FORUM JABLONOWO.COM
Wyślij swój post za pomocą poczty lub przez formularz  , ewentualnie gadu-gadu2017-12-29, Klaudia: Dlaczego na kanale Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie na youtube nie można dodawać komentarzy?


2017-12-17, kasia: Czy mozna cokolwiek zrobic dla psiaka zamknietego ....? nie wiem - nie widac go tylko slychac przejmujace wycie gdzies z podworka na ulicy Mostowej 1 / wprost na przeciwko Urzedu Miasta i Gminy/ .

2017-12-17, Miś: Do chawran: Ty masz pierwszeństwo, ruszaj do boju. :)


2017-12-16, piechur: do osiedlowego: Kiedy bedzie robiony chodnik... tragedia z ta wladza nic nie robi pomoimo prosb! Tyle agresji... dlaczego? Toż to uliczka osiedlowa o małym ruchu osobowym. Komu ma służyć dodatkowy chodnik? No chyba, że trzeba osobiście utrzymać porządek za płotem przed swoją posesją. Jest kilka miejsc gdzie chodnik przydałby się bardziej dla bezpieczeństwa i pewnie będzie. Życzę Dobrych Spokojnych Świąt.


2017-12-14, osiedlowy: Kiedy bedzie robiony chodnik po 2 giej stronie ul.Wojska Polskiego.tragedia z ta wladza nic nie robi pomoimo prosb!

2017-12-14, mieszkanka: brawooooo badmintoniści... oby tak dalej... albo jeszcze lepiej...

2017-12-14, chawran: Mieszkanka:Miś:Ola: Pomysł jest a odzewu nie ma...Może by trzeba był jakąś ankietę zorganizować i zebrać podpisy a potem do Władz Jabłonowa(Burmistrza)się udać???Pozdrawiam


2017-12-11, ABS: Co do zdarzeń z napitym kierowcą czytaj imbecylem do sześcianu!Jak można wypuścić gościa z 3 promilami po spowodowaniu kolizji.Chore!!! Czy musi ktoś zginąć żeby prawo zadziałało jak należy?

2017-12-11, Ij: Nie ma żadnej informacji na słupach ogłoszeniowych o zabawie sylwestrowej!!!


2017-12-10, CKiS: W odpowiedzi na post zamieszczony przez użytkownika "IJ" informuję, iż zabawa sylwestrowa w Centrum Kultury i Sportu organizowana jest dla mieszkańców przez Stowarzyszenie Razem dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Szczegółowe informacje dot. zabawy zostały umieszczone na plakatach rozwieszonych na słupach informacyjnych.
Pozdrawiam Marcin Olszewski


2017-12-09, IJ: Z informacji podanej na stronie wynika że jest zabawa sylwestrowa w CKiS a dlaczego nic nie wiadomo,to dla kogo ta zabawa sylwestrowa jest organizowana?


2017-12-08, CROWLEY: Z informatorów które przytoczył ostatnio moderator, które bez problemu wujek gogle nam pokaże wynika że opiekunem grodu jest braterstwo rycerskie z brodnicy. Otóż taką odpowiedz otrzymałem od braterstwa (dla chętnych podeślę screen):
"Witam. Nasz obiekt Gród Foluszek. Mileszewy to projekt który realizowaliśmy dla miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie. Po zrealizowaniu tego zadania obiekt jest pod opieką Jabłonowa Pomorskiego. Pozdrawiam Jan Majewski"
Czyli nadal wychodzi na to że pomysłodawca projektu wydał 80 000 na... zupełnie nieperspektywiczną wizję lub na coś o czym nie miał pojęcia. Jeśli się myle to napewno uzupełni te informacje :)
Pozdrawiam CROWLEY


2017-12-07, Moderator: Nie mam zamiaru nikogo zastępować. Chcę tylko, aby na forum pojawiały się w miarę rzetelne dane i fakty.

2017-12-07,
crowley: Z informatorów publicznych też wynika że ciuchcia nas nic nie kosztowała, ale cała operacja rewitalizacja itd... to może odpowie pomysłodawca ;] lub moderator :)


2017-12-06, Moderator: Michał, zanim wywołasz kogoś do tablicy, sprawdź wiarygodność źródła rewelacji. Wujek Google może Ci w tym pomóc. Podaję kilka linków:
http://www.czasbrodnicy.pl/czasbrodnicy/1,93191,6433921,W_Mileszewach_bedzie_atrakcja_turystyczna.html
http://www.czasbrodnicy.pl/czasbrodnicy/1,93191,6946764,Otwarto_Osade_Wojow.html
http://www.nowosci.com.pl/archiwum/a/na-zywa-historie-do-osady,11076104/
http://www.atlas.jablonowo.com/_sgg/md_1.htm
Z podanej lektury wynika, że osada kosztowała 80.000 zł, zaś kwota, którą Ty podałeś obejmuje kilka projektów. Pozdrawiam serdecznie.


2017-12-05, CROWLEY: Dziś wpadłem na niezwykle ciekawy artykuł którego tu nie będę cytował dla zainteresowanych podaje link:
http://www.aktywnawies.pl/osada-wojow-piastowych,at52,l1.html
Chciałbym tu wywołać do tablicy pomysłodawców projektu za raptem 127 000 € jako że coniektórzy nadal dzierżą stanowiska radnych . Jaki dalej Państwo mają pomysł na funkcjonowanie tak prężnej inwestycji ( bo raczej zachcianką nie można nazwać inwestycji za wyżej wymienioną sumę) w internecie można znaleźć wypowiedzi autorów projektu o funkcjonowaniu tego projektu. Ciekawi mnie co mogą Państwo zapewnić nam mieszkańcom z tej obszernej oferty na najbliższy miesiąc, tym bardziej że Piastowie jako słowianie mieli jedno z ważniejszych świąt właśnie w grudniu :)


2017-12-01, Mieszkanka Buku Góralskiego: Do Miko i mieszkańca Bukowca.ODP na posta z dnia 19 i 21.11.2017r. odnośnie inwestycji położenia kostki brukowej przed świetlicą w Buku Góralskim. Bardzo nie lubię ludzi niedoinformowanych, inwestycje przed świetlicą są częścią działań podejmowanych w ramach funduszu wiejskiego i są realizacją wspólnych założeń mieszkańców i Rady Sołeckiej zaakceptowanych przez Pana Burmistrza. Każda wieś powinna zadbać o to co ma, bo to jest wizytówka wsi.Pieniądze nie idą na huczne imprezy tylko na inwestycje!!! Sołtys i Pan Burmistrz chcą naprawiać drogi i rowy,ale te należą do powiatu!!!! Macie fundusze sołeckie to dobrze nimi zarządzajcie. Mieszkanka Buku Góralskiego

2017-12-01, Pundi: Do miko .jak czytam takie mądrości jak twój wpis to świetlicę powinni rozwalic skoro są czynne 4 razy w roku .po co taka nienawiść do mieszkańców wsi w mieście musi świecić każda żarówka a na wsi to może być i kibel pod świetlica bo to wieś.zejdz człowieku na ziemie i Niepisz takich bzdur .

2017-12-01, Katarzyna: Nie zgadzam się z pomysłem likwidacji takich świetlic. Widziałam jak działają takie miejsca w innych gminach. Świetlice można wynajmować na różne imprezy tak, jak remizę. Nie wszystkich stać na drogie restauracje, a ja na przykład wolę folklor i gościnę biesiadną blisko domu wyłącznie w towarzystwie najbliższej rodziny. Dzieci z Jabłonowa mogą uczęszczać na zajęcia do Domu Kultury, dzieci na wsiach - do świetlic, podobnie koła gospodyń wiejskich i inne grupy. Wszystko zależy od Sołtysa i chętnych ludzi, czy takie miejsca będą tętnić życiem, czy stać i świecić pustką. A kawałek chodnika przed świetlicą to nie pół ulicy, nie przesadzajcie, najlepiej żeby budynek zarósł pokrzywami, wtedy też będziecie narzekać.

2017-12-01, mysiapysia: Do Mieszkańca: Zdecydowanie boks dla kobiet!


2017-11-30, Mieszkaniec Nowej: Dziwię się osobom, które są przeciwne przebudowy plaży w Nowej Wsi. Jest tam jezioro a więc i plaża. Ale skoro lokalizacja aż tak przeszkadza, to zróbmy plażę w Jabłonowie - Zamku. Pozdrawiam.

2017-11-30, Mieszkaniec: Witam mam pytanko czy w naszym miasteczku są osoby (dzieci, kobiety, młodzież) zainteresowane bądź chciałyby uczęszczać na treningi boksu czy też MMA? Piszę gdyż chciałbym zorientować się czy jest jakiekolwiek zainteresowanie tego typu sportem jeśli byłoby w miarę dużo chętnych osób będę starał się aby taka sekcja bokserska powstała:) pozdrawiam

2017-11-30, mieszkaniec: Chciałbym zwrócić uwagę, że latarnia znajdująca się przy wejściu na stadion świeci się ostatnio całymi dniami, chyba ktoś o niej zapomniał

2017-11-30, mieszkaniec: to może zlikwidować świetlice wiejskie , sporo kosztują ,prąd woda remonty a wykorzystywane są sporadycznie.


2017-11-29, miko: Ludzie weźcie sobie na luz. Piszecie ze rolnicy poorali rowy , to ciekawe kto rowy pozasypywał na podjazdy dla przykładu od Jabłonowa-Szczepanki- i dalej. Co rolnicy je poorali ? Każdy by chciał mieć odejście wody z działki ,posesji ,pola, ale jeśli wszyscy chcą mieć równo przed domem to niech się nie dziwią ze maja piwnice pozalewane i pola. A co do chodników to nie mam nic przeciwko chodzikom przy drogach, ale zbytkiem jest układanie kostek przed świetlicami wiejskimi które wykorzystywane są tylko pare razy w roku.

2017-11-29, ola: do chawran,świetny pomysł z pchlim targiem

2017-11-29, mieszkanka Płowęża: Witam.Mam pytanie odnosnie drogi w Płowężu,czy ktos moglby z tym zrobic porzadek.Droga jest w oplakanym stanie błoto po kolana i dziury.Cieżko jest przejechac samochodem a jeszcze gorzej sie minąć z drugim autem.

2017-11-29, Ala: Witam Czy to Jablonowie jest organizowany jakis Sylwester w straży lub w gimnazjum ?


2017-11-23, Miś: Chawran, jestem na TAK

2017-11-23, Mieszkanka: Do chawran : To dobry pomysł. Niedziela byłaby doskonałym dniem.

2017-11-23, Anonimowy: Co to za porzadki ze wyremontowali swietlice w szczepankach wydali tyle pieniedzy a zlikwidowali swiatlo przed wejsciem latarnia tez obok ciagle gasnie I przed wejsciem jest calkowicie ciemno mozna nogi polamac idac po ciemku

2017-11-23, xxx: Witam czy w Buku Pomorskim też będzie cysterna z wodą pitną czy wkradł się jakiś błąd w zdjęciu??z tego co wiem woda Buku Pomorskim nie jest skażona

2017-11-23, chawran: Witam, chciałbym się zapytać, co myślicie o powstaniu Cyklicznego, co tygodniowego niedzielnego tzw; Pchlego Targu na terenie targowiska miejskiego w Jabłonowie Pomorskim?
- Każdy by mógł przyjść i sprzedać, co tam ma w domu, w garażu, na strychu, w piwnicy itp.
- Każdy by mógł sprzedać to, co jest mu już niepotrzebne a może przydałoby się to innej osobie?
- Nie wszyscy potrafią wystawić aukcję gdzieś na portalach do tego przeznaczonych typu Allegro, OLX bądź inne...
- Wystawienie pojedynczej aukcji kosztuje, a jak ktoś wystawia kilka bądź kilkanaście przedmiotów, to już się robią koszta...
A kto na tym zyska? Wszyscy!!! Sprzedający, kupujący, Przedsiębiorcy (dodatkowy dzień na handel) no i Miasto, dodatkowe przychody za wynajem stolików, miejsca na handel. Dlatego pytam Was wszystkich - Co Sądzicie o takim pomyśle? Pozdrawiam - Chawran

2017-11-23, Mieszkaniec2: Może trzeba zrobić sondę co bardziej potrzebują mieszkańcy , czyste rowy które czyści spółka wodna a na które nie liczni rolnicy się dokładają czy utwardzone chodniki za które płaci Gmina z podatków wszystkich mieszkańców

2017-11-23, ABS: Gdybyście nie zaorali tych rowów z chęci zysku toby nadal były...

2017-11-23, Tomek: Doszły mnie sluchy, że w naszej wodzie są bakterie e coli


2017-11-22, Miś: Czy byłaby taka możliwość i szansa żeby otworzyć u nas sekcję karate? Myślę że dla dzieciaków było by to coś fajnego. Wiem, jest zumba itp ale nie każdy lubi i jest stworzony do tańca.:-)

2017-11-22, Mieszkaniec: mam pytanie do Burmistrza : czy są nowe plany o gazyfikacji Jabłonowa i okolic?


2017-11-21, Mieszkaniec Bukowca: Do miko. Całkowicie cie popieram.

2017-11-21, mieszkaniec: do miko. Nie wiem jak by ci tu odpisać , mi to ręce opadają jak czytam taki post że lepiej rowy czyścić niż kostkę układać . Miko, pomyśl chwilę jak coś wystukasz na klawiaturze komputera.

2017-11-21, Miś: Do mysipysi : wydaje mi się że burmistrz wyraźnie napisał że to są dopiero plany i trudno teraz powiedzieć cokolwiek o tych mieszkaniach. Pozdrawiam


2017-11-19, mysiapysia: Wiadomo cos na temat przebudowy podstawowki na mieszkania? Jakie to beda mieszkania i kto moze sie o nie starac?

2017-11-19, Franz: Odnośnie braku wody w Jabłonowie i okolice to jest żenada nie informując mieszkańców o jakiejś awarii ludzie odpowiedzialni za takie sprawy powinni ponieść konsekwencje

2017-11-19, miko: Gmina ma chyba dużo pieniędzy skoro na wsi przed świetlicą kostkę brukową kładzie. Może trzeba by było na tej wsi rowy poczyścić, albo wykopać.chyba było by to z większym pożytkiem. W ogóle to zastanawiam się dlaczego w innych miejscowościach tego powiatu zaczęto czyścić rowy i przepusty a tu się Nic nie robi bo akurat nie pada. Wstyd że nie widzi się problemu.


2017-11-14, mieszkaniec: Będąc na składnicy węgla spytałam się o certyfikat na ten węgiel pan zrobił wielkie oczy , co ja chcę? . Oznajmił że nikt tu się nie pyta o certyfikat.Drodzy forumowicze ,pytajcie o certyfikat macie do tego prawo .poczytajcie sobie w internecie o certyfikacji węgla .Prawda jest taka że taki certyfikat każdy kto sprzedaje na pewno posiada lecz nie ujawnia go z wiadomych przyczyn.

2017-11-14, Mieszkanka: Może jest małe Jabłonowo ale co do drugiego dentysty to też popieram.Powinien być drugi dla dzieci bo one niemaja gdzie w jabłonowie chodzić,a niektórzy pracują i nie bedą jezdzić do brodnicy bo godziny wizyt są różne atu na miejscu.


2017-11-13, Wojtek: Parę tygodni tygodni temu, pan Burmistrz pochwalił się publicznie o "historycznym", niskim zadłużeniu. Mam prośbę, żeby umieścił informację o bieżącym stanie długu Gminy. Z góry dziękuję.

2017-11-13, mieszkanka: w Brodnicy jest dużo dentystów na NFZ a Jablonowo jest male...Gmina nie musi sponsorować dentyste...kiedys był ośrodek zdrowia i ludzie narzekali że kolejki ale każdy był przyjęty..były numerki też zle było ...za to teraz jest dobrze:) mozesz nawet i brodnicy ,grudziadzu leczyć zęby ,ba nawet w Toruniu:)


2017-11-11, misia pysia: Witam piszę tu ponieważ było kiedyś pytanie co by sie chciało zmienic w Jabłonowie.Chciała bym aby był jeszcze jeden dentysta dla dzieci aby mozna było wybrać gdzie isc.W innych miastach jest wielu dlaczego niema tego w Jabłonowie.


2017-11-09, Mieszkaniec: Witam, jaka inwestycja szykuje się w Konojadach, wiadomo coś po dzisiejszym spotkaniu?


2017-11-05, Marek Berendt: Serdeczne Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Pana Przemysława Górskiego, pracowników Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Krzysztofa Kamińskiego wraz z radnymi za słowa otuchy i nadesłane kondolencje oraz uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych mamy śp Adelajdy Berendt składa Marek Berendt.

2017-11-05,
Rodzina Berendt: Wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp Adelajdy Berendt, Serdeczne podziękowania składa pogrążona w smutku Rodzina.

2017-11-05, maja: Co do domu seniora przy kominku w jablonowie dlaczego nie ma zadnych zdjec powinny byc chyba to jakas niepowazna inwestycja

2017-11-05, Kasia: Dawno mnie nie było w Jabłonowie. Cieszę się z rozwoju mojego kochanego Jabłonowa. Brawa dla Burmistrza. W mojej gminie czekają na wybory a u Was Wy się rozwijacie. Brawa, brawa i tak dalej :)

2017-11-05, Osiedlak: Takie awarie to norma na Osiedlu ,tu zawsze ciemno zauwazylismy ,ze na Wielu ulicach z tytulu oszczednosci dla Urzedu Miasta po prostu wylaczane jest oswietlenie i wiecej pieniedzy jest w budzecie to skandal. kiedy beda chodniki zrobione na Wojska Polskiego i Osiedlu Jablonki?Zainstalowanie 3 smietnikow to nie dokonczenie problemu wstyd


2017-10-31, Gimnazjum w Jabłonowie Pom.: Uwaga!!! Dnia 02.11.2017r. Gimnazjum zamknięte. Dzień wolny za święto przypadające w sobotę 11.11.2017r. Natomiast 03.11.2017r. sekretariat czynny od 10.00-14.00.
Dyrektor Gimnazjum
E.Zielaskowska


2017-10-31, Daria: Witam- kolejny dzień i zapewne kolejny wieczor w "egipskich ciemnosciach", ktore panuja pod kolejowym wiaduktem i dalej na ulicy Mostowej. Pragnę zaznaczyć, że nie wszyscy pracuja w godzinach 7.00- 15.00 gdzie oświetlenie ulic raczej nie jest potrzebne.Czy to oszczędność czy kpina z ludzi, ktorzy muszą chodzic ulicą Mostową, która tonie w ciemnościach.Od kilku dni nie świeci zadna lampa. Czy to tylko awaria oświetlenia - chociaż dlugo to trwa czy tak już zostanie?

2017-10-31, Piotr: Super fotki starego Jabłonowa ,niektórych kamienic już nie ma niektóre nie do poznania. Dziękuję autorowi.


2017-10-29, były_mieszkaniec: Proszę o informację o której godzinie będzie msza święta 1 listopada na cmentarzu w Szczepankach. Tak przy okazji większość parafii posiada swoją stronę internetową z takimi informacjami:)...

2017-10-29, Rodzic: Prosimy żużlowca, który upodobał sobie murawę boiska przy ul. Urzędowej do pokazywania swoich umiejętności o nie niszczenie swoim motorkiem nawierzchni trawiastej. Nasze dzieci rozgrywają tam mecze. Nie dość, że musimy się wstydzić że nie mamy boiska że sztuczną nawierzchnią to jeszcze ty niszczysz to co nam zostało.

2017-10-29, ig: Witam czy ktoś wie czyje groby są zniszczone na cmentarzu w jabłonowo zamek. Prawdopodobnie drzewa są tam poprzewracane.


2017-10-25, Nowi mieszkancy: Witam, mam pytanie dotyczące śmieci. Czy przed ustawa funkcjonowało wytworzenie śmieci z terenów sołectw? Chcę mniej więcej określić ile śmieci mam zakopane na działce.

2017-10-25, Mama: Masakra żal mi dzieci ze Szkoły Podstawowej które w tą niepogodę zmuszone są do chodzenia na wf do gimnazjum pieszo i dziś jeszcze dodatkowo na jakieś występy, czy nie ma innego rozwiązania tej sytuacji Pani Dyrektor? Jest coraz zimniej i to odbije się na zdrowiu Naszych Dzieci. Proszę znaleźć jakies inne rozwiązanie z korzyścią dla Wszystkich.

2017-10-25, Skrytożerca: O musztardzie było wspomnieć ! ;-)


2017-10-24, Sygnalista: A kto wczoraj mianowicie wyżarł ćwiczebną grochówkę? O chlebie nie wspomnę...


2017-10-23, Miś: W kwestii domu opieki: przykre to jest, że jak już się komuś chce coś zrobić i ma się jakiś pomysł to niestety ale papierologia w naszym kraju potrafi skutecznie odstraszać. Tyle tylko że we wspomnianym domu ma powstać kilka miejsc, a przypuszczam że w naszym mieście to znalazło by się dość dużo chętnych którzy na pewno mając taki ośrodek na miejscu, chętnie by z niego skorzystali. Jest to napewno trudna decyzja, ale czasem innego wyjścia nie ma. A gdyby taki ośrodek był na miejscu to dla wszystkich byłoby łatwiej. Nie oszukujmy się, ale w Jablonowie jest coraz mniej ludzi młodych, zostają starsi ludzie i często sami.


