22 marca 2019

XVII REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI
22 marca 2019 r. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XVII edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych były słowa Stanisława Moniuszki: „to co jest narodowe, krajowe, miejscowe, co jest echem dziecinnych naszych przypomnień, nigdy mieszkańcom ziemi, na której się urodzili i wzrośli podobać się nie przestanie.” Konkurs był doskonała okazją, by zapoznać się lub przypomnieć jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze, które możemy odnaleźć w twórczości poetów i pisarzy.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Do rywalizacji recytatorskiej przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim, Zbicznie, Brodnicy, Świeciu nad Osą, Płowężu, Osieku i Jabłonowie Pomorskim.
W tematykę konkursu zaproszonych gości i uczestników wprowadził montaż słowno–muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim pod kierunkiem p. Grażyny Jankowskiej, p. Małgorzaty Markowskiej. Przed jury w składzie: przewodniczącą Justyną Prajs – Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Anną Bzową – lokalną poetką i Małgorzatą Modrzejewską – nauczycielką - bibliotekarką z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim stanęło nie lada wyzwanie, gdyż poziom wygłaszanych tekstów przez uczestników konkursu był bardzo wysoki, a łącznie zaprezentowało się 68 uczniów. Ostatecznie jury wyłoniło następujących laureatów:
Klasa VIII i III gimnazjum
I miejsce – Karolina Badalewska (Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim)
II miejsce – Emilia Wiśniewska (Szkoła Podstawowa w Osieku)
III miejsce – Karol Kopaczewski (Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim)
Wyróżnienia: Aleksandra Bochra (Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim)
Klasy VI-VII
I miejsce – Weronika Dziak (Szkoła Podstawowa w Osieku)
II miejsce – Anna Dobrosielska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim)
III miejsce – Natalia Cieplińska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim)
Wyróżnienie: Agata Słowik (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim)
Klasy IV-V
I miejsce – Karolina Lewandowska (Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim)
II miejsce – Dominik Jaroszewski (Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim)
III miejsce – Zofia Konicka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy)
Wyróżnienia: Maciej Laskowski (Szkoła Podstawowa w Płowężu), Zofia Radzicka (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim), Aleksandra Piasecka (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim).
Klasy I-III
I miejsce – Patrycja Boniecka (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim)
II miejsce – Wiktoria Kucach (Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy)
III miejsce – Milena Siedlecka (Szkoła Podstawowa w Osieku)
Wyróżnienie: Gabriela Cieszyńska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim), Oliwia Niezgoda (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim) i Tomasz Jaworski (Szkoła Podstawowa w Osieku).

Prezentacjom konkursowym przyglądali się zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Jędrzej Kucharski, Skarbnik Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Barbara Suchocka, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży Rady Miejskiej Mirosława Laube, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Góralach Regina Szczotek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Płowężu Anna Kochańska-Bayer, Dyrektor Przedszkola Samorządowego Danuta Kulisz oraz lokalni poeci: Danuta Gierosz-Świętalska, Barbara Kopaczewska i Arkadiusz Irek.
Cenne nagrody dla laureatów i upominki dla uczestników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie, Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pomorskim oraz Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.
UMiG, IC fot. IC
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com