21 grudnia 2016

I POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM
W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się I Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Do przesłuchań przystąpiło czterdziestu wykonawców ze Szkół Podstawowych z Górzna, Osieka, Brodnicy, Góral, Małk, Drużyn, Świedziebni, Janowa i Jabłonowa Pomorskiego.

Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów jury w składzie: Justyna Prajs, Danuta Kulisz, Milena Grabowska i Monika Jankowska wyróżniło następujących wokalistów. W kategorii soliści – klasy I-III, I miejsce zajęła Kinga Goryńska, wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Cyrankowska i Wiktoria Barańska, W kategorii soliści – klasy IV-VI za I miejsce nagrodzono ex aequo Adama Kotułę i Jakuba Frygiera, II miejsce, także ex aequo, przyznano Zuzannie Grodzkiej i Julii Strzeleckiej, a III miejsce zajęła Natalia Goławska. W tej kategorii wyróżniono Martynę Makowską. W kategorii zespoły I miejsce zajął zespół w składzie: Anna Dobrosielska i Wiktoria Cymańska, II miejsce należało do zespołu w składzie: Oliwia Kurkiewicz, Agata Dumanowska, Julia Jaszewska, a III miejsce zajął zespół w składzie: Pola Byrwa, Romina Cieśla i Oliwia Szumotalska. Zwycięzcy otrzymali narody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim oraz Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców Marcina Olszewskiego.

W festiwalu udział wzięli: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski, Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Jan Grabowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent, Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Marcin Olszewski.

Iga Czepkowska
Centrum Kultury i Sportu
(fot. własne)
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com