2017-10-22, inwestor: DO właścicielka. To raczej Państwo wprowadzają w błąd, gmina to gmina nie każdy korzysta z informacji podawanych przez tę ,,instytucję" :). Widniejecie pod adresami,stronami internetowymi, a skoro nie inwestycja nie jest aktywna to po co?. Pytanie retoryczne. Pozdrawiam

2017-10-22, marzena lizak: pola w kamieniu byly zawsze a jak ludzie w kamieniu maja dojechac na swoje pola droga do pola peowadzi przez chodnik to jak maja dojechac wziosc ciagnik lub kombajn na plecy i przeniesc BEZPRZESADY


2017-10-18, Młody Naprzód: W dniu 19.10.2017 o godzinie 16:30 odbędzie się otwarty trening żaków na starym stadionie. Wszystkich chętnych w wieku 4-12 lat mających ochotę zasilić szeregi którejś z drużyn LKS Naprzód Jabłonowo, lub poprostu pokopać piłkę z grupą dzieciaków serdecznie zapraszamy!


2017-10-16, właścicielka: Do inwestora: Dom Seniora PRZY KOMINKU jeszcze nie funkcjonuje i gmina o tym wie, ponieważ staramy się spełnić warunki wymagane przez Wojewodę.Będę wdzięczna za niewprowadzanie zainteresowanych w błąd. Pozdrawiam ;-)

2017-10-16, Mieszkanka: I o świetlicy w Buku Pomorskim cisza czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie się zgłosić w sprawie świetlicy

2017-10-16, Smol3k: Bardzo podobają mi się te wszystkie remonty świetlic i stawianie siłowni na świeżym powietrzu. A ja zapytam z ciekawości: kiedy coś takiego ruszy w Jaguszewicach? Niby miało coś tam kiedyś ruszyć, ale ani widu ani słychu.

2017-10-16, Hmmm: Witam . Czy ktoś mógłby zrobić porządek z drogą w Płowężu ?? Pełno błota na asfalcie i nic więcej . Chodzić nawet się nie da


2017-10-14, Przemysław Górski: Obecne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 1 stycznia 2016 r. wynikają z analiz i kalkulacji kosztów związanych z obowiązującym w naszej gminie systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Środki z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wykorzystywane są wyłącznie na cele związane z pokrywaniem kosztów funkcjonowania tego systemu. Zgodnie z ww. ustawą Rada gminy określając wysokości stawek brała pod uwagę koszty: odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych; tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych; obsługi administracyjnej tego systemu; edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi. Dopiero w przypadku zmniejszenia się kosztów związanych z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi Rada gminy może podjąć stosowną uchwałę zmniejszającą wysokość tych stawek. Obecna umowa z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie zawarta jest do dnia 31 grudnia 2019 r. Nowy przetarg na "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych", który zostanie ogłoszony jesienią 2019 r. być może pozwoli na wyłonienie korzystniejszej oferty świadczenia usług przez uprawniony do tego podmiot, dzięki czemu zmniejszą się koszty funkcjonowania systemu a tym samym wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W obszarze w którym znajduje się miasto i gmina Jabłonowo Pomorskie tylko jeden podmiot złożył swoją ofertę w przetargu.

2017-10-14, zarabiająca: Ludzie czy to znaczy,że burmistrz ma was zwolnić z płacenie za śmieci to znaczy, że ja mam znowu płacić więcej - litości i tak płacę na tych, którym nie chce się pracować, na wszystkie zasiłki. Ile wytrzyma jeszcze moja pensja? Chyba też rzucę prace - to się u nas nie opłaca.


2017-10-11, Mieszkaniec: Jest nowy asfalt na cmentarz na Szczepankach betony zalane i jest i wreszcie ok dzięki burmistrzowi tylko jak by ksiądz kazał Panu który opiekuje się cmentarzem posprzątal parking to by było ok.

2017-10-11, Pablo: Do mieszkanki. Do ktorej grupy pani sie zalicza?Do cpunow czy pijakow? Jak wszyscy jesteśmy tacy to prosze sie okreslic.

2017-10-11, Kasia: Nikt mieszkancow nie pytal o zdanie czy chca miec kolejny pomnik - jest decyzja i koniec.Kto za to zaplaci? -oczywiscie mieszkancy

2017-10-11, Zofia: Czy Rada Gminy i Burmistrz moze nam obnizyc oplate tego podatku za smieci?Wielu ludzi na to nie stac tym bardziej ,ze pojemniki nigdy nie są pełne.To absurd z tymi oplatami.Mam 690 zl emerytury netto i skad brac na te oplaty Burmistrzu!!!

2017-10-11, Miś: Do inwestora: bardzo dziękuję za informację, pozdrawiam :-)


2017-10-10, Ewa: Jak zwykle piękne zdjęcia Panie Bartku.Pozdrawiam

2017-10-10, inwestor: do Miś. Dom Seniora PRZY KOMINKU, Dom seniora, Jabłonowo Pomorskie, Polska, Adres: Stara 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska, Telefon: +48 607 .... Bardzo proszę :). Pozdrawiam i polecam zarazem.

2017-10-10, mieszkanka: Witam.Czy ktoś wie kiedy jeste w Jablonowie pasowanie pierwszoklasistów

2017-10-10, Wanda: Dziwię się czytając, że mieszkańcy wystąpili z wnioskiem o to by powstał pomnik. Mnie nikt o zdanie nie pytał, a też jestem mieszkańcem. Lepiej gdyby powstał basen.


2017-10-08, Miś: Do inwestora:myślę, że może jakaś placówka dla starszych osób, wielu z nas ma napewno kogoś takiego w rodzinie i wie, ile trzeba się nakombinować żeby zapewnić takiej osobie godziwą opiekę. Szczególnie jak wszyscy pracują, a nie zawsze jest możliwość zatrudnienia opiekunki.

2017-10-08, Miś: Do mieszkanki :chyba musiała mieć Pani zły dzień pisząc o mieszkańcach że same pijaki i ćpuny. Może kilku lub kilkunastu by się znalazło, ale bez przesady. Co do Lidla to lepiej nie, po co mamy walczyć na promocjach ;-). A tak serio to po co, i tak w Biedrze kupę kasy zostawiamy. A co do pomnika, to jeśli naprawdę ma tam stanąć, to przyda się dobry monitoring. Jeden pomnik już mamy, jak wygląda wokół niego to chyba wszyscy widzą. Pozdrawiam :-)

2017-10-08, E.K.: Odnośnie brudnych pojazdów i sprzętów rolniczych na publicznych drogach; otóż wystarczyłoby na polu,czy bocznej drodze oczyścić z grubsza maszyny,czy pojazdy zanim wjedziemy na drogę główną np asfaltową,w przeciwnym razie policja ma obowiązek nałożyć karę- tak jest w innych krajach cywilizowanych.Ale, właśnie ale nie u nas,dlaczego ? Bo nie jesteśmy nauczeni czystości i poczucia estetyki.Przykre ,ale to prawda.Również jeśli chodzi o psie odchody- bezmyślnie wyprowadzamy pieski nie sprzątając po nich,bo też nie mamy tego w zwyczaju,udając ,że nic się nie dzieje.Przykładów na podobną nonszalancję jest wiele ;poprzez trzepanie chodników z balkonu na balkon sąsiada,jeżdżenia głośnym motocyklem po drodze miejskiej czy wreszcie byle jakie głośne zachowywanie się w miejscach publicznych itd.Ważne jest co z tym zrobić,by tego zjawiska nie było.Nie wiem i jest mi z tego powodu przykro.

2017-10-08, mysiapysia: Do mieszkanki: Zdarza mi sie co jakis czas iz czytam to forum ale widze ze co niektórzy nie powinni tu sie udzielac. Stwierdzenie ze w jablonowie sa sami pijacy i cpuny swiadczy jedynie o tym ze zadajesz sie tylko z takimi. Czasami trzeba dwa razy pomyslec zanim sie cos napisze.

2017-10-08, Kasia: Pomnik ma stac w parku przy ulicy Mostowej.A moze wystarczy tych pomnikow? Przeciez jest piekne sanktuarium na Zamku.Nie szkoda na to pieniedzy? Moze nalezaloby zapytac mieszkancow co o tym sadza?

2017-10-08, Mieszkanka: Do Mysipysi.Po co nam LIDL?Mamy biedronke,lewiatana,polo i pare innych sklepów.Lepiej niech powstanie jakis zakład pracy albo jakieś miejsce gdzie by mozna isc sie rozerwac,zrelaksowac i wypic piwko.Chociaz w Jablonowie moze to nie wypalic bo tu sami pijacy i cpuny.Kulturalnie by nie było,a szkoda.

2017-10-08, trix: Dlaczego w Konojadach nie palą się światła na jedynym większym skrzyżowaniu we wsi. Tam gdzie znajduje się przejazd kolejowy, sklep spożywczy, przystanek pks. Natomiast przy domu byłego burmistrza zapala się zanim ciemno się zrobi. Warto by zmienić przyzwyczajenia puki nie ma jakiś wypadków.

2017-10-08, mieszkaniec wesołej: z tą pracą rolnika w pocie czoła to chyba lekka przesada. Dzisiejsze rolnictwo to nie to samo co z przed lat , ale ja nie o tym .Trzeba przyznać że jest z tym problem ,rolnik przyzwyczajony jest do błota ot taka profesja ale proszę rolników ,to co pozostawiają wasze maszyny rolnicze na drodze to skandal , podwórka macie ładnie wyłożone kostką i na pewno błota tam nie ma a my i nasze dzieci musimy taplać się w waszym pozostawionym błocie .Ulica Wesoła otoczona jest zewsząd ziemiami rolnymi i zdarza się że błoto pozostaje choć tyczy się to jednego rolnika .

2017-10-08, ojciec: o młodzieżowej radzie moja córka jest radną poszła do szkoły sredniej mieszka w internacie wraca w piątek póżnym wieczorem w piątek a sesja w poniedziałek bo podobno jednej pani nie pasuje w inne dni a może w niedzielę o 12 ale wtedy widze ją w kosciele rozsądku dla pani


2017-10-06: rolnik: widze ze niektórym mieszkańcom przeszkadza to ze rolnicy pracuja w pocie czoła i nazywanie nas "uprzywilejowaną grupa społeczeństwa" jest conajmniej przesada uprzywilejowani to sa Ci wszyscy co stoja po zasilki w kolejkach i miasto na to wydaje olbrzymie pieniądze bo "darmozjadom" nie chce sie wziąść do pracy... a to ze zabrudzi sie nieco drogę to prawda z tym ze po skonczeniu pracy raczej kazdy stara sie sprzątac to co nabroil! niestety rolników nie stac na samoloty zeby latac a nie jezdzic po szosie...

2017-10-06:
Mieszkanka: Siłownia by sie przydała.Sama z chęcią bym korzystała

2017-10-06:
osiedlak: Rada gminy może podjąć uchwałę, w której zwolni w części lub w całości niektórych mieszkańców z opłat za odbiór odpadów komunalnych. Chodzi tu głównie o osoby niepełnosprawne i na rencie choć nie tylko oni mogą liczyć na niższe opłaty. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach pozwala samorządom zastosować zwolnienia w opłatach za odbiór śmieci, jeśli mieszkańcy danej nieruchomości kwalifikują się do uzyskania pomocy .Niech Burmistrz pomoze nam.Czemu mamy placic za smieci skoro mozna z nas zdjac ten duzy podatek.Niech Burmistrz zajmie w tej sprawie stanowisko.

2017-10-06:
Edek: Pytanie do burmistrza: W Innych Gminach wprowadzono uchwały Rady Gminy o zwolnieniach od opłat za śmieci dla następujących grup ludzi: osoby niepełnosprawne ,osoby na rencie ,osoby po 75 roku zycia i osoby z kartą dużej rodziny czy i kiedy u nas powstana dla tych ludzi zwolnienia ,kiedy bedzie uchwala Rady Gminy dla niepelnosprawnych i zwolnienia ich z oplat?

2017-10-06:
mysiapysia: Mam pytanie co ze świetlica w Buku Pomorskim. Wszędzie są remonty, nowe meble a tu nic się nie dzieje. Jest poprostu tragedia czy naszej świetlicy nic się nie należy

2017-10-06:
mysia pysia: Witam czy cos wiadomo na temat siłowni kiedy bedzie otwarcie?A co do Jabłonowa to by jeszcze sie przydało aby powstał LIDL


2017-10-02: Przemysław Górski: Szanowni Państwo! W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie nierzetelnymi informacjami na temat rozprowadzania tabliczek z numerami porządkowymi budynków i ich przymusowym numerowaniu informuję, że Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie nie prowadziła i nie prowadzi żadnych działań, mających na celu zmuszanie mieszkańców do ich zakupu. Osoby oferujące powyższe tabliczki nie są pracownikami ani reprezentantami Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
Pozdrawiam
Przemysław Górski
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie


2017-10-02:
Katarzyna: Do mieszkanki: Wydaje mi się, że od zawsze był przykaz umieszczenia nr posesji na ścianie frontowej lub ogrodzeniu, aczkolwiek o akcji z urzędnikami nie słyszałam.


2017-10-01: Katarzyna: do inwestora: Lubię moje miasto, ale wiele jest rzeczy, które chciałabym mieć na miejscu m. in. coś w rodzaju kinder klubu, gdzie można zorganizować dziecku urodziny lub przejść się w weekend dla rozrywki, mojej córce brakuje Mc`Donalda :) A mi siłowni lub innego miejsca aktywności sportowej np. basenu, ale to dość duże przedsięwzięcie. Ludzie teraz bardzo cenią swój czas dlatego fajnie mieć coś pod ręką, z drugiej strony zauważam, że coraz więcej poświęca się czasu i pieniędzy, by zrobić coś dla siebie.

2017-10-01:
Dorota: Do inwestora: wg mnie przydałoby się coś dla zabicia czasu,np. fitnes/ siłownia - przy okazji dla wyżycia się i odreagowania w zdrowy sposób (ideałem byłoby z miejscem do "przechowania" dziecka, kulki czy mini plac zabaw). A dla młodzieży jakaś knajpka, do posiedzenia i pogadania przy piwku, kulturalnie, bez picia na umór (wiem, to może być trudne), bo teraz to chyba nie bardzo jest u nas gdzie wyjść w weekend. Trzymam kciuki za pomysłową inwestycję!

2017-10-01:
seba: Do Inwestora. Pralnia chemiczna.


2017-09-30: Mieszkanka: Mam pytanie odnośnie przymusowej numeracji domów. Czy była jakas wiadomość na ten temat? Dzisiaj odwiedził mnie pan że niby z polecenia Urzędu Gminy i bardzo się zdziwilam że jest taki przykaz.

2017-09-30:
inwestor: Witam. Pytanie dotyczy inwestycji na terenie Jabłonowa Pomorskiego, a mianowicie czego brakuje w mieście? Czego mieszkańcy potrzebują? Nie mówię tu o dużym zakładzie pracy lecz o czymś czego nie ma a fajnie by było żeby się pojawiło. . Piszcie propozycje rozważę każdą. Pozdrawiam


2017-09-29: mieszkaniec: Z inicjatywy Pana Bobera powstanie pomnik M.Karłowsiej, osobiście jestem przeciwny tej inicjatywie kolejnej po parowozie w naszej gminie. Gdzie stanie pomnik jakie Gmina poniesie koszty adaptacji terenu i budowy pomnika. A jeśli już tak bardzo mieszkańcy bedą chcieli pomnik, to mam nadzieję, że stanie w naszym mieście a nie u sióstr na zamku.


2017-09-28: Ewa: Gratulacje dla "Histerycznych Historyków" wspaniały pomysł! i oby chciało Wam się chcieć- Fajną ma młodzież Jabłonowo z wielką przyjemnością obejrzałam zdjęcia. Pozdrawiam

2017-09-28:
mysiapysia: do mieszkanki. Jeżeli jest to droga asfaltowa, to rolnik który ją w jakikolwiek sposób zabrudza jest ZOBOWIĄZANY do jej uprzątnięcia. Z tego co wiem za takie wykroczenia są nieliche mandaty. Pozdrawiam.


2017-09-26: Mieszkaniec: Do mieszkanki Płowężka . Myślę że odpowiednią instytucją na pozostawiony bałagan będzie policja. A może przy okazji sprawdzi stan techniczny pojazdów . Myślę że na tą uprzywilejowaną grupę społeczeństwa to jest najlepsze lekarstwo.

2017-09-26:
Mieszkanka: Witam.Nie wiem do kogo mam to zglaszac ale droga przez wies Płowężek jest przerażajaca. Z asfaltu zrobiła sie jedna obłocona droga polna.Gospodarze ktorzy wykupili tam tereny pegierowskie wywoża kukurydze. Droga jest w stanie opłakanym. Pozdrawiam


2017-09-23: Mama: Bardzo się dzisiaj zdziwiłam, kiedy dowiedziałam się, że w Memoriale Kusocińskiego nie może biec mój syn ze Szkoły Podstawowej w Jabłonowie. To jak to jest: szkoła robi biegi nie dla swoich uczniów? Nigdy tak nie było. W ostatnich latach czasami dorośli mogli biec w biegach, ale nie było nigdy tak, żeby uczniowie nie mogli. No to chyba nazwa XXXV memoriał nie pasuje, bo taka forma, to I Memoriał...

2017-09-23:
mieszkaniec Szczepanek: Przeglądając lokalne wiadomości znalazłem informację że mój dzielnicowy zajął 4 miejsce w naszym województwie w turnieju "Dzielnicowy Roku". Gratuluję! »»» link

2017-09-23:
Kierowca: Witam , mam jedno pytanie do Chłopów ; gdzie podziały się przydrożne rowy, które odprowadzały nadmiar wody z dróg, ale również i z pól. Teraz jeden z drugim będzie chciał odszkodowanie jeszcze. A nasi włodarze to całkiem już mają sprawy geodezyjne w d...e ? Karać za każdy wyorany kamień z +.


2017-09-19: info: do sympatyka i innych sympatyków XXXV Memoriału Janusza "Kusy" Kusocińskiego (biegu "sobotniego") - nad oficjalnym plakatem (na stronie foto.) jest na żółto link regulaminu >PDF.Pozdro.

2017-09-19:
sympatyk: Prosze wiecej danych odnosnie sobotniego biegu,Jaki dystans dla doroslych ,jaki dla dzieci, itd

2017-09-19:
Mieszkaniec: Witam serdecznie wielbicieli forum. Fajnie, że tu piszecie o swoich spawach i spostrzeżeniach, ale "KUŹWA" gdzie jest pisownia i ortografia? Może powrót do starego systemu edukacyjnego coś poprawi. Pozdrawiam.

2017-09-19:
zainteresowana: Czy mieszkańcy Jabłonowa chcieliby powstała druga księgarnia?

2017-09-19:
mysiapysia: Informuje w imieniu wszystkich mieszkancow kozystacjacych z Dworca pkp ,ze przejscie na perony podziemne jest sukcesywnie zalewane woda i nie mozna kozystac po deszczu z niego przez co ludzie nie zdazaja na pociagi kanalizacja deszczowa nie istnieje lub jest zapchana ,kto za to jest odpowiedzialny niech Burmistrz powiadomi o tym wladze Dworca PKP!


2017-09-16: On: Witam wiadomo cos odnosnie silowni?

2017-09-16:
Elzbieta: Czytam forum poruszacie kwestię chodnikow mamy takie braki na Osiedlu sadlinki ,że głowa mała ,strach chodzic bo wszedzie samochody, od lat takze my walczymy o chodniki a nasze prosby jak groch o ścianę. Na naszych wogole Osiedlach w Jabłonowie wiele jeszcze do zrobienia jest.Moze nowy Burmistrz w przyszlosci wezmie sie za chodniki.Pozdrawiam

2017-09-16:
mieszkaniec miasta: witam czyj byl ten pomys powiecmy naprawy drogi z miasta w strone brodnicy strach jechac same kamienie kto zaplaci za naprawe lakieru i wymianeh szyb w autach i do kogo mam zklosic szkody samochodu


2017-09-13: Mieszkaniec: Ludzie piszecie wszem i wobec, że w naszym mieście brak chodników i ścieżek rowerowych tu i tam... Pytam się po co? Na ulicy Przemysłowej od piekarni do ulicy Grudziądzkiej (uważam, że odcinek dość niebezpieczny) takowa ścieżka rowerowa powstała, a jakoś większość cyklistów i tak pędzi ulicą. I tak to jest w naszym miasteczku... Lepiej co tydzień festyn zrobić, niż inwestować w infrastrukturę drogową... TAKA MENTALNOŚĆ!!! HAHAHA


2017-09-12: Przemysław Górski: Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, z ogromną radością informuję, że zadłużenie budżetu gminy na koniec sierpnia 2017 r. spadło jeszcze do 26,53%. Jest to jedno z najniższych zadłużeń w historii naszego samorządu. Proszę dalej o wsparcie i pomoc. Pozdrawiam


2017-09-11: Wanda: Pytanie od mieszkancow ul.Wojska Polskiego kiedy beda robione chodniki dla mieszkancow ?Czemu ludzie musza grabic ziemie Gminna ?Czemu zrobiono tylko podjazdy a nie na calej dlugosci chodnik?


