14 maja 2018

ZŁOTE GODY - JUBILEUSZ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO (1)
Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowany związek małżeński rozwijał się, rozkwitał, ubogacał i doczekał się złotej rocznicy, którą jest jubileusz 50-lecia jak również 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji, 11 maja 2018 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się uroczystości wręczenia nadanych przez Prezydenta RP medali „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość poprowadził Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Waldemar Medaj. 60-lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Teresa i Jan Dziadoń z Jabłonowa Pomorskiego, Państwo Janina i Augustyn Kusiak z Bukowca oraz Państwo Janina i Ryszard Puchalscy z Płowęża. Z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego medale otrzymali: Państwo Łucja i Władysław Cisowscy z Gorzechówka, Państwo Jadwiga i Kazimierz Czyżykowscy z Piecewa, Państwo Stanisława i Alfred Czyżykowscy z Budziszewa, Państwo Krystyna i Jerzy Figurscy z Płowęża, Państwo Maria i Jan Gwiazdowscy z Góral, Państwo Danuta i Mirosław Kwiecień z Jabłonowa Zamek, Państwo Helena i Tadeusz Nowak z Piecewa, Państwo Teresa i Edmund Schramke z Mileszew, Państwo Jadwiga i Bazyli Skobel z Jabłonowa Pomorskiego, Państwo Lidia i Kazimierz Skrzyp z Konojad, Państwo Honorata i Kazimierz Solińscy z Jaguszewic, Państwo Zofia i Władysław Szady ze Szczepanek, Państwo Gertruda i Apolinary Trendowicz z Jabłonowa Pomorskiego oraz Państwo Irena i Zygfryd Zagórscy także z Jabłonowa Pomorskiego.
W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski wraz ze swoim Zastępcą Jędrzejem Kucharskim, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Mirosławem Gaczyńskim oraz radnymi: Barbarą Bober, Piotrem Dombrowskim, Markiem Berendtem, Marcinem Olszewskim, Michałem Kropiewnickim i Kazimierzem Łukasikiem, a także Skarbnik Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Marzanna Fettke, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim Małgorzata Różycka oraz sołtysi wsi, z których pochodzą Jubilaci: Benedykta Sadowska-Rogowska, Alicja Linowiecka, Sławomir Łukasik, Dariusz Kapuściński oraz Grzegorz Kalita.

Jubilatom wręczono kwiaty, złożono serdeczne życzenia, wzniesiono toast oraz zaśpiewano tradycyjne „sto lat”.
Uroczystość swoim występem uświetnił Zespół „Zamkowe Gosposie” oraz Alicja Monczkowska.
UMiG fot. Iga Czepkowska
strona 1 | strona 2 | strona 3

Państwo Danuta i Mirosław Kwiecień z Jabłonowa Zamek

Państwo Irena i Zygfryd Zagórscy z Jabłonowa Pomorskiego

Państwo Jadwiga i Bazyli Skobel z Jabłonowa Pomorskiego

Państwo Janina i Augustyn Kusiak z Bukowca obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego

Państwo Janina i Ryszard Puchalscy z Płowęża obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego

Państwo Krystyna i Jerzy Figurscy z Płowęża

Państwo Lidia i Kazimierz Skrzyp z Konojad

Państwo Stanisława i Alfred Czyżykowscy z Budziszewa

Państwo Teresa i Edmund Schramke z Mileszew

Państwo Teresa i Jan Dziadoń z Jabłonowa Pomorskiego obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego

 

»»» strona 2

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com