FORUM JABLONOWO.COM
Wyślij swój post za pomocą poczty lub przez formularz  , ewentualnie gadu-gadu2017-06-24: Sportowiec: Od pewnego czasu przymierzam się do inwestycji w okolicach Jabłonowa:) Pytanie do Was: Będą chętni żeby uczęszczać na siłownie?


2017-06-22: Koło PZW nr 19: Ogłoszenie. Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pom. informuje, że dnia 01-07-2017 jezioro Duże w Nowej Wsi Szlacheckiej będzie zamknięte od godz. 9:00 do 16:00. Odbywać się będą szkolenia strażackie.
Prezes Koła Marzena Jarzembska


2017-06-21: My: Poproszę o podcięcie drzew na ul. Urzedowej.

2017-06-21:
Xyz: Co z tą wodą dziś się dzieje? Zero informacji że poraz drugi zakręcacają człowiek by sobie napuścił!!!


2017-06-17: Mirosław Jarzembski: O jakich kodeksach Pan/Pani pisze? Dzieci biegają i jeżdżą po ulicy Ogrodowej, ponieważ nie ma tu chodnika... Jakoś muszą się przemieszczać :) Pozdrawiam!

2017-06-17:
rodzic z Ogrodowej: Wiem, że ludzie bywają trudni ale żeby komuś przeszkadzało, że dzieciaki jeżdżą na swoich "pojazdach", rowerkach po ulicy przy której mieszkają... Przecież na mieście też widzę dzieci poruszające się po ulicy. Każdy kierowca, który zachowuje zasady bezpieczeństwa drogowego wjeżdżając na nasza ulicę uniknie spotkania z naszymi pociechami bo one doskonale wiedzą jak się zachować gdy widzą, że ktoś nadjeżdża. Plac zabaw?- żal mi Cię mieszkańcu bo chyba nigdy w dzieciństwie na nim nie byłeś skoro nasza ulica Ci się nim wydaje i być może stad Twoja frustracja...

2017-06-17:
Ogrodowa: Skoro ktos otwiera zaklad to powinien przystosowac tak warunki aby klijenci mogli do niego wjechać a nie zawracać u sąsiadów i nie przeszkadzały by wtedy dzieci na ulicy


2017-06-16: Jadzia: Jabłonowo!!! widzieliście informację o plebiscycie na najlepszego dzielnicowego?? Jestem bardzo zadowolona z obsługi w Naszym posterunku i dlatego zgłoszę swojego kandydata. Nie powiem kto to jest ale przypadł mi do gustu. Wszystkich zachęcam do zgłaszania Naszych Policjantów, każdy coś im zawdzięcza...

2017-06-16:
osiedlak: prosze o zalatanie dziur na ul.polnej do piecewa tragedia burmistrzu

2017-06-16:
Witam mam pytanie czy w lipcu lub teraz są planowane jakieś imprezy w Jabłonowie?

2017-06-16:
mieszkaniec: Dzisiaj jechałem ulicą Ogrodową a tam z drogi publicznej dzieci zrobiły plac zabaw , jest to droga bez przejazdu ale to nie znaczy że nie obowiązują tam zasady kodeksu drogowego --co na to rodzice?


2017-06-13: kierowca: Proszę o załatanie dziur w drogach gminnych asfaltowych w Konojadach. Koła można pourywać. A droga w kierunku Tomek to jakaś masakra...

2017-06-13:
Mieszkanka: Może by ktoś się zainteresował obkoszeniem poboczy, rowów, placów zabaw dla dzieci, przejazdów kolejowych, m.in przejazd Buk Góralski - Buk Pomorskie żeby zobaczyć czy jedzie pociąg trzeba pojechać pod same tory a co jak stanie się jakaś tragedia kto za to odpowie?


2017-06-12: Dyrektor Gimnazjum: Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli bawić się na VI Festynie Gimnazjalnym. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców, sponsorów, nauczycieli, pracowników gimnazjum i zaangażowanych uczniów, dzięki którym ten Piknik okazał się ciekawą formą integracji, a do kasy Rady Rodziców wpłynęły dodatkowe fundusze. Ogólny dochód z Pikniku w tym roku wyniósł 3.695,43zł. Wielkie dzięki. E. Zielaskowska

2017-06-12:
kierowca: jesienią jak codziennie wracało sie z brodnicy służba drogowa kosila liscie teraz jak trawa jest wysoka przy rowach drogowych to nikt nie kosi...pewnie slużba drogowa czeka do jesieni by razem z liśćmi trawe skosic...brawo za oszczednosci:)


2017-06-11: MJ: Sezon rowerowy w pełni. Warto zastanowić się nad bezpieczeństwem wszystkich amatorów dwóch kółek. Ciągle w Polsce większość osób jeździ bez kasku i okularów. Statystyki urazów głowy i gałki ocznej doznanych podczas jazdy rowerem są jednoznaczne. Kask ratuje życie, chroni przed trwałym kalectwem. Po co okulary? Spójrz na swoją szybę w aucie ile jest odprysków, zarysowań, zmatowień. Jadąc drogą za nadjeżdżającym pojazdem lecą z dużą prędkością kamienie, piasek, różne śmieci i porwane podmuchem owady. Uderzając w gałkę oczną mogą spowodować trwały uraz i kalectwo na cale życie. To jest bardzo ważne, szczególnie w naszym Kraju, gdzie wciąż brakuje ścieżek rowerowych oddzielających rowerzystów od szybkiego ruchu pojazdów silnikowych. Kask, odblask i okulary powinny być standardem. Nie chodzi tu o jakąś psychozę, bo oczywiście doznać urazu można wszędzie. Jednak jak ruszasz w trasę, ubierz ten kask, załóż okulary, przypilnuj byś był widoczny. To wiele nie kosztuje, a poprawi znacznie Twoje bezpieczeństwo i psychiczny komfort podczas rowerowych wojaży. Pozdrawiam serdecznie!


2017-06-08: E.K.: Do agiee87 Nie wiesz gdzie są pojemniki na nieczystości po piesku - ukradli -tak to się przedstawia.Ktoś ma problem z czystością to tak się zachowuje.Sądzi,że usunie pojemnik to uniknie odpowiedzialności za czystość po psie.Osobiście cieszę się ,że są kary za niesprzątanie po psie ,bez tego środka przymusu nic się nie osiągnie w naszej społeczności.Problem niesprzątania po psie dotyczy wszystkich grup społecznych tych świadomych i tych mniej świadomych.Osobiście najbardziej boli mnie fakt,gdy nie robią tego ci bardziej świadomi- bardzo przykre,bo to oznacza ,że nie ma skąd czerpać wzorców- a kupek psich przybywa- cóż taki naród.Pozdrawiam :-)

2017-06-08:
Żwirek: Do agiee87: też chciałbym to wiedzieć(tego nawet najstarsi górale nie wiedza), bo tak "fajnie" iść przez pół miasta z woreczkiem. Łatwiej napisać 500zł. mandatu za nie posprzątanie po piesku niż postawić śmietnik. Typowa nasza rewitalizacja miasta.Pozdrawiam wszystkich właścicieli piesków.


2017-06-07: agiee87: mam pytanie... w niektórych miejscach w naszym mieście stoją tabliczki ostrzegające o mandacie 500zł za nie posprzątanie po swoim piesku... Ok. ale gdzie podziały się śmietniki?? Osobiście sprzątam po pupilu ale czasami trzeba całe miasto przejść aby znaleźć śmietnik. Jak w taki sposób mamy utrzymywać porządek gdy brakuje śmietników?


2017-06-05: przejezdnik: Zastanawia mnie kiedy w Konojadach zostanie wykoszona trawa na przejezdzie kolejowym,przejezdzam tam czasem niestety nie znam drogi na pamięć jak mieszkańcy tamtejszej wsi,trzeba naprawde sporo nawychylac sie przez tą ogromna zarośnieta trawę zeby zobaczyc czy zbliża sie pociąg,naprawde musi dojśc do tragiedii żeby władze otworzyli oczy? czy naprawde musi ktoś zginąc zeby zrobiono porządek ?


2017-06-04: Miś: Do mysipysi: moim zdaniem głupoty piszesz,przypuszczam, że gdyby nie monitoring pod tunelem to raz że ściany wyglądałyby o wiele gorzej niż teraz, a po drugie znów byłby tam szalet miejski. Żadna przyjemność iść do szkoły czy kościoła i minąć czyjeś kupy. Nie mówiąc już o tym, że ktoś musi to sprzatnąć.


2017-06-03: Miś: Do Joli: dzięki za link, Grudziądz w monitoringu wygląda fajnie. Może kiedyś zobaczymy nasze miasto z takiej perspektywy. Pozdrawiam :)

2017-06-03:
misiapysia: Nie chcemy zadnego szpiegowania ,nie chcemy zadnych kamer chcemy zyc swobodnie bez podgladaczy ,marnotrastwo publicznych pieniedzy tak jak glupi byl pomysl ze Strazą Miejska.Zamiast tych kamer niech Policji dadza nowy samochod i zatrudnia wiecej jednego Policjanta ale u nas ktps musial zmarnowac znowu publiczne pieniadze przy takim bezrobociu w Jabłonowie.

2017-06-03:
lwg: ludzie to bardzo ciekawy gatunek spoleczny gdzie drugi drugiemu zazdrosci iwec prosze nie poruszajmy tematow tego dogea. jak bysie mieli taka maszybe to sami byscie sie nia popisywali ma to ma . a odnosnie motocykli jest to wspanial pasja sam kiedys bylem przeciw ale po poznaniu tego srodowiska to ich pasja ktora kochaja !!

2017-06-03:
Jola: Ok, zamykam temat nie chcecie to nie pokazujcie miasta-decyzja i tak należy do włodarzy miasta i informatyków bo nie jest to takie proste. Ewentualnie Urząd niech zrobi sondę kto za a kto przeciw? Dla mnie to byłaby fajna sprawa!!! Do Misia lub Misi fajnie, że nie jesteś zaraz na nie, bo nie- tylko masz wątpliwości. A to już dobrze bo z takimi ludźmi można dyskutować na argumenty - podaję Ci przykład takiego wglądu na Grudziądz https://ott.tvsm.pl/portal/start.php Pozdrawiam Jabłonowiaków.


2017-06-02: mysiapysia: crowley nie bądź taki wylewny, poprawnie ortograficzny. Atakujecie kogoś na forum za to że wyraża swoje zdanie. Przecież po to te forum jest. Może jest więcej osób które to po prostu by nie chciały być podglądane. I Nie chodzi tu o to że robią coś złego, tylko o zwykłą prywatność. Raczej nie znam miasta gdzie taki monitoring miejski jest do wglądu dla każdego obywatela. Czasem źle zainstalowana kamera potrafi narobić zamieszania.A przecież prywatność to najcenniejsza rzecz. Dlatego skończmy polemizować dłużej ten temat.
P.S Jolu więcej otwartości.


2017-06-01: Miś: Ja tam ni za tym, ni za tamtym, ale raczej nie wydaje mi się żeby gdzieś w miastach z monitoringiem była taka możliwość aby oglądać życie miasta na gorąco?

2017-06-01:
Crowley: Do Pablo- boisz się że ktoś będzie podglądał życie publiczne Jabłonowa, w miejscach także publicznych . Ale walić takich byków na forum publicznym to ci już nie wstyd? :D Zapewne każdy jest ciekawy komu przekazujesz tak elokwentne wypowiedzi :)

2017-06-01:
Mieszkaniec: Do Joli : Miasto można obejrzeć na google street view.

2017-06-01:
początkujacy z asg: Witam,czy grupa z Jabłonowa działa jeszcze w terenie z ASG? :)

2017-06-01:
marzena lizak: do wladz i Pana Burmistrza czy jest w planie chodnik z kamienia do jaguszewic

2017-06-01:
Jola: Pablo, co Ty za bzdury piszesz? w innych miastach jakoś problemów z tym nie mają. Ale widać jaki poziom takie myślenie. Idzie lato i życzę Ci tego, czego mężczyznom nie powinno się życzyć... tzn.ciepłego piwa i zimnej kobiety... mimo to pozdrawiam.


2017-05-31: Pablo: Do Jola: Dlaczego miasto ma udostepniac podglad z kamer? Moze nie ktorzy by nie chcieli by ich ciekawscy sasiedzi czy inne osoby 24na dobe ogladali o ktorej to typowy kowalski idzie do pracy o ktorej wraca i z kim rozmawia na chodniku. Dojdzie do tego ze zaczniemy sie bac podrapac po tylku czy wracac z miasta z zakupami bo zaraz polowa jablonowa bedzie wiedziala kto idzie i z kad. Troche prywatnosci. Dojdzie do tego iz ludzie beda donosic kto wraca po przyslowiowym piwie lub stoi chwile autem na zakazie.

2017-05-31:
Jola: Ponawiam prośbę o udostępnienie dla wszystkich podgląd na miasto przez monitoring. Mieszkałam kiedyś w Jabłonowie i chętnie popatrzyłabym. Uprzedzając opinie które będą na nie-wiele miast to stosuje i jakoś nikt nie ma nic przeciwko, a po 40 czy 50 latach byłaby to podróż sentymentalna. Liczę, ze włodarze miasta pomyślą nad tym. Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich.

2017-05-31:
Park: Kto odpowiada za porządek w parku koło CKiS? Chodniki pokryte ptasimi odchodami to nie nowość, ale od tygodnia leżą tam też martwe ptaki, co przy obecnych temperaturach nie jest przyjemnym widokiem, w dodatku bawią się tam dzieci


2017-05-30: MO: Dzrzwi Otwarte w III LO jutro - środa 31 maja od godziny 10.00. Zapraszają dyrekcja, nauczyciele, uczniowie.

2017-05-30:
Paulina VW: Dobrze, że w Jabłonowie są jeszcze dobrzy ludzie, którzy niezależnie od sytuacji potrafią służyć pomocą nawet jak nie znają tej osoby. Dziękuję p. Sławku za pomoc . Pozdrawiam


2017-05-28: Motocyklista: Do Mysia. Po pierwsze to motocykle a nie motory a po drugie to proszę. W załączniku nr 1 do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jasno jest stwierdzone, że motocykle o pojemności do 125 cm3 może wytwarzać hałas do 94 dB, natomiast motocykle o pojemności większej niż 125 cm3 nie mogą przekroczyć progu 96 dB. Myślę że 99% pojazdów te normy utrzymuję ponieważ po przekroczeniu tych db było by naprawdę głośno. Pozdr

2017-05-28:
mieszkaniec: witam sprawa jest tak powini postawic znak zakaz parkwania na ul.URZEDOWEJ kolo policji bo wyjechac z ul.WASKIEJjest masakra jak stoja tam auta jest to do czasu i powinno stac tam lustro bo nic niewidac od strony policji a jezdza niektozy jak szalency mysle ze cos z tym zrobia pozdrawiam


2017-05-22: Miś: Idąc pod tunelem nie da się nie zauważyć że nasi miejscowi "artyści" dają popisy swego talentu i znów bazgrają po świeżo malowanych ścianach. Nie odstrasza ich nawet monitoring. Mam nadzieję że ktoś obejrzy nagrania i zostaną wyciągnięte konsekwencje. Najlepiej by było żeby osobiście ten artysta to usunął.

2017-05-22:
Mieszkaniec: Miałem przyjemność być na meczu piłki nożnej na stadionie przy ul.Słonecznej. Atmosfera fajna, mecz wygrany przez nasz Naprzód, jednak możliwość skorzystania z toalety przenośnej, która tam się znajduje to już kojarzy mi się z wymiotami. Ludzie jaki tam syf. Widać że ta kabina nie była czyszczona i desynfekowana z pół roku. Jakie służby miejskie za to odpowiadają? Wstyd dla przyjezdnych na mecz. W okresie letnim ze względu na temperaturę trzeba tą kabinę czyścić raz na 2 tygodnie

2017-05-22:
crowley: Do pablo, warto sprawdzić wcześniej o czym się pisze. Orlicy to grupa wiekowa w której obywa się dany turniej, tych grup jest już dość sporo w naszym LKSie a ostatnio nawet i żeńska drużyna. Gramy na naturalnej murawie co nam też daje pewne korzyści bo to zupełnie inny typ nawierzchni niż dywan na orliku. Nie zmienia to faktu że przydało by się boisko typu orlik. Na przyszłość wyposażmy się wpierw w odpowiednią wiedzę która pomoże nam wypowiadać się w sposób elokwentny nie głosząc dziwnych teorii spiskowych. Pozdrawiam


2017-05-18: pablo: Turniej orlika hehe. Śmieszne. Skoro turniej orlika to powinien odbywać się na pięknym orliku a nie na staroci jabłonowskiej. Ale w Jabłonowie jak to w Jabłonowie. Miał być orlik a co najwyżej jest wycieraczka za halą gimnazjum i to jeszcze z jedną bramką. "Nowy styl gry w piłkę. Do jednej bramki" Jest to po prostu żenada żenada i jeszcze raz żenada!!!

2017-05-18:
Mieszkanka: W Miejscowosci Gorzechowko zrobiono tkz.fitness moze jak i w Gorzechowku tak i w Konojadach by sie przydało zrobić napewno wiele Mieszkańców było by zadowolonych gdyby powstał tak i u nas.

2017-05-18:
osiedlak: Pytanie do burmistrza kiedy bedzie prawdziwy chodnik dla pieszych a nie tylko podjazdy przed bramami na ul Wojska Polskiego? Znowu jakies buble sie robi i niedokonczone sprawy partactwo

2017-05-18:
Pobożny: Na te festyny to trzeba przychodzić z różańcem?

2017-05-18:
cypis: Witam. Mamy nadzieję ,że wkrótce zakończy się remont ul.Przemysłowej, bo wkrótce będzie więcej łat i poprawek jak asfaltu. Pozdrowienia dla firmy wykonawczej...


2017-05-13: Wokulski: Brawo dla PkoBp za WPŁATOMAT w Jabłonowie. Wielu mieszkańców miasta i regionu oszczędzi swój czas. Zarówno osoby korzystające z wpłatomatu jak i niekorzystające bo dzięki tym pierwszym zmniejszą się kolejki do kas banku.

2017-05-13:
ja: do mieszkaniec: proszę sobie poszukać w internecie występów Dari z Jabłonowa a nie pisać głupoty


2017-05-12: lee: Wszystkiego naj naj naj lepszego wszystkim strażakom życzę i dziękuję za wkład w poprawę bezpieczeństwa w Naszej Pieknej gminie.

2017-05-12:
mieszkaniec: Dziś rano przeczytałem artykuł w czasie Brodnicy o mieszkance naszej gminy Pani Darii. Jestem pod olbrzymim wrażeniem talentu i z ciekawością będę śledził rozwój kariery. Dlaczego takie talenty nie są promowane przez naszą lokalną instytucję?


2017-05-11: zbich70: W kwestii czarnego auta: zacząłem temat, więc go zakończę. Nikt nie zabrania poruszania się po drogach publicznych pojazdem dopuszczonym do ruchu. Jednak trzeba zachować jakieś zasady współżycia społecznego i nie uprzykrzać życia innym mieszkańcom. A ów kierowca robił to z premedytacją. Dysponując maszyną o niebagatelnej zapewne mocy, wielokrotnie krążył po mieście, celowo wciskając gaz do dechy żeby zrobić jak największy hałas, żeby "zamielić" kołami, żeby "zadryftować" na skrzyżowaniu czy parkingu, żeby sypnąć spod kół piaskiem lub kamykami na pieszych i inne auta - tylko po to by zwrócić na siebię uwagę. Cel osiągnął, więc wystarczy. Ponieważ od publikacji postu do dziś, ów kierowca zaniechał swoich ekscesów i pokazał, że jednak potrafi w sposób cywilizowany (bez "szpanu" i "lansu") poruszać się po ulicach Jabłonowa, temat można uznać za zamknięty. Pozdrawiam.

2017-05-11:
Miś: Do pysi: tchórz pisze się przez o z kreską, to na początek. Ktoś prędzej tu na forum pisał o czytaniu ze zrozumieniem. Osobiście mi to wisi ile rundek robi dookoła miasta, chodzi mi o popisy na parkingu przed sklepem, i to nie tylko o ten samochód, ale także o innych kierowców, którzy w podobny sposób szaleją w tym miejscu. I to tyle z mojej strony.

2017-05-11:
JJ: do Rodzic: Dziękuję za miłe słowa! Cieszę się, że ktoś odebrał to w ten sposób :)

2017-05-11:
Ślepy: Ja też chcę chce sobie pojeździć TERNO po osiedlu oczywiście bez bebechów.

2017-05-11:
Mieszkaniec: I co ? Każdy może sobie gwałtownie ruszać samochodem i wywalać kamienie spod kół ? Każdym pojazdem można wyrządzić komuś krzywdę. Nie musi to być wcale wielki czarny pikap. Życzę nam więcej rozsądku.


2017-05-10: pysia: Się uczepiliście właściciela czarnego auta, za wasze nie jeździ sam kupił auto za własne pieniądze a wy tak mu zazdrościci? Masz coś to powiec mu to a nie na forum opisujecie tchurze. Są ważniejsze sprawy od tego kto czym jeździ. Zajmicie się chodnikami. A dla czego nie ma drogi na ul Kwiatowej? Burmistrz obiecał, że powstanie droga a teraz co?

2017-05-10:
grubas: chcesz ciszy to wyprowadź się do lasu. miasto ma to do siebie, że jest głośne. a teraz idę zdjąć tłumik, żeby bardziej hałasowało bo też mam terenówkę i też czarną. pozdrawiam narzekaczy!


2017-05-09: Rodzic: Teraz w niedzielę na Komunii Świętej śpiewała taka Pani Psalmy. Gratuluję pięknego głosu i odwagi. Super wrażenia!

2017-05-09:
mysia: Zadne glosne motory !Niech Policja sie wezmie do roboty i wlepia kary i niech miasto bedzie wreszcie ciche !Mamy dosyc tych szalencow na naszych ulicach!

2017-05-09:
ony: do pipta czytaj ze zrozumieniem pozdrawiam

2017-05-09:
mysiapysia: do mieszczuchów!!! Ludzie co wam przeszkadzają chodniki prowadzące w strone wsi, nie pomyśleliście ze to własnie z wiejskich podatków sa te wszystkie chodniki miejskie i inne tego typu udogodnienia! nam sie też nalezy troche wygody...


2017-05-07: pipta: czytam o czarnej terenowce.to za chwile głośne motory tez nie będą mogły jeździć.poprostu żal wam tyłki ściska.

2017-05-07:
Witam chciałam zapytać czy będzie jakaś zabawa taneczna w maju w Jabłonowie?


2017-05-06: Mieszkaniec: do osiedlak : na drodze do Kamienia była już tragedia i to nie jedna a chodnika ( ścieżki rowerowej ) jak dotąd nie ma . Pozdrawiam serdecznie.

2017-05-06:
mysiapysia: Po co porobiono chodniki kolo Zamku kolo wlodazy?Czemu w miescie na Osiedlach Burmistrz nie robi chodnikow to skandal!

2017-05-06:
mieszkaniec: do mieszkańca gminy-I bardzo dobrze,spokój cisza a pogoda fatalna .Myślę że formuła festynów sie wyczerpała ,większość i tak spędza wolny czas kameralnie w śród swoich znajomych

2017-05-06:
Miś: Do Katarzyny :szkoda że nie miałaś okazji widzieć jak ten samochód, a właściwie jego kierowca, jeździ po parkingu przed biedronką, zero wyobraźni. Jakby jakieś dziecko wybiegło spomiędzy samochodów to mogło by się to źle skończyć.


2017-05-04: Katarzyna: do zbich70: to co Kierowca ma jeździć bez dodawania gazu? Czy chodzić piechotą, bo dźwięk jego silnika się nie podoba? Dla wyjaśnienia to nie mój samochód, ale uważam, że każdy jeździ czym chce i na co go stać. Ludzie jeżdżą motorami, cichymi hybrydami albo właśnie ryczącymi olbrzymami, a inni rowerem.

2017-05-04:
mieszkaniec gminy: Od 60 lat nie było jeszcze tak beznadziejnej majówki w Jabłonowie... Wstyd !!!

2017-05-04:
mieszkanka: Jestem za tym aby chodnik powstał na osiedlu Jabłonki.

2017-05-04:
osiedlak: Boze ile lat prosimy o chodniki na ul.Wojska Polskiego i na Osiedlu Jablonki szalenstwo nie ma gdzie sie schowac przed samochodami. Na Osiedlu Jablonki samochody pedza z 60 km na godzine! Az bedzie tragedia Burmistrzu wezcie sie za chodniki!


