20 maja 2019

Ulewny X Kwidzyński Bieg Papiernika
Na mecie ponad 2800 zawodników, a wśród nich na czołowych miejscach biegacze z Akademii Biegania i Chodu w Jabłonowie. Tak ulewnego Kwidzyńskiego Biegu Papiernika z X-letniej historii nie było. Zawodnicy musieli się mierzyć nie tylko z 10 kilometrową trasą, ale także z ulewnym deszczem. W tych warunkach nowy sezon biegowy zainaugurowali biegacze z Jabłonowa: Jakub Kirsz, Szymon Broda i Danuta Makowska. Cała trójka już w pierwszym starcie tego roku pobiła swoje rekordy życiowe, w biegu na dystansie 10 km.
Najlepiej spisał się Jakub Kirsz, który zameldował się na lini mety na XI pozycji z pośród wszystkich, ponad 2800 zawodników i zwyciężył zdecydowanie zostawiając za swoimi plecami wszystkich biegaczy do lat 20.
W kategorii do 30 lat Szymon Broda wywalczył X pozycję, a wśród kobiet Danuta Makowska w kategorii powyżej 40 lat zajęła VII miejsce.
Pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy z Kenii, a na czwartej pozycji finiszował reprezentant Ukrainy.
Gratulacje dla naszych biegaczy za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.