8 listopada 2019

CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?
Święto Niepodległości to dzień ważny dla każdego Polaka – także dla tego najmłodszego. Dobrze o tym wiedzą dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim, które 8 listopada 2019 r. uroczyście przyłączyły się do obchodów tegoż święta organizowanych w całym kraju.
W Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim o godz. 10-tej odbył się pierwszy uroczysty apel z okazji święta narodowego – Dnia Niepodległości.
Program artystyczny zaprezentowany został przez dzieci sześcioletnie z Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim pod kierunkiem wychowawcy grupy Pani Danuty Goszka oraz Pani Anny Klingenberg, Pani Natalii Malanowskiej oraz Pani Agnieszki Lis-Kornackiej.
Na początku spotkania dzieci obejrzały nagrany film pt. „Co to jest Niepodległość?”. Bohaterowie odpowiadali na zadawane pytania przez Panią Agnieszkę Lis-Kornacką. Dzięki tej prezentacji, wszystkie dzieci utrwaliły sobie m.in. jak wygląda godło Polski, flaga, czym jest niepodległość i kiedy ją świętujemy, a także wysłuchano piosenki patriotycznej zaśpiewanej przez jednego z przedszkolaków.
Scenariusz montażu słowno–muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci w bardzo ciekawy, obrazowy sposób przedstawiły losy naszej ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.
Dzięki przedstawieniu, Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego tak ważne są wolność i niepodległość dla każdego narodu i ludzi. Takie spotkania pozwalają kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej małej ojczyźnie i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.
Cały występ z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały dzieci, personel przedszkola, zaproszeni goście – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Jędrzej Kucharski.
Uroczystość zakończona została wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego podczas ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna, artystyczny talent jak i trud wszystkich zaangażowanych nauczycieli - nagrodzony został gromkimi brawami. A nam pozostaje raz jeszcze pogratulować dzisiejszego wstępu i życzyć kolejnych równie pięknych inicjatyw.
UMiG, AS fot. UMiG, AS
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com