2017-09-07: Małgorzata Maciejewska - stomatolog: WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW!!!
Witam, zapraszam rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3, które przed wakacjami miały przeglądy zębów i otrzymały informację o konieczności leczenia o zgłaszanie się na leczenie: tel. 56/4959326. Do tej pory zgłosiło się bardzo mało dzieci do leczenia:
1. Szkoła Płowęż: 24% dzieci przebadanych
2. Szkoła Górale: 16%
3. Przedszkole Jabłonowo: 9%
4. Przedszkole Aniołkowo: 8%
5. Szkoła Jabłonowo: 1%
Zapraszamy - zdrowe zęby to zdrowe serce, nerki, oczy, stawy - to zdrowe dziecko.
MAMO, TATO NIE ZWLEKAJ, KOCHASZ DZIECKO TO DBAJ O JEGO ZĘBY


2017-09-05: INFORMACJA BIBLIOTEKI: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonowie Pomorskim od 23.09.2017 będzie czynna w drugą i czwartą sobotę miesiąca. ZAPRASZAMY!!!

2017-09-05:
Komunikat Wędkarski: W związku z odwołanymi zawodami w dniu 02-09-2017r. z powodu warunków pogodowych informujemy, że zawody te odbędą się 16-09-2017r. Czas przybycia i regulamin bez zmian. Wszystkich tych, którzy zgłaszali swój udział serdecznie zapraszamy.
Prezes Koła Marzena Jarzembska


2017-08-31: waldi75: Zapraszamy chętnych pełnoletnich do gry w siatkówkę. Spotykamy się we czwartki w godzinach 18:00 - 20:00 na sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim. Poziom umiejętności oraz płeć nie mają znaczenia. Liczy się zapał i dobra zabawa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 07.09.2017 o 18:00. Proszę o zabranie stroju oraz niebrudzącego parkietu obuwia. w razie pytań proszę dzwonić lub pisać na nr 601-825-481.


2017-08-30: Zespół Szkół: Astrobaza funkcjonująca przy Zespole Szkół z przyczyn technicznych zostaje zamknięta do odwołania. Przepraszamy.


2017-08-29: mieszkaniec: Tyle się narzeka na brak oferty kulturalnej dla mieszkańców naszej gminy tych młodych i tych starszych, frekwencja w Nowej Wsi temu przeczy.

2017-08-29:
Adach: Farben Lehre zawitalo do nas po 9 latach, kiedy bywaly koncerty STOP PRZEMOCY, fajno i radni nie dali kasy na 4. edycję, bo u kogoś znalazla policja zioło.

2017-08-29:
Zenon Śmigowski: Ponieważ prawie nikt (1) nie odniósł się do chyba największego wydarzenia rockowego w naszej gminie od co najmniej 5 lat napiszę kilka słów! Stacja Kultura! Festiwal w Nowej Wsi 18-20 sierpnia 2017r. Przepięknie przygotowany festiwal rockowy. Kilku młodych ludzi - chyba trójka (niestety nie zapamiętałem nazwisk) - przy poparciu organizacyjnym Pani Justyny Prajs z zespołem przygotowało nadzwyczajny festiwal rockowy w naszej kochanej gminie, Pierwszy dzień Piątek – od 13 do 21.00 konkurs dla „młodych kapel” gdzie ujawniła się utalentowana wokalistka z zespołem BoW. Wyróżniali się na tle pozostałych rockowych kapel i wygrali rywalizację. Wieczorem, niestety po 23.30 przy marnej frekwencji publiczności (pozdrawiam braci Klimków) cudowny koncert zagrała rockowa kapela Over The Under. Aż trudno uwierzyć że dwie gitary i perkusja mogą dostarczyć tyyyyle muzyki, tyle przeżyć i fascynacji! Profesjonalny występ jeszcze chyba niespotykany w naszej gminie!
W sobotę poza różnorakimi warsztatami artystycznymi od południa nieco „lżejszy repertuar”! Kapele reggae - „Jamiayka” i „Pajujo”, dały piękny pokaz dobrej muzyki do bujania się na całej plaży. Szczególnie podobał mi się „Jamiayka” grający fajne reggae z nutami Jamajki...
Warto zauważyć również grupę „Episode” grająca jeszcze „surowe” bluesy głownie wzorując się na Breakout-ach i Tadeuszu Nalepie! Ale widać talent i zapał, a przede wszystkim wokalistę z Lembarga w naszej gminie - Karol Małkowski daje sobie radę! Poza tym Rozes i na finał przecudny koncert „Farben Lehre”. Powiem tak: na możliwości i skale naszej gminy było to przedsięwzięcie godne Woodstocku Jurka Owsiaka – oczywiście zachowując proporcje. Pole namiotowe, zaplecze sanitarne, jedzenie, mała scena, duża scena wyjątkowo atrakcyjna jak na możliwości naszej gminy, rewelacyjne oświetlenie i efekty świetlne, warsztaty artystyczne, przecudne miejsce!!! Justynko! Spróbujmy powtórzyć to za rok! Byłoby pięknie!!!
Zenon Śmigowski


2017-08-28: Przedszkole Samorządowe: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godzinie 9.15. Poprzedzone będzie mszą świętą w kościele p.w. Chrystusa Króla o godzinie 8.15

2017-08-28:
Gimnazjum: rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 04.09.2017r. o godz. 10.15 w sali gimnastycznej Gimnazjum. Poprzedzone będzie mszą świętą o godz. 9.15 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pom. Po uroczystym apelu - spotkanie z wychowawcami w poszczególnych klasach.


2017-08-25: Mieszkaniec: Witam,wiadomość tą kieruję do włodarzy MiGM Jabłonowo Pom. a w szczególności do osób odpowiedzialnych za stan dróg gminnych. Odcinek drogi między miejscowością Nowa Wieś-Płowężek jest kompletnie zaniedbany (zarośnięty trawą i krzakami). Czy naprawdę jest tak ciężko skosić trawę na rowach? Bardzo często spaceruje tą trasą z dzieckiem i za każdym razem obawiam się o bezpieczeństwo. Proszę o rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam

2017-08-25:
Przecinek: Nie brawo dla kolejnego zwyrodnialca co kolejne małe koty podrzucił na przystanek na ul Grudziądzkiej. Koty są dzike i chce im postawić domek ? Mam nadzieję, że nikt z mieszkanców JP go nie zniszczy. !

2017-08-25:
Knieja: To wszystko zależy od skali... Jak mały piesek i zerowe prawdopodobieństwo, ze dogoni to niech sobie fika. Dla kozy to szkoła przeżycia, dla psiaka i właściciela uciecha. Niby czym taki piesek gorszy od sarny? Ona sobie biega po kniejach, a ten bidak na powrozku przy nodze... O wiele bardziej groźne dla tych sarenek jest stworzenie na 2 nogach z rureczką i soczeweczką przy oku... Proszę nic nie zgłaszać:) Pozdrawiam!

2017-08-25:
Mieszkaniec: Zbulwersowało mnie zachowanie mieszkańców Jabłonowa, którzy regularnie wychodzą na spacer z psem nad naszą rzekę Lutrynę. Mianowicie niejednokrotnie i m. in. w dniu wczorajszym, byliśmy świadkami jak zafascynowani właściciele psa z premedytacją prowokowali zwierzę do gonitwy za młodą sarną. Pies uganiał się za sarną całkiem długi czas, a dla właścicieli był to pretekst do robienia fajnych fotek. Czy to normalne zachowanie? Być może to ja mam inne pojęcie posiadania zwierzaka domowego. Nie wiem, czy takie postępowanie jest karalne, ale coś czuję, że można to zgłosić.

2017-08-25:
marzena lizak: rozpoczecie roku w przedszkolu jest 1 czy 4 wrzesnia?


2017-08-24: Ewa: Chapeau bas, Panie Bartoszu - te żabki najbardziej mnie ujęły :-) Pozdrawiam.

2017-08-24:
Przedszkole: Dnia 31.08.2017 (czwartek) o godz. 15.30 w Przedszkolu Samorządowym w Jabłonowie Pomorskim, ul. Mostowa 4 , odbędzie się spotkanie adaptacyjne dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/2018.


2017-08-23: aga: wielkie dzięki organizatorom Stacji Cooltura za pomysł i realizację imprezy jaka odbyła się w miniony weekend, gdzie można było posłuchać dobrej muzy przy super nagłośnieniu na extra scenie i jeszcze w dobrym miejscu. Dla mnie bomba, myślę że dla innych którzy się bawili też. Czekam na kolejny rok i kolejne zespoły.


2017-08-20: Była mieszkanka: Chciałabym dowiedzieć się jak to możliwe że w mieście jest tak brudno. Przyjeżdżam do Jabłonowo kilka razy w roku,właśnie skończył się mój pobyt po kilku dniach. I co WIDZĘ? W moim rodzinnym mieście jest brudno, chodniki zaciśnięte, nie pozamiatane,trawniki nie skończone, wszędzie leżą liście.... patrząc na to wszystko żal, po prostu żal. Panie burmistrzu szanowna rado będzie kiedyś PORZĄDEK? Wstyd


2017-08-19: Marcel: Co się stało z kamerką na ul. Głównej?

2017-08-19:
Crowley:


2017-08-18: Wędkarz: Dziękuję za zabranie głosu. Nie wiem jak to jest formalnie, logistycznie i zwyczajnie intencjonalnie...Miałem na myśli skupienie się na jakimś zbiorniku, a najlepiej 2 -3 o odmiennym charakterze, sensowne zarybianie, by zbliżyć się do standardów jakie są choćby we wspominanej poprzednio Szwecji. Pytałem o możliwości i chęci- od tego się wszystko zaczyna. Raczej bym nikomu nic nie oddawał...W wyborze zbiornika omijałbym jeziorka obstawione szczelnie ogrodzeniami działek rekreacyjnych bo to walka z wiatrakami, dlatego zaproponowałem zbiornik w poszyciu leśnym.


2017-08-18: Moderator: Witam. Parę dni temu zamieściłem trzy galerie "wyjazdowe" sprzed 5 lat. To gwoli przypomnienia, że do niedawna forumowicze prezentowali mieszkańcom swoje fotoreportaże na naszej stronie, a obecnie coraz częściej ograniczają się do swoich znajomych z fejsa. Siłą rzeczy na naszej stronie nastąpiła pewna zmiana proporcji - coraz większa część materiałów pochodzi z urzędowych serwisów prasowych, a nie z prywatnych zbiorów. Jeżeli pozostaje wrażenie propagandy, to na własne życzenie internautów, zwłaszcza tych, dla których Internet zaczyna się i kończy na fejsie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich dotychczasowych autorów galerii foto, postów na forum - i zachęcam wszystkich do korzystania z wolności słowa i możliwości wymiany informacji nie tylko wśród rodziny i znajomych...
Ryszard Maciejewski

2017-08-18:
NS: Dla czego nie ma ustawionej kamery na przystanek na ul. Grudziądzkiej ? Ludzie tam piją alkohol, sikają, plują, demolują itp. Czuć smród. Może ustawiona kamera by zapobiegła temu, wstdyd mieć taki przystanek a od odoru można zasłabnąć.

2017-08-18:
kropka: Zamiast zastanawiac sie czym jest droga smarowana to lepiej pomyslec jak zapobiec bezdomnosci zwierzat.

2017-08-18:
Odbiorca energii: Co się dziś dzieje z prądem w Jabłonowie. Rozumiem burza nawałnica... Energetyka kasuje a leci w... 20 stopień zasilania??? Te czasy naszczęście już minęły!!!

2017-08-18:
Crowley: Do wędkarz- za bardzo nie wiem o co Ci chodzi. Cały czas można zakupić pozwolenia czasowe dla członków zrzeszonych oraz nie, nawet przez internet. 1-3-7 dniowe itp. A opieka zbiornikami przez Jabłonowskie koło ? Przecież o porządek nad "flagowcem" jezioro wielkie ( nowa wieś ) Pani prezes zwracała się dopiero na wiosnę gdy to jej piesek pociął sobie łapkę o odpady pozostawione nad wodą.... Zawody.... normalnie wygląda to tak- junior, senior. U nas- kobiety , mężczyźni seniorzy. Chyba że nasi "chempioni" nie są zainteresowani metodą połowu i nie biorą udziału, wtedy mamy jedną ogólną kategorię bez względu na płeć :) Regulamin zawodów - wymagane to to i to, na miejscu ryby przetrzymywane w plastikowych workach.... zarząd ma to gdzieś... Zarybianie? Wpuszcza się szkodnika typu sum , z czego i tak zero fotorelacji z tych pięknych dokonań koła, brak strony koła, informatorów czegokolwiek. Więc jaką opieką drogi wędkarzu chciałbyś objąć nasz rejon? Skoro koło jest w latach 20 jak nie gorzej, znieczulica i tzw. januszostwo nic więcej. Mam jeziorko na które jeżdżę regularnie. Jakieś tam efekty mam, strasznie zadbane duży rybostan , rzecz jasna opiekuje się nim inne koło.... Jedyna ochrona jaką możemy zapewnić naszym jeziorom , to oddać te dwa które jeszcze mamy pod opiekę bardziej poważnych kół . Pozdrawiam


2017-08-17: Wędkarz: Witam Wędkarzy! Jak myślicie, czy byłoby możliwe wytypowanie 2-3 zbiorników w naszym okręgu i objęcie ich szczególną opieką? Mam na myśli zarybianie, nadzór itp. Osobne zezwolenia dla członków PZW i np. czasowe 1-2-3 dniowe dla ludzi z zewnątrz? Słuchajcie przecież takie zbiorniki jak Sosno to rodzynek, ludzie z Hiszpanii zamiast tłuc się do Szwecji do nas by przyjeżdżali. To nie są fanaberie, dobrze zarybiony zbiornik w takim miejscu to perełka!

2017-08-17:
mieszkanka Zamku: Idąc do domu zauważyłam, że na ul. Przemysłowej pracownicy smarują asfalt smolistą farbą do łodzi. Czy to jakaś nowa technologia, czy zamydlanie oczu przed odbiorem?

2017-08-17:
Stacja Cooltura:


2017-08-15: przecinek: Wstyd mi za nie których mieszkańców Jabłonowa. Zamiasta dać 100zł na kastrację, sterylizację swoich zwierząt żeby zapobiec bezdomnośći to wolą przepić, przepalić, przeżreć a bezbrobne lociaki i szczeniaki we workach wyżucać na śmietniku przy ul Grudziądzkiej. Następnym razem zgłosze to na policję i znajdę tego potwora. Koty których było 6 już są w dobrym domu. Zresztą tacy jak wy to sumienia nie macie.

2017-08-15:
DDA: w odp. do "mariolka": Liczy Pani, że ktoś z forumowiczów odpowie na to pytanie? Proponuje uwagi kierowane ad personam przedstawiać osobiście "oskarżonym".
PS. Po komentarzu widać, że jest Pani wierzącą osobą. Wizyta u burmistrza bez koloratki to nie grzech, ale zgryźliwość i wścibskość to już co innego :)


2017-08-14: mariolka: Czemu ksiądz z lembarga był bez koloratki? To tak samo jakby burmistrz przyjmował go w krótkich gaciach.

2017-08-14:
Waldek: czemu mamy takie wladze ,ktore nie dbaja o pobocza?Niech sie wezmie jeden z drugim za robote a nie sianie propagandy jak cudnie jest w Gminie ,bo wcale nie jest dobrze

2017-08-14:
konojady: to wola o pomste do nieba mamy tak zarosniete pobocza ze nie widac jak sie wyjezdza z posesji nie dosc tego wczoraj mial miejsce wypadek chlopak jadacy \dzieki bogu\ wolno skuterem przewrocil sie bo na poboczach leza kamienie ja prosze dla swojego i innych bezpieczenstwa cos z tym zrobic wspomne ze ekipa koszaca pobocza byla tylko raz


2017-08-13: on: do zenka jakie ty masz myslenie markit sie ostał i produkuje odziez na mniejsza skale i pod inna nazwa natomiast majatek po pgr ma prywatny własciciel który liczy pieniadze i nie potrzebuje człowieka na etacie do chodzenia po placu skr sa niepotrzebne bo kazdy rolnik ma swoje maszyny a kino z dzisiejszymi wymaganiami nie ma nawet w brodnicy poz tym porządne firmy patrzą na logistykę wokół zakładu możliwość dojazdu do firmy gazociąg itp a skoro tak mądrze myślisz otwórz zakład pracy typu pgr skr gs bardzo chętnie przyjmę się do ciebie do pracy


2017-08-11: marzena lizak: witam ktorego jest rozpoczecie roku w przedszkolu na ul mostowej bo slyszalam najpierw ze 1 wrzesnia a pozniej ze 4 wrzesnia

2017-08-11:
Mieszkaniec: To prawda, ze wybory tuż tuż, ale zauważmy ze każdy nowo wybrany burmistrz sie stara o dobro gminy. Następne kadencje już są olewane. Trzeba wyciągnąć wnioski, co lepsze dla nas. Jesteśmy wspólnotą Gminy i Miasta i to nasze dobro jest najważniejsze. Władza ma nam służyć, a nie odwrotnie. Potrzebujemy miejsc pracy, tanich mieszkań, dobrej opieki socjalnej itp. Mamy 21 wiek, a żyjemy jak w średniowieczu. Zawsze zmiany wychodzą nam na dobre. Niech sie wykazują kreatywnością, my mamy być zadowoleni.

2017-08-11:
Tomasz 13: Wspominacie o jakiejś książeczce/broszurze z której część z Was czerpie wiedzę o tym co dzieje się w Jabłonowie pod rządami obecnego burmistrza, jak i o tym co działo się wcześniej. Gdzie mógłbym zapoznac się z tym materiałem?


2017-08-09: Wioletta39: Marku masz racje urzędy od 2004 roku korzystają z Unii Europejskiej. Szkoda, że Jabłonowo nie korzystało tak jak inne urzędy z tych pieniędzy. Dziś widać, że korzystamy i to jest piękne. Ja chce wiedzieć co jest robione w mojej gminie i cieszę się że i "dziurki" są fotografowane. Też chce wiedzieć o planach i te książeczki są mi też potrzebne. Dziś jest większa przejrzystość, transparentność i widoczna działalność gminy. O to chodzi. Piszesz, że za poprzednika więcej się działo? To chyba mieszkaliśmy w innym Jabłonowie, no chyba że masz na myśli koncerty. Widzę, że jesteś zagorzałym przeciwnikiem Burmistrza Górskiego, ale rzeczywistości nie oszukasz i nie zakrzyczysz tego co się dzieje teraz. Tyle co się dzieje teraz w Jabłonowie nigdy się nie działo. Można lubić lub nie lubić burmistrza, ale nie można mówić że nic nie robi i nie dba o naszą gminę. Nie szukajmy dziury w całym. Panie Burmistrzu Górski ja dalej trzymam za Pana kciuki, a takich jak ja słyszę jest wielu. Nie wszystkim Pan dogodzi, no chyba że codziennie będzie Pan rozdawał walizy pieniędzy, ale myślę, że też by się znaleźli tacy którym było by mało.

2017-08-09:
prawda: Burmistrz, robi propagandę, za rok wybory i metoda zdjęć i relacji działa na podświadomość, to najprostsze zmanipulowanie wyborcami. Druga sprawa, to nie dba o to co już jest co dobrze funkcjonuje w gminie, dba ale o swoich. Wiele obiecuje, a później kończy się tylko na obietnicach.

2017-08-09:
realista: Do Marka. I to jest właśnie subiektywne podejście do tematu.

2017-08-09:
mysiapysia: to jakieś chore. jak są zdjęcia - niedobrze, jak ich nie ma - też niedobrze, bo zaraz piszą, że nic się nie dzieje, że urzędasy nic nie robią. pretensje do garbatego, że ma proste dzieci...

2017-08-09:
Waldek: Ludzie to ze pieniadze dostaje Urzad w Jablonowie to juz od 2004 roku iinne urzedy dostaja nie podniecajcie sie tymi paroma drogami bo zacofani jestesmy o 30 lat.drogami nikt nie nakarmi rodziny ,zeby miasto sie nie wyludnialo trzeba nowych zakladow pracy w tym temacie nic nie zrobiono. Za Burmistrza Gawedy tez remontowano drogi ,za Naczelnika tez remontowano w Jablonowie i budowano jeszcze wiecej i tak samo na Osiedlach a nikt tego nie rozglaszal i nie fotografowal.Mam pytanie do Burmistrza po co chodzi i fotografuje to wszystko?Po co tyle fotek o remontach kazdej dziury na drodze?Po co ksiazeczki o jego planach remontow i bez tego sie obejdzie .


