4 maja 2018

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA STRAŻAKA
4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystościach w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

Podczas uroczystości Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Jędrzej Kucharski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Kamińskim wręczyli, za wybitne zasługi na rzecz ochrony bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszkańców Gminy Jabłonowo Pomorskie, Złoty Medal „Na Straży” dla Ryszarda Konklewskiego z OSP w Płowężu. Pan Ryszard jest członkiem straży od 1960 roku, a obecnie pełni funkcję zastępcy Naczelnika. Medal otrzymał także Szczepan Linowiecki z OSP Górale, który członkiem straży jest od 1963 roku. Ostatnim wyróżnionym Złotym Medalem „Na Straży” był Jan Miklikowski z OSP Jabłonowo Pomorskie – wieloletni prezes jednostki, nadal aktywnie działa w zarządzie jednostki, a członkiem straży pożarnej jest od 1958 roku.

Międzynarodowy Dzień Strażaka był także idealną okazją do wręczenia medali „Na Straży” dla następujących druhów: Mirosława Nowak z OSP Konojady, Adama Głowackiego z OSP Jabłonowo Pomorskie, Arkadiusza Gumkowskiego z OSP Płowęż, Małgorzaty Małkowskiej z OSP Bukowiec, Józefa Skrzek z OSP Górale, Leszka Empel z OSP Bukowiec, Piotra Witkowskiego również z OSP Bukowiec oraz Romana Biegajskiego z OSP Konojady.

Wyróżnienie i podziękowanie za liczny udział w imprezach strażackich reprezentując Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie otrzymały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Jabłonowa Pomorskiego, Konojad i Bukowca.

Ponadto Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej wyróżnił srebrnym medalem na zasługi dla pożarnictwa Piotra Gąska z OSP Bukowiec. Natomiast brązowym medalem nagrodzeni zostali: Kamil Kuziaj, Piotr Małkowski oraz Zbigniew Witkowski z OSP Bukowiec.

Medalem „Wzorowy Strażak” odznaczeni zostali: Michał Milczarczyk i Anna Łęgowska.

Na zakończenie uroczystości Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP Wojciech Piotrowski wraz z członkami Zarządu wręczyli na ręce Zastępy Burmistrza Jędrzeja Kucharskiego oraz Przewodniczącego Krzysztofa Kamińskiego podziękowania za dotychczasową współpracę.

UMiG fot. Iga Czepkowska
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com