6 stycznia 2019

V ORSZAK TRZECH KRÓLI
6 stycznia 2019 roku ulicami 751 polskich i 22 zagranicznych miejscowości, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, przeszedł 11. Orszak Trzech Króli. Motywem przewodnim tegorocznego Orszaku jest zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

„Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!” / Jan Paweł II, Warszawa, 2.06.1979 r.

Z tym przesłaniem Orszak przeszedł także, już po raz piąty, ulicami Jabłonowa Pomorskiego. O 10:45 przy Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim spotkali się tłumnie mieszkańcy, aby rozpocząć wspólne kolędowanie. Tam także przedstawiono scenkę otwierającą tegoroczny orszak, która została przygotowana przez grupę kolędników misyjnych pod opieką p. Barbary Kopaczewskiej.

Następnie w kolorowym pochodzie, pełnym mieszkańców z koronami na głowach, udano się do kościoła Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim, gdzie odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem Dziekana ks. Grzegorza Tworzewskiego w koncelebrze ks. Prałata Jana Kufla.

Orszak poprowadził ksiądz Dziekan Grzegorz Tworzewski, a z nim także Siostry Pasterki od Opatrzności Bożej, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Jędrzej Kucharski, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz wraz z Krzysztofem Kamińskim. O organizację Orszaku zadbało Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim.

Po mszy świętej 21 grup kolędniczych wraz z opiekunami wyruszyło z kolędą do domów, aby zbierać fundusze na rzecz dzieci z Rwandy i Burundi. W tym roku po raz pierwszy kolędowała także grupa złożona z przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Jabłonowie.
UMiG, IC fot. IC
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com