24 stycznia 2017

JABŁONOWSKIE MŁODZIEŻOWE FORUM SAMORZĄDOWE
„Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.”
Janusz Korczak


W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyło się I Jabłonowskie Młodzieżowe Forum Samorządowe. Forum uroczyście rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Barbara Bober wraz z Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zuzanną Piórkowską.

Następnie zaproszeni goście: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskie Ryszard Bober, Starosta Brodnicki Piotr Boiński, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztof Kamiński wraz z Radnymi: Katarzyną Piórkowską, Zbigniewem Mikuliczem, Wiesławem Grabowskim i Michałem Kropiewnickim, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorski Justyna Prajs oraz Dyrektorzy Szkół z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie: Elżbieta Zielaskowska, Anna Berent i Regina Szczotek wysłuchali referatu „Młodzież a prawo samorządowe”, wygłoszonego przez Wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zuzannę Żebrowską.

Następnie grupa projektowa z Zespołu Szkół przedstawiła wyniki ankiety, w której udział wzięło 507 uczniów z Zespołu Szkół, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, Szkół Podstawowych – klasy IV-VI w Jabłonowie Pomorskim, Góralach i Płowężu. Ankieta dotyczyła potrzeb młodzieży w środowisku lokalnym. Kolejną częścią forum były warsztaty, które polegały na wypracowaniu wniosków przez grupy młodzieży z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz zaprezentowaniu wypracowanych przez nich wniosków.

Jabłonowskie Młodzieżowe Forum Samorządowe zostało zorganizowane dzięki współpracy Młodzieżowej Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego z Zespołem Szkół.
Iga Czepkowska
Centrum Kultury i Sportu
(fot. własne)
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com