FORUM JABLONOWO.COM
Wyślij swój post za pomocą poczty lub przez formularz  , ewentualnie gadu-gadu2018-06-16, ROLNIK: DO URZĘDU MIASTA I GMINY Mam pytanie kto formułuje takie nazwy jak:" nadmierne rozmięknięcia gleby". Nie prościej "podtopienia",bo takiej nazwy potocznie ożywano w środkach masowego przekazu. Kolejny przykład: "zjawiska atmosferyczne jakim są utrzymujące się długotrwale wysokie temperatury."nie prościej "susza" Raczej za takie nazwy odszkodowań i pomocy nie ma

2018-06-16, Mieszkaniec: Do pani .Chodziło mi o pracujących poza rolnictwem.


2018-06-15, pabi: Drogi "Mieszkańcu", czy dobrze zrozumiałam? Z Twojego posta wynika, że rolnik nie jest osobą pracującą?

2018-06-15, Mieszkaniec: Czemu w Jabłonowie nic nie robią w kierunku sportu ? Ani jednego obiektu sportowego od dawna nie postawiono gdzie ludzie mają spędzać czas po pracy ? Pod sklepem ?

2018-06-15, katolik: Czy ktoś mi wyjaśni co ma oznaczać ten pomnik? I dlaczego własnie w takim miejscu, a nie innym? Czy ktoś konsultował to z mieszkańcami?
od Moderatora:
28 listopada było zaproszenie na spotkanie, które odbyło się 5 grudnia


2018-06-14, Urząd Miasta i Gminy: Dzień dobry, w odniesieniu do:
1. Terenów zalanych.
Składane przez rolników wnioski w zakresie niemożliwości zebrania niektórych plonów i wykonania zabiegów agrotechnicznych oraz zasiewów ozimin w związku z dużą ilością opadów atmosferycznych w II poł. 2017 roku służyły do celów informacyjnych. Na prośbę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego wszystkie zebrane wnioski zostały przekazane w wyznaczonym terminie do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Na zebrane wnioski nie wpłynęła żadna odpowiedź. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, katalog niekorzystnych zjawisk atmosferycznych nie zawiera zjawiska określanego potocznie jako nadmierne rozmięknięcia gleby spowodowane dużą ilością opadów atmosferycznych.
2. Powołania komisji ds. wymarznięć.
Gminne komisje ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powoływane są przez właściwego Wojewodę. W przypadku Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie ze stosownym wnioskiem do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego występuje Burmistrz po stwierdzeniu wystąpienia danego niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, popartego informacjami w formie pisemnej (wniosek, informacja) od osób, które stwierdziły wystąpienie szkody w uprawach. W naszej gminie celem sprawnego przeprowadzenia procesu szacowania strat, podaje się do publicznej wiadomości informację o możliwości składania stosownych wniosków wraz z określeniem daty ich składania.
W przypadku strat spowodowanych ujemnymi temperaturami atmosferycznymi do tut. Urzędu nie wpłynęły żadne zgłoszenia tego rodzaju szkód.
Burmistrz Miasta i Gminy oraz Samorząd Rolniczy w chwili obecnej na bieżąco monitoruje występujące niebezpieczne zjawiska atmosferyczne jakim są utrzymujące się długotrwale wysokie temperatury.
Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie

2018-06-14, Mieszkaniec: Drogi rolniku weź rusz tyłek ,jeśli uważasz , że coś Ci się należy złóż wniosek.Ludziom pracującym nikt za darmo nic nie daje więc dlaczego rolnik ma zawsze dostać.

2018-06-14, doA.M: Myślę, że zainteresowanie siłownią na pewno byłoby tylko chwilowe. Jabłonowo to za małe miasto na siłownie.


2018-06-11, ROLNIK: Szanowny Demo od wykazywania chęci i inicjatywy nie jestem ja. Chciałem tylko przedstawić problem. Zawsze myślałem ze urząd jest dla ludzi, a nie ludzie dla urzędu. Brać się do roboty. ROLNICY PRACUJĄ, A URZĘDNICY NAS REPREZENTUJĄ. POZDRAWIAM

2018-06-11, Ja: Do mieszkanki Piecewa: Słyszałem że problemy z wodą spowodowane są podlewaniem trawników przez mieszkańców naszej gminy. ZWiK w Jabłonowie Pom., podobno zmuszony został do zakupienia dwóch dodatkowych pomp w celu poprawy przepływu wody...

2018-06-11, demo: Do Rolnika: A może szanowny pan Rolnik osobiście by się stawił w UMIG i tam przedstawił swoje problemy.Trochę chęci i własnej inicjatywy..


2018-06-10, ROLNIK: Mam pytanie. Czy ktoś z UMiG Jabłonowie pomyślał o KOMISJI SZACOWANIA SZKÓD OD SUSZY? Bo taka jest. Dlaczego wiosną nie została powołana komisja od wymarznięć? Przecież oraliśmy rzepaki, a te co pozostały to były złej jakości. W innych gminach były powołane takie komisje. A co z tymi terenami co były zalane, nie posiane jesienią 2017 roku. Wnioski składane były i co dalej? Nikt z urzędników nas nie informuje.


2018-06-09, A.M.: Czy w Jabłonowie byłoby zainteresowanie siłownią?

2018-06-09, chrześcijanin: Co oznacza ten nowy pomnik?

2018-06-09, stanisław: Skoro nie będą robione nowe chodniki na osiedlach. To w takim razie niech ktoś z gminy ( np te osoby które mają jakieś zobowiązania wobec gminy z którymi zalegają lub Ci co mają do odrobienia prace społeczne) zajmą się gracowaniem tych chodników. :)


2018-06-07, Tomasz13: A dokladnie na ktora droge ta dotacja od Marszalka Sejmiku? Nie za trudne pytanie? Jak poprzednie!

2018-06-07, miś: Wie ktoś może jak korzysta się z astrobazy przy ZS?? Każdy mieszkaniec może popatrzyć w niebo?