16 grudnia 2016

CIĘŻKI SAMOCHÓD DLA OSP JABŁONOWO POMORSKIE
Siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym województwie. W dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano umowę o dofinansowaniu projektu ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.
- To kolejne pojazdy, w które wyposażamy kujawsko-pomorskich strażaków. Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ciągu ostatnich lat zakupiliśmy dla jednostek OSP co najmniej 15 wozów bojowych. Wymieniamy sprzęt tam, gdzie jest najbardziej zużyty i najbardziej potrzebny – mówi marszałek Piotr Całbecki. Projekt „Nowoczesne służby ratownicze – zakup pojazdów dla jednostek OSP – 1 etap”, którego dotyczy umowa o dofinansowanie, realizuje oddział wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nowoczesne, świetnie wyposażone wozy typu GCBA (ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym i autopompą) otrzyma siedem jednostek z regionu, w tym Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonowie Pomorskim. Jest to ogromna zasługa Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego, który od początku swojej kadencji zabiegał o dofinansowanie zakupu ciężkiego samochodu dla jabłonowskiej jednostki.
Zakup pojazdów planowany jest w przyszłym roku. Całkowity koszt projektu to 6,5 miliona złotych, a wartość dofinansowania w ramach naszego RPO wynosi 4,2 miliona złotych. Kujawsko-pomorscy strażacy z formacji ochotniczych planują już następne zakupy sprzętu. W ramach naszego RPO zarezerwowaliśmy na ten cel kolejne 2,8 miliona złotych.

Urząd Marszałkowski
(fot. Mikołaj Kuras)
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com