7 czerwca 2021

DOBRY WYSTĘP SZYMONA BRODY W 8. PKO PÓŁMARATONIE SOLIDARNOŚCI

5 czerwca 2021 r. na ulicach Świdnika i Lublina odbył się 8. PKO Półmaraton Solidarności. Wzorem ubiegłych lat, uczestnicy półmaratonu na trasę wystartowali z ulicy Strażackiej nieopodal historycznej bramy zakładu WSK PZL Świdnik. Liczący 521 biegaczy peleton o godzinie 9:00 wyruszył na sygnał Burmistrza Miasta Świdnik Waldemara Jaksona, który otworzył 8. Półmaraton Solidarności. Uczestnicy historycznego biegu mieli do pokonania ponad 21 km.

W biegu tym bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Broda z ABiC Jabłonowo Pomorskie, który na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie finiszował na 15 miejscu wśród wszystkich 457 zawodników, którzy ukończyli bieg na dystansie 21,097 km. Ponadto podopieczny trenera Wiesława Perszke w kategorii M20 zajął drugie miejsce oraz ustanowił swój nowy rekord życiowy, który obecnie wynosi 1:20:20. Za występ podczas wspomnianego biegu Szymona Brodę udekorował Wojewoda Lubelski - Lech Sprawka, który wręczył mu nagrodę za osiągnięty rezultat.

Zwycięzcą biegu został Andrij Starzynskij z Ukrainy, natomiast wśród pań najlepsza okazała się Mistrzyni Polski w Półmaratonie z 2017 roku - Ewa Jagielska.

Szymonowi gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie we współzawodnictwie krajowym.