24 września 2018

Szkółki kolarskie na Motoarenie
37 szkółek kolarskich z województwa kujawsko-pomorskiego podsumowało swoją tegoroczną działalność. Impreza pod hasłem „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka” odbyła się 20 września (czwartek) na stadionie żużlowym Motoarena w Toruniu. Gratulacje młodym adeptom kolarstwa w imieniu samorządu województwa złożył przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.
Na Kujawach i Pomorzu działa 37 szkółek kolarskich. W każdej ćwiczy co najmniej 15 młodych kolarzy z roczników 2005-2008. Treningi w szkółkach są wstępem do uprawiania kolarstwa w profesjonalnych klubach. Projekt realizowany jest w naszym regionie już piąty sezon. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na realizację zadania 180 tys. zł. W jednej z działających szkółek swoje pierwsze treningi kolarskie odbywają również młodzi kolarze z Jabłonowa Pomorskiego. Pod czujnym okiem trenera treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, w okresie od kwietnia do grudnia.
Podczas czwartkowej imprezy młodzi kolarze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed władzami województwa i miasta Toruń oraz przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wspólnie z gośćmi wykonali rundę honorową po torze Motoareny oraz wzięli udział w mini-zawodach kolarskich.
Kancelaria Sejmiku fot. Urząd Marszałkowski w Toruniu
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com