3 lipca 2018

Wakacje w pełni. Policjanci przypominają i apelują
Trwają upragnione wakacje. Od zakończenia roku szkolnego, policjanci prowadzą wzmożone działania „Bezpieczne Wakacje 2018”, które mają ograniczyć zdarzenia z udziałem dzieci, młodzieży, a także innych uczestników ruchu drogowego.


Od początku wakacji brodniccy policjanci prowadzą wzmożone działania „Bezpieczna Wakacje 2018”. Policjanci podczas codziennych służb czuwają nad bezpieczeństwem dzieci, młodzieży, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Od początku trwania wakacji, brodniccy policjanci odnotowali 40 kolizji drogowych, zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Niestety nie obyło się bez wypadku drogowego, który wydarzył się w w ostatni dzień roku szkolnego. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie młode osoby, kolejne dwie zostały ranne.

Brodniccy policjanci przypominają i apelują:

Wzmożone kontrole pojazdów oraz kierujących będą trwały całe wakacje. Podczas tych dwóch miesięcy, funkcjonariusze będą prowadzić różne działania mające ograniczyć zdarzenia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość w newralgicznych punktach powiatu, a także zgłaszanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i wyciągać konsekwencję wobec osób nieprzestrzegających ograniczeń prędkości, będą eliminować nietrzeźwych kierujących pojazdami, zwracać szczególna uwagę na zachowania pieszych na drodze oraz zachowania kierowców wobec pieszych. Policjanci bacznie przyjrzą się kontrolowanym pojazdom pod kątem stanu technicznego oraz prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach.
Policjanci przypominają:
Wyruszając w podróż, należy sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Wsiadając za kierownicę auta należy być trzeźwym i wypoczętym. Dbać o bezpieczeństwo swoje, osób które z nami podróżują, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Przestrzegać przepisów ruchu drogowego maja obowiązek nie tylko kierujący pojazdami ale i piesi uczestnicy ruchu drogowego, rowerzyści, motorowerzyści. Każdy pieszy powinien pamiętać o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym, korzystać z chodników, przejść dla pieszych i stosować się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci apelują do właścicieli i dyspozytorów autobusów, aby przed wyjazdami zorganizowanymi grup dzieci i młodzieży dokonali przeglądu technicznego pojazdów w stacjach kontroli.
Istnieje również możliwość zgłoszenia, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, przez organizatorów lub inne zainteresowane osoby miejsca i czasu rozpoczęcia przewozów zorganizowanych grup, celem dokonania kontroli przez Policję. Zgłaszać należy do Komend Miejskich/Powiatowych, na terenie których następuje wyjazd. Kompleksowej kontroli poddawany jest zarówno kierowca jak i pojazd.

st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy
fot. KPP
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com