2 września 2019

Nowy rok szkolny
2 września uczniowie szkół podstawowych, liceów, techników oraz szkół branżowych rozpoczęli nowy okres nauki. Tego dnia przewodniczący sejmiku Ryszard Bober uczestniczył w uroczystej inauguracji w Zespole Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Grudziądzu, której jest absolwentem.
Przewodniczący sejmiku złożył młodzieży najlepsze życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, życząc im przede wszystkich pasji w zdobywaniu wiedzy, odwagi w wyznaczaniu celów i wytrwałości w ich osiąganiu. Po uroczystej inauguracji odbyło się otwarcie nowej pracowni obroki drewna wyposażonej w profesjonalny i nowoczesny sprzęt.
Tegoroczna wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach (gm. Rypin). W Kujawsko-Pomorskiem działa 559 przedszkoli i 94 punkty przedszkolne, 747 szkół podstawowych, 260 liceów ogólnokształcących, 152 techników, 254 szkoły policealne i 147 szkół branżowych pierwszego stopnia. Od września naukę rozpocznie ponad 290 tysięcy uczniów.
KS fot. KS
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com