2017-05-02: kropka: Jestem zdania, że na ośiedlu Jabłonki powinien stać znak drogowy ograniczający prędkość do 20km\h dlatego że jest tam wąska droga, brak chodnika a nie którzy jadą jak szaleni ile Bozia dała na liczniku i nawet nie patrzą, że nie ma gdzie zejść a zwłaszcza kobiety z wózkami. Nawet policja powinna ukryć fotoradar to by mandaty się posypały.

2017-05-02:
zbich70: Do właściciela czarnej terenówki (dodge ram, czy coś podobnego): Wszyscy mieszkańcy Jabłonowa już dowiedzieli się, że stać cię na taką furę. Ale nie musisz tego obwieszczać kilka razy dziennie krążąc po mieście i rykiem wydechu eksponować swoje ego. Zwróć też uwagę, że wciskając gaz nie tylko robisz hałas, ale też sypiesz na przechodniów tym co leży na jezdni.


2017-04-30: D: Proszę o pomoc. Dnia 28.04.2017 około godz. 20.15 na ulicy Bołtucia zgubiono małą czarną, damską torebkę a w niej telefon Sony Xperia kolor biały.Na uczciwego znalazcę czeka nagroda . kontakt 607797884


2017-04-29: Gimnazjum: Uwaga!!! Dnia 02.05.2017r. (wtorek) gimnazjum zamknięte.
Dyrektor Gimnazjum E. Zielaskowska


2017-04-28: cz.: Sala przed zwaleniem gałęzi na dach miała aktualny przegląd wykonany przez upoważnioną osobę (oczywiście jej użyteczność i wygląd pozostawiał wiele do życzenia). Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwoliłby wpuścić dzieci do niesprawdzonego budynku.


2017-04-27: misiapysia: do Katarzyny: nie wolno zatrudniać do Urzędu tylko osoby zamieszkujące na terenie danej Gminy, zgodnie z art 11.1 ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008 r. nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze, jest otwarty i konkurencyjny.

2017-04-27:
mysiapysia: do mieszkaniec: sala gimnastyczna jest w opłakanym stanie, nie była remontowana od czasów dyrektora Szygorskiego wolę aby moje dziecko nie miało zajec z wychowania fizycznego niż miałoby się na nie zawalic pół budynku. Mam nadzieje ze skoro gimnazjum jest wygaszane to wlasnie tam bedzie miesciła sie szkola podstawowa z ormalna sala gimnastyczna

2017-04-27:
mieszkaniec: do Katarzyny. jak zatrudnia się z jabłonowa to mówią że swoich że po rodzinie jak z Mileszew to jeszcze gorzej no to może i dobrze że z poza gminy .


2017-04-26: Katarzyna: Nawiązując do wyników konkursu na stanowisko urzędnicze w gminie - to już nie ma w naszym powiecie nikogo kompetentnego? Dlaczego w innych gminach, np. Chełmża, do Urzędu Miasta zatrudnia się wyłącznie mieszkańców miasta, natomiast do Urzędu Gminy wyłącznie mieszkańców Gminy, takie osoby są traktowane priorytetowo. Uważam, że jest to dobra polityka.

2017-04-26:
Mieszkaniec: Czy to normalne , że uczniowie naszej podstawówki nie mają wychowania fizycznego?


2017-04-24: xxx: Orientuje sie ktoś kto jest bezpośrednio odpowiedzialny za Park kolejowy ? Lokomotywa biednieje w oczach i czy przypadkiem nie miała ona świecić i gwizdać ? :) Troche zaniedbany ten projekt...


2017-04-21: Zdziwiona: Witam wszystkich. Jakież było moje zdziwienie kiedy wiedziona załatwienia potrzeby w naszym kochanym Jabłonowie i wchodząc do Urzędu Gminy gdzie zawsze można było to zrobić, zastałam drzwi zamknięte na klucz! No niby klucz można dostać w każdym pokoju, ale kiedy chce się siku to jeszcze mam latać po pokojach i prosić o klucz? Nie rzadko zdarza się że nie ma kogoś w pokoju i trzeba szukać w następnym. Komu to przeszkadzało gdy było otwarte non stop? Teraz to już nigdzie nie można załatwić potrzeby bez jakiś przeszkód.

2017-04-21:
Paula: Zgłoś go do schroniska Reksio nr tel 564982629. Lub do gminy nie wiem jak się nazywa ten Pan z urzędu ale odrazu powiadamia schronisko i przyjadą po pieska. Ja tak zgłosiłam pieska który się błąkał i za 2 godziny go zabrali.


2017-04-20: Paula: Witam- od kilku dni w rejonie ulicy Wąskiej, Rynek błąka sie mały rudy psiak / niemal szczeniak/ . Słyszałam , ze został on wyrzucony z samochodu.Mam już psa więc nie mogę przygarnąć kolejnego - może ktoś przygarnie biednego psiaka?


2017-04-17: mieszkaniec konojad: drodzy mieszkancy przystanek autobusowy to nie pub czy bar gdzie możesz wypić piwo,czy też inny alkohol.przystanek to też nie miejsce jako toaleta publiczna by załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne-przystanek autobusowy w tejże okolicy to przystanek z którego są zabierane dzieci do szkoły....wstydżcie się co niektórzy myślą,że to toaleta czy pub.!


2017-04-14: Plebiscyt: Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza również staruje w plebiscycie Strażak Roku. SMS pod nr 72355 o treści DRU.29
Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT. Czytaj więcej:
http://www.pomorska.pl/plebiscyty/strazak-roku/a/strazak-kujaw-i-pomorza-wybieramy-najpopularniejsza-mlodziezowa-druzyne-pozarnicza,11961556/


2017-04-13: UMiG: Wyniki naboru na stanowisko urzędnicze w wydziale podatkowo-finansowym UMiG: http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jablonowo/5149.jpg

2017-04-13:
mieszkaniec: a mnie nie wydaje się by udostępniać obraz z kamer to dobry pomysł- nie chcę by szersze grono mieszkańców monitorował np. czy idę lub nie do kościoła . Kamery są zamontowane do identyfikacji tablic rejestracyjnych i twarzy osób i niech tak zostanie że wgląd w nagrania ma kilka osób.


2017-04-11: Jola: Widzę, że uruchamia miasto monitoring-super sprawa-ale mam nadzieję, że idąc śladem innych miast pomyśli Urząd o możliwości popatrzenia sobie na rodzinne miasto na żywo. Byłoby SUPER pewnie wiele osób ucieszy to- nazwijmy to patriotyzm lokalny -tak ja ja wiele lat temu "wyjechało się za chlebem" i chociaż w ten sposób z łezką w oku można popatrzeć. Pozdrawiam Jabłonowiaków.

2017-04-11:
CYPISEK: Witam jak tam sprawa chlewni w Mileszewach?Czy są już jakieś nowe informacje?


2017-04-07: Plebiscyt: http://www.pomorska.pl/plebiscyty/strazak-roku/a/strazak-kujaw-i-pomorza-powiat-brodnicki-wyniki,11960478/
- OSP Jabłonowo Pomorskie (OSP.25) SMS pod nr 72355 o treści OSP.25,
- Bartłomiej Nawalaniec, Jabłonowo Pomorskie (OCH.119) SMS pod nr 72355 o treści OCH.119
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO GŁOSOWANIA:) (Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.)

2017-04-07:
zoro: Szanowni Państwo polityka to bardzo niewdzięczny temat. Wiedzę pobieramy z dostępnych mediów, głównie TV, która to w zależności od kanału jest opłacana, a zatem płatnik kształtuje naszą świadomość zgodnie z jego wizją. Dlatego spróbujcie posłuchać na Youtub lub na żywo TV internetowej idzpodprad, którą to finansują internauci. Panowie codziennie relacjonują wydarzenia polityczne w sposób niezależny, ostry i dowcipny. Jeśli trzeba to skrytykują Morawieckiego i w równym stopniu Kijowskiego czy Schetynę, a nawet Papieża. Zwracają uwagę na fakty których człowiek nie jest w stanie sam wychwycić oglądając tylko TV. Dodam tylko, że obydwu Panom mimo, że są pochodzenia tatarskiego to My rdzenni Polacy patriotyzmu możemy pozazdrościć.

2017-04-07:
mieszkaniec Wesołej: Jak nie wiesz to nie pisz głupot czemu ulica Wesoła jest Ulicą Wesołą


2017-04-04: Zgroza: W Olsztynie na urzędowej liście ulic do dekomunizacji (pod naciskiem radnych PiS) znalazły się m.in. ulice Jacka Kuronia i Marka Kotańskiego. W Jabłonowie wszystkie nazwy ulic są OK. No może poza ulicą Wesołą. Podejrzana nazwa, bo komu za komuny było aż tak wesoło? Proponuję nową nazwę - ul. Głupoty. Ta, jak się okazuje, jest ponadczasowa. Zgroza.


2017-04-03: fakir: PIS to oczywiście marna partia jak wszyscy socjaliści ale PO to gangsterzy o czym świadczą ujawniane afery choćby w samej Warszawie.Oczywiście są partie i programy wolnorynkowe,a tylko takie mogą zbudować silną gospodarkę i możliwość bogacenia się obywateli ale jak widać obywatele chcą nadal niańki i wierzą w durny mit,że to rząd coś da i daje.Otóż rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy,ma tylko te,które ukradnie obywatelowi.


2017-04-01: Anty PiS: Brawo dla moderatora! Czas skończyć z tą poprawnością polityczną! PiSland niszczy ten kraj ,a ludzie milczą! Czas zacząć działać i usunąć tych oszołomów z od koryta! Pozdrawiam.

2017-04-01:
Moderator: Witam. Myślałem nad żarcikiem prima-aprilisowym, ale nie jestem w stanie przebić dowcipów, jakimi raczą nas rządzący. Macierewicz mówi, że jesteśmy bardziej bezpieczni, nawet bez generałów i śmigłowców, Zalewska wmawia, że nikt z nauczycieli nie straci pracy, choć Pięta chce tę całą czerwoną lumpeninteligencję wywalić na pysk, Duda i Szydło udają, że są niezależni, Szyszko tworzy "kliny napowietrzające" wycinając co się da, Ziobro sugeruje, że OBWE to dyletanci, pani od "flaków i pyz gorących" przekonuje, że w jej trybunale jest nieźle i będzie jeszcze nieźlej, a bez Waszczykowskiego kabarety dawno poszłyby z torbami. Jeden wielki nie kończący się prima-aprilis. Mimo to "AszDziennik" wysilił się na żart i pisze, że rząd przeżywa kryzys kadrowy, bo zaczyna brakować idiotów do obsadzania ważnych stanowisk. Też mi żart... Otóż z całą pewnością idiotów nie zabraknie, a zwłaszcza po reformie edukacji. Pozdrawiam i polecam:
http://deser.gazeta.pl/...prawdopodobnie-ostatnie-prima-aprilis-w-polsce-pis-chce.html


2017-03-31: mieszkaniec: Na dworcach województwa kujawsko-pomorskiego w tym Grudziądza Jabłonowa Pom , Chełmży, Torunia, Bydgoszczy i innych miast regionu pojawi się zabytkowy skład ciągnięty przez zabytkowy parowóz. 9 Kwietnia -KLIMEK: Grudziądz - Jabłonowo Pomorskie - Grudziądz


2017-03-30: Moderator: Witam serdecznie. Chciałbym zwrócić uwagę, że anonimowe przysyłanie linków to zwykły spam. Takie posty trafiają do kosza. Niemniej, linki, które wczoraj wywołały małą burzę w necie są obecne na stronie https://www.facebook.com/Jablonowo


2017-03-28: Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim: Zapraszamy do Astrobazy w każdą środę od godziny 20 do 22.


2017-03-27: Grześ: Przed pocztą i dworcem ciemności i znak drogowy ukradli... Czekać tylko aż kogoś okradną lub pobiją..


2017-03-13: Małgorzata Maciejewska, stomatolog: Drodzy Rodzice, zespół naszego gabinetu zaprasza Wasze dzieci na przeglądy stomatologiczne z informacją o stanie zębów. Po przeglądzie proponujemy objęcie dzieci bezpłatną kompleksową opieką stomatologiczną (posiadamy umowę z NFZ):
- zalecenia higieniczne i dietetyczne,
- profilaktyka próchnicy (lakierowanie i lakowanie zębów),
- leczenie próchnicy, badania kontrolne,
- skierowanie do lekarza ortodonty.
Patronat akcji: Przemysław Górski - Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie
Współpraca: Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i przedszkoli naszej gminy. Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 0- 3 otrzymają informację pisemną od nauczycieli. Rodzice dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola (wiek od 6 miesiąca życia do lat 6) mogą zgłaszać się telefonicznie bezpośrednio do gabinetu.
Praktyka Stomatologiczna Małgorzata Maciejewska ul. Prosta 6, Jabłonowo Pomorskie tel: 56/ 495 93 26


2017-03-09: Jerzy: Kiedy ruszą prace na ul.Wojska polskiego tj ,budowa chodnika i remont kanalizacji?

2017-03-09:
anonim: wiadomo co będzie robione w jabłonowie,tam gdzie wycieli drzewa , między księgarnią a urzędem miasta i gminy ?

2017-03-09:
Ona: Jaki jest nr na pogotowie do nas? Podobno nr zostal zmieniony? Pozdrawiam

2017-03-09:
Kamil: Jestem zdania, że każdy ma obowiązek sprzątania odchodów po swoich psach a zwłaszcza pewna Pani która uczy o tym. Pozdrawiam Panią, która powtarza sprzatajcie odchody po swoich psach. Mam nadzieje, ze Pani tez sprzatnie po swoim duzym piesku.


2017-03-05: Jola: Panie Bartku, jak zwykle nie zawodzi Pan nas. Co za KUNSZT -celowo piszę dużymi literami- bardzo przyjemnie ogląda się Pozdrawiam :-)))

2017-03-05:
Mieszkaniec Konojad: Ostatnio zostały załatane dziury w drodze asfaltowej jakimiś kamieniami. Mam nadzieję że tylko na chwilę.... Czytałem ostatnio gazetę i każdy kierowca może żądać od gminy odszkodowania za np. stłuczoną szybę przez kamień na jezdni a u nas kamienie sami sobie sypiemy. Ten kto wpadł na ten pomysł niech sam płaci odszkodowania kierowcom. Pozdrawiam

2017-03-05:
anonim: do anonima: jeszcze raz zwracam się z prośbą do anonima by podzielił się wiedzą gdzie i co planują na wakacje ?? bo jak by co to będzie wiadomo gdzie jechać ?? nie daj się prosić .


2017-03-02: Tubylec: U nas jest zawsze fajnie. Każdy coś dla siebie znajdzie. Ja bynajmniej znajduję. Raz coś dla tych , raz dla innych. Ja się nie nudzę. Dziękuję oragnizatorom i wszystkim którzy mają chęci do działania. Nawet bardzo dziękuję gdyż domyślam się jak trudno zaspokoiĆ zapotrzebowanie rozleniwionego społeczeństwa. Serdecznie pozdrawiam. ;-)

2017-03-02:
anonim 2: do anonima-- a można wiedzieć gdzie i co planują ?? bo jak by co to będzie wiadomo gdzie jechać ???

2017-03-02:
mysiapysia: bardzo prosze pana burmistsza o przyjechanie i zobaczenie drogi polnej ktura niebyla remontowana przez kilka lat od strony nowej wsi do panstwa kielpikowskich

2017-03-02:
Edmund: Lepiej niech Gmina zrobi drogi i wazne rzeczy a nie wywalac pieniadze na niepotrzebne imprezy i marnowac publiczne pieniadze jak bylo w gminie od 1990 roku!Niepotrzebujemy Moto festiwali i imprez przy takiej biedzie i tak wielkich potrzebach!


2017-02-28: Anonim: Jestem bardzo ciekawy co z dniami Jabłonowa, czy powitaniem lata, będzie ktoś? W okolicach widać planują ciekawe wakacje, a co będzie u nas?


2017-02-23: Mieszkaniec: do mysiapysia: A mnie się wydaje, że burmistrz jest między innymi od tego aby zadbać o służbę zdrowia na terenie własnej gminy. Mieszkanie po stomatologu przy ul. Wąskiej stało niezamieszkałe przez dwa lata. Mieszkanie nie pracowało na siebie bo gmina musiała płacić za nie przez ten czas, a można było ściągnąć na mieszkanie stomatologa i każdy byłby zadowolony. Swoją drogą mysiapysia masz dzieci ? Przejedź się z cierpiącym dzieckiem busikiem, poczekaj w kolejce do dentysty i jak wrócisz pogadamy.


2017-02-22: Mieszkaniec: Witam mam pytanie w związku z narastającym zagrożeniem związanym ze smogiem z naszych piecy.Wiem iż eternit można zgłaszać i firma przyjedzie i zabierze z naszej posesji a czy w związku z tym istnieją jakieś dofinansowania do ocieplenia budynków czy też wymiany pokryć dachowych???


2017-02-16: mysiapysia: do mama: Widzę ma Pani internet, więc proponuje wyszukać w internecie gabinetu w Brodnicy/Grudziądzu, zadzwonić i się umówić. Pociągi i busy stoją otworem. Burmistrz nie jest od sprowadzania stomatologów :)


2017-02-15: mama: Panie Burmistrzu,gdzie mam się udać z dzieckiem do stomatologa,mamy Tylko jeden gabinet,w tym tygodniu też nieczynny.Nie mam auta żeby wsiąść i jechać szukać pomocy a praca nie zawsze na to pozwala. Czy będzie drugi stomatolog w naszym mieście?


2017-02-11: Anna i Radosław Więckowscy: Do CYPISEK: zaniepokoił nas ton Twojej wypowiedzi z dnia 21.01.2017 r. tu cytuję " ... Są pewne głosy sprzeciwu właścicieli ośrodków wczasowych nad jeziorem Wądzyńskim ale zbytnio bym się tym nie przejmował. " i zastanawiamy się czy otrzymujesz jakieś profity za popieranie tej inwestycji czy poprostu kieruje Tobą zwykła ludzka zawiść skierowana we właścicieli tych ośrodków, bo raczej nie chodzi ci ani o dobro ludzi tam mieszkających ani o dobro gminy. Zakładamy rownież, że nie jesteś, aż tak naiwny, żeby uwierzyć w jakiekolwiek miejsca pracy zarówno przy remoncie jak i późniejszym prowadzeniu tej działalności, która z założenia ma być nowoczesna i w pełni zautomatyzowana. Zarówno raporty jak i wszelkie symulacje, które przedstawiała firma inwestorska mają wiele niedociągnięć, więc na Twoim miejscu zbytnio nie powoływalibyśmy się na treści w nich zawarte, a ponad to mają one na celu pokazanie nam plusów tej inwestycji, a nie utwierdzanie nas w sensowności naszego sprzeciwu.
Na dzień dzisiejszy te tereny są bardzo atrakcyjne pod kątem turystycznym i mamy nadzieję, że tak pozostanie, a co więcej, że znajdzie się wiecej ludzi, którzy bedą tu chcieli zainwestować w działalność wczasową, bo tutaj Cię może zaskoczymy, ale właściciele ośrodków wczasowych płacą horrendalne podatki za prowadzenie " takiego luksusu ". Dodatkowo tego typu działalność nie dość, że przynosi korzyść finansową gminie to jeszcze poprawia jej wizerunek i atrakcyjność, czego zupełnym przeciwieństwem jest chlewnia.
Ktoś bardzo mądry powiedział nam kiedyś, że papier wszystko przyjmie i tak niestety jest też w tym przypadku, oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością. Wielu ludzi łudzi się, że powstaną miejsca pracy, że będzie tam wszystko idealnie tak jak jest w przedstawionym raporcie, ale przypuszczalnie nikt z nich nie ruszył tyłka, żeby zdobyć więcej informacji na ten temat czy porozmawiać z ludźmi, którzy znają to z własnego doświadczenia. To właśnie tacy ludzie przestrzegają nas przed tą inwestycją i dopingują w walce przeciwko niej, bo zaszkodzi ona nam jako mieszkańcom nie jako właścicielom ośrodków. Ośrodki się obronią, przykładem jest "Pod Bocianami", który powstał za czasów starej chlewni i funkcjonuje do dzisiaj, nasi goście rownież zadeklarowali, że bedą wracać pomimo wszystko. Tak, więc CYPISEK tu nie chodzi o ośrodki, ale o nas mieszkańców, którzy w odróżnieniu do wczasowiczów bedą musieli całym rokiem znosić uciążliwość tej inwestycji. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że otwarcie na nowo chlewni to inwestycja wieloletnia, która będzie dotyczyć nie tylko nas, ale rownież nasze dzieci. Dziś mamy jeszcze możliwość, żeby nie dopuścic do jej rozpoczęcia, gdy inwestorzy ruszą to nam nikt ani nic już nie pomoże. Nie boimy się walki o naszą przyszłość i mamy nadzieję, że RDOŚ w Bydgoszczy weźmie pod uwagę nie tylko dobro środowiska, ale rownież dobro mieszkańców.
Z pozdrowieniami Anna i Radosław Więckowscy
PS. My w odróżnieniu do Ciebie CYPISEK, nie wstydzimy się swoich poglądów podpisywać nazwiskiem

2017-02-11:
Tomek: Lata 90-te to była wielka szansa na rozwój Jabłonowa i całej gminy.Na nasze nieszczęście ,burmistrzem naszego miasta była osoba,która chciała zrobić z Jabłonowa sielskie miasteczko bez przemysłu czyli ekologiczną utopię i to się udało.Każdy z nas wie,że firma Bella chciała zbudować u nas swoją fabrykę co było by kołem zamachowym rozwoju.Jak wiemy,fabryka powstała w Brodnicy.Nie wszyscy wiemy również dlaczego tak wiele płacimy za wodę i ścieki.Otóż jako gmina to my zapłaciliśmy za oczyszczalnię z przestarzałą technologią i musieliśmy zakupić jeszcze raz to samo.Nikomu za to włos z głowy nie spadł niestety.

2017-02-11:
była mieszkanka: Witam wszystkich,mam na imię Anna i jestem byłą mieszkanką Jabłonowa. Chciałabym się podzielić moimi spostrzeżeniami po mojej ostatniej wizycie w moim ukochanym mieście. Odwiedziłam rodzinę po prawie dwóch latach. Byłam w szoku, że moje kochane miasteczko się zaczęło tak pięknie zmieniać. Zawsze ubolewałam, że zostajemy gdzieś w tyle, a tu takie miłe zaskoczenie. Byłam prawdziwie wzruszona. Drogi, oświetlenia itp. Brawo dla nowego, młodego Burmistrza.Życzę więcej sił i determinacji. Nie wiem dlaczego ten Pan jest tak przez niektóre środowiska szkalowany. Panie Przemku proszę się nie zniechęcać robi Pan dobrą robotę my, którzy przyjeżdżamy co kilka lat do naszego miasta widzimy to. Brawo i trzymam za Pana kciuki. Dużo Pan zrobił w krótkim czasie, a to początek, półmetek kadencji. Trzymam kciuki za Pana i za moje piękne miasteczko :) Doceniajmy to co mamy, a nie wciąż bezsensownie narzekamy... Inni już Jabłonowu zazdroszczą włodarza :)


2017-02-08: Przemysław Górski: W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi działalności Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w kontekście opublikowanego artykułu w lokalnej gazecie, dotyczącego postępowania sądowego w sprawie egzekwowania powstałych zaległości z tytułu czynszu najmu mieszkania komunalnego, toczącego się przed Sądem Rejonowym w Brodnicy pomiędzy Miastem i Gminą Jabłonowo Pomorskie, reprezentowaną przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, wyjaśniam, iż w tej sprawie nie udzielałem żadnych informacji ani komentarzy dziennikarzowi gazety „Czas Brodnicy”.
W tej sprawie dziennikarz gazety zwrócił się drogą mailową do Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim z prośbą o udostępnienie informacji w przedmiotowej sprawie. Pismem z dnia 17 listopada 2016 r., na podstawie opinii radcy prawnego Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim, Burmistrz odmówił udzielenia odpowiedzi w przedmiotowej sprawie.
Informacje jakie ukazały się w gazecie „Czas Brodnicy” w dniu 3 lutego 2017r. w artykule pt. „Były Burmistrz nie płacił i stanął przed sądem” zostały pozyskane przez dziennikarza samodzielnie. Z posiadanych informacji wynika, że dziennikarz uczestniczył w posiedzeniu Sądu Rejonowego w Brodnicy podczas rozprawy w dniu 19 stycznia 2017 r. gdzie przesłuchiwane były strony postępowania.
W związku z powyższym informuję, iż w tej sprawie nie udzielałem żadnych informacji ani komentarzy dziennikarzowi żadnej z lokalnych gazet.
Przemysław Górski
Burmistrz Miasta i Gminy
Jabłonowo Pomorskie


2017-02-07: Mirosław Jarzembski: Panie Bartoszu, fenomenalne zdjęcia! Gratuluję obecności, wrażliwości i warsztatu!

