10 marca 2017

XV REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI
10 marca już piętnasty raz spotkali się uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych na Rejonowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Tegoroczna edycja poświęcona była Wielkim Polakom w poezji. Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie jabłonowskiego gimnazjum, przygotowani przez p. Grażynę Jankowską i p. Małgorzatę Markowską, przedstawili montaż słowno-muzyczny o Wielkich Polakach.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Justyna Prajs, członkowie: Krystyna Kruschewska i Anna Bzowa.

Po wysłuchaniu 38 wykonawców jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III: I miejsce zajęła Alicja Choszczewska ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie, II miejsce przyznano Wiktorii Wilkanowskiej także ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie, a III miejsce zajął Maciej Laskowski ze Szkoły Podstawowej w Góralach. Wyróżnienia otrzymały: Nina Krzyżanowska ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie i Aleksandra Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej w Płowężu.

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI: I miejsce zajęła Antonina Bartnicka ze Szkoły Podstawowej nr. 7 w Brodnicy, II miejsce należało do Kingi Ścibisz ze Szkoły Podstawowej w Góralach, a III miejsce przyznano Cezaremu Grabowskiemu również ze Szkoły Podstawowej w Góralach. Wyróżnienia otrzymały: Amelia Piasta ze Szkoły Podstawowej w Świeciu nad Osą oraz Wiktoria Cymańska ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim.

W kategorii gimnazjum: I miejsce zajął Hubert Sikorski z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, II Magdalena Żebrowska także z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, a III miejsce należało do Julii Zasadowskiej z Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim. Wyróżnienia otrzymały: Alicja Nowocin i Karolina Badalewska - obie reprezentowały Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim.

Recytatorskim popisom przyglądali się: Wicestarosta Powiatu Brodnickiego Mariusz Klonowski, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński wraz z Wiceprzewodniczącą Aleksandrą Juszkiewicz, Dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim Elżbieta Zielaskowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim Danuta Kulisz.

Iga Czepkowska
Centrum Kultury i Sportu
(fot. własne)
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com