14 stycznia 2019

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY (3)
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jabłonowie Pomorskim został zainaugurowany już w piątek, 11 stycznia 2019 roku, zajęciami fitness prowadzonymi przez Arletę Jagusz, z których dochód został przekazany na konto WOŚP.
W sobotę, 12 stycznia, WOŚP grała w Mileszewach. Natomiast w niedzielę, 13 stycznia, od samego rana Sztab WOŚP w Jabłonowie Pomorskim rozpoczął kwestę uliczną oraz przygotowania do XXVII Finału.
O godzinie 9.00 rozpoczął się IV Turniej Badmintona, który, z inicjatywy Zbigniewa Sowińskiego, zorganizowano w hali sportowej Szkoły Podstawowej przy ul. Słonecznej. Wzięło w nim udział czterdziestu zawodników z całej Polski, rozegrano ponad 100 meczy, dzięki czemu już na samym początku na konto WOŚP wpłynęło ponad 2000 zł.
O godzinie 16.00 Szefowa Sztabu Alicja Monczkowska oraz Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie” Marcin Olszewski dokonali oficjalnego otwarcia 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Finał rozpoczął się od wspaniałego występu grupy „Pod Niebem”. Następnie wystartowała sprzedaż bezpośrednia gadżetów, którą prowadzili: Jakub Iwański i Zbigniew Sowiński. Sprzedano m.in. tort ufundowany przez panią Elżbietę Grabowską, który po wylicytowaniu został przekazany na ręce szefowej sztabu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także przedmioty przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Licytowano również koszulkę z autografem Kamila Bednarka, płyty Grupy „Pod Niebem” oraz wiele innych ciekawych gadżetów.
Ponadto podczas finałowego wieczoru, dzięki przychylności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim, można było przejechać się nowym ciężkim wozem bojowym.
XXVII Finał swoją muzyką uświetnił koncert Zespołu „Do Dna”, który prezentował muzykę szanty oraz poezję śpiewaną. Natomiast z dźwiękami rocka alternatywnego na scenie wystąpił Zespół „Rozes”.
O godzinie 20.00 Orkiestra zakończyła się tradycyjnie „Światełkiem do Nieba”.
Nad finansami czuwali pracownicy zaprzyjaźnionego ze Sztabem Banku Spółdzielczego w Brodnicy, a zebrana w piątek, sobotę i w niedzielę kwota wyniosła 15681,35 zł.
Dziękujemy za otwartość serc i do zobaczenia za rok!
UMiG, IC fot. IC
strona 1 | strona 2 | strona 3

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com