21 lipca 2018

I ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W JABŁONOWIE POMORSKIM
W dniu dzisiejszym, tj. 21 lipca 2018 roku, w Jabłonowie Pomorskim zorganizowano I Zlot Pojazdów Zabytkowych, to wydarzenie, które możemy określić słowami „podróży w czasie”. Podróż w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż tego dnia w jednym miejscu spotykają się prawdziwi pasjonaci klasycznej motoryzacji aby podziwiać, pochwalić się i porozmawiać o pięknie zachowanych zabytkowych pojazdach.

Dzisiejsza „podróż w czasie” zaczęła się już od godziny 10:00, gdzie można było rejestrować swoje zabytkowe pojazdy. O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie imprezy przez Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego, Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Zbigniewa Mikulicz, Prezesa zarządu Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Michała Czupryńskiego oraz Radnego Rady Miejskiej Marcina Olszewskiego. Podczas dzisiejszej imprezy nie tylko było można cofnąć się w czasie podziwiając Cadillaca, Fiata 126p lub Rometa, ale było można także sprawdzić swoją wiedzę na temat Jabłonowa Pomorskiego i motoryzacji w konkursowym quizie, a dla fanów sportu – przerzucanie opony.

Oczywiście dzisiejsza podróż w czasie nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów: Lukmar Firma Wielobranżowa Łukasz Zabroń, Agrocomex Sp. z o.o. Właściciel marki Farmer, Autoserwis Buchalscy, AutoComplex Hurtownia Motoryzacyjna, Wąbrzeskie Zakłady Graficzne Sp. z o.o. Multi, Centrum Konferencyjno-Bankietowe Familia, Firma Wielobranżowa Euro-Pasz Helena Zabroń, Sklep RTV/AGD MyCenter, FHU Rol-Mix, Zakład Ślusarsko-Kowalski Rafał Kopaczewski, Ośrodek Wypoczynkowy Półwysep Wądzyń, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe BO-RO Wilary, FHU Krzysztof Śliwowski, Agradable, Wektor, Prezes zarządu Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Michał Czupryński.

W trakcie I Zlotu Pojazdów Zabytkowych OSP Jabłonowo Pomorskie przygotowało pokaz akcji ratunkowej, dzięki której mogliśmy zobaczyć Nowoczesny Sprzęt Hydrauliczny do ratownictwa technicznego, służącego głównie do ratowania ludzi w czasie kolizji i wypadków drogowych. Sprzęt ten OSP Jabłonowo Pomorskie otrzymało niedawno.

Pod koniec imprezy Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji Zbigniew Mikulicz, Prezes zarządu Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Michał Czupryński wręczyli nagrody w kategoriach: I, II, III miejsce samochód oraz motocykl, najstarszy samochód, najstarszy motocykl oraz nagrody specjalne.

Wspólną „podróż w czasie” zakończono efektowną paradą ulicami Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Mimo, iż nowinki technologiczne sprawiają, że na rynku motoryzacyjnym pojawiają się coraz szybsze i nowocześniejsze pojazdy, okazuje się że siła jest także w tradycji i zabytkowe klasyki wciąż cieszą się sporą popularnością. Wszystkim dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że to nie ostatni Zlot Pojazdów Zabytkowych w Jabłonowie Pomorskim.

UMiG, DK fot. Dominika Kadela
»»» więcej
»»» więcej

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com