3 września 2018

Dożynki wojewódzkie
W niedzielę (2 września) obchodziliśmy wojewódzko-diecezjalne obchody święta plonów. W tym roku te coroczne spotkanie rolników z województwa odbyło się w Wąbrzeźnie.
Gospodarzami dożynek był przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, marszałek Piotr Całbecki oraz ordynariusz diecezji toruńskiej ks. bp. Wiesław Śmigiel. Uroczystości rozpoczął konkurs wieńców dożynkowych, po którym w kościele pw. śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza odbyła się msza św. dziękczynna.
Tradycyjnym punktem dożynkowego programu było przejście korowodu na miejsce części oficjalnej uroczystości. Uczestnicy dożynek zostali zaproszeni do świeżo wyremontowanego amfiteatru mieszczącego się na wąbrzeskim podzamczu. Dożynki wojewódzkie były pierwszą imprezą po remoncie, współfinansowanym ze środków RPO. W trakcie uroczystości nie zabrakło dzielenia chlebem, zasłużonym rolnikom wręczono odznaczenia, a kołom gospodyń wiejskich podziękowania za uczestnictwo w konkursie wieńców dożynkowych. Część artystyczną otworzył Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, po którym na scenie zaprezentował się Wiktor Chmiel (uczestnik programu The Voice Kids) oraz Agata Kołpacka. Tegoroczna gwiazdą wieczoru był zespół De Mono.
Funkcję starostów dożynek wojewódzkich pełnili państwo Anna i Radosław Cegielscy z Wielkich Radowisk w gminie Dębowa Łąka (powiat wąbrzeski).
Kancelaria Sejmiku fot. Łukasz Piecyk
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com