2017-08-08: Wioletta39: Panie Burmistrzu Górski w latach 20 ba 30, a później 60, 70, 80 i 90 Jabłonowo się rozwijało i było piękne. W latach 70-90 było dużo zakładów pracy, restauracje i kino. Dlaczego Pan to "zamknął"? Dlaczego Pan nie otwiera nowych zakładów pracy, np: hotele, zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, logistyczne itp.? Panie Burmistrzu dlaczego? Pytam dlaczego? Oczywiście te pytania to sarkazm. Ludzie co za bzdury piszecie. Człowiek jest burmistrzem niespełna trzy lata i oczekujecie cudów. Chociaż uważam, że to co robi p. burmistrz to jest wspaniałe. Koncerty, a za co, mało było nam przez lata igrzysk i co teraz z tego mamy? Rozmawiałam z Panem Marcinem z Centrum Kultury i nikt nie zamykał klub seniora w Konojadach, tylko udostępniono na nocleg dla firmy która remontuje Centrum Kultury (znając burmistrza pewnie nie za darmo :) )i Klub seniora w Konojadach spotyka się w świetlicy wiejskiej. No ale aferkę trzeba wywołać i podgrzać atmosferę, jaki to burmistrz nie dobry. Znacie to, że z pustego to i Salomon nie naleje? Panie Burmistrzu to co pisałam wcześniej, niech się Pan nie przejmuje czepialskimi malkontentami tylko dalej z takim zapałem jak do tej pory działa. Teraz widzę, że będzie Pan odpowiadał za błędy poprzednika, nawet te z lat 90. Mamy kapitalizm i każdy może inwestować gdzie chce. Dajmy więcej czasu burmistrzowi. Inni mieli szanse po kilka kadencji (licząc naczelnika) i co mamy? To śmieszne, czego się czepiamy. Na koniec, bo nie dopisałam w poprzednim poście. Była u mnie rodzina ze śląska po 4 latach. I trzeba posłuchać ludzi którzy długo nie byli u nas i jak komentują. Byli zaskoczeni i nie poznają miasta. Naprawdę jestem dumna, że mieszkam w Jabłonowie i mamy takiego włodarza. Panie Burmistrzu niech Pan tak dalej pracuje. My oceniajmy sprawiedliwie i patrzmy nie na swoją ulice ale na całe miasto i gmine co się dzieje. Jabłonowie jest w budowie, nie pamiętam by tyle naraz się działo :) Jeszcze jedno, klimat Jabłonowa tworzymy my wszyscy. Twórzmy mądrze i sprawiedliwie oceniając.

2017-08-08:
Miś: Do osiedlaka :tak na chłopski rozum pomyśl:dworzec należy do kolei, zamknęli kasę bo była nieopłacalna, Ty mówisz o remoncie itp, a kto i za co miałby ten dworzec utrzymać?

2017-08-08:
Zenek: Pytanie do Burmistrza czy wie ile zlikwidowano miejsc pracy w latach 1990 -2017 ?Czy cos robi by powstały zaklady pracy takie jak byly do 1990 r? Był zaklad odzierzowy Markit.Zaklad Przewijania silnikow Elektrochem,Gs,SKR,PGR ,Było Sławne KINO na ul.KOLEJWEJ ,teraz to nawet KASY Biletowej nie ma!Była Restauracja na KOLEJOWEJ i DWORCU pkp a teraz nic ,swiadczy to wszystko o upadku miasta i wyludnianiu sie z naszej młodziezy.niech to Pan Burmistrz przemysli i podejmie dzialania.

2017-08-08:
Mieszkanka: Do cypis: niemam do nikogo pretensji,zadałam tylko pytanie,a wiadomo każdy bawi się za swoje pieniążki,ale też muzyka musi być do ucha,a myślę,że na występy chórków są inne miejsca i okoliczności,a nie festyny na których ludzie mają się bawić.


2017-08-07: cypis: do Mieszkanka: Może Pani mieć pretensje do poprzedniej władzy że narobiła długów a ówczesna spłaca długi ( warto przeczytać broszury które informują o stanie finansów gminy ). Przedtem były zabawy a dług rósł.Mała uwaga.Jak był Dj. na placu przy Kulturalaku jak była Bajkolandia to ilu było chętnych do zabawy ? Drodzy mieszkańcy bawimy się za swoje pieniążki... I tak będą wszyscy narzekać...MARUDERZY I NARZEKACZE...

2017-08-07:
Wioletta 39: To prawda, nie ma na świecie człowieka który by wszystkim pasował. Co do naszego burmistrza. Przyznaje, nie głosowałam na niego. Po tym co robi i z jakim zapałem na ma mój głos. Ludzie jak czytam komentarze i słyszę nieraz na mieście, to zastanawiam się czy my sami wiemy czego chcemy? Czy to się komuś podoba czy nie, widać że w Jabłonowie i w gminie dzieje się dużo. Nie pamiętam by budowano tyle dróg, polecam Centrum Kultury. Pracuje w Brodnicy i uwierzcie mi rozmawiam z ludźmi i zazdroszczą nam takiego Burmistrza. Ostatnio usłyszałam, że w Jabłonowie dzieje się tyle w przeciągu roku co w niektórych gminach dzieje się przez całą kadencję i nawet mniej. Byłam dumna, że mieszkam w Jabłonowie i że inni nam zazdroszczą :) Ja sama po nim się nie spodziewałam, że tyle zrobi. Mam prośbę nie zniechęcajmy naszego burmistrza tylko wspierajmy go by mu się tak dalej chciało, a nawet więcej. O bezrobociu z grzeczności do autora nie odniosę się. Przypominam rzekome tłumy, które rok temu stawiały się na rozmowach kwalifikacyjnych w urzędzie (7-15 osób). Nie psujmy i nie niszczmy to co jest dobre. Nie pamiętam takiego rozwoju Jabłonowa, a to przecież dopiero trzy lata. Doceniajmy a nie szukamy pretekstów do narzekania.

2017-08-07:
ktosik: cieszmy się,że pan burmistrz remontuje drogi ,budynki itp.dzien zabawy minie a wyremontowane szkoly, budynki i drogi zostaną... ludzie obudzcie się... za występ przykladowo boys'u nie będzie tanio... jablonowo to nie brodnica... gn\mina jabłonowo pomorskie składa się głownie z wiosek..

2017-08-07:
osiedlak: Pytanie do wladzy czy i kiedy uzgodnia razem z Pkp remont dworca pkp ,zrobienie poczekalni z restauracją i kasami i zatrudnienie ochrony dworca bo wandale nasz historyczny dworzec niszczą czy Burmistrz się wogóle Dworcem Jabłonowskim interesuje czy jezdzi tylko swoim samochodem?


2017-08-06: Mieszkanka: Drogi Panie Burmistrzu,jest tyle znanych i wspaniałych zespołów disco polo np.Defis, Boys, Akcent, Extazy, Vivat, może udałoby się coś załatwić na zakończenie lata dla mieszkańców Jabłonowa,gdyż Dni Jabłonowa chyba nie należały do udanych.Pozdrawiam

2017-08-06:
mieszkaniec: a Pan burmistrz i myslicie że wszystkim dogodzi... Ludzie nie wymagajce od Pana Burmistrza wszystkiego naraz,zobaczcie ile zrobił w tam krótkim czase ile dróg jest wyremontowanych,ile budynkow odremontowanych,szkoła w Góralach,Dom kulury w Jabłonowie,a Wam jeszcze mało i mało...


2017-08-05: Moderator: Witam. Miesiąc temu prosiłem "Mieszkańca Mileszew" o podanie adresu mailowego, gdyż chciałem odesłać mu odpowiedź radnego i... nie doczekałem się. Wnoszę zatem, że celem postu był zwykły hejt, a nie zainteresowanie sprawami lokalnymi. Parę dni temu otrzymałem post od "WZ", w którym oprócz pytań autor podaje nieprawdziwe fakty i niesprawiedliwe uogólnienia (np. "nie ma dobrej zmiany w drogach"), a na koniec - nie czekając na odpowiedź - wysila się na ocenę. Znów zalatuje to hejtem... Tym razem zmienimy metodę i po prostu podam tylko pytania od "WZ":
1. kiedy będzie remont schetynówki do Piecewa?
2. co Burmistrz zrobił, aby aktywizować bezrobotnych?
3. co Burmistrz zrobił dla lokalnego rynku pracy?
4. co Burmistrz zrobił, aby zatrudnić rencistów?
Pozdrawiam serdecznie!
PS. Jeśli Twój post wysłany za pomocą formularza nie ukazał się na FORUM, to prześlij tekst mailem na adres
redakcja@jablonowo.com

2017-08-05:
Kierowca: Do rowerzystki - często i dużo jeżdżę samochodem po okolicy i jadących rowerami widzę i stosuję się do przepisów ruchu drogowego, to znaczy traktuję ich jak innych użytkowników drogi ale wkurza mnie ,że rowerzyści( w moim przypadku są to panie) wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nawet nie spojrzą czy komuś nie wjadą prosto pod koła .Więc apeluję do kierowców i do rowerzystów stosujcie się do przepisów ruchu drogowego to każdy będzie jeździł bezpiecznie.

2017-08-05:
Onir: Prosze kierowce jezdzacego bialym fiatem punto do domu za blokiem kolejowym o wolniejsza jazde bo tam chodza dzieci, dorosli na fitnes. Zero wyobrazni!

2017-08-05:
Tomasz 13: Mam pytanie do Burmistrza Gorskiego. Dlaczego usunął Pan "Seniorów" z Osrodka Edukacji w Konojadach? Przybyłych na spotkanie powitało "poimprezowe pobojowisko" a na drzwiach kartka, że zajecia przeniesiono do Domu Kultury. Czy to już na stałe?

2017-08-05:
Miś: Często chodzę ulicą Urzędową i Wąską i niestety ale jest tam problem ze znalezieniem jakiegokolwiek kosza na śmieci, przydałoby się coś z tym zrobić :)

2017-08-05:
CYPISEK: Mam małą uwagę dotyczącą tych remontów cząstkowych na drogach,czy nie uważacie że te remonty są nic nie warte?nalejecie mazutu,zasypiecie gryzem i co to jest warte?ludzie zasyfią sobie auta mazutem,obiją gryzem po miesiącu cały gryz będzie na poboczu a dziury będą dalej i tyle będzie z waszego "cudownego" remontu.Czy nie lepszym rozwiązaniem jest robić po kawałku a dobrze na długie lata?Polska rzeczywistość drogowa brak kasy na porządny remont...partactwo z mazutem i gryzem w roli głownej bierze górę.


2017-07-31: rowerzystka: od niedawna robię sobie ze znajomymi regularne wycieczki rowerowe i szkoda, że na terenie naszej gminy praktycznie brak ścieżek rowerowych. Jeździć drogami publicznymi strach, gdyż kierowcy kompletnie nie zwracają uwagi rowerzystów, no chyba że są to jakieś boczne dróżki gminne, gdzie jest spokojniej. Bo jest kilka takich, którymi fajnie, spokojnie się jeździ, jak np. Buk Góralski-Buk Pomorski,Buk Góralski-Szczepanki, albo w Szczepankach droga koło hydroforni i dwie następne dalej, w prawo. Niestety tam jedna z tych dróg wysypana jest jakimś ostrym kamieniem i można tam prędzej przebić rower, niż przejechać. Czy nie dałoby się zrobić tam asfaltu jak w przypadku dwóch pozostałych dróg obok? Wiem, że to kosztuje, ale na pewno wykorzystaliby ją nie tylko mieszkańcy, ale również rowerzyści, bo mijam dużo osób, które również jeżdżą. Dodatkowo apeluję do mieszkańców, przede wszystkim gospodarzy, aby nie wypuszczali swoich piesków na drogi, ponieważ kiedy zaczynają biec za rowerem i szczekać, nie mamy pewności, czy nas nie pogryzą, a jeśli tak się stanie będą mieć tylko problem.


2017-07-24: Ewa: Dziękuję za następną porcję wspomnień Pozdrawiam wszystkich :-)))

2017-07-24:
on: W końcu Jabłonowo ma ciężki wóz należało się tylko żeby stary samochód nie poszedł do innej jednostki i służył do odśnieżania w zimę jak to było ze starem gdy poprzednia władza oddała do Konojad


2017-07-20: Ewa: Zawsze z zaciekawieniem patrzę na zdjęcia z mojego rodzinnego miasta, ale te sprzed 10 lat (i jeszcze starsze) ze szczególną radością. Dziękuję Wam i pozdrawiam Jabłonowiaków. Jeśli ktoś ma stare fotografie Jabłonowa proszę podzielcie się nimi z nami niech cieszą oczy wszystkich Jabłonowiaków.

2017-07-20:
Crowley: do kirk- ma wrażenie że nie do końca się zrozumieliśmy. Ja tu nie jestem za żadnym rozbijaniem muru. Mi chodzi o samo podejście o tematu. Patrząc np Toruń. Miasto oddało sporą część murów graficiarzom i wiele prac cieszy oko. A u nas? Jak już coś robić to byle jak, tu jest polska :)


2017-07-16: Kociara: Sama mam koty bezdomne z naszego JP. Część woli na browakrki i papieroski wydać zamiast dać 100zł na kastrację lub sterylkę i stąd tyle biednych zwierząt a mamy bardzo dobrych weterynarzy u nas w mieście i nawet nie trzeba wozić. A co do domków dla kotów to fajny pomysł ale znając połowę to zdemolują i zawsze będzie komuś

2017-07-16:
mieszkaniec: zal zal zal panie burmistrzu impreza zal kiedys to były imprezy ludzi tłum a teraz to tylko jedna wielka pomyłka hałas i bałagan zal

2017-07-16:
bk: Drodzy kierowcy,niech ktoś poradzi mi jak wyjechać z większości posesji na główną drogę, gdzie widoczność jest zerowa bo zarośnięta dwumetrowymi krzakami, drzewami zasłaniającymi widoczność i metrową trawą, tylko codziennie modlę się żeby przeżyć. CZY TO TYLKO MÓJ PROBLEM?

2017-07-16:
kirk: Popieram Crowley. Zgadzam się. Zamiast zburzyć ten komunistyczny mur i postawić normalny dzielący płot to nie. Zabawka dla dzieci w takim miejscu gdzie i tak nic nie ma. Zamiast zagospodarować to na parking bo w dni kiedy jest rynek i pełno samochodów to nie. Niech plac leży odłogiem i tyle jak większość terenów w tym mieście spokojnej starości. Nic tu się nie dzieje.


2017-07-14: Crowley: nie wiem dlaczego mam wrażenie że akcja "kulturalne podwórko" zapoczątkuje kolejny miejski śmietnik na murach niczym pamiętne już genialne prace pod "tunelem"....

2017-07-14:
Mieszkaniec: Brawo mysiapysia. Pochylmy się nad bezdomnymi kotami, chociażby z egoizmu, inaczej niebawem pożrą nas szczury. W dużych miastach już to zrozumieli i na osiedlach gminy wstawiły budki, domy dla kotów i je dokarmiają. W naszym mieście szczury panoszą się nocami. Szacunek do osób dokarmiających bezdomne koty.

2017-07-14:
E.K.: Do kierowcy; odnośnie kotów biegających po Kolejowej zalecam ostrożność - może po prostu nóżka z gazu i dostosować się do przepisów drogowych w miejscu zabudowanym,bo to co widzę woła o pomstę do nieba.Kolejne miejsce w Jabłonowie-Biedronka - wymuszanie pierwszeństwa jest na porządku dziennym.W tym miejscu przepraszam wszystkich kierowców którzy jeżdżą poprawnie ,bo oczywiście nie mam ich na myśli.

2017-07-14:
mieszkaniec konojad: w Konojadach naprzeciw Domu Kultury tez niedługo bedzie taka dziura jak na przemysłowej,asfalt pół roku a juz jest uskok na 10 cm. moze by sie tym ktos zajał


2017-07-09: CYPISEK: Witam czy to prawda że Pan Hildebrandt wycofał się z reaktywacji chlewni w Mileszewach? Podobno została zdana włodarzom z ANR. Jeśli tak to lipa przydałaby się ta chlewnia "niebieskie ptaki" wzieliby się do pracy zamiast okupować cały dzień sklep w Mileszewach. Czekam na info. Pozdrawiam.


2017-07-08: mariusz: znaczy dni Jabłonowa praktycznie nie ma

2017-07-08:
mysiapysia: Do kierowcy. To koty bezdomne, rozumiesz bezdomne. Zamiast pisać głupoty kup im karmę, wykastruj, wysterylizuj. Zrób dobry uczynek i pomóż im w szukaniu dobrych domów. A co byś zrobił gdybyś kota potrącił? Uciekłbyś a za winnego kota. Wstydź się kierowco.


2017-07-06: Moderator: Proszę "Mieszkańca Mileszew" o podanie adresu mailowego. Nadesłany post skierowałem do adresata i otrzymałem odpowiedź.

2017-07-06:
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonowie Pomorskim: w okresie wakacyjnym w soboty będzie nieczynna. PRZEPRASZAMY!

2017-07-06:
Matka: Zauważyłam, że wiele dzieci jeżdżących na rolkach, deskorolkach nie mają gdzie jeździć czy nasze miasto zrobi coś w tym kierunku żeby powstało jakieś miejsce dla nich czy czekają na to aż któreś wpadnie pod samochód?

2017-07-06:
kierowca: Witam. Chciałbym poruszyć temat Kotow przy ulicy kolejowej. Czy tam jest jakaś wylęgarnia? Kto je dokarmia? Może by wziął je do siebie i tam się nimi zajął. O malo jednego dziś nie przejechalem.


2017-07-03: Moderator: Proponuję zamknąć ten wątek. Pozdrawiam.

2017-07-03:
Nieobecny: Myślę, że nie przystoi targować się kto był, a kto nie był na pogrzebie. Czy ktoś ważniejszy czy raczej mniej. To co istotne "biega" między głową a sercem. Mirek był wyjątkowy. Ten jarmark niegodny, choć bardzo uniwersalny dla każdej epoki... "Morał ktoś może wyczyta, Że lud warszawski czy rzymski Handluje, bawi się, kocha Mijając męczeńskie stosy. Inny ktoś morał wyczyta O rzeczy ludzkich mijaniu, O zapomnieniu, co rośnie, Nim jeszcze płomień przygasnął..."

2017-07-03:
mieszkanka Jabłonowa: Chodzi mi o to, że wymienieni przeze mnie przedstawiciele z Działdowa, Nowego Miasta i Swiecia n. Osą oficjalnie przed ołtarzem po mszy św. pożegnali śp. księdza Mirosława,a z Jabłonowa nie mógł tego nikt uczynić?


2017-07-02: mieszkanka: A wiadomo już gdzie będzie ta siłownia?

2017-07-02:
Miś: Do mieszkanki Jabłonowa : z tego co się orientuję to kilka osób z Jabłonowa było na pogrzebie. Pozdrawiam

2017-07-02:
robert1985: popieram tych, którzy dbają o swoje zdrowie. jakże cieszy mnie również fakt że będą dwie siłownie,jedna otwarta już krótko po wakacjach. oby ceny za karnet były przystępne

2017-07-02:
mieszkaniec jabłonowo: do mieszkanki jabłonowa ksiądz a tak sie spieszył dlaczego. a na pogrzeb nie kazdy musi jechac i nie kazdy chce

2017-07-02:
mieszkaniec: Wielu ludzi w Jabłonowie się urodziło, wychowało, chodziło do szkoły, wyjechali a potem pomarli w różnych okolicznościach. Też ich nikt nie żegnał oprócz rodziny. A jak ksiądz to co, inny, lepszy, ważniejszy jakiś od innych?

2017-07-02:
Piotr: do moieszkanki: ja w tłumie akurat widziałem przedstawicieli Jabłonowa. Mieszkanko minął dzień po pogrzebie a ty już zaczynasz? Nie idzie się na tego typu uroczystości by się "pokazać" i zobaczyć kto jest. To straszna tragedia i mnie wczoraj guzik interesowało kto był. Ja byłem po to by pożegnać człowieka, którego znałem. Brak słów...

2017-07-02:
kierowca: W dziurach na drogach to niedługo ktoś utonie zanim doczekamy się ich załatania. Nie wiem dlaczego o tak oczywistych sprawach jak to trzeba co rusz pisać. Chyba trzeba urwać koło i zarządzać odszkodowania to wtedy może coś się zmieni. Kierowca z Konojad


2017-06-30: mieszkanka Jabłonowa: Dziś z bólem serca i ze łzami w oczach pożegnaliśmy księdza Mirosława. We wzruszających słowach pożegnali Sp. Księdza Mirka przedstawiciele samorządów i szkół, gdzie ksiądz Mirosław pracował. Z Jabłonowa, gdzie Ksiądz Mirek się urodził, wychował, chodził do szkoły i gdzie rozpoczął swoje Kapłańskie życie i Je niestety zakończył, nie znalazł się nikt, aby Go godnie pożegnać. To naprawdę bardzo przykre.

2017-06-30:
on: Burmistrzu to nie siłownie trzeba przenieść tylko ta szopkę rozwalic co tam jest. Ja nie wiem ze nie umiecie sobie z tym poradzić skoro wiecie znacie miejsce gdzie mlodzi piją cpaja i robią jeszcze inne rzeczy w krzakach:) lepiej bym się skupil na pracy policji zęby się angażowali a nie wozili samochodem siedząc jak w porsche.

