18 czerwca 2021

Jubileusz 90. urodzin ks. Prałata Jana Kufla
W dniu dzisiejszym, tj. 18 czerwca 2021 roku, swoje 90. urodziny obchodzi Honorowy Obywatel Miasta Jabłonowa Pomorskiego oraz wieloletni proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim – ks. Prałat Jan Kufel.

Ks. Prałat Jan Kufel przyjął święcenia kapłańskie 27 kwietnia 1957 r. w Pelplinie. Od 1975 do 2007 roku był proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim. Przez długie lata był katechetą. To On zabiegał o utworzenie grupy pielgrzymów w Jabłonowie Pomorskim pielgrzymujących do Częstochowy. Kilkukrotnie organizował letnie kolonie dla dzieci i młodzieży. Z inicjatywy księdza Jana Kufla wybudowano Dom Katechetyczny, który przez wiele lat służył Parafii, a nawet Szkole Podstawowej. Ksiądz Prałat wpisał się także w historię Jabłonowa Pomorskiego dzięki stworzeniu nowego cmentarza w Szczepankach. Organizował pielgrzymki dla dzieci i dorosłych, a także wyreżyserował przedstawienie teatralne, które gościło na deskach wielu sal naszej diecezji.

Ks. prałat Jan Kufel to kapłan wierny Bogu i świadomy swoich obowiązków duszpasterskich. Otwarty na natchnienia Ducha Świętego i gorliwy sługa Kościoła. To kapłan, który umie połączyć wychowanie religijne i patriotyczne z zaangażowaniem w sprawy społeczne, wskazujący wartości najcenniejsze, na których warto oprzeć życie. Bez jego otwartości na parafian oraz mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, nie dokonałoby się tyle dobra przez minione lata - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski.

Z tej okazji w kościele pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim odbyła się uroczysta msza święta w intencji Księdza Prałata Jana Kufla.

Podczas mszy świętej, którą odprawił ks. Krzysztof Kownacki w koncelebrze z ks. Prałatem Janem Kuflem, Proboszczem parafii pw. Św. Wojciecha w Jabłonowie-Zamku ks. Sławomirem Sobierajskim oraz Proboszczem Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorczenicy ks. Dawidem Szymaniakiem, zaproszeni goście oraz licznie zebrani parafianie, wspólnie modlili się w intencji księdza Jana Kufla.

Wspomniana msza była również okazją do złożenia życzeń oraz gratulacji Księdzu Janowi z okazji jubileuszu 90. urodzin.

Po ceremonii mszy świętej, w imieniu mieszkańców Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Aleksandra Juszkiewicz złożyli życzenia Księdzu Prałatowi Janowi Kuflowi, który jest również Honorowym Obywatelem Miasta Jabłonowa Pomorskiego.

Wyrazy szacunku oraz uznania za wieloletnią posługę złożyli także parafianie, którzy licznie zebrali się na wspomnianej mszy świętej. Ksiądz Prałat Jan Kufel nie krył wzruszenia, podkreślając w swoim przemówieniu, że dobro parafian było zawsze dla niego najważniejsze.
UMiG, ic fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com