30 listopada 2018

SPEKTAKL TEATRALNY PT. "NOC LISTOPADOWA" ORAZ PODSUMOWANIE AKCJI "JABŁONOWO PORUSZA"
W czwartkowe popołudnie, 29 listopada 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, pod kierunkiem p. Grażyny Jankowskiej, p. Małgorzaty Markowskiej, p. Marleny Smaga-Byrwa oraz p. Barbary Czachor, wystawili montaż słowno-muzyczny pn. "Noc listopadowa".
„Noc listopadowa” to spektakl oparty na motywach literackich. W przedstawieniu wykorzystano takie utwory jak: „Pan Tadeusz”, „Syzyfowe Prace”, „Latarnik”, „Wesele”, „Dziady cz. III”. Postacią łączącą wszystkie wątki był Stańczyk, punktem kulminacyjnym wieczoru był odtańczony tradycyjny polonez przygotowany przez p. Barbarę Czachor.
Po występie owacjom nie było końca. A gdy emocje trochę opadły Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowo Pomorskie Justyna Prajs przystąpili do podsumowania akcji 100 kilometrów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przypominamy, że inauguracja akcji miała miejsce 11 kwietnia br. Tego dnia, wspólnie idąc, biegnąc, czy też jadąc na rowerze mieszkańcy Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie pokonali pierwszy kilometr. Po pokonaniu pierwszego kilometra każda chętna osoba otrzymała od nas książeczkę kontrolną, w której można było zapisywać kolejne pokonane kilometry. Po pokonaniu 100 kilometrów należało wypełnić kupon, a następnie wrzucić go do skrzynek, które znajdowały się w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Szkole Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim, Płowężu i Góralach.
29 listopada nadszedł czas na podsumowanie akcji i losowanie nagrody głównej, którą był tablet. Nagrodę główną wygrała p. Mariola Reszka. Następnie rozlosowano pięć nagród pocieszenia.
W czasie podsumowania włodarze miasta skierowali słowa podziękowania w stronę p. Wiesława Perszke, p. Stefana Grabowskiego oraz p. Zbigniewa Sowińskiego, którzy byli pomysłodawcami i współorganizatorami tegoż wydarzenia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

UMiG, IC fot. IC
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com