje rycerskie zapoczątkowane na Zamku Golubskim przez Zygmunta Kwiatkowskiego stały się wizytówką zarówno Golubia-Dobrzynia jak i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Dziękuję za organizatorom za profesjonalizm i zaangażowanie, które sprawiają, że w tym ważnym dla regionu wydarzeniu uczestniczy wielu mieszkańców jak i turystów z całej Polski” – powiedział senator Ryszard Bober.
Biuro Senatora RP
Ryszarda Bobera
fot. Biuro Senatora RP
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com