2017-06-30:
mysiapysia: Witam czy w Jabłonowie powstanie jakaś siłownia dla kobiet również? Są też chętne


2017-06-27: mieszkaniec: w 1995r moi rodzice wyprowadzili się ostatni z pałacu w jaguszewicach

2017-06-27:
siła: Siłownia jak najbardziej dużo chłopaków chętnych poćwiczyć na siłce


2017-06-26: Moderator: »»» Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Mirosława Gierko

2017-06-26:
Burmistrz: »»» Ankieta dotycząca zmiany lokalizacji siłowni zewnętrznej.

2017-06-26:
mysiapysia: do sportowca: siłownia to bardzo dobry pomysł!! :) najbliższa jest w Brodnicy a nie każdy ma dojazd,popieram! w końcu ktoś się odważył :D

2017-06-26:
on: Siłownia bardzo dobry pomyśl:) byłoby co robić w nudnym Jabłonowie... Pozdro

2017-06-26:
Mieszkaniec: Do Sportowca: Oczywiście,że będą. Dużo ludzi z Jabłonowa jeździ po siłowniach do Brodnicy bądź Grudziądza,bo u Nas jeszcze nie ma. Ile można zaoszczędzić na paliwie. Czekam na taką inwestycje z niecierpliwością ;)

2017-06-26:
Ogór: Mam pytanko; czy w Jaguszewicach w starym pałacu ktoś mieszka czy stoi pusty?


2017-06-24: Sportowiec: Od pewnego czasu przymierzam się do inwestycji w okolicach Jabłonowa:) Pytanie do Was: Będą chętni żeby uczęszczać na siłownie?


2017-06-22: Koło PZW nr 19: Ogłoszenie. Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pom. informuje, że dnia 01-07-2017 jezioro Duże w Nowej Wsi Szlacheckiej będzie zamknięte od godz. 9:00 do 16:00. Odbywać się będą szkolenia strażackie.
Prezes Koła Marzena Jarzembska


2017-06-21: My: Poproszę o podcięcie drzew na ul. Urzedowej.

2017-06-21:
Xyz: Co z tą wodą dziś się dzieje? Zero informacji że poraz drugi zakręcacają człowiek by sobie napuścił!!!


2017-06-17: Mirosław Jarzembski: O jakich kodeksach Pan/Pani pisze? Dzieci biegają i jeżdżą po ulicy Ogrodowej, ponieważ nie ma tu chodnika... Jakoś muszą się przemieszczać :) Pozdrawiam!

2017-06-17:
rodzic z Ogrodowej: Wiem, że ludzie bywają trudni ale żeby komuś przeszkadzało, że dzieciaki jeżdżą na swoich "pojazdach", rowerkach po ulicy przy której mieszkają... Przecież na mieście też widzę dzieci poruszające się po ulicy. Każdy kierowca, który zachowuje zasady bezpieczeństwa drogowego wjeżdżając na nasza ulicę uniknie spotkania z naszymi pociechami bo one doskonale wiedzą jak się zachować gdy widzą, że ktoś nadjeżdża. Plac zabaw?- żal mi Cię mieszkańcu bo chyba nigdy w dzieciństwie na nim nie byłeś skoro nasza ulica Ci się nim wydaje i być może stad Twoja frustracja...

2017-06-17:
Ogrodowa: Skoro ktos otwiera zaklad to powinien przystosowac tak warunki aby klijenci mogli do niego wjechać a nie zawracać u sąsiadów i nie przeszkadzały by wtedy dzieci na ulicy


2017-06-16: Jadzia: Jabłonowo!!! widzieliście informację o plebiscycie na najlepszego dzielnicowego?? Jestem bardzo zadowolona z obsługi w Naszym posterunku i dlatego zgłoszę swojego kandydata. Nie powiem kto to jest ale przypadł mi do gustu. Wszystkich zachęcam do zgłaszania Naszych Policjantów, każdy coś im zawdzięcza...

2017-06-16:
osiedlak: prosze o zalatanie dziur na ul.polnej do piecewa tragedia burmistrzu

2017-06-16:
Witam mam pytanie czy w lipcu lub teraz są planowane jakieś imprezy w Jabłonowie?

2017-06-16:
mieszkaniec: Dzisiaj jechałem ulicą Ogrodową a tam z drogi publicznej dzieci zrobiły plac zabaw , jest to droga bez przejazdu ale to nie znaczy że nie obowiązują tam zasady kodeksu drogowego --co na to rodzice?


2017-06-13: kierowca: Proszę o załatanie dziur w drogach gminnych asfaltowych w Konojadach. Koła można pourywać. A droga w kierunku Tomek to jakaś masakra...

2017-06-13:
Mieszkanka: Może by ktoś się zainteresował obkoszeniem poboczy, rowów, placów zabaw dla dzieci, przejazdów kolejowych, m.in przejazd Buk Góralski - Buk Pomorskie żeby zobaczyć czy jedzie pociąg trzeba pojechać pod same tory a co jak stanie się jakaś tragedia kto za to odpowie?


2017-06-12: Dyrektor Gimnazjum: Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli bawić się na VI Festynie Gimnazjalnym. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców, sponsorów, nauczycieli, pracowników gimnazjum i zaangażowanych uczniów, dzięki którym ten Piknik okazał się ciekawą formą integracji, a do kasy Rady Rodziców wpłynęły dodatkowe fundusze. Ogólny dochód z Pikniku w tym roku wyniósł 3.695,43zł. Wielkie dzięki. E. Zielaskowska

2017-06-12:
kierowca: jesienią jak codziennie wracało sie z brodnicy służba drogowa kosila liscie teraz jak trawa jest wysoka przy rowach drogowych to nikt nie kosi...pewnie slużba drogowa czeka do jesieni by razem z liśćmi trawe skosic...brawo za oszczednosci:)


2017-06-11: MJ: Sezon rowerowy w pełni. Warto zastanowić się nad bezpieczeństwem wszystkich amatorów dwóch kółek. Ciągle w Polsce większość osób jeździ bez kasku i okularów. Statystyki urazów głowy i gałki ocznej doznanych podczas jazdy rowerem są jednoznaczne. Kask ratuje życie, chroni przed trwałym kalectwem. Po co okulary? Spójrz na swoją szybę w aucie ile jest odprysków, zarysowań, zmatowień. Jadąc drogą za nadjeżdżającym pojazdem lecą z dużą prędkością kamienie, piasek, różne śmieci i porwane podmuchem owady. Uderzając w gałkę oczną mogą spowodować trwały uraz i kalectwo na cale życie. To jest bardzo ważne, szczególnie w naszym Kraju, gdzie wciąż brakuje ścieżek rowerowych oddzielających rowerzystów od szybkiego ruchu pojazdów silnikowych. Kask, odblask i okulary powinny być standardem. Nie chodzi tu o jakąś psychozę, bo oczywiście doznać urazu można wszędzie. Jednak jak ruszasz w trasę, ubierz ten kask, załóż okulary, przypilnuj byś był widoczny. To wiele nie kosztuje, a poprawi znacznie Twoje bezpieczeństwo i psychiczny komfort podczas rowerowych wojaży. Pozdrawiam serdecznie!


2017-06-08: E.K.: Do agiee87 Nie wiesz gdzie są pojemniki na nieczystości po piesku - ukradli -tak to się przedstawia.Ktoś ma problem z czystością to tak się zachowuje.Sądzi,że usunie pojemnik to uniknie odpowiedzialności za czystość po psie.Osobiście cieszę się ,że są kary za niesprzątanie po psie ,bez tego środka przymusu nic się nie osiągnie w naszej społeczności.Problem niesprzątania po psie dotyczy wszystkich grup społecznych tych świadomych i tych mniej świadomych.Osobiście najbardziej boli mnie fakt,gdy nie robią tego ci bardziej świadomi- bardzo przykre,bo to oznacza ,że nie ma skąd czerpać wzorców- a kupek psich przybywa- cóż taki naród.Pozdrawiam :-)

2017-06-08:
Żwirek: Do agiee87: też chciałbym to wiedzieć(tego nawet najstarsi górale nie wiedza), bo tak "fajnie" iść przez pół miasta z woreczkiem. Łatwiej napisać 500zł. mandatu za nie posprzątanie po piesku niż postawić śmietnik. Typowa nasza rewitalizacja miasta.Pozdrawiam wszystkich właścicieli piesków.


2017-06-07: agiee87: mam pytanie... w niektórych miejscach w naszym mieście stoją tabliczki ostrzegające o mandacie 500zł za nie posprzątanie po swoim piesku... Ok. ale gdzie podziały się śmietniki?? Osobiście sprzątam po pupilu ale czasami trzeba całe miasto przejść aby znaleźć śmietnik. Jak w taki sposób mamy utrzymywać porządek gdy brakuje śmietników?


2017-06-05: przejezdnik: Zastanawia mnie kiedy w Konojadach zostanie wykoszona trawa na przejezdzie kolejowym,przejezdzam tam czasem niestety nie znam drogi na pamięć jak mieszkańcy tamtejszej wsi,trzeba naprawde sporo nawychylac sie przez tą ogromna zarośnieta trawę zeby zobaczyc czy zbliża sie pociąg,naprawde musi dojśc do tragiedii żeby władze otworzyli oczy? czy naprawde musi ktoś zginąc zeby zrobiono porządek ?


2017-06-04: Miś: Do mysipysi: moim zdaniem głupoty piszesz,przypuszczam, że gdyby nie monitoring pod tunelem to raz że ściany wyglądałyby o wiele gorzej niż teraz, a po drugie znów byłby tam szalet miejski. Żadna przyjemność iść do szkoły czy kościoła i minąć czyjeś kupy. Nie mówiąc już o tym, że ktoś musi to sprzatnąć.


2017-06-03: Miś: Do Joli: dzięki za link, Grudziądz w monitoringu wygląda fajnie. Może kiedyś zobaczymy nasze miasto z takiej perspektywy. Pozdrawiam :)

2017-06-03:
misiapysia: Nie chcemy zadnego szpiegowania ,nie chcemy zadnych kamer chcemy zyc swobodnie bez podgladaczy ,marnotrastwo publicznych pieniedzy tak jak glupi byl pomysl ze Strazą Miejska.Zamiast tych kamer niech Policji dadza nowy samochod i zatrudnia wiecej jednego Policjanta ale u nas ktps musial zmarnowac znowu publiczne pieniadze przy takim bezrobociu w Jabłonowie.

2017-06-03:
lwg: ludzie to bardzo ciekawy gatunek spoleczny gdzie drugi drugiemu zazdrosci iwec prosze nie poruszajmy tematow tego dogea. jak bysie mieli taka maszybe to sami byscie sie nia popisywali ma to ma . a odnosnie motocykli jest to wspanial pasja sam kiedys bylem przeciw ale po poznaniu tego srodowiska to ich pasja ktora kochaja !!

2017-06-03:
Jola: Ok, zamykam temat nie chcecie to nie pokazujcie miasta-decyzja i tak należy do włodarzy miasta i informatyków bo nie jest to takie proste. Ewentualnie Urząd niech zrobi sondę kto za a kto przeciw? Dla mnie to byłaby fajna sprawa!!! Do Misia lub Misi fajnie, że nie jesteś zaraz na nie, bo nie- tylko masz wątpliwości. A to już dobrze bo z takimi ludźmi można dyskutować na argumenty - podaję Ci przykład takiego wglądu na Grudziądz https://ott.tvsm.pl/portal/start.php Pozdrawiam Jabłonowiaków.


2017-06-02: mysiapysia: crowley nie bądź taki wylewny, poprawnie ortograficzny. Atakujecie kogoś na forum za to że wyraża swoje zdanie. Przecież po to te forum jest. Może jest więcej osób które to po prostu by nie chciały być podglądane. I Nie chodzi tu o to że robią coś złego, tylko o zwykłą prywatność. Raczej nie znam miasta gdzie taki monitoring miejski jest do wglądu dla każdego obywatela. Czasem źle zainstalowana kamera potrafi narobić zamieszania.A przecież prywatność to najcenniejsza rzecz. Dlatego skończmy polemizować dłużej ten temat.
P.S Jolu więcej otwartości.


2017-06-01: Miś: Ja tam ni za tym, ni za tamtym, ale raczej nie wydaje mi się żeby gdzieś w miastach z monitoringiem była taka możliwość aby oglądać życie miasta na gorąco?

2017-06-01:
Crowley: Do Pablo- boisz się że ktoś będzie podglądał życie publiczne Jabłonowa, w miejscach także publicznych . Ale walić takich byków na forum publicznym to ci już nie wstyd? :D Zapewne każdy jest ciekawy komu przekazujesz tak elokwentne wypowiedzi :)

2017-06-01:
Mieszkaniec: Do Joli : Miasto można obejrzeć na google street view.

2017-06-01:
początkujacy z asg: Witam,czy grupa z Jabłonowa działa jeszcze w terenie z ASG? :)

2017-06-01:
marzena lizak: do wladz i Pana Burmistrza czy jest w planie chodnik z kamienia do jaguszewic

2017-06-01:
Jola: Pablo, co Ty za bzdury piszesz? w innych miastach jakoś problemów z tym nie mają. Ale widać jaki poziom takie myślenie. Idzie lato i życzę Ci tego, czego mężczyznom nie powinno się życzyć... tzn.ciepłego piwa i zimnej kobiety... mimo to pozdrawiam.


2017-05-31: Pablo: Do Jola: Dlaczego miasto ma udostepniac podglad z kamer? Moze nie ktorzy by nie chcieli by ich ciekawscy sasiedzi czy inne osoby 24na dobe ogladali o ktorej to typowy kowalski idzie do pracy o ktorej wraca i z kim rozmawia na chodniku. Dojdzie do tego ze zaczniemy sie bac podrapac po tylku czy wracac z miasta z zakupami bo zaraz polowa jablonowa bedzie wiedziala kto idzie i z kad. Troche prywatnosci. Dojdzie do tego iz ludzie beda donosic kto wraca po przyslowiowym piwie lub stoi chwile autem na zakazie.

2017-05-31:
Jola: Ponawiam prośbę o udostępnienie dla wszystkich podgląd na miasto przez monitoring. Mieszkałam kiedyś w Jabłonowie i chętnie popatrzyłabym. Uprzedzając opinie które będą na nie-wiele miast to stosuje i jakoś nikt nie ma nic przeciwko, a po 40 czy 50 latach byłaby to podróż sentymentalna. Liczę, ze włodarze miasta pomyślą nad tym. Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich.

2017-05-31:
Park: Kto odpowiada za porządek w parku koło CKiS? Chodniki pokryte ptasimi odchodami to nie nowość, ale od tygodnia leżą tam też martwe ptaki, co przy obecnych temperaturach nie jest przyjemnym widokiem, w dodatku bawią się tam dzieci


2017-05-30: MO: Dzrzwi Otwarte w III LO jutro - środa 31 maja od godziny 10.00. Zapraszają dyrekcja, nauczyciele, uczniowie.

2017-05-30:
Paulina VW: Dobrze, że w Jabłonowie są jeszcze dobrzy ludzie, którzy niezależnie od sytuacji potrafią służyć pomocą nawet jak nie znają tej osoby. Dziękuję p. Sławku za pomoc . Pozdrawiam


2017-05-28: Motocyklista: Do Mysia. Po pierwsze to motocykle a nie motory a po drugie to proszę. W załączniku nr 1 do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jasno jest stwierdzone, że motocykle o pojemności do 125 cm3 może wytwarzać hałas do 94 dB, natomiast motocykle o pojemności większej niż 125 cm3 nie mogą przekroczyć progu 96 dB. Myślę że 99% pojazdów te normy utrzymuję ponieważ po przekroczeniu tych db było by naprawdę głośno. Pozdr

2017-05-28:
mieszkaniec: witam sprawa jest tak powini postawic znak zakaz parkwania na ul.URZEDOWEJ kolo policji bo wyjechac z ul.WASKIEJjest masakra jak stoja tam auta jest to do czasu i powinno stac tam lustro bo nic niewidac od strony policji a jezdza niektozy jak szalency mysle ze cos z tym zrobia pozdrawiam


2017-05-22: Miś: Idąc pod tunelem nie da się nie zauważyć że nasi miejscowi "artyści" dają popisy swego talentu i znów bazgrają po świeżo malowanych ścianach. Nie odstrasza ich nawet monitoring. Mam nadzieję że ktoś obejrzy nagrania i zostaną wyciągnięte konsekwencje. Najlepiej by było żeby osobiście ten artysta to usunął.

2017-05-22:
Mieszkaniec: Miałem przyjemność być na meczu piłki nożnej na stadionie przy ul.Słonecznej. Atmosfera fajna, mecz wygrany przez nasz Naprzód, jednak możliwość skorzystania z toalety przenośnej, która tam się znajduje to już kojarzy mi się z wymiotami. Ludzie jaki tam syf. Widać że ta kabina nie była czyszczona i desynfekowana z pół roku. Jakie służby miejskie za to odpowiadają? Wstyd dla przyjezdnych na mecz. W okresie letnim ze względu na temperaturę trzeba tą kabinę czyścić raz na 2 tygodnie

2017-05-22:
crowley: Do pablo, warto sprawdzić wcześniej o czym się pisze. Orlicy to grupa wiekowa w której obywa się dany turniej, tych grup jest już dość sporo w naszym LKSie a ostatnio nawet i żeńska drużyna. Gramy na naturalnej murawie co nam też daje pewne korzyści bo to zupełnie inny typ nawierzchni niż dywan na orliku. Nie zmienia to faktu że przydało by się boisko typu orlik. Na przyszłość wyposażmy się wpierw w odpowiednią wiedzę która pomoże nam wypowiadać się w sposób elokwentny nie głosząc dziwnych teorii spiskowych. Pozdrawiam


2017-05-18: pablo: Turniej orlika hehe. Śmieszne. Skoro turniej orlika to powinien odbywać się na pięknym orliku a nie na staroci jabłonowskiej. Ale w Jabłonowie jak to w Jabłonowie. Miał być orlik a co najwyżej jest wycieraczka za halą gimnazjum i to jeszcze z jedną bramką. "Nowy styl gry w piłkę. Do jednej bramki" Jest to po prostu żenada żenada i jeszcze raz żenada!!!

2017-05-18:
Mieszkanka: W Miejscowosci Gorzechowko zrobiono tkz.fitness moze jak i w Gorzechowku tak i w Konojadach by sie przydało zrobić napewno wiele Mieszkańców było by zadowolonych gdyby powstał tak i u nas.

2017-05-18:
Waldek: Pytanie do burmistrza kiedy bedzie prawdziwy chodnik dla pieszych a nie tylko podjazdy przed bramami na ul Wojska Polskiego? Znowu jakies buble sie robi i niedokonczone sprawy partactwo

2017-05-18:
Pobożny: Na te festyny to trzeba przychodzić z różańcem?

2017-05-18:
cypis: Witam. Mamy nadzieję ,że wkrótce zakończy się remont ul.Przemysłowej, bo wkrótce będzie więcej łat i poprawek jak asfaltu. Pozdrowienia dla firmy wykonawczej...


2017-05-13: Wokulski: Brawo dla PkoBp za WPŁATOMAT w Jabłonowie. Wielu mieszkańców miasta i regionu oszczędzi swój czas. Zarówno osoby korzystające z wpłatomatu jak i niekorzystające bo dzięki tym pierwszym zmniejszą się kolejki do kas banku.

2017-05-13:
ja: do mieszkaniec: proszę sobie poszukać w internecie występów Dari z Jabłonowa a nie pisać głupoty


2017-05-12: lee: Wszystkiego naj naj naj lepszego wszystkim strażakom życzę i dziękuję za wkład w poprawę bezpieczeństwa w Naszej Pieknej gminie.

2017-05-12:
mieszkaniec: Dziś rano przeczytałem artykuł w czasie Brodnicy o mieszkance naszej gminy Pani Darii. Jestem pod olbrzymim wrażeniem talentu i z ciekawością będę śledził rozwój kariery. Dlaczego takie talenty nie są promowane przez naszą lokalną instytucję?


2017-05-11: zbich70: W kwestii czarnego auta: zacząłem temat, więc go zakończę. Nikt nie zabrania poruszania się po drogach publicznych pojazdem dopuszczonym do ruchu. Jednak trzeba zachować jakieś zasady współżycia społecznego i nie uprzykrzać życia innym mieszkańcom. A ów kierowca robił to z premedytacją. Dysponując maszyną o niebagatelnej zapewne mocy, wielokrotnie krążył po mieście, celowo wciskając gaz do dechy żeby zrobić jak największy hałas, żeby "zamielić" kołami, żeby "zadryftować" na skrzyżowaniu czy parkingu, żeby sypnąć spod kół piaskiem lub kamykami na pieszych i inne auta - tylko po to by zwrócić na siebię uwagę. Cel osiągnął, więc wystarczy. Ponieważ od publikacji postu do dziś, ów kierowca zaniechał swoich ekscesów i pokazał, że jednak potrafi w sposób cywilizowany (bez "szpanu" i "lansu") poruszać się po ulicach Jabłonowa, temat można uznać za zamknięty. Pozdrawiam.

