20 sierpnia 2018

Spotkanie dożynkowe laureatów konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”
18 sierpnia najlepsi rolnicy z regionu – laureaci konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” spotkali się na corocznym spotkaniu dożynkowym w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Na spotkaniu gościł również przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.
Coroczne spotkania dożynkowe laureatów konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” nawiązują do tradycyjnego ceremoniału dożynkowego, dlatego w programie spotkania znalazła się m.in. msza św. dziękczynna, dzielenie chlebem czy pokaz wieńców dożynkowych. Tradycją spotkania jest także uroczyste wyróżnianie laureatów konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” i podziękowanie im za całoroczny trud włożony w pracę na roli.
Tradycyjnie samorząd województwa uhonorował zasłużonych rolników. W tym roku wyróżnienie przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera otrzymali państwo Joanna i Paweł Falgowscy z miejscowości Gołąbki, w gminie Wielgie, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 40 ha specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego.
W spotkaniu wzięli również przedstawiciele władz lokalnych i instytucji oraz firm współpracujących z rolnikami z regionu.

Kancelaria Sejmiku fot. Centrum Organizacji Imprez w Bydgoszczy
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com