26 maja 2018

40-LECIE NADANIA IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W JABŁONOWIE POMORSKIM
25 maja 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim obchodziła 40-lecie nadania imienia. Z tej okazji nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali wyjątkową uroczystość.

Uczniowie przygotowani przez p. Grażynę Jankowską i p. Małgorzatę Markowską przedstawili sylwetkę patrona, jego drogę do sukcesów sportowych i zaangażowanie w działalność narodowowyzwoleńczą. Dekoracje i stroje przygotowała p. Marlena Smaga – Byrwa. Scenografię przygotowała p. Marlena Smaga Byrwa i p. Marta Zgryziewicz.
Podczas części artystycznej zaprezentowano archiwalny film z uroczystości nadania imienia szkole w 1978 r. autorstwa p. Jerzego Tęczy. Niezwykle wzruszającym momentem było wejście greczynek. To powrót do dawnej tradycji szkolnej, dlatego Rada Rodziców postanowiła towarzyszyć uczennicom na znak ciągłości tradycji.
W tym miejscu dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie, p. Barbarze Czachor za przygotowanie greczynek i pocztów sztandarowych, p. Izabeli Majewskiej i Annie Klingenberg – za uszycie strojów greczynek, p. Marlenie Smaga – Brwa i p. Marcie Zgryziewicz – za przygotowanie wianków, a p. Monice Sankiewicz i p. Weronice Berent za wykonanie fryzur i makijażu greczynkom.
Święto Patrona to okazja by podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wspierają pracę szkoły. Dyrektor szkoły Anna Berent wręczyła podziękowania samorządowcom, przedsiębiorcom, dyrektorom placówek, byłym dyrektorom szkoły i emerytowanym nauczycielom, którzy przed czterdziestu laty stworzyli ceremoniał szkoły oraz aktywnym rodzicom za współpracę i wspomaganie szkoły.
W uroczystości uczestniczyli: Siostry Pasterki od Opatrzności Bożej, Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego Marek Buchalski, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Gaczyński wraz z radnymi: Mirosławą Laube, Wiesławem Grabowskim i Marcinem Olszewskim, Skarbnik Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Marzanna Fettke, Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Jan Grabowski wraz z pracownikami, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Justyna Prajs, Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim Barbara Bober, Dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim Elżbieta Zielaskowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Góralach Regina Szczotek, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim Danuta Kulisz, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Aniołkowo" Anna Jankowska, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Mariola Olszewska, Honorowy Obywatel Jabłonowa Pomorskiego Wiesław Perszke, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz emerytowani dyrektorzy i pracownicy SP Jabłonowo.
Po zakończeniu apelu uczniowie udali się na stadion, gdzie zgodnie z tradycją szkoły odbyły się biegi.
Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Anna Berent serdecznie dziękuje gościom i rodzicom za obecność w tak ważnym dniu. Dziękuje p. Dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim Elżbiecie Zielaskowskiej za udostępnienie sali gimnastycznej i pomieszczeń szkolnych. Pani Idze Czepkowskiej za piękne zdjęcia. Szczególne podziękowania składa wszystkim pracownikom CKiS w Jabłonowie Pomorskim za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
UMiG fot. Iga Czepkowska
Poniżej link do zdjęć
https://mega.nz/#F!SUUxTYgA!g-J2qhS3cZs5LCKKfKhOwA

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com