2017-05-11:
Miś: Do pysi: tchórz pisze się przez o z kreską, to na początek. Ktoś prędzej tu na forum pisał o czytaniu ze zrozumieniem. Osobiście mi to wisi ile rundek robi dookoła miasta, chodzi mi o popisy na parkingu przed sklepem, i to nie tylko o ten samochód, ale także o innych kierowców, którzy w podobny sposób szaleją w tym miejscu. I to tyle z mojej strony.

2017-05-11:
JJ: do Rodzic: Dziękuję za miłe słowa! Cieszę się, że ktoś odebrał to w ten sposób :)

2017-05-11:
Ślepy: Ja też chcę chce sobie pojeździć TERNO po osiedlu oczywiście bez bebechów.

2017-05-11:
Mieszkaniec: I co ? Każdy może sobie gwałtownie ruszać samochodem i wywalać kamienie spod kół ? Każdym pojazdem można wyrządzić komuś krzywdę. Nie musi to być wcale wielki czarny pikap. Życzę nam więcej rozsądku.


2017-05-10: pysia: Się uczepiliście właściciela czarnego auta, za wasze nie jeździ sam kupił auto za własne pieniądze a wy tak mu zazdrościci? Masz coś to powiec mu to a nie na forum opisujecie tchurze. Są ważniejsze sprawy od tego kto czym jeździ. Zajmicie się chodnikami. A dla czego nie ma drogi na ul Kwiatowej? Burmistrz obiecał, że powstanie droga a teraz co?

2017-05-10:
grubas: chcesz ciszy to wyprowadź się do lasu. miasto ma to do siebie, że jest głośne. a teraz idę zdjąć tłumik, żeby bardziej hałasowało bo też mam terenówkę i też czarną. pozdrawiam narzekaczy!


2017-05-09: Rodzic: Teraz w niedzielę na Komunii Świętej śpiewała taka Pani Psalmy. Gratuluję pięknego głosu i odwagi. Super wrażenia!

2017-05-09:
mysia: Zadne glosne motory !Niech Policja sie wezmie do roboty i wlepia kary i niech miasto bedzie wreszcie ciche !Mamy dosyc tych szalencow na naszych ulicach!

2017-05-09:
ony: do pipta czytaj ze zrozumieniem pozdrawiam

2017-05-09:
mysiapysia: do mieszczuchów!!! Ludzie co wam przeszkadzają chodniki prowadzące w strone wsi, nie pomyśleliście ze to własnie z wiejskich podatków sa te wszystkie chodniki miejskie i inne tego typu udogodnienia! nam sie też nalezy troche wygody...


2017-05-07: pipta: czytam o czarnej terenowce.to za chwile głośne motory tez nie będą mogły jeździć.poprostu żal wam tyłki ściska.

2017-05-07:
Witam chciałam zapytać czy będzie jakaś zabawa taneczna w maju w Jabłonowie?


2017-05-06: Mieszkaniec: do osiedlak : na drodze do Kamienia była już tragedia i to nie jedna a chodnika ( ścieżki rowerowej ) jak dotąd nie ma . Pozdrawiam serdecznie.

2017-05-06:
mysiapysia: Po co porobiono chodniki kolo Zamku kolo wlodazy?Czemu w miescie na Osiedlach Burmistrz nie robi chodnikow to skandal!

2017-05-06:
mieszkaniec: do mieszkańca gminy-I bardzo dobrze,spokój cisza a pogoda fatalna .Myślę że formuła festynów sie wyczerpała ,większość i tak spędza wolny czas kameralnie w śród swoich znajomych

2017-05-06:
Miś: Do Katarzyny :szkoda że nie miałaś okazji widzieć jak ten samochód, a właściwie jego kierowca, jeździ po parkingu przed biedronką, zero wyobraźni. Jakby jakieś dziecko wybiegło spomiędzy samochodów to mogło by się to źle skończyć.


2017-05-04: Katarzyna: do zbich70: to co Kierowca ma jeździć bez dodawania gazu? Czy chodzić piechotą, bo dźwięk jego silnika się nie podoba? Dla wyjaśnienia to nie mój samochód, ale uważam, że każdy jeździ czym chce i na co go stać. Ludzie jeżdżą motorami, cichymi hybrydami albo właśnie ryczącymi olbrzymami, a inni rowerem.

2017-05-04:
mieszkaniec gminy: Od 60 lat nie było jeszcze tak beznadziejnej majówki w Jabłonowie... Wstyd !!!

2017-05-04:
mieszkanka: Jestem za tym aby chodnik powstał na osiedlu Jabłonki.

2017-05-04:
osiedlak: Boze ile lat prosimy o chodniki na ul.Wojska Polskiego i na Osiedlu Jablonki szalenstwo nie ma gdzie sie schowac przed samochodami. Na Osiedlu Jablonki samochody pedza z 60 km na godzine! Az bedzie tragedia Burmistrzu wezcie sie za chodniki!


2017-05-02: kropka: Jestem zdania, że na ośiedlu Jabłonki powinien stać znak drogowy ograniczający prędkość do 20km\h dlatego że jest tam wąska droga, brak chodnika a nie którzy jadą jak szaleni ile Bozia dała na liczniku i nawet nie patrzą, że nie ma gdzie zejść a zwłaszcza kobiety z wózkami. Nawet policja powinna ukryć fotoradar to by mandaty się posypały.

2017-05-02:
zbich70: Do właściciela czarnej terenówki (dodge ram, czy coś podobnego): Wszyscy mieszkańcy Jabłonowa już dowiedzieli się, że stać cię na taką furę. Ale nie musisz tego obwieszczać kilka razy dziennie krążąc po mieście i rykiem wydechu eksponować swoje ego. Zwróć też uwagę, że wciskając gaz nie tylko robisz hałas, ale też sypiesz na przechodniów tym co leży na jezdni.


2017-04-30: D: Proszę o pomoc. Dnia 28.04.2017 około godz. 20.15 na ulicy Bołtucia zgubiono małą czarną, damską torebkę a w niej telefon Sony Xperia kolor biały.Na uczciwego znalazcę czeka nagroda . kontakt 607797884


2017-04-29: Gimnazjum: Uwaga!!! Dnia 02.05.2017r. (wtorek) gimnazjum zamknięte.
Dyrektor Gimnazjum E. Zielaskowska


2017-04-28: cz.: Sala przed zwaleniem gałęzi na dach miała aktualny przegląd wykonany przez upoważnioną osobę (oczywiście jej użyteczność i wygląd pozostawiał wiele do życzenia). Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwoliłby wpuścić dzieci do niesprawdzonego budynku.


2017-04-27: misiapysia: do Katarzyny: nie wolno zatrudniać do Urzędu tylko osoby zamieszkujące na terenie danej Gminy, zgodnie z art 11.1 ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008 r. nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze, jest otwarty i konkurencyjny.

2017-04-27:
mysiapysia: do mieszkaniec: sala gimnastyczna jest w opłakanym stanie, nie była remontowana od czasów dyrektora Szygorskiego wolę aby moje dziecko nie miało zajec z wychowania fizycznego niż miałoby się na nie zawalic pół budynku. Mam nadzieje ze skoro gimnazjum jest wygaszane to wlasnie tam bedzie miesciła sie szkola podstawowa z ormalna sala gimnastyczna

2017-04-27:
mieszkaniec: do Katarzyny. jak zatrudnia się z jabłonowa to mówią że swoich że po rodzinie jak z Mileszew to jeszcze gorzej no to może i dobrze że z poza gminy .


2017-04-26: Katarzyna: Nawiązując do wyników konkursu na stanowisko urzędnicze w gminie - to już nie ma w naszym powiecie nikogo kompetentnego? Dlaczego w innych gminach, np. Chełmża, do Urzędu Miasta zatrudnia się wyłącznie mieszkańców miasta, natomiast do Urzędu Gminy wyłącznie mieszkańców Gminy, takie osoby są traktowane priorytetowo. Uważam, że jest to dobra polityka.

2017-04-26:
Mieszkaniec: Czy to normalne , że uczniowie naszej podstawówki nie mają wychowania fizycznego?


2017-04-24: xxx: Orientuje sie ktoś kto jest bezpośrednio odpowiedzialny za Park kolejowy ? Lokomotywa biednieje w oczach i czy przypadkiem nie miała ona świecić i gwizdać ? :) Troche zaniedbany ten projekt...


2017-04-21: Zdziwiona: Witam wszystkich. Jakież było moje zdziwienie kiedy wiedziona załatwienia potrzeby w naszym kochanym Jabłonowie i wchodząc do Urzędu Gminy gdzie zawsze można było to zrobić, zastałam drzwi zamknięte na klucz! No niby klucz można dostać w każdym pokoju, ale kiedy chce się siku to jeszcze mam latać po pokojach i prosić o klucz? Nie rzadko zdarza się że nie ma kogoś w pokoju i trzeba szukać w następnym. Komu to przeszkadzało gdy było otwarte non stop? Teraz to już nigdzie nie można załatwić potrzeby bez jakiś przeszkód.

2017-04-21:
Paula: Zgłoś go do schroniska Reksio nr tel 564982629. Lub do gminy nie wiem jak się nazywa ten Pan z urzędu ale odrazu powiadamia schronisko i przyjadą po pieska. Ja tak zgłosiłam pieska który się błąkał i za 2 godziny go zabrali.


2017-04-20: Paula: Witam- od kilku dni w rejonie ulicy Wąskiej, Rynek błąka sie mały rudy psiak / niemal szczeniak/ . Słyszałam , ze został on wyrzucony z samochodu.Mam już psa więc nie mogę przygarnąć kolejnego - może ktoś przygarnie biednego psiaka?


2017-04-17: mieszkaniec konojad: drodzy mieszkancy przystanek autobusowy to nie pub czy bar gdzie możesz wypić piwo,czy też inny alkohol.przystanek to też nie miejsce jako toaleta publiczna by załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne-przystanek autobusowy w tejże okolicy to przystanek z którego są zabierane dzieci do szkoły....wstydżcie się co niektórzy myślą,że to toaleta czy pub.!


2017-04-14: Plebiscyt: Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza również staruje w plebiscycie Strażak Roku. SMS pod nr 72355 o treści DRU.29
Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT. Czytaj więcej:
http://www.pomorska.pl/plebiscyty/strazak-roku/a/strazak-kujaw-i-pomorza-wybieramy-najpopularniejsza-mlodziezowa-druzyne-pozarnicza,11961556/


2017-04-13: UMiG: Wyniki naboru na stanowisko urzędnicze w wydziale podatkowo-finansowym UMiG: http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jablonowo/5149.jpg

2017-04-13:
mieszkaniec: a mnie nie wydaje się by udostępniać obraz z kamer to dobry pomysł- nie chcę by szersze grono mieszkańców monitorował np. czy idę lub nie do kościoła . Kamery są zamontowane do identyfikacji tablic rejestracyjnych i twarzy osób i niech tak zostanie że wgląd w nagrania ma kilka osób.


2017-04-11: Jola: Widzę, że uruchamia miasto monitoring-super sprawa-ale mam nadzieję, że idąc śladem innych miast pomyśli Urząd o możliwości popatrzenia sobie na rodzinne miasto na żywo. Byłoby SUPER pewnie wiele osób ucieszy to- nazwijmy to patriotyzm lokalny -tak ja ja wiele lat temu "wyjechało się za chlebem" i chociaż w ten sposób z łezką w oku można popatrzeć. Pozdrawiam Jabłonowiaków.

2017-04-11:
CYPISEK: Witam jak tam sprawa chlewni w Mileszewach?Czy są już jakieś nowe informacje?


2017-04-07: Plebiscyt: http://www.pomorska.pl/plebiscyty/strazak-roku/a/strazak-kujaw-i-pomorza-powiat-brodnicki-wyniki,11960478/
- OSP Jabłonowo Pomorskie (OSP.25) SMS pod nr 72355 o treści OSP.25,
- Bartłomiej Nawalaniec, Jabłonowo Pomorskie (OCH.119) SMS pod nr 72355 o treści OCH.119
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO GŁOSOWANIA:) (Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.)

2017-04-07:
zoro: Szanowni Państwo polityka to bardzo niewdzięczny temat. Wiedzę pobieramy z dostępnych mediów, głównie TV, która to w zależności od kanału jest opłacana, a zatem płatnik kształtuje naszą świadomość zgodnie z jego wizją. Dlatego spróbujcie posłuchać na Youtub lub na żywo TV internetowej idzpodprad, którą to finansują internauci. Panowie codziennie relacjonują wydarzenia polityczne w sposób niezależny, ostry i dowcipny. Jeśli trzeba to skrytykują Morawieckiego i w równym stopniu Kijowskiego czy Schetynę, a nawet Papieża. Zwracają uwagę na fakty których człowiek nie jest w stanie sam wychwycić oglądając tylko TV. Dodam tylko, że obydwu Panom mimo, że są pochodzenia tatarskiego to My rdzenni Polacy patriotyzmu możemy pozazdrościć.

2017-04-07:
mieszkaniec Wesołej: Jak nie wiesz to nie pisz głupot czemu ulica Wesoła jest Ulicą Wesołą


2017-04-04: Zgroza: W Olsztynie na urzędowej liście ulic do dekomunizacji (pod naciskiem radnych PiS) znalazły się m.in. ulice Jacka Kuronia i Marka Kotańskiego. W Jabłonowie wszystkie nazwy ulic są OK. No może poza ulicą Wesołą. Podejrzana nazwa, bo komu za komuny było aż tak wesoło? Proponuję nową nazwę - ul. Głupoty. Ta, jak się okazuje, jest ponadczasowa. Zgroza.


2017-04-03: fakir: PIS to oczywiście marna partia jak wszyscy socjaliści ale PO to gangsterzy o czym świadczą ujawniane afery choćby w samej Warszawie.Oczywiście są partie i programy wolnorynkowe,a tylko takie mogą zbudować silną gospodarkę i możliwość bogacenia się obywateli ale jak widać obywatele chcą nadal niańki i wierzą w durny mit,że to rząd coś da i daje.Otóż rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy,ma tylko te,które ukradnie obywatelowi.


2017-04-01: Anty PiS: Brawo dla moderatora! Czas skończyć z tą poprawnością polityczną! PiSland niszczy ten kraj ,a ludzie milczą! Czas zacząć działać i usunąć tych oszołomów z od koryta! Pozdrawiam.

2017-04-01:
Moderator: Witam. Myślałem nad żarcikiem prima-aprilisowym, ale nie jestem w stanie przebić dowcipów, jakimi raczą nas rządzący. Macierewicz mówi, że jesteśmy bardziej bezpieczni, nawet bez generałów i śmigłowców, Zalewska wmawia, że nikt z nauczycieli nie straci pracy, choć Pięta chce tę całą czerwoną lumpeninteligencję wywalić na pysk, Duda i Szydło udają, że są niezależni, Szyszko tworzy "kliny napowietrzające" wycinając co się da, Ziobro sugeruje, że OBWE to dyletanci, pani od "flaków i pyz gorących" przekonuje, że w jej trybunale jest nieźle i będzie jeszcze nieźlej, a bez Waszczykowskiego kabarety dawno poszłyby z torbami. Jeden wielki nie kończący się prima-aprilis. Mimo to "AszDziennik" wysilił się na żart i pisze, że rząd przeżywa kryzys kadrowy, bo zaczyna brakować idiotów do obsadzania ważnych stanowisk. Też mi żart... Otóż z całą pewnością idiotów nie zabraknie, a zwłaszcza po reformie edukacji. Pozdrawiam i polecam:
http://deser.gazeta.pl/...prawdopodobnie-ostatnie-prima-aprilis-w-polsce-pis-chce.html


2017-03-31: mieszkaniec: Na dworcach województwa kujawsko-pomorskiego w tym Grudziądza Jabłonowa Pom , Chełmży, Torunia, Bydgoszczy i innych miast regionu pojawi się zabytkowy skład ciągnięty przez zabytkowy parowóz. 9 Kwietnia -KLIMEK: Grudziądz - Jabłonowo Pomorskie - Grudziądz


2017-03-30: Moderator: Witam serdecznie. Chciałbym zwrócić uwagę, że anonimowe przysyłanie linków to zwykły spam. Takie posty trafiają do kosza. Niemniej, linki, które wczoraj wywołały małą burzę w necie są obecne na stronie https://www.facebook.com/Jablonowo


2017-03-28: Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim: Zapraszamy do Astrobazy w każdą środę od godziny 20 do 22.


2017-03-27: Grześ: Przed pocztą i dworcem ciemności i znak drogowy ukradli... Czekać tylko aż kogoś okradną lub pobiją..


2017-03-13: Małgorzata Maciejewska, stomatolog: Drodzy Rodzice, zespół naszego gabinetu zaprasza Wasze dzieci na przeglądy stomatologiczne z informacją o stanie zębów. Po przeglądzie proponujemy objęcie dzieci bezpłatną kompleksową opieką stomatologiczną (posiadamy umowę z NFZ):
- zalecenia higieniczne i dietetyczne,
- profilaktyka próchnicy (lakierowanie i lakowanie zębów),
- leczenie próchnicy, badania kontrolne,
- skierowanie do lekarza ortodonty.
Patronat akcji: Przemysław Górski - Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie
Współpraca: Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i przedszkoli naszej gminy. Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 0- 3 otrzymają informację pisemną od nauczycieli. Rodzice dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola (wiek od 6 miesiąca życia do lat 6) mogą zgłaszać się telefonicznie bezpośrednio do gabinetu.
Praktyka Stomatologiczna Małgorzata Maciejewska ul. Prosta 6, Jabłonowo Pomorskie tel: 56/ 495 93 26


2017-03-09: Waldek: Kiedy ruszą prace na ul.Wojska polskiego tj ,budowa chodnika i remont kanalizacji?

2017-03-09:
anonim: wiadomo co będzie robione w jabłonowie,tam gdzie wycieli drzewa , między księgarnią a urzędem miasta i gminy ?

2017-03-09:
Ona: Jaki jest nr na pogotowie do nas? Podobno nr zostal zmieniony? Pozdrawiam

2017-03-09:
Kamil: Jestem zdania, że każdy ma obowiązek sprzątania odchodów po swoich psach a zwłaszcza pewna Pani która uczy o tym. Pozdrawiam Panią, która powtarza sprzatajcie odchody po swoich psach. Mam nadzieje, ze Pani tez sprzatnie po swoim duzym piesku.


2017-03-05: Jola: Panie Bartku, jak zwykle nie zawodzi Pan nas. Co za KUNSZT -celowo piszę dużymi literami- bardzo przyjemnie ogląda się Pozdrawiam :-)))

2017-03-05:
Mieszkaniec Konojad: Ostatnio zostały załatane dziury w drodze asfaltowej jakimiś kamieniami. Mam nadzieję że tylko na chwilę.... Czytałem ostatnio gazetę i każdy kierowca może żądać od gminy odszkodowania za np. stłuczoną szybę przez kamień na jezdni a u nas kamienie sami sobie sypiemy. Ten kto wpadł na ten pomysł niech sam płaci odszkodowania kierowcom. Pozdrawiam

2017-03-05:
anonim: do anonima: jeszcze raz zwracam się z prośbą do anonima by podzielił się wiedzą gdzie i co planują na wakacje ?? bo jak by co to będzie wiadomo gdzie jechać ?? nie daj się prosić .


2017-03-02: Tubylec: U nas jest zawsze fajnie. Każdy coś dla siebie znajdzie. Ja bynajmniej znajduję. Raz coś dla tych , raz dla innych. Ja się nie nudzę. Dziękuję oragnizatorom i wszystkim którzy mają chęci do działania. Nawet bardzo dziękuję gdyż domyślam się jak trudno zaspokoiĆ zapotrzebowanie rozleniwionego społeczeństwa. Serdecznie pozdrawiam. ;-)

2017-03-02:
anonim 2: do anonima-- a można wiedzieć gdzie i co planują ?? bo jak by co to będzie wiadomo gdzie jechać ???

2017-03-02:
mysiapysia: bardzo prosze pana burmistsza o przyjechanie i zobaczenie drogi polnej ktura niebyla remontowana przez kilka lat od strony nowej wsi do panstwa kielpikowskich

2017-03-02:
Edmund: Lepiej niech Gmina zrobi drogi i wazne rzeczy a nie wywalac pieniadze na niepotrzebne imprezy i marnowac publiczne pieniadze jak bylo w gminie od 1990 roku!Niepotrzebujemy Moto festiwali i imprez przy takiej biedzie i tak wielkich potrzebach!


2017-02-28: Anonim: Jestem bardzo ciekawy co z dniami Jabłonowa, czy powitaniem lata, będzie ktoś? W okolicach widać planują ciekawe wakacje, a co będzie u nas?


2017-02-23: Mieszkaniec: do mysiapysia: A mnie się wydaje, że burmistrz jest między innymi od tego aby zadbać o służbę zdrowia na terenie własnej gminy. Mieszkanie po stomatologu przy ul. Wąskiej stało niezamieszkałe przez dwa lata. Mieszkanie nie pracowało na siebie bo gmina musiała płacić za nie przez ten czas, a można było ściągnąć na mieszkanie stomatologa i każdy byłby zadowolony. Swoją drogą mysiapysia masz dzieci ? Przejedź się z cierpiącym dzieckiem busikiem, poczekaj w kolejce do dentysty i jak wrócisz pogadamy.


2017-02-22: Mieszkaniec: Witam mam pytanie w związku z narastającym zagrożeniem związanym ze smogiem z naszych piecy.Wiem iż eternit można zgłaszać i firma przyjedzie i zabierze z naszej posesji a czy w związku z tym istnieją jakieś dofinansowania do ocieplenia budynków czy też wymiany pokryć dachowych???


2017-02-16: mysiapysia: do mama: Widzę ma Pani internet, więc proponuje wyszukać w internecie gabinetu w Brodnicy/Grudziądzu, zadzwonić i się umówić. Pociągi i busy stoją otworem. Burmistrz nie jest od sprowadzania stomatologów :)


2017-02-15: mama: Panie Burmistrzu,gdzie mam się udać z dzieckiem do stomatologa,mamy Tylko jeden gabinet,w tym tygodniu też nieczynny.Nie mam auta żeby wsiąść i jechać szukać pomocy a praca nie zawsze na to pozwala. Czy będzie drugi stomatolog w naszym mieście?


2017-02-11: Anna i Radosław Więckowscy: Do CYPISEK: zaniepokoił nas ton Twojej wypowiedzi z dnia 21.01.2017 r. tu cytuję " ... Są pewne głosy sprzeciwu właścicieli ośrodków wczasowych nad jeziorem Wądzyńskim ale zbytnio bym się tym nie przejmował. " i zastanawiamy się czy otrzymujesz jakieś profity za popieranie tej inwestycji czy poprostu kieruje Tobą zwykła ludzka zawiść skierowana we właścicieli tych ośrodków, bo raczej nie chodzi ci ani o dobro ludzi tam mieszkających ani o dobro gminy. Zakładamy rownież, że nie jesteś, aż tak naiwny, żeby uwierzyć w jakiekolwiek miejsca pracy zarówno przy remoncie jak i późniejszym prowadzeniu tej działalności, która z założenia ma być nowoczesna i w pełni zautomatyzowana. Zarówno raporty jak i wszelkie symulacje, które przedstawiała firma inwestorska mają wiele niedociągnięć, więc na Twoim miejscu zbytnio nie powoływalibyśmy się na treści w nich zawarte, a ponad to mają one na celu pokazanie nam plusów tej inwestycji, a nie utwierdzanie nas w sensowności naszego sprzeciwu.
Na dzień dzisiejszy te tereny są bardzo atrakcyjne pod kątem turystycznym i mamy nadzieję, że tak pozostanie, a co więcej, że znajdzie się wiecej ludzi, którzy bedą tu chcieli zainwestować w działalność wczasową, bo tutaj Cię może zaskoczymy, ale właściciele ośrodków wczasowych płacą horrendalne podatki za prowadzenie " takiego luksusu ". Dodatkowo tego typu działalność nie dość, że przynosi korzyść finansową gminie to jeszcze poprawia jej wizerunek i atrakcyjność, czego zupełnym przeciwieństwem jest chlewnia.
Ktoś bardzo mądry powiedział nam kiedyś, że papier wszystko przyjmie i tak niestety jest też w tym przypadku, oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością. Wielu ludzi łudzi się, że powstaną miejsca pracy, że będzie tam wszystko idealnie tak jak jest w przedstawionym raporcie, ale przypuszczalnie nikt z nich nie ruszył tyłka, żeby zdobyć więcej informacji na ten temat czy porozmawiać z ludźmi, którzy znają to z własnego doświadczenia. To właśnie tacy ludzie przestrzegają nas przed tą inwestycją i dopingują w walce przeciwko niej, bo zaszkodzi ona nam jako mieszkańcom nie jako właścicielom ośrodków. Ośrodki się obronią, przykładem jest "Pod Bocianami", który powstał za czasów starej chlewni i funkcjonuje do dzisiaj, nasi goście rownież zadeklarowali, że bedą wracać pomimo wszystko. Tak, więc CYPISEK tu nie chodzi o ośrodki, ale o nas mieszkańców, którzy w odróżnieniu do wczasowiczów bedą musieli całym rokiem znosić uciążliwość tej inwestycji. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że otwarcie na nowo chlewni to inwestycja wieloletnia, która będzie dotyczyć nie tylko nas, ale rownież nasze dzieci. Dziś mamy jeszcze możliwość, żeby nie dopuścic do jej rozpoczęcia, gdy inwestorzy ruszą to nam nikt ani nic już nie pomoże. Nie boimy się walki o naszą przyszłość i mamy nadzieję, że RDOŚ w Bydgoszczy weźmie pod uwagę nie tylko dobro środowiska, ale rownież dobro mieszkańców.
Z pozdrowieniami Anna i Radosław Więckowscy
PS. My w odróżnieniu do Ciebie CYPISEK, nie wstydzimy się swoich poglądów podpisywać nazwiskiem

2017-02-11:
Waldek: Lata 90-te to była wielka szansa na rozwój Jabłonowa i całej gminy.Na nasze nieszczęście ,burmistrzem naszego miasta była osoba,która chciała zrobić z Jabłonowa sielskie miasteczko bez przemysłu czyli ekologiczną utopię i to się udało.Każdy z nas wie,że firma Bella chciała zbudować u nas swoją fabrykę co było by kołem zamachowym rozwoju.Jak wiemy,fabryka powstała w Brodnicy.Nie wszyscy wiemy również dlaczego tak wiele płacimy za wodę i ścieki.Otóż jako gmina to my zapłaciliśmy za oczyszczalnię z przestarzałą technologią i musieliśmy zakupić jeszcze raz to samo.Nikomu za to włos z głowy nie spadł niestety.

2017-02-11:
była mieszkanka: Witam wszystkich,mam na imię Anna i jestem byłą mieszkanką Jabłonowa. Chciałabym się podzielić moimi spostrzeżeniami po mojej ostatniej wizycie w moim ukochanym mieście. Odwiedziłam rodzinę po prawie dwóch latach. Byłam w szoku, że moje kochane miasteczko się zaczęło tak pięknie zmieniać. Zawsze ubolewałam, że zostajemy gdzieś w tyle, a tu takie miłe zaskoczenie. Byłam prawdziwie wzruszona. Drogi, oświetlenia itp. Brawo dla nowego, młodego Burmistrza.Życzę więcej sił i determinacji. Nie wiem dlaczego ten Pan jest tak przez niektóre środowiska szkalowany. Panie Przemku proszę się nie zniechęcać robi Pan dobrą robotę my, którzy przyjeżdżamy co kilka lat do naszego miasta widzimy to. Brawo i trzymam za Pana kciuki. Dużo Pan zrobił w krótkim czasie, a to początek, półmetek kadencji. Trzymam kciuki za Pana i za moje piękne miasteczko :) Doceniajmy to co mamy, a nie wciąż bezsensownie narzekamy... Inni już Jabłonowu zazdroszczą włodarza :)


2017-02-08: Przemysław Górski: W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi działalności Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w kontekście opublikowanego artykułu w lokalnej gazecie, dotyczącego postępowania sądowego w sprawie egzekwowania powstałych zaległości z tytułu czynszu najmu mieszkania komunalnego, toczącego się przed Sądem Rejonowym w Brodnicy pomiędzy Miastem i Gminą Jabłonowo Pomorskie, reprezentowaną przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, wyjaśniam, iż w tej sprawie nie udzielałem żadnych informacji ani komentarzy dziennikarzowi gazety „Czas Brodnicy”.
W tej sprawie dziennikarz gazety zwrócił się drogą mailową do Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim z prośbą o udostępnienie informacji w przedmiotowej sprawie. Pismem z dnia 17 listopada 2016 r., na podstawie opinii radcy prawnego Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim, Burmistrz odmówił udzielenia odpowiedzi w przedmiotowej sprawie.
Informacje jakie ukazały się w gazecie „Czas Brodnicy” w dniu 3 lutego 2017r. w artykule pt. „Były Burmistrz nie płacił i stanął przed sądem” zostały pozyskane przez dziennikarza samodzielnie. Z posiadanych informacji wynika, że dziennikarz uczestniczył w posiedzeniu Sądu Rejonowego w Brodnicy podczas rozprawy w dniu 19 stycznia 2017 r. gdzie przesłuchiwane były strony postępowania.
W związku z powyższym informuję, iż w tej sprawie nie udzielałem żadnych informacji ani komentarzy dziennikarzowi żadnej z lokalnych gazet.
Przemysław Górski
Burmistrz Miasta i Gminy
Jabłonowo Pomorskie


2017-02-07: Mirosław Jarzembski: Panie Bartoszu, fenomenalne zdjęcia! Gratuluję obecności, wrażliwości i warsztatu!

2017-02-07: Poli: Witam.czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego u Nas nie funkcjonuje instytucja apteki calodobowej?teraz w sezonie grypowym koszmarem jest posiadajac male dzieci jezdzenie do cbr po leki np w nocy.nie to ze sie czepiam.chcialabym tylko dowiedziec sie dlaczego u nas zadna z aptek nie pelni takiego dyzuru.za odp bede wdzieczna


2017-02-06: ZGKiM: Informacja o wywozie choinek z prywatnych posesji. Proszę o zgłaszanie adresów posesji, z których należy wywieźć choinki, do siedziby ZGKiM ul. Wigury 6 lub telefonicznie (56) 49 80 002


2017-02-03: mieszkanka: Czy będzie ew. odbiór wyrzuconych choinek z prywatnych posesji? Pytanie do zainteresowanych służb.


2017-01-27: Marek: osobiście współczuję osobom które będą mieszkać w najbliższym sąsiedztwie przemysłowych hodowli i jak się okazuje nie mogą z tym nic zrobić - bo mieszkają na wsi, mimo że większość utrzymuje się z pozarolniczej działalności. w mieście przeszkadza mi psia kupa na chodniku ,na wsi nie przeszkadza. ps.szkoda tylko że mimo alternatywnych rozwiązań usytuowania takich wielkich hodowli ( aby były mniej uciążliwe dla pobliskich mieszkańców )nie bierze się pod uwagę dobrosąsiedzkich stosunków zasłaniając się wyliczeniami, symulacjami i tym że jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone.


2017-01-26: pabi: śmieszna jest ta dyskusja na temat zamiaru postawienia budynku inwentarskiego w Piecewie. Jeść lubi każdy. Taki zrazik wołowy. Aż ślinka cieknie - ooo i nie śmierdzi. w Szoku jestem! Nowe miejsca pracy- tylko się cieszyć- może w końcu pewna część bezrobotnych, oczywiście tych którzy chcą pracować, znajdą dla siebie zajęcie, bo jak wiadomo żadna praca nie hańbi. A dodatkowo chciałam zauważyć ze obornik i gnojowica są jednym z lepszych nawozów naturalnych. Pozdrawiam ,,mysiapysia" jak dało się zauważyć eksperta w każdej dziedzinie, a głownie w rolnictwie.


2017-01-25: ona: Czytałam wpisy odnośnie chlewni i ja mam jedno zasadnicze pytanie - gdzie mają powstawać takie rzeczy, w mieście ? Gdzie jak nie na wsi rolnicy mają budować swoje "imperium" ? A poza tym to jakoś szynka, schabowe itd. na talerzu Państwu już nie śmierci i jest dobre ? A może mamy samych wegetarian w tym kraju, Jabłonowie i okolicach ?

2017-01-25: rolnik: Wiecie co, my przestaniemy hodować oraz uprawiać i po prostu będziemy bezrobotni i pójdziemy wtedy do Gminy oraz pomocy społecznej po zasiłek i może wtedy ,gdy doprowadzimy się do takiego stanu ludziom będzie pasowało . Może nawet nam będzie żyło się lepiej. dziękuję . Pozdrawiam ograniczonych .

2017-01-25: tomek: Do Mysiapysia, moze sama otworzysz jakąś firmę i zatrudnisz parę osób? :), jak nie to daj rozwijać się innym.

2017-01-25: relista: niektórzy widzą siebie jako znawcami wszystkiego a nie widzą czubka wlasnego nosa... proszę nie wypowiadajcie sie na temat czego może nie być wcale...mysiapysia spójrz na przyklad na fermy drobiu czy tez chów zamnkiety trzody chlewnej czyli od warchlaka do dorosłego osobnika-ludzie za Brodnicą prowadzą taki chów w innych województwach a szukasz dziury w moscie.. znajdz sobie na nowo temat darow w Jablonowie a czepiasz sie nie wiem czego-oficjalnie nic nie ma w Mileszewach a Ty sie gorączkujesz-skonczyłaś magistra w dziedzinie lekarskiej jesli tak to startuj za lekarza no moze cos inne Cię boli?

2017-01-25: mysiapysia: Najczęstszym argumentem zwolenników dużych ferm są nowe miejsca pracy i dodatkowe wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków. Niestety, dopiero po uruchomieniu instalacji okazuje się, że z kilkudziesięciu obiecanych etatów stworzonych zostaje kilka, a w najlepszym wypadku kilkanaście nowych miejsc pracy. Przemysłowe metody chowu zapewniają minimalizowanie kosztów produkcji między innymi z tytułu mechanizacji hodowli. Stąd niejednokrotnie z obiecanych wpływów do budżetu gminy pozostaje jedynie podatek rolny od posiadanych gruntów. Istnieją także przykłady, kiedy siedziba spółki posiadającej fermę - wbrew wcześniejszym deklaracjom - została przeniesiona z gminy wiejskiej do dużego miasta, w którym mieszkają jej zarządcy.

2017-01-25: Katarzyna: do Mysiapysia: a wodę z Lutryny pijesz bezpośrednio? Niedawno miałaś na forum pretensje, że w Jabłonowie nie ma miejsc pracy. Każdy zakład przetwórczy generuje zanieczyszczenia i najważniejsze odpowiednio je zabezpieczać i oczyszczać. Gdyby w hodowli pojawił się tasiemiec lub inny pasożyt, to taka hodowla też ponosi z tego tytułu straty i każdy mądry hodowca zapobiega takim przypadkom. Zwierzęta są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Obecnie rolnicy nawożą gnojowicą pola i jakoś nikt ich za to do sądu nie podaje.

2017-01-25: mm: Matko co za sianie fermentu, dziwne że jakoś Dania czy Niemcy nie odchodzą od produkcji zwierzęcej tylko występuje trend wzrostowy i jakoś tam ludzie nie narzekają... wiem, wiem inna mentalność :( lepiej niech rolniczy czy spółki zajmujące się hodowlą wygaszą działalność a mięso sprowadzajmy z zagranicy to nam nie będzie śmierdzieć... Wszystkie narzekania biorą się z niewiedzy. Jestem ciekawa czy osoby które tak narzekają na oddziaływania takich obiektów poczytały raport oddziaływania na środowisko, bo ja tak i nie widzę żadnego problemu aby wznowić hodowlę... Pozdrawiam i życzę miłej lektury


2017-01-24: realista: doCypiska:Z zasiłków, 500+ i innej takiej pomocy nie korzystam...Zamknięte zbiorniki na gnojowice..hmm jak będą pełne to gdzie ta gnojowice wywiązą?Automatyczne wyciągi. .hmm widziałeś kiedyś nieautomatyczny wyciąg. .to tylko logiczne myślenie

2017-01-24: realista: czytam te wszystkie wasze posty i niektóre są smiechu warte...przepraszam ale chyba osobie z nikiem mysiapysia nigdy nie będzie dobrze...najpierw chce by praca przyszła jej do domu-bo rzekomo trudno jest do pracy dojezdzac bo jak wczesniej pisala do pracy trzeba rano wstawać ,teraz jej przeszkadza reaktywacja chlewni...dobrze będzie jak zabiorą 500plus. ludzie opamiętajcie się...jak wszytko będzie zgodne z prawem to czego sie tu czepiać.ja bedę zadowolony jak gmina będzie mieć jakieś dochody zamiast nic...

2017-01-24: mysiapysia: nagle w Polsce zrobiło się głośno o smogu- bo nie da się nim oddychać! Ludzie zastanówcie się a smrodem można!? Tu również są substancje szkodliwe dla zdrowia!!!Przemysłowa hodowla zwierząt nie jest obojętna dla jakości i warunków życia ludzi mieszkających w bliskim sąsiedztwie ferm. Dzieje się tak głównie za sprawą uciążliwych odorów oraz zanieczyszczeń wód powierzchniowych i gruntowych w wyniku przenawożenia gleb. Ponadto, duża koncentracja odchodów zwierzęcych stanowi zagrożenie mikrobiologiczne. Wśród bakterii, jakie mogą przedostawać się do wód lub przemieszczać wraz z powietrzem są: gronkowce, pałeczki z grupy Coli, streptokoki fekalne, laseczki różycy, prątki gruźlicy, chorobotwórcze gronkowce i paciorkowce, wirusy pryszczycy oraz różnorakie grzyby i organizmy pasożytnicze (np. tasiemce).


2017-01-23: CYPISEK: Realista poczytaj raport oddziaływania na środowisko a później coś powiedz ale mądrego.Mieszkam niedaleko tej chlewni i nie bojkotuje reaktywacji tej inwestycji.Ludzie mieszkają daleko od chlewni i już wiedzą co będzie.Stara ferma była trochę uciążliwa ze względu na technologię jaka była.Otwarte zbiorniki na gnojowicę i brak mechanicznych wyciągów.Żal mi ludzi którzy nie mają o czyms pojęcia tylko piszą bo piszą.Może tak trzy biedronki i dwa polomarkiety niech postawią tylko jak zabiorą 500+ i ograniczą zasiłki to ciekawe za co będziecie tam kupować.

2017-01-23: Katarzyna: Bardzo dobrze, że ktoś chce inwestować w tę zapomnianą gminę, nawet jeżeli są to hodowle zwierząt. W końcu jesteśmy typowo rolniczym obszarem. Nie bądźmy na wszystko na "NIE"! Gdyby elektrownie budowali albo inny zakład o szkodliwym oddziaływaniu, to by było zdecydowanie gorzej. Dla niektórych chyba lepiej, jak nic się nie dzieje.

2017-01-23: realista: do Cypiska.Chyba nie wiesz co piszesz,nie masz wyobraźni co oznacza 10 tys świń w jednym miejscu,nie masz pojęcia o fetorze unoszącym się przynajmniej do konojad.Wiec proszę zacznij się przejmować ludźmi, bo tobie taki smród tez może się przytrafić.

2017-01-23: Jablonowiak: Za te marnotrastwo w Mileszewach odpowiada poprzednia wladza w Jablonowie!Gmina utopila miliony w te budowy a teraz mamy dlugi!!

2017-01-23: Jan O.: Do Mieszkańca: Stajnie na placu obok Urzędu Gminy nie są potrzebne, gdyż subtelnego uroku centrum Jabłonowa dostarczają wydaliny z kloak przeuroczych gołąbków, mających swój "domek" na ulicy Głównej. Ach te miny na kostce brukowej... artystyczna mozaika na asfalcie... emocjonująca niepewność, czy wilgotny kleks nie przyozdobi za chwilę buta, maski samochodu lub nie spłynie rzadką posoką po łysinie... Jeśliby zadrzeć głowę do góry, można się tylko domyślać koloru parapetów mieszkańców, niekoniecznie współgrającego z elewacją... Wszystko to piękne połączenie działalności człowieka z siłami natury.


2017-01-22: mieszkaniec: Ciekawe czy ten post zostanie usunięty?...Dobrze by było by obiekt po fermie został zagospodarowany puki jeszcze cos jest,póżniej nic z niego nie będzie.Tak było w przypadku bloków w Mileszewach-fakt one mają jakiegoś wlaściciela. Szkoda tylko, że nikt nie pamięta planów budowy szkoły przy tych blokach gdzie teraz jest rzekome boisko-były tam fundamenty zbrojeniowe... Szybko to uległo zapomnieniu a ile funduszy na to utopiono i nikogo to nie obchodzi...


2017-01-21: CYPISEK: Dziękuję za informację czytałem cały raport o odziału chlewni na środowisko i jeśli zrobią tak jak w tym raporcie napisali to warto dać im szansę bo za parę lat zostanie z tego ruina i nawet nikt nie będzie chciał tego posprzątać.Będzie praca dla ludzi przy remoncie i później przy świnkach.Są pewnie głosy sprzeciwu właścicieli ośrodków wczasowych nad jeziorem Wądzynskim ale zbytnio bym się tym nie przejmował.Pozdrawiam.

2017-01-21: mieszkaniec: Chlewnie w Mileszewach, obora w Piecewie, to może jeszcze postawmy kurnik od Grudziądza i stajnie na placu obok Urzędu Gminy do kompletu, to będziemy mieli piękną wizytówkę naszego miasta. Co do obory, to ile ludzi tam zatrudnią?, 2-3 osoby? W XXI wieku krowy same się doją.


2017-01-20: Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej: W dniu 26.01.2017(czwartek) w sali nr 4 o godz 16.00 w SP Jabłonowo odbędzie się posiedzenie Społecznego Komitetu Budowy Sali Gimnastycznej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w pracach Komitetu.
Pozdrawiam. Zbigniew Mikulicz

2017-01-20:
UMiG: INFORMACJA o postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na rozbudowę fermy trzody chlewnej w Mileszewach
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w prowadzonym postępowaniu na rozbudowę fermy trzody chlewnej w Mileszewach Firma AGRICON Sp. z o.o. ul. Jeziorna 16, 78-550 Czaplinek, wystąpiła o opinię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy wydał w dniu 23.08.2016r. negatywną opinią co do oddziaływania przedmiotowej inwestycji na środowisko. Natomiast RDOŚ w Bydgoszczy wystąpił do inwestora o wyjaśnienia i przedłużył termin ich udzielenia do 28.02.2017r. Do czasu uzyskania postanowienia RDOŚ w Bydgoszczy postępowanie jest ustawowo zawieszone.
Mając powyższe na uwadze w chwili obecnej na przedmiotowej nieruchomości nie są prowadzone prace związane z hodowlą trzody chlewnej.

2017-01-20: Stefa: Witam Chciałabym poruszyć problem oblodzonych chodników. Wczoraj - 19.01 około godziny 18 podróż z dworca PKP w stronę ulicy Głównej był koszmarem!! Samo wyjście z dworca zakończyło się się upadkiem nie mówiąc o reszcie przebytej drogi Jestem bardzo zawiedziona.. A przecież są od tego specjalne służby więc nie rozumiem czemu to tak wygląda. Czyżbym trafiła na nieodpowiednią godzinę na wyjście?

2017-01-20: niki: W Góralach niech ci postawią tego molocha to nie będziesz musiał nawet dojeżdżać, i jakie bezrobocie??? wszędzie szukają do roboty, a może myślisz że w oborze to ci kasy nawalą???

2017-01-20: andrzej: moja propozycja ściągnąć do naszego miasta inwestora który będzie świadczył usługi biurowe doradcze darmową pomoc prawną napewno nie będzie nikomu śmierdziało no i zatrudni się połowa mieszkańców naszej gminy ewentualnie niech pan Przemek zatrudni sobie kilkuset zastępców ludzie 21 wiek pozdrawiam


2017-01-19: DOROTA: Zebranie sołectwa Piecewo 24.01.2016 o godz. 16 w Coolturaku. Zapraszam :)

2017-01-19: realista: Do Justyny:Jeszcze trochę to pan burmistrz będzie musiał zrobić studia medyczne i jeżdzić na wizyty domowe...

2017-01-19: bezrobotny z Góral: Kiedy wrescie powstana w naszym miescie i okolicach miejsca pracy?Niech Gmina tworzy miejsca bo mamy ogromne bezrobocie moze ta obora ruszy i beda miejsca pracy .gdzie do kogo skladac ludzie maja podania i cv zeby tam pracowac?

2017-01-19: Inny rolnik: Mam pytanie kolego: Czy spółka ROLMIL to "rolnik"? Dajmy rozwijać się prawdziwym rolnikom mieszkającym z dala od miasta. Czy w oborze w pełni zautomatyzowanej wyposażonej w roboty udojowe znajdą zatrudnienie dodatkowi pracownicy? Czy jak napisano, gospodarstwo będzie w stanie opróżnić zbiorniki z gnojowicą w ciągu jednego dnia ? W praktyce wywóz tak dużej ilości gnojowicy może zająć kilka tygodni. A "zapach" gnojowicy unoszący ze zbiornika na pewno ucieszy działkowiczów biesiadujących w letnie wieczory przy grillu. Dodatkowo obsługa tak dużego stada będzie wiązała się z dużą ilością przejazdów ciężkiego sprzętu rolniczego jak i samochodów ciężarowych co może przyczynić się do niszczenia okolicznych dróg oraz skutkować może mniejszym bezpieczeństwem na tych drogach.

2017-01-19: CYPISEK: Witam czy zakończyła się sprawa reaktywacji fermy w Mileszewach?a jeśli tak to z jakim wynikiem.


2017-01-18: rolnik: przypominam Pani Doroto z całym szacunkiem, iż budowa obory to nie koniec świata, PIECEWO to wieś i czy się Pani z tym zgadza czy nie, tego faktu nie zmienimy. w najbliższym czasie dużo budynków inwentarskich zostanie wyremontowanych i odnowionych pod kątem hodowli. gdzie rolnicy mają rozwijać swoje firmy? wielu ludzi na pewno znajdzie tam zatrudnienie czy jest sens blokować inwestycję?

2017-01-18: anonim: kiedy droge zrobi burmistrz w Budziszewie?Sprawa była opisywana na forum przez naszych mieszkancow?

2017-01-18: Justyna: Pytanie do Burmistrza kiedy będzie urzedował stomatolog ,gdzie ludzie bezplatnie mają leczyć zęby w Jabłonowie? W koncu wszyscy placimy skladki na NFz!


2017-01-17: DOROTA: Witam. Zapraszam wszystkich mieszkańców Piecewa i najbliższych okolic do zapoznania się z informacjami odnośnie budowy budynku inwentarskiego - obory na terenie było PGR w Piecewie. Aktualnie stan bydła wynosi tam 176szt a po przebudowie ma wynosić 870szt! W związku z tak kontrowersyjną inwestycją w najbliższych dniach odbędzie się zebranie sołeckie na którym będzie również pan Burmistrz.
»»»
Obwieszczenie w sprawie budowy budynku inwentarskiego - obory, w ramach istniejącego gospodarstwa, na działce o nr ewid. 158 obręb Piecewo gmina Jabłonowo Pom


2017-01-15: E.K.: Dzień dobry- bardzo dziękuję Panu Moderatorowi za zamieszczone wspomnienie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z przed 10 lat - miło popatrzeć :-) Wielkiej Orkiestrze Świątecznej z okazji 25 Lecia życzę dalszych sukcesów, na przekór wszystkim malkontentom ,którzy dopatrują się w tym dziele czegoś złego. Jest to tylko raz w roku, a nie jak w niektórych instytucjach bez przerwy co już uważam za nieprzyzwoite :-)Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych ludzi w akcję Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy :-)

2017-01-15: mysiapysia: A co z przebudowa i modernizacja ulicy glownej kolejowej i sikorskiego? Rozmyslono sie czy cos umknelo mojej uwadze? Orientuje sie ktos w tej sprawie?


2017-01-14: Przemysław Górski: W związku z pojawiającymi się pytaniami nt. bieżącej działalności Miasta i Gminy oraz stanu zadłużenia budżetu przedstawiam Państwu informacje. Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie na dzień 31 grudnia 2016 r. osiągnęła zadłużenie w wysokości 11 681 330,92 zł, co stanowi 31,39% dochodów budżetu gminy. Dla porównania, zadłużenie miasta i gminy w poprzednich latach kształtowało się na poziomie:
1) 31.12.2010 - 46,06%
2) 31.12.2011 - 39,79%
3) 31.12.2012 - 41,81%
4) 31.12.2013 - 40,59%
5) 31.12.2014 - 41,72%
6) 31.12.2015 – 31,89%
W stosunku do roku poprzedniego zadłużenie gminy spadło jeszcze o 0,50%.
Mam nadzieję, że zmiany, które w ostatnim roku zaszły w mieście i gminie, oceniacie Państwo jako korzystne. Kiedy przygotowywałem listę najważniejszych, podjętych i wdrożonych przeze mnie działań, z czystym sumieniem mogłem stwierdzić, że rozpocząłem realizację większości postulatów zawartych w moim ośmioletnim programie wyborczym, a w wielu przypadkach przyjęte zadania udało się już zrealizować.
Pomimo tak wyraźnych oszczędności na przestrzeni ostatnich dwóch lat, stan finansów miasta i gminy nadal może niepokoić. Wskazać należy, że za poprzedniej kadencji emitując obligacje dodatkowo zadłużono miasto i gminę na kwotę prawie 5200000,00 złotych. Od 2016 r. rozpoczęliśmy spłatę 1000000,00 zł rocznie.
Odnosząc się do podnoszonych w środowisku miasta i gminy kwestii wydatków na działania promocyjne wyjaśnić należy, że na ten cel do 31 grudnia 2016r. wydatkowano kwotę 21233,16 zł. Dla porównania: w roku 2013 wydatkowano na ten cel kwotę 65869,66 zł, a w roku 2014 kwotę 41972,03 zł, w roku 2015 wydatkowano kwotę 21720,43 zł. Biorąc powyższe dane pod uwagę stwierdzić należy, że ten rodzaj wydatków został wyraźnie ograniczony.
W budżecie miasta i gminy na rok 2017 zaplanowano szereg istotnych i ważnych inwestycji, które mają być finansowane w oparciu o środki zewnętrzne w ramach perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 oraz środki własne gminy. Niezbędne na wkład własny gminy środki finansowe, ze względu na to że majątek gminy został w dużej mierze w poprzednich latach wyprzedany, pozyskane zostaną w formie obligacji i pożyczek tylko i wyłącznie na inwestycje, a nie na finansowanie bieżącej działalności. Jeżeli w roku 2017 udałoby się nam zrealizować 100% zaplanowanych inwestycji, to zadłużenie gminy na koniec 2017 roku osiągnie poziom 42,56%.
Na rok 2017 zaplanowano następujące inwestycje:
- budowa przyłączy wodociągowych,
- modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Buk Pomorski i Nowa Wieś II etap,
- modernizacja drogi w Płowężu („aleja dębowa”),
- modernizacja ul. Starej w Jabłonowie Pomorskim II etap,
- przebudowa drogi gminnej Nowa Wieś – Buk Góralski (tzw. „droga biskupia”),
- przebudowa ul. Wojska Polskiego, gen. Bołtucia, F. Chopina, Bohaterów Westerplatte, Krótka wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej,
- bieżące remonty dróg gminnych w powiązaniu z funduszami sołeckimi,
- zakup nowego ciężkiego wozu bojowego dla OSP Jabłonowo Pomorskie,
- modernizacja sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Góralach,
- dokumentacja pod rozbudowę Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim na potrzeby Szkoły Podstawowej w związku z likwidacją Gimnazjum,
- budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz remont infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie,
- termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Lembargu, Nowej Wsi,
- termomodernizacja Centrum Kultury i Sportu oraz Remizy Strażackiej w Jabłonowie Pomorskim,
- rewitalizacja części miasta Jabłonowa Pomorskiego wraz z budową centrum zabaw, sportu, wypoczynku i rekreacji w Jabłonowie Pomorskim.
Szanowni Państwo, Poczynione oszczędności, zaciągane zobowiązania pozwalają zgromadzić środki na wkład własny, potrzebny do realizacji inwestycji z wykorzystaniem środków z UE. Dzięki temu w najbliższych latach zarówno miasto jak i gmina będą mogły prężnie się rozwijać, inwestować i rozwiązywać problemy mieszkańców. Każde „100 złotych” wykorzystane na realizację projektów z udziałem środków własnych to dodatkowe „50 - 80 złotych” z Unii Europejskiej! Warto w ten sposób wykorzystywać pieniądze publiczne, tym bardziej, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z ogromu potrzeb.
Pozdrawiam
Przemysław Górski
Burmistrz Miasta i Gminy
Jabłonowo Pomorskie


2017-01-14: kasia: Tyle mowi sie o zwierzetach- ich krzywdzie. Nie szukajac daleko -doslownie na przeciw urzedu gminy- na ulicy Mostowej -w jakims pomieszczeniu znajduje ie pies. Nie widac go ale slychac bo ciagle ujada-wyje- nie wiadomo czy z glodu- z zimna czy z tesknoty.Pies jest gdzies zamkniety w jakims gospodarczym pomieszczeniu.Ludzie sa bez serca. Po co komus zwierze jesli trzyma sie go gdzies zamknietego? czymoze ktos zainteresuje sie losem psa?

2017-01-14:
Moderator: Siema! Jutro Wielki Jubileuszowy Finał WOŚP. Zobaczmy, jak to wyglądało 10 lat temu »»» 15. Finał WOŚP

2017-01-14: Podróżnik: Do Jabłonowiaczki. Proszę wybrać się do Torunia. Dworzec Miasto odstrasza.Kto podróżuje, ten wie. Czego oczekiwać w Jabłonowie :-)

2017-01-14: pacjent: Pytanie do - czy będzie stomatolog na ul. Głównej jak był do tej pory .Proszę o odpowiedż.

2017-01-14: Jerzy: Jeszcze pod koniec 2015 roku zadłużenie wynosiło ponad 10 milionów zł Cos trzeba zrobić ,żeby spłacić te długi one rosną w lawinowym tempie!


2017-01-13: Zenon Śmigowski: Do Edka i innych!!! W sprawie zadłużenia naszej gminy:
a/ dług na koniec 2016 roku wyniósł = 11.681.330,- zł przy dochodach gminy = 37.096.109,- zł, kredyty zaciągnięte w 2016 roku wyniosły = 2.875.000,- zł - spłaty zaciągniętych kredytów i pożyczek =1.428.760,- zł , odsetki od kredytów i pożyczek ok. 400.000,- zł, deficyt budżetowy ( wzrost zadłużenia) wyniósł 2.875.000,- zł
b/ plan na 2017 rok = zadłużenie 15.704.378,- zł przy planowanych dochodach = 36.896.555,- zł kredyty planowane (pożyczki, obligacje) = 5.500.908,- zł, spłaty zaciągniętych kredytów = 1.477.860,- zł, odsetki od kredytów ok. 400.000,- zł, planowany deficyt budżetowy = 4.023.048,- zł
Plan zadań inwestycyjnych na 2017 rok wyniesie = 7.774.786,- zł, z czego w zaokrągleniu na drogi = 4.236 tys. zł, na kulturę = 1.968 tys.zł, plac zabaw przy gimnazjum= 650 tys. zł.
W kwestii wyjaśnienia poziomu zadłużenia gminy. Za wysokość zadłużenia gminy odpowiada wyłącznie Rada Miejska w Jabłonowie, a więc radni. Burmistrz zgodnie z uchwałą budżetowa jest upoważniony do zaciągnięcia zobowiązań do wysokości 500 tys. zł. Decydujące w tej kwestii zdanie ma Komisja Finansów Rady Miejskiej, ale uchwały podejmują wszyscy radni.
Pomimo złożonych wniosków nie udało się ustalić (brak woli radnych) górnej granicy zadłużenia gminy, która byłaby bezpieczna dla naszej gminy.
Wszystkie dane podałem w oparciu o Wieloletnią Prognozę Finansową naszej gminy przyjętą przez Radę Miejską. Szczegółowe dane znajdują się w Budżecie na stronie naszej gminy.
Pozdrawiam Zenon Śmigowski


2017-01-11: Moderator: Przypominam informację z 5 grudnia o zmianie numeru konta dla opłat za wywóz nieczystości »»» więcej


2017-01-10: Viola: Nie trzeba do Grudziądza w Radzyniu jest piękne lodowisko, mała mieścina a ma takie z prawdziwego zdarzenia lodowisko

2017-01-10: mysiapysia: do Jabłonowiaczka: Dworzec należy do PKP a nie do Miasta Jabłonowo, dlaczego mielibyśmy inwestować miejskie pieniądze w własność przedsiębiorstwa?

2017-01-10: Waldek: Ponawiam pytanie ktore ktos zadal dla Burmistrza jaki jest dlug Gminy na koniec 2016 r?

2017-01-10: Mieszkanka: Co by nie zrobili to nie odpowiada to zawsze można samemu wodę wylać i będzie lodowisko po za tym super jest lodowisko od strony ul. Starej osobiście bylam i było dużo ludzi polecam

2017-01-10: Mieszkaniec: W naszej gminie chyba lepiej dla władzy jakby nie robiła żadnych remontów dróg itp. Jak się coś zacznie dziać to zaraz jest narzekanie. To, że są dziury na innych ulicach i inne. Lepiej siedzieć cicho na stołku. Ludzie jak długo mieszkam w Jabłonowie, to jeszcze nie widziałem tylu inwestycji. Do tych co chcą miejsc pracy: Żeby znalazł się inwestor, trzeba najpierw zadbać o to, aby teren był atrakcyjny. Między innymi, według mnie po to te remonty dróg. Spokojnie wszystkiego nie da się zrobić w jedną chwilę, a trochę w naszym Jabłonowie jest do zrobienia. Niestety. Pozdrawiam

2017-01-10: Mieszkaniec: mam pytanie, czy po mimo ze nasze władze gminne są w opozycji do Rządu, powstaną , zostaną zbudowane " MIESZKANIA PLUS"? Potrzeby są duże. Może jakaś sonda?

2017-01-10: Jabłonowiaczka: Jabłonowo wymiera ,mamy tragiczny stan dworca PKP wstyd ,jest niszczony ,nie remontowany ,nie malowany budynek tragedia wandale niszczą drzwi ,kasa wymarła ,brak biletów i ciepłej poczekalni z barem cos trzeba z tym zrobic by jak dawniej byl bar mozna bylo cos zjesc w cieple i kupic bilety!

2017-01-10: mieszkaniec Polnej: Na ulicy Polnej w kierunku Piecewa jest na drodze wiele dziur od kilku lat,prosze o naprawe bo kola mozna pourywać !!!

2017-01-10: marzena lizak: jak sie nie podoba lodowisko w jablonowie to do grudziadza zapraszam tam nie ma na co narzekac trzeba sie ciesszyc tym co jest moje dzieciaki maja radoche a co do niekturych szkoda gadac czy tak czy tak zawsze bd wam zle

2017-01-10: E.K.: Szanowna mieszkanko ,co się tyczy lodowiska powiem tak ; lepszy rydz ,jak wcale nic nieprawdaż :-) Pozdrawiam :-)


2017-01-08: mieszkanka: Witam ,odnośnie lodowiska uważam,że jest to jakas kpina :) Miejsce w ogóle nie przystosowane. Nie ma możliwości jazdy tam na łyżwach.Po przeczytaniu informacji udałam się tam z synem i tylko wielkie rozczarowanie... Maskara , masakra , maaaaasakra


2017-01-06: Mieszkaniec: Na ul. Wąskiej również wody nie było i nie wymieniona na liście ulic.

2017-01-06: Marcin: Panie Marku nie każdy ma ten komfort pospania do 9 . Większość wstaje dużo wcześniej do pracy lub innych zajęć i przez to nie budzi się z przysłowiową "ręką w nocniku".


2017-01-05: Marek: W dniach 2 i 3 stycznia 2016 roku Urząd Miasta i Gminy informował o przerwie w dostawie wody, w międzyczasie poszerzając listę ulic, na których nastąpi wspomniana przerwa. Niestety umknęła im tak mała uliczka jak "Nowy Rynek". Dzisiaj o godzinie 9.00 ludzie obudzili się z przysłowiową ręką w nocniku - bez wody. Grunt to dobra informacja albo "dezinformacja"


2017-01-04: Mieszkaniec: Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc jak cos sie w końcu w gminie dzieje to zaraz ludzie myślą ze zrobi sie wsxystko w jednym roku moim zdaniem dzieje się dużo i oby tak dalej


2017-01-02: CYPISEK: Zgroza nie ma się co dziwić i tysiące ludzi na całym świecie...w życiu sa pewnie tylko dwie rzeczy "smierć" i "podatki".

2017-01-02: Jerzy: Sprawa miejsc pracy w miasteczku ,czy coś ruszy ?czy Burmistrz się stara o nowych inwestorów ?Sprawa druga jak ma się zadłużenie Gminy ? A co z osobami na rencie czy ktoś o nich myśli w Gminie by ich wesprzeć na naszym rynku pracy? Czy w Jabłonowie ruszy program aktywizacjii osob na rencie?

2017-01-02: mieszkaniec gminy jablonowa: Witam. Jestem bardzo zadowolony oglądając to jak rozwija się nasze miasto, tzn. lampy w poszczegolnych wsiach, mam nadzieje ze te lampy beda montowane we wszystkich wsiach. Mieszkam we wiosce gdzie w terenie zabudowanym nie ma ani jednej lampy. Przydałoby się kilka. Pozdrawiam

2017-01-02: mieszkaniec: Po orkanie Barbara również przy ulicy Sikorskiego oświetlenie częściowo nie działa. Prosimy o interwencję.

2017-01-02: Mieszkaniec .Ciągle tylko narzekania a to żarówka nie święci studzienki nie tak pracy nie ma darów niema chodnik nierówny wam wszystkim już się w d....h poprzewracało .Proszę podać kiedy w gminie było tyle inwestycji co w tym roku. Upierdliwcy.


>>> poprzednia strona FORUM


Arek Pleszko
Arecki

Małgorzata Maciejewska
Gosia Krewniak

Łukasz Palicki
Jagged

Jan Grabowski
Jangra

Jaro Krajewski
Jaro

Jan Mirosław Nowakowski
J-M N.

Kamil Kalita
Kamil

Piotr Kulisz
kPiotr

Marek Prajs
Marqu

Michał Adamski
Michał Adamski

Ryszard Maciejewski
Moderator

Nikola Maćkowiak
Nikucha

Paweł Jagusz
Pablo

Paweł Orzech
Paweł

Mariusz Grabowski
Pipta

Przemek Górski
Przemek

Paweł Kuciński
Qciap

Krystian Kociela
Tanek


Zioł

statystyka

Zadaj pytanie on-line