3 września 2018

W hołdzie poległym w czasie II wojny światowej
W Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu oraz w wielu innych miejscowościach w całym regionie 1 września odbyły się obchody 79. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.
Toruńskie uroczystości odbyły się pod pomnikiem Ku Czci Poległych i Pomordowanych przez Hitlerowskiego Najeźdźcę w Latach 1939-1945 w alei św. Jana Pawła II. Po oficjalnych wystąpieniach złożono kwiaty pod pomnikiem z honorami wojskowymi.
Uroczystości w Bydgoszczy rozpoczęła msza św. w kościele św. Jadwigi Królowej. Po niej obecni przemaszerowali na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy przy ul. gen. S. Grzmota-Skotnickiego 1, gdzie odbyły się główne obchody.
Hołd poległym i umęczonych w czasie tego tragicznego dla świata okresu oddali również mieszkańcy Brodnicy i powiatu brodnickiego. Uroczystość patriotyczna z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji, kombatantów, żołnierzy 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego oraz przedstawicieli samorządów, firm, szkół i instytucji odbyła się 1 września o godz. 9:00 przy Pomniku Wdzięczności w Brodnicy. Symbolicznymi kwiatami złożonymi przed pomnikiem uczestniczy uroczystości poświadczyli swą pamięć o tragicznym wrześniu 1939 roku. W uroczystościach uczestniczył również przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.
Po części patriotycznej uczestnicy uroczystości przeszli do Domu Harcerza, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia ZHP oraz odsłonięcie tablic okolicznościowych: przy dębie posadzonym w 100-lecie odzyskania niepodległości i kasztanowcu „Franek” nazwanym na cześć hm. Franciszka Rajkiewicza.
Kancelaria Sejmiku fot. Starostwo Powiatowe w Brodnicy
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com