9 września 2019

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W CICHEM
W słoneczną i bardzo ciepłą niedzielę, 1 września w Cichem odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Pogoda dopisała, mieszkańcy, turyści i zaproszeni goście przybyli licznie, a festyn dożynkowy zapewnił wszystkim wiele atrakcji. Uroczystości dożynkowe to nie tylko święto dziękczynienia, lecz również okazja uświadomienia sobie, jak przemienny jest rytm życia.
W tym roku uroczyste obchody święta plonów w powiecie brodnickim odbyły się w Cichem, 1 września 2018 r., a rozpoczęły się od godz. 12:30 mszą świętą.
Po uroczystej mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Cichem, korowód przemaszerował na plac dożynkowy, gdzie odbywały się wszystkie uroczystości, m.in. przekazanie dożynkowego chleba, wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla rolników, okoliczne wystąpienia, w których uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz wraz z Wiceprzewodniczącym Krzysztofem Kamiński oraz Radny Kazimierz Łukasik. Podczas oficjalnej części odznaki honorowe Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie otrzymał Adam Bernacki. Natomiast wyróżnienia starosty brodnickiego za wzorowe prowadzenie gospodarstwa rolnego oraz za działalność, która przyczynia się do podnoszenia standardów produkcyjnych i rozwoju rolnictwa w Powiecie Brodnickim otrzymali Państwo Alicja i Arkadiusz Gumkowscy z Płowęża.
Nagrody i wyróżnienia z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie otrzymały, także Panie z Kół Gospodyń Wiejskiech: Konojady - za zajęcie II miejsca w Konkursie Wieńców i Ozdób Dożynkowych, Nowa Wieś - Wyróżnienie Zbigniewa Sosnowskiego, Posła na Sejm RP.
O godz. 20 wystąpił zespół Milano. A po występie zaplanowano zabawę ludową.
powiatbrodnicki.pl fot. powiatbrodnicki.pl
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com