21 lutego 2019

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ŚP. KS. KANONIKA MARCINA LABUHNA
21 lutego 2019 roku przy kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lembargu został pochowany wieloletni proboszcz tejże parafii ks. Kanonik Marcin Jan Labuhn.
Przypomnijmy, że śp. ksiądz kanonik zmarł nad ranem w poniedziałek, 18 lutego 2019 roku.
Uroczystości związane z pogrzebem rozpoczęły się już w środę, 20 lutego 2019 roku, kiedy to trumna z ciałem śp. księdza kanonika została, w asyście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, przewieziona z kaplicy w Szczepankach do kościoła w Lembargu. Tam odbyła się uroczysta eksporta - Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Józefa Szamockiego.
Kolejnego dnia, w czwartek, 21 lutego 2019 roku, o godzinie 11:00 w kościele w Lembargu rozpoczęła się msza św. pogrzebowa, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. W uroczystości uczestniczyli m.in. kilkudziesięciu księży, rodzina, liczne delegacje samorządowe, służby mundurowe, przedstawiciele szkół, instytucji kultury, zakładów pracy oraz oczywiście liczne grono parafian i mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
W trakcie trwania mszy świętej ks. Dziekan Grzegorz Tworzewski odczytał ostatni list śp. ks. Kanonika Marcina Labuhna. Przedstawiona została także biografia śp. ks. kanonika, jego dokonania, wspomnienia oraz najważniejsze cele, jakie przed sobą stawiał. Nie zabrakło wielu słów podziękowań i uznania kierowanych do śp. ks. Marcina. Ceremonia miała wyjątkowy, bardzo uroczysty charakter.
Po uroczystej mszy świętej wszyscy udali się procesją przed kościół, gdzie złożona została trumna do grobu.
Przypomnijmy, że śp. ksiądz kanonik Marcin Labuhn do parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lembargu został skierowany 25 marca 1966 r. Przez 15 lat ks. Marcin pełnił obowiązki wikariusza. Następnie w 1981 roku powołany został na proboszcza tejże parafii. Z ogromnym zaangażowaniem przystąpił do pracy na rzecz parafialnej wspólnoty, dbając zarówno o jej sferę duchową, zgodnie z nauką Kościoła, jak i materialną, polegającą na wielkiej dbałości o powierzone mienie parafii.
6 czerwca 2015 r. Ksiądz Kanonik Marcin Labuhn obchodził jubileusz 50-lecia posługi kapłańskiej.
Z dniem 29 czerwca 2017 roku śp. ksiądz kanonik zaprzestał sprawowania funkcji proboszcza parafii w Lembargu - przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jednak nie opuścił on Lembarga i mieszkał w nim służąc swoim kapłaństwem aż do swojej śmierci.
UMiG, IC fot. IC
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com