25 kwietnia 2018

II EDYCJA KONKURSU EKOLOGICZNEGO „WYMIEŃ ODPADY NA EKOWYPADY”
W dniu dzisiejszym, tj.25 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w II edycji konkursu ekologicznego „WYMIEŃ ODPADY NA EKOWYPADY” zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Wąbrzeźnie.
Celem zorganizowanego konkursu ekologicznego było kształtowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, poprzez kształtowanie świadomości uczniów w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego.
Podczas gali organizatorzy konkursu podziękowali za uczestnictwo i zaangażowanie dyrektorom szkół, szkolnym koordynatorom konkursu oraz jego uczestnikom. Wręczone zostały podziękowania, dyplomy oraz nagrody dla uczestników i laureatów konkursu ekologicznego.
W konkursie uczestniczyło 49 klas z pięciu szkół z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Łącznie w konkursie wzięło udział 884 uczniów z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych baterii oraz nakrętek trwała od 1 października 2017 r. do 30 marca 2018 r.
Laureatami konkursu zostało pięć klas, które zebrały największą ilość odpadów, przeliczonych na punkty zgodnie z przyjętym regulaminem konkursu:
1 miejsce – klasa II Szkoła Podstawowa w Góralach
2 miejsce – klasa IV Szkoła Podstawowa w Góralach
3 miejsce – oddział 4-5-latków Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
4 miejsce – klasa III D Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pomorskim
5 miejsce – oddział 5-latków Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
Nagrodami dla laureatów konkursu ekologicznego były:
1 miejsce: wycieczka klasowa o charakterze przyrodniczym lub ekologicznym o maksymalnej wartości do 3000,00 zł.
2 miejsce: wycieczka klasowa o charakterze przyrodniczym lub ekologicznym o maksymalnej wartości do 2000,00 zł.
3 miejsce: wycieczka klasowa o charakterze przyrodniczym lub ekologicznym o maksymalnej wartości do 1000,00 zł.
Komisja Konkursowa po konsultacji z organizatorami konkursu przyznała dodatkowe nagrody rzeczowe dla klas, które zajęły 4 i 5 miejsce w konkursie. Nagrodami tymi były elektroniczne sprzęty audio, akcesoria sportowe oraz gry planszowe.
Zakup nagród w ramach Konkursu Ekologicznego „Wymień odpady na ekowypady” został współfinansowany przy udziale środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Wąbrzeźnie.
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w konkursie.

UMiG fot. Iga Czepkowska
Wyniki konkursu (PDF):
»»» tabela wyników 1
»»» tabela wyników 2

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com