2017-02-07: Poli: Witam.czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego u Nas nie funkcjonuje instytucja apteki calodobowej?teraz w sezonie grypowym koszmarem jest posiadajac male dzieci jezdzenie do cbr po leki np w nocy.nie to ze sie czepiam.chcialabym tylko dowiedziec sie dlaczego u nas zadna z aptek nie pelni takiego dyzuru.za odp bede wdzieczna


2017-02-06: ZGKiM: Informacja o wywozie choinek z prywatnych posesji. Proszę o zgłaszanie adresów posesji, z których należy wywieźć choinki, do siedziby ZGKiM ul. Wigury 6 lub telefonicznie (56) 49 80 002


2017-02-03: mieszkanka: Czy będzie ew. odbiór wyrzuconych choinek z prywatnych posesji? Pytanie do zainteresowanych służb.


2017-01-27: Marek: osobiście współczuję osobom które będą mieszkać w najbliższym sąsiedztwie przemysłowych hodowli i jak się okazuje nie mogą z tym nic zrobić - bo mieszkają na wsi, mimo że większość utrzymuje się z pozarolniczej działalności. w mieście przeszkadza mi psia kupa na chodniku ,na wsi nie przeszkadza. ps.szkoda tylko że mimo alternatywnych rozwiązań usytuowania takich wielkich hodowli ( aby były mniej uciążliwe dla pobliskich mieszkańców )nie bierze się pod uwagę dobrosąsiedzkich stosunków zasłaniając się wyliczeniami, symulacjami i tym że jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone.


2017-01-26: pabi: śmieszna jest ta dyskusja na temat zamiaru postawienia budynku inwentarskiego w Piecewie. Jeść lubi każdy. Taki zrazik wołowy. Aż ślinka cieknie - ooo i nie śmierdzi. w Szoku jestem! Nowe miejsca pracy- tylko się cieszyć- może w końcu pewna część bezrobotnych, oczywiście tych którzy chcą pracować, znajdą dla siebie zajęcie, bo jak wiadomo żadna praca nie hańbi. A dodatkowo chciałam zauważyć ze obornik i gnojowica są jednym z lepszych nawozów naturalnych. Pozdrawiam ,,mysiapysia" jak dało się zauważyć eksperta w każdej dziedzinie, a głownie w rolnictwie.


2017-01-25: ona: Czytałam wpisy odnośnie chlewni i ja mam jedno zasadnicze pytanie - gdzie mają powstawać takie rzeczy, w mieście ? Gdzie jak nie na wsi rolnicy mają budować swoje "imperium" ? A poza tym to jakoś szynka, schabowe itd. na talerzu Państwu już nie śmierci i jest dobre ? A może mamy samych wegetarian w tym kraju, Jabłonowie i okolicach ?

2017-01-25: rolnik: Wiecie co, my przestaniemy hodować oraz uprawiać i po prostu będziemy bezrobotni i pójdziemy wtedy do Gminy oraz pomocy społecznej po zasiłek i może wtedy ,gdy doprowadzimy się do takiego stanu ludziom będzie pasowało . Może nawet nam będzie żyło się lepiej. dziękuję . Pozdrawiam ograniczonych .

2017-01-25: tomek: Do Mysiapysia, moze sama otworzysz jakąś firmę i zatrudnisz parę osób? :), jak nie to daj rozwijać się innym.

2017-01-25: relista: niektórzy widzą siebie jako znawcami wszystkiego a nie widzą czubka wlasnego nosa... proszę nie wypowiadajcie sie na temat czego może nie być wcale...mysiapysia spójrz na przyklad na fermy drobiu czy tez chów zamnkiety trzody chlewnej czyli od warchlaka do dorosłego osobnika-ludzie za Brodnicą prowadzą taki chów w innych województwach a szukasz dziury w moscie.. znajdz sobie na nowo temat darow w Jablonowie a czepiasz sie nie wiem czego-oficjalnie nic nie ma w Mileszewach a Ty sie gorączkujesz-skonczyłaś magistra w dziedzinie lekarskiej jesli tak to startuj za lekarza no moze cos inne Cię boli?

2017-01-25: mysiapysia: Najczęstszym argumentem zwolenników dużych ferm są nowe miejsca pracy i dodatkowe wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków. Niestety, dopiero po uruchomieniu instalacji okazuje się, że z kilkudziesięciu obiecanych etatów stworzonych zostaje kilka, a w najlepszym wypadku kilkanaście nowych miejsc pracy. Przemysłowe metody chowu zapewniają minimalizowanie kosztów produkcji między innymi z tytułu mechanizacji hodowli. Stąd niejednokrotnie z obiecanych wpływów do budżetu gminy pozostaje jedynie podatek rolny od posiadanych gruntów. Istnieją także przykłady, kiedy siedziba spółki posiadającej fermę - wbrew wcześniejszym deklaracjom - została przeniesiona z gminy wiejskiej do dużego miasta, w którym mieszkają jej zarządcy.

2017-01-25: Katarzyna: do Mysiapysia: a wodę z Lutryny pijesz bezpośrednio? Niedawno miałaś na forum pretensje, że w Jabłonowie nie ma miejsc pracy. Każdy zakład przetwórczy generuje zanieczyszczenia i najważniejsze odpowiednio je zabezpieczać i oczyszczać. Gdyby w hodowli pojawił się tasiemiec lub inny pasożyt, to taka hodowla też ponosi z tego tytułu straty i każdy mądry hodowca zapobiega takim przypadkom. Zwierzęta są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Obecnie rolnicy nawożą gnojowicą pola i jakoś nikt ich za to do sądu nie podaje.

2017-01-25: mm: Matko co za sianie fermentu, dziwne że jakoś Dania czy Niemcy nie odchodzą od produkcji zwierzęcej tylko występuje trend wzrostowy i jakoś tam ludzie nie narzekają... wiem, wiem inna mentalność :( lepiej niech rolniczy czy spółki zajmujące się hodowlą wygaszą działalność a mięso sprowadzajmy z zagranicy to nam nie będzie śmierdzieć... Wszystkie narzekania biorą się z niewiedzy. Jestem ciekawa czy osoby które tak narzekają na oddziaływania takich obiektów poczytały raport oddziaływania na środowisko, bo ja tak i nie widzę żadnego problemu aby wznowić hodowlę... Pozdrawiam i życzę miłej lektury


2017-01-24: realista: doCypiska:Z zasiłków, 500+ i innej takiej pomocy nie korzystam...Zamknięte zbiorniki na gnojowice..hmm jak będą pełne to gdzie ta gnojowice wywiązą?Automatyczne wyciągi. .hmm widziałeś kiedyś nieautomatyczny wyciąg. .to tylko logiczne myślenie

2017-01-24: realista: czytam te wszystkie wasze posty i niektóre są smiechu warte...przepraszam ale chyba osobie z nikiem mysiapysia nigdy nie będzie dobrze...najpierw chce by praca przyszła jej do domu-bo rzekomo trudno jest do pracy dojezdzac bo jak wczesniej pisala do pracy trzeba rano wstawać ,teraz jej przeszkadza reaktywacja chlewni...dobrze będzie jak zabiorą 500plus. ludzie opamiętajcie się...jak wszytko będzie zgodne z prawem to czego sie tu czepiać.ja bedę zadowolony jak gmina będzie mieć jakieś dochody zamiast nic...

2017-01-24: mysiapysia: nagle w Polsce zrobiło się głośno o smogu- bo nie da się nim oddychać! Ludzie zastanówcie się a smrodem można!? Tu również są substancje szkodliwe dla zdrowia!!!Przemysłowa hodowla zwierząt nie jest obojętna dla jakości i warunków życia ludzi mieszkających w bliskim sąsiedztwie ferm. Dzieje się tak głównie za sprawą uciążliwych odorów oraz zanieczyszczeń wód powierzchniowych i gruntowych w wyniku przenawożenia gleb. Ponadto, duża koncentracja odchodów zwierzęcych stanowi zagrożenie mikrobiologiczne. Wśród bakterii, jakie mogą przedostawać się do wód lub przemieszczać wraz z powietrzem są: gronkowce, pałeczki z grupy Coli, streptokoki fekalne, laseczki różycy, prątki gruźlicy, chorobotwórcze gronkowce i paciorkowce, wirusy pryszczycy oraz różnorakie grzyby i organizmy pasożytnicze (np. tasiemce).


2017-01-23: CYPISEK: Realista poczytaj raport oddziaływania na środowisko a później coś powiedz ale mądrego.Mieszkam niedaleko tej chlewni i nie bojkotuje reaktywacji tej inwestycji.Ludzie mieszkają daleko od chlewni i już wiedzą co będzie.Stara ferma była trochę uciążliwa ze względu na technologię jaka była.Otwarte zbiorniki na gnojowicę i brak mechanicznych wyciągów.Żal mi ludzi którzy nie mają o czyms pojęcia tylko piszą bo piszą.Może tak trzy biedronki i dwa polomarkiety niech postawią tylko jak zabiorą 500+ i ograniczą zasiłki to ciekawe za co będziecie tam kupować.

2017-01-23: Katarzyna: Bardzo dobrze, że ktoś chce inwestować w tę zapomnianą gminę, nawet jeżeli są to hodowle zwierząt. W końcu jesteśmy typowo rolniczym obszarem. Nie bądźmy na wszystko na "NIE"! Gdyby elektrownie budowali albo inny zakład o szkodliwym oddziaływaniu, to by było zdecydowanie gorzej. Dla niektórych chyba lepiej, jak nic się nie dzieje.

2017-01-23: realista: do Cypiska.Chyba nie wiesz co piszesz,nie masz wyobraźni co oznacza 10 tys świń w jednym miejscu,nie masz pojęcia o fetorze unoszącym się przynajmniej do konojad.Wiec proszę zacznij się przejmować ludźmi, bo tobie taki smród tez może się przytrafić.

2017-01-23: Jablonowiak: Za te marnotrastwo w Mileszewach odpowiada poprzednia wladza w Jablonowie!Gmina utopila miliony w te budowy a teraz mamy dlugi!!

2017-01-23: Jan O.: Do Mieszkańca: Stajnie na placu obok Urzędu Gminy nie są potrzebne, gdyż subtelnego uroku centrum Jabłonowa dostarczają wydaliny z kloak przeuroczych gołąbków, mających swój "domek" na ulicy Głównej. Ach te miny na kostce brukowej... artystyczna mozaika na asfalcie... emocjonująca niepewność, czy wilgotny kleks nie przyozdobi za chwilę buta, maski samochodu lub nie spłynie rzadką posoką po łysinie... Jeśliby zadrzeć głowę do góry, można się tylko domyślać koloru parapetów mieszkańców, niekoniecznie współgrającego z elewacją... Wszystko to piękne połączenie działalności człowieka z siłami natury.


2017-01-22: mieszkaniec: Ciekawe czy ten post zostanie usunięty?...Dobrze by było by obiekt po fermie został zagospodarowany puki jeszcze cos jest,póżniej nic z niego nie będzie.Tak było w przypadku bloków w Mileszewach-fakt one mają jakiegoś wlaściciela. Szkoda tylko, że nikt nie pamięta planów budowy szkoły przy tych blokach gdzie teraz jest rzekome boisko-były tam fundamenty zbrojeniowe... Szybko to uległo zapomnieniu a ile funduszy na to utopiono i nikogo to nie obchodzi...


2017-01-21: CYPISEK: Dziękuję za informację czytałem cały raport o odziału chlewni na środowisko i jeśli zrobią tak jak w tym raporcie napisali to warto dać im szansę bo za parę lat zostanie z tego ruina i nawet nikt nie będzie chciał tego posprzątać.Będzie praca dla ludzi przy remoncie i później przy świnkach.Są pewnie głosy sprzeciwu właścicieli ośrodków wczasowych nad jeziorem Wądzynskim ale zbytnio bym się tym nie przejmował.Pozdrawiam.

2017-01-21: mieszkaniec: Chlewnie w Mileszewach, obora w Piecewie, to może jeszcze postawmy kurnik od Grudziądza i stajnie na placu obok Urzędu Gminy do kompletu, to będziemy mieli piękną wizytówkę naszego miasta. Co do obory, to ile ludzi tam zatrudnią?, 2-3 osoby? W XXI wieku krowy same się doją.


2017-01-20: Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej: W dniu 26.01.2017(czwartek) w sali nr 4 o godz 16.00 w SP Jabłonowo odbędzie się posiedzenie Społecznego Komitetu Budowy Sali Gimnastycznej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w pracach Komitetu.
Pozdrawiam. Zbigniew Mikulicz

2017-01-20:
UMiG: INFORMACJA o postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na rozbudowę fermy trzody chlewnej w Mileszewach
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski informuje, że w prowadzonym postępowaniu na rozbudowę fermy trzody chlewnej w Mileszewach Firma AGRICON Sp. z o.o. ul. Jeziorna 16, 78-550 Czaplinek, wystąpiła o opinię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy wydał w dniu 23.08.2016r. negatywną opinią co do oddziaływania przedmiotowej inwestycji na środowisko. Natomiast RDOŚ w Bydgoszczy wystąpił do inwestora o wyjaśnienia i przedłużył termin ich udzielenia do 28.02.2017r. Do czasu uzyskania postanowienia RDOŚ w Bydgoszczy postępowanie jest ustawowo zawieszone.
Mając powyższe na uwadze w chwili obecnej na przedmiotowej nieruchomości nie są prowadzone prace związane z hodowlą trzody chlewnej.

2017-01-20: Stefa: Witam Chciałabym poruszyć problem oblodzonych chodników. Wczoraj - 19.01 około godziny 18 podróż z dworca PKP w stronę ulicy Głównej był koszmarem!! Samo wyjście z dworca zakończyło się się upadkiem nie mówiąc o reszcie przebytej drogi Jestem bardzo zawiedziona.. A przecież są od tego specjalne służby więc nie rozumiem czemu to tak wygląda. Czyżbym trafiła na nieodpowiednią godzinę na wyjście?

2017-01-20: niki: W Góralach niech ci postawią tego molocha to nie będziesz musiał nawet dojeżdżać, i jakie bezrobocie??? wszędzie szukają do roboty, a może myślisz że w oborze to ci kasy nawalą???

2017-01-20: andrzej: moja propozycja ściągnąć do naszego miasta inwestora który będzie świadczył usługi biurowe doradcze darmową pomoc prawną napewno nie będzie nikomu śmierdziało no i zatrudni się połowa mieszkańców naszej gminy ewentualnie niech pan Przemek zatrudni sobie kilkuset zastępców ludzie 21 wiek pozdrawiam


2017-01-19: DOROTA: Zebranie sołectwa Piecewo 24.01.2016 o godz. 16 w Coolturaku. Zapraszam :)

2017-01-19: realista: Do Justyny:Jeszcze trochę to pan burmistrz będzie musiał zrobić studia medyczne i jeżdzić na wizyty domowe...

2017-01-19: bezrobotny z Góral: Kiedy wrescie powstana w naszym miescie i okolicach miejsca pracy?Niech Gmina tworzy miejsca bo mamy ogromne bezrobocie moze ta obora ruszy i beda miejsca pracy .gdzie do kogo skladac ludzie maja podania i cv zeby tam pracowac?

2017-01-19: Inny rolnik: Mam pytanie kolego: Czy spółka ROLMIL to "rolnik"? Dajmy rozwijać się prawdziwym rolnikom mieszkającym z dala od miasta. Czy w oborze w pełni zautomatyzowanej wyposażonej w roboty udojowe znajdą zatrudnienie dodatkowi pracownicy? Czy jak napisano, gospodarstwo będzie w stanie opróżnić zbiorniki z gnojowicą w ciągu jednego dnia ? W praktyce wywóz tak dużej ilości gnojowicy może zająć kilka tygodni. A "zapach" gnojowicy unoszący ze zbiornika na pewno ucieszy działkowiczów biesiadujących w letnie wieczory przy grillu. Dodatkowo obsługa tak dużego stada będzie wiązała się z dużą ilością przejazdów ciężkiego sprzętu rolniczego jak i samochodów ciężarowych co może przyczynić się do niszczenia okolicznych dróg oraz skutkować może mniejszym bezpieczeństwem na tych drogach.

2017-01-19: CYPISEK: Witam czy zakończyła się sprawa reaktywacji fermy w Mileszewach?a jeśli tak to z jakim wynikiem.


2017-01-18: rolnik: przypominam Pani Doroto z całym szacunkiem, iż budowa obory to nie koniec świata, PIECEWO to wieś i czy się Pani z tym zgadza czy nie, tego faktu nie zmienimy. w najbliższym czasie dużo budynków inwentarskich zostanie wyremontowanych i odnowionych pod kątem hodowli. gdzie rolnicy mają rozwijać swoje firmy? wielu ludzi na pewno znajdzie tam zatrudnienie czy jest sens blokować inwestycję?

2017-01-18: anonim: kiedy droge zrobi burmistrz w Budziszewie?Sprawa była opisywana na forum przez naszych mieszkancow?

2017-01-18: Justyna: Pytanie do Burmistrza kiedy będzie urzedował stomatolog ,gdzie ludzie bezplatnie mają leczyć zęby w Jabłonowie? W koncu wszyscy placimy skladki na NFz!


2017-01-17: DOROTA: Witam. Zapraszam wszystkich mieszkańców Piecewa i najbliższych okolic do zapoznania się z informacjami odnośnie budowy budynku inwentarskiego - obory na terenie było PGR w Piecewie. Aktualnie stan bydła wynosi tam 176szt a po przebudowie ma wynosić 870szt! W związku z tak kontrowersyjną inwestycją w najbliższych dniach odbędzie się zebranie sołeckie na którym będzie również pan Burmistrz.
»»»
Obwieszczenie w sprawie budowy budynku inwentarskiego - obory, w ramach istniejącego gospodarstwa, na działce o nr ewid. 158 obręb Piecewo gmina Jabłonowo Pom


2017-01-15: E.K.: Dzień dobry- bardzo dziękuję Panu Moderatorowi za zamieszczone wspomnienie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z przed 10 lat - miło popatrzeć :-) Wielkiej Orkiestrze Świątecznej z okazji 25 Lecia życzę dalszych sukcesów, na przekór wszystkim malkontentom ,którzy dopatrują się w tym dziele czegoś złego. Jest to tylko raz w roku, a nie jak w niektórych instytucjach bez przerwy co już uważam za nieprzyzwoite :-)Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych ludzi w akcję Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy :-)

2017-01-15: mysiapysia: A co z przebudowa i modernizacja ulicy glownej kolejowej i sikorskiego? Rozmyslono sie czy cos umknelo mojej uwadze? Orientuje sie ktos w tej sprawie?


2017-01-14: Przemysław Górski: W związku z pojawiającymi się pytaniami nt. bieżącej działalności Miasta i Gminy oraz stanu zadłużenia budżetu przedstawiam Państwu informacje. Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie na dzień 31 grudnia 2016 r. osiągnęła zadłużenie w wysokości 11 681 330,92 zł, co stanowi 31,39% dochodów budżetu gminy. Dla porównania, zadłużenie miasta i gminy w poprzednich latach kształtowało się na poziomie:
1) 31.12.2010 - 46,06%
2) 31.12.2011 - 39,79%
3) 31.12.2012 - 41,81%
4) 31.12.2013 - 40,59%
5) 31.12.2014 - 41,72%
6) 31.12.2015 – 31,89%
W stosunku do roku poprzedniego zadłużenie gminy spadło jeszcze o 0,50%.
Mam nadzieję, że zmiany, które w ostatnim roku zaszły w mieście i gminie, oceniacie Państwo jako korzystne. Kiedy przygotowywałem listę najważniejszych, podjętych i wdrożonych przeze mnie działań, z czystym sumieniem mogłem stwierdzić, że rozpocząłem realizację większości postulatów zawartych w moim ośmioletnim programie wyborczym, a w wielu przypadkach przyjęte zadania udało się już zrealizować.
Pomimo tak wyraźnych oszczędności na przestrzeni ostatnich dwóch lat, stan finansów miasta i gminy nadal może niepokoić. Wskazać należy, że za poprzedniej kadencji emitując obligacje dodatkowo zadłużono miasto i gminę na kwotę prawie 5200000,00 złotych. Od 2016 r. rozpoczęliśmy spłatę 1000000,00 zł rocznie.
Odnosząc się do podnoszonych w środowisku miasta i gminy kwestii wydatków na działania promocyjne wyjaśnić należy, że na ten cel do 31 grudnia 2016r. wydatkowano kwotę 21233,16 zł. Dla porównania: w roku 2013 wydatkowano na ten cel kwotę 65869,66 zł, a w roku 2014 kwotę 41972,03 zł, w roku 2015 wydatkowano kwotę 21720,43 zł. Biorąc powyższe dane pod uwagę stwierdzić należy, że ten rodzaj wydatków został wyraźnie ograniczony.
W budżecie miasta i gminy na rok 2017 zaplanowano szereg istotnych i ważnych inwestycji, które mają być finansowane w oparciu o środki zewnętrzne w ramach perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 oraz środki własne gminy. Niezbędne na wkład własny gminy środki finansowe, ze względu na to że majątek gminy został w dużej mierze w poprzednich latach wyprzedany, pozyskane zostaną w formie obligacji i pożyczek tylko i wyłącznie na inwestycje, a nie na finansowanie bieżącej działalności. Jeżeli w roku 2017 udałoby się nam zrealizować 100% zaplanowanych inwestycji, to zadłużenie gminy na koniec 2017 roku osiągnie poziom 42,56%.
Na rok 2017 zaplanowano następujące inwestycje:
- budowa przyłączy wodociągowych,
- modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Buk Pomorski i Nowa Wieś II etap,
- modernizacja drogi w Płowężu („aleja dębowa”),
- modernizacja ul. Starej w Jabłonowie Pomorskim II etap,
- przebudowa drogi gminnej Nowa Wieś – Buk Góralski (tzw. „droga biskupia”),
- przebudowa ul. Wojska Polskiego, gen. Bołtucia, F. Chopina, Bohaterów Westerplatte, Krótka wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej,
- bieżące remonty dróg gminnych w powiązaniu z funduszami sołeckimi,
- zakup nowego ciężkiego wozu bojowego dla OSP Jabłonowo Pomorskie,
- modernizacja sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Góralach,
- dokumentacja pod rozbudowę Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim na potrzeby Szkoły Podstawowej w związku z likwidacją Gimnazjum,
- budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz remont infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie,
- termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Lembargu, Nowej Wsi,
- termomodernizacja Centrum Kultury i Sportu oraz Remizy Strażackiej w Jabłonowie Pomorskim,
- rewitalizacja części miasta Jabłonowa Pomorskiego wraz z budową centrum zabaw, sportu, wypoczynku i rekreacji w Jabłonowie Pomorskim.
Szanowni Państwo, Poczynione oszczędności, zaciągane zobowiązania pozwalają zgromadzić środki na wkład własny, potrzebny do realizacji inwestycji z wykorzystaniem środków z UE. Dzięki temu w najbliższych latach zarówno miasto jak i gmina będą mogły prężnie się rozwijać, inwestować i rozwiązywać problemy mieszkańców. Każde „100 złotych” wykorzystane na realizację projektów z udziałem środków własnych to dodatkowe „50 - 80 złotych” z Unii Europejskiej! Warto w ten sposób wykorzystywać pieniądze publiczne, tym bardziej, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z ogromu potrzeb.
Pozdrawiam
Przemysław Górski
Burmistrz Miasta i Gminy
Jabłonowo Pomorskie


2017-01-14: kasia: Tyle mowi sie o zwierzetach- ich krzywdzie. Nie szukajac daleko -doslownie na przeciw urzedu gminy- na ulicy Mostowej -w jakims pomieszczeniu znajduje ie pies. Nie widac go ale slychac bo ciagle ujada-wyje- nie wiadomo czy z glodu- z zimna czy z tesknoty.Pies jest gdzies zamkniety w jakims gospodarczym pomieszczeniu.Ludzie sa bez serca. Po co komus zwierze jesli trzyma sie go gdzies zamknietego? czymoze ktos zainteresuje sie losem psa?

