21 czerwca 2021

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ KLAUDIĄ DUSZYŃSKĄ
W piątek, 18 czerwca 2021 roku, odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Klaudią Duszyńską, którego organizatorem było Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką w Jabłonowie Pomorskim.

Pretekstem do zorganizowania spotkania było pojawienie się na rynku wydawniczym drugiej książki autorstwa Klaudii pt. „Beskidzki Anioł”.

Spotkanie otworzyła Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Katarzyna Pomianowska oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonowie Pomorskim Mariola Olszewska.

Następnie autorka opowiedziała zgromadzonym o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, o procesie tworzenia książki. O tym ile jest jej samej i jej bliskich w książkach. Był czas na pytania zadawane przez zebranych, na indywidualne rozmowy, zakup książek, autografy i gratulacje, które Pisarce złożyli: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Mirosława Laube oraz Radny Rady Miejskiej Marcin Olszewski. Piątkowe spotkanie swoim występem uświetniła Alicja Tomaszewska.

O autorce:
Literaturoznawczyni, uwielbia muzykę jazzową, poezję i kolor zielony. Mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego, jednak ostatnio zamieniła miasto na wieś, gdzie nałogowo wsłuchuje się w ciszę. Jak sama mówi „Dla mnie szklanka zawsze jest do połowy pełna i staram się szukać radości we wszystkim. Największą inspiracja tak do życia, jak i pisania jest natura, która nieustannie zachwyca.” Miłośniczka galopowania po lesie i spontanicznych podróży. Autorka powieści „Dom z widokiem na szczęście” i „Beskidzki Anioł”.

O książce „Beskidzki Anioł”:
Lato, góry i las. Sielska sceneria Beskidu Niskiego i miłość, która rodzi się wśród wycia wilków…
Joanna Wilk ma apetyt na życie. Pracuje w galerii sztuki na krakowskim Kazimierzu, lepi z gliny małe cuda i wciąż wierzy w wielką miłość. Czeka, aż w jej życiu zdarzy się coś niezwykłego. Pewnego dnia dostaje intrygującą propozycję poprowadzenia warsztatów z ceramiki w Beskidzie Niskim.
Wyjazd okazuje się odpowiedzią na jej pragnienia. Tam, w malowniczej scenerii gór i lasów, dzieje się magia. Joanna poznaje Tomka, młodego doktoranta leśnictwa, który prowadzi badania nad wilkami. Przy nim zapomina o bolesnej przeszłości i na nowo się uczy, czym jest szczęście. Czy jednak odważy się zaufać do końca? Czy sięgnie po miłość?
UMiG, ic fot. CKiS
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com