2 marca 2019

POZNAJ SWÓJ REGION Z PRZEWODNIKIEM 2019
Blisko 3 tysiące osób bierze udział w weekendowej (2-3 marca) akcji bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza „Poznaj swój region z przewodnikiem”. Na mieszkańców i turystów czeka kilkadziesiąt propozycji spędzenia wolnego czasu - zwiedzanie wystaw, zabytków i innych atrakcji turystycznych, a także prelekcje, rajdy oraz gry miejskie.
W przygotowanie akcji włączyły się 33 miejscowości województwa, w tym także Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie. Zwiedzanie w naszym mieście odbyło się w sobotę 2 marca 2019 roku. Zapisy trwały do 1 marca za pośrednictwem strony internetowej
www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl .
Chętnych do zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego - dawnej rezydencji rodziny Narzymskich, obecnie Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej i kościoła św. Wojciecha nie brakowało.
Zebrana grupa turystów miała możliwość zwiedzenia Sanktuarium, sali pamięci bł. Marii Karłowskiej i kościoła św. Wojciecha. Grupę oprowadzała s. Monika oraz ks. Proboszcz Janusz Kowalski.Serdecznie dziękujemy Zgromadzeniu Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej oraz ks. Proboszczowi Januszowi Kowalskiemu za włączenie się w akcję. Wydarzenie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. To już piąta odsłona tej akcji, którą Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z Wojewódzkim Samorządem Przewodników Turystycznych. Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie uczestniczyła w obchodach po raz drugi i na pewno nie ostatni.
UMiG, IC fot. IC
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com