2017-01-14:
Moderator: Siema! Jutro Wielki Jubileuszowy Finał WOŚP. Zobaczmy, jak to wyglądało 10 lat temu »»» 15. Finał WOŚP

2017-01-14: Podróżnik: Do Jabłonowiaczki. Proszę wybrać się do Torunia. Dworzec Miasto odstrasza.Kto podróżuje, ten wie. Czego oczekiwać w Jabłonowie :-)

2017-01-14: pacjent: Pytanie do - czy będzie stomatolog na ul. Głównej jak był do tej pory .Proszę o odpowiedż.

2017-01-14: Jerzy: Jeszcze pod koniec 2015 roku zadłużenie wynosiło ponad 10 milionów zł Cos trzeba zrobić ,żeby spłacić te długi one rosną w lawinowym tempie!


2017-01-13: Zenon Śmigowski: Do Edka i innych!!! W sprawie zadłużenia naszej gminy:
a/ dług na koniec 2016 roku wyniósł = 11.681.330,- zł przy dochodach gminy = 37.096.109,- zł, kredyty zaciągnięte w 2016 roku wyniosły = 2.875.000,- zł - spłaty zaciągniętych kredytów i pożyczek =1.428.760,- zł , odsetki od kredytów i pożyczek ok. 400.000,- zł, deficyt budżetowy ( wzrost zadłużenia) wyniósł 2.875.000,- zł
b/ plan na 2017 rok = zadłużenie 15.704.378,- zł przy planowanych dochodach = 36.896.555,- zł kredyty planowane (pożyczki, obligacje) = 5.500.908,- zł, spłaty zaciągniętych kredytów = 1.477.860,- zł, odsetki od kredytów ok. 400.000,- zł, planowany deficyt budżetowy = 4.023.048,- zł
Plan zadań inwestycyjnych na 2017 rok wyniesie = 7.774.786,- zł, z czego w zaokrągleniu na drogi = 4.236 tys. zł, na kulturę = 1.968 tys.zł, plac zabaw przy gimnazjum= 650 tys. zł.
W kwestii wyjaśnienia poziomu zadłużenia gminy. Za wysokość zadłużenia gminy odpowiada wyłącznie Rada Miejska w Jabłonowie, a więc radni. Burmistrz zgodnie z uchwałą budżetowa jest upoważniony do zaciągnięcia zobowiązań do wysokości 500 tys. zł. Decydujące w tej kwestii zdanie ma Komisja Finansów Rady Miejskiej, ale uchwały podejmują wszyscy radni.
Pomimo złożonych wniosków nie udało się ustalić (brak woli radnych) górnej granicy zadłużenia gminy, która byłaby bezpieczna dla naszej gminy.
Wszystkie dane podałem w oparciu o Wieloletnią Prognozę Finansową naszej gminy przyjętą przez Radę Miejską. Szczegółowe dane znajdują się w Budżecie na stronie naszej gminy.
Pozdrawiam Zenon Śmigowski


2017-01-11: Moderator: Przypominam informację z 5 grudnia o zmianie numeru konta dla opłat za wywóz nieczystości »»» więcej


2017-01-10: Viola: Nie trzeba do Grudziądza w Radzyniu jest piękne lodowisko, mała mieścina a ma takie z prawdziwego zdarzenia lodowisko

2017-01-10: mysiapysia: do Jabłonowiaczka: Dworzec należy do PKP a nie do Miasta Jabłonowo, dlaczego mielibyśmy inwestować miejskie pieniądze w własność przedsiębiorstwa?

2017-01-10: Edek: Ponawiam pytanie ktore ktos zadal dla Burmistrza jaki jest dlug Gminy na koniec 2016 r?

2017-01-10: Mieszkanka: Co by nie zrobili to nie odpowiada to zawsze można samemu wodę wylać i będzie lodowisko po za tym super jest lodowisko od strony ul. Starej osobiście bylam i było dużo ludzi polecam

2017-01-10: Mieszkaniec: W naszej gminie chyba lepiej dla władzy jakby nie robiła żadnych remontów dróg itp. Jak się coś zacznie dziać to zaraz jest narzekanie. To, że są dziury na innych ulicach i inne. Lepiej siedzieć cicho na stołku. Ludzie jak długo mieszkam w Jabłonowie, to jeszcze nie widziałem tylu inwestycji. Do tych co chcą miejsc pracy: Żeby znalazł się inwestor, trzeba najpierw zadbać o to, aby teren był atrakcyjny. Między innymi, według mnie po to te remonty dróg. Spokojnie wszystkiego nie da się zrobić w jedną chwilę, a trochę w naszym Jabłonowie jest do zrobienia. Niestety. Pozdrawiam

2017-01-10: Mieszkaniec: mam pytanie, czy po mimo ze nasze władze gminne są w opozycji do Rządu, powstaną , zostaną zbudowane " MIESZKANIA PLUS"? Potrzeby są duże. Może jakaś sonda?

2017-01-10: Jabłonowiaczka: Jabłonowo wymiera ,mamy tragiczny stan dworca PKP wstyd ,jest niszczony ,nie remontowany ,nie malowany budynek tragedia wandale niszczą drzwi ,kasa wymarła ,brak biletów i ciepłej poczekalni z barem cos trzeba z tym zrobic by jak dawniej byl bar mozna bylo cos zjesc w cieple i kupic bilety!

2017-01-10: mieszkaniec Polnej: Na ulicy Polnej w kierunku Piecewa jest na drodze wiele dziur od kilku lat,prosze o naprawe bo kola mozna pourywać !!!

2017-01-10: marzena lizak: jak sie nie podoba lodowisko w jablonowie to do grudziadza zapraszam tam nie ma na co narzekac trzeba sie ciesszyc tym co jest moje dzieciaki maja radoche a co do niekturych szkoda gadac czy tak czy tak zawsze bd wam zle

2017-01-10: E.K.: Szanowna mieszkanko ,co się tyczy lodowiska powiem tak ; lepszy rydz ,jak wcale nic nieprawdaż :-) Pozdrawiam :-)


2017-01-08: mieszkanka: Witam ,odnośnie lodowiska uważam,że jest to jakas kpina :) Miejsce w ogóle nie przystosowane. Nie ma możliwości jazdy tam na łyżwach.Po przeczytaniu informacji udałam się tam z synem i tylko wielkie rozczarowanie... Maskara , masakra , maaaaasakra


2017-01-06: Mieszkaniec: Na ul. Wąskiej również wody nie było i nie wymieniona na liście ulic.

2017-01-06: Marcin: Panie Marku nie każdy ma ten komfort pospania do 9 . Większość wstaje dużo wcześniej do pracy lub innych zajęć i przez to nie budzi się z przysłowiową "ręką w nocniku".


2017-01-05: Marek: W dniach 2 i 3 stycznia 2016 roku Urząd Miasta i Gminy informował o przerwie w dostawie wody, w międzyczasie poszerzając listę ulic, na których nastąpi wspomniana przerwa. Niestety umknęła im tak mała uliczka jak "Nowy Rynek". Dzisiaj o godzinie 9.00 ludzie obudzili się z przysłowiową ręką w nocniku - bez wody. Grunt to dobra informacja albo "dezinformacja"


2017-01-04: Mieszkaniec: Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc jak cos sie w końcu w gminie dzieje to zaraz ludzie myślą ze zrobi sie wsxystko w jednym roku moim zdaniem dzieje się dużo i oby tak dalej


2017-01-02: CYPISEK: Zgroza nie ma się co dziwić i tysiące ludzi na całym świecie...w życiu sa pewnie tylko dwie rzeczy "smierć" i "podatki".

2017-01-02: Jerzy: Sprawa miejsc pracy w miasteczku ,czy coś ruszy ?czy Burmistrz się stara o nowych inwestorów ?Sprawa druga jak ma się zadłużenie Gminy ? A co z osobami na rencie czy ktoś o nich myśli w Gminie by ich wesprzeć na naszym rynku pracy? Czy w Jabłonowie ruszy program aktywizacjii osob na rencie?

2017-01-02: mieszkaniec gminy jablonowa: Witam. Jestem bardzo zadowolony oglądając to jak rozwija się nasze miasto, tzn. lampy w poszczegolnych wsiach, mam nadzieje ze te lampy beda montowane we wszystkich wsiach. Mieszkam we wiosce gdzie w terenie zabudowanym nie ma ani jednej lampy. Przydałoby się kilka. Pozdrawiam

2017-01-02: mieszkaniec: Po orkanie Barbara również przy ulicy Sikorskiego oświetlenie częściowo nie działa. Prosimy o interwencję.

2017-01-02: Mieszkaniec .Ciągle tylko narzekania a to żarówka nie święci studzienki nie tak pracy nie ma darów niema chodnik nierówny wam wszystkim już się w d....h poprzewracało .Proszę podać kiedy w gminie było tyle inwestycji co w tym roku. Upierdliwcy.


2016-12-31: Zgroza: W 2016 roku odeszli: Prince, Natalie Cole, David Bowie, Alan Rickman, Glenn Frey (The Eagles), Black, Ettore Scola, Jacques Rivette, Bogusław Kaczyński, George Michael, Leonard Cohen, Neville Marriner, sir Peter Maxwell Davies, Eugeniusz Rudnik, Ettore Scola, Jacques Rivette, Andrzej Żuławski, Abbas Kiarostami, Andrzej Kondratiuk, Tadeusz Chmielewski, Andrzej Wajda, Maria Czubaszek, Bohdan Smoleń, Andrzej Kopiczyński, Marian Kociniak, Jerzy Cnota, Halina Skoczyńska, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, Alan Rickman, Gene Wilder, Michel Galabru, Claude Gensac, Greg Lake, Debbie Reynolds i Carrie Fisher, Chór Aleksandrowa... Zgroza


2016-12-30: Moderator: Życzę Państwu wszystkiego najlepszego, zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2017 Roku. Przy okazji zapraszam do naszej sondy "Czy rok 2016 okazał się lepszy od poprzedniego?" »»» SONDA


2016-12-29: Mirosława Laube: Proszę mieszkańców o cierpliwość w związku z usterkami na ulicy Przemysłowej - lampy, studzienki, chodnik, jezdnia - mają być poprawione do końca kwietnia. Proszę swoje uwagi przesyłać na mój adres mira.laube@interia.pl. Dziękuję za współpracę, pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.


2016-12-28: UMiG: SKUTKI ORKANU "BARBARA" NA TERENIE JABŁONOWA POMORSKIEGO
W ostatnich dniach nad Polską przeszedł orkan „Barbara”, który także w naszym mieście wyrządził szkody takie jak uszkodzenie oświetlenia na ulicy Mostowej i Kościelnej. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że powyższa usterka została zgłoszona już w miniony poniedziałek. Firma Energa zobowiązała się usunąć uszkodzenie do końca tygodnia. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o cierpliwość i zachowanie ostrożności.

2016-12-28: ranny ptaszek: Co się dzieje na ulicy Kościelnej??? Od poniedziałku żadna lampa się nie święci idę do pracy po 5 rano ciemno... kompletnie nic nie widać gdyby nie ozdoby w oknach to kompletna ciemność by panowała!!! tylko patrzeć jak człowiek się przewróci albo dostanie od kogoś w "łeb" wracam O 18 I jest powtórka z rozrywki. Chyba teraz trzeba nosić własne oświetlenie w kieszeni skoro ciężko o interwencje odpowiednich służb.

2016-12-28: Mieszkaniec: Żądam opróżnienia pojemnika na używaną odzież znajdującego się w Kamieniu przy przystanku szkolnym. W tych warunkach pogodowych ubrania które tam zostawiliśmy ulegną zniszczeniu. Jak nie potrzeba używanej odzieży to zabierzcie pojemnik! Mogę dać ubrania tam gdzie się nie zmarnują.

2016-12-28: Cypis: Witam. Mam nadzieję, iż na wiosnę zostaną poprawione studzienki na ul. Przemysłowej ...

2016-12-28: zainteresowany praca: Witam moje pytanie czy jest planowany jakiś rozwój miejsc pracy w naszym kochanym Jabłonowie . Jakis zakład czy coś takiego.


2016-12-23: Poczta Polska S.A. - Wszystkim Klientom, którzy wspierali nas - pocztowców, w tym trudnym okresie przedświątecznym dziękuję z całego serca, na zbliżające się święta Bożego Narodzenia życzę Państwu wytchnienia od ciężkiej pracy oraz radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych osób, życzę również zdrowia, radości i satysfakcji w nadchodzącym 2017 roku.
Z wyrazami szacunku naczelnik Urzędu Pocztowego Aleksandra Juszkiewicz


2016-12-22: Mieszkaniec: Czy waszym zdaniem, w naszym mieście przydałby się bankomat EURONETU z funkcją wpłatomatu? Podejrzewam, że jest spora grupa mieszkańców mających konta w Alior Banku, Citi Handlowym, Banku Pocztowym, Getin Banku, mBanku, Plus Banku, Idea Banku oraz Nest Banku,którzy bezpłatnie mogą korzystać z wypłat i wpłat owych banków. Co o tym myślicie?


2016-12-21: Mieszkaniec: budowa dróg czy inne inwestycje odbywają sie wtedy gdy są na ten cel środki, w tym roku srodków tz. unijnych było bardzo dużo w całym kraju to i mam trochę wpadło. Jak ktoś dużo jeździ po kraju to dopiero widzi jak pięknie gminy się zmieniają, u nas to pikuś jest. Nie mamy ładnego miasteczka, a powinno być, prawda?

2016-12-21: Mieszkaniec: Czy ktoś wie kiedy będzie wigilia dla niepełnosprawnych?


2016-12-19: BUBU: do mysiapysia: Chodzi pewnie o kawałek od sali weselnej i sklepu do mostku - ten kawałek należy do gminy Jabłonowo i on jest najbardziej dziurawy i rozjeżdżony. Potem jest utwardzona białym kamieniem droga (która faktycznie należy do Książek) i za jakieś 300 metrów już nowy asfalt aż do DW 543. Tam się jeździ ok. Sytuacja z tą drogą była wałkowana wielokrotnie ale odpowiedzialność cały czas jedni zrzucają na drugich, a ludzie w taką pogodę męczą się z nią od lat. Taka sytuacja...


2016-12-17: stefan: Do wyborcy.Wszyscy krytykują obecne władze ze nie ma tu drogi czy tam.Chociaż za tej kadencji budują się prawdziwe drogi.A co robiła poprzednia władza? Tego pytania juz nikt nie zadaje..Myślę że ta władza prędzej czy później wybuduje wam prawdziwa drogę a nie pseudo asfalt.

2016-12-17: mysiapysia: Do wyborcy. Ta droga należy do gminy Książki tam idź na skargę.

2016-12-17: mieszkanka: do Jerzego co do drzew przy ulicy to powinno sie wyciac wszystkie w pień bo to sama śmierć drzewo przy drodze są inne miejsca na drzewa


2016-12-16: CKiS: W związku z II Kiermaszem Bożonarodzeniowym, sobotnie zajęcia w Centrum Kultury i Sportu są odwołane. Przepraszamy i zapraszamy od godziny 10:00 na Kiermasz.

2016-12-16: wyborca: Witam. Nie wiem czy nasza władza wie w jak bardzo opłakanym stanie jest droga w miejscowosci Budziszewo (od Sali Weselnej )prowadząca w kierunku miejscowosci Blizno . Droga (jeśli tak to można nazwać) jest w tragicznym stanie - błoto,dziury, koleiny. Ledwie da się przejechać samochodem. Zupełnie o nas zapomniano... gdzie te obietnice?Czy drogi Gmina buduje za swoje pieniadze?Czy uzyskuje kredyty preferencyjne?


2016-12-15: Koło Wędkarskie nr 19 w Jabłonowie Pom. informuje: W dniu 29-12-2016 w Centrum Kultury i Sportu od godz. 17.00 do godz. 19.00 odbędzie się sprzedaż zezwoleń na 2017 rok.


2016-12-14: Mirek J.: Również przychylam się do uwagi dotyczącej aktywności naszej obecnej Władzy. Faktycznie nie pamiętam takiego dynamizmu w działaniu do tej pory. Zdecydowanie jest mniej słów, a więcej czynów! Wesołych Świąt!

2016-12-14: Józef: Mam pytanie do Urzędu Miasta jakie jest całkowite zadłużenie Gminy Jabłonowo Pom na dzień koniec 2016 roku,oraz ile udało się spłacić długu ?ewentualnie ile wynosi miesięczna rata -spłata Gminy wobec banków i innych podmiotów?

2016-12-14: Mieszkaniec: Mi do szczęścia brakuje tylko chodnika do Kamienia. Pozdrawiam :-)


2016-12-13: mysiapysia: Do Jerzy: Jak czytam takie opinie,to utrwalam w sobie opinię,że ludzie jak chcą to są ślepi. Za żadnej kadencji nie remontowało się tyle dróg. A do tego dba się o to aby te prace wykonane były dobrze. Ale wciąż jest niedobrze,niedobrze, niedobrze... Jabłonowscy pesymiści..

2016-12-13: Jerzy: W Jabłonowie i okolicznych wsiach stan dróg jest zły .Na niewiele poprawiła się nawierzchnia po drobnych remontach ,ale to co mamy na ul.Głównej to tragedia,wstyd że koło Urzędu Miasta tyle dziur ,samo łatanie i zalewanie smołą nie pomoże!Mam pytanie czemu tyle wycina się drzew na naszych ulicach?Powinno się dbać o drzewostan i dosadzać a u nas na odwrót.


2016-12-11: kierowca: Dziekuje za to,że mamy piekną drogę odcinek Mileszewy -Konojady tylko ktoś zapomniał o pewnej studzience odprowadzajacej wode przy drodze w Mileszewach -pełno jest wody i takowy row.Szkoda bo psuje to wizerunek no i niebezpiecznie jest...

2016-12-11: S.K.: Do E.K. u nas teraz wszystko jest po fakcie publikowane ,że już było-może to tylko dla osób które mają 500+ i nie pracują ewentualnie dla osób które pracują ale w Jabłonowie . Kiedyś to na bieżąco było wiadomo co się dzieje w Jabłonowie...


2016-12-10: jasełka: Takie pytanie, dlaczego jasełka wystawiane przez dzieci z Kamienia będą prezentowane tak późno? Godzina 19 to troszkę późno, młodsze dzieci o tej porze idą spać. I z pewnością większa frekwencja byłaby w weekend.

2016-12-10: E.K.: Witam :-) Na stronie Jabłonowo foto umieszczono zdjęcia z II Festiwalu Piosenki Kolejowej i Turystycznej.Tu zadam pytanie - gdzie było ogłoszenie informujące ,że takowy Festiwal się odbędzie ? Szkoda że tak mało osób było oprócz występujących oczywiście.Czy to zwykłe niedopatrzenie czy widoczny i postępujący nepotyzm jaki od pewnego czasu ma miejsce w naszym miasteczku, każe ignorować społeczność w sporej mierze również kolejarskiej.Pozdrawiam :-)


2016-12-02: Jola: Dawno nie było zdjęć Pana Bartka- ale jak zwykle nie zawiódł jest co podziwiać, zwierzęta jakby pozowały do obiektywu. Ma Pan to "coś" Pozdrawiam Wszystkich!!!

2016-12-02:
POCZTA POLSKA S.A. - W związku z trudną sytuacją kadrową - 3 absencje chorobowe listonoszy w Urzędzie Pocztowym w Jabłonowie Pomorskim informuję, że istnieje ograniczona obsługa rejonów doręczeń miejscowości na terenie Gminy, za utrudnienia bardzo Państwa przepraszam. Z chwilą zatrudnienia listonosza poprawi się sytuacja w miejscowościach Mileszewy, Konojady i Kamień. Dziękuję wszystkim za cierpliwość i zrozumienie trudnej sytuacji.
Z wyrazami szacunku Naczelnik Urzędu Pocztowego Aleksandra Juszkiewicz

2016-12-02: x: skoro ktoś poruszył temat targowiska w Jabłonowie to ja mam pytanie gdzie jest zakaz postoju i zatrzymywania (na odcinku od mostowej do ogrodowej, dlaczego sznury samochodów stoją zaparkowane na jezdni i od samego zakrętu uniemożliwiają jakikolwiek przejazd. Tu nie chodzi o błoto, czy zwykłą wygodę bo panu czy pani X nie chcę się przejść, tylko o BEZPIECZEŃSTWO. Kupujący jak święte krowy tarasują jezdnie uniemożliwiając jakikolwiek przejazd. w głowie się nie mieści co dzieje się w dni targowe. A to przecież droga która jednak omija centrum, co ma zrobić kierowca ciężarówki, ciągnika rolniczego w środę czy sobotę, ma sobie spych nająć? samochód można zostawić za bankiem, koło gminy a nie centralnie na środku bo jakiś x ma zadaleko. gdzie jest policja? a jeśli nie oni to chociaż znak zakazu. Parę mandatów i każdy znajdzie swoje miejsce.


2016-12-01: Katarzyna: Do zaciekawionej: Nie czepiałabym się handlarzy, bo dla konsumenta konkurencja pomiędzy handlarzami jest mile widziana. Raczej mam pretensje do władz miasta, że obiekt został oddany do użytku bez parkingu, gdzie jak wiadomo na nasze targowisko zjeżdżają się ludzie z całej gminy. Dla mnie te porozjeżdżane doły z błotem i kałużami przy targowisku, to nie żaden parking. Zostawiajmy samochody przy Urzędzie Gminy i przejdźmy się kawałek.


2016-11-29: Zaciekawiona: Witam. Widzę że ktoś w końcu poruszył sprawę targowiska, więc i ja się dołączam. Ciekawi mnie dlaczego w miejscu parkingu na targowisku można powiedzieć że prawie od samego początku jego istnienia nie idzie zaparkować??? Porozstawiane stragany, jakieś prowizoryczne stoiska itp. rzeczy. Przecież to miał być parking a nie sztuczne przedłużenie placu targowego. W czasie przedświątecznym jest tego tyle, że samochody stoją na ulicy prawie pod samą firmę ze Złotowa. Za ogrodzonym miejscem nie raz nie było możliwości zaparkowania ze względu na błoto. Skoro za budynkiem z toaletami i biurem miał być parking to niech jest a handlujący tam przyjezdni niech sobie idą postać w błotku, skoro to nie tutejsi handlarze. nasi tutejsi mają wykupione miejsca pod daszkami i zawsze są a Ci co chcą się dorobić przed świętami i przyjeżdżają może 5 razy do roku niech sobie pójdą dalej. Kto będzie chciał to i tak do nich trafi. na pewno nie jest zachęcająca wizyta na targowisku gdy nie ma gdzie ustać samochodem i zyski kupców są mniejsze, bo nie raz i nie dwa rezygnowałam z zakupów na targowisku widząc, że nie ma gdzie zaparkować a targać worka z ziemniakami czy innych warzyw nie będę przez pół miasta. Proszę o przyjrzenie się tej sprawie i wyciągnięcie wniosków.


2016-11-28: Ania Strzelecka: Koordynator Parafialnego Klubu Seniora im. Jana Pawła II serdecznie zaprasza Seniorów na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek, tj. 1 grudnia br., o godz. 16:00 do salki przy Parafii św. Wojciecha Jabłonowo Zamek.

2016-11-28: kierowca: Drogówka znowu zaspała... :)no tak nikt nie spodziewał się śniegu...lepiej skosic w listopadzie trawę niż wypuscić pługi na śnieg...


2016-11-24: mieszkaniec: chciałbym poruszyć temat nawierzchni asfaltowej na ulicy przemysłowej. super, ładnie nowa asfalcik, ale jakość jego wykonania pozostawia raczej wiele do życzenia, wystarczy się przejechać po nim autem z niedużą prędkością, aby odczuć masę nierówności. według mnie firma wykonująca te roboty nie wywiązała się w pełni z powierzonych im zadań. mam nadzieję, że pan burmistrz zwróci uwagę na wszystkie aspekty przy odbiorze ulicy przemysłowej. pozdrawiam


2016-11-22: Roman Dzierżewicz: Chętnych do obejrzenia wystawy gołębi rasowych oraz drobiu ozdobnego zapraszam do Zespołu Szkół w Grucie w niedzielę 4 grudnia 2016r godz. 7.00 - 14.00.

2016-11-22: Mieszkkaniec: Oglądałem musical "Pod niebem" i uważam że było to bardzo udane i wspaniałe widowisko .Wielkie podziękowania dla p.dyrektor P.Prajs a szczególne wyrazy podziękowania i podziwu dla młodzieży która wystąpiła w tym spektaklu.Nie myślałem że w naszej okolicy jest tylu utalentowanych młodych ludzi.

