10 czerwca 2021

GALA KONKURSU O WIELKICH POLAKACH
W środę, 9 czerwca 2021 roku, w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, odbyła się gala wręczenia nagród dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.

Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu obecni byli m.in.: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

W tegorocznych zmaganiach uczestnicy konkursu zmierzyli się z tematem: „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”.

W etapie wojewódzkim dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach uczestniczyło 69 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, spośród których wyłoniono 16 laureatów. W ścisłym finale najlepsza okazała się Karolina Goryńska - uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim.

Za osiągnięty sukces podczas wspomnianej gali, Karolina Goryńska otrzymała nagrodę, z rąk Pana Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Karolina Goryńska do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem Pani Barbary Kopaczewskiej - nauczyciela religii w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim.

Karolinie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
UMiG, szb fot. UMiG
Źródło:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Centrum Edukacji Młodzieży im ks.J.Popiełuszki w Górsku

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com