29 czerwca 2021

DANUTA MAKOWSKA MEDALISTKĄ 31. MISTRZOSTW POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE MASTERS W BIEGU NA 10000 METRÓW

26 czerwca w Olsztynie na stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zostały rozegrane 31. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Impreza, której organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, dała możliwość rywalizacji zawodnikom o medale Mistrzostw Polski w konkurencjach Lekkoatletycznych.

W konkurencji bieg na 10000 metrów podczas wspomnianych Mistrzostw Polski z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Danuta Makowska z ABiC Jabłonowo Pomorskie, która w trudnych warunkach atmosferycznych, z czasem 44:14:23 zameldowała się na mecie. Wynik ten w rezultacie pozwolił Danucie zająć 3 miejsce i sięgnąć po brązowy medal. Warto nadmienić, że Danuta Makowska podczas wspomnianej imprezy zadebiutowała w rywalizacji na bieżni. Osiągniętego wyniku Danucie na mecie pogratulował osobiście Robert Korzeniowski - wielokrotny medalista i mistrz olimpijski w chodzie sportowym (IO Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004).

31. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters zgromadziły, aż 615 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych o medale Mistrzostw Polski. Oprócz zawodników podczas imprezy zgromadzili się również dostojni goście, którzy podnieśli rangę imprezy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz, Burmistrz Dzielnicy Mokotów M. st. Warszawy Rafał Miastkowski, Prof. Jerzy Przyborowski Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz wybitni lekkoatleci t.j.: Robert Korzeniowski - medalista i mistrz olimpijski (IO Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004), medalistka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980 rok) w skoku wzwyż Urszula Kielan, rekordzistka Polski w pchnięciu kulą Ludwika Chewińska, Genowefa Patla czy Ryszard Szparak.

Danuta Makowska na co dzień trenuje w klubie ABiC Jabłonowo Pomorskie pod okiem Pana Wiesława Perszke - uczestnika IO w Barcelonie 1992, dwukrotnego Mistrza Polski w Maratonie oraz Półmaratonie.

"Bardzo gratuluję Pani Danucie i dziękuję za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w imprezie o charakterze mistrzowskim, we współzawodnictwie krajowym." - mówi Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski
UMiG, ic fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com