2016-11-22: pabi: Do realista: Z całym szacunkiem ale pani mysiapysia, sadząc po poglądach, raczej nie nadawałaby się do pracy na roli. Tam tez trzeba mieć "łeb na karku" i trochę oleju w głowie. Na roli nic za darmo nie ma a wszystko co ci ludzie osiągają to ciężką pracą i wyrzeczeniami. Prosty wniosek z tego: czas podciągnąć rękawy i brać się za "robotę". Ludzie dojeżdżają i żyją. Ma pan(i) absolutną racje. Pozdrawiam


2016-11-19: Alicja i Jan Schuetz: Szanowni Państwo! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się w latach poprzednich jak i teraz pomagać naszemu synowi Jakubowi w leczeniu i rehabilitacji odpisując 1% podatku. Dzięki Wam świat staje się lepszy, a uśmiech dziecka wynagradza wszystko.Wdzięczni rodzice Alicja i Jan Schuetz

2016-11-19: czytelnik: Droga Mysiupysiu.Zanim wypowiesz się pisemnie na FORUM zastanów się najpierw o co Ci właściwie chodzi! Piszesz bzdury nieskładne.Raz stajesz w obronie (LENI),a następnie martwisz się o budżet Gminy,a o błędach w prostych wyrazach nie wspomnę...Pamiętaj,że słowniczki ortograficzne jeszcze istnieją!!!Daj Ty święty spokój Gminie i Opiece,niech bezrobotni martwią się sami o siebie,bo żeby dzisiaj dostać PRACĘ- to nie żaden problem!!!-Trzeba tylko chcieć!!! No...chyba że...zostałaś wybrana jako przedstawicielka tych LENI ŚMIERDZĄCYCH....! Ogarnij najpierw swoje myślenie,zrozum swoje myśli i... nie pisz byle czego!

2016-11-19: realista: ludzie dojezdzaja z Kowalewa,Golubia D.do pracy do brodnicy i wstaja o 4 rano czy przed 4 na 1 zmiane i jakos pracuja bo chcą...tez u nich nie pracy nie narzekaja zamiast dostawac zapomogi z opieki wola meczyc sie ze wstawaniem i z dojazdami... a TY sanowna mysiapysio chcesz miec prace na miejscu ale ciezko to zrozumiec ze Gmina Jablonowo sklada sie glownie z wiosek i malo jest miejsc do pracy...rownoczesnie mozesz sie wziac za prace na roli....


2016-11-18: Zarząd Koła nr 19 PZW w Jabłonowie Pomorskim: informujemy, że dnia 11 grudnia 2016 roku odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

2016-11-18: wyborca: Witam. Nie wiem czy nasza władza wie w jak bardzo opłakanym stanie jest droga w miejscowosci Budziszewo (od Sali Weselnej )prowadząca w kierunku miejscowosci Blizno . Droga (jeśli tak to można nazwać) jest w tragicznym stanie - błoto,dziury, koleiny. Ledwie da się przejechać samochodem. Zupełnie o nas zapomniano...

2016-11-18: misiapysia: Ile jest bezrobotnych w naszej gminie co kozysta z Opieki Społecznej to dla nich powini dac prace na terenie Jabłonowa zamniast zasiłków.By robili na mniejscu by nie nazekali że musza dojezdzac.

2016-11-18: 123: a nie pomyślał jeden z drugim że pan Kazimierz to osoba prywatna i może nie ma ochoty by wszem i wobec informować co gdzie i z kim robi .

2016-11-18: klimazz: popieram wpis "czytelnika" i podpisuję się pod nim obiema rękami !tylko lenie i marudy wylewają żale że nie ma pracy! leniom po prostu nic nie chce się robić , dosłownie nic ! a maruda zawsze będzie miał jakiś powód :za mała płacą, za daleko trzeba dojeżdżać ,że w ogóle trzeba dojeżdżać?! praca dwuzmianowa , za zimno w pracy , za gorąco, etc. a jak widzę posty z zapytaniami o dary to sobie przypominam sytuacje jak psom dawano konserwy i jak wymieniano ryż ,kasze i inne produkty na papierosy i piwo albo ,o zgrozo : do smietnika !!! oczywiście nie wszyscy tak robili , wiekszości były zapewne pomocne.serce peka gdy się widzi ludzi którym sie "nie przelewa" a dają radę: pracują (czasami za grosze), wychowują dzieci które wyrastają na porządnych ludzi itd. ale nie marudzą !!! więc lenie , lesery i marudy do roboty !!!


2016-11-15: czytelnik: Hej Mysiapysia: co ty wypisujesz za brednie,że ludzi nie stać aby dojeżdzać do pracy poza Jabłonowo, no...chyba że to podtekst, to rozumię.Przecież mnóstwo ludzi dojeżdża do pracy nie tylko z Jabłonowa i nie tylko do Brodnicy.Za pracę otrzymuje się wynagrodzenie i na bilet wystarczy!!!!Oczywiście najlepiej jest żądać-...dary, praca na miejscu...i kto to ma Wam zapewnic? Oczywiście Gmina i Opieka Spoleczna,takiego jesteście zdania.Powiem Wam,że teraz PRACA jest i czeka!!!Pytam, a kto jej teraz nie ma? Odpowiadam- tylko CI którzy jej nie chcą mieć!!!LENIE i LESERY!!!Brak słów, takich ludzi się nie żałuje,ani się im nie pomaga!!!

2016-11-15: pracujaca: prosze nie mowcie ze nie ma pracy w Jablonowie czy w okolicy .w Brodnicy jest pelno pracy ostatnio przyjmowal do pracy Farmer...kto chce pracowac ten bedzie a co do dojazdu do brodnicy to nawet bus mial byc dla dojezdzajacych do zakladu tylko nikomu sie tam nie chce pracowac...dary?do pracy marsz!

2016-11-15: pysia: do 'mysiapysia', Swoim wpisem odpowiedziałaś sobie, dlaczego w Jabłonowie nie ma pracy... ;)

2016-11-15: ona: Pan Burmistrz pisał że będzie informował mieszkańców o losie pana Kazimierza bezdomnego i co ... cisza


2016-11-15: kierowca: też uważam że parking przy targowisku jest stanowczo za mały biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających to miejsce. Większość samochodów stoi wzdłuż ulicy przemysłowej i blokuje ruch. A miejsce koło targowiska wystarczyło by utwardzić, żeby nie było tam błota i wszyscy byliby zadowoleni.

2016-11-15: mysiapysia: Witam dlaczego w naszej gminie niema darów(żywności).Na terenie Jabłonowa niema pracy dla osób bezrobotnych to by zchecia skozystali z darów albo jak nie to dajcie im prace na Jabłonowie nie kazdego stac by jezdzic do Brodnicy do pracy na mniejscu napewno by znalazło sie duzo chetnych.

2016-11-15: Mieszkaniec: Proszę o opróżnienie pojemnika na używaną odzież znajdującego się w KAMIENIU przy wiacie przystanku autobusu szkolnego . A tak nawiasem : do kogo należy w.w. pojemnik?


2016-11-04: Mieszkanka: Bedac ostatnio na targowisku to nie stety ale nie bylo miejsca zeby przejsc pozadnie a juz nie mowie o samochodach. To dopiero byla masakra. Praktycznie to samochod na samochodzie. Wcale sie nie dziwie ze mieszkancy maja pretensje ze nie maja jak wyjezdzac.

2016-11-04: Mieszkanka: Mam pytanie czy ktos wie co stalo sie z naszym panem Kazimierzem bezdomnym. Sluch o nim zaginal. Od dluzszego czasu zastanawiam sie co z nim sie dzieje czy znalazl jakies cieple miejsce na spanie szczegolnie ze robi sie coraz zimniej noce sa juz tak zimne ze na pewno nie wytrzymal by zaden czlowiek. Jesli ktos wie cos na temat tego pana to prosze napisac.

2016-11-04: mieszkanka Ogrodowej: do mieszkańca: Te trzy stragany rozstawione 2 listopada nie nazwałabym rynkiem, wstydziłbyś się drogi mieszkańcu o tym wspominać. Ciekawe czy byłbyś tak wyrozumiały gdybyś nie mógł wyjechać rano do pracy z powodu zablokowanego wjazdu na własną posesję lub drogi...


2016-11-03: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna: Zapraszamy wyjątkowo 05.11.2016 (sobota). Dnia 12.11.2016 (sobota) biblioteka będzie nieczynna. ZAPRASZAMY!

2016-11-03:
Przedszkole Samorządowe: Dnia 04.11.2016 roku nastąpią utrudnienia w wjeździe na teren przedszkola. W tym dniu prosimy przyprowadzać dzieci pieszo. Przepraszamy za utrudnienia.

2016-11-03: Gosia: Czy ktoś by się zainteresował drogą z Buku Góralskiego od torów w stronę kościoła?

2016-11-03: mieszkaniec: witam.do Pana Zenka.mnie też porysowano auto,dosłownie dookoła samochodu mam rysy,nie wiem czyja to sprawka,ale gdybym dorwał gnojków to uszy bym powyrywał..


2016-11-02: Mieszkaniec: Witam, dziś byłem na targowisku, a miejsca do parkowania było tak wiele, że kilka autobusów i wiele pojazdów by się zmieściło, nie róbmy problemu jak kilka razy w roku jest kumulacja związana za świętami. Trochę dobrej woli i wyrozumiałości.

2016-11-02: Pasarzer: Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w to że przed dworcem znowu świecą latarnie.

2016-11-02: Mieszkaniec: Mam pytanie do władz,kto po remoncie drogi Konojady-Mileszewy odpowiada za zniszczenie (zabłocenie) drogi wewnętrznej prowadzącej między innymi do kościoła,droga przy bagnie znowu zamieniła się w drogę polną choć niedawno został wylany na nią asfalt,a firma prowadząca remont wspomnianej drogi nie poczuła się w obowiązku do jej uprzątnięcia.


2016-11-01: Zespół Szkół: Uprzejmie informujemy, że „ASTROBAZA” funkcjonująca przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim jest udostępniona dla wszystkich zainteresowanych w każdą środę. Wieczorne obserwacje w sezonie jesienno-zimowym (listopad - marzec) odbywać się będą w godz. 17-19.

2016-11-01: Zenek: Mam pytanie do wszystkich odwiedzających forum, czy w przeciągu ostatnich dwóch tygodni porysowano komuś auto? Co sie dzieje z ludźmi w tym mieście? Z tego co wiem to już kilku osobom przerysowano samochód. Brak pracy,perspektyw na życie,i młodzież sama znajdzie sobie zajęcie, choć by niszczenie aut. Życzę tym osobom by im ktoś inny zrobił im to samo.


2016-10-29: Ogrodowa: Witam. W dniu wczorajszym -piątek nie zostały odebrane śmieci z ulicy Ogrodowej. Czy ktoś wie kiedy odbiorą?

2016-10-29: Ona: Dni targowe- byłam dziś na targowisku - dramat jeśli chodzi o parking którego po prostu nie ma ! z jakiej racji parking jest zastawiony stoiskami handlowymi??? Ludzie zostawiają auta gdzie popadnie i jeżdżą jak chcą !!! Modliłam się tylko o to aby nie rozjechać nikogo i aby nie uszkodzić niczyjego auta ! Może tak władza zrobiłaby parking obok targowiska ??? Bo samo targowisko nie wystarczy !!!


2016-10-28, Gimnazjum: W dniu 31.10.2016r. (poniedziałek) gimnazjum będzie zamknięte.
Dyrektor Gimnazjum Elżbieta Zielaskowska

2016-10-28, Z Przemysłowej: Ulice Ogrodowa i Przemysłowa w dni targowe maja ogromny problem, żeby chociażby wyjechać z własnej posesji, ponieważ kierowcy parkują nawet we wjeździe i nic ich nie interesuje.Nie wspomnę już o tym jakie śmieci pozostawiają pod swoimi autami. Totalny brak kultury i wyobraźni.


2016-10-26, z ul. Ogrodowej: do mysiapysia: A czy twoim zdaniem połączenie wąskiej ulicy (na której nie mogą minąć się dwa samochody) z wątpliwej jakości nawierzchnią (na pewno nie asfaltową, która "topi się" nie tylko w czasie upałów) jest dobrym pomysłem? Pomijam kwestie bezpieczeństwa (na ul. Ogrodowej mieszka sporo dzieci) oraz fakt, że po połączeniu ulic natężenie ruchu znacząco się zwiększy (choćby z powodu brak progów zwalniających - które są na ul. Wesołej). Poza tym, jak kierowca zablokuje wyjazd z posesji to i tak mieszkaniec Ogrodowej nie będzie mógł wyjechać z ulicy.
Co do sytuacji w dni targowe:
1) Czy tylko mnie irytuje, że duża część parkingu na terenie targowiska jest "zarezerwowana" na stoiska dla ludzi tam handlujących? Władze miasta mogły by o tym pomyśleć - zwłaszcza teraz, kiedy trwa remont ul. Przemysłowej.
2) Kierowcy mają gdzieś nie tylko przepisy ale także ludzi mieszkających w pobliżu targowiska i innych kierowców. A co jeśli przez takie blokowanie wjazdu na Ogrodową nie dojedzie na czas pomoc (pogotowie ratunkowe itp.)- scenariusz bardzo pesymistyczny, ale możliwy.
3.) Jako mieszkaniec liczę się z możliwymi utrudnieniami w dni targowe, ze wzmożonym ruchem, ale blokowanie wjazdu na ulice lub posesje (również reakcja kierowców na zwrócenie uwagi lub prośbę o przeparkowanie auta) to iście piekielne zachowanie. Może następnym razem "mistrzowie parkowania" pomyślą i postawią się w sytuacji mieszkańców (którzy muszą dojechać np do pracy).


2016-10-23, misiapysia: ponawiam zapytanie o krawężniki na drodze do wsi Bukowiec. krawężniki koło wiaduktu są niebezpieczne dla użytkowników drogi nie tylko dla osobówek ale i pojazdów większych gabarytowo z uwagi na wąski odcinek od wiaduktu w kierunku drogi wojewódzkiej. jeśli już ktoś projektuje drogę w teorii to proszę spojrzeć też na praktykę.

2016-10-23, mysiapysia: do mirka: A czy to nie na ulicy Ogrodowej miasto chciało połączyć waszą ślepą drogę z ulicą wesołą ale nie ma na to zgody mieszkańców? Co oczywiście nie zmienia faktu że kierowcy mają gdzieś przepisy i parkują wręcz na skrzyżowaniu tych ulic a policja w soboty zaczyna pracę o 11.oo

2016-10-23, marzena lizak: do mirka najgorsze dni w tygodniu to sroda i sobota kolo rynku masakra kilka tygodni temu bylam swiadkiem jak matka przebrala dziecko pod samochod odjezdzajac zostawila pampersa przy wiezdzie do prywatnej posesji a miedzy polo markietem i abc to szkoda gadac


2016-10-22, Mirek: Prośba do kierowców by nie parkować samochodów wzdłuż ulicy Ogrodowej ponieważ jest to ulica ślepa i nie mamy innej możliwości wyjazdu. W dni targowe jesteśmy całkowicie zablokowani. Rozumiem, że Policja ma również kłopot z zapanowaniem nad tym żywiołem, ale może by postawić znak zakazu postoju z wyłączeniem mieszkańców tej ulicy?
Prośba również do Władz by zorganizować na placu obok targowiska powierzchnię utwardzoną by można było parkować. Nie widzę innej realnej możliwości rozładowania tego problemu. Niestety nie można liczyć na wyobraźnię i wyrozumiałość kierowców. Zostawiają samochody gdzie popadnie, we wjazdach do posesji prywatnych, na wąskich drogach dojazdowych czy nawet na prywatnej działce u Pana Grabowskiego! Policja nad tym nie zapanuje jeśli nie będzie znaków zakazu i dużego placu obok do parkowania.

2016-10-22, niki: dla mam z wózkami- brak możliwości technicznych na wykonanie takiego zjazdu bo musiał by spełniać również warunki dla osób niepełnosprawnych. może będzie wykonana winda ale to projekt przyszłościowy

2016-10-22, H.L.: Do Ona: Cierpliwości.


2016-10-21, ona: przejście podziemne ok ładnie zrobione a o mamach z wózkami nikt nie pomyślał....dlaczego??

2016-10-21, Czeder: Oby przejście podziemne wyglądało tak cały czas. A nie tylko chwilę bo zaraz jabłonowska bestialska młodzież to zdewastuje.


2016-10-20, ktośka: Zajęcia stałe w Centrum Kultury i Sportu są trochę nieaktualne ?! Proszę o aktualizację.


2016-10-19, Crowley: Gwoli informacji dla dyrekcji Zespołu Szkół - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 lutego 2016 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części, Wprowadza się zakaz używania przez osoby nieuprawnione kompletnego munduru wojskowego lub jego części, chociażby zostały one pozbawione oznak wojskowych. Zakazuje się także noszenia stopni wojskowych. Co ciekawe nie przypomina mi się aby uczniowie Państwa szkoły składali przysięgę wojskową jak i posiadali jakiekolwiek uprawnienia do przyznawania sobie takowych stopni... Dziś miałem paru kaprali i sierżantów...

2016-10-19, Krzysztof: Czy w Jabłonowie można hodować gołębie?

2016-10-19, WW: W odp. do Jan. Zasadą jest, że urlop bezpłatny udzielany jest na czas uzgodniony z pracownikiem. Kodeks pracy nie określa minimalnego, ani maksymalnego czasu trwania urlopu bezpłatnego.


2016-10-17, Mirek: Czy są realne szanse na basen w Jabłonowie? Wydaje mi się, że obecna Władza ma bardzo prospołeczne nastawienie i sporo nietuzinkowej inicjatywy, więc chyba jest to dobry moment by poprosić o taki projekt.

2016-10-17, Jan: mam pytanie odnośnie tego jak długo można korzystać z urlopu bezpłatnego?Są osoby które trzymają sobie etaty tu a w międzyczasie pracują za granicą.

2016-10-17, misiapysia: Trujecie nas. Rolnicy w naszej gminie masowo opryskują rzepak Roundapem krótko przed zbiorem by dosechł równo.rzepak ma nasiona w strąkach więc Roundap do nasion ma trudniej się dostać.To nic jeszcze bo opryskują ziemniaki i zboża które strąka nie mają przed żniwami co na własne oczy widziałem w tym roku.

2016-10-17, mysiapysia: prosze wlasciwe osoby by podczas remontu drogi w kierunku Bukowca zebrac skarpe osuwajacego sie zbocza przy wiadukcie. prosze przyjzec sie tez szerokosci drogi poniewaz poprzez wysokie ostre krawezniki nie bedzie mozna zjechac przed wiaduktem tir-owi lub duzemu traktorowi

2016-10-17, poruszona: mam odpowiedz dla pana tej pani nie chodziło oto aby pan burmistsz ani kto inny robił jej zakupy ale oto zeby wyraził zgodę na powrót darów dla ludzi potrzebujących


2016-10-12, Aleksandra Juszkiewicz: Do Pana T. Urtnowskiego: Witam serdecznie, na spotkaniu z Burmistrzem Miasta i Gminy z Mieszkańcami w dniu 11 października br. zostały omówione inwestycje bieżące oraz te które, będą realizowane w najbliższej przyszłości. Informuję Pana, że w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na liście rezerwowej została umieszczona ścieżka rowerowa na odcinku Jabłonowo Pomorskie - Nowa Wieś, wówczas będzie można przystąpić do prac inwestycyjnych Pana ulicy w ramach posiadanych funduszy, planowana inwestycja jest po 2018 r.
Z wyrazami szacunku Aleksandra Juszkiewicz

2016-10-12,
Ania: W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji w Sądzie Rejonowym w Brodnicy, przy ul. Sądowej 5 (pok. 17) odbędzie się nieodpłatny dyżur mediatora. Mediacja jest metodą rozwiązywania sporu, w której strony konfliktu, z pomocą mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia. Rozstrzygane w ten sposób mogą być np. sprawy o zapłatę, zniesienie współwłasności, sprawy pracownicze, rozwiązanie lub niewykonanie umowy, podział majątku dorobkowego, dział spadku oraz sprawy dotyczące sporów sąsiedzkich. Dyżur mediatora: 17 października 2016 r. od godz. 9.30 do godz. 12.30
Więcej informacji na temat mediacji na stronie
www.mediacja.gov.pl


2016-10-11, ja: Witam. Czy nasza gmina zrobi coś w końcu z drogą z Buku Góralskiego od strony torów gdzie były robione w stronę Jabłonowa Pomorskiego? Są tam straszne dziury i do tego jeszcze ktoś porysował tą ulice tak aż cały asfalt jest pokruszony miejscami i wygląda to strasznie tak samo jak strasznie się tam jeździ. Proszę o jakieś zainteresowanie tym problemem.


2016-10-10, Pasażer: A przed dworcem i Pocztą nadal nie świecą.Chodnik koślawy że bez latarki nie wychodź po zmroku lub rankiem w drodze na pociąg czy busa.


2016-10-08, niki: do mieszkańca. zgodnie z tym co mówił burmistrz na zebraniu w przedszkolu w połowie września tego roku - na czas remontu jest udostępniony parking na targowisku- dodatkowo jest wywieszona o tym informacja w przedszkolu :)

2016-10-08, marzena lizak: w kamieniu latarnie juz swieca


2016-10-07, Pasażer: Przed dworcem i Pocztą Polską w Jabłonowie nadal ciemno...

2016-10-07,
T. Urtnowski: Do pani Wiceprzewodnicząca RM. Nie wiem czy warto. Od 2003r. przynajmniej trzy razy w roku jestem na spotkaniach z władzami miasta i tyle obietnic co ja usłyszałem i wniosków napisałem na temat ulicy w Jabłonowie, a nawet prostej czynności jak wyrównanie pobocza od 4 lat nie możemy się doprosić. Ja czekam na jakąś tragedię i to dopiero się zacznie i ktoś porządnie czkawką się odbije.
Z pozdrowieniami dla władz M i G w Jabłonowie T. Urtnowski
ps. chyba nie muszę pisać nazwy ul.

2016-10-07, Mieszkaniec: Pomysł mam taki żeby na czas prac koło przedszkola udostępniĆ parking na targu. Plac tam duży , utwardzony
a my taplamy się w błocie na czyimś podwórku ( naprzeciw przedszkola).

2016-10-07,
Aleksandra Juszkiewicz Wiceprzewodnicząca RM: Szanowni Państwo, mam zaszczyt zaprosić na spotkanie z Panem Przemysławem Górskim Burmistrzem Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na spotkanie, które odbędzie się w dniu 11 października 2016r., (wtorek) o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Tematem głównym spotkania będzie omówienie zaplanowanej inwestycji na Naszym Osiedlu w 2016 r, tj przebudowa kanalizacji deszczowej i nawierzchni drogowej oraz omówienie zadań na lata 2017-2019.
Licząc na Państwa obecność, z wyrazami szacunku Aleksandra Juszkiewicz


2016-10-06, Mieszkaniec: Jechałem przez miasto o 18.40. Na ulicach egipskie ciemności a targ oświetlony choc nikogo tam nie było. Chyba coś nie tak z tym oświetleniem.

2016-10-06, Pasażer: A przed dworcem w Jabłonowie drugi wieczór ciemności egipskie... Kto za to odpowiada kolej czy miasto???

2016-10-06, marzena lizak: a w kamieniu nastala ciemnnosc latarnie znowu nie swieca


2016-10-03, Mieszkaniec: To już nawet nie jest kwestia tego czy chodnik z Jabłonowa do Kamienia jest potrzebny czy nie . W ówczesnych czasach chodnik w takich miejscach to normalka. Uważam, że jego brak to po prostu obciach. Pozdrawiam serdecznie.

2016-10-03, izabella: powiem tak, chodnik w kamieniu się psuje, ale dlaczego? jeździ po nim traktorem i ciężkimi maszynami .. oj oj farmerzy farmerzy

2016-10-03, podirytowana: znam osoby którym bardzo pomagały te dary np osoby niepełnosprawne emeryci renciści ale lepiej wszystkich odraz osadzić


2016-09-29, Ol: jak były dary tomusiał byc ser mleko masło same frykasy sama byłam swiadkiem rozmowy osób ;co dają: stwierdzili ze jak dają kasze dzemy to nie warto iśc

2016-09-29, Zdzisław: Niektorzy chcieliby jeszcze zeby im dary spadały z nieba za darmo


2016-09-28, mieszkanka: do Pana Jana O: ma Pan rację.Ludzie zamiast zabrac sie do pracy to czekają na gmine..Co niektórzy dostawaja 500+ zapomogi ,stypendia opał na zimę i jeszcze im brak. Opanujcie się, inni maja na miesiac po 1600 zł i musza wyzyc a Wy co jeszcze byście chcieli?

2016-09-28, Mieszkaniec: Witam czy wie ktoś może co za los spotkał naszego Bezdomnego Pana Kazimierza? Bo od paru dni go nie widać a wieczory coraz chłodniejsze?


2016-09-27, Jan O.: Mam pytanie do Pani, która poruszyła kwestię tzw. "darów". Dlaczego dopomina się Pani o nie, w dość pretensjonalny sposób, na forum publicznym? Przecież skierowała Pani to pytanie do konkretnej osoby - burmistrza, zarzucając mu przy tym, że "nie mysli otych potrzebujocych". Jeśli faktycznie jest Pani taka "potrzebujoca", że nie ma Pani "juz co włizyc do garnka" i jedyny ratunek dla swojej ciężkiej sytuacji widzi Pani w osobie pana Przemysława Górskiego, to proszę przy najbliższej okazji, kiedy będzie go Pani widziała, zapytać, czy nie zaprosi Pani na obiad. A może zrobi Pani zakupy? A może Panią zaadoptuje? (...) Niejednokrotnie odwiedzałem budynek UMiG i (być może jestem mało spostrzegawczy) nigdy nie zauważyłem tam wydzielonego pomieszczenia opisanego szyldem "DARY", więc domyślam się, że żadnych paczek żywnościowych tam po prostu nie ma. Proszę sobie wreszcie uzmysłowić, że żadne środki socjalne nie biorą się znikąd, nie przynosi ich Święty Mikołaj, ani nie są materializowane z fotonów przez kosmitów. Tak się składa, że w przyrodzie panuje dziwna równowaga/przeciwwaga, więc aby część ludzi mogła leniwie siedzieć na dupie w mieszkaniach komunalnych i domagać się kolejnych "pięćsetplusów" i festynów, to reszta społeczeństwa musi na to ciężko z...ć. Pozdrawiam!

2016-09-27, Viola: DO mieszkańca-syf na stadionie zostaje po meczach bo organizator nie sprząta, osobiście widziałam.Wszystko się na młodzież zgania,bo tak najprościej.Nasz klub na wyłączność chce stadion ale tam tylko starsi piłkarze grają bo dzieci i tak grają na starym , bo jak to ktoś powiedział " trawa musi odpocząć ". Oczywiście jak to w Jabłonowie BYWA SĄ UKŁADY UKŁADZIKI.

2016-09-27, Daria: witam, czy wie ktos gdzie warto skladac cv w Jablonowie lub Brodnicy?


2016-09-26, lala: Zgadzam się z "nikt", wystarczy przyjść na zebranie wiejskie, a wtedy wszyscy wszystko by wiedzieli. Ale po co prawda? Lepiej na forum ponarzekać.

2016-09-26, mieszkanka: Mam pytanie do pana burmistrza co sie dzieje z darami dlaczego jabłonowo jest gorsze inne miejscowosci majo tylko jabłonowo nie eobi pan dużo a le nie mysli otych potrzebujocych takie dary to była super sprawa człowiek miał juz co włizyc do garnka


2016-09-24, niki: Drogi mieszkańcu trzeba było być na zebraniu sołectwa Piecewo-Jaguszewice a wiedział byś wszystko, zwłaszcza to że w tej chwili jest adoptowany lokal pod świetlicę w Jaguszewicach :)

2016-09-24, nk: kilkanaście lat temu sprzedano budynek w Jaguszewicach gdzie mieściła się świetlica , moje pytanie? czyje to była własność i kto sprzedawał .

2016-09-24, Mieszkaniec: Dzień Dobry pisze w sprawie wszystkich mieszkanców Jaguszewic patrząc po zdjęciach dodanych na stronie Jabłonowa Pom z zebran wiejskich ,przechodząc do setna sprawy kazda wies ma swietlice w której na spokojnie można posiedziec wypic coś ciepłego i na spokojnie wysłuchac przebiegu zebrań itd..itp ,a co z wsią Jaguszewice od nigdy nie było w tej wsi takiego typowego miejsca gdzie mozna było by sie spotkac po konwersować ,chociażby te dzieci z tej wsi miały by napewno lepiej jeżeli mogły by sie isc usiąść pobawic i wogule tymbardziej zimno jesienną czy zimową porą .Proszę o szczerą odpowiedz na ten temat ??? pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

2016-09-24, Tomek: Witam jeśli ktoś puszkuje pracy zachęcam do zapoznania z »»»
oferta.


2016-09-22, Mateusz Andzel: Do Karolla: Pierwsza część "challenge" bieg na dystansie 10km bądź 20km odbywa się w Góralach. Kolejna część, czyli workout odbywa się w Jabłonowie Pom. na sali gimnastycznej w szkole podstawowej. Dojazd na miejsce zapewniony będzie przez współorganizatora imprezy: Centrum Kultury i Sportu. Wstępnie planowana godzina odjazdu busa to 9:30 spod budynku CKiS (Dom Kultury). Istnieje też możliwość startu w samym biegu, czy też workoucie. Osoby chętne do wzięcia udziału mogą zapisywać się przez maila: dp.events@wp.pl W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą (na forum bądź poprzez Facebook'a). Pozdrawiam Serdecznie


2016-09-21, karolla: witam czy 1.10.16 chellenge odbedzie sie w Jablonowie czy to tylko bieg w Goralach?

2016-09-21, ktośka: Dziękuję za naprawienie hydrantu w Bukowcu, akurat nie o ten cieknący chodziło, (najwidoczniej jest ich więcej), ale początek szukania oszczędności jest : ) Powodzenia


2016-09-20, TOMEK: Na ulicy Sikorskiego znalazłem drona. Mój tel. 534830897


2016-09-19, magda: Bartosz, jak zwykle piękne zdjęcia spod Twojej ręki wyszły, gratuluję momentów i cudownych ujęć!!! Oby więcej takich pozytywów na naszej stronie...pozdrawiam

2016-09-19, Jola: Zdjęcia Pana Bartosza Rakoczego są na miarę National Geographic, powinien Pan przesłać parę od redakcji a "nóż widelec" to Pana pięć minut w życiu.Szczególnie ten ptak z rybą w dziobie i karmiące młode no i jelenie o świcie i.. i ..i .. wszystkie są świetne. Gratuluje i powodzenia życzę z NG

2016-09-19, E.K.: Pani Marzeno - cóż jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim dogodził powiada stare przysłowie.Co do sprawy pieniędzy którymi obecnie dysponują rodziny wielodzietne - Pani Margaret Thatcher już dawno powiedziała słynne zdanie - Rząd niema żadnych swoich pieniędzy żeby mógł dawać - Rząd musi komuś zabrać żeby komuś dać - ot i cała filozofia:-)Zabrano polskim emerytom ich waloryzację dając w tym roku przeciętnie 2 zł- jednorazową kwotę 200zł też nie wszyscy oglądali-a więc pieniądze się znalazły na słynne hasło 500+ i można by mnożyć zródła finansowania tego pomysłu który mnie się akurat podoba - choć poniósł za sobą skutki niekorzystne dla niektórych grup społecznych - pozdrawiam :-)

2016-09-19, mieszkaniec: Do Pana Burmistrza. Dlaczego jest nowy asfalt o od str Piecewa TYLKO do torów Brodnickich jak by ktoś nie pamiętał ta droga ciągnie się dalej . Wszędzie drogi są robione chodniki kładzona a w Buku Góralskim jak droga od wielu lat rozwalona tak rozwalona . Jak o się mówi na drogę w Buku Góralskim zawsze nie starcza pieniądze, ale na inne drogo ta są pieniądze ...Tak było za poprzedniego burmistrza tak jest i teraz ... Może ktoś się za to w końcu weźnie


2016-09-18, marzena lizak: dlaczego matka 5 dzieci dostaje od gminy ok 5 tys nigdy nie pracowala i ma lepiej od osoby ktora charuje po 12 godzin i dostaje 1480zl na reke

2016-09-18, ktoś: No tak! To najlepiej zasieki i pod prąd wszystkie obiekty publiczne! Kilku durni narobiło syfu, a reszta ma tyły.


2016-09-16, mieszkaniec: Wreszcie dzieci i młodzież na uroczystościach patriotycznych przed obeliskiem.

2016-09-16, mieszkaniec: i bardzo dobry pomysł z tym stadionem.Jezeli mlodzież nie umnie i zachowac kulturalnie ,nie znają słowa " śmietnik " to czas na wejscie stadion bedzie wyznaczany,byłem kiedys na stadionie z samego rana po weekendzie i puszek od piwa,pety od papierosów wszystko jest wyrzucane pod siebie,ciekaw jestem czy potrzeby fizjologiczne tez załatwoacie na stadionie,podejrzewam ze jak popiją sobie to oczywiscie ze tak.u siebie tez w domach sie tak zachowujecie??? to współczuje rodzicom waszym !


2016-09-14, OSP Jabłonowo Pomorskie: Zbiórki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zaczynamy od 6 października, zapraszamy.


2016-09-13, E.: Chciałabym się dowiedzieć jakie są godziny otwarcia stadionu?


2016-09-09, ktoś: "Godziny otwarcia stadionu" hahaha. Po pierwsze, to określenie"od-do", tu brakuje "od". Po drugie - najpierw instaluje się oświetlenie (włącznik), niszczy stadion imprezami, a teraz zabrania się wstępu! Śmieszne po prostu.


2016-09-09, Moderator: Już tylko do poniedziałku (12.09) najlepsze urzędy pocztowe i najsympatyczniejszy listonosz czekają na głosy!
Nasz kandydat to »»»
Marian Klimek

2016-09-09, Tomek: Mam pytanie dla internautów.Jaki internet w Jabłonowie polecacie bo właśnie otrzymałem wypowiedzenie z TK Telekom/ PKP/.Byłem bardzo zadowolony z usługi ale Netia przejęła tę firmę i jak widzę,przez wykup zniszczyła konkurencję.


2016-09-08, Coolturak: Zaproszenie. Dnia 9.09.2016 roku (piątek) zapraszam wszystkich uczestników zajęć grupy wokalno–instrumentalnej „Świetliki” na spotkanie organizacyjne zajęć 2016/17. W tym roku będziemy pracować również w dwóch grupach. Młodszej początkującej i starszej zaawansowanej. Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Środowiskowej w CKiS w Jabłonowie Pomorskim ul. Rynek 9. Proszę przybyć w godzinach 15.30–17.00. Każdy uczestnik spotkania proszony jest o zabranie z domu swojego numeru PESEL.
Instruktor Animator Kultury Romuald Sitniewski

2016-09-08, Moderator: Planowany na jutro koncert Nocnej Zmiany Bluesa został odwołany ze względu na małe zainteresowanie. Szkoda :(

2016-09-08, ktośka: Brak wody w Bukowcu w dniu 30.08.16r odbił się bez echa. Awarii wtedy nie było. A za powietrze w kranie trzeba placić. Hydrant jak przecieka, tak przecieka. Cała sprawa owiana ignorancją.


2016-09-07, marek: Jestem byłym mieszkańcem Jabłonowa.Tam się urodziłem i dorastałem. W trakcie mojego pobytu w wakacje w moim Mieście zwróciłem uwagę na dramatyczny stan parku i rynku w okolicach Domu Kultury. Ławki, które tam stoją, są tak zdewastowane i zniszczone, że już raczej nie da się ich doprowadzić do ładu. Okolice tego toru dla dzieci i sam tor urąga wszelkim zasadom bezpieczeństwa. O stanie roślinności, krzewostanu i trawy w okolicach Pomnika lepiej nie wspominać. Pamiętam dzieciństwo, kiedy były tam piękne alejki,czyste i schludne zielone ławki, białe krawężniki, a krzewy i drzewa przemawiały do nas z daleka. Niestety Ktoś chyba zapomniał o tym pięknym kiedyś i ważnym dla mieszkańców miejscu. Może warto sobie przypomnieć, gdyż była to kiedyś wizytówka naszego pięknego Miasta.


2016-09-06, ktoś: Piękne dożynki... Mam jednak dwie uwagi do naszych władz: parę tygodni temu na jablonowo.com chwalono się remontem stadionu, a po dożynkach na płycie zostały rowy! Szkoda pracy i pieniędzy (mamy dwa stadiony, to może dałoby radę na starym?). Druga sprawa - poczytajcie sobie Panowie i Panie o precedencji - kolejność powitań: na imprezie świeckiej najpierw władze świeckie i w tym przypadku p. Starostę, Burmistrza, inne władze, a kler nieco dalej... To samo dotyczy innych instytucji: MGOKu, czy szkół.


2016-09-05, Pomocny Obywatel: Zauważyłem iż w "linkach" znajduje się odnośnik do dobrze nam znanego klubu, który jak wiemy zakończył swoją wieloletnią działalności niniejszym chodzi o klub Rolko Konojady, dlatego prosiłbym o osunięcie tego niedopatrzenia ponieważ wielu obywateli Jabłonowa Pomorskiego może poczuć się urażona taką nieścisłością. Dziękuję serdecznie za rozpatrzenie mojej deklaracji i liczę na pozytywne rozwiązanie problemu.

2016-09-05, mieszkaniec: Czy jest już wiadomo co dokładnie powstanie koło gimnazjum ?


2016-09-02, Crowley: Do serce na dłoni - myślę że za twoim przykładem tak postąpią też inni. Uczynki miłosierdzia względem ciała: Głodnych nakarmić. Spragnionych napoić. Nagich przyodziać. Podróżnych w dom przyjąć. Więźniów pocieszać. Chorych nawiedzać. Umarłych pogrzebać. :D może być to ciekawy eksperyment społeczny w naszym mieście. O ile Pan Kazimierz tym razem nie użyje epitetów i bluzgów w stronę dobroczyńców :D


2016-08-31, „Aniołkowo”: W sobotę (03.09.2016r.) o godz. 11:00 w Przedszkolu przy ul. Grudziądzkiej 9A odbędzie się spotkanie adaptacyjno-informacyjne z rodzicami dzieci przyjętych oraz osobami zainteresowanymi zgłoszeniem dziecka do przedszkola. Serdecznie zapraszamy!


2016-08-30, Serce Na Dłoni: Zatroskanym o los Obywatela Kazimierza proponuję zaprosić Go do siebie do domu. Jasne, że nie na stałe, ale chociażby każdy zatroskany gości Pana Kazia po 3 dni. Czy to nie byłoby piękne? Dać strawę, łóżko, dostęp do łazienki. Czyńmy dobro sami. Zawstydźmy MGOPS i inne instytucje.


2016-08-29, Przedszkole Samorządowe: http://psjablonowo.szkolnastrona.pl Zapraszamy rodziców do korzystania z naszej strony.

2016-08-29,
Katarzyna: Mam prośbę jeśli jest taka możliwość prosiłabym ustawić kamerkę jak była poprzednio tzn. troszkę do góry żeby był podgląd na całą ulicę.Wiele lat już tam nie mieszka ale wciąż lubię spojrzeć no moje miasto. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców. Dziękuję.

2016-08-29,
Zespół Szkół: Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się 1 września 2016 r. o godz. 9:15. Apel poprzedzony zostanie mszą św. w kościele p.w. Chrystusa Króla o godz. 8:15.


2016-08-27, Cypis: Mam cichą nadzieję ,że podczas remontu przejścia pod torami będą zamontowane zjazdy do wózków dziecięcych. Niejednokrotnie byłem świadkiem jak mamy siłowały się z wózkami swoich pociech. Nie zawsze trafi się ktoś ,kto pomoże.Czasami nie zauważy a najczęściej nie chce zauważyć... Pozdrawiam.

2016-08-27,
asia: Współczuję temu blokajocemu się panu .Ale zaczyna mnie to juz denewowac czy naprawdę nie można nic z tym zrobić. .Idoc dziś z dzieckiem na plac zabaw musiałam zrezygnować gdyż na ławce siedzi Pan .Postanowiłam iść na 2 plac zabaw dziecko pobawiło się zaledwie 30 min i też musieliśmy zrezygnować z zabawy gdyż pojawił się Pan a nadodatek załatwiła swoje potrzeby za drzewko na oczach dzieci .zachwile dzieci przestało bawić się acplacach zabaw .

2016-08-27,
Przemek Górski: Szanowni Państwo, odpowiadając na pytania dotyczące starszego błąkającego się Pana po naszym mieście, informuję iż na moją prośbę Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pom. wystąpił kilka miesięcy temu z wnioskami do Sądu Rejonowego w Brodnicy o poddanie Pana Kazimierza badaniu psychiatrycznemu bez jego zgody oraz o umieszczenie ww. w Szpitalu Psychiatrycznym. Pan Kazimierz nadal odmawia współpracy z pracownikami socjalnymi, nie chce przyjąć żadnej formy proponowanej pomocy, nie wyraża zgody na skierowania go do Noclegowni w Brodnicy. Kontakt z ww. jest utrudniony ponieważ Pan Kazimierz jest agresywny i wulgarny w stosunku do pracowników socjalnych. Urząd Miasta i Gminy jak i MGOPS otrzymał informację oraz zdjęcia, że Pan Kazimierz obnaża się w miejscach publicznych, informację wraz z załącznikami przekazaliśmy Policji, która podjęła odpowiednie działania, na które pozwalają przepisy prawa. Na dzień dzisiejszy czekamy za decyzją sądu w sprawie Pana Kazimierza. Zależy nam na czasie gdyż zbliżają się zimne dni i wieczory. O dalszych rozwiązaniach sprawy Pana Kazimierza poinformujemy Państwa za pośrednictwem forum jablonowo.com.


2016-08-26, Gimnazjum: Dyrektor Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 01.09.2016 o godzinie 9:15, po mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 8:15 w kościele p.w. Chrystusa Króla.

2016-08-26,
Przedszkole Samorządowe: Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. o godzinie 10.15.

2016-08-26,
SP Jabłonowo: Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pom. odbędzie się 1 IX o godz. 10:15. Apel poprzedzony zostanie mszą św. w kościele p.w. Chrystusa Króla o godz. 9:15.

2016-08-26,
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonowie Pomorskim informuje, że będzie czynna od dnia 29.08.2016 (tj. poniedziałek). Serdecznie zapraszamy!!!


2016-08-25, Przedszkole Samorządowe: Drodzy Rodzice! Dyrektor Przedszkola Samorządowego zaprasza rodziców na spotkanie dotyczące adaptacji dziecka w przedszkolu, które odbędzie się 30 sierpnia 2016 r. o godz. 15.30 w Przedszkolu Samorządowym w Jabłonowie Pomorskim.

2016-08-25,
mieszkanka: Wczoraj widziałam po raz kolejny starszego błąkającego się Pana,stał koło słupa oświetleniowego i jadł prawdopodobnie kolację popijając wodą. Od momentu kiedy pojawił się w naszym mieście minęło już trochę czasu, a ten Pan cały czas się błąka, wygląda coraz gorzej przygarbiona sylwetka.Słyszałam że ma rodzinę w naszym mieście. Czy nie można mu jakoś pomóc? Nie da się spokojnie patrzeć na taką sytuację. Budzi we mnie współczucie. Co więcej możemy zrobić dla takiej osoby, aby jego sytuacja się zmieniła? Może MOPS niech zainteresuje się tym Panem i spróbuje pomóc.


2016-08-23, klimazz: do eluty: twoja dedukcja , delikatnie mówiąc jest dziwna !? Czyli sadźmy więcej drzew żeby potem drwale mogli je wycinać (nieważne co się dzieje potem z tym drewnem) itp. Żeby dane państwo mogło "dać należne pieniądze tak jak w Niemczech bądź w Anglii" to musi je mieć ! Im więcej obywateli pracuje tym więcej "należnych pieniędzy" w budżecie (ogólnie mówiąc). Gdyby tak naprawdę wszystkim chciało się pracować to pieniądze z MOPS-u przeznaczone byłyby dla naprawdę potrzebujących ; ale nie dla tych którzy błędnie zrozumieli jak funkcjonuje demokracja!Pozdrawiam !


2016-08-22, eluta: Po jakiego to się kłócić, czy ktoś ma pracować czy nie .Każdy ma prawo wyboru ,mamy przecież demokrację.A pieniądze powinni się należeć,tak jak w Niemczech czy Anglii.Każdy porządny kraj powinien zadbać o swoich obywateli.A dzięki bezrobotnym ,w MOPS-ie i Urzędzie Pracy mają właśnie pracę.Tak więc potrzebni są tacy ,żeby inni nie byli bez pracy... I nie mądrować się,bo denerwuje mnie takie narzekanie ,że ja pracuję,a ty nie pracujesz ,a żyjesz!

2016-08-22,
mieszkanka: do Magda: najwyraźniej właściciel piesków sytuację, którą opisałam wcześniej uznał za mało tragiczną, nie wiem na co czeka? a brama jest wciąż niezabezpieczona...


2016-08-18, Magda: Moi drodzy dziś w okolicy stacji Orlen w naszym Jabłonowie błąkały się dwa piękne owczarki niemieckie długowłose,wyglądały na spokojne, ale nikt nie wie co im w duszy gra...lepiej by nie doszło do tragedii a i psiaków szkoda...Zgłosiłam to na policji.Mam nadzieje,że wrócą do swoich właścicieli,bądź też własciciele zaczną ich szukać.

2016-08-18,
Steskniony dzordz: Do mysipysi:) kazdy ma swoja droge, kazdy decydyje sam za siebie co dla niego dobre a ty zalewasz forum bardziej niz uchodzcy europe. Ja mam dwojke dzieci i nie pobieram 500 niech maja biedniejsi i ty tez tak zrob jak cie cos boli... nic tylko zalenie sie na fecebook forum itp Internet dla takich ludzi powinien byc niedostepny.


2016-08-17, isia: wy mówicie o posredniku -agencji przez zaklad ...wiecie ile już osób przeszlo przez agencje na zakład w tym rzekomym zakładzie sporo i pracują przez zakład.nadawali się to zostali...lepiej nic nie robić i mieć spokój tak rano trzeba podnosić tyłek z wyra i do pracy a tak należy się mimo że się leży.tylko kg przybywają od leżenia.

2016-08-17,
on: do stęskniony dzordz jak ci nie pasuje śmierdzący bus to pkp albo z buta dreptaj

2016-08-17,
pracujacy: ja jakos pracuje w brodnicy i chcialbym by bus zakladowy mnie zabieral do pracy ale tak nie jest... do pracy musze dojechac i jakos nie narzekam... a pracuje na zmiany ... tak lepiej dostac jalmuzne z gminy za to ze jestem w trudnej sytuacji finansowej i zyciowej.ze nie umiem sobie radziz w zyciu ale pic alkohol takie osoby umia... po co gmina wogole daje te zasilki zrobic tak jak w kowalewie... zamiast zasilkow do pracy tak postepuje opieka... wygnac tych nierobow do pracy co zeruja na gminie ...

2016-08-17,
mysiapysia: do stęsknionego. a ja widzę że ty nie jesteś sam i wolisz nic nie robić tylko czekać na jałmużnę. brawo!!! tylko pogratulować toku myślenia. ja uważam że dobre i te 1300zl pomniejszone o dojazd niż nic . sama tak zaczynałam a w między czasie szukałam czegoś lepszego. sama również dostaję 500+ i nie znaczy to że zaraz rzucę pracę i będę żyć z pieniążków jakie otrzymuję na dzieci!!!

2016-08-17,
marzena lizak: dzis17 sierpnia a chodnik w kamieniu nawet nie ruszony a do 15 sierpnia mial byc naprawiony


2016-08-16, uczeń: wiadomo już kto wygrał konkurs na dyrektora gimnazjum?

2016-08-16,
mieszkanka: Wczoraj byłam świadkiem przerażającej sceny: dwa owczarki niemieckie prześlizgnęły się pod bramą ogrodzenia (bez większego trudu zresztą) i zaatakowały pieska prowadzonego na smyczy przez panią i małą dziewczynkę. Przejeżdżałam obok więc zatrzymałam się i zaczęłam trąbić w nadziei, że może pojawi się właściciel, niestety Dopiero gdy ktoś inny podjechał samochodem owczarki odpuściły. Nie wiem co z zaatakowanym pieskiem bo pani szybko się z nim oddaliła. Bardzo im współczuję, myślę że zapłakana dziewczynka na długo to zapamięta. Mam nadzieję, że właściciel owczarków zabezpieczy ogrodzenie, w którym je trzyma!

2016-08-16,
Steskniony dzordz: Do mysipysi. No tak jak jestes sama a z tego co widze to napewno jestes to.mozesz robic za 1300 zl z tego 200na bilet smierdzacym busem.


2016-08-09, Robert: Witam Wszystkich. Mam pytanko, czy ktoś wie gdzie mógłbym połowić amatorsko ryby. Jakeś namiary na prywatne łowiska.


2016-08-08, Moderator: Dziś otrzymałem list w kopercie od "CEODG" z żądaniem zapłaty 200 zł. Zapewne nie jestem wyjątkiem, dlatego polecam następującą lekturę:
http://gazetacodzienna.pl/artykul/kronika-policyjna/ministerstwo-gospodarki-ostrzega-przed-wpisami-do-rejestrow-przedsiebiorcw

2016-08-08,
mysiapysia: do mieszkanki. w zupełności się z Tobą zgadzam. zawsze lepiej mieć pracę nawet za małe pieniądze i szukać innej-lepszej niż żerować na garnuszku rodziców a co najgorsze biec na gminę albo żyć z pieniążków które dostają na dzieci!!! Ale cóż zawsze można się tłumaczyć "przecież jest tak ciężko o pracę", mimo że prawie wszędzie potrzebują rąk do pracy a zainteresowanie jest takie jak już widzieliśmy :-(


2016-08-05, LKS Naprzód: Opóźniony start 4 ligi. Ze względu na awarię płyty boiska przy ul. Słonecznej, piłkarze jabłonowskiego Naprzodu rozpoczną 4 ligowe zmagania za tydzień. Zaplanowany na weekend mecz z Piastem Złotniki Kujawskie został przełożony na późniejszy termin. Inauguracja w Jabłonowie, prawdopodobnie odbędzie się 20 sierpnia, kiedy podejmować będziemy Cuiavie Inowrocław. Wszystko jest zależne od przebiegu prac na stadionie. Piłkarze Naprzodu rozegrają mecz sparingowy w Wikielcu/ Iława, ze spadkowiczem z 3 ligi. Początek sobotniego spotkania o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy.

2016-08-05, konojady 72: jak dlugo bedziemy nosic wode we wiaderkach i remontowac spalone pompy prosimy o podlaczenie wodociagu

2016-08-05,
mieszkanka gminy: do zawsze ten sam: Akurat wiem co napisałam bo też byłam kiedyś przez tą agencję czy jak ty to nap posrednik zatrudniona i na tb nic nie zdzieraja. Wypłata była lepsza niż przez typowy zakład..No to twoim zdaniem co lepiej nie pracować bo nie warto tylko czekać Na gmine? Ok widzę ze niezły tok myślenia.pozDrawiam

2016-08-05,
lutek: W nawiązaniu do 500+ opowiem Państwu pewną ciekawostkę. W roku szkolnym 1974/1975 pamiętam to dokładnie musieliśmy dostarczyć kierownikowi internatu zaświadczenia o zarobkach rodziców. Średnia pensja w tym okresie wynosiła ok. 3500 zł. Początkowo niechętnie ale potem jako współmieszkańcy postanowiliśmy, że każdy pokaże ile jego "stary" zarabia. I tak jeden z rodziców zarabiał ok. 3000 zł - pracował w szkole w biurze, Następny rodzic miał pensję ok. 4000 zł - pracował jako ślusarz, Duże zaskoczenie wywołał zarobek mistrza kominiarskiego w wysokości o ile dobrze pamiętam ok. 7500 zł, ale prawdziwym zaskoczeniem było wynagrodzenie milicjanta ok. 9500 z tym, że i tu ciekawostka na zaświadczeniu było wyszczególnione rodzinne w wysokości 500 zł na każde dziecko. Czyli program 500+ to nic nowego był już w latach 70-tych z tym, że nie dla wszystkich.


2016-08-04, mysiapysia: do Kasia. Droga Kasiu, żywności już nie będzie, ponieważ nasza gmina wystąpiła z Grudziądzkiego Bank Żywności w ubiegłym roku. Link do uchwały Rady Miejskiej - http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jablonowo/4265.pdf

2016-08-04,
crowley: Pewnie że zbieram pokemony, zawsze to jakaś rozrywka :) A co do 500+ ogarnijcie się - wszyscy biorą ale każdy jest przeciwko , "komu jak nie mi się należy ale temu drugiemu to na pewno nie bo on specjalnie nie pracuje żeby żerować na państwie!!!" Trąca małą hipokryzją. Chyba jeszcze nikogo takiego kto by się zrzekł prawa do jakichkolwiek zasiłków nasza gmina nie odnotowała. To że nie ma zainteresowania pracą w naszym mieście to głównie powód tego że większość ludzi pracuje tu na czarno lub przeceniają własne możliwości marząc o posadzie dyrektora mając kwalifikacje magazyniera... takiej osobie nigdy się nie dogodzi. Tylko dziwią mnie głosy oburzenia- nie ma tu oburzonych ludzi brakiem zatrudnienia, są tu osoby oburzone brakiem zainteresowania pracą, 500+ itp pierdołami... Czy to są problemy naszej gminy? Bo raczej należy się cieszyć z niskiego bezrobocia, z tego że rodziny dostają wsparcie i każde dziecko do szkoły idzie z minimalni takim samym startem jak rówieśnicy, a to czy te pieniądze są faktycznie przeznaczane na cel na który zostały przyznane do weryfikacji mamy pracowników MOPS. Pozdrowionka :)


2016-08-03, Kasia: Witam chciała bym ponowić pytanie które padło już na forum odnosnie Banku Żywnosci.Rozumnie że byli ludzie któży marnowali ta żywność,ale jest wiele rodzin dla których ta żywność była wielka pomocą.W innych mniejscowosciach ludzie nadal kozystają z żywnosci a dlaczego niema jej unas.Proszę o odpowiedz.

2016-08-03,
lee: crowley nie mów że ty też pokemony łapiesz...

2016-08-03,
zawsze ten sam: Do mieszkanki gminy: jak myślisz? czy na spotkaniu byla firma ktora chciala zatrudnic pracownikow czy spolka posrednik? moim zdanie to duza roznica.jedni placa za prace a drudzy zarabiaja na Tobie. zanim cos napiszesz to pomysl!

2016-08-03,
meszkanka: Moim skromnym zdanie ten program 500+ to zepsuje ludzi,w większości nie będą chcieli pracować.Mając czworo dzieci pracowałam aby wypracować emeryturę,teraz kobiety nie myślą o pracy bo należy się 500 na dziecko.

2016-08-03,
Mieszkanka: Zgadzam sie z tym co mieszkaniec gminy napisal. Wiekszosc ludzi mysli ze jak dostali 500+ to nie trzeba pracowac bo po co. Ale z tego co mi wiadome to jest dla dzieci a nie dla rodzicow. A potem sie dziwia ze nie maja lat przepracowanych. Niektorzy wstydu nie maja ze kodztem dzieci zeruje.


2016-08-01, mieszkanka gminy: Smieszne jest to ze w naszej gminie A zwłaszcza w poszczególnych wioskach jest "niby bieda "a jak było spotkanie w miniony piątek z przedstawicielami jednej z brodnickich firm to chętnych było 3 a reszta ?? Co czekacie aż gmina da? Czy utrzymujecie się z programu 500+? To jest sprawiedliwosc ze inni muszą pracować a drudzy się obijają i jeszcze bezczelnie się śmieją ze po co robić jak "gmina da" . Są ludzie co naprawdę potrzebują pomocy ale są tacy co szkoda słów.

2016-08-01,
wierny: doszły do mnie słuchy ze z parafii jabłonowo pom na śdm pojechało czworo młodych organizowane przez parafie wąbrzezno i grudziądz ewentualnie pojechali wierni prywatnie dlaczego nie było oficjalnej grupy z nasz\ego miasta i dekanatu księże dziekanie a kazania masz takie piękne szoda...

2016-08-01,
E.K.: Do J-MN dziękuję za zamieszczone bardzo ładne fotografie,które możemy oglądać od jakiegoś czasu ,jest na czym oko zawiesić-pozdrawiam


2016-07-28, ZDEGUSTOWANA: Rozumnie, że mamy teraz czas żniw ale czy właściciel posesji przy ulicy Szczepańskiej [?] też czeka aż jego chwasty dojrzeją??? Jego działka jest tak zarośnięta , że zarośla sięgają do połowy chodnika aby przejść trzeba po prostu iść ulicą!!! Z tego co się orientuje obowiązkiem właściciela jest dbanie o porządek i estetyczny wygląd wokół posesji. Bardzo proszę aby ktoś się tym zajął, jeśli nie właściciel to może Urząd się tym zainteresuje ...

2016-07-28,
crowley: Pomijając wszystkie problemy pierwszego świata które dotykają naszą mieścine- może ktoś się orientuje gdzie w Jabłonowie można złapać charizarda?


2016-07-27, Kacper: Witam ! Jest może jakaś informacja gdzie potrzebują ludzi do pracy przy zbiorach wiśni ? I jak wygląda kwestia dojazdu oraz w jakie dni i mniej więcej godzinowo jak ktoś jest bardziej poinformowany. Serdecznie dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.


2016-07-26, UMiG: Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim przypomina, że na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie obowiązuje zakaz używania urządzeń przeciwpożarowych (hydrantów) do innych celów niż ochrona przeciwpożarowa. Spadek ciśnienia w dniu wczorajszym w sieci Szczepanki był związany z nielegalnym poborem wody. W świetle artykułu 28 przepisów ustawy z dnia 13 lipca 2001 Dz.U.2015 nr 139 o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzeniu ścieków: Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art. 6 ust. 1, pobiera wodę z urządzeń wodociągowych, podlega karze grzywny do 5.000 zł. a także dodatkowo obok orzeczenia kary organ orzekający może nałożyć obowiązek zapłaty nawiązki na rzecz przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego, w wysokości 1.000 zł za każdy miesiąc, w którym nastąpiło bezumowne pobieranie wody z urządzeń wodociągowych lub wprowadzanie ścieków do urządzeń kanalizacyjnych tego przedsiębiorstwa. Woda jest naszym wspólnym bezcennym dobrem dlatego apeluję o przestrzeganie zasad jej użytkowania. Dbałość o te zasady powinna być Naszym wspólnym celem!


2016-07-25, UMiG: Kierownik ZWiK w Jabłonowie, zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta i wsi: Jabłonowo Zamek, Adamowo, Buk Pomorski, Szczepanki, Płowęż, Nowa Wieś, Piecewo, czyli odbiorców pobierających wodę z hydroforni Szczepanki o przegląd własnych pól i posiadłości, w celu szybkiego wykrycia awarii na sieci wodociągowej, która powoduje olbrzymi spadek ciśnienia wody w sieci, co powoduje brak wody u mieszkańców.


2016-07-24, KG: Szykują się istotne zmiany w systemie oświaty. W szkołach w Góralach i w Płowężu pojawią się klasy VII i VIII, a starsze dzieciaki z Jabłonowa zapewne przejdą do budynku gimnazjum. Pytanie do władz gminy i miasta: co z projektem budowy nowej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Jabłonowie?


2016-07-20, mieszkanka: czy ktoś wie jaki jest wynik konkursu na stanowisko Dyr.szkoly podstawowej im.Janusza Kusocinskiego

2016-07-20,
Marcin Olszewski: Wpisowe przeznaczone jest na opłacenie sędziego turnieju, zakup wody dla drużyn i przygotowanie dyplomów. Pozdrawiam


2016-07-19, Reew: Przeczytałam właśnie o turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza. Skoro ktos funduje nagrody, to na co idzie wpisowe, szanowny p. Marcinie? Bo nie ma takiej informacji...


2016-07-10, Mieszkaniec: Odnosze sie do osob ktore pisaly ze w naszym miescie sie nic nie dzieje. Wczoraj bylo disc granie. Powiem szczerze bylo fajnie lepsze niz jakis zespol. Chlopaki znali sie na swojej robocie. Puszczali rozna muzyke i to mi sie podobalo. A jeszcze milej sie patrzalo jak mlodziesz i osoby starsze sie bawia i nie potrzebny byl jakis znany zespol ktory by wzial kolosalne pieniadze za godzine grania. Tylko bylo malo ludzi. Wiec nie miejcie pretensji do naszych wladz ze nic nie robia bo to wy okazujecie ze macie gdzies. Ja bym prosil o jeszcze tskie granie disco podobalo mi sie.

2016-07-10,
Ja30: Witam! Popieram wpis dotyczący wyglądu cmentarza na Szczepankach. Za czasów Księdza Prałata Jana Kufla mogliśmy się pochwalić wyglądem cmentarza, natomiast teraz pozostawia on wiele do życzenia i aż wstyd, że doprowadzono go do takiego stanu. Czy to aż tak wiele by osoba która podjęła się utrzymywania porządku na cmentarzu pokosiła trawę, żywopłoty i wykarczowała rosnące wkoło chwasty? szczególnie w części gdzie leżą dzieciątka??? Wcześniej osoby dbające o porządki na cmentarzu też pracowały zawodowo,a mimo to nigdzie nie rosły metrowe pokrzywy itp. Totalny brak szacunku do zmarłych!. Może trzeba napisać petycję do Księdza Proboszcza bądź zebrać wolontariuszy by doprowadzić nasz cmentarz do porządku? serdecznie pozdrawiam

2016-07-10,
nnn: Dlaczego drzewa przy ulicy przemysłowej zostały wycięte?

2016-07-10,
mieszkaniec: Mam małe pytanie do Pana Burmistrz dlaczego w jabłonowie nie ma darów ?Inne gminy dostają dary to dlaczego jabłobowo nie ma ?

2016-07-10,
mieszkaniec: ciekawe kiedy będzie remont drogi powiatowej odcinek Mileszewy-Górale?oprzetarg tego remontu wygrała firma z Brodnicy...może ktoś z Naszych Władz ogłosi to mieszkańcom tę niespodziankę ?bardzo o to prosimy... ;)

2016-07-10,
mieszkaniec buku góralskiego: proszę zróbcie cos z tą cebulą w buku góralskim. Obok świetlica ludzie wynajmują sale i nawet nie ma jak wyjsc przed sale bo smród juz czuc koło figurki.


2016-07-01, Ania: Do parafianki - dorośli podczas wycieczki są Opiekunami, którzy za darmo nie pojechali, płacili za siebie! Więc proszę nie wprowadzać w błąd innych osób. Dodam też, że wycieczka była również dla osób działających w parafii - czytaj również osoby dorosłe. Proponuję lepiej wsłuchać się w ogłoszenia. Rozumiem, że jest Pani przykro, iż nie udało się Pani w porę zapisać swojego dziecka, ale proszę nie mieć pretensji, a w przyszłym roku działać szybciej! Pozdrawiam


2016-06-29, Mikołaj: Księże Dziekanie proszę o dopilnowanie porządku na cmentarzu w Szczepankach. Przed cmentarzem jak i na jego terenie wszędzie wysoka trawa, aleje zwężone przez rozrastające się drzewa. Pan grabarz umie tylko wykonać usługę pogrzebową za pieniądze, zapominając, że utrzymanie porządku ten należy do jego obowiązków. Cmentarz jest miejscem Świętym o który trzeba dbać. Pan grabarz jak ma 5 etatów i się nie wyrabia to niech nie podejmuje się tej pracy, wiele osób jest bez pracy, czasowych, które chętnie by dbały o cmentarz. Odwiedzając groby swoich bliskich najpierw trzeba przejść przez porastające chwasty. Księże Dziekanie trochę wstyd za cmentarz, który za Księdza Jana wyglądał przyzwoicie.


2016-06-28, mysiapysia: do tych co chcą gwiazd. Czy Wy zdajecie sobie sprawe jaki to jest koszt WIELKIEJ GWIAZDY. Owszem poprzedni Pan Burmistrz takie festyny organizował i co za tym idzie? Wielkie długi, Jabłonowo było bardzo dużo zadłużone. Obecny Pan Burmistrz dzięki swojemu racjonalnemu myśleniu ten dług zmniejsza. ( Nie wiem dokładnie ile teraz jest, ale gdy ktoś jest zainteresowany niech zwróci się do Pana Przemka. Podejrzewam,ze udzieli takich informacji). To tak samo jakbyście Wy na urodziny zaprosili np. Rihanne albo inna gwiazdę, która pośpiewa godzinę, a chce ogromną sumę. To nic,że Was nie stać, to jest nieważne. Można kredyt brać przecież, przynajmniej będziecie "na językach" sąsiadów i dumnie będziecie mogli chodzić przez chodniki naszego miasta. Pozdrawiam Podirytowana młoda mieszkanka, która nie rozumie tych wszystkich ludzi.
Ps. Jeśli chcecie wielkiej gwiazdy to płaćcie za wejściówki słone pieniądze.

2016-06-28,
mieszkanka: Chcecie żeby gmina się rozwijała?? To najpierw trzeba doprowadzić ją do porządku. Priorytetem są drogi, które są w opłakanym stanie, a nie super gwiazdy za kilkadziesiąt tysięcy. Ogarnijcie się... albo zaczniemy się rozwijać albo będziemy "przejadać" pieniądze.

2016-06-28,
parafianka: Organizuje się wycieczkę dla dzieci należących do scholi i będących ministrantami. Na każdej mszy prosząc o wsparcie poprzez zakup pączków i babeczek, za te pieniążki ma być dofinansowanie do takiego wyjazdu, ale okazuje się że nie wszystkie dzieci mogą pojechać, bo niestety nie ma wolnych miejsc.Dla niektórych dorosłych miejsca jednak były, chociaż dla nich nie zbierano pieniążków. Przykro bardzo,że tak traktuje się dzieci.

2016-06-28,
grubas: 500+ dostali, to trzeba na festynie na plastikowe karabiny i parszywe piwo z kija wydać... słownik ortograficzny lepiej sobie kupcie co niektórzy! :D


2016-06-27, mieszkaniec: az mnie unosi jak czytam nie które komentarze,nie ma fastynu jest zle,jest festyn tez jest zle bo nie ma gwiazdy,zrobią chodniki i wyremontuja ulice tez zle,po pieniądze nie sa przezaczone na dni jablonowa,byłaby gwiazda tez byłoby zle bo pieniadze sa marnowane na gwiazde a nie ma cholników i ulic zrobionych.ludzie do cholery,opanujcie się,mamy super burmistrza i robi co może,kasa nie spadnie mu z nieba na wszystko!

2016-06-27,
Mieszkaniec Gminy Jabłonowa Pomorskiego: Czy Gmina zainteresuje się kiedyś skoszeniem rowów?

2016-06-27,
realista: Do zdziwionych odnośnie dni Jabłonowa.Chcecie nowe drogi,place zabaw,świetnie wyremontowane szkoły i domy kultury,nowe chodniki itp,itp....Tego za darmo się nie robi i nie buduje...Gwiazda wieczoru na taki festyn kosztuje tyle ile kilkaset metrów chodnika..No i jeszcze argument ,że młodzież wyjeżdża bo nie ma Festynów itp..to jest rzeczywiście przyczyna...ha,ha

2016-06-27,
edyta1: Czy aby dobrze się bawić to musi być zespół lub jakaś gwiazda za jakąś kosmiczną kwotę ? Wcześniej były gwiazdy,a teraz my musimy za to płacić ,bo ma Jabłonowo dług.Do nas to dotrze w formie podwyżek.Jak ktoś będzie chciał to się zabawi NAWET PRZY nmniej popularnym zespole .Nie narzekać...

2016-06-27,
Mieszkaniec: Panie ali wiadomo ze wszystko kosztuje ale nie przesadzajmy. Kiedys nie byl to problem a teraz ostatnio jest. Widac pan nie potrzebuje tego ale inni by chcieli sie rozerwac.


2016-06-26, ali: Do wszystkich tych co brakuje wam rozrywki mam pytanie : ile wydalibyście na wejściówkę bo myślicie że to nic nie kosztuje to sprawcie ile chcą za koncert

2016-06-26,
Mieszkanka: Jesli chodzi o dni jablonowa to zgadzam sie z wypowiedzia pana. Kiedys naprawde Jablonowo tetnilo zyciem. Na dni Jablonowa byly zespoly z ktorymi nasi mieszkancy sie bawili. A teraz nasze miasteczko umiera i nie dziwic sie ze mlodziesz ucieka stad. Po co maja tu siedziec jak tu sie robi mogila. W innych miejscowosciach bynajmiej sa jakies rozrywki po prostu wladza wie ze ludziom nalezy sie troche rozrywki a nie ciagle praca.

2016-06-26,
Człowiek: Widzę że kolejny raz Jabłonowo nie będzie miało gwiazdy na dniach jabłonowa. Te festyny w jabłonowie stają się coraz nudne

2016-06-26,
zdziwiony rodzic: dziekuje ze administrator usuwa posty ale prezentami nie kupuje sie wynikow nauki


2016-06-24, gość: czy jest szansa na inwestycje np. nowy chodnik w piecewie?

2016-06-24,
Jola: Dziękuję za "rozkład jazdy" na Dni Jabłonowa Pozdrawiam


2016-06-22, III LO w Brodnicy: Trwa nabór do klasy sportowej. W III LO w Brodnicy rusza nabór do międzyklasowego oddziału sportowego. Uczniowie klas pierwszych będą mogli realizować dowolnie wybrany profil kształcenia, a dodatkowo - równocześnie uczestniczyć w codziennych zajęciach sportowych. Oddział sportowy dla uczniów III LO będzie nietypowo zorganizowany - tak, by nie zamykał uczniom żadnych możliwości kształcenia, a jednocześnie dawał szansę na rozwijanie uzdolnień sportowych. Oddział sportowy dla uczniów klas pierwszych będzie międzyklasowy. Uczniowie będą mogli wybierać klasę z dowolnym profilem (np. politechnicznym, dziennikarsko-prawnym, biologiczno-chemicznym czy bezpieczeństaw publicznego) a jednocześnie należąc do oddziału sportowego będą mieć codzienne zajęcia sportowe - wszechstronnie rozwijające, ukierunkowane na piłkę ręczną. Zajęcia odbywać się będą w szkole - na hali, na basenie i stadionie oraz w obiektach OSiR w Brodnicy - hala OSiR, stadion, siłownia i sauna. Treningi sportowe ujęte będą w planie przed lub po zajęciach lekcyjnych. Udział w zajęciach oddziału sportowego to szansa na dobre przygotowanie ogólnorozwojowe do uprawiania innych dyscyplin sportowych, ale także dobre przygotowanie do testów sprawnościowych przy rekrutacji do szkół i uczelni wyższych mundurowych. Zajęcia przygotują także osoby, które będą chciały kontynuować naukę na Akademii Wychowania Fizycznego lub innych uczelniach wychowania fizycznego. Podstawą postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnego do nauki w pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej o profilu piłki ręcznej jest świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Informacje szczegółowe: Jan Orzech - nauczyciel i trener III LO w Brodnicy, tel. 662 128 382

2016-06-22,
mieszkaniec: Witam i przepraszam za swoją opinie na temat Dni Jabłonowa. Gdy byłem młodym chłopcem grały super a nawet najlepsze zespoły disco polo A mianowicie Boys, Blue Box itd. A teraz nasze miasto staje się z roku na rok coraz bardziej nudne. Wystarczy zaoszczędzić na festiwalach opery leśnej czy jak to się nazywa ale trzeba przyciągać młodych ludzi do naszego miasta. Są przecież inne zespoły jak Akcent,Milano czy też innego rodzaju zespoły. Drodzy samorządowcy przemyślcie to. Pozdrawiam

2016-06-22,
JOLA: Ponawiam pytanie kiedy będą dni Jabłonowa i prosiłabym o jakiś plan. pochodzę z Jabłonowo i chciałabym przyjechać na to święto ale nie wiem jak zaplanować. Pozdrawiam i czekam na wiadomość


2016-06-21, Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pom.: W związku z usuwaniem skutków wichur jakie miały miejsce w miniony weekend nie odbyły się ćwiczenia Strażackie na jeziorze Dużym. Zmieniono więc termin na niedzielę 26-06-2016. Informujemy więc, że jezioro będzie zamknięte na czas ćwiczeń od godz. 9.00 do 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.
Prezes Marzena Jarzembska


2016-06-20, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim informuje, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 dla dzieci 5,6- letnich odbędzie się 24 czerwca 2016 r. o godzinie 9.00. Pozostałe grupy pracują według planu.

2016-06-20, Mieszkanka: Pytanie do pana burmistrza dlaczego w mieszkaniu ZGM zmieniły się stawki czynszu z 90% na 120%? To dla nas nastepna podwyżka, bo wzrosły opłaty za metr. Czy ja nie powinnam dostać zmiany umowy w ciągu 3 miesięcy?


2016-06-16, Zarząd LKS Naprzód Jabłonowo: zapraszamy na mecz 4. ligi kujawsko-pomorskiej z Rolko Konojady. Sobotni mecz derbowy odbędzie się w Jabłonowie o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy naszych sympatyków i kibiców. Prosimy o gorący i kulturalny doping.


2016-06-13, Prezes Koła PZW nr 19 w Jabłonowie Pom.: W związku z ćwiczeniami Straży Pożarnej na jeziorze Dużym w Nowej Wsi - dnia 18-06-2016 od godz. 9.00 do godz. 17.00 jezioro będzie zamknięte.

2016-06-13, Niunia: Witam będzie coś takiego jak dni jablonowa w tym roku? Bo cisza jest o tym.

2016-06-13,
UMiG: PRZERWA W DOSTAWIE WODY
14 czerwca roku w godzinach 10.00 - 12.00, z uwagi na prace konserwatorskie nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców zamieszkałych przy ulicach Osiedle Jabłonki, Główna, Kolejowa, Sikorskiego, Lipowa, Rynek, Nowy Rynek, Urzędowa, Grudziądzka, Prosta, Polna, Żwirki, Wigury, Parkowa i Dorzeczna. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim przeprasza za utrudnienia.


2016-06-12, LKS Naprzód: Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat i rodziców na spotkanie organizacyjne oraz pierwsze zajęcia piłkarskie. Pierwszy trening odbędzie się w poniedziałek o godzinie 16.00 na stadionie przy ul. Urzędowej 3. Obowiązuje strój sportowy i uśmiech na twarzy :)


2016-06-10, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz IV ligi pomiędzy LZS ROLKO KONOJADY a Chemik Bydgoszcz, który odbędzie się w sobotę 11.06.2016 o godz 17:00 na stadionie ul. SŁONECZNA 1 w Jabłonowie Pomorskim.
PS Przyjdź, kibicuj, może będziesz miał lub miała okazję zobaczyć historyczny awans do III LIGI.

2016-06-10,
Przemek Górski: W nawiązaniu do pojawiających się na FORUM Jablonowo.com wypowiedzi w sprawie bezdomnego, przebywającego na terenie naszego miasta wyjaśniam, że sprawa ta od początku jest przedmiotem zainteresowania naszych gminnych instytucji. Z bezdomnym kontakt nawiązali pracownicy M-GOPS w Jabłonowie Pom. W bezpośredniej rozmowie w/wym. odmówił przyjęcia skierowania do noclegowni w Brodnicy, jak również oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy. W toku postępowania ustalono, że bezdomny zamieszkiwał na terenie gminy Iława i jak wynika z informacji uzyskanych w tamtejszym ośrodku pomocy społecznej, nie przyjął proponowanego mu lokalu mieszkalnego oraz nie chciał skorzystać z innych form pomocy. O bezdomnym poinformowany został również Posterunek Policji w Jabłonowie, jednakże do chwili obecnej Policja nie znalazła podstaw do podjęcia działań. W dniu 07.06.2016 r. bezdomny ponownie odmówił przyjęcia skierowania do noclegowni w Brodnicy. W związku z tym, że przez cały okres pobytu w Jabłonowie w/wym. nie chce współpracować z pracownikami socjalnymi i nie chce przyjąć żadnej z form proponowanej pomocy, także pomocy materialnej. W dniu 08.06.2016 r. poprosiłem Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej by wystąpił do Sądu Rejonowego w Brodnicy z wnioskiem o poddanie bezdomnego badaniu psychiatrycznemu bez jego zgody w trybie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, by móc udzielić dalszej pomocy.


2016-06-09, Mieszkaniec: Może ten błąkający się człowiek choruje na Alzheimera.

2016-06-09, E.K.: W Polsce włóczęgostwo niestety jest nie karane,a tan Pan jest typowym włóczęgą.Na pewno ma jakąś rodzinę i to ona jest zobligowana do opieki nad nim - sęk w tym ,że nikomu się nie chce kiwnąć palcem ,by sytuację tego człowieka zmienić,tak uważam.


2016-06-08, mieszkaniec: I z tym panem się zgodzę jak najbardziej. Dziś leżał na ławce niedaleko dworca i nie stety potrafił wyciągnąć swoje genitalia i sikal pod ławkę. Jak tak można przecież tam przechodzą dzieci i muszą na to patrzeć. Może czas najwyższy zrobić coś z tym panem bo nie wiadomo do czego będzie zdolny. Nie znamy co.

2016-06-08,
Crowley: Skoro ten "potrzebujący" Pan na chęć pomocy odpowiada wulgaryzmami to może warto zainteresować jakieś władze o tym że przechadza się z wywaloną fujarką pod szkołą podstawową :)

2016-06-08, Pablo: Do mieszkanka. Równiez rozmawiałem z tym panem, o ile można nazwać to rozmowa ponieważ,powiedział tylko tyle że jest chory i że niczego od nikogo nie potrzebuje po czym odszedł. Często siedzi na ławce koło poczty gdzie śpi i przebiera się. Trudno wypowiedzieć się w takiej sytuacji czy naprawdę warto pomagać czy nie. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje. Tylko żal patrzeć na to jakie czasem ludzie prowadzą życie.


2016-06-07, mieszkanka: do Pabla. Napisał Pan o panu który błąka się po naszym miasteczku.probowalam mu dzis pomoc i nie stety zostałam bezczelnie przez tego Pana potraktowana.więc napiszę jedno nie warto tego robić. Widać ten Pan nie potrzebuje tej pomocy.


2016-06-02, Pysia: Droga Mysiu, to nie jest tak, ze sołtys sobie organizuje co i kiedy chcę. Każda wies ma swój budżet musi byc on rozplanowany na cały rok.Po pierwsze jeśli składając wniosek nie uwzględnił jakieś sumy, która ma zostać przeznaczona na te cele NIE MOŻNA JEJ "PRZENIEŚĆ" z innych celów ( jest to ustalone odgórnie). Po drugie suma, która jest przeznaczona na budżet wsi nie jest jakaś znaczna dlatego każdy grosz się liczy. Trzeba uwzględnić naprawę dróg, remont świetlicy itp. Często jest tak, ze glowy wsi decydują się na organizację jednej imprezy dla dzieciaków np. mikołajki :-) pozdrawiam serdecznie

2016-06-02, mieszkańcy: DO mysiapysia; widocznie sołtys zapomniał ze mieszkają dzieci, matki ,czy kobiety po co coś organizować żeby się spotkać z mieszkańcami a jak coś będą przy okazji chcieli??? i tak kadencja leci żadnego przekazywania informacji z gminy .głęboka cisza

2016-06-02,
Mira Laube: Pragnę powiadomić, iż Burmistrzowi udało się zdobyć pieniądze i niebawem rozpocznie się remont ul. Przemysłowej - chodniki, oświetlenie...


2016-06-01, UMiG: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, »»» treść ogłoszenia

2016-06-01, mysiapysia: Witam! W naszej gminie jest coś nie tak z niektórymi wsiami bo nic nie potrafią zorganizować albo robią to w zamkniętym gronie. Konkretnie chodzi o takie okazje jak Dzień Dziecka. Nie rozumiem czemu tylko niektóre wsie pamiętają o najmłodszych a pieniądze na to ma każda.


2016-05-29, mieszkaniec: witam, mam takie małe pytanie. czy wie ktoś o jakimś festynie w naszym mieście? w zakładce "foto" była informacja o festynie gimnazjalnym, festynie w góralach i parafialnym. ale to wszystko? zawsze pierwszy festyn odbywał się na początku maja ( mniej więcej tak jak było przyjęcie w parafii Chrystusa Króla ) a teraz cisza... zbliżają się wakacje dużymi krokami. a nigdzie nawet nie ma informacji o Dniach Jabłonowa. w tym roku będzie coś w ogóle? z tego co wiem to budżet także powinien jakiś być na tzw. rozrywkę, której chyba każdemu brakuje, żeby choć przez chwilę oderwać się od tej całej codzienności. rozumiem rozwój itp. ale 'chwila" relaksu na pewno też każdemu się przyda. pozdrawiam


2016-05-28, Pablo: Od dwóch tygodni obserwuje pewnego starszego pana który bląka się od stacji PKP w stronę miasta. Śpi na ławeczkach i przystanku autobusowym. Raz karetka go odwiedziła raz funkcjonariusze policji ale tylko symboliczna rozmowa.Dziś nadal na deszczu na ławce siedzi. Nie widać by prosił o pieniądze, zaczepial ludzi czy pił alkohol. Czy jest ktoś w naszym miasteczku kto zainteresuje się tym panem? Pewnie gdy by awanturowal się i zaczepial ludzi to od razu ktoś by podjął inicjatywę. Czy widzimy tylko to co dzieje się na własnym podwórku?

2016-05-28, mieszkanka: witam czy moze ktos wie dlaczego jest takie słabe cisnienie wody a momentami niema wcale w Kamieniu.


2016-05-27, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim informuje, że place zabaw na terenie Gminy Jabłonowo Pomorskie będą koszone od 30.05.2016r. do 03.06.2016r. Natomiast wykaszanie boisk należy do obowiązków Sołectwa.


2016-05-25, Gimnazjum: Dyrektor Gimnazjum i Przewodnicząca Rady Rodziców przy Gimnazjum w Jabłonowie Pom. informują, iż dochód z V Festynu Gimnazjalnego wyniósł 3.507,28zł. Bardzo dziękuję rodzicom, nauczycielom, uczniom, pracownikom sekretariatu, obsługi, sponsorom. Bez Waszego zaangażowania nie byłoby takiego efektu.
Wielkie dzięki - Anna Berent


2016-05-24, Michał Warachowski: Serdecznie dziękuję Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim oraz Pani Dyrektor Justynie Prajs za możliwość pokazania mojej nieco kontrowersyjnej sztuki , na możliwość konfrontacji z odbiorcą , pomoc w przygotowaniu wystawy i wspaniały tort. Także wielkie podziękowania dla wszystkich przybyłych , bez was nie miało by to żadnego sensu jednocześnie wszystkich zainteresowanych moją twórczością zapraszam do śledzenia moich stron oraz kontaktu bezpośrednio ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Wystawę można obejrzeć do końca tygodnia w Coolturaku :)
www.facebook.com/yaotzindesign
www.instagram.com/yaotzin_666


2016-05-23, Przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół im. Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim: Serdecznie dziękuję za okazałą pomoc oraz wsparcie rzeczowe w organizacji festynu pn. "Gościnnie i rodzinnie z Zespołem Szkół", niżej wymienionym osobom i instytucjom: pan Ryszard Bober - Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko Pomorskiego; pan Piotr Boiński - Starosta Brodnicki; pan Marek Buchalski - Sekretarz M.i G.w Jabłonowie Pomorskim; państwo Krystyna i Sławomir Foj - Piekarnia "Trzy Kłosy"; pan Przemysław Górski - Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie; pani Lucyna Grodzka - "Galeria Urody"; państwo Renata i Marek Hildebrandt - "ROLMIL" Mileszewy; pan Kazimierz Jacewicz; pan Marian Jacewicz; pan Krzysztof Kamiński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Jabłonowie Pomorskim; pan Bartłomiej Kijewski - "ROLMIL" Mileszewy; pani Jolanta Morawska-Krause - Apteka "Lena"; pan Marcin Krajewski; pan Jędrzej Kucharski - Zastępca Burmistrza M.i G. w Jabłonowie Pomorskim; pani Violetta Kowalska; pani Bernadeta Mikulicz - Firma "ROL-MIX"; pan Zbigniew Mikulicz - Firma "ROL-MIX"; pan Janusz Molenda; pan Bartosz Nijakowski; pani Wiesława Pawlikowska; pani Justyna Prajs - Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pom.; pani Anna Pacak; pan Maciej Remiszewski; RADNI RADY MIASTA I GMINY JABŁONOWO POMORSKIE; pani Benedykta Sadowska-Rogowska; pani Beata Suchocka Zakład Fryzjerski; pani Justyna Sobczak - Sklep "Twój Styl"; pan Bartosz Szczech - "AGROCOMEX" Jabłonowo Pomorskie; państwo Grażyna i Zdzisław Szczech - "AGROCOMEX" Jabłonowo Pomorskie; państwo Żaneta i Piotr Śliwowscy - Firma "Śliwowscy"; ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY w Bliźnie; pani Helena Zabroń - Firma "EURO-PASZ"; pani Iwona Zapalska; pan Grzegorz Zbożny - Apteka "Pod Kłosami"; Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi Zespołu Szkół, zaangażowani rodzice.
Wyrażając głęboką wdzięczność za Państwa zaangażowanie wierzę, że będziecie nas Państwo dalej wspierali w przyszłych przedsięwzięciach.
Z poważaniem Zdzisław Zapalski


2016-05-22, mieszkaniec: Zgadzam się z kilkoma wypowiedziami na forum. Miastu rzeczywiście potrzebne są zakłady pracy, aby coś WRESZCIE ruszyło. Okoliczne miasta się rozwijają i pięknieją - z Brodnicą na czele. W Jabłonowie zastój. Nowe chodniki na kilku uliczkach i łatanie dziur na asfaltowych drogach to za mało. Dużo osób stąd uciekło i trudno się dziwić. Jak tu żyć? Brak pracy, brak możliwości i wszechobecna szarość. Jak miasto nie ma pieniędzy na rozwój to niech ściągnie inwestorów.

2016-05-22, TOMEK: Lata 90-te to była wielka szansa na rozwój Jabłonowa i całej gminy.Na nasze nieszczęście ,burmistrzem naszego miasta była osoba,która chciała zrobić z Jabłonowa sielskie miasteczko bez przemysłu czyli ekologiczną utopię i to się udało.Każdy z nas wie,że firma Bella chciała zbudować u nas swoją fabrykę co było by kołem zamachowym rozwoju.Jak wiemy,fabryka powstała w Brodnicy.Nie wszyscy wiemy również dlaczego tak wiele płacimy za wodę i ścieki.Otóż jako gmina to my zapłaciliśmy za oczyszczalnię z przestarzałą technologią i musieliśmy zakupić jeszcze raz to samo.Nikomu za to włos z głowy nie spadł niestety.

2016-05-22, anonim2: Popieram post anonima w sprawie hazardu i apeluję do decydentów o sprawdzenie legalności i w konsekwencji likwidacje tych punktów, ponieważ znam osoby uzależnione i różne tragedie z tym związane. NIE GRAJCIE BO ZAWSZE PRZEGRACIE! Krótkie uzasadnienie. Maszyny są "matematycznie" ustawione na zysk, na przykład przy dużej ilości prób 80% wygrywa maszyna a 20% klient, podobnie jest z kursami przy zakładach, najwięcej wygrywa bukmacher. To znaczy, że im będziesz więcej grał tym bardziej zbliżysz się do teoretycznego (matematycznego) wyniku czyli porażki. Najłatwiej zrozumieć to na podstawie rzutu monetą. Akurat w tym wypadku prawdopodobieństwo wygrania jest 50%. Może się zdarzyć, że na przykład na 10 rzutów będziesz miał 7 orzełków (wygranych) i 3 reszki (przegrane), ale gwarantuję Ci, że im więcej wykonasz rzutów moneta tym bardziej zbliżysz się do wyniku matematycznego 50% na 50%. Pecha mają Ci którzy na początku kilka razy wygrają czyli połkną haczyk,z reguły nie przestają grać i oddają to co wygrali z potężną nawiązką. Szczęściarze to Ci co nie wygrali i dzięki temu mniej przegrali.


2016-05-19, Andzia: A moim zdaniem w naszym mieście przydałaby się poradnia ginekologiczna a nie biedne kobiety w ciąży muszą jeździć do Brodnicy lub innych miast bo w Jablonowie jak zwykle nic nie ma!

2016-05-19, mieszkaniec: Po co komu basen czy kto kol-wiek wie ile kosztuje utrzymanie takiej rozrywki nie lepiej promować miasto by jakieś zakłady powstał aby mieć pracę na miejscu a nie dojazdy i dojazdy szok plus może wtedy też znalazła by się praca dla osób niepełnosprawnych i nie tylko. Miasta nie stać na baseny,kina czy tym podobne rzeczy.


2016-05-18, Katarzyna: Pepco, rzeczywiście by się przydało. Inwestorzy są bardzo ważni i w tej kwestii ani stara, ani nowa władza nie robi nic, ale "Sondzie" chodziło chyba raczej o podsunięcie pomysłu na własny biznes.

2016-05-18, również mieszkaniec Konojad: Widzę, że post mieszkańca Konojad nie dotarł do właściwych oczu, bałagan na przestanku jak był tak jest. Problemem jest nie tylko zostawianie worków ale również niesprzątanie przystanku przez UMiG (co obecnie jest obowiązkiem gminy). Z przystanku korzystają dzieci dojeżdżające do szkoły i niedługo będą brodzić po kostki w śmieciach. Proszę o posprzątanie i regularne sprzątanie przystanku, bo problem jest stale(a nie raz do roku). Przydałaby się również wizyta policji, gdyż śmieci zostawiają osoby spożywające alkohol po południu.

2016-05-18,
anonim: Kioski hazardu powinny zniknąć z naszego miasta .Pogrążają jeszcze bardziej ludzi bezrobotnych i biednych,a punktów tych jest coraz więcej .To bardzo niebezpieczne i ,,chore,,ludzie uzależniają się od gier myśląc ,że to sposób na zarobek.Powinien być ogólny zakaz na tego typu gry

2016-05-18, mieszkaniec: Do Pana Zenona Śmigowskiego. Zainteresowanemu chodziło o wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, wydzierżawienia. Nie jest on dostępny w internecie na żadnej stronie,tylko jest wywieszony w siedzibie Urzędu na 21 dni.Moje pytanie dlaczego tak to się odbywa?,dlaczego nie można opublikować wykazu nieruchomości na własnej stronie?


2016-05-17, duptis: Chciałbym zauważyć, że program 500+, który od niedawna działa również w naszym mieście jest kompletnym niewypałem. Byłem dziś świadkiem jak młode małżeństwo odbiera upragnione pieniądze, a zaraz po tym udaje się do słynnego kiosku hazardu. Chyba nie chodziło o to w tym wszystkim, by wspierać tego rodzaju ludzi...


2016-05-16, zosia: zgadzam się z tym w Jabłonowie przydał by się jakiś nowy gabinet stomatologiczny :)

2016-05-16,
anonim: Brawo Kasia.Jestem tego samego zdania.Praca jest tu potrzebna ,miasto umiera,po co rozrywki .Trzeba ratowac miasto i osoby ,które jeszcze tu zostały.Kawiarnia powstała,ciekawe jak prosperuje ,bo chyba stare babcie wolą w domu wypic kawę ,pozdrawiam

2016-05-16,
anonim: Porządny sklep obuwniczy, sklep w stylu pepco


2016-05-15, Seba: Pralnia chemiczna.

2016-05-15, kasia: przede wszystkim sprowadzic inwestorów do jablonowa ,ktorzy by zainwestowali w rozwoj naszego miasta-miejsca pracy,zaklady jakies.Dlaczego Brodnica myśli o rozwijaniu sie -powstawaniu miejsc pracy a Jablonowo nie... wy mówicie o basenie a kto to niby mialby utrzymać?gmina jest na to za biedna...z rozwojem miasta wszystko moze byc ale trzeba sprowadzic inwestorów a tego raczej nie bedzie w dalekiej przyszlosci!


2016-05-14, Natasza: Wszystkie tego typu inwestycje to spory wydatek połączony z niepewnością zarobku.Powstała kawiarnia,więc miejsce do spokojnych spotkań jak najbardziej jest. Też uważam,że w Jablonowie brakuje rozrywki.Szczególnie dla osób pracujących poza Jabłonowem. Kino objazdowe albo pod gołym niebem,gdzie seanse odbywałyby się cyklicznie to dobry pomysł.Inne formy rozrywki również.Nie trzeba od razu inwestycji można wykorzystać to co mamy choćby Centrum Kultury.Szkoda że np. teraz gdy coś się odbywa ma to miejsce w porach, z których większość mieszkańców nie skorzysta,zresztą co widać po "listach obecności" na danych wydarzeniach.Rozrywki weekendowe szczególnie dla rodzin z dziećmi małymi i większymi to dobry pomysł

2016-05-14, natalia: Moim zdaniem w Jabłonowie brakuje drogerii typy rossmann lub natura.

2016-05-14, ola: w naszym miasteczku przydałby się basen,również gabinet stomatologiczny czynny codziennie,przyjmujący pacjentów bez problemów i narzucania im swoich warunków


2016-05-12, mieszkanka: DO SONDY moim zdaniem brakuje miejsca w którym można się zrelaksować typu: kino, teatr lub nawet basen jest dużo wolnego miejsca na takie budowle na ulicy Słonecznej dlaczego nic się z nim nie robi? jest przeznaczone tylko dla cyrku który odwiedza nas raz na pół roku.

2016-05-12, E.K.: Do sonda :Uważam,że w naszym miasteczku brakuje od lat miejsca-lokalu w którym można by się spotkać na kawie lub herbacie ,by porozmawiać na neutralnym gruncie(a takie sytuacje się zdarzają).Nie każdemu odpowiadają puby,czy jad lodajnie typu kebab.,czy pizzeria.Wiem to jest modne obecnie,zwłaszcza młodym to odpowiada.Brakuje również sklepu dla ludzi o wymiarze XL i większym oraz sklepu z rzeczami czarnymi na wypadek żałoby.Pozdrawiam :-)

2016-05-12, mieszkaniec Konojad: dlaczego ktoś zostawia śmieci koło przystanka autobusowego ,tam gdzie zbierają się dzieci do autobusu szkolnego...? chyba każdy płaci za śmieci i każdy ma kosze u siebie na posesji to jeszcze ktoś ma tupet dawać smiecie we workach foliowych a juz nie mowiąc o dzikich koszykach znajdujących się tam.TAM NIE JEST ŚMIETNIK TO MIEJSCE PUBLICZNE!!!

2016-05-12, Steskniony dzordz: Dobrze by bylo gdyby pojawil sie jakis fitnes club. Jak narazie to tu nie ma nic. Ani miejsc pracy ani mozliwosci milo spedzania czasu lecz z drugiej strony kocham moje miasto bo wiem ze tu imigranci nie przyjade hah:)


2016-05-11, Katarzyna: do sonda: Moim zdaniem brakuje miejsc, gdzie można by się udać w niedzielę z dzieckiem, żeby się pobawiło. Obecnie, wspólnie z innymi rodzicami, żeby wyprawić urodziny dziecku, wyjeżdżamy np. do Brodnicy.


2016-05-10, sonda: Drodzy Mieszkańcy! Czego Wam brakuje w Jabłonowie? Często, żeby skorzystać z jakichś usług, rozrywek, czy dokonać zakupu konkretnej rzeczy, wybieramy się do większych miast. Brak lokalizacji jakiego punktu usługowego / handlowego jest najbardziej dla Państwa uciążliwy?


2016-05-03, Zbigniew Mikulicz: Do JK . Informacje o podejmowanych uchwałach ogłaszane są na stronie www.bip.jablonowopomorskie.pl w zakładce ,, uchwały " jest to Biuletyn Informacji Publicznej Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Oprócz strony BIP zainteresowani mają również stronę www.jablonowopomorskie.pl na której umieszczane są wszelkie informacje .Na tej stronie można zadać pytanie Burmistrzowi i jak można zauważyć wielu zainteresowanych z tej propozycji skorzystało.Poza tym w każdą środę w pok nr 16 dyżuruje od 7.30 do 11.00 Przewodniczący Rady Miejskiej lub ktoś z radnych. Mamy również możliwość wypowiedzenia się na stronie jablonowo.com , także myślę że przepływ informacji jest wystarczający. Martwi mnie jedynie język twojego wpisu, bardzo ironiczny i lekceważący i szkoda,że jest to wpis anonimowy. Pozdrawiam.

2016-05-03, kicia: do JK. kolego ? co za problem , pracujesz ja my wszyscy . wszelkie informacje będą na stronie http://www.eurzad.net/?code=jablonowopom


>>> poprzednia strona FORUM


Arek Pleszko
Arecki

Małgorzata Maciejewska
Gosia Krewniak

Łukasz Palicki
Jagged

Jan Grabowski
Jangra

Jaro Krajewski
Jaro

Jan Mirosław Nowakowski
J-M N.

Kamil Kalita
Kamil

Piotr Kulisz
kPiotr

Marek Prajs
Marqu

Michał Adamski
Michał Adamski

Ryszard Maciejewski
Moderator

Nikola Maćkowiak
Nikucha

Paweł Jagusz
Pablo

Paweł Orzech
Paweł

Mariusz Grabowski
Pipta

Przemek Górski
Przemek

Paweł Kuciński
Qciap

Krystian Kociela
Tanek


Zioł

statystyka

Zadaj pytanie on-line