5 listopada 2019

60 lat minęło . . .
Rok 2019 to sześćdziesiąty rok działalności Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

W dniu 4 listopada w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Familia na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego przybyli byli i obecni pracownicy oraz wolontariusze Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim na czele z Dyrektorem Justyną Prajs na uroczysty Jubileusz 60-lecia działalności.

W spotkaniu wzięli również udział: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Jędrzej Kucharski, Skarbnik Miasta i Gminy Barbara Suchocka, Sekretarz Miasta i Gminy Edward Łukaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Juszkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Mirosława Laube, Dziekan ks. Grzegorz Tworzewski, Kierownicy podległych miejsko-gminnych jednostek organizacyjnych, były Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonowie Pomorskim Barbara Alfut, byli Kierownicy Wojciech Perszke i Mieczysław Berent oraz p.o. Dyrektora Maria Płaczkowska-Przydział i Wioletta Gorzka, Dyrektor Brodnickiego Domu Kultury Ewa Dembek oraz Instruktor Maciej Zayda.

Jubileusz rozpoczęto minutą ciszy za ś.p. Kazimierza Przystalskiego, który był inicjatorem budowy domu kultury.

Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski podziękował wszystkim pracownikom, którzy przez długi czas funkcjonowania Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i dalej Centrum Kultury i Sportu działali na rzecz rozwoju kulturalnego oraz dla dobra wszystkich mieszkańców. Głos również zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz, a następnie obecna Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Justyna Prajs, która podziękowała wszystkim za współpracę.

Następnie zaproszeni goście z okazji jubileuszu składali na ręce Pani Dyrektor podziękowania, życzenia i upominki dla wszystkich pracowników, którzy tworzyli historię placówki i tym, którzy dziś kierują Centrum Kultury i Sportu.

Nie mogło obyć się bez głośnego sto lat i słodkiego tortu, wszak były to obchody rocznicy, I to nie byle jakiej – sześćdziesiątej! Słodki upominek dzielili Dyrektor Justyna Prajs oraz Marcin Olszewski.
UMiG, AS fot. UMiG, AS
»»» HISTORIA CENTRUM KULTURY I SPORTU

»»» HISTORIA CENTRUM KULTURY I SPORTU

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com