12 grudnia 2016

35. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
13 grudnia br. mija 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. By uczcić ofiary stanu wojennego, a także przypomnieć cenę, jaką zapłacili Polacy za decyzję podporządkowanej Moskwie ekipy Wojciecha Jaruzelskiego, zachęcamy do włączenia się do akcji społeczno-edukacyjnej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło Wolności”.

Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zapali Światło wolności o godzinie 17:00 na balkonie Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim.

Akcja odbędzie się 13 grudnia pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, udział w niej weźmie wielu polityków i tysiące Polaków, którzy zechcą o 19.30 zapalić w oknie świecę, by upamiętnić tych, którzy z powodu represji w czasie „grudniowej nocy” nie doczekali wolnej Polski. Kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonało wielu mieszkańców Zachodu. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił Jan Paweł II, a wezwał do tego również ówczesny prezydent USA Ronald Reagan.

Iga Czepkowska
Centrum Kultury i Sportu
(fot. własne)
Więcej informacji o obchodach rocznicy stanu wojennego można znaleźć na stronie:
http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/37828,35-rocznica-wprowadzenia-stanu-wojennego-uroczystosci-i-wydarzenia-przygotowane-.html

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com