FORUM JABLONOWO.COM
Wyślij swój post za pomocą poczty lub przez formularz  , ewentualnie gadu-gadu2021-06-15, mieszkaniec: Ja myślę że już i tak rodziny mają tyle dotacji tyle programów socjalnych że DOŚĆ . Ogarnijcie się rodzice małych i dużych rodzin .Co to znaczy że mały człowiek to tylko pampersy ? odpad to odpad i nikt nie będzie się licytować kto ile produkuje śmieci. Karta dużej rodziny funkcjonuje tylko dzięki przedsiębiorcom dającym upusty i nikt im tego nie refunduje . Robicie zakupy w Biedronce a mali sklepikarze którzy mogliby przystać do programu ledwo przędą , niech Biedronka uruchomi program Karty Dużej Rodziny tam przecież robicie zakupy


2021-06-14, Xxx: Mam pytanie,skoro rząd stawia na wyż demograficzny,pozakładali KDR,dlaczego gminy nie uwzględniają tego w opłatach za śmieci,wodę.Wcześniej opłaty były do 5 osób,później bez zmian,teraz wszystko od głowy,czy dorosły człowiek,czy noworodek(który tylko zużywa pampersy).Toruń jest większym miastem,płaca mniej za śmieci i do tego jeszcze honorują KDR.Warto to przeanalizować i proszę nie hejtować"wyprowadź się do Torunia,będzie taniej",bo nie o to tu chodzi,opłaty za wywóz śmieci jak za zboże,bez żadnych upustów dla dużych rodzin.


2021-06-13, Rodzic pracujący: Popieram mamę odnośnie przedszkola. Powinno mieć przynajmniej miesięczny dyżur w okresie wakacji. Co to jest 2 tygodnie dyżuru. Ludzie w pracy tyle urlopu nie dostają aby nawet miesiąc posiedzieć z dzieckiem w domu. Chciałam nawet dziecko na okres wakacji zapisać do Aniołkowa ale niestety mają tam komplet. Panie Burmistrzu czy naprawdę nic nie można z tym zrobić. Czy może rodzice pracujący mają napisać pismo do Kuratorium?

2021-06-13, Edward: Co to za dzienny dom pobytu w Jabłonowie Zamku , czy to dom starców? dla kogo to co tam bedzie sie dzialo?Ile to kosztowalo ?


2021-06-09, Rryszard.: Myślę że już czas skończyć te katolickie mądrości.Może lepiej idzmy się szczepić na cowid.

2021-06-09, Kwiatuszek: Do Pracująca: wiadomo że dla niektórych są tylko święta wolne ale bez przesady żeby w święta kosić trawę albo ciąć drzewo?


2021-06-08, Sabina: Do Ateisty - nie jestem ateistką ale brawo za ten post.Bardzo trafiony i oby bylo wiecej takich postaw. Tak potrzebna jest nam cisza ...wystarczy spiew ptaków.


2021-06-08, Kwiatuszek: Do misio a co to przeszkadza są też osoby wierzące i po drugie nikt nie blokował ruchu

2021-06-08, pracująca: Do katolika: Drogi Katoliku... Nie każdy jest wierzący i nie każdy świętuje Boże Ciało. Dla nie których święto to jedyny wolny dzień od pracy zawodowej gdzie można coś porobić koło domu... sama jak mam wolne a to przeważnie są tylko święta ogarniam mieszkanie i sprzątam.

2021-06-08, as: Dzień dobry mam pytanie czy można usunąć 4 komentarze z 3 i 4 czerwca ponieważ są trochę obraźliwe. Proszę o usunięcie.


2021-06-06, Misia: Do mysiapysia a to co przeszkadza że proboszcza słychać przez mikrofon było w Nowej Wsi jeździł z sakramentem

2021-06-06, Ateista: Katolikowi chodzi o zasady, o przestrzeganie pewnych norm społecznych. Nie lata się z kosiarką w święta, nie myje kostki karcherem by zwyczajnie dać szansę ludziom odetchnąć od codziennego zgiełku. Nie zawsze o chodzi o obrazę Bogów i czy i innych transcendentnych wyobrażeń. Jednym z aspektów dnia wolnego dla wszystkich jest wyznaczenie jednoczasowości odpoczynku od hałasu i obowiązków. Nie jest też wyrazem otwartości umysłu i chęci wczucia się w emocje innych jak się wystawia kolumny do ogrodu i częstuje wszystkich swoją wrażliwością muzyczną. Ludzie, dajcie szanse innym wsłuchać się w Swiat, pogapić się tępo w niebo i mieć chwilę na refleksje kim jestem i po co tu jestem... Pozdrawiam!

2021-06-06, Mieszkaniec: Dzień dobry! Z Bobrowa do Drużyn chodnik może być a z Kamienia do Piecewa nie może być? Ciekawe...


2021-06-04, zdziwiony: do katolik: kosiarka i traktor w święto są złe, ale do sklepu już można jechać? Coś podwójne standardy widzę ;)

2021-06-04, misio: do katolika: Proszę iść z tym na policje i nakablować do proboszcza :) A tak na serio co wam ludzie do tego. Jest XXI wiek i każdy ma prawo robić co mu się podoba w jakikolwiek dzień. Równie dobrze mogę odbić piłeczkę i napisać, że strasznie mnie denerwuje jako osobę niewierzącą wydzieranie przez megafon piosenek kościelnych i blokowanie ruchu ulicznego. Pozdrawiam ciepło i więcej dystansu i mniej krótkowzroczności życzę. Nie każdy z nas jest zagorzałym katolikiem ;)

2021-06-04, mysiapysia: do katolik: czegos nie rozumiem, kosciol w Plowezu, a proboszcza slychac w Nowej Wsi. Niezly sprzet...


2021-06-03, katolik: dziś 03.06.2021r Dzień Bożego Ciała ,dzień wolny od pracy , święto kościelne ,trwają procesje z Najświętszym Sakramentem z głośników po wsi rozchodzi się głos Proboszcza . Słucham ?! nie wierzę ?!! ktoś kosi trawę ,jest godzina 11.30 Nowa Wieś. Polska wieś Katolicka ,kosi trawę kosiarka spalinową odgłos nabożeństwa miesza się z warkotem kosiarki . Mijają minuty do kosiarki dołącza warkot traktorka koszącego trawę -to rolnik Taki małorolny ma czas cały tydzień ,ale nie ?! postanowił umilić wszystkim czas warkotem swojej maszyny w Dzień Bożego Ciała . Ale dzień się jeszcze nie kończy jadę do sklepu w Płowężu a tam Drodzy mieszkańcy Naszej Gminy co ??? Tną drzewo tną piłą spalinową tuż przy blokach mieszkalnych jest godzina 12.30 warkot niemiłosierny i to wszystko w Swięto Bożego Ciała.


2021-06-02, Mama: do mieszkańca: Nikt nie oczekuje aby to Burmistrz zajmował się opieką i wychowaniem naszych dzieci. Natomiast przedszkole jest jednostką podlegającą pod Urząd Miasta i mamy prawo domagać się tego aby przedszkole samorządowe w okresie wakacji pełniło dyżur dla dzieci rodziców pracujących. Tak jest w sąsiednich miejscowościach gdzie przedszkola są zamykane tylko na 1 miesiąc lata a czasem tylko na dwa tygodnie. U nas natomiast przedszkole jest otwarte tylko przez 2 tygodnie sierpnia co jest dla rodziców utrudnieniem. Pamiętam że był taki czas gdzie przedszkole pełniło dyżur przez 1 miesiące wakacji. Natomiast jeśli chodzi o socjal... ktoś wymyślił te zasiłki... I sporo je pobierają ludzie zamożni to tym bardziej pozostałym uprawnionym się należy 500+.

2021-06-02, tata: Mieszkańcu nie zgodzę się z tobą odnośnie opieki nad dziećmi w czasie wakacji. Solidaryzuję się z matką dzieci która nie ma z kim je zostawić. Wystarczy tylko trochę chęci w naszym przedszkolu i sprawa jest pomyślnie załatwiona. Tak jak to się dzieje w innych miastach.A co będzie jak wszyscy niezadowoleni przeniosą się na stałe do konkurencji? A tam opieka jest całoroczna. Warto to wziąć pod uwagę.


2021-05-31, Adam: To i ja coś napiszę o starym targowiskiem. Otóż kilkoro mieszkańców sąsiednich bloków systematycznie wyprowadza swoje psy by tam zrobiły swoje kupy a że moje okno wychodzi na plac to widzę że nikt po nich nie sprząta

2021-05-31, mieszkaniec: Do mamy-- droga pani mamo chyba jak za PIS to nie mieliście takiego socjalu jak teraz i chyba nie żąda pani by Burmistrz zajmował się opieką waszych dzieci , na rodzicach spoczywa obowiązek wychowania i opieki . Dorosły człowiek decydujący sie na zostanie rodzicem powinien mieć tego pełna świadomość .

2021-05-31, mieszkaniec: Mam pytanie da naszych radnych czy szanowni państwo zaglądacie na wasze skrzynki meilowe samorządowe ?? nie otrzymuję informacjo zwrotnej o odebraniu poczty a koresponduję kilka dni ?


2021-05-29, EKO: Czy ktoś się orientuje jakie są możliwości posprzątania pobocza dróg gruntowych? Jakiś baran, prawdopodobnie mechanik, wyrzucił stertę opon i stare siedzenia samochodowe na drodze gruntowej łączącej Jabłonowo- Zamek i Białe Błota. Nie liczę na wytropienia barana, ale ktoś powinien to posprzątać bo strasznie ta droga wygląda. Chyba że ktoś wie kto to zrobił to sam przyznam 5tys nagrody za wskazanie odpowiednim Organom łotra...

2021-05-29, Mama: Panie Burmistrzu mam takie pytanie.... Dlaczego w okresie wakacji nasze przedszkole nie pełni miesięcznego dyżuru dla dzieci rodziców pracujących.... W okolicznych miejscowościach Brodnica Grudziądz przedszkola funkcjonują przez pierwszy miesiąc wakacji.....a u nas nie. Który rodzic w okresie wakacji ma 2 miesiące urlop? Ja jestem matka samotnie wychowującą dzieci i nie mam pomocy ze strony babć i dziadków. Jest to dla mnie ogromny problem i nie tylko dla mnie Rozmawiałam z innymi rodzicami i też mają problem. I jak rodzic czy rodzice mają pracować. Najlepiej się zwolnić i żyć z pomocy społecznej wtedy jest czas na wszystko. Panie Burmistrzu dlaczego u nas jest zawsze inaczej niż w okolicznych miejscowościach. Czy naprawdę trzeba nam wszystko utrudniać ? Czy nie ma możliwości wprowadzenia dyżuru miesięcznego w przedszkolu dla dzieci rodziców pracujących?


2021-05-28, karo: Powrót do tematu chaosu na ul. Kościelnej. Jak widać nikogo nie interesuje bezpieczeństwo dzieci. Rano to kompletny armagedon. Niektórym kierowcom trzeba pogratulować znajomości przepisów i kultury jazdy - doprawdy gorzej już się chyba nie da. A Policja, no cóż gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie. A jak już się zjawi to przejedzie radiowozem w te i z powrotem i na tym koniec. A może by tak wysiąść z radiowozu i pomachać lizakiem tam gdzie trzeba. A naszej władzy też duże brawo - za bezczynność w kwestii bezpieczeństwa przed szkołą na ul. Kościelnej. Oby się nic nie wydarzyło.


2021-05-27, mieszkaniec: Do Burmistrza- nie będę pierwszy co pisze o wjeździe na stare targowisko za Bankiem Spółdzielczym i problemami parkujących na samym wjeździe samochodów . przecież musi pan to widzieć z swojego okna Gabinetu.. nie dość że część pasa zajmuje pan handlujący zieleniną to markiza wystaje na znaczną cześć jezdni dojazdowej na parking do tego zagrożenie które stwarzają kupujący z owego straganu na to wszystko proszę zobaczyć? stoją tak kosze na śmieci na drodze dojazdowej o w około nich tworzy się śmietnik , jak to wygląda kartony walają się w okół śmietników . Panie Burmistrzu podobno są plany by zrobić tam porządny parking ale to jeszcze potrwa a problem już jest dziś i teraz do rozwiązanie .

2021-05-27,
UMiG: Odpowiedź dot. zwierząt gospodarskich:
1. »»»
Uchwała nr XV/95/19 Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego – z załącznika
2. Rada Miejska określa warunki utrzymywania zwierząt gospodarskich na terenie miasta w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego.
3. Warunki pod jakimi dopuszcza się utrzymywanie zwierząt na terenie miasta określone są w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego oraz w przepisach szczegółowych.
4. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017 r. poz 722) należy dokonać zgłoszenia miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych na stałe w pomieszczeniach mieszkalnych do Powiatowego Lekarza Weterynarii.
5. Warunki pod jakimi dopuszcza się utrzymywanie zwierząt na terenie miasta określone są w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego oraz w przepisach szczegółowych.


2021-05-26, Mieszkaniec: w sąsiednich gminach drogi są ładnie obkoszone , w naszej jak co roku NIE!!! Czy to dlatego , że w notowaniach zajmujemy jedno z ostatnich miejsc, czy nie mamy szczęścia przy wyborze władz


2021-05-23, Gosia: Czy będzie coś organizowane na dzień dziecka w kamieniu.z tego co wiadomo lembarg coś organizują


2021-05-21, mieszkaniec: Panie Burmistrzu na całej długości ul Głównej nie ma ławek takiej do posiedzenia , starsi mieszkańcy nie maja gdzie przycupnąć


2021-05-18, Mark: Czytam wpisy odnośnie interesującej mnie sprawy.Forumowicz pisze, skończmy ten głupi temat./jakie według tego pana są mądre tematy?/A może jest on zbyt trudny lub niewygodny.O ile wiem to Jabłonowo uzyskało prawa miejskie w 1962 roku.W związku z wcześniejszym moim postem proszę o udzielenie odpowiedzi pod kątem prawnym na zadane pytania Naszych szanownych Radnych.

2021-05-18, Arek: Moze zakonczmy glupi temat czy mozna miec w Gminie wiejskiej kury i kaczki komu to teraz przeszkadza od lat 60 tych ludzie maja w Jablonowie na Osiedlach ptactwo i zwierzeta i golebie!


2021-05-17, Marzena: Plac zabaw w jablonowie piękny . natomiast przyjeżdżając na cmentarz na jablonowo zamek . idąc do sklepu zobaczyłem plac zabaw .skromny ale piękny dzieci mają się gdzie bawić.a plac zabaw w kamieniu jedna bujaczka która niedługo się rozwali i zjeżdżalnia..nic więcej.na boisku postawiono siłownie nikt o to nie dba zarośnięte.jakis skromny plac zabaw przy siłowni też by się przydał.


2021-05-16, Mieszkanka Jabłonowa: Witam ja również jestem zainteresowana odpowiedzią jak to jest z ptactwem przy domowym ,często przejeżdżając ulicą Szczepańską na cmentarz muszę się zatrzymać bo kaczki chodzą po jezdni ,nie raz byłam świadkiem jak kierowcy gwałtownie hamują bo ptactwo chodzi sobie! ,jeszcze trochę i dojdzie do tragedi!


2021-05-15, Iza: Mam nadzieje,ze ktos odpowie na pytania Mark. Mnie tez interesuje kwestia kur tymbardziej, ze niektorzy ze swojego podworka zrobili wybieg dla kur, a w koncu Jablonowo to miasto, a nie wies.


2021-05-14, Mark: Samodzielna hodowla drobiu staje się coraz bardziej popularna. W związku z tym mam pytania.
1.Jaki jest lokalny regulamin porządkowy dotyczący trzymania drobiu na własnej posesji na terenie miasta Jabłonowo Pomorskie?
2. Kto decyduje, czy na własnej działce można hodować zwierzęta gospodarskie i czy trzeba mieć pozwolenie?
3.Jaka odległość jest wymagana od granicy działki sąsiada?
4. Czy każde zwierzę gospodarskie /kury, kaczki itp./ musi być zarejestrowane jeśli mam je tylko dla siebie?
5. Jaką trzeba mieć powierzchnię użytkową, aby móc hodować na terenie miasta zwierzęta gospodarskie?


2021-05-13, Natalia: Do misio. A te domy jednorodzinne to dla kogo miałyby być przeznaczone? Jak znam życie to dla tych co żyją z socjalu? Z placu zabaw korzystać mogą wszystkie dzieci czyli pieniądze zostały przekazane na dobro ogółu a nie tylko na potrzeby kilku jednostek. I ja takie wydawanie pieniędzy publicznych popieram, bo gmina powinna dbać o wszystkich swoich mieszkańców a nie tylko o tych co czekają aż im manna z nieba spadnie. Przed budową placu zabaw na forum było głośno o tym ,że dzieci nie mają gdzie się bawić, teraz gdy już takie miejsce jest to robi się problem o to, że "tyle" to pieniędzy kosztowało. Jak dla mnie to duża przesada, aby krytykować osoby, które starają się dbać o potrzeby najmłodszych mieszkańców naszej gminy.


2021-05-11, Mira Laube: Na ten plac zabaw można było dostać dofinansowanie z pieniędzy unijnych więc burmistrz wykorzystał okazję - i brawo. Z naszych środków po całkowitym rozliczeniu wyjdzie grubo poniżej 100 tysięcy. Nie wykorzystałbyś okazji? Doceń pracę wielu ludzi, którzy tworzyli program, dzięki któremu nasze dzieciaczki, a także dzieci z Brodnicy i Nowego Miasta... mają frajdę.


2021-05-10, mama: Do mysipysi- jestem dorosla i potrafie zwrócić uwagę drugiej osobie - a poza tym zanim Policja się pokaze to " towarzystwa" juz nie ma. Uwazam, ze Policja powinna sama częściej patrolować to miejsce i być widoczna w tym rejonie. Coraz wiecej jest uwag na temat chuligańskich wybryków na placu zabaw - więc zarządca winiec wyciągnąc wnioski ze zgłaszanych uwag.Rodzice mają się szarpać z chuliganami?

2021-05-10, Ciekawski: Kto w naszej gminie opiekuje się lampami solarnymi?(TZW bezobsługowymi).Niektóre już nie świecą a szkoda bo tanie nie były.

2021-05-10, misio: Witam, plac zabaw za 2,5 miliona złotych? to chyba lekka przesada, za tę kwotę mozna wybudować 5 domów jednorodzinnych na dobrym poziomie . Jak łatwo i lekko wydaje się nasze pieniadze, bo to wszystko z podatnika idzie. Wykonawca z uśmiechem przygarnął taką kasę od naiwnych. Jakby to była prywatna inwestycja to tez by pieniadze w taki sposób byłyby wydane?


2021-05-08, mysiapysia: do zaniepokojonej: Czy aby na placu nie wolno spożywać alkoholu? I czemu nie zadzwoniła Pani na policje zamiast po fakcie produkować się w internecie ? Jeśli będziemy tak bierni i się tylko przyglądali to nic z tego dobrego nie wyniknie!

2021-05-08, matka: Uwaga na nowym placu zabaw brak ochrony !!! niszczenie mienia ,wyzwiska i picie wodki papierosy porozrzucane dewastowanie obiektu i płotu w tym roku zapomniano przy budowie ze to ktos chyba musi sie tym opiekowac i nadzorowac tragedia co tam sie dzieje!


2021-05-07, zaniepokojona mama: Nowy plac piękny - ale nie jest bezpieczny dla dzieci- chodzi o " podejrzane" towarzystwo, ktore teraz tam sie pojawia. Przychodza dorosli pod wplywem ...i dorosla mlodziez. Zaczepisja dzieci- zabieraja rowery i hulajnogi. Przy tym wyzwiska, wulgaryzmy. Nikt nie wyznacza wieku ale nie rozumiem po co przychodzi taki " 35-latek- nastolatek" z butelka w reku i ubliza wszystkim kto zwroci mu uwage. Czy o to chodzi aby dzieci byly narazone na tego typu widoki?


2021-05-05, Pablo: Szczepienia od dziś 5 maja dostepne sa od reki w mobilnym punkcie szczepien w Brodnicy ulica Karbowska 29. Jedziemy na miejsce rejestracja i szczepienie za kilka minut. Dzis bylo przygotowane 200 szczepionek, natomiast do godziny 13 zgłosiło się 20 chetnych. Jak widać chetnych za wiele nie ma. Informacje z pierwszej ręki.


2021-05-04, Mieszkanka: Do Mieszkaniec Gminy: Panie widocznie dobre masz Pan plecy że cała Pana rodzina może zaszczepić się w Jabłonowie. Ja dzwonie już od kiedy ogłoszono,że rocznik 61 może się rejestrować i nic. Odsyłanie non stop na następny termin. Wkurzyłam się i zarejestrowałam się w szpitalu w Brodnicy i już w piątek jadę. Tydzień czekania. Moje dzieci też zaszczepią się w Brodnicy. Nie będziemy tracić nerwów na ciągłe dzwonienie i odsyłanie z kwitkiem. Do lekarza też nie idzie się dostać. Masakra jakaś.

2021-05-04, Marys: Tak sa szczepienia w Jablonowie z terminem... lipcowym / jak dobrze pojdzie/...

2021-05-04, mieszkaniec: Mam pytanie do Naszych Radnych Powiatu / czy Powiat dołożył coś do tego placu zabaw czy Jako radni staraliście się o wsparcie do tej inwestycji?


2021-05-02, Babcia Monika: Byłam na nowym placu zabaw dla dzieci. Coś wspaniałego, mój wnuk jest zachwycony. Powiedział że to plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Widać że Jabłonowo się rozwija. Przez lata nic praktycznie nie było, od paru lat to się zmienia na plus. Brawo Panie Burmistrzu Przemysławie, Jabłonowo nie miało tak dobrego włodarza, szanujmy to. Plac był krytykowany, ale sam się dziś broni. Słuszna i potrzebna inwestycja, która integruje. Dziękuję Panie Burmistrzu Przemysławie Górski za pracę i za to że mogę być dumna z miejsca w którym mieszkam. Dziękuję...


2021-04-29, Mieszkaniec gminy: Do Teresy : pierwsze słyszę ze mieszkańcy naszej gminy muszą jezdzić do Brodnicy albo Torunia się szczepić.. Wszyscy znajomi jak i rodzina zapisują się w jabłonowie w przychodniach i tu się szczepią..
Do zgroza 2: fakt że droga z Jabłonowa do Nowej Wsi jak i Płowęża jest masakra ale czy teraz o wszystko będziecie oskarżać burmistrza?? Przecież ta droga nie jest gminna tylko powiatowa.Pozdrawiam


2021-04-28, fakir: Ty Zgroza to sobie doczytaj czym jest pandemia według dawnej definicji .Fakt niektórzy infekcję tym wirusem przechodzą z niewiadomych przyczyn ciężej niż inni ale do pandemii jest jeszcze lata świetlne.Opinie Pana Pospieszalskiego popiera cała masa myślących ludzi.Wiadomo też,że sporo zdrowych ludzi umarło z powodu szczepień i zakrzepicy.Każdy ma swój rozum i niech decyduje za siebie.Ja się nie zaszczepię ponieważ mam bardzo ograniczone zaufanie do lekarzy jak i do przemysłu farmaceutycznego co kilka dekad temu polecali kobietom w ciąży "bezpieczny" Talidomid i urodziły się tysiące dzieci bez kończyn i z deformacjami.Tak to bywa.


2021-04-26, mieszkaniec: Dzięki ofiarności mieszkańców Konojad i zaangażowaniu pewnej grupy, kościół w Konojadach żyje. Po latach ciszy znów rozbrzmiewają dzwony. Trwają prace na cmentarzu. Kościół i wokół niego utrzymany we wzorowym porządku. Doceniamy Waszą pracę i dziękujemy. Szczęść Boże na dalsze prace.

2021-04-26, Teresa: Może i są punkty szczepień w Jablonowie - ale kto sie dostaje na listę??. Niestety- na szczepienia mieszkańcy Jablonowa muszą jeździć w odległe rejony - Brodnica - Grudziądz czy Toruń to i tak najbliższe miejscowości .

2021-04-26,
UMiG: Dla mieszkańców powiatu brodnickiego uruchomiony zostanie Punkt Masowych Szczepień, który mieścić się będzie przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, ul. Karbowska. W dalszym ciągu punkt szczepień populacyjnych prowadzi także Szpital Powiatowy w Brodnicy. Natomiast obecnie w Jabłonowie Pomorskim znajdują się dwa punkty szczepień, a są to: Przychodnia Nasz Lekarz przy ul. Kościelnej 6 (tel. 56 697 95 00) oraz NZOZ Almed przy ul. Wrzosowej (tel. 56 697 94 46).


2021-04-22, Mieszkanka: Mam pytanie do pana burmistrza .Czy w Jabłonowie jest planowany większy punkt szczepień? np. szkoła itp ?


2021-04-20, Marzena: Witam.Co myślicie z powrotem dzieci do szkół.Moim zdaniem są takie czasy że dzieciaki powinni powtarzać klasę.przeciez każdy wie że jeśli chodzi o sprawdziany czy zadania do wysłania to robią je rodzice a nie dzieci.zreszta okaże się w kolejnych klasach jak zostaną . detektor powinien porozmawiać z ministerstwem jak to dalej ma być.sama znam matki które robią lekcje piszą sprawdziany za dzieci. A dziecko o tak siedzi z telefonem na tik toku z matki piszą sprawdziany.ja również córce pomagam ale jest w pierwszej klasie podstawówki.a matki piszą za 7 klasistow sprawdzian.powodzenia pozdrawiam Marzenka

2021-04-20, mieszkaniec: Droga nieznajomo dzieci wystarczająco długo siedzą w domach odizolowani od kolegów kolezanek,chyba po lekcjach on line maja prawo isc na rower,rolki czy na spacer.Ile można sidzic w domu i patrzec w komputer? moje dzieci od początku pandemii chodza na dwór jeszcze nie słyszałam zeby ktoś zaraził sie na świerzym powietrzu.takze polecam wyłaczyc tv i isc na spacer.

2021-04-20,
Zgroza: Nie jestem fanem TVP (nawet mecze oglądałem z obrzydzeniem), ale cierpliwie obejrzałem podesłany odcinek "Warto Rozmawiać" (dzięki za linka). Temat odcinka - pandemia. Goście programu sprawiali wrażenie uczonych w piśmie, ale jakoś nie chcieli zauważyć, że od czasów "hiszpanki" trochę się zmieniło. Z jednej strony przemieszczamy się częściej, dalej i szybciej, a z drugiej - mamy wystarczająco dużo rozumu, aby natychmiast zareagować i nie dopuścić do masakry. Tymczasem owi goście twierdzili, że COVID nie jest pandemią, bo jest zbyt mała liczba ofiar. Nie powiedzieli jednak, jaka liczba by ich zadowoliła. Sto milionów? Miliard? I pomyśleć, że ci sami ludzie podejrzewają innych o działania prowadzące do depopulacji. Zgroza


2021-04-14: Ryneczek: witam wszystkich, mamy śliczne targowisko, naszym chłopom wolno targować tym co wyprodukują, tylko ceny na te towary są kosmiczne, to w Grudziądzu - duze miasto, a ceny o połowę niższe, a nawet więcej. Nic dziwnego że tak wielu naszych mieszkańców tam się spotyka, a na naszym targu zastój. Może jakieś przemyślenia dla naszych handlarzy. Pozdrawiam.

2021-04-14: Mieszkaniec wsi: Panie Burmistrzu litości zróbcie coś z wjazdem na parking przy Banku Spółdzielczym, przecież musi Pan to widzieć z swojego okna


2021-04-12: Nieznajoma: Dzień dobry wszystkim jak to jest w obecnej chwili jest wirus są obostrzenia każdy jak tylko może to ich przestrzega.Dzieci w obecnej chwili od godzin 8.00 rana do godz.16.00 niemogla same nigdzie wychodzić.To jak to jest w Lembargu na głównym skrzyżowaniu dzieci biegają ,jeżdżą rowerami same bez opieki dorosłego i przeważnie w tych godzinach co niemogla same wychodzić i na to wszystko bez maseczek chodzą.To gdzie tu jest sprawiedliwość wszystkich dookoła karzą za brak maseczek a tu dzieci biegają sobie jak chcą a rodzice nic sobie z tego nie robią.


2021-04-09: JB: do ZGROZA2. Chyba sobie żartujesz, przecież to droga donikąd (ironia). Najbardziej jednak człowieka szlag trafia, że powiat remontuje drogę i buduje ścieżki rowerowe na odcinku, np. Cielęta - Jastrzębie, gdzie to już jest fanaberia, bo tam ruch jest o wiele mniejszy niż tu. No, ale wójt gminy Bartniczka może sobie na fanaberie pozwolić, bo zbudować już wszystko, co było do zbudowania (włącznie z chodnikami w każdej wiosce po OBU stronach drogi, asfaltem do każdej dziury, kanalizacją, domem dziennego pobytu dla seniorów i innymi "luksusami").


2021-03-25: ZGROZA2: Proponuję władzom naszego miasta przejechać się swoimi samochodami na odcinku JABŁONOWO - NOWA WIEŚ katastrofa dziura na dziurze wręcz wyrwy w asfalcie tego nie można nazwać droga!!! Nie sztuka jest wyremontować jedną ulice Główną i szczycić się nią przez lata. Proszę pomyśleć o ludziach tam mieszkających co dojeżdżają do pracy codziennie. Najgorzej jeszcze gdy samochód jedzie z naprzeciwka strach uciec na pobocze bo można koło urwać. Proszę o jakiś odzew w tym kierunku


2021-03-07, Mieszkaniec ul Wesołej: W sobotę o godzinie 20.15 para młodych ludzi (dziewczyna i chłopak ) wnioskuję że wracali z imprezy mocno zakrapianej mężczyzna dając upust energii mocował się z znakiem drogowym B20 na ul Wesołej usilnie próbował znak przewrócić . Mając na względzie młody wiek (no w końcu każdy z nas był młody :) ) nie zgłoszę tego na policję licząc że owy pan ( Foto Na życzenie ) naprawi znak drogowy stawiając go do pionu .


2021-03-06, mieszkaniec: do mieszkańca ul Kościuszki- Ten temat już był kiedyś wałkowany i Powiat nie przychylił się do wniosku Stwierdził że powstająca zabudowa przy drodze powiatowej nie może skutkować ograniczeniami w ruchu drogowym a co do chodnika to są ogromne koszty i ja się nie dziwię wszak zabudowa ciągnie się do co najmniej do Nowej Wsi.

2021-03-06, Edward: Tak samo na Osiedlach Wojska Polskiego staramy sie o chodnik od lat 80 tych nie dokonczono tego brakuje chodnika i to jest nasza wladza ma to gdzies i my ja tez bedziemy mieli jak przyjdą nowe wybory tylko kase biorą.


2021-03-04, mieszkaniec ulicy Kościuszki: Od 1998 roku mieszkańcy ul Kościuszki starają się o chodnik . Radni powiatowi mają tę ulicę gdzieś, miasto i gmina nie może nic zrobic bez udziału powiatu. Proszę się cieszyć że tą ulicą jeszcze jezdzicie, policja była proszona wiele razy o postój na prostym odcinku , ale oni lubią stać na parkingu przy kościele gdzie jest teren zabudowany. Dużo było starania żeby postawili znak 60km (ten znak dotyczy rowezystow) tą ulicą chodzą dzieci do i że szkoły, a przy sklepie może stać pojazd, patrz w przepisy ruchu drogowego, jakiś spowalniacz musi być, według mnie to macie problem z nogą na gazie, jak policja nie będzie stać na ulicy Kościuszki to będzie jeszcze gorzej oni wiedzą gdzie mogą stać mają zezwolenie. Do radnych powiatowych trzeba wyrównać pobocze bo nie ma gdzie uciekać przed pędzącymi samochodami.
Pozdrawiam mieszkaniec ulicy Kościuszki, i proszę jeździć przepisowo to wszyscy będziemy zadowoleni.


2021-02-27, , Zarząd PZW koło nr 19 w Jabłonowie Pomorskim: informujemy ,że trwa sprzedaż zezwoleń kart wędkarskich w Salonie Prasowym Państwa Jarzembskich przy ulicy Głównej 8a w Jabłonowie Pomorskim . Egzaminy na kartę wędkarską odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca też w Salonie Prasowym w godzinach 16-17 .Zezwolenia kart wędkarskich są sprzedawane w każdą środę i piątek w godzinach 16-18 lub w sprawach pilnych codziennie w godzinach pracy Salonu Prasowego.


2021-02-26, mieszkanka: Do mieszkaniec: Może byś pomyślał że stawiają tak bo tylko tam jest kawałek kostki położony a na starym targu wysiadając z samochodu od razu można utonąć po kostki w błocie i chodź potem z takimi mokrymi butami


2021-02-22, on: niestety ale aby ci co biorą zapomogi nie sa opłacalni zeby odśnieżac chodniki prawo pracy mówi wyraźnie że trzeba ich zatrudnic na umowe o prace czyli ich ubrac szkolenie bhp posiłek regeneracyjny itp popracują kilka dni koszty poniesie nasz urząd i do domu niestety prawo ustala góra


2021-02-20, mieszkaniec: podobnie sprawa się ma na wjeździe na stare targowisko ,przejechać nie można . Plac targowy pusty ale wjazd zatarasowany bo 20 m nie chce się przejść od taka ludzka natura

2021-02-20, Mieszkaniec Wsi: Jestem mieszkańcem Konojad na innych wsiach plac zabaw jako tako wygląda mało wiele a u nas to jest porażka ,dziwi mnie fakt ,że nawet sołtys tego nie widzi albo nie chce widziec ,WSTYD. kazdy sołtys stara sie aby we wsi bylo jak nalezy a ten plac zabaw jest niebezpieczny który to rok juz z rzędu do tego śmieci wszędzie brud i syf brakuje desek są szczeliny dziecko moze zrobic sobie krzywde ,jednak dzieci jest sporo co chciałoby chodzić jednak w innych wioskach mają normalne typu Nowa Wieś ,Płowęż itd jednak u nas nikt nic nie robi w tym kierunku. Jak ma byc tak jak jest to moze lepiej w ogóle go zlikwidować.


2021-02-19, Tata: W piatek rano zawozilem dziecko do szkoly i jak zwykle wielkie zamieszanie ,kazdy parkuje jak chce i chodzi jak chce, a przejeżdżajaca Policja nawet nie potrafi wysiasc z samochodu i zrobic porządek.


2021-02-18, Zniesmaczony: Tak patrzę na te Odśnieżanie czy to dróg czy chodników to człowieka krew zalewa poprostu!! Śnieg raz na 10 lat i baaa wielki problem, powinno być tak, że Ci co stoją po zapomogi łopaty i odśnieżać a nie za darmo kasę brać bo się należy!! Parkingi tragedia nie dość, że miejsc jak na lekarstwo to tak zawalone śniegiem, że nie można zaparkować bo grozi tym, że człowiek poprostu się zakopie. Nawet w sąsiednich gminach gdzie nie mają praw miejscach lepiej zadbane niż tu!!!


2021-02-15, Kasia: Do wlascicieli zwierzat. Cały czas mysle po co w srodku miasta komus jest potrzebny pies mieszkajacy w zimnej budzie. Czego on ma pilnować ? Proponuję zamiane spędzenia jednej zimnej nocy w budzie- a psiak w domu. Siarczyste mrozy a psiaki w zimnych budach . Znieczulica i glupota właścicieli.Psiak cierpi z zimna- proszę zwrócic uwagę - buda - puste miski i brak wody - centum miasta - szok


2021-02-14, mysiapysia: Do Marzenki: Marzenko ,czy ty widzisz znak za przejściem dla pieszych -ZAKAZ ZATRZYMYWANIA I POSTOJU ,bo ja puki co widzę go tam i chyba on obowiązuje . Wszystko w temacie .

2021-02-14, Mieszkanka gminy: Jeżeli chodzi o odśnieżanie dróg na wsi to porażka. Poprzednie lata rano 5 było odsniezane można było spokojnie dojechać do pracy, szkoły. Droga powrotna też nie trzeba było się martwić. A dziś? To jakaś porażka. Nawet te glowniejsze gdzie jeździ autobus szkolny i dowozi dzieci to katastrofa.

2021-02-14, As: Ferma indyk...ma powstać i dobrze. Chociaż coś.


2021-02-13, Wkur...y: Dziś w miejscowości Kamień dwie... najpierw jedna potem druga Karetka jadąca do zgłoszenia do chorego ugrzęzły w zaspach ...sanitariusze dotarli na miejsce dzięki osobom trzecim ...lecz na ratunek było już az puźno człowiek zmarł ...szlak mnie trafia ...tyle sprzętu a drogi zawalone ...Szacunek dla włodarzy naszej gminy ...Wielkie Brawa.


2021-02-12, Kierowca: Odnośnie samochodów, które zatrzymują się przy omawianym sklepie, to dzisiaj za jednym dostawczym samochodem stał drugi, który wystawał na skrzyżowaniu. Jechałem w stronę miasta, i drugi samochód zasłaniał całkowicie widoczność na ul. Szkolną. Tak nie wolno parkować. O stłuczkę nie trudno. Pozdrawiam i zalecam rozsądek.

2021-02-12, Radek: Witam ,wiadomo czy na terenie byłej fermy świń w okolicy Mileszew coś będzie robione?jest ogłoszenie na OLX że wynajmą obiekt... a w obecnej chwili wszystko czyszczą ze złomu.

2021-02-12, Marzena: Znowu mamiografia w Jabłonowie.i super tylko dlaczego 50 +. dlaczego nie mogą iść młodsze dziewczyny.ja mam teraz 38;lat a na raka piersi zachorowałam mając 27 lat

2021-02-12, Marzena: Do mieszkańca sklep na kościelnej jest odkąd pamiętam.jakos przez lata nic nikomu nie przeszkadzało że samochody stały.tam trzeba powoli jeździć bo dzieci ze szkoły czy ludzie z kościoła.tak samo jak na ul kościelnej przy szkole jest sklep też trzeba wymijać i uważać bo dziaciaki ze szkoły.tak było przez lata .ja mam 40 lat i zawsze był tam sklep i ten łuk i nikomu nie przeszkadza.byly mrozy gorsze o tych teraz i żadnego wypadku czy stłuczki nie bylo


2021-02-11, Mama: Witam, Czy można już korzystać z placu zabaw pomiędzy ul. Słoneczną, a Polną?


2021-02-04, mieszkaniec: Zawożąc rano czwartek dziecko do przedszkola wjazd był niebezpiecznie ślizgi ,ciężko było podjechać ,a ciężej zjechać.Jak GMINA DBA O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI?Krew mnie zalewa ponieważ w pierwszej kolejności jest odśnieżany parking u KSIĘDZA jadąc widziałem


2021-02-01, Kasia: Witam - kila slow na temat holu PKP. Widac ,ze jest sprzatany ale towarzystwo, ktore go odwiedza i okupuje lawki jest czesto w stanie po spozyciu...Moze patrol Policji od czasu do czasu zagladnalby do tego miejsca?

2021-02-01, mieszkaniec: To ja też będę miał prośbę do policji w Jabłonowie, samochody zatrzymujące się zaraz za kościołem na ul Kościelnej przy sklepie spożywczym nie dość że skrzyżowanie to łuk drogi


2021-01-26, Anka: Witam czy można zrobić coś z przejściem pod tunelem codziennie rano przed praca niespodzianka woda oraz z oświetleniem koło PKP No i tam gdzie ma byc policja to nie ma np na holu pkp. Pozdrawiam

2021-01-26, mysiapysia: Do Marek: To chyba jeździliśmy inną drogą bo od Buku Pomorskiego do jabłonowa to przejazd istny żart i tragedia. Nie wspominając stanu drogi w kierunku Świecia.

2021-01-26, karo: Jak ktoś potrzebuje adrenaliny to polecam przejechać się na ul. Kościelną (przed szkołą) ok. 7:30-8:00 rano - chaos i bałagan. Niektórzy MUSZĄ zaparkować przed samiutką bramą szkoły tamując płynny przejazd, na parkingu od połowy grudnia zalega jakiś autobus. Do tego jeszcze wyprzedzanie na pasach i nadmierna prędkość jadących od strony ul. Kościuszki. Ludzie! tam dzieci do szkoły idą. A Policja - no cóż, o tej porze tam jej nigdy nie ma. Już kilka lat codziennie dzieci odprowadzam i ani razu Policjanta tam nie widziałam. A wystarczyłoby przez pół godziny codziennie rano trochę ogarnąć ten chaos. Podobno bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, więc niech naprawdę będzie ważne,a nie pozostaje tylko sloganem.


2021-01-25, nick: Komu to przeszkadzało? - wiatr zrobił swoje :)


2021-01-24, Marek: Witam! Jestem mieszkańcem Nowej Wsi i codziennie dojeżdżam do pracy w Jabłonowie i tak dobrze jak w tym roku utrzymywany był stan drogi w okresie mrozu i śniegu to nie pamiętam .Widziałem jak sam właściciel firmy jeździł tzw. pługopiaskarką i czynił to co powinien. Droga była czarna i pozbawiona śniegu i lodu . Natomiast w naszym miasteczku chodniki w strasznym stanie a o uliczkach które utrzymuje miasto szkoda mówić. Poprostu brak prywatnej ręki i odpowiedzialnego nadzoru który jeżeli sytuacja tego wymaga sam siada za kółko i czyni to co trzeba , ale w odpowiednim czasie a nie od 7.00 do 15.00. Czy pamiętają Państwo o której godzinie odśnieżał śp. Piotr? Dla niego czas pracy w okresie zimy rozpoczynał się o tej godzinie o której sytuacja tego wymagała i pracował tak długo jak trzeba było.


2021-01-21, Jabłonowianin: Do mieszkanki gminy. Za drogi gminne poza miastem odpowiada firma prywatna która wygrała przetarg na tę czynność. Podobno była tylko jedna. Myślę że po zakończeniu zimy albo jeszcze wcześniej przyjdzie czas na ocenę i ewentualną karę za źle wykonaną pracę. Tak jak miało to dziś w Białymstoku. Pozdrawiam forumowiczów.


2021-01-19, Mieszkanka gminy: Drogi na wsiach to też porażka.!!! Co z tego,że jedzie pług, jak ani nie odśnieża,bo śnieg na szosie ubity to po co, ani nie sypie piasku. Tragedia!!! Ostre zakręty, wzniesienia, miejsca przy przejazdach kolejowych- władzo, albo pilnuj swoich pracowników albo sama łopaty w ręce i do roboty, jeśli nie ma się kontroli nad podwladnymi. Proszę zrobic sobie objazd po całej gminie, zobaczyć jak to utrudnia ludziom życie, wyjść do ludzi.

2021-01-19, Gość: Panie burmistrzu co Pan zrobił w Jabłonowie dla poprawy jakości powietrza?


2021-01-18, Rryszard: Panie Burmistrzu przekazał Pan pieniążki na szpital.Brawo to sie chwali.Minister zdrowia przekazał dla biznesmena z Torunia Rydzyka ponad 400tys.Nie rozumiem o co chodzi .zamiast na szpitale to do Torunia


2021-01-16, Maria: Odśnieżanie w Jablonowie to jedna wielka kpina idąc do pracy na godz 7.00 żeby nic nie było odśnieżone, posypane to chyba jakiś żart... Ciagniczek jadący po chodniku na ulicy Głównej i nic poza tym. Kiedyś to przed 5 rano były już odśnieżone boczne ulice jeśli ktoś się nie nadaje niech nie podejmuje się takiego zadania proste!!! Zima raz na 10 lat i ba problem ze w styczniu śnieg


2021-01-14, Mieszkanka: Pod tunelem kolejny dzień stoi woda gdzie z dnia na dzień jej przybywa. Może jak zaleje całkowicie gdzie nie będzie można przejść to wtedy ktoś się tym zainteresuje... Wiecznie to samo czy nie można naprawić tego raz a porządnie a nie wiecznie zapchane studzienki


2021-01-13, Przemysław Górski: Szanowni Państwo, w odpowiedzi na pytania dotyczące przetargów i zapytań przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, uprzejmie informuję, że ustawa Prawo zamówień publicznych z dnia 29.01.2004 r. nie regulowała wydatkowania środków publicznych, których wartość szacunkowa nie przekraczała wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro. W przypadku, gdy wartość szacunkowa zamówienia przekraczała ww. kwotę, Zamawiający był zobowiązany do stosowania trybów ustawowych, tj. był zobowiązany przeprowadzać np. przetarg, który zawsze należało upublicznić na stronie internetowej. Zamawiający nigdy nie postąpił wbrew obowiązującym przepisom w tym zakresie.
Zatem bardzo proszę o nie wprowadzanie w błąd Forumowiczów, gdyż czym innym jest przetarg i zapytanie ofertowe będące trybami przetargowych, a czym innym jest zaproszenie do składania ofert zamieszczane w zakładce o nazwie zapytania ofertowe na BIP.
Zamawiający, jako jednostka sektora finansów publicznych, nie miała ustawowego obowiązku do wprowadzania jakichkolwiek wewnętrznych uregulowań dot. wydatkowania środków publicznych dla zamówień o wartości nieprzekraczającej kwoty 30 tys. Euro. Jednakże w trosce o transparentność wydatkowania tych środków oraz w celu zapewnienia konkurencji, wprowadziliśmy regulamin wewnętrzny. Obowiązujący u nas Regulamin wielokrotnie był weryfikowany przez organy zewnętrzne, w tym przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która nie stwierdziła nieprawidłowości zawartych tam postanowień.
W związku z powyższym, Zamawiający nie miał obowiązku upubliczniać zaproszeń do składania ofert w zakresie postępowań prowadzonych zgodnie z ww. regulaminem. Ponadto informuję, że o dostęp do informacji publicznych, które nie są dostępne w BIP, można w dowolnej chwili wystąpić do Zamawiającego na wniosek. Ponadto każdy podmiot, chcący świadczyć usługi dla Zamawiającego może w dowolnym momencie przedstawić swoją ofertę współpracy.
Zamawiający nie stwierdził nieprawidłowości w świadczeniu specjalistycznych usług opiekuńczych przez dotychczasowych Wykonawców, dlatego skierował zaproszenia do składania ofert do łącznie 6 jednostek, które gwarantują należyte wykonanie usługi.
Jestem Państwu wdzięczny za wszelkie opinie wyrażane na niniejszym Forum, jednakże niestety, ale z uwagi na liczne obowiązki zawodowe nie jesteśmy w stanie wchodzić w polemikę lub uzasadniać naszego postępowania w każdej sprawie, gdyż ani forum ani portal społecznościowy nie jest miejscem do składania wniosków i skarg, które zobowiązywały Urząd do udzielania odpowiedzi. Wszelkie zauważone przez Państwa nieprawidłowości dot. zawartych przez Urząd umów, również dotyczących zimowego utrzymania dróg, bardzo proszę składać w formie pisemnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Z wyrazami pozdrowień – Przemysław Górski


2021-01-11, pytajnik: Jeśli dobrze zrozumiałem do przetargów i zapytań ofertowych mogą tylko podchodzić podmioty lub osoby zaproszone przez MGOPS? czy zapytanie takie nie powinno być otwarte dla wszystkich? w jaki sposób nowe podmioty( być może z lepszymi ofertami)mają dowiedzieć się o zapytaniu ofertowym bądź przetargu, skoro nie ma żadnej informacji na ten temat? Pracownik wysłał za pośrednictwem poczty elektronicznej zaproszenie do składania ofert ale komu? skoro nie było żadnej informacji na temat nowego zapytania ofertowego. W poprzednich latach odbywało się to oficjalnie a przetargi i zapytania były publiczne ... w tym roku cos się zmieniło? To pracownik ma decydować komu wysyła zaproszenie ? na podstawie czego ? swoich osobistych dedukcji... Dlaczego do tej pory nie pojawiły się na Bipie oficjalne wyniki zapytań?

2021-01-11, mieszkaniec: Chciałem prosić pana jadącego ul. Główną bo wlazłem mu na przejście dla pieszych a on musiał gwaltownie hamować i trochę na siebie pokrzyczeliśmy,fakt wlazłem nie rozglądając się ---sorki


2021-01-08, Jasiu: Usługa coraz droższa a w zamian coraz gorsze warunki. Mam na myśli usługi firmy Ekosystem. Segregujemy odpady przez co śmieci „ zmieszanych „ jest bardzo mało za to pojemniki np. na plastyk są przepełnione a tym czasem Ekosystem zmniejsza częstotliwość odbioru odpadów posegregowanych. Czegoś nie tu rozumie !!! Druga sprawa, żądanie aby pojemniki były wystawiane przed posesję. Na noc przed domem zostawić to jest zaproszenie dla złodzieja lub też trzeba wstać przed 6.00 bo o tej porze odbywa się odbiór a przecież było tak że pojemniki były blisko bramy i były łatwo dostępne. Popiół wsypuj do worka i dopiero do pojemnika – następny bezsens. Przecież w ten sposób zwiększamy ilość plastyku że nie wspomnę jak będzie zapylona kotłownia. Wszystko jednak da się naprawić tylko trzeba PRZEMYŚLEĆ i CHCIEĆ. Liczę i to na pewno nie tylko ja że to się zmieni.


2021-01-07, Przemysław Górski: Szanowni Państwo, poniżej udzielam odpowiedzi na temat składania ofert dotyczących specjalistycznych usług opiekuńczych.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pom. informuje, że przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi dla klientów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pom. w 2021 r.” na podstawie Zarządzenia Nr 6/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie z dnia 25 stycznia 2019 r. w sprawie wprowadzenia w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz w miejsko-gminnych jednostkach organizacyjnych i zakładach budżetowych Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie „Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000,00 euro” tj.: Rozdziału VIII ww. Zarządzenia – Procedura udzielania zamówień o wartości szacunkowej równej i przekraczającej kwotę 20.000,00 PLN netto, ust. 3 „Pracownik merytorycznie odpowiedzialny za realizację zamówienia przeprowadza rozeznanie rynku, a następnie zaprasza do składania ofert taką liczbę Wykonawców świadczących dostawy, usługi lub roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia, która zapewni konkurencję oraz wybór najkorzystniejszej oferty.
W tym celu Zamawiający kieruje zaproszenie do złożenia oferty: pkt 1) do co najmniej 3 różnych Wykonawców mogących zrealizować przedmiot zamówienia.
W związku z powyższym tutejszy MGOPS za pośrednictwem poczty elektronicznej wysłał zaproszenie do składania ofert na realizację ww. zamówienia publicznego do trzech wykonawców w celu realizacji Części I zamówienia tj. Uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia oraz do trzech wykonawców w celu realizacji Części II zamówienia tj. Rehabilitacja fizyczna i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu w zakresie nieobjętym przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
W przypadku innych pytań jestem do Państwa dyspozycji.
Pozdrawiam, Przemysław Górski


2021-01-05, pytajnik: Dlaczego nasz MGOPS w tym roku w oficjalny sposób na stronie BIp nie ogłosił możliwości składania ofert dotyczących specjalistycznych usług opiekuńczych ? Nie ma również wyników tego zapytania ofertowego. Czy nie powinno to się odbywać w przestrzeni dostępności dla wszystkich ?


2021-01-04, Przemysław Górski: Szanowni Państwo, poniżej udzielam Państwu odpowiedzi do zgłoszonych pytań i uwag.
1. Zimowe utrzymanie dróg.
Firma P.H.U. Wulkan Paweł Niezgoda Piecewo, w ramach zamówienia publicznego, została wyłoniona, jako jedyny oferent, do realizacji zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych na terenach wiejskich, natomiast zimowe utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej należy do obowiązków Zakładu Usług Komunalnych w Jabłonowie Pomorskim. Zadania w tym zakresie są i będą realizowane zgodnie z potrzebami wynikającymi z warunków pogodowych, a jakość i terminowość wykonywania tych zadań podlega nadzorowi ze strony Urzędu Miasta i Gminy. Odnosząc się do uwagi na temat warunków na drodze przy poczcie wyjaśniam, że droga ta jest drogą powiatową i jej utrzymanie należy do zakresu zadań Powiatu Brodnickiego.
2. Pytania do Burmistrza.
Pytania zadawane Burmistrzowi Miasta i Gminy są na bieżąco rozpatrywane i, w zależności od ich przedmiotu, kierowane są do odpowiedzialnych za dany temat pracowników. Odpowiedzi na pytania dotyczące zakresu zadań gminy udzielane są na bieżąco.
3. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych funkcjonuje w oparciu o przepisy Uchwały nr 102 Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 r w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz uchwał zmieniających: nr 157 z dnia 30 października 2020 r., nr 162 z dnia 13 listopada 2020 r., nr 178 z dnia 8 grudnia 2020 r. W ramach pierwszego rozdania Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie otrzymała wsparcie w wysokości 1 019 548 zł. W dniu 29.09.2020 r. gmina złożyła wnioski na zadania:
- rozbudowa i przebudowa budynku szkolnego w Jabłonowie Pomorskim na kwotę 14 000 000 zł,
- przebudowa drogi gminnej Konojady-Tomki na kwotę 2 269 664,20 zł.
Wnioski te zostały złożone w wymaganym terminie i przygotowane zostały zgodnie z kryteriami i wymogami ww. uchwał Rady Ministrów. Wnioski te zostały rozpatrzone negatywnie. Decyzję w sprawie przyznania bądź nie przyznania wsparcia podejmuje Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację powołanej przez siebie Komisji do spraw Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego. Prezes Rady Ministrów, podejmując przedmiotowe decyzje, nie przedstawia gminom uzasadnienia swoich rozstrzygnięć.
Nawiązując bezpośrednio do anonimowej wypowiedzi Pana „Tomasz13” nie sposób nie zauważyć, że wskazuje on gminy, które otrzymały wsparcie, natomiast nawet słowem nie wspomina o tym, że bardzo dużo gmin w skali Powiatu Brodnickiego oraz całego Kraju tego wsparcia nie otrzymało. Dodatkowo zostało skierowane przeze mnie pismo z prośbą o ponowne rozpatrzenie złożonych wniosków lub o wskazanie błędów. Odpowiedzi na dzień 4 stycznia 2021 jeszcze brak. W ramach drugiego naboru wniosków Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie złożyło w dniu 16 grudnia 2020 r. trzy wnioski na realizację zadań:
- budowa budynku mieszkalnego socjalnego na kwotę 3 000 000 zł,
- przebudowa drogi gminnej na odcinku Bukowiec-Książki na kwotę 1 800 000 zł,
- budowa, przebudowa i remont obiektów budowlanych – boiska do piłki nożnej w miejscowości Jabłonowo Pomorskie.
Złożone wnioski również zostaną rozpatrzone przez Prezesa Rady Ministrów w oparciu o rekomendacje Komisji do spraw Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego.


2020-12-31, Tomasz13: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych rozdzielił pienidze z drugiej transzy pomocy gminom. Nasi sąsiedi otrzymali solidne wsparcie.Książki- milion dwieście tysięcy, Bobrowo-milion sto czterdziesci siedem,Zbiczno-sześćset dwadzieścia tysięcy,Starostwo Powiatowe cztery i pol miliona złotych. JABLONOWO NIE DOSTALO ANI GROSZA!!! Jak do tego doszlo Panie Gorski? Kto za to odpowiada?!


2020-12-30, Kierowca: niedawno był przetarg na utrzymanie dróg w czasie zimy wygrała go firma z Piecewa wiec apeluje aby zadbała o te drogi jak sie należy, dzis był lekki przymrozek i juz sobie nia radzą, skrzyżowanie koło poczty to była tragedia, na wsi zobaczyc piaskarke to graniczy z cudem, jesli juz jedzie to i tak nie sypie nic, tylko przed zakrętami i to też tak ze spadnie jedna kupka i koniec. Panowie na piaskarkach tylko kilometry robia i godziny nabijają a my podatnicy na nich płacimy, moze czas zmienic firme, co z tego że zaoferowali najmniejsza cene jak nie wywiązuja sie ze swoich obowiązków


2020-12-29, mieszkaniec: Patrząc na zapytania do Burmistrza na stronie jablonowopomorskie.pl to dziwne że przedostatnie zapytanie jest z 2017 roku .Mieszkańcy nie mają żadnych zapytań do Władz ? czy Burmistrz nie jest skory odpowiadać na zapytanie od mieszkańców.


2020-12-28, zarząd pzw koło nr 19: Zarząd Koła PZW nr 19 w Jabłonowie Pomorskim informuje ,że sprzedaż zezwoleń wędkarskich na rok 2021 odbywać się będzie w nowej siedzibie KOŁA NR 19 tj: Salon Prasowy Pani Marzeny Jarzembskiej przy ulicy .Głównej 8a , w każdą środę i piątek w godzinach 16-18 .Początek sprzedaży środa 30 grudnia 2020. Egzaminy na kartę wędkarską w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach 16-17 w Salnie Prasowym Pani Marzeny Jarzembskiej.


2020-12-28, młoda mama: Jestem bardzo zadowolona z tej inwestycji (wszystkie gminy wokół mają jakieś place dla dzieci). Ale tak z ciekawości: jaki jest ogólny koszt, ile dofinansowania, a ile naszych pieniędzy. Jeszcze raz dziękuję w imieniu moich dzieci.


2020-12-25, Bartek: Wie ktoś może dlaczego 24.12 nie zostały odebrane śmieci ze wsi szczepanki


2020-12-24, Aleksios: Kiedy lampy na Wąskiej będą działały? Wczoraj po godzinie 23 od początku Wąskiej aż do Urzędowej jakiś ba*an jechał tyle ile fabryka dała i prawie by mnie potrącił, mimo, że w telefonie miałem włączoną latarkę żebym był widoczny.


2020-12-22, Jabłonowiak: No ale Pan Burmistrz przed wyborami obiecał nam, że spowoduj ściągnięcie do Jabłonowa prywatnych inwestorów, którzy wybudują dwa zakłady pracy. Pan Burmistrz zaręczał, że wszystko jest jak na najlepszej drodze aby w Jabłonowie powstały nowe zakłady. Po czasie okazuje się, że były to tylko przedwyborcze zaręczenia.

2020-12-22, mieszkaniec: ponad dwa miesiące temu zadałem pytanie Burmistrzowi na stronie internetowej Gminy o stan naszego powietrza w Gminie i co Burmistrz i Rada Gminy robi w sprawie poprawy śmierdzącego powietrza w Jabłonowie , do dnia dzisiejszego Burmistrz mi nie podpowiedział?


2020-12-21, Przemysław Górski: Drodzy Mieszkańcy, w związku z powtarzającymi się wątpliwościami dotyczącymi nieprawidłowego wydatkowania środków publicznych związanych z inwestycją pod nazwą „Budowa obiektu rekreacyjno-sportowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Jabłonowo Pomorskie polegającą na budowie placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz zagospodarowaniu terenu na obiekcie" informuję, że otrzymaliśmy dofinasowanie na realizację ww. inwestycji ze środków unijnych. Za przyznane dofinansowanie nie może zostać zrealizowana żadna inna inwestycja infrastrukturalna. W przypadku gdyby samorząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie nie ubiegał się o dofinasowanie tego zadania wówczas środki przeznaczone na ten cel uzyskałby inna gmina lub środki nie zostałyby wykorzystane. Dbając o rozwój naszej gminy w każdym aspekcie społeczno-gospodarczym informuję, że regularnie składamy wnioski o dotacje w ogłaszanych konkursach.
Niestety, ale nie mamy wpływu na to, jaki rodzaj zadań będzie przedmiotem naborów wniosków o dofinansowanie. Jeśli nabór dotyczy infrastruktury drogowej to pozyskane środki możemy przeznaczyć tylko na wskazany we wniosku odcinek drogi. Jeśli nabór dotyczy infrastruktury rekreacyjno-sportowej wówczas środki muszą być przeznaczone wyłącznie na ten cel. W przypadku wydatkowania otrzymanych środków niezgodnie z zawartą umową o dofinansowanie gmina będzie musiała oddać przyznane środki, a wykonawcy zapłacić ze środków własnych kosztem innych inwestycji.
Drodzy Mieszkańcy, jeżeli macie do mnie jeszcze jakieś pytania, to służę swoją pomocą.
Pozdrawiam - Przemysław Górski


2020-12-18, RM: Do Edwarda: Inwestycyje w zakłady pracy ? Zgodzę sie Panem - ładnie to brzmi na papierze ale jak Pan to sobie wyobraża ze gmina publiczna teraz otworzy jakoś hale produkcyjną czy jak ? Czy Gmina teraz da komuś za darmo działkę prywatnej firmie- która bedzie krecić biznes na darmowej działce od gminy czy jak ? Takie gadanie -bez poparcia w argumentach. Myślę , ze każdemu z Władz zależało by jakoś zrobić miejsca pracy ,czy ułatwić inwestowanie w Jabłonowo - tylko co zrobić jak ktoś nikt nie chce ? Mamy za darmo rozdawać pieniądze zeby tylko ktoś tutaj coś nam otworzył? Rozdawnictwo to jest nie środek na wszystko. To nie komuna.


2020-12-17, marzena: ludzie ogarnijcie sie.jestescie chorzy tym covidem to siedcie w domu a nie chodzicie po miescie i zarazacie innych niektorzy maja slaba odpornosc i tego nie wytrzymuja.a pozniej ba stalo sie wielka tragedia.ktos z rodziny umiera i nie ma winnych

2020-12-17, Edward: Na cholere komu ten plac zabaw jak chodniki są pozapadane ,drogi poniszczone i dziurawe w Jabłonowie i we wsiach brak dróg ludzie my ze wsi chodzimy po kostki w błocie! Brakuje podstaw trzeba zacząc od najpotrzebniejszych rzeczy jak inwestycje w zakłady pracy stworzenie miejsc pracy dla tak biednej gminy Jabłonowo .


2020-12-16, JB: do mysiapysia: Już ci, moja droga, tłumaczę, po co ścieżka do Nowej Wsi. Otóż poza MIASTEM [Jabłonowem] też mieszkają ludzie i to ludzie, którzy często do tego miasta muszą się udać w różnych celach [praca, zakupy, lekarz, itp.], nie wszyscy są na tyle zamożni, żeby jeździć samochodami, wielu z nich chodzi pieszo, wielu z nich jeździ rowerami, ponadto zwłaszcza w sezonie przyjaznej pogody wielu mieszkańców miasta lubi wyprawy rowerowe na wieś. Droga, która prowadzi do Nowej Wsi, tam się nie kończy, prowadzi również do Płowęża i dalej do woj. warmińsko- mazurskiego, skąd również ludzie podróżują do naszego miasta. Jest ona wąska, kręta i zniszczona, nie ma żadnego pobocza, po którym można bezpiecznie się przemieszczać, jest za to całe mnóstwo drzew, które mimo cienia i niewątpliwej urody, nie poprawiają bezpieczeństwa - od Jabłonowa do Buku Pomorskiego rzadko które nie ma uszkodzonej kory do wysokości ok. 1,5 m [Ciekawe dlaczego?]. Pomiędzy Jabłonowem a Nową Wsią już zginęy przynajmniej cztery osoby. Największym problemem jednak jest częstotliwość ruchu - niemal niezależnie od pory dnia w ciągu 10 minut potrafi tam przejechać od 6 do 12 aut, włącznie z ciężarówkami, co daje nam dość imponujące liczby. A o rolników się nie martw, serio, to rozsądni ludzie, jeżdżą tamtędy codziennie, zapewne nieraz mieli zdarzenia z udziałem pieszych i rowerzystów, w których było o włos od nieszczęścia, i poprawa bezpieczeństwa zapewne też leży im na sercu. Z pewnością byłaby to sensowniejsza inwestycja niż jakieś place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu, podwójne chodniki, żeby błota nie było, czy co tam się wam w mieście marzy.

2020-12-16, Szpak: Jakim polem rolnika? Jest coś takiego jak pas drogowy a i rowy były tylko, że trzeba uprawiać do samego asfaltu bo mało i mało hektarów. Nawet nowe drogi są podorywane. Żałosne.

2020-12-16, Mieszkaniec: ścieżki, chodniki wszędzie powinny być , to nie jest żaden luksus, a potrzeba bezpieczeństwa. Przy każdej drodze są rowy i pobocza, przynajmniej kiedyś były, ale zostały zaorane przez pazernych chłopów. Geodeci wszystko znajdą, spokojnie.


2020-12-13, mysiapysia: Do Dh: A na co ścieżka do Nowej wsi? Czy my nie mamy już na co wydawać pieniędzy? A inna sprawa jak ona miałaby zostać poprowadzona jak od jabłonowa do nowej wsi nawet rowów nie ma. Co polem rolnika? Niby kto się na to zgodzi?

2020-12-13, Kama1989: Ja chciałem tylko jedno dopisać że Polaka nikt nigdy nie dogodzi zawsze jest źle nie dobrze co by się nie zrobilo.


2020-12-11, mieszkaniec: Panie Burmistrzu czy można posypać odrobinę ziemi przy wjeździe na stare targowisko niech pan zobaczy jakie tam są dziury


2020-12-08, Moderator: do DH (2020-11-28): podaj mi swój adres mailowy, to otrzymasz odpowiedź (ilość materiałów wykracza poza ramy naszego forum). Pozdrawiam.

2020-12-08, Obserwator: Ja nie mam nic przeciwko pani sołtys ale wiemy czym skończyła się ostatnia impreza w Mileszewach ta paczka nie jest warta tego żeby się zarazić teraz ją chwalą a jak ktoś w najbliższym czasie zachoruje będzie winna za głupie 10 zł za paczkę ?


2020-12-07, mysiapysia: Do Mieszkaniec gminy:Najpierw trzeba mieć informacje a potem wytykac czy ktoś coś robi czy nie. Nasza Pani Sołtys z Kamienia również rozwozila paczki dla dzieci.

2020-12-07, Mieszkanka gminy: W Buku Góralskim też były paczki, suuuper paczki. To zależy od tego, jak sołtys i rada sołecka rozdzieli środki.

2020-12-07, Mieszkaniec gminy: Do mieszkańca gminy: a skąd Pan lub Oani wie, że w innyh wioskach sołtys lub rada sołecka też nie roznosiła paczek na Mikołajki.. :-) Pozdrawiam


2020-12-06, Mieszkaniec gminy: Chciałabym bardzo pochwalić Panią sołtys Mileszew, wielki szacunek dla Pani ,która dziś dla dzieci roznosiła paczki na mikołajki, zastanawia mnie fakt dlaczego w każdej wsi nie było czegoś podobnego? Zero zainteresowania i zgrania. Wystarczy chcieć, być sołtysem to nie wszystko jeszcze trzeba umieć pełnić jego rolę.

2020-12-06, Mieczysław: Dokąd będą przesiadywać w zgromadzeniach ci pseudo piwosze w ala ogródku za mycenter na kolejowej pandemia a zbiorowisko jak w ulu policja nie widzi wszelkie ograniczenia a jeszcze ławki dostawiają pogonić te towarzystwo tak ich suszy gardło jakby przy żniwach byli


2020-11-29, marzena: witam.mam pytanie jesli jest osoba zakazona tym covidem mieszka np z mezem czy rodzicami czy z dziadkami .czy domownicy powinny nie byc na kwarantanie bo z tego co ja widze to normalnie sobie chodza po miescie Pozdrawiam

2020-11-29, Mieszkanka: Witam, chciałabym spytać czy w Jablonowie organizowane są jakieś dodatkowe zajęcia sportowe dla starszej młodzieży, dorosłych? Słyszałam kiedyś ze prowadzony był badminton, wie ktoś może czy wciąż ktoś to prowadzi? Przyznam ze nie ma chyba u nas nic poza klubem piłki nożnej...


2020-11-28, mieszkaniec: Dwa lata temu wymieniłem piec CO na taki 5 klasy na węgel i co z tego , sąsiad ma śmieciuch jak rozpala to nie ma czym oddychać w domu zamykam wszystkie okna bo śmierdzi gryzącym dymem . Mając na względzie stosunki dobro sąsiedzkie nic nie mówię i znoszę wszechobecny smród. Sąsiad założył sobie foto woltaikę nie myśli o wymianie pieca bo i poco ? woli palić czym popadnie i dalej zasmradzać ulicę. Złożyłem zapytanie do Burmistrza jakie Gmina powzieła kroki by ten śmierdzący problem rozwiązać na stronie Jabłonowa i co? i nic żadnej odpowiedzi. Smierdzące powietrze to śmirdzący temat

2020-11-28, DH: Burmistrz obiecywał ścieżkę rowerową i chodnik do Nowej Wsi na spotkaniu z mieszkańcami ulicy Kościuszki już w 2016 roku (o ile dobrze pamiętam, bo to dawno było, mógł to być nawet 2015), mówił, że wszystko jest gotowe, tylko czeka na fundusze unijne. 4 lata później, nic się nie zadziało, nawet chore drzewa nie są powycinane, tylko straszą nad dachami domów. Pan radny z tego okręgu też obiecywał przed wyborami chodnik, jest już drugą kadencję radnym, a chodnika nie ma. Za to są wypadki, i strach iść czy jechać rowerem, bo ograniczenia do 60 km/h prawie nikt nie respektuje.


2020-11-26, Mieszkaniec: Pan Burmistrz pisze:"Gmina proponowała podmiotom świadczącym usługi stomatologiczne udostępnienie lokalu na świadczenie przedmiotowych usług. Wobec braku zainteresowania , z dniem 1 września 2017 r. lokal został wydzierżawiony" Hmm... gdyby Gmina poza udostępnieniem lokalu zaproponowała lekarzom mieszkanie pewnie znalazłby się chętny dentysta leczyć w ramach NFZ. Gmina pozbyła się dużych mieszkań po dr Maciejewskich, później po dr Jureckiej, a o ile dobrze pamiętam dr Jurecka opuszczała mieszkanie już za urzędowania Pana Burmistrza Przemysława Górskiego.


2020-11-26, JB: Czy mnie oczy mylą, czy znowu mieszkańcy jakichś zapyziałych jabłonowskich uliczek domagają się chodnika, uwaga, po dwóch stronach ulicy, po której jeździ jeden samochód rano i jeden wieczorem? Może uwierzycie, a może nie, ale jak się ruszycie kawałek poza Waszą uliczkę, to traficie na ulicę Kościuszki, gdzie jest droga prowadząca do Nowej Wsi. Droga wąska, kręta i niebezpieczna, po której poruszają się piesi, rowerzyści, samochody i traktory w ilości mniej więcej 6 pojazdów w ciągu każdych 10 minut. Droga nie ma porządnego pobocza, pełno przy niej drzew, a z okolicznych pól wbiegają na nią sarny. Droga, na której średnio raz w miesiącu zdarza się jakiś wypadek. Czy nie wydaje się Wam, że gdyby gmina dysponowała jakimiś funduszami, to ta droga powinna być uwzględniona jako priorytet?

2020-11-26, mieszkaniec: Gazetki promocyjne dostępne są na stronie Biedronki Polo i Dino

2020-11-26, mieszkanka: Dziękuję Panu Moderatorowi za umieszczanie na stronie głównej (po prawej stronie) gazetek promocyjnych z Dino i Polo - ułatwiają one zakupy. Może jeszcze można by było prosić o gazetkę z Biedronki.

2020-11-26,
Mira Laube: Jeżeli chodzi o chodniki w Jabłonowie to są one bardziej potrzebne w wielu innych miejscach np. ostatnio ponowiłam prośbę do Pana Burmistrza o chodnik pomiędzy ulicą Dorzeczną i Parkową oraz przejście dla pieszych przez ulicę Grudziądzką. Musi Pan przyznać, że tam sprawa wygląda bardzo niebezpiecznie i ludzie nie mają żadnej bezpiecznej drogi w kierunku miasta. Pozdrawiam.


2020-11-25, mieszkaniec: Droga Rado Szanowny Burmistrzu Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. Ratunku! Miasto nasze śmierdzi. Śmierdzi nie miłosiernie smrodem z kominów . Dzień taki jak dziś bezwietrzny obnaża skalę problemu . Burmistrzu - Rado POMOCY

2020-11-25, Jabłonowianin: Szczera i wyczerpująca odpowiedź Pana Burmistrza. Co nie zmienia faktu iż istnieje potrzeba stomatologa na NFZ w Jabłonowie. Myślę że cała rada Miasta i Gminy wytęży siły i środki aby tak się stało. Trzymam mocno kciuki życząc powodzenia.

2020-11-25, andrzej: Drogi Panie Burmistrzu kiedy bedzie robiony chodnik na ul.Wojska Polskiego ,kiedy ta inwestycja bedzie dokonczona jak na razie jest tylko po jednej stronie drogi,a mieszkancy chca by byl z 2 stron ,ponadto zle dziala na ulicy kanalizacja zapychaja sie studzienki?


2020-11-24, Przemysław Górski: NZOZ - Gabinet Stomatologiczny Maria Zielińska funkcjonował w Jabłonowie Pomorskim w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 31 grudnia 2016 r. Pani Zielińska świadczyła usługi stomatologiczne w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Usługi świadczone były w lokalu użytkowym w Jabłonowie Pomorskim przy ul. Głównej 22, stanowiącym własność Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, w oparciu o umowę dzierżawy lokalu użytkowego. Pani Maria Zielińska zakończyła działalność z dniem 31 grudnia 2016 r. w związku z przejściem na emeryturę. Po wygaśnięciu umowy dzierżawy z dniem 31 grudnia 2016 r., Gmina proponowała podmiotom świadczącym usługi stomatologiczne udostępnienie lokalu na świadczenie przedmiotowych usług. Wobec braku zainteresowania , z dniem 1 września 2017 r. lokal został wydzierżawiony NZOZ SOL MED. – Michał Sobolewski na działalność rehabilitacyjną.


2020-11-23, Jabłonowianin: Co do stomatologa na ul. Głównej który był świetny i w dodatku na NFZ to bardzo go brakuje. Pozdrawiam forumowiczów.

2020-11-23, zen: To prawda dentysty na kasę chorych nie mamy ,płacimy składki a musimy jezdzić do innych miejscowości. Ktoś to wytłumaczy?


2020-11-21, Przemysław Górski: Drodzy mieszkańcy, informuję iż zarekomendowałem Radzie Miejskiej by na rok 2021 nie podnosić stawek opłat oraz podatków: rolnego, od nieruchomości i środków transportowych. Zaproponowałem by stawki opłat i podatków pozostawić na tym samym poziomie co w roku 2020. Nad uchwałami w tej sprawie obradować będą radni na najbliższej sesji. Mam na uwadze ogromny wzrost opłat za śmieci, gdzie gmina poprzez wprowadzony przez rząd wadliwy system zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi nie ma możliwości regulacji cen za śmieci (gmina w ogóle nie zarabia na tym, przepisy mówią jasno, że gospodarka odpadami musi się sama bilansować). Łatwo jest sięgnąć do kieszeni mieszkańca, podnieść podatki i rozdawać pieniądze, jednak takie gospodarowanie na dłuższą metę nikomu nie służy. Mogę powiedzieć, że już teraz jest coraz trudniej spiąć budżet gminy, bo otrzymujemy coraz więcej zadań do realizacji, a nie idą za tym pieniądze.
Mam nadzieje, że nie będziemy podnosić żadnych podatków na które wpływ ma gmina i na najbliższej sesji zaproponuję by te podatki były stabilne i przewidywalne. Spinanie budżetu miasta i gminy w dobie pandemii i zawirowań przy budżecie UE jest bardzo trudne, dodatkowo wszystko jeszcze drożeje, tak jak na przykład energia elektryczna. Wymaga to wysiłku i mądrego gospodarowania.
Pragnę Państwa poinformować, że w złożonym przeze mnie projekcie budżetu na rok 2021, zaplanowane dochody są na poziomie 43 516 632,14 zł, natomiast wydatki na poziomie 43 516 632,14 zł. Tak więc po raz pierwszy w historii gminy deficyt zaplanowany jest na poziomie 0,00 zł, bez zadłużania gminy. Inwestycje zaplanowane są na poziomie 3 755 159,68 zł. Miasto i gmina Jabłonowo Pomorskie pomimo pandemii jest przygotowane na to, aby bez podnoszenia podatków mieć dobry budżet, nie zadłużać się na przyszłość i mieć rezerwy finansowe na realizację kolejnych inwestycji. W tym miejscu bardzo dziękuję Pani Skarbnik Barbarze Suchockiej. Liczę na Państwa pomoc i wsparcie. W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji.
Pozdrawiam - Burmistrz MiG Przemysław Górski


2020-11-20, Mieszkanka: Pani Marto, mze zamiast siedzuec i czekać warto ruszyć gdzieś dalej za pracą. Doczeka Pani na dary, może rachunki też ma gmina Pani opłacić? Czasy są trudne dla wszystkich ale zeby coś osiągnąć trzeba wstać od monitora niż tylko wymagać i czekać aż będzie rozdawane coś za darmo

2020-11-20, Mieszkanka2: Pani Marto, to może ktoś z nas jednak pomoże w znalezieniu pracy dla Pani lub męża. Myślę, że puszka fasoli z Gminy nie rozwiąże problemu. Proszę dać ogłoszenie, teraz wiele osób potrzebuje kogoś do opieki, idą święta, może komuś starszemu trzeba pomóc, pracy fizycznej dla mężczyzn też wcale nie jest tak mało, każde rozwiązanie jest lepsze niż oczekiwanie, że Państwo da.


2020-11-18, pracujący: w brodnicy pełno jest pracy nawet dojazdy są darmowe do miejsca pracy...no tak ale to jest obowiązek podnieść cztery literki z ciepłego łóżeczka i wstać rano,pracować na zmiany!!!najlepiej tylko siedzieć nic nie robić i żądać od kogoś by dał!mało tego to jeszcze dostać zasiłki że jest się w trudnej sytuacji...


2020-11-17, Marta: Kiedy będą rozdawane dary w postaci produktów spożywczych,nie mamy oboje z mężem pracy bo w Gminie takie bezrobocie? Czy będzie Pani dentyska dalej urzędować na ul .Głównej biedni ludzie czekają na dentystę bo nie stać nas na płatnego prywatnego!


2020-11-12, Kasia: Piękny występ przedszkolaków - gratulacje


2020-11-10, KRAK: Mam pytanie czy coś wiadomo o remoncie drogi koło Biedronki bo w jej okolicach widziałem wczoraj geodetów jak jakieś pomiary robili.

2020-11-10, mysiapysia: Witam, mam jedno pytanie do naszych Władz, kiedy i gdzie będą wydawane flagi na Dzień Niepodległości. Dziękuję.


2020-10-29, Mieszkanka2: Czy ktoś wie, czy muszę podpisać z gminą umowę na odbiór śmieci? Może wystarczy, że sama raz na miesiąc wywiozę śmieci do miejsca składowania. Obecnie za jednorazowy odbiór płacę 78 zł i jeszcze ma ta stawka wzrosnąć? Stanowczo mówię NIE.

2020-10-29, Tom: Aż na wwymioty mi się zbiera jaki naród jest delikatnie mówiąc ,niemądry.PO podniosło ponad 20 podatków plus przewłaszczyli pieniądze z prywatnych kont z OFE,nikt nie polazł protestować.PIS podniósł już 35 podatków,nikt na ulice nie wylazł.Za to zapis Konstytucji napisanej tylko przez lewicę i Kwaśniewskiego w której był i jest zapis o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci cały czas jest ten sam i obowiązuje co musiał Trybunał w orzeczeniu i odpowiedzi na oficjalne zapytanie zapisać.Podjudzona przez lewicę łamiąc prawo grupa ludzi atakuje Kościół,czy też PIS,który nie ma nic wspólnego z cała tą historią.Kto chociał liznąć prawo wie,że nie da się ot tak sobie zmienić Konstytucji,a wszystkie ustawy niższego rzędu muszą być pisane w ramach Konstytucji.Oczywiście wyzwiska i przekleństwa nielegalnych demonstrantów powinny byc karane najwyższymi,możliwymi mandatami.


2020-10-28, andrzej: Tym razem o podatkach mamy tragiczną sytuację z roku na rok podwyżki podatków ,czemu ciągle wzrastają w naszej Gminie opłaty tym razem od 1 listopada za śmieci !!!Inne Gminy mają ciągle stałą opłatę albo obniżają a nas gnębi ten Urząd ciągłymi podatkami podwyższając je !!Jestem na rencie za co to opłacać???

2020-10-28, mieszkaniec: a gdzie jest prezydent rzeczpospolitej polskiej--gdzie?

2020-10-28, Rryszard: Do Krzysztofa .Dzieci słyszą wulgaryzmy i przezwiska w domu.Niech Pan nie opowiada bajek że żal Panu dzieci.


2020-10-27, Krzysztof: Czy MOPS w Jabłonowie zajmie się sprawą rodziców którzy świadomie uczestniczyli z niepełnoletnimi dziećmi w tzw.marszu kobiet . Dzieci musiały słuchać wyzwisk i wulgaryzmów których używali uczestnicy łącznie z rodzicami ,żal mi tych dzieci

2020-10-27,
Strajkująca: Uwaga! Tak, podczas protestu padły wulgaryzmy! Tak, zamiast JEBAĆ PIS, zawsze można krzyczeć PRECZ Z KACZYŃSKIM I JEGO ŚWITĄ, ale emocje niektórych osób wzięły górę. Zresztą żadne okrzyki, nie wiadomo jak wulgarne, nie wyrażą naszej złości i żadne nie zrobiły tyle złego, ile zrobili rządzący. Oprócz słów niecenzuralnych ( były tylko przez moment na Głównej) padało wiele pięknych haseł i słów, i pieśni. A do tych, którym przeszkadzał hałas chcę powiedzieć tyle- godzina hałasu to nic, w porównaniu do tego co będą musiały znieść osoby skrzywdzony przez tą władzę. Wystarczy czasem wyłączyć TVP Kurskiego i po prostu popatrzeć, posłuchać i pomyśleć samodzielnie ( chociaż spróbować).

2020-10-27,
Strajkująca: Witam. Biorę udział w jabłonowskim proteście, który jest skierowany przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, a więc jednocześnie przeciwko rządom PISu, który do tych zmian doprowadził. Absolutnie nie jest to protest antyreligijny uderzający w Kościół i osoby wierzące. Czy ktoś wtargnął do naszych kościołów? Zdemolował je i zbeszcześcił? Czy ktoś obraził księży? Auta niektóre wczoraj jedynie zawracały na przykościelnym parkingu. Jeśli Kościół czuje się oburzony i nazywa nas Idiotkami, to sam stawia się po " drugiej stronie barykady". Po stronie PISu. Pytam - DLACZEGO? Przecież nawet za komuny Kościół stał po stronie tych, których WOLNOŚĆ była ograniczana. Pytam ponownie - co się zmieniło? Przecież głową Kościoła jest Papież Franciszek a nie Tadeusz Rydzyk!! A o co chodzi z tą Wolnością, aborcją i wyborem??? Już wyjaśniam, jak ja to rozumiem... jak większość z nas to rozumie. Chcą zabronić aborcji płodu z wadami, które nie pozwolą żyć lub spowodują, że to życie będzie wegetacją i walką z bólem. Tragedią całej rodziny. Lepiej urodzić i pochować?? Przecież nie każda kobieta ma na to dość siły... nie każda ma wsparcie męża, rodziny, psychologa. A co jesli aborcja chorego płodu, jest jedynym ratunkiem dla matki? Poświęcić kobietę? Tymczasem katechetka wrzuca fotkę zdjęcie 9- miesięcznego płodu chyba jedynie w celu podjudzania? Przecież wiadomo, że aborcji dokonuje się na początku takiej ciąży. Medycyna poszła na przód. To ani średniowiecza, ani lata 80 XX wieku kiedy badań prenatalnych po prostu nie było. Wcześnie widać poważne wady płodu. Ktoś może zapyta czy jestem zwolenniczką aborcji? Nie! Ale chcę, domagam się, żądam, aby to był wybór kobiety, przyszłej Matki, a nie jakiejś Kai Godek czy Jarosława Kaczyńskiego. On to zresztą może zabierać głos jedynie w sprawie moralności sterylizacji kotów. To już inny temat. Do refleksji

2020-10-27, JB do Mieszkanka2: Wyjaśnij dziecku, że są zrozpaczone i wściekłe, że zawiodły wszystkie inne sposoby porozumiewania się, że nikt ich po ludzku nie wysłuchał a ci, do których mówią, wydają się rozumieć tylko taki język.

2020-10-27, Mieszkanka2: Ataki pod kościołami? Przeciwko czemu ludzie ten strajk, przeciwko złej interpretacji prawa przez człowieka, czy przeciwko Bogu? W kościołach ludzie zawsze znajdowali schronienie w przypadku zagrożenia, a teraz bawicie się w wandali? Każdy ma prawo do strajku, tylko należy przemyśleć czy obecna forma jest na pewno zasadna. Nie umiem wytłumaczyć dziecku, czemu Panie, które chcą dobrze dla innych mają przekleństwa wypisane na plakatach i głośno je wypowiadają...

2020-10-27, Pablo: witam chcemy ciszy i spokoju pod domami!Kto tak trąbi i wariuje pod domami?Macie za duzo wolnego czasu i benzyny!Ludzie bedą zgłaszać te hałasy na Jabłonowską Policję!


2020-10-26, popierający: Oczywiście popieram wszelkie protesty przeciw złemu prawu. Jednak nasuwa mi się myśl : jaka część osób teraz protestujących jest beneficjentami wszelkich pisowskich programów plus... Jeśli się panu je z ręki to trzeba mu być posłusznym... Takie są konsekwencje złych wyborów.

2020-10-26, Ryszard: Do Mieszkanki. Proszę o odpowiedz na pytanie .Jak mozna skazac kobiete na urodzenie martwego płodu. Prosze przypomniec sobie jak nazwał rydzyk Panią Marie Kaczynską po tym jak Pan Prezydent podpisał ustawe o aborcji. Prosze sie nie dziwić że ludzie mają pretensje do koscioła i biskupów bo ta cała zadyma to ich wina.

2020-10-26, Mieszkanka: Do Wiki. Nie potrzeba nam wichrzycieli. Dlaczego zachęcasz ludzi do wyjścia pod kościół? Czy musimy wzorować się na innych? Nastały trudne czasy, pod wieloma względami i proszę, starajmy się zachować spokój. Tylko on może nas uratować. Życzę wszystkim zdrowia i radości!

2020-10-26, mm: Ataki na świątynie, to najlepsze, co się w szczycie protestów mogło władzy przydarzyć. Akty wandalizmu, próby zakłóceń nabożeństw i wykrzykiwanie podczas liturgii wulgaryzmów, daje możliwość pokazywania protestujących, nie jako tych, którzy walczą o prawa kobiet, ale jako zadymiarzy, którym zależy jedynie na walce z Kościołem jako takim.

2020-10-26, Wiki: Droga pani Lucyno! Grzecznie to już było. Co chciałaby pani usłyszeć na demonstracji?? Jesteśmy nieco zdenerwowane? Bardzo prosimy - odejdźcie? Do obecnej władzy trzeba jej językiem.


2020-10-25, Wiki: Dumna jestem z mieszkańców Jabłonowa, którzy wyszli z domów w proteście przeciwko ostatniemu wyrokowi tzw. "Trybunału Konstytucyjnego". Brawa dla Was! Też protestowałam, ale w innym mieście, w którym teraz mieszkam. Kiedy następna akcja? Może pod kościołem? Trzymajcie się!

2020-10-25, Lucyna: Niedzielny marsz również należy do klasy w swojej kategorii. Rodzice z małymi dziecmi w wózkach oraz nieco starsze dzieci i wulgaryzm za wylgaryzmem. Ku czemu to było? Dla kogo? Rozumie że jednoczyc się można oraz łączyć w tym ciężkim dla nas czasie, ale szanujmy się jakoś, uczmy młode pokolenie solidarności zamiast zachowywać się jak na meczu kiboli. Czy nie można było tego wykonać w cywilizowany sposób?

2020-10-25, Ratownik: Na codzień jestem ratownikiem w jednym ze szpitali. Z dnia na dzień coraz więcej chorych przybywa. Jakież to było moje zdziwienie gdy wracając przez jedną z miejscowości zauważyłem zawody wyścigowe, ludzi ponad setka w jednym miejscu i absolutnie nikt w maseczce. Jak bardzo musi być jeszcze źle aby część społeczeństwa się obudziła. Żal patrzeć na to wszystko

2020-10-25,
Rafał Gałuszewski: W odpowiedzi na post Pani Ewy, pragnę napisać, że organizując zawody rangi mistrzowskiej zobowiązani jesteśmy do przestrzegania zasad zgodnie z procedurami w przeciwdziałaniu Covid-19 oraz przestrzeganiem regulaminów PZPN. Zgodnie z procedurami, na obiekcie, w trakcie rozgrywania oficjalnych zawodów, nie może przebywać publiczność czy osoby postronne. Przebywać mogą tylko osoby wpisane w rejestrze i protokole danych zawodów. Zawody organizowane są zgodnie z harmonogramem rozgrywek K-PZPN, powszechnie dostępnym oraz przekazanym jednostce zarządzającej obiektem czyli CKiS w Jabłonowie Pom. Co do kontaktu z Panią Ewą, to jako przedstawiciel klubu, organizatora zawodów, grzecznie poinformowałem o procedurach i godzinie rozpoczęcia meczu o 12.00.
Pozdrawiam serdecznie Rafał Gałuszewski.

2020-10-25,
Ewa: W dniu dzisiejszym zostałam wyrzucona ze stadionu w Jabłonowie p. przez organizatora meczu , mimo że deklarowałam biegać po najbardziej zewnętrznym pasie bieżni ,aby nie przeszkadzać zawodnikom. Mam WIELKI, OGROMNY ŻAL , bo byłam odpowiednio ubrana ( buty nieuszkadzające bieżni ) , zachowywałam się grzecznie i uprzejmie. Nie znam tego Pana , nigdy nic złego mu nie zrobiłam i tym bardziej nie rozumiem jego zachowania wobec mnie. Ze stadionu mogą przecież korzystać wszyscy i przy odrobinie dobrej woli , której dziś zabrakło, można tak korzystać , aby sobie nie przeszkadzać. Zostało wobec mnie złamane podstawowe prawo do wolności zapisane w Konstytucji RP. Jako podsumowanie mogę jedynie powiedzieć tyle , że w moim gabinecie , nawet wobec Pana Organizatora, nigdy nie zostanie złamana Konstytucja RP ani prawo człowieka do wolności.
Ewa Jurecka


2020-10-24, Tomasz: Być może ten artykuł zainteresuje mieszkańców Jabłonowa. Pozdrawiam :)
»»»
www.superbrodnica.pl

2020-10-24, Aleksios: Do Pani Marzeny - nie zamkną podstawówek, bo rodzice by w domu siedzieli z powodu zasiłku opiekuńczego na dziecko czy co tam brali wcześniej, a rząd nie chce do tego dopuścić, chcą zaoszczędzić.


2020-10-17, Marzena: Witam co myślicie na temat covida. Zaczynam powoli się bać bo jest coraz więcej osób zakażonych A co ze szkołami moim zdaniem szkoły obojętnie czy to podstawowe czy ponadpodstawowe powinny być zamknięte ze względu na zdrowie nasze i dzieci. W mojej rodzinie w Toruniu jest dwoch zakażonych. Ten cały covid to jest odmiana grypy. Ale tę grypę przechodzi się naprawdę bardzo ciężko co dalej z nami będzie pozdrawiam


2020-10-13, CKiS: »»» ANKIETA - Proszę zakreślić jedną lub więcej interesujących opcji. Ankieta jest anonimowa. Służy przygotowaniu oferty stałych zajęć dla mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.

2020-10-13, mieszkaniec: Apeluje do mieszkańców, zróbcie coś żeby nie śmierdziało w naszym mieście . Rozpoczyna się okres grzewczy wraz z nim palenie czym popadnie w piecach śmieciuchach . Sami widzicie że zamiast wymienić piec chociałby na taki z podajnikiem to kupuje się np samochody i inne rzeczy .Co na to Rada Miasta czy wy nie widzicie problemu smrodu , udajecie że nie ma problemu??


2020-10-07, Marzena: Witam kto odpowiada za stare boisko w Kamieniu.Zlikwidowano bramki i posadzono drzewa.tylko że przy drzewkach jest zielsko dosiegajace do pasa miejscami wyżej.moze ktoś by o to zadbał.nie wiem czy to należy do obowiązku gminy czy sołtysa

2020-10-07, Mieszkaniec Piecewa: W tym tygodniu zacznie działać paczkomat Inpost przy Dino.


2020-10-05, xd: osoby co narzekaja ze osoby z ulicy glownej parkuja przy swoich blokach a gdzie maja parkowac Wiekszy ruch jest tylko w srody i soboty kiedy jest rynek a tak ta dziura nie ma prawie ruchu


2020-10-02, mieszkaniec: do Mieszkańca --Miejsca parkingowe mają służyć wszystkim a nie tylko mieszkańcom ul Głównej . to nie są miejsca do parkowania samochodów 24h na dobę dobrze o tym wiecie . po to są płatne parkingi by wymusić rotację miejsc parkingowych


2020-10-01, Mieszkanka: Pięknieje to nasze miasteczko, oj pięknieje! Ale gdzie mamy wyrzucać papierki, skoro koszy nie ma? Miałam nadzieję, że się pojawią, ale ich nie widać. A szkoda, bo ludzie nabiorą znów nawyku rzucania śmieci gdzie popadnie i trudno będzie im wrócić do starych, dobrych zasad. Czy to przeoczenie?

2020-10-01, kierowca: nie jestem za obecną władzą ale na spotkaniu wyborczym na burmistrza mowili ze albo dostaja kasę z takimi parkingami albo wogóle moim zdaniem warto bylo brac kase i zrobic niz jezdzic po dziurach a tak ogólnie mamy zły nawyk podjeżdzania pod same drzwi

2020-10-01, mieszkaniec: Proszę zwrócić uwagę na samochody ciężarowe i autobusy zjeżdżające z ul Głównej (Jadąc z dworca PKP ) na Mostową , jak źle wyprofilowany jest skręt w prawo , poprzednio był bardzo łagodny teraz autobusy muszą się zatrzymywać i przepuszczać samochody stojące na Mostowej bo chcąc skręcić w prawo wjeżdżają na sąsiedni pas ruchu

2020-10-01, anonim: Więc mieszkańcy głównej gdzie mają parkować? W Piecewie, na Zamku, czy w Konojadach?


2020-09-29, Mieszkanka: Dokładnie, większość mieszkańców którzy mieszkają na ul głównej parkingi traktują jak swoją własność, Gdzie mają parkować przyjeżdżający do miasta? Może burmistrz niech przejedzie się w godzinach 8.00-14.00 i spróbuje zaparkować. Co z tego że mamy piękna drogę, drzewka posadzone a ludzie po 3, 4 razy objezdzaja miasto szukając wolnego miejsca parkingowego. A z tego co obserwuję to mieszkańcy z głównej przywlaszczyli sobie miejsca.

2020-09-29, mieszkaniec: Co do koronawirusa w Mileszewach,to prawda nikt nic nie wie.


2020-09-28, Zgroza: do Katarzyna: Gdyby włodarze poszli Twoim tokiem myślenia, to prawie połowa parkingu przy dworcu byłaby pomalowana na niebiesko. Zgroza.

2020-09-28, Katarzyna: Zgadzam się, że miejsca parkingowe na ul. Głównej to porażka! Projektant, to projektant, ale kto ten projekt zaakceptował! W dobie, gdzie jest coraz więcej aut, ograniczać liczbę miejsc parkingowych. Poza tym można było zadbać o parking przy PKP. Obecnie już o 7:00 nie ma gdzie zaparkować, by zwyczajnie wejść na pocztę. Sporo ludzi dojeżdża pociągami do pracy, bo miasto kwitnie bezrobociem, sporo jest ludzi z okolicznych wsi, którzy gdzieś te auta muszą zostawić. Włodarzom życzę więcej myślenia o mieszkańcach, a nie o odhaczonej inwestycji.

2020-09-28, Ryszard: Dlaczego jest ukrywany fakt że w Mileszewach są zarażeni koronawirusem. Mieszkańcy Mileszew powinni wiedziec czy to prawda ze wzgledu na bezpieczenstwo.


2020-09-27, Mieszkaniec ul Wesołej: Mam apel Do pracowników Gminy stan naszej drogi na wzniesieniu jest tragiczny ,asfalt jest powyrywany do gołej ziemi zalegając na drodze .Stwarza to zagrożenie w ruchu gdzie kierowcy by ominąć wyrwy na wzniesieniu wjeżdżają na przeciw legły pas ruchu

2020-09-27, mieszkaniec: W nosze o rozważenie pobierania opłat w godzinach szczytu za parkowanie przy ul Głównej . Wiele aut to auta pobliskich mieszkańców stoją tam non stop zajmując miejsca uznając za swoje

2020-09-27, chester: Co do odnowy ul. Głównej i jej parkingów to jest totalna porażka. O ile miejsc zmniejszono liczbę do parkowania. Projektant chyba był po dobrym zielsku projektując coś takiego. Nigdzie w Polsce nie ma tak usytuowanych parkingów. Raz że miejsce, a po drugi dużo ciężej parkować samochód między dwoma. Burmistrz brawo!!! Jeszcze trochę to chodniki pionowe będą. Po prostu gorszego projektu nie mogło być. Jabłonowo jest po prostu tragicznym miastem!!!

2020-09-27, Jabłonowianin: dziękuję za szybką interwencję.


2020-09-26, Medyk: Do "mieszkańca" zapraszamy do szpitala na wolontariat przy zakażonych wirusem Covid 19. Proszę nie wylewać swoich żali na lekarzy bo my pracujemy tu od lutego po 30 godzin bez prawa do odpoczynku po dyżurze. Prowadzimy też gabinety, to prawda. Jednak gdyby nie one to w obecnym stanie regulowanym prawnie nie mieliby Państwo szansy dotrzeć do specjalistycznej opieki. Tak jak każdy Kowalski obawiamy się o własne zdrowie i swoich Rodzin zdrowie. Dlaczego to kogoś dziwi??? Piszecie o przysiędze?! Chyba nie rozumiecie o co w niej chodzi. Tak jak nie rozumiecie 10 Przykazań, które i was obowiązują, a bliźniego byście utopili w kałuży zawiści... choć jeszcze niedawno przez balkony śpiewaliście o cichych aniołach... Sic! Mieszkańcu zanim zaczniesz kolejny raz oczerniać nas pomyśl co zrobisz gdy zachorujemy i gabinety też zostaną zamknięte...?! Jak jednak uważasz, że wirus i regulacje prawne wywołane pandemię są tylko fanaberią zapraszamy na wolontariat do Grudziądza, obecnie 200 łóżek "covidowych" czeka. Zdrowia, rozsądku i ciut mniej zawiści życzę!


2020-09-25, Moderator: do Jabłonowianin: Burmistrz poinformował, że temat z forum został zgłoszony do wykonawcy. Będą poprawiać.

2020-09-25, Katarzyna: Podwyżka za śmieci? Już płacimy bardzo dużo, patrząc na to, że jestem z terenu wiejskiego, to 78 zł za wywóz śmieci raz w miesiącu to bardzo sporo. Nie wiem, czy nie lepiej by było samemu te śmieci raz w miesiącu zawieźć na oczyszczalnię lub do innego miejsca utylizacji.

2020-09-25, mieszkaniec: do Starosty: skoro podaje Pan w komunikacie ze poważnym problemem jest powrót szpitali i placówek opieki zdrowotnej to może pozamykac te placówki i tak lekarze udzielaja "teleporad" bo boja sie zakażeń.a skoro lekarze nie chca przyjmowac pacjentów to dlaczego nadal płacimy składki zdrowotne. Gdy przujmuja prywatnie juz wszystko jest ok bez teleporady, jakos nie boja sie koronawirusa.


2020-09-24, Jabłonowianin: Witam serdecznie.Super że inwestycja przebudowy ulic Głównej, Kolejowej i Generała Sikorskiego się już zakończyła. Wnioskuję tak po odbiorach. Mam jednak cichą nadzieję ze nowa latarnia na przejściu dla pieszych przy wieży ciśnień ul. Kolejowa zacznie kiedyś świecić. Bo nie świeciła od jej postawienia. Oraz że znikną wreszcie dwa pnie drzew przy dawnej Rozlewni piwa ul. Generała Sikorskiego które obecnie odrastają dzikimi pędami. Pędy te wrosną kiedyś w ten piękny nowy chodnik a szkoda. Pozdrawiam inwestorów, radnych i odbiorców inwestycji serdecznie

2020-09-24, Mieszkanka: Dobrze byłoby gdyby w centrum pojawiła się żabka. Sklep czynny w niedziele. Wiele usług jak przesyłki kurierskie, opłaty rachunków, wpłaty i wypłaty na kartę, lotto...Na Rossmanna chyba za małe miasto.

2020-09-24, Aldona: Drogerii to w Jabłonowie pod dostatkiem w każdym sklepie jest pełno i kosmetyków nie brakuje. Nie ma za to Rybnego , a tak nawiasem musisz mieć dobrą lokalizację bez tego pół roku i zamykasz to nie jest dobry czas na sklep o jednoimiennym formacie , nie tu w Jabłonowie

2020-09-24, andrzej: witajcie czyzby znowu bedziemy miec najwyzsze stawki za smieci od 1 listopada az 22,50 zl i to z kompostownikiem? Bez litosci BURMISTRZU zobacz na inne male Gminy w POLSCE np na Warmi w miasteczku Sępopol jest 18 zł i sa jeszcze znizki dla rencistow i osob samotnych a u nas szalenstwo podwyzkowe smieciowe! najbardziej brakuje kasy biletowej na PKP ,brakuje KINA ktore bylo do konca lat 80 tych ,restauracjii na ul Kolejowej i zakladow pracy ktore sie zlikwidowalo i jest nedza i bezrobocie

2020-09-24, aleksios: Ludzie, jeśli chodzi o kolejki to problemem jest tylko i wyłącznie to, że gdy dochodzi do płatności to ludzie zamiast zapłacić kartą, to płacą gotówką, szukają pół godziny w portfelu moniaki, ekspedientka lata pół sklepu z kasy do kasy i szuka żeby rozmienić i wydać odpowiednią resztę. Naprawdę porównując mój czas mając ten sam wózek i płacąc kartą to sporo czasu i nerwów idzie zaoszczędzić.


2020-09-21, Katarzyna: Dla mnie najbardziej brakuje żłobka!

2020-09-21, Mieszkanka: Dokładnie tak w naszym miestsczku przydałoby się jakaś typu Rossmann lub Natura.


2020-09-18, JO: Dzień dobry piszę z pytaniem do mieszkańców naszej gminy ,jakiego sklepu Wam brakuje w Jabłonowie Pomorskim?? Wiem ,że w dobie zakupów internetowych jest ciężko z utrzymaniem lokolu handlowego ale może wypowiecie się jakie produkty chętnie kupilibyście lokalnie??? Moim zdaniem brakuje fajnej drogerii..A jakie są wasze pomysły?


2020-09-16, E.K.: Dzień dobry! Czy ktoś z Państwa orientuje się w temacie, mianowicie, kiedy doczekamy się otwarcia "Mrówki", przy ulicy Kościelnej. Budowa na przemian jakby zatrzymała się lub rozwija się w przysłowiowym żówim tempie. Ciekawi mnie co jest tego przyczyną. Czy są to względy fiskalne, prawne, czy też przyczynowo-zależne. Mam tu na myśli, że komuś to się nie podoba i kładzie przysłowiowe " kłody" pomysłodawcom pod nogi Mam nadzieję, że jednak się doczekamy tego Marketu. Pozdrawiam :-)


2020-09-11, Mieszkanka: drogi kliencie, co za bzdury... To ze ktos jest na emeryturze albo nie pracuje zawodowo nie znaczy ze nie ma innych obowiazkow... Chyba nikt nie lubi stac w kolejkach, nie wazne czy pracujacy czlowiek czy tez nie. Ja pracuje i jak mam isc na zakupy biegiem to nie ide wcale...a Szanownej Pani jak tak sie spieszy to prosze robic zakupy z rana zaraz po otwarciu sklepu albo krotko przed zamknieciem.


2020-09-08, klient: odnośnie kolejek w sklepach niestety najbardziej spiesza się ci co już nie pracują zawodowo maja dużo czasu wolnego i nie mam pojęcia gdzie się spiesza byłam świadkiem gdy nauczycielka która przeszła niedawno na emeryturę wołała aby otworzyć kolejna kasę nie wiem może nogi bolą od stania w kolejce ...szanujmy się nawzajem to nic nie kosztuje


2020-09-07, Mieszkaniec: Wiem ze miasto musiało zrobić miejsca parkingowe takie jakie mamy,ale na każdym takim miejscu zrobić dla niepełnosprawnych to jakieś nieporozumienie. Po tym zabiegu na owych parkingach może parkować jeden góra dwa samochody. Zrobienie zakupów jest tragedia. A nie wszystko sie da nosić w recach bo nie ma gdzie stanąć. Czy miasto rozwiąże jakoś problem braku parkingu? Na tych niby parkingach parkują osoby które mieszkają na ulicy Głównej, bo gdzieś muszą a parking na starym targowisku tez pełny. Najwyraźniej miasto w ten sposób chce wprowadzić aktywny tryb życia mieszkańców. Rowery nam pozostały i spacer.


2020-09-01, Xxx: Ludzie co wy za pierdoły opowiadacie? Zgodzę się z tym, ze człowiek człowiekowi powinien być człowiekiem a nie wilkiem ale niestety praca to praca. Oczywiście współczuje paniom ze sklepów, wierze, ze ciężko pracują ale praca ekspedientki zobowiązuje do tego żeby być miłym, uprzejmym do klienta. Oczywiście idzie to tez w druga stronę. Panie muszą zostawić swoje problemy w domu. Jeśli którejś nie odpowiada to ze musi być uprzejma to niech znajdzie prace w innej dziedzinie.


2020-08-29, Klient: Co Wy za glupoty wpisujecie? Zastanowcie sie nad soba! Przeciez te dziewczyny (szczegolnie z naszego najwiekszego sklepu) maja bardzo ciezko. One nie pracuja tylko na kasie, a pozostale sobie chodza - maja do przyjecia tony towaru, musza go ulozyc, posprzatac market. Maja tez (uwaga!) prawo do przerwy. A my co? Dwa/trzy wozki i juz wrzask, zeby kase otwierac! Tak, dwie minuty krocej w kolejce sa tak cenne, ze zycie nam uratuje. Zastanowmy sie nad wlasnym postepowaniem i badzmy dla Nich bardziej wyrozumiali. Pozdrawiam, milej niedzieli zycze.


2020-08-28, Jarek: Do Belmondo - o czy Ty chlopie piszesz? Kazdy pracujacy ma zakres obowiazkow a sprzedawczyni musi wykazać sie profesjonalizmem i zwykla ludzka uprzejmoscia a w domu zostawic fochy lub niezadowolenie z tego ze musi podejsc do lady bo pojawil sie klient - a tak wlasnie jest.Nikt nikogo nie zmusza do pracy a w tych czasach prace trzeba szanowac.


2020-08-27, Belmondo: Witam wszystkich. Do jakich sklepow chodzi narzekajacy na obsluge? Bo ja tego nie spotykam, musze dodac, ze podejscie do Klientow w ostatnich latach bardzo sie poprawilo. Prosze zastanowic sie nad Soba, swoja postawa. Karma wraca.


2020-08-26, Rafal: Widze, ze temat niemilych ekspedientek wkracza na tory zlosliwosci wiec proponuje zakonczyc ten temat chociaz uwazam ze naszym ekspedientkom mimo wszystko brakuje profesjonalizmu i zwyklej empatii. A na przyszlosc to zwyczajnie nalezy pojsc do wlasciciela - pracodawcy i przekazac mu swoje uwagi bo chyba jemu najbardziej zalezy aby sklep byl jak najczesciej odwiedzny przez klientow.


2020-08-25, Mama: Witam. Mam taka propozycje, a najpierw pytanie. Dlaczego zajecia dla dzieci w swietlicy sa prowadzone jedynie w Buku Pomorskim? Skoro mamy w urzedzie stanowisko ds.zajec swietlicowych,i jak widac Pani je piastujaca sprawdza sie doskonale w tej roli, to moze by tak zorganizowac w kazdej swietlicy w naszej gminie, co tydzien po pare godzin? Wiem, ze to dodatkowe koszty zwiazane z odbywaniem sie takich zajec (chociazby zuzycie mediow i np.art.papierniczych), ale skoro takie stanowisko utworzono,to chyba z tym sie liczono? 

2020-08-25, Mieszkanka: Tak tak Tomaszu i slonca mniej, lato sie konczy... Wszystko wina ekspedientek


2020-08-21, Tomasz13: Droga Sabino.Zgadzam sie z Toba. No i poza tym komary w tym roku tną okrutnie.


2020-08-20, E.K.: Do Sabiny; Zgadzam się z wytkniętą przez Panią frechownoscią ekspedientek. Panie zapomniały,że nie pracują w PRLu, gdzie ekspedientka mogła sobie pozwalać na złe zachowanie i nic jej za to nie było....przykre. Ale dobrze, że podnosi się na forum takie złe zachowania, może dotrze coś do pustej głowy "jaśnie pani" W końcu "tabakiera jest dla nosa", a nie odwrotnie. Pozdrawiam :-)


2020-08-17, Sabina: Witam - Pochodze z Jablonowoa ale mieszkam w Olsztynie i teraz przebywam z wizyta u rodzicow.Miasteczko bardzo sie zmienilo i widac ze wlodarze miasta staraja sie o czystosc. Podziwialam nowe ulice , chodniki i piekne drzewka. Tylko czy bede one podlewane gdy brakuje deszczu? Niektóre drzewka sa suche a do chwili "przyjecia sie "drzewo potrzebuja duzo podlewania.Deszczu nie widac - a szkoda by bylo aby uschly. Druga sprawa, ktora chcialam poruszyc to problem z zakupami na ulicy Glownej. Nie bede wskazywac konkretnego sklepu ale obsluga co niektorych ekspedientek zostawia duzo do zyczenia. Wiem, ze to trudna praca ale nie mozna klienta traktowac jak zlo konieczne.W sklepie sporo personelu krecacego sie po sklepie ale trudno jest doczekac sie aby ktoras z pan podeszla do stoiska- nie mowiac o tym aby ktoras podeszla do kasy mimo, ze kasjerka siedzaca przy kasie dzwoni i prosi o pomoc bo kolejka spora.Co niektore panie sa wprost niemile i frechowne. Oczywiscie nie wszystkie - Nie mozna wszystkich mierzyc jedna miara - ale ostatnio trafiam wlasnie na taki sklad w tym sklepie .Szkoda, bo takim zachowaniem odpycha sie klienta.W dobie pandemii winnismy sobie pomagac i byc dla siebie bardziej tolerancyjni i zyczliwi,Pozdrawiam

2020-08-17, Zatroskany: Jestem trochę przerażona oglądając najnowsze zdjęcia na stronie. Niedawno wykryto u nas przypadki covida, a tu dzieci na zjeżdżalniach, baseny wodne, wydarzenia sportowe, renowacje figurek i to wszystko bez maseczek i zachowania bezpiecznej odległości. Dorośli powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje jak i dzieci, nie mówię że nie powinno się nikogo puszczać na zjeżdżalnię dmuchaną, ale o maseczce to chyba już ktoś zapomniał! Zgroza!

2020-08-17, Kamilka31: Czy tylko pobocza na Zamku do pewnego ważnego Pana tam zamieszkującego są obkaszane?? Może tak pobocza w Bukowcu przydałoby się obkosic.zwiekszyloby to widoczność zwierzyny wpadającej na drogę. Nie dość że kukurydza przy samej drodze to mijając się z autem nie ma gdzie zjechać bo trzeba po krzakach jeździć. A za lakiernika nikt nikomu nie zwruci


2020-08-08, Mieszkaniec: Witam serdecznie, nasze miasteczko zalicza się jako jedne z najbiedniejszych w województwie kujawsko-pomorskim więc nie oczekujmy żadnych cudów, które w ramach inwestycji samorządu mogłaby wykonać.
https://pomorska.pl/...


2020-08-07, misio: Egipskie ciemności to już nie tylko kolej ale całe prawie Jabłonowo. Swieca tylko lampy solarne jak gdzieś są. Wracając z pracy w nocy przez miasto najlepiej na drogowych światłach jechać. Tak tak niektórzy wracają w nocy a miasto ciemne.

2020-08-07, Mieszkaniec: Doczekaliśmy się ładnie wyremontowanej nawierzchni ulic Głównej oraz Sikorkiego. Ale powstał kolejny problem, a mianowicie co niektórzy urządzili sobie tor wyścigowy od Poczty do Agrocomexu niczym Dakar. Od sportowych aut po motocykle. Czy ktoś się orientuje o możliwości montażu progów zwalniajacych? Wiem że za chwilę wyleje się fala hejtu gdyż na forum nie ma i nie było jedności ale gdy się coś stanie to będzie za późno.


2020-08-06, Jabłonowianin: Dziękuję za bardzo szybką i sprawną reakcje odnośnie oświetlenia dworca i poczty. Dzięki. Pozdrawiam.

2020-08-06, Gość: Niestety trzeba przyznać rację - emeryci to grupa, która najmniej respektuje restrykcje sanitarne. Na nic zdaje się zwrócenie im uwagi, prędzej obrzucą stosem obelg, niż się stosują i przyznają rację. Bardzo to przykre.

2020-08-06, JB: Do Emeryt po 60 tce: Nie wiem, co robi Urząd Miasta i co miałby robić, ale wiem, czego NIE robi większość emerytów (i nie tylko) w Jabłonowie: nie noszą osłony twarzy, nie przestrzegają dystansu, nie dezynfekują rąk. Ani w kościele, ani na targowisku, ani w sklepach, nigdzie. Może warto zacząć naprawę świata od siebie, a nie czekać aż burmistrz z urzędnikami zajmie się się waszym zdrowiem (a może i życiem)?


2020-08-05, Jabłonowianin: Bardzo proszę o interwencję radnych na kolei w sprawie egipskich ciemności przed dwodworcem i pocztą. Przyjechałem wczoraj po 23 z Torunia i żałowałem że nie mam latarki...Pozdrawiam. Wasz wyborca.

2020-08-05, Emeryt po 60 tce: WItam wszystkich w Jabłonowie sa zakazeni koronawirusem !!! co robi nasz Urzad Miasta by przeciwdzialac zarazeniom?Przyklad powinien isc z gory a tu co?

2020-08-05, Kolejarz: witam mieszkancow dlaczego na Osiedlach nie ma w nocy oswietlenia???chodze do i z pracy po ciemku jak z epoki kamienia lupanego te miasteczko wyglada,strach pomyslec co bedzie dalej?Kto tym zarzadza?


2020-07-29, @nita: Chciałabym zapytać czy oświetlenie na ulicy Tadeusza Kościuszki zostanie włączone czy lampy są tylko do dekoracji chodnika

2020-07-29, Mieszkaniec: Czy ktoś orientuje się dlaczego w naszym smutnym mieście nie działa oświetlenie.


2020-07-27, Bartek: Pani Justyno... Czepia się Pani! wiele dróg wymaga remontu to każdy wie, ale dla czego Pani się czepia o to obecnej władzy gminy? Przecież to gołym okiem widać, że NIE siedzą przy korytach, tylko cały czas w coś inwestują! Gdyby zrobili drogę koło kapliczki zamiast głównej to siedziałaby Pani cicho czy psioczyła, że główną nie można bezpiecznie przejechać? Ślepota ludzka czy nagonka jakaś?

2020-07-27, Zosia: serdeczne życzenia dla Pani sołtys z Lembarga z okazji imienin.Dużo zdrówka.


2020-07-22, marek: aktualny link do audycji https://www.youtube.com/watch?v=MLVuJfwQNjM&t=7s

2020-07-22, Justyna: Dzien dobry droga do Piecewa znowu w takich dziurach kolo kapliczki w Piecewie !!Mozna urwac zawieszenie!!Partactwo ,prosze się przejechać i zobaczyć jak dba się o tą drogę.Nic nie robione i nie naprawiane.Obudzcie sie w Gminie wreszcie.


2020-07-20, Mieszkanka: Witam, chciałabym zapytać Pana Burmistrza jak mozna dostać się do toalety na plaży w Nowej Wsi? Czy może stoją tylko w formie ozdoby? Drzwi zamknięte na klucz, nie ma informacji ani nikogo kto by posiadał klucz.


2020-07-17, 321: Audycja Radia PIK o Jabłonowie Pom: https://youtu.be/MJ3QlbMKMiE [link nieaktualny]


2020-07-16, Zgroza: do Tomasz13: Na koncerty będziemy musieli długo poczekać. Ostatnio w sklepiku na 12 osób tylko jedna miała założoną maseczkę i nie dziwota, że pandemia ma się dobrze. Branża nagłośnieniowo-oświetleniowa leży w długach, artyści produkują się na "judupie" - dzięki takim "sklepikowym odważniakom". Zgroza.

2020-07-16, Jabłonowianin: Do Tomasz 13. Jedź chłopie do tego Płocka czy innego miasta i idź se na koncert. Nikt Ci tego nie zabrania. Natomiast nie siej fermentu anty burmistrzowskiego na tym forum. Bo po po Twoich wpisach widzę że to Twój konik.

2020-07-16, ewa: do emerytki renty przyznała komuna i też bierzesz


2020-07-13, M: Wyniki wyborów z terenu gminy w II turze:
https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/2/gm/40207

2020-07-13, RK: Witam mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego. Choć nie jestem najmłodszym człowiekiem to jednak mogę powiedzieć, że jestem „młodym mieszkańcem Jabłonowa Pomorskiego. Moją i mojej rodziny egzystencje w Jabłonowie rozpocząłem jeszcze za władzy poprzedzającej Pana Przemysława Górskiego. Jestem świadkiem zmiany tej władzy, sposobu jej sprawowania, sposobu jej prowadzenia. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jestem świadkiem rozwoju Jabłonowa. I to te argumenty przekonały mnie do tego, że idąc do urny wybierając Burmistrza postawiłem krzyżyk przy kandydacie Przemysław Górski. Wierzyłem i wierzę w jego pracę jaką wykonuje dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Wiem ile kosztuje pracy i zaangażowania własnego i ludzi którymi się otacza w gronie osób zaufanych ,nie raz kosztem czasu własnej rodziny to by móc spełniać obietnice wyborcze czy też właśnie inwestycji. Pieniądze które są pozyskiwane na inwestycje to nie leżą w sklepie na półce gdzie wystarczy po nie tylko iść. Aby je pozyskać należy przedstawić prawidłowy sposób ich wykorzystania , przekonać instytucje inwestycyjne, zrealizować go . Dopiero wtedy pozyskiwane są pieniądze na inwestycje dla Nas Drodzy Mieszkańcy. Bo to My upominaliśmy się o drogi, chodniki, świetlice, place zabaw itp. Drodzy Mieszkańcy. Bo to takie głosy słyszałem wśród Mieszkańców. Dziś to mamy i możemy się cieszyć .My i Nasze dzieci. Uczmy je o to dbać i sami dbajmy! Mnie uczono, że jeśli leży na drodze papier to należy go podnieś i wyrzucić do kosza bo moje podwórko to nie tylko plac przed domem ale i ta droga którą idę do sklepu. Nie bójmy się zwrócić uwagi sąsiadowi jeśli przeszkadza nam jego krzak, czy też sucha trawa bojąc się żeby w czasie suszy nie powstał pożar, ale i sami nie oburzajmy się jeśli sąsiad nam zwróci uwagę. Jesteśmy nie wielką społecznością, a pozwalamy by Ci co nie potrafią znieść goryczy przegranej mącili, siali ziarna niezgody i pogardy. Nie potrafią w sposób demokratyczny podejść do wyborów a biorą w nich udział a potem mszczą się na kontrkandydatach próbują i szarpią opinią Naszego Burmistrza. To My w większości go wybraliśmy by reprezentował Nasze Miasto i Gminę i powinniśmy wspierać i szanować. Szanujmy tych co dbają o Nasze Miasto i Gminę oraz sami o nią dbajmy.

2020-07-13, Emerytka: Po co Burmistrz kaze nam chodzic na wybory??Zeby dostac wozy dla strazy pozarnej ,przeciez to od PIS?a on jest z PO-Psl zaprasza takich politykow jak p. Karnowski z Sopotu Po co?Przeciwnik Pis z ugrupowania Po-Psl a brac pieniadze od rzadu chce -to dziwne!!!

2020-07-13, Mieszkaniec: Witam, mam taką luźną aczkolwiek ważną ze względów bezpieczeństwa refleksję odnośnie świeżo wyremontowanej drogi w Jabłonowie Pomorskim, warto byłoby rozważyć progi zwalniające szczególnie przy ulicy Kolejowej, ponieważ niektórzy użytkownicy zachowują się jakby to była droga prywatna a nie publiczna i nagminnie przekraczają dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Skoro właściwe służby nie reagują, warto rozważyć progi, które może uratują życie i/lub zdrowie użytkowników prawidłowo zachowującuch się na drodze.

2020-07-13, Tomasz13: A chętnie poszedł bym na jakiś dobry koncert! W niedziele w Płocku gra pare fajnych kapel. Bo w Jablonowie to raczej jasełka albo coś z gliny można ulepić. Taka gmina.

2020-07-13, Kama1989: Witajcie wam ludziska całkiem w głowach się po przekrecala żeby dzwonić na dzieci że głośno na głównej że tiry jeżdżąc matory I trąbią jak komuś tak przeszkadza to niech przeprowadzi się na wieś.A po drugie gdzie te dzieci mają się podziac .Zastanówcie się nad tym co wy w ogóle robicie


2020-07-09, Jabłonowianin: Witam forumowiczów. Wyrazy uznania dla pana burmistrza Przemysława Górskiego za to co robi dla naszego miasteczka. Kij w oko tym co ryją pod nim. Zapomieli chyba jak wyglądała całą gmina przed przejęciem przez niego sterów. Ludziska festyny imprezy i co po za tym? Panie Przemku tak trzymać!!!

2020-07-09, Mysiapysia: Witam dlaczego są wyłączone światła w nocy na ul Głównej.O 2 w nocy słychać młodzież jak zuca puszki i rozrabia bo jest ciemno i myślą że wszystko im wolno.

2020-07-09, Ryszard: Idziesz na wybory, nie wiesz na kogo głosowac, głosój na ładniejszego


2020-07-07, Marek: Panie Burmistrzu Górski ja oczywiście idę na wybory i przyłożę swoją cegiełkę w konkursie o wóz strażacki dla Jabłonowa...tylko mam też do Pana prośbę nie sypcie już tych kamieni na drogę Lembarg-Wądzyń to nie jest remont tylko partanina a ja i inni tam mieszkający jeździmy i niszczymy swoję samochody.Niby chcecie dobrze ale jakoś wam to nie wychodzi.Pozdrawiam.


2020-07-05, Mieszkaniec: Znam ludzi z ul ogrodowej są bardzo fajni i niech robią jak najwiecej imprez, niech się spotykają i korzystają z życia bo życie tak krótkie jest a sąsiedzi wam poprostu zazdroszczą . Bawcie się!!

2020-07-05, dd: Siema sąsiady :-)Napisze tak,te wasze żale na forum publicznym są żałosne. Mam dla was radę,zacznijcie od siebie!Najpierw trzeba być uczciwym wobec własnej osoby i zadać sobie pytanie, czy mój pies nigdy nie szczekał, czy nigdy nie zdarzyło mi się rozpalić "ogniska",albo wydobywać uciążliwe dźwięki po 22.00.Po takim rachunku sumienia może się okazać, że nie mamy prawa zwracać uwagi innym..

2020-07-05,
Zgroza: Średniowiecze nie skończyło się z powodu braku czarownic czy drewna na stosy. Zgroza


2020-07-04, były M: wyniki wyborów Jabłonowie, szkoda gadać niestety ciemnogród zatriumfował, będziecie jeść tańszą musztardę, mam nadzieję elektorat obecnej władzy stopniowo przez upływ czasu zacznie się obniżać, a pomoże w tym naturalna selekcja

2020-07-04, Elżbieta: Drodzy Rodzice, (niektórzy!)cieszcie się, że dzieci nie otrzymały świadectw w formie elektronicznej. Tak było w wielu szkołach w Polsce.

2020-07-04, obywatel: drodzy mieszkancy ul Polnej za rzadow Pisu zyje wam sie dobrze 500+ zapomogi z Gminy ale po co obstawiacie sie tyloma autami ktore stawiacie przed domem bo juz na posesjach nie ma miejsca nie lepiej kupic jeden porzadny a nie takie złomy ,to tylko przejaw formy nad treścia

2020-07-04, Z Wesołej: No serio, imprezy są w najlepsze...i nikt mnie nie zaprosił??? Na następną wpadam do sąsiadów bez zapowiedzi, aż żal serce ściska ktoś się bawi a ja nie? Tak serio to mam wrażenie, że społeczeństwo mam się starzeje. Wszystko wszystkimi przeszkadza.

2020-07-04, Nk: Do pana traktaktorzysty z ul. Ogrodowe. Tomaszu , przestań palić nie wiem co ale zasmrodziłeś dziś mnie i jeszcze kilku okolicznych mieszkańców. Jakiś czas temu zwróciłeś uwagę swojemu sąsiadowi Andrzejowi że nie powinien palić słomy bo smród rozchodzi się po okolicy.


2020-07-02, M: Wyniki głosowania w I turze wyborów prezydenckich w naszej gminie - ogółem i dane z poszczególnych obwodów:
https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/gm/40207


2020-07-01, misia: Do matka- To już nie chodzi o jakieś książki. Mnie dziwi fakt, ,że kościoły pełne, kampania prezydencka w tłoku bez maseczek , a nasza szkoła apelu nie zrobiła dla dzieci ,tylko dla 8 klas. To jest dziwne !

2020-07-01, mieszkaniec Wesołej: Domyślam się o jaka muzykę chodzi o ile to ta muzyka , ale z ręka na sercu muszę napisać że nie macie się czego czepiać typowe wieczorne grilowanie z naprawdę cichą muzyką w tle . Gęsta zabudowa niestety wymaga trochą więcej wyrozumiałości. Bardziej irytujący jest ten pies na waszej ulicy co szczeka bez opamiętania jak tylko się ściemni , on jakiś chyba chory jest bo jak się rozkręci to potrafi szczekać do godzin nocnych , tyko deszcz go powstrzymuje .siema sąsiady:)

2020-07-01, Sen nocy letniej: Proponuję uruchomienie rankingu na najbardziej wesołą ulicę. Ja zagłosowałbym na Ogrodową. Nawet pokusiłbym się o subtelny switch w nazwie z równoległą ulicą- Wesołą- bardziej by oddawała włoski, rodzinny charakter biesiad z muzyką w tle po 22...

2020-07-01, Matka: Koniec roku szkolnego, relacja foto z imprezy i komentarz, że wręczono nagrody... Jakie nagrody?! Zarówno moje dziecko, jak i dzieci z innych klas, mimo wzorowych wyników w nauce nie otrzymali nagród książkowych, podobno z braku pieniędzy. To chyba jedyna szkoła, która tak postąpiła. W całej historii nie pamiętam, by tak było!! Pytam gdzie są pieniądze z komitetu rodzicielskiego! Obecnie na kiermaszach można kupić książki za naprawdę śmieszne pieniądze, a dla dzieci liczy się symbol ich ciężkiej całorocznej pracy! Przykre, aż serce boli.

2020-07-01, Jaki wynik wyborów a naszym Mieście i Gminie?

2020-07-01, Mieszkaniec: Dzień dobry! Czy ktoś z Państwa może się podzielić doświadczeniami z internetem radiowym w Kamieniu? Z góry dziękuję za informacje. :-)

2020-07-01, mysiapysia: do Patrycji: Zawsze możesz uprzejmie zadzwonić do sanepidu w tej sprawie ;) Do sprzedawcy: Tak. To obowiązek sklepów, aby zapewnić bezpieczeństwo innym klientom.

2020-07-01, Operator: Do Patrycji chyba pani nigdy na kasie nie musiała siedzieć bo jak by pani parę niecenzuralnych słów usłyszała jak te sklepowe nieraz to by pani zrozumiała naczyń polega praca w sklepie


2020-06-26: sprzedawca: Droga Patrycjo rób sobie zakupy gdzie chcesz nic nam do tego. ale tak samo ty jak i obsługa sklepu możesz reagować na brak założonych na twarz maseczek . a cha !? nie chcesz się narażać na wyzwiska i obelgi a ma to robić obsługa sklepu ?

2020-06-26: Marcin: Pani Patrycjo Najlepiej będzie jak wogole Pani z domu nie będzie wychodziła. Pozdrawiam


2020-06-21, Patrycja: przestane robic zakupy w małych sklepikach. Klienci nie zakładają masek ani rekawiczek, nie dezynfekują rąk. O wiele bezpieczniej czuję sie w dużych markietach. Pozdrawiam!

2020-06-21, Kamilka31: Panie Burmistrzu!!! Może czas najwyższy obkosic pobocza na trasie Bukowiec_Lembarg przy wiatrakach.. Nie ma jak się mijać z autem nie wspomnę o braku widoczności wpadającej zwierzyny z pol

2020-06-21, Tomasz13: DWA I PÓŁ MILIONA za plac zabaw!!! Panie Gorski to jest już skrajna megalomania. W Konojadach jednej chuśtawki dwa lata nie może Pan naprawić. To ta przy zrujnowanej szkole.

2020-06-21, Emerytka: Pytanie do Burmistrza kiedy właczy nam światło ???Panie ludzie przyjezdzają z zagranicy i pytają się dlaczego od miesiacy w całej Gminie śa takie długi i ciemno jak w d...?Kto tu odpowiada za bezpieczeństwo i oświetlenie ???Do zwolnienia te osoby!!!

2020-06-21, Virginia: Nie ukrywajmy inwestycję w Jabłonowie są wykonywane po to aby zapchać kieszenie po znajomościach bo nie ukrywajmy inwestycję nie się wykonywane należycie za pieniądze które otrzymują


2020-06-20, CKiS: W związku ze szkodami powstałymi podczas wczorajszej nawałnicy plaża w Nowej Wsi jest zamknięta do odwołania!!!


2020-06-16, JB: A ja mam pytanie do wszystkich pytających o chodnik z jakichś jabłonowskich uliczek, gdzie jeździ jeden samochód na godzinę: a może by jednak chodnik i ścieżka rowerowa do Nowej Wsi w pierwszej kolejności? Bo nie ma miesiąca, żeby jakiegoś wypadku nie było na tej drodze...


2020-06-15, mieszkanka: Kto zajmuje się lampami słonecznymi w Jaguszewicach nie swieci ani jedna

2020-06-15,
skarbnik koła nr 19 w Jabłonowie Pomorskim: Zarząd koła nr 19 pragnie przypomnieć ,że cały czas można opłacać składki na kartę wędkarską jak również można wykupić składki okresowe na wędkowanie na 1-3-7 dni .Kartę można ć opłacić codziennie w Salonie Prasowym Państwa Jarzembskich w godzinach urzędowania salonu .Zachęcamy do wędkowania bo pogoda dopisuje .Zarząd PZW KOŁO NR 19

2020-06-15, Janek: Ja też mam pytanie do Pana Burmistrza. A kiedy mieszkańcy ulicy Starej doczekają się chodnika? My marzymy, by był tylko po jednej stronie drogi...


2020-06-11, 123: Do Pablo. Podaj jakiś argument przemawiający za tym żeby na tej ulicy powstał kolejny chodnik. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieopłacalna inwestycja. Ani to nie jest główna ulica miasta ani nie ma tam wielkiego ruchu pieszego. Przed remontem i po remoncie ulicy piesi dają sobie radę na jednym chodniku. Chyba że chodzi o zagospodarowanie terenu przed własną posesja. Polecam zasiać trawę. Będzie estetycznie i ekologicznie. Pozdrawiam

2020-06-11, pablo: Drogi Panie Burmistrzu kiedy wreszcie mieszkańcy ul.Wojska Polskiego doczekają sie chodnika z dwoch stron pobocza i kiedy będzie światło na naszej ulicy bo jest gorzej z oswietleniem niz 100 lat temu???

2020-06-11, mysiapysia: Szkoda że w Jabłonowo nie ma porządnego placu zabaw bo ten Koło kolejowej to pom star do nieba wola.Moze ktoś by się ruszył i odmówił bo wszystko jest robione a plac zabaw nie


2020-06-09, zz: Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek -- w tym miejscu na łuku drogi już nie raz dochodziło do wypadku .Z asfaltem jest coś nie tak ,kiedy popada jest strasznie ślizgo , ograniczenie prędkości do 40 km/h nie załatwi problemu

2020-06-09, Jabłonowianin: Do Mysiapysi. Nie pisz proszę pod wpływem albo dokształć się odrobinę. Ponieważ nie da się czytać Twych postów.


2020-06-07, zz: do ciekawego --co to za pytanie ? opłaciłeś ? okey zrobiłeś co prawo nakazuje co ci do reszty ? taki konfidencik z ciebie . Mam wrażenie że opłaty dokonałeś po raz pierwszy jakimś nad ludzkim wysiłkiem i wyrzeczeniem a teraz czy aby ktoś się z mieszkańców nie miga od tego obowiązku

2020-06-07, ciekawy: prosze o odpowiedz pana burmistrza w sprawie opłaty rocznej za posiadanie psa czy kazdy zastosował sie do uchwały i jakie konsekwencje poniosą ci co nie wnieśli opłaty nadmienie ze ja opłaciłem mojego pupila i mam nadzieje ze kazdy to zrobił lub zrobi w końcu żyjemy w państwie prawa pozdrawiam

2020-06-07, Mieszkanka: Drodzy mieszkańcy! Zgadzam się z moją poprzedniczką. Jabłonowo to piękna miejscowość i chętnie odwiedzana przez mieszkańców pobliskich miejscowości. Dbajmy wszyscy o jego estetykę, bo chwasty same się nie powyrywają, a śmiecie same nie wpadną do kosza. Mają niektórzy taki brzydki zwyczaj i papierki lub butelki rzucają gdzie popadnie. Uczmy się nawzajem, a wtedy i dzieci będą miały dobry przykład.

2020-06-07, mysiapysia: Do rowerzystki. Droga rowerzystkao,a moze kogoś nie są na kososrkw, albo nie jest już w pełni sił lub kogoś nie stać.na paliwo? Nie trawa najważniejsza. Bardziej zainteresowalabym się jak GMINA dba o ogłoszenie poboczy w calej gminie. To jest dopiero tragedia!!


2020-05-31, Rowerzystka: jeżdżąc rowerem na wycieczki poza miasto stwierdziłam ze jest ono mocno zarośnięte. W domach żyją sami lenie ażeby przed wielorodzinnymi domami w klombach rosły tylko chwasty,trawniki wyglądają podobnie dla przykładu ulica kościelna.Jadąc dalej na wieś zauważyłam ładnie przystrzyżone trawniki ogródki zadbane pięknie pachnące bzy.Rolnicy pomimo natłoku prac zdążą zadbać o otoczenie.Wstyd mieszkańcy Jabłonowa.


2020-05-26, mieszkaniec: ano wiemy . By nie robić sensacji to tylko nadmienię że ganiają sie po naszej miejscowości pseudokibice dwóch rywalizujących ze sobą grup, troszkę to zaczyna eskalować i z tond zdecydowane działania policji


2020-05-24, jabk: Czy tylko ja zaobserwowałam że w dni weekendowe od dłuższego czasu w naszej miejscowości jest więcej patroli Policyjnych oraz "tajniaków ". Wie ktoś coś więcej na ten temat. Słyszałam parę wersji odnośnie tego ale chcę usłyszeć waszą opinię może wy coś wiecie

2020-05-24, AnnA: Szanowna Pani Mieszkanko proponuję uważnie czytać nie tylko artykuł, ale i komentarze cytuję "jak można było ukraść płytę nagrobkową". Autor tego komentarza zanim kogoś oskarża sam powinien dobrze się do informować.


2020-05-22, Emerytka: Czytam o rentach w Jabłonowie,też mój mąż jest na rencie ma 870 zł z Krusu ja na emeryturze najniższej mamy 3 ke dzieci juz prawie doroslych w tym roku tak mocno Gmina i Burmistrz nam podniosl opłaty za smieci za 5 cioosobową rodzinę !!Kiedyś było o wiele mniej a jeszcze niedawno do lipca 2013 roku nic nie płaciliśmy ,bo płaciło się za pełny pojemnik jak dało się go wywieżć a teraz czy pełen ,czy nie co miesiąc chcesz czy nie chcesz Gmina z biedaków zdziera pieniądze!!!Zmiencie to wreście!Ludzie w Gminie to biedacy większość -nie wszyscy to ludzie na stołkach!!!

2020-05-22, Mat: Prąd należy oszczędzać i dobrze. Mało raczej ludzi o 1 w nocy na mieście, chyba że ktoś z pracy wraca ale raczej to nie pora na zmianę nocną (chyba że piekarz). Z tego co wiem to był zakaz wychodzenia to raczej normalne że można lampy wyłączyć. Niedługo pewnie wszystko wróci do normy. Pzdr

2020-05-22, edek: z tego co wiem to światło nie tylko na osiedlu jest wyłączane ale także na innych ulicach w tm Głównej. Ja osobiście się nie dziwię przecież wiadomo czemu . Wszystko drożeje rząd tnie samorządom kasę by mieć na inne "wydatki" --proste --
do pablo - no ile włożysz do systemu ZUS czy KRUS to i tyle potem dostajesz proste .

2020-05-22, Mieszkanka: Pani Anno ale przecież nikt nikogo ze zmarłych nie jest ani wyzywany, ani obrażany, nie wiem skąd ma Pani takie informacje, najwięcej zamieszania zrobiły osoby które nie mają pojęcia co działo się kiedyś w parafii a zarzucały że to kłamstwo.Najpierw proszę doinformować się a później pisać publicznie.Mysle Panie moderatorze że ten wątek można już zamknąć. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu

2020-05-22, Emeryt: Pani Anno, ale gdzie są zmarli obrażani? Czytałem artykuł i nic nie znalezlem takiego, że ktoś il obraża zmarlych,im dajmy wieczny spoczynek... W artykule została pięknie opowiedziana historia parafii ale to parafianie zazucili ze to kłamstwa, mimo że to prawda.Więc to że jesteście tak nazywani to proszę mieć pretensje do tych co tak pięknie reprezentują wasza wieś. Pozdrawiam

2020-05-22, mieszkaniec Jablonowa: wreszcie można normalnie spać-z resztą kto bez potrzeby spaceruje o 1 w nocy na ulicach Jablonowa?mi nie przeszkadza na ciemnosc-przynajmniej spokój jest na ulicach.


2020-05-20, Zaniepokojony: Witam . Czy ktoś może wie dlaczego nasze miasto i gmina jest w nocy taka "ciemna".

2020-05-20, Osiedle: Dlaczego Burmistrz na Osiedlu wyłacza nam o godzinie 1 WSZEJ w nocy prad i nie swiecą się lampy?Płacimy w tym roku tak wysokie podatki i jeszcze mamy w Jabłonowie chodzic po ciemku? Ludzie poskrecaja sobie nogi i bedą inwalidami! Nie takich podatkow chcemy i prosze wlaczyc nam swiatlo na osiedlu!

2020-05-20, pablo: mam tez rente i otrzymuje grosze rente w wysokosci 912 zl wiec to nie bzdury renty w kraju sa bardzo niskie zreszta ta Pani pisze wyraznie ze ma rente!!!a nie emeryture!!!Czytajcie uwaznie zreszta emerytury sa w Polsce tez smiesznie niskie szczegulnie emerytury i renty z KRUSU-sa wrecz smieszne jak to sie tak dziwicie? z czego my mamy opacac te podatki chyba wziąc kredyt?! A ile nasi wlodaze zarabiają tysiace miesiecznie! Obnizcie najbiedniejszym te podatki!

2020-05-20, AnnA: Ostatnio często parafianie z Konojad są wyzywani od diabłów i że są opentani, a może by tak spojrzeć w drugą stronę i zacząć liczyć swoje grzechy. Niech zastanowią się te osoby bo może im bardziej jest bliżej diabła. A jeśli chodzi o płytę to wydaje mi się że najwięcej mają do powiedzenia osoby które przyczyniły się do powstania kościoła w Konojadach. Niestety wiele z nich już nie może. Przykre jest to że po śmierci są obrażani przez osoby.


2020-05-14, rodzic: Nie wiecie co z konkursem na dyrektora naszej szkoły? Wiem, że w innych gminach ogłoszono bo już można je organizować.

2020-05-14, Marcin: Napewno Pani zapomnila napisać że ma 1700emerytury i pisze bzdury na forum Pozdrawiam

2020-05-14, Nieznajoma: Witam wszystkich powiedzcie gdzie jest nasza jablonowska policja. Wieczorami u nas jeżdżą jak szaleni na motorach i samochodem bez tumika jest taki ryk jak przejeżdżają że aż szyby drżą w oknach. Jak potrzeba to niema policji a jak niepotrzebna to są.


2020-05-13, Rafał Kołek: Do siatkarz : mamy informacje ,że do piątku będzie wszystko załatwione. Pozdrawiam i zapraszam do gry

2020-05-13, nie z PIS: Chciałbym wszystkim naszym mieszkańcom uświadomić że nasz czcigodny rząd by dać musi komuś zabrać .by utrzymać władzę nie podnosi podatków bezpośrednio obywatelom bo to nikomu się nie podoba i obywatel da temu wyraz w wyborach . Więc robi to pośrednio podnosząc obciążenia przedsiębiorcom albo jak to ma miejsce teraz zmniejszając subwencje państwowe samorządom o 40% Samorządy z kolei zmuszone są do poszukiwania pieniędzy u swoich mieszkańców--Tak to działa :) aa jeszcze jedno -proszę mnie źle nie zrozumieć ale z kąd tak niska ma pani emeryturę ja pracowałem ponad 40lat i jakoś na emeryturę nie narzekam :)

2020-05-13,
Przedszkole: Na stronie www.psjablonowo.szkolnastrona.pl w zakładce REKRUTACJA znajduje się lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do naszego przedszkola.

2020-05-13,
POCZTA POLSKA S.A.: Informuję, że z dniem 11 maja 2020 r zostały przywrócone godziny funkcjonowania Urzędu Pocztowego ul. Kolejowa 2 w Jabłonowie Pomorskim, obowiązujące przed wprowadzeniem ograniczeń w zakresie godzin czasu pracy,w związku ze stanem epidemii.Przypominam, że pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-17:00, w sobotę w godzinach 08:30-12:30, z wyrazami szacunku Naczelnik UP Aleksandra Juszkiewicz

2020-05-13, siatkarz: Czy można prosić o wywieszenie siatki na plaży w Nowej Wsi - on poniedziałku będzie już to legalne , a chętnie byśmy pograli. Prośba do Władź o reakcje.

2020-05-13, Jabłonowianin: Potwierdzam odnośnie ścieków w rowie latem przy niskim stanie wody fetor niesamowity. Ktoś wpioł się po cichu i głupa pali...

2020-05-13, Maria: Co myślicie na temat powrotu dzieci do szkoły. Moim zdaniem dzieci nie powinni wracać. Gdy skończy się epidemia owszem. Przecież rodzice niektórych dzieci pracują za granicami kraju. Ja mojego syna nie puszczę napewno. Pozdrawiam

2020-05-13, Rencistka: Kiedy nasz Burmistrz emerytom i rencistom pomoze i obnizy te straszne podatki wysokie za nieruchomosc,psa,za wode i scieki ponadto za swietlice wiejskie tak strasznie w tym roku nam podniosl za wywoz smieci ,otrzymuje 700 zl renty i z czego mu mam placic?Badz czlowiekiem i zlituj sie!!Wielu jest w Gminie rencistow ,emerytow jak my to mamy oplacac skoro tyle poswyzek w tym roku?Kto nami sie przejmuje???


2020-05-10, Moderator: Dziś "święto demokracji", więc zagłosujmy »»» SONDA

2020-05-10, Rafal: Majowka - trzy dni wypoczynku.Ze wzgledu na pogode i koronowirusa zadnych planow - odpoczynek w domu.Spokoj - ksiazka- takie plany.Ale godz. 7.30 / piatek/ pobudka - ryk pily -sasiad tnie drzewo.Caly dzien - powtorka -w sobote i niedziele.Bol glowy i chec wykrzyczenia ze potrzebuje spokoju.Ale sasiad z natury nerwowy i krzykliwy -wszyscy siedza potulnie i tylko ryk pily.Sasiad ma gleboko gdzies potrzeby innych.Czy to sprawiedliwe.

2020-05-10, Mieszkanka: Drogi emerycie. Konojady wiecznie oburzone, ale tylko dlatego że prawdę się powie wtedy zamieniają się w diabłów. Tam takie życie toczy się od X lat.. Wiedział o tym poprzedni ksiądz wie już o tym obecny ksiądz...

2020-05-10, Mieszkaniec: święty boże i modlitwa w niczym nie pomoże jak człowiek sobie sam nie pomoże , cudów nie ma i nie będzie, ale urojenia osób się zdarzają. To nie jest już średniowiecze i ciemnota ludzka.


2020-05-02, Zatroskany: Chciałbym zwrócić uwagę i poprosić żeby mieszkańcy miasta jak i okolic nie zapomnieli o panującej sytuacji. Odnoszę wrażenie, że ludziom już nudzi się ta tematyka, więc wypierają ją z pamięci, ale nie sprawia to że wirusa wtedy magicznie nie ma. Zwłaszcza teraz po promocji w pewnym sklepie na wiadomy artykuł jak i w okresie majówkowym nie należy pozwalać sobie na więcej. Maseczki na twarz, nie na brodę tylko na usta i nos! oraz nie wychodźcie za często! Stwarzacie zagrożenie nie tylko sobie ale także innym. Trochę zrozumienia i zdrowego rozsądku


2020-04-29, mieszkaniec: Ludzie -rodzice z małych miejscowości czemu puszczacie Swoje pociechy by mogły się pod sklepami spotykać? niepelnoletnie..jeszcze na dodatek bez maseczek... nic Was nie nauczyło że ograniczone były czynności-może brakuje wam tej"koronki"to Byście trzęsli sie ze strachu!

2020-04-29, mariano italiano: mam pytanie na ile dni przy opadzie 0 mm starczy nam wody i jak zabraknie to co dalej

2020-04-29, zdziwiony: Hm, remonty dróg... a czemu nie są zalepione dziury na ulicy Głównej? Czy będzie wylewana jeszcze jedna warstwa? Czy to może taka nowoczesna deszczówka??

2020-04-29, Emeryt: Przeczytałem w Czasie Brodnicy artykuł o parafii Lembarg i jestem pod wrażeniem. Dziękuję ks Proboszczowi że tak pięknie opowiadal o przeszłości parafii. Nie wiem skąd oburzenia parafian z Konojad jak to wszystko jest prawdą. Jestem emerytem i wiele pamiętam to że płyta została zabrana do Konojad i został zrobiony ołtarz również. Nasza śliczna figura która odsłonił ksiądz i zadbał żeby była widoczna i pięknie zdobiła ogród parafialny robi niesamowite wrażenie.Oko cieszy jak za każdym razem gdy przyjeżdżam na cmentarz można podejść do figury i pospacerować po zadbanym ogrodzie.

2020-04-29, Mieszkaniec: Proszę Was, módlcie się o deszcz. Znowu robi się tak jak rok temu. Nie widać deszczu. Nie wiem co na to począć poza modlitwą.

2020-04-29, Marcin: Społeczeństwo szybko zapomina co było dobre a co złe Taki Dziki kraj Minie Pandemia będziemy się smiać Ale Nie WSZYSCY

2020-04-29, Alka: Kiedy będą wypłacane stypendia


2020-04-15, prywaciarz: Apel Burmistrza o datki na szpitale w Brodnicy i Grudziądzu odbieram ze zrozumieniem lecz też coś we mnie się buntuje. Rząd lekką ręką przeznaczył 2 miliardy zł na TVP , 13 emerytura koszt 11.7 miliarda , 500+ koszt około 40miliardów , Radio Maryja koszt dofinansowania nie wiadomo na co 214 milionów .

2020-04-15, Zainteresowany: Dzień dobry, czy jest gdzieś w internecie możliwość sprawdzenia stanu wody pitnej w Jabłonowie? Chodzi mi głównie o zawartość minerałów i jej twardość :D Ewentualnie czy ktoś może zna aktualne dane i jest w stanie mi je podać?


2020-04-08, Moderator: Zazwyczaj gdy otrzymuję posty z ładunkiem emocji, to wstrzymuję ruch na forum, aby nie zmieniło się w czat. W międzyczasie przesyłam treści osobom zainteresowanym. Poniżej publikuję "zaległości". Pozdrawiam serdecznie.

2020-04-08, Ola: Dlaczego w ogródkach działkowych na Sikorskiego woda w kranach nie płynie. Jest wiosna i woda jest niezbędna do podlewania.

2020-04-08, Ela: Nieszkaniec..rusz dupe i szyj maseczki albo kup sobie,burmistrz ma zaopatrzyć całą gminę czy o co chodzi?a czy Pan burmistrz to caritas?pokaż mi człowieku gdzie rozdaja płyny do dezynfekcji?najlepiej to siedzieć z dupa przed monitorem i wymagac od innych.są do kupienia w naszych sklepach maseczki i płyny,takze zapraszamy

2020-04-08, jj: Przestań cię ciągle czegoś żądać .Burmistrz ma wam ręce dezynfekować ? . Tak was ta władza rozpuściła że ciągle czegoś żądacie . Ruszcie swoje trzy litery i sami zadbajcie o swój byt.

2020-04-08, Anonim: Szanowni nauczyciele. Rozumiem wasz tok rozumowania ale po pierwsze: zadawanie przez trzech - czterech kolejnych nauczycieli pracy plastycznej pod nazwą "pani wiosna" robi się irytujące. Po drugie po rozmowie z osobą decyzyjną dowiedziałem się że chodzi o godziny dodatkowe...

2020-04-08, Fakir: Nie ma żadnych szans by nie zachorować.Wszyscy przez to muszą przejść,a zgonów będzie o wiele więcej z powodu nędzy i krachu jaki nadchodzi.Bezrobocie to będzie wynosiło 20%.Współczuję kredytobiorcom bo będzie katastrofa gospodarcza.

2020-04-08, Tomasz13: Droga Mieszkanko. Pan Burmistrz właśnie od tego jest żeby ułatwiać życie mieszkańcom! A bywa z tym różnie. Dlaczego zamknięto targowisko? Jak to się ma do apelu o robienie zakupów w Jabłonowie? To hipokryzja!

2020-04-08, Lee: Gratuluję świadkom, którzy ujęli pijanego kierowcę na ul Kopernika.Wzorowa postawa, oby więcej ludzi zachowywało się w ten sposób!

2020-04-08, Były mieszkaniec: Czytam i nie wierze. Burmistrz stanął na wysokości zadania. Jestem Panu wdzięczny za to co zrobił Pan dla mojego dziadka. Takich ludzi jak Pan jest mało. Niech robi Pan swoje, robi Pan dużo dobrego i teraz Pan udowodnił że faktycznie jest Pan z ludźmi i przy ludziach. Ludzie czego wy chcecie???!!! Dajcie sobie spokój.


2020-04-04, Mieszkanka: Do Mieszkańca. A mało pan burmistrz dla nas jeszcze zrobił?? Współczuję Panu burmistrzowi, że ciągle jest krytykowany przez takich ludzi jak Mieszkaniec... Nie stać cię na kupno maseczki za kilka złotych? W kilku miejscach jest możliwość zakupienia w naszym mieście. Ja słyszałam o jednej miejscowości że maseczki były rozdawane, ale szybko się ten pan wycofał. Pozbądźcie się ludzie tego że wam się wszystko należy, te czasy minęły i całe szczęście. Z wirusem walczymy już od miesiąca, był czas żeby się zaopatrzec w niezbędne zabezpieczenia. Żal czytać takie posty

2020-04-04, Mieszkaniec: Jeszcze nie tak dawno popularne było hasło "Kobiety na traktory" teraz znowu jest potrzeba "Kobiety do maszyn" i szyjcie maseczki, każda sztuka się przyda. To dopiero początek epidemii, wirus pozostanie z nami na bardzo długo i zabierze wiele istnień ludzkich. Jeżeli macie maszyny do szycia to szyjcie i dzielcie się maseczkami z innymi, cel jest bardzo szczytny. Pozdrawiam, dużo zdrowia.

2020-04-04, Lee: Drodzy towarzysze niedoli. Jako ojciec ale również jako syn i wnuk zwracam się z prośba do wszystkich mających normalne uczucia ludzi. Nie wychodźcie z domów jeśli nie musicie, róbcie zakupy rzadziej, chodźcie tylko na zakupy niezbędne do życia, umożliwiajcie osobom starszym swobodne zakupy w godzinach 10:00 - 12:00, nie kontaktujcie się z nimi osobiście bez ważnego powodu. Tak niewiele, a może uratować wiele ludzkich istnień. Każde zgromadzenie w parku czy innym miejscu zgłaszajcie natychmiast na 112. Wspólnie zatrzymajmy koronawirusa!!
A pajacom opisanym w onecie gratuluję... Wiedziałem że ziemia jest pełna idiotów, ale nigdy nie przypuszczałem że dzięki takim osobom miasto w którym żyję zostanie opisane w ogólnopolskim serwisie... Udostępniajcie link do tamtej strony na FB, niech wszyscy się o tym dowiedzą. Jeżeli ktoś zna osoby opisane w artykule niech im to pokaże, może wtedy zrozumieją swoją głupotę...

2020-04-04, przestraszona: czy ktoś się orientuje, czy w naszej gminie są osoby objęte kwarantanną? czy gmina musi nas mieszkańców o tym poinformować? chodzą słuchy, że ludzi objęci kwarantanną chodzą po sklepach, nie wiem czy to prawda, ale się boję, dlaczego jak ktoś wie, że sąsiad itp jest pod kwarantanną a wychodzi, to nikt nie zadzwoni do odpowiednich służb

2020-04-04, mysiapysia: pytanie: Czy na nowo wyremontowanej ulicy Głównej-Kolejowej, będzie wylewana jeszcze jakaś warstwa asfaltu? Gdzieniegdzie są dziury, a przy zjazdach z tych ulic np. na ulicę Urzędową czy Mostową są "uskoki".

2020-04-04, Mieszkaniec: Pytanie mieszkancow co Pan Burmistrz zrobil dla nas by dzialac przeciwko wirusowi?Masek nie ma ,płynów nie ma w innych miejscowosciach Gminy to rozdają za darmo u nas nic miasto i Gmina nie robi w kwestii wirusa!!!

2020-04-04,
skarbnik koła nr 19 w Jabłonowie Pomorskim: UWAGA Wędkarze -związku z zaostrzeniami odnośnie koronowirusa sprzedaż kart wędkarskich będzie się odbywało poprzez salon prasowy u Pani Prezes Marzeny Jarzembskiej .Wędkarz chcący wykupić kartę zostawia kartę wraz z pieniędzmi w salonie prasowym a następnego dnia odbiera wykupioną kartę z salonu prasowego .Przyjmowanie kart wędkarskich odbywać się będzie codziennie w godzinach pracy salonu tj od 07.oo do 18.oo .Zarząd PZW KOŁA NR 19 w Jabłonowie Pomorskim


2020-04-01, Katarzyna: No i Jabłonowo doczekało się wzmianki na portalu Onet.pl, przesyłam »»» link


2020-03-30, Urząd Pocztowy: Składam serdeczne podziękowanie Panu Robertowi Nowak z Buku Góralskiego, który w gratisie dostarczył w dniu dzisiejszym 50 szt maseczek dla pracowników urzędu. Jak widać w tak trudnej sytuacji są jeszcze osoby, które bezinteresownie potrafią zaopiekować się o drugim człowiekiem. Na nadchodzący czas życzę wszystkim zdrowia i optymizmu. Z wyrazami szacunku Naczelnik UP Jabłonowo Pom. Aleksandra Juszkiewicz

2020-03-30, Ewa Jabłońska: Szanowni Państwo i Ty, szanowny "Anonimie"! Jestem nauczycielem w gminie, m.in wychowawcą świetlicy. Od zawsze świetlica szkolna funkcjonowała , by wspierać rozwój dzieci, a przede wszystkim zapewnić im opiekę i odpowiednie warunki wychowawcze w momencie, nie mogą przebywać pod opieką własnych rodziców lub opiekunów. W warunkach zdalnej edukacji zadaniem świetlicy jest umilenie czasu dziecka, przebywającego 24 godziny na dobę w warunkach domowych, zaproponowanie mu ciekawych zadań do wykonania, po to, by choć na chwilę odciążyć Państwa od ciągłego sprawowania opieki nad podopiecznymi. Świetlica szkolna nie jest i nigdy nie była obowiązkowa. Bardzo proszę o przemyślenie, zanim kolejna osoba zdecyduje się anonimowo dać upust swojej frustracji, spowodowanej zapewne trudną dla wszystkich sytuacją. Pozdrawiam

2020-03-30,
Nauczyciel: Do Anonima: Odpowiem pokrótce. Nauczyciele pracują zgodnie z wymaganiami swoich przełożonych, a ci przełożeni zgodnie z wymaganiami swoich przełożonych itd... i już wiadomo do kogo najlepiej mógłbyś Anonimie przesłać swoje pytanie.


2020-03-29, sam: W sprawie obecnego wirusa, kwarantanny proszę być konsekwentnym i o takich przypadkach(nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny) proszę powiadomić policję lub sanepid.Oby nie doszło do takiej tragedii jak w Nowym Mieście Lub.

2020-03-29, Mieszkaniec: Do Mieszkanki, jak sie widzi kogoś kto ma kwarantanne a jej nie stosuje to sie zglasza a nie pisze na forum

2020-03-29, Katolik: Do mieszkanki.z tym zapytaniem to raczej to proboszcza parafii Chrystusa Króla a nie na forum.Przecież jest tylke mszy transmitowanej,jest jak modlić się


2020-03-28, Zgroza: Za czasów komuny "mężowie stanu" gremialnie kaleczyli polszczyznę, sprytnie udając swoją rzekomą więź z Polakiem Szarakiem. Stosowali prostą wymienność głosek. Zmieniali "o" na "u", a literkę "e" na "y". Mówili więc "trynd", "syns", "pynsja", "rzund", czy wreszcie "Kumitet Cyntralny" (wyguglujcie sobie Dygresje Jerzego Dobrowolskiego). Obecny "trynd" to unikanie polskich znaków diakrytycznych, na przykład "sirodki na sużbe zdrowia". I "moglibyźmy" na tym skończyć, gdyby nie pojawił się nowy "trynd" - animalny. Spytany w RMF o wybory w warunkach pandemii, "szeregowy mąż stanu" zacytował ślepego... konia i powiedział "nie widze przeszkód". "Syns" jest taki - Polaku Szaraku do urn! Chyba jednak nie "otake" urny nam chodziło. Życzę długich lat w zdrowiu. Zgroza.

2020-03-28, Mieszkanka: Mam nadzieję ze nie wszyscy w naszym miasteczku są tak nieodpowiedzialne jak pani którą obieta kwarantanną była widziana w sklepie. Pozdrawiamy panią to skandal.Ale cóż po niej niczego odpowiedzialnego nikt się nie spodziewa

2020-03-28, Parafianka: Dlaczego proboszcz w Parafii Chrystusa Króla w Jablonowie nie zorganizuje Mszy Świetej online. To na wioskach Lipinki, Łąkorz,Płowęż potrafią się księża zmotywować i co niedziele można obejrzeć na żywo, wspólnie się pomodlić itd a tu nic. Ksiądz z Zamku też stanął na wysokości zadania a tu nic! A miło by było usłyszeć ogłoszenia i nie tylko ze swojej parafii.

2020-03-28, mieszkanka: Czy PKP zwraca pieniądze za niewykorzystany w tym miesiącu bilet miesieczny? Ktos cos wie na ten temat ?

2020-03-28, Anonim: Ja też mam uwagę do szkoły online. Polski, matematyka, j. angielski i inne ważne przedmioty rozumie- należy pracować z dziećmi. Ale kiedy nauczyciele zadają prace z zajęć świetlicowych to jakaś parodia. Zajęcia które w szkole zajmują dzieci do przejazdu autobusu, nagle są zadawane do domu. Może ktoś wyjaśnić dlaczego?? Chyba są ważniejsze zajęcia niż udawanie że się je prowadzi.


2020-03-25, Urząd Pocztowy: Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego, zwracam się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w odbieraniu przesyłek od listonoszy. W związku z zagrożeniem epidemicznym w ostatnich dniach dokonaliśmy wielu zmian w trosce o Wasze bezpieczeństwo, jak i listonoszy, gdyż to Oni są bardziej narażeni poprzez pracę w większych skupiskach i na styku z klientem. Zwracam się z prośbą o ograniczenie kontaktu z odwiedzającymi Was listonoszami, ale żeby to spełnić należy umieścić oddawczą skrzynkę pocztową. Pragnę przypomnieć, że zgodnie z zapisem art. 40 Dz.U.2018.0.2188 t.j. Ustawy z z dnia 23.11.2012r. Prawo pocztowe, obowiązek umieszczenia oddawczej skrzynki pocztowej spoczywa na właścicielu nieruchomości. Szanowni Państwo, przede wszystkim dziękuję za Waszą wyrozumiałość w tej niezwykle trudnej i absolutnie wyjątkowej sytuacji, z serdecznymi pozdrowieniami Naczelnik Urzędu Pocztowego Aleksandra Juszkiewicz


2020-03-24, Emerytowany belfer: E-learning w obecnej formie to lipa. Dzieciaki nawet nie mają założonych skrzynek mailowych. I trudno się dziwić. W ciągu 3 lat gimnazjum były 2 godziny informatyki, przy 6 godzinach religii. Może więc skuteczniejszym rozwiązaniem okaże się szkółka niedzielna. Drogie koleżanki i koledzy! Nie dajcie się zwariować! Wasze wysiłki są pozorowane i zmierzają jedynie do końcowego, sławetnego wpisu "program został zrealizowany". Proponuję, aby w miarę możliwości komunikacyjnych dzieciakami zajęli się wyłącznie poloniści, matematycy i od języków obcych. Jest okazja, aby utrwalić materiał i uzupełnić braki, jest czas na lektury. O wprowadzaniu nowych treści zapomnijmy. Nauczyciele innych przedmiotów niech wezmą na wstrzymanie. Za wyjątkim pana od robótek, który może dać polecenie "posprzątaj pokój i wyślij selfika". A co z ocenami? Wątpliwości na korzyść ucznia, więc wystawiamy wszystkim piątki! Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia...


2020-03-23, Nauczyciel: Drogie koleżanki i koledzy! Bardzo dziwi mnie fakt, że wymagamy od uczniów tego, aby czegoś sie dowiedzieli i jeszcze to zapamiętali, sami mając takie trudności zapamiętywania. Nie tak dawno wielki strajk m.in. bo szkoła mało wyposażona nie przystosowana na dzisiejsze czasy i takie tam, a dziś e learning i wszyscy na wyścigi,kto więcej, kto lepiej... a i jeszcze jedna sprawa szkolenie Rodo. Kilka miesięcy temu instruowano nas, że sprawdziany możemy sprawdzać w domu tylko w wyznaczonym miejscu, do którego nie mają dostępu inni domownicy,że logować się do dziennika możemy tylko na sprzęcie szkolnym bo to wrażliwe dane itp sami wiecie. Ktoś z Was dostał sprzęt służbowy? A i jeszcze e-ocenianie:) Po powrocie do szkoły wiadrami będą pomyje na nas wylewać i to z każdej strony, jak zwykle zresztą,nasz Pan "Minister Edukacji" już rozpoczął.My jak zwykle pogadamy, zakasamy rękawy i do roboty jak McGyver: z dwóch zapałek helikopter. Trudno wymagać szacunku od innych gdy sami się nie szanujemy
P.S. Dobrze wiem, że chodzi o dobro ucznia ,ale to my fundujemy dzieciom taką edukację, udowadniając, że podstawę programową nie wiadomo jak wielką i nie wiadomo w jaki sposób i nie wiadomo w jakiej sytuacji i tak jesteśmy w stanie zrealizować. (Siłaczka - level hard).

2020-03-23, Katolik: Mieszkanka.a czy naprawdę ciężko poszukać nr tel do parafii Chrystusa Króla i sie zapytać? Czy trzeba wszystko na tacy podać co niektorym?

2020-03-23, Mieszkaniec: Kasia.oczywiście ze nie każdy ktp wraca jest zarazony,ale są informacje na fb na różnych stronach można zadzwonić dopytać sie, iść na 2-tygodniową kwarantanne,ludzie wlaczcie myslenie bo to nigdy się nie skończy.

2020-03-23, gość: do Kasia. No i niby nie zarażeni , a gdy policja za takich się wzięła to już ich nie widać.Nie chodzi o to że muszą mieć wirusa,chodzi o bezpieczeństwo dla pozostałych i muszą mieć kwarantannę.Takie to trudne do zrozumienia? Tak dla ścisłości, proszę zapoznaj się i przeczytaj apel Burmistrza.


2020-03-22, gość: do Miś. Obawiasz się o zdrowie swoje i innych? zgłoś to.

2020-03-22, Mieszkanka: Ponawiam pytanie Mieszkańca... A mianowicie co z Kościołem? Parafia św. Wojciecha w Jablonowie zamku wydała oświadczenie, nawet na Facebooku ksiądz informuje parafian o mszy i spowiedzi... A co z Parafią Chrystusa Króla? Trzeba iść do kościoła żeby się dowiedzieć? Przecież nie zaleca się teraz uczęszczać w takie miejsca...

2020-03-22, mysiapysia: witam czy beda gdzies do nabycia lub dawane maski i inne srodki?

2020-03-22, Kasia: Do Miś nie każdy kto wraca z zagranicy jest zarażony Niektórzy poprostu robią zakupy no muszą nikt inny im nie kupi


2020-03-20, Miś: Tak a propos kwarantanny, jest kilka osób w Jabłonowie które wróciły tydzień temu z zagranicy, i niestety ale chodzą po mieście i po sklepach jak gdyby nigdy nic.


2020-03-19, wielokropek: Witam fajny pomysl zadawania mlodziezy lekcji za pomoca librusa tylko nie kazdy ma dostep do np.drukarki i co wtedy? Owszem mozna isc gdzies wydrukowac ale przeciez zaleca sie jak najmniej wychodzic z domu ?

2020-03-19, Mieszkanka: Czy nasza Szkoła Podstawowa zamierza wprowadzić zadania lub e-lekcję dla dzieci z innych kłas niż 8? Z tego co wiem w innych szkołach dzieci codziennie dostają zadania domowe. A nasza podstawówka milczy. Zero wiadomości oprócz tego że jest kwarantanna.


2020-03-17, Przemysław Górski Burmistrz: W nawiązaniu do pytania zadanego na forum jablonowo.com informuje, że wypłata świadczeń realizowanych przez tutejszy MGOPS w miesiącu marcu 2020 r. odbywać się będzie w dotychczas ustalonych terminach tj:
- świadczenia rodzinne, świadczenia opiekuńcze, świadczenia wychowawcze – 20 marca 2020 r.,
- fundusz alimentacyjny - 25 marca 2020 r.,
- zasiłki stałe – 25 marca 2020 r.,
- zasiłki okresowe – 27 marca 2020r.
Jednocześnie informuję, że wnioski w sprawie przyznania świadczeń można składać elektronicznie lub pozostawić w zamkniętej kopercie w skrzynce znajdującej się przy wejściu do tutejszego MGOPS.
Raz jeszcze proszę wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeżeli nie musimy wychodzić z domu, to proszę pozostańmy w domowej kwarantannie.

2020-03-17, Ada: Do mieszkanki. Jesli jestes wlascicielem to sprawe nalezy zglosic do odpowiednich instytucji nie na forum


2020-03-16, skarbnik koła nr 19 w Jabłonowie Pomorskim: Uwaga Wędkarze -związku z zamknięciem Centrum Kultury i sportu w Jabłonowie Pomorskim przy ulicy Rynek w dniach od 16-03-2020 do 29-03-2020 sprzedaż kart wędkarskich będzie się odbywała w Salonie Prasowym przy ulicy Głównej 28 w każdą Środę i Piątek w godzinach od 17.30 do 19.00 . Zarząd PZW KOŁA NR 19 w Jabłonowie Pomorskim

2020-03-16, Mieszkanka: Odpowiedz dotycząca budowy drogi: to czy korona z głowy mi spadnie to jedno, a to czy faktycznie praca jest wykonywana dobrze to drugie. Musi być wjazd do bloku, są dwa, skoro przy jednym jest remont to drugi musi być przejezdny.A nawet nie mogłam wjechać na ulice przez źle postawione słupki, korona z głowy panom tez by nie spadła gdyby postawili je prawidłowo :) Dziś kolejny cyrk - oba wjazdy do bloku zamknięte. Jadę pewnie samochodem, bo rano jeszcze jeden wjazd był przejezdny, a tutaj żaden z panów nie powiedział, żebym dalej nie jechała, tylko stali i patrzyli, a gdy zapytałam o przejazd odpowiedz brzmiała - nie wiem. A co gdyby była potrzebna do mieszkańców bloku straż lub karetka a tu żadnego wjazdu? Kpina!

2020-03-16, mieszkaniec: Tak mi się,że każdy właściciel wyprowadzający swojego pupila na spacer w mieście po nim sprząta,ok.Co z właścicielami pupili na wsi ,gdzie też Oni wyprowadzają Swoje pupile na smyczy i nie patrzą gdzie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne byle był spacer i piesek na smyczy mial wybieg...

2020-03-16, Mieszkanka: Witam,w związku z zagrożeniem wirusem,wszystko zostaje ograniczone do minimum bądź do zera,stąd moje pytanie co z wypłatą świadczeń pieniężnych wypłacanych w banku 20? Dziękuje,pozdrawiam

2020-03-16, Zagrożenie: Czy to prawda, że w naszej gminie ma ktoś kwarantannę w związku z koronawirusem? I czy to prawda, że nie stosują się do kwarantanny? Chciałabym też zapytać, czy może gmina ma obowiązek (może i wg prawa nie musi) informować, jaki jest stan w naszej gminie - tzn.np ile osób objętych kwarantanną, ile pod nadzorem stacji epidemiologicznej? Oczywiście nie podając nazwisk, ale chociaż np. nazwę wsi. Każdy się boi i każdy byłby spokojniejszy, gdyby widział, jakiej miejscowości w naszej gminie unikac...


2020-03-12, Moderator: Nie wszystkie komunikaty z gminy czy powiatu ukazują się na stronie FOTO. Są na stronie głównej. W związku z tym mam prośbę: jeśli na swoim smartfonie masz ikonkę z linkiem do FOTO, to utwórz drugi skrót - do strony głównej www.jablonowo.com. Tam, oprócz aktualności, komunikatów, znajdziesz terminarz, promocje Dino i Polo, harmonogramy wywozu śmieci, dyżury aptek, linki do stron lokalnych itd.
PS. zauważyłem, że prawdopodobnie po ostatnich aktualizacjach Firefoxa linki do plików PDF nie otwierają się od razu, a tylko zapisują plik w "pobranych". W IE11 oraz w Chrome - linki otwierają pliki PDF w Acrobat normalnie.

2020-03-12,
Szkoła Podstawowa: Informacja. Rekrutacja do klas i Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Jabłonowie Pom. Zostaje przedłużona do dnia 15 kwietnia 2020r.

2020-03-12,
Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim: rektutacja do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 przedłużona została do 15 kwietnia 2020 r. W dniach od 12 do 25 marca br. zawieszamy zapisy do przedszkola.


2020-03-11, Kazimierz Jacewicz: Drogie koleżanki i koledzy pragnę poinformować, że w dniu 29.02.2020r. odbył się Walny Zjazd Delegatów RZP w Toruniu, na którym wybrano nowe władze naszego Związku. Z naszego Koła uczestniczyło sześciu kolegów, do władz Związku weszło troje, życzę im owocnej pracy dla dobra nas Wszystkich.
Więcej informacji na
www.pszczelarze.jablonowo.com
Z pszczelarskim pozdrowieniem Prezes Kazimierz Jacewicz

2020-03-11, Mieszkaniec: całkowite lekceważenie zarządzeń odnośnie koronawirusa w naszej gminie, tzn. nie zauważyłem jakiejkolwiek dezynfekcji koszy w sklepach samoobsługowych ( nie mówiąc, że i tak się kleją od brudu), drzwi, uchwytów, klamek itp. Nadmieniając, że w naszej gminie bardzo dużo pracuje mieszkańców w Niemczech, Belgi, Holandii i innych krajach gdzie wirus sieje spustoszenie. Sesja Rady jest w czwartek, może byście się tym zajęli.

2020-03-11, zmaartwiony: pozar sadzy w kominie w przedszkolu jednostka podlegająca pod gmine i czyli obowiazkowe przeglady kominiarskie ... mam tam dziecko i zaczynam sie bać

2020-03-11,
Crowley: Panie starosto- Koronawirus pisze się razem, a nie osobno. No chyba że to fejk :)

2020-03-11, Zdrowy: Mam apel do małżeństwa z pod Jabłonowski ej miejscowości by stosowały się do zakazu opuszczania mieszkania w związku s korona wirusem. Lekcewarzący stosunek do zagrożenia jest skrajnie nieodpowiedzialne.

2020-03-11, Mieszkaniec: Mieszkanko,naprawdę spadnie Ci korona z głowy jak zaprakujesz kawałek dalej i sie przehdziesz?na litość boską,jak maja wyremontować drogę, przecież to oczywiste że chwilowo będzie nie przejezdna.Trochę wyrozumienia dla pracowników...ul główna też była remontowana,też parkowalismy w innych miejscach,też były utrudnienia ale wszystko było chwilowe.

2020-03-11, Kubuś: Słabe te koło jak w wozie konnym. Przy tak powołanej jeździe urwać koło to ciekawa zagadka?!? Czy sprawa była zgłoszona na Policję? Pan radny już dawno temu zgłaszał sprawę ale Pan burmistrz czeka na poprawę warunków atmosferycznych. Radzę udać się do Pana burmistrza.

2020-03-11, Mieszkaniec Jabłonowa: Drogi mieszkańcu,a czy nie boisz sie chodzić do pracy?do sklepu?Przecież tam jest same skupisko???nie dajmy sie zwariować, życie toczy sie dalej?odnośnie komunii,nie bardzo rozumiem,chyba za dużo tv oglądasz???a pieniędzy nie boisz się brać do rąk???wyłącz tv i wyjdz na spacer.A jak sie boisz tp chociaż idź zrób zapasy ryżu makaronu.


2020-03-09, mieszkaniec: Czy każdy musi składać nową deklaracje ws odpadów komunalnych? Czy tylko te osoby co mają kompostownik lub zmieniła sie liczba osób?

2020-03-09, Mieszkaniec: czy w sytuacji zagrożenia koronawirusem kościół nie powinien być zamknięty? Takie skupisko ludzi w jednym miejscu to jakby włożyć kij w mrowisko. W dodatku wydawanie komunii przez księdza to jakby celowe rozprowadzanie wirusa. Są jakiś granice chęci zarobku, nie kosztem życia ludzi.

2020-03-09, Mieszkanka: Bardzo się cieszę z rozbudowy drogi, ale to co się dzieje teraz na ulicy Kolejowej to kpina. Żeby zaparkować pod domem musiałam przejść przez błoto i przestawić dwa słupki, inaczej nie mogłabym przejechać autem. Wyjeżdżając z Kolejowej i skręcając na Sikorskiego też są już roboty, przez co utrudniają swobodny przejazd. Którędy mam jeździć w takim razie?

2020-03-09, kierowca: czy ktoś może mi doradzić, do kogo mam się zwrócić... jadąc w nocy ulicą Kasztanową urwało mi się koło, na skrzyżowaniu w Piecewie Jablonowo-Gorzechówko. Czy to droga gminna czy powiatowa? Czy ktoś w końcu naprawi tę część asfaltu, czy czeka się aż stanie się tragedia? Zamiast lepić tę ogromną dziurę co dwa miesiące, to może by naprawić ten 15-metrowy odcinek?? Pan Radny nie zna stanu dróg w swoim okręgu?


2020-03-04, mieszkanka: dziwne to bardzo śmieci za miesiąc luty miały być po 17 zł po czym przychodzi deklaracja i jest po 19 zł.


2020-03-02, skarbnik koła nr 19 w Jabłonowie Pomorskim: W dniu 06-03-2020 z powodu wyjazdu na szkolenie nie będzie sprzedaży zezwoleń wędkarskich , w spawach pilnej sprzedaży zezwolenia w tym dniu zezwolenia można zostawić w salonie prasowych u Pani Prezes Marzeny Jarzembskiej


2020-02-29, mieszkaniec_S: Czy teren przystanku na ul. Grudziadzkiej jest w jakiejś części prywatny? Interesuje mnie parking baru Płotka. Rzekomo parking jest tylko dla klientów, a po godzinie 17, gdy się ściemniło, domalowano dwie koperty. Jest to teren prywatny własnościowo? Bo z tego co wiem, teren przystanku jak i całego placu jest terenem gminnym. Pozdrawiam.

2020-02-29, mieszkanka: mamy koniec lutego a deklaracje od śmieci nie dostarczone,nie wiadomo jak za śmieci płacić nie każdego jest stać żeby płacić za dwa miesiące.

2020-02-29, Kubuś puchatek: Czy budynki po dawnej tuczarni lembarg nadają się do wznowienia produkcji? Czy warunki środowiskowe nie pozwalają? Dlaczego one stoją puste


2020-02-24, Marcin: Do Pana Ryszarda. Tak zgadzam się Ukraińcy pracują bo lepiej zarabiają jak reszta naszego społeczeństwa też pracuje w innych krajach. Prosze nie poruwnywac tego. Jeśli Polski rząd rozdaje pieniądze za darmo to proszę pomyśli Pan dlaczego tak jest. Pozdrawiam


2020-02-21, nn: do alka- pasów to może niema ale znaki pionowe o przejściu dla pieszych stoją :)

2020-02-21, andrzej: oglądałem zdjecia z odprawy powiatowej strażaków w powiecie i było napisane ze nasi strażcy z jabłonowa wyjeżdzali najczęściej oby przez cały rok nie mieli powodów do wyjazdów tego im życze


2020-02-20, Ryszard: do Marka. Pisze Pan bzdury na temat pracy, włodarzy,Dlaczego Ukraincy pracują i mają prace.Leser nigdy nie pójdzie do pracy.Zawsze mozna zmienic miejsce zamieszkania , tam gdzie nie ma podatków niż mieszkać w Gminie Pożal Boże.

2020-02-20, alka: cena za śmieci szok cena za wynajem sal wiejskich szok tak sie łata dziury budżetowe w gminie. przez te brzebudowe drogi ludzie też słono płacą mandaty za brak pasów tam gdzie one były a poprostu zapomnieli namalować je ponownie i nie ma zmiłuj sie odpowiedż mundurowych były ale nie ma i płaci pani stówke ja z moim mandatem idę do p. burmistrza niech płaci

2020-02-20, Nn: Dodam że opłata za psa jest związana z psami bezdomnymi które przebywają w schronisku a utrzymuje nasza gmina a koszty są niemałe . Pies ocipowany ma właściciela

2020-02-20, mieszkaniec: do Marka. Po pierwsze każdy produkuje śmieci nawet osoby samotne. Po drugie z tego co wiem to zadłużenie gminy zmniejsza się (z czterdziestu paru % na trzydzieści kilka % w tym roku). Po trzecie wprowadzenie podatku od psa ma zmniejszyć ilość bezpańskich psów ( oczipowane lub ze schroniska lub wykastrowane i wysterylizowane psy są zwolnione z podatku). Życzę smacznego pączka

2020-02-20, Marek: Mieszkancy widzą ogromne podwyzki za smieci i ityle zmian w oplatach ,ze sie gubią od tych podwyzek .Czemu nie zrobic oplaty dla samotnych 5 zł na miesiac i dla osob 2 osobowych rodzin np 9 zł za osobe?Miasteczko i Gmina jest uboga ludzie zyja z rent i emerytur i zapomog ,ponadto w miescie od wielu dziesiatek lat jest bez pracy tyle ludzi a tu takie podwyzki i smieci i podatku od nieruchomosci,nie tego chcemy!Nie kazdy ma ogromne wyplaty jak nasi wlodarze!Idzie ku gorszemu!A tyle bylo obiecane ponadto takie dlugi sa robione w Gminie i ciagle pozyczki na niepotrzebne remonty!Ludzie w Jablonowie to widza i huczy w domach az co sie wyrabia w tym roku w Gminie z tymi podatkami,zadnych ulg tylko a to podatek za psa jeszcze Burmistrz wlodarz nam dodal kiedy wie ze to miasteczko i Gmina wiejska!Pozal Boze!


2020-02-19, mieszkaniec: Mam apel do włodarzy by ustawić znak zakazu zatrzymywania się i postoju na ul. Lipowej na czas remontu , z centrum miasta to najbliższa droga na dworzec PKP nie idzie tam przejechać tyle aut parkuje na tej ulicy . ulica Wigury taki zakaz posiada na czas remontu ulicy Głównej


2020-02-17, skarbnik koła nr 19 w Jabłonowie Pomorskim: Sprzedaż kart wędkarskich w każdą Środę i Piątek w godzinach od 17.30 do 19.00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim przy ul.Rynek , Egzaminy na kartę wędkarską w pierwszą Środę miesiąca w godzinach od 16.00 do 17.00 . Zarząd koła nr 19 w Jabłonowie Pomorskim


2020-02-11, Radek: Witam,za kompostownik jest zniżka 1zł za osobę a czemu nie ma zniżki za popiół który również można zagospodarować we własnym zakresie na wsi.


2020-02-07, mieszkaniec: skąd ta cena za śmieci 17zł ? za chwile mało i juz jest 19zł(za segregowane) moze odrazu podniesc do 50zł za osobe, dziwi mnie ze inne gminy, które oddaja śmieci do tej samej firmy płacą dużo mniej, na jakiej zasadzie to działa?

2020-02-07, Sebastian: Czyli za miesiąc luty za odpady komunalne mamy zapłacić po 17 zł od osoby?? A dopiero od marca 19 od osoby. Czy można już płacić czy trzeba czekać na deklaracje która ma przyjść poczta?


2020-02-07, Marzena lizak: Witam.Chciałabym sie dowiedzieć gdzie trafiają pieniądze za wynajem świetlicy wiejskiej.Doszły mnie słuchy ze idą na Dom kultury w Jablonowie.Czy to prawda i dlaczego.

2020-02-07, Xxx: Czy w Jabłonowie jest zumba dla dorosłych?


2020-02-03, Tom: Jestem przeciwnikiem znakomanii jaka ogarnęła Polskę i naszą mieścinę również.Po co stawiać zbędne znaki?Znacznie lepiej sprawdza się zastosowanie przepisów ogólnych czyli reguły prawej ręki.Od razu skończą się skargi na rajdy po osiedlach bo przed każdym skrzyżowaniem ,zgodnie z tą regułą będzie się zwalniać.Odpadnie też możliwość przeoczenia znaku ustąp pierwszeństwa i drugi kłopot odpada. Jeśli tu zagląda Pan burmistrz i pracownicy służb to chciałbym zwrócić uwagę na mylące oznakowanie Mostowa-Główna. Na Mostowej nadal nie zasłonięty stoi znak ustąp pierwszeństwa,a na Głównej z lewej strony ustawiono Zakaz ruchu w obu kierunkach.Policja i słusznie nie gnębi dostawców i mieszkańców nie stosujących się do tego zakazu bo ruch w naszej mieścinie jest dość mizerny i zagrożenia nie ma chociaż dobrze było by to uregulować jakąś tabliczką.Otóż byłem kilka razy świadkiem jak włączający się do ruchu z lewej strony,czyli placu budowy nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu jadącemu ze strony ulicy Mostowej.Moim zdaniem musi ustąpić pierwszeństwa bo włącza się do ruchu.Wystarczy zasłonić znaki i nie będzie wątpliwości.


2020-01-27, Mieszkaniec: do TOM: Może masz rację że według przepisów nie jest to skrzyżowanie ale i tak twierdzę że powinno być jakoś oznakowane ( znak ustąp pierwszeństwa lub droga wewnętrzna )byłoby wtedy wszystko jasne według przepisów i dla kierowców którzy nie znają miasta .Co za problem dla UGiM postawić na rurze kawałek trójkątnej żółtej blachy lub prostokątnej białej- koszt niewielki,a byłoby bezpieczniej.


2020-01-23, Tom: Art. 2. pkt. 10 skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną; Czyli dojazd do firmy DAMECH nie jest skrzyzowaniem

2020-01-23, EK: wiersz z okazji 100. rocznicy powrotu Jabłonowa Pomorskiego do Wolnej Polski:
Ksiądz dziekan Julian Dzionara
100 lat temu Polska wolność odzyskała
Bo wielkich bohaterów miała
Jednym z nich był Julian Dzionara
Wielka kierowała nim miłość i wiara
Był proboszczem naszej Parafii
To krótki okres z jego monografii
Przybył tu z miasta Chełmna
Jego posługa nie była daremna
Też dekanatu był dziekanem
Biskup obdarował go tym mianem
Wiele ważnych mszy odprawił
Wielkie zasługi po sobie zostawił
On błogosławił naszą ojczyznę
Modlił się też za polszczyznę
Mszę dziękczynną odprawił
Naszą ojczyznę błogosławił
Wielkim był patriotą i polakiem
Służył ojczyźnie choć nie był wojakiem
Ojczyzny, Boga i kościoła sługa
Pamięć o nim będzie długa
Budziszewo 2019 r.
Tadeusz Szwajkowski


2020-01-20, Szef Sztabu WOŚP: Do mysiapysia. Wynik Sztabu nie jest owiany tajemnicą. Został tego samego dnia podany do publicznej wiadomości. Jest to kwota rekordowa w Jabłonowie 30573.45 zł. Pozdrawiam Marcin Olszewski Szef Sztabu WOŚP w Jabłonowie Pomorskim.

2020-01-20, Mieszkanka: Cena za śmieci jest 17 zł za osobę nawet jak mieszka w jednym domu 6 osób? Do tej pory było że powyżej 5 osób stawka była jedna i się nie zmieniała.

2020-01-20, Kierowca: Witam uwaga na drogę na odcinku Lembarg /Bukowiec nie daleko tablicy jest ładna dziura gdyż można koło urwać!


2020-01-16, mysiapysia: Wynik zbiórki na WOŚP w tym roku owiany jest jakąś tajemnicą?

2020-01-16,
Nikucha: do Mieszkaniec- z tego co dziś usłyszałam w urzędzie to w styczniu po staremu płacimy a w lutym po nowemu, czyli 17 zł za osobę dopiero od lutego.

2020-01-16, O-NA: W sprawie wywozu śmieci,firma Eko system deklaruje sie harmonogramem a w dniu wyznaczonym na wywóz śmieci wcale ich nie odbiera, kontenery stoją cały dzień a firma się kiedy pojawia. Jak to ma być.???Nie wywiązują się z terminu?

2020-01-16, śmieciarz: co sie dzieje z cenami za śmieci? 17zł za segregowane na osobe? to rozbój w biały dzień, ja rozumiem podwyżki wszystkiego z nowym rokiem, ale to już przesada.


2020-01-14, Aa: Co do rodzaju parkowania równoległego. Faktycznie jest to marnotractwo miejsc, ale niestety takie są wymogi... Bez ich przwstrzegania nie było by remontu... Gmina nie dostałaby dofinamsowania.

2020-01-14, Mieszkaniec: Mam pytanie ile jest do zapłaty za odpady komunalne za styczeń?

2020-01-14, Jerzy: Dla mieszkancow Cena za wywoz smieci pozostala na poziomie 16 zl za osobe jezeli w domu jest kompostownik i 17 zl bez kompostownika.Mam pytanie czy chipowany pies podlega podatkowi czy nie ,oraz kiedy beda robione chodniki po drugiej stronie ul.Wojska Polskiego?


2020-01-13, Moderator: Uwaga Pszczelarze »»» komunikaty


2020-01-12, Joanna: Bardzo dziękuję za miłe słowa Osobie o nicku "Ja". Bardzo się staraliśmy, by Sylwester był ciekawy, mamy nadzieję, że nasze starania były udane. Rzeczywiście, dotarły do mnie wieści z pewnego forum. Napisałam kilka słów od siebie, ponieważ chciałam, by sytuacja była jasna i oczywista. Uważam, że warto rozmawiać. Uważam również, że nienawiść najbardziej rani człowieka, który jest tej nienawiści sprawcą. Internet daje anonimowość (choć i to do czasu). Nigdy jednak nie można na zbyt długo ukryć się przed własnym sumieniem. Bardzo łatwo jest kogoś krytykować, szczególnie bez podpisania się pod tym imieniem i nazwiskiem. Dużo trudniej zrobić coś, zorganizować, przygotować. Zapraszam do wspólnych działań. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku - Joanna Kalenik / Fundacja Brama Epok

2020-01-12, Kamilka: Zastanawia mnie na jasna cho.. Re na weekend otwarty jest przejazd przez remontowany odcinek drogi przed Biedronka. Nie dość że jeden pas to taki ze mało co zawieszenia nie zostawiłam tam. Pojechałam raz bo widziałam inne jadace auta ale co tam się dzieje to masakra. Terenowe auto to sobie poradzi ale dla zwykłego auta to trochę wyzwanie. Wolę już objechac na okolo żeby dojechac np do poczty.


2020-01-10, Mieszkaniec: Mieszkaniec do "Kierowca " nie wiem co ten Twój wpis na forum ma oznaczać , napisałeś dokładnie to samo co ja .W moim poprzednim wpisie na forum chodziło mi tylko o to że kierowcy jadący ul. Przemysłową od strony ul. Grudziądzkiej nie traktują tego skrzyżowania jak skrzyżowanie równorzędne i wydaje mi się że warto byłoby postawić znak A 7 ( ustąp pierwszeństwa przejazdu ) na ulicy od strony firmy Damech , wtedy sytuacja byłaby jasna .

2020-01-10, Ja: Pani Asiu jeżeli chodzi o Jabłonowo, to proszę nie patrzyć na te durne fora internetowe. Na sylwestrze nie byłem, ale kilka tygodni wcześniej spotkaliśmy się przy lepieniu gliny i uważam, że jeżeli przywitanie Nowego Roku było w podobnym tonie to żałuję że nie mogłem w nim uczestniczyć...

2020-01-10, mieszkaniec: Odnośnie harmonogramu wywozu śmieci,dlaczego w gminie popiół jest wywożony tylko 4 razy w roku i tylko do końca lutego a w mieście co miesiąc? Czy ustalający grafik wywozu przewidują w gminie od marca upały:)

2020-01-10, Mieszkaniec: Chciałbym zaapelowac do władz naszego miasta aby zrobiły "coś" z kolejkami do wydziału komunikacji, często rejestruje pojazdy i to co sie tam dzieje to jakas masakra trzeba czekac po 2-3 godziny w kolejce zeby oddac dokumenty, może by tak zatrudnić kogoś do pomocy albo kogoś kto zrobi to sprawnie i szybko


2020-01-06, Joanna: Dobry wieczór. Chcielibyśmy bardzo podziekować wszystkim Uczestnikom Sylwestra w Mileszewach. W związku z pojawiającymi się pytaniami spieszę z odpowiedzią. Wydarzenie kosztowało 500 złotych (z drobną końcówką), duża część z tej kwoty to nafta do lamp. Były również kiełbaski, herbata, ciasto oraz bezalkoholowy toast. Pomysł i scenariusz był mój, autorski. Bardzo spodobał się w telewizji, która w owym czasie szukała nietypowo i ciekawie zorganizowanych sylwestrowych wieczorów. Telewizja przyjechała za darmo, ponieważ pomysł w ciekawy i interesujący sposób ukazywał historię regionu i postanowiono wesprzeć naszą inicjatywę kulturalną. Przedstawiłam Panu Burmistrzowi i Pracownikom miejskich Instytucji pomysł, który bardzo sie spodobał i uzyskał wsparcie. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Justynie Prajs i Panu Marcinowi Olszewskiemu za współorganizację. Wydarzenie przygotowało i poprowadziło 8 wolnotariuszy, zupełnie za darmo. Bardzo pomagali Mieszkańcy okolicznych Miejscowości, w szczególności Pani Sołtys Mileszew oraz Marcin i Michał, którym raz jeszcze dziękujemy. Wydarzenie było transmitowane w czasie programu "Sylwester regionów" TVP Warszawa oraz w Magazynie "Zbliżenia" TVP Bydgoszcz. Celem głównym była promocja Miasta i Gminy, a także Osady Milewita w Mileszewach i wspaniałego, lokalnego dziedzictwa. W kulminacyjnym momencie wydarzenia było z nami ok 60 osób. W sumie ilość Uczestników szacujemy na 100-110. Mamy nadzieję na kolejne działania i spotkania w tym miejscu. W grudniu przygotowaliśmy w świetlicy w Mileszewach warsztaty piernikarskie. Byliśmy również w Kamieniu i Lembargu na spotkaniach Mikołajkowych. Zapraszamy do wspólnych działań. Kontakt z nami: fundacjabramaepok@o2.pl Więcej informacji o nas: www.bramaepok.pl Facebook: Fundacja Brama Epok i Osada Milewita. Zachęcam wszystkich Mieszkańców Jabłonowa do działania i realizacji własnych pomysłów, zapewniając na podstawie własnych doświadczeń, że Władze samorządowe i Instytucje wspierają i pomagają. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy - Joanna Kalenik / Fundacja Brama Epok

2020-01-06,
Tomasz Szczech: Sprzedaż kart wędkarskich w każdą Środę i Piątek w godzinach 17.30 do 19.00 w CKIS w Jabłonowie Pomorskim.Egzaminy na kartę wędkarską w każdą pierwszą Środę miesiąca w godzinach 16.00 do 17.00 w CKIS w Jabłonowie Pomorskim . Zarząd PZW koła nr 19 w Jabłonowie Pomorskim

2020-01-06, Głos Ludu: Spacer ulicami Jabłonowa, szczególe w okolicy domków jednorodzinnych to jest masakra. To co się z kominów wydobywa to jest horror...Proszę Władze o priorytetowe potraktowanie inwestycji "gazowej". Dopóki nie będzie gazu w Jabłonowie będziemy wdychać to świństwo.

2020-01-06, Mieszkaniec: Widzę ze w Jabłonowie teraz już zupełnie nie ma gdzie samochodu zostawić.drogi i chodniki są naprawdę piękne ale dlaczego nie ma żadnego parkingu większego?samochodów coraz wiecej a parkingów brak.a w dzień targowy to już zupełnie trzeba czasem objechac pare razy Jabłonowo zeby znaleźć gdziekolwiek wolne miejsce.

2020-01-06, Jabłonowianin: Do Fiesta. Proszę czytać ze zrozumieniem myślenie nie boli... Pozdrawiam.


2020-01-03, Asia: Jaki jest cennik wywozu odpadów z terenu Gminy? Za kilka dni termin zapłaty a tu nie wiadomo ile zapłacić?

2020-01-03, Mieszkanka: Mam pytanie: KTO ZEZWOLIŁ NA TAKIE ROZPLANOWANIE PARKINGÓW PRZY ULICY?! Ktoś chyba na głowę upadł! Połowa miejsc parkingowych poszła się na łąkę paść! Gdzie tu teraz ustać? W XXI wieku gdzie samochodów jest coraz więcej redukuje się ilość miejsc postojowych! Komu przeszkadzał poprzedni system?

2020-01-03, Kierowca: Do mieszkańca i innych kierowców,w temacie;-) oznakowania ulic. Brak znaku drogowego, to też jest ZNAK! Pierwszeństwo ma ten z prawej. W wielu miastach (na zachodzie też a nawet więcej) czy na osiedlach specjalnie nie stawia się znaków aby kierowcy nie byli zapatrzeni na swoją prostą. Oraz zbytnio się nie rozpędzali i zachowali ostrożność jazdy. Ogólnie uważam,że i tak czasem jest zbyt dużo różnych znaków drogowych.

2020-01-03, Fiesta: Przecież była "majówka sylwestrowa" w Osadzie Wojów Piastowych w Mileszewach...


2020-01-02, Jabłonowianin: Witam serdecznie wszystkich forumowiczów w Nowym Roku.Jednocześnie wystawiam wielki minus dla naszych rajców oraz Cenrum Kultury i Sportu za brak organizacji jakiegokolwiek pożegnania Starego i powitania Nowego Roku w naszym miasteczku. Mam wielką nadzieję że w kolejnych latach będzie inaczej. Pozdrawiam.

2020-01-02, Maciej: Jaka cena za śmieci w 2020 w Jabłonowie?

2020-01-02, mysiapysia: Urząd miasta i gminy zakupił za niemałe pieniądze niedawno zamiatarke, czy nie można było by trochę w mieście pozamiatać bo przejść przez miasto nie idzie


>>> poprzednia strona FORUM


Arek Pleszko
Arecki

Małgorzata Maciejewska
Gosia Krewniak

Łukasz Palicki
Jagged

Jan Grabowski
Jangra

Jaro Krajewski
Jaro

Jan Mirosław Nowakowski
J-M N.

Kamil Kalita
Kamil

Piotr Kulisz
kPiotr

Marek Prajs
Marqu

Michał Adamski
Michał Adamski

Ryszard Maciejewski
Moderator

Nikola Maćkowiak
Nikucha

Paweł Jagusz
Pablo

Paweł Orzech
Paweł

Mariusz Grabowski
Pipta

Przemek Górski
Przemek

Paweł Kuciński
Qciap

Krystian Kociela
Tanek


Zioł

statystyka

Zadaj pytanie on-line