7 lipca 2021

„Byłem Polakiem i Polakiem zostanę”
6 lipca w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim zorganizowano spotkanie poświęcone wspomnieniom Józefa Nehringa, mieszkańca miasta.
Jakiś czas temu pan Józef podzielił się swoimi wojennymi wspomnieniami z przedstawicielami Stowarzyszenie „Do korzeni”. Ciekawe rozmowy zostały utrwalone, przelane na papier i wydane w formie książki zatytułowanej „Byłem Polakiem i Polakiem zostanę”.
W miniony wtorek, 6 lipca Stowarzyszenie wraz z CKiS zaprosiło mieszkańców na spotkanie autorskie z panem Józefem. Było ono okazją do wysłuchania wspomnień z okresu II Wojny Światowej.
- Przeżycia wojenne niosą dla pana Józefa niezwykle wielki ładunek emocjonalny, dlatego uznaliśmy, że zamiast bezpośredniej osobistej opowieści obejrzymy nagrany film z fragmentami tego, co rodzinie Nehring przyszło przeżyć w okresie II wojny – informują organizatorzy.
Jak możemy przeczytać na fb profilu Stowarzyszenia „Do korzeni”:
- Zostało nam już tylko kilka książek ze wspomnieniami Pana Józefa Nehringa. Możecie wesprzeć działalność naszego stowarzyszenia, wpłacając darowiznę w wysokości 20 zł. W podziękowaniu otrzymacie książkę pt. „Byłem Polakiem i Polakiem zostanę”. Dziękujemy Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim za pomoc w organizacji tego wydarzenia, Alicji za przepiękny śpiew i Sebastianowi za przeczytanie fragmentów książki. Dziękujemy także Wąbrzeskie Zakłady Graficzne sp zoo i Pani Agnieszce Dembek za przepiękne wydanie publikacji.
CKiS fot. CKiS
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com