1 lipca 2021

Spotkania z młodzieżą
We wtorek 29 czerwca br. w biuro senatora Ryszarda Bobera odwiedzili specjalni goście – młodzi społecznicy z naszego powiatu. Podczas spotkania poruszono wiele tematów związanych z samorządnością, polityką krajową, jak i lokalną - było ciekawie!
Z Kubą i Mateuszem Pawłowskimi z Brodnicy Senator rozmawiał m.in. na temat ich udziału w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej i stworzonej przez nich uchwale o systemie oświaty i szkolnictwa wyższego w Polsce. Uchwała stanowi zbiór artykułów będących wyobrażeniem nauki i szkolnictwa w Polsce okiem młodych ludzi. Została przegłosowana na ostatnim posiedzeniu parlamentu młodych w dniu 2 czerwca br.
Parlament Młodych RP to inicjatywa organizacji przez przedstawicieli młodego pokolenia Polaków parlamentarnych obrad dzieci i młodzieży z całego kraju, zebranych w celu dyskusji nad kluczowymi zagadnieniami współczesnego świata. Misją Parlamentu jest zrzeszanie młodych Polaków poprzez pomoc w przygotowaniu do życia w społeczeństwie obywatelskim, naukę umiejętności rzetelnego i merytorycznego formułowania argumentów oraz nabycia podstawowych umiejętności debatowania w formie parlamentarnej. Organizatorami Parlamentu Młodych RP są młodzi społecznicy działający aktywnie w przestrzeni publicznej.
W drugiej części spotkania z senatorem Ryszardem Boberem uczestniczyli radni Młodzieżowej Rady Miasta w Jabłonowie Pomorskim. Rozmawiano o działalności rady, współpracy czy inicjatywach jakie młodzież może podjąć w swoich lokalnych społecznościach. Senator przedstawił również informacje o zmianach ustawy o samorządzie gminnym, które wzmocniły rolę młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego.
„Serce raduje się podczas takich spotkań, widząc aktywną młodzież zaangażowaną w życie swojej lokalnej społeczności. Nie bójmy się wsłuchać w głos młodego pokolenia, które ma tak wiele ciekawego do pozwiedzania. Spróbujmy odpowiedzieć na ich potrzeby i problemy, wysłuchać opinii na temat otaczającej nas rzeczywistości i po ludzku – porozmawiać, bowiem to oni za kilka lub kilkanaście lat będą kreować nasze realia” – powiedział senator Ryszard Bober.
Biuro Senatora RP
Ryszarda Bobera
fot. Biuro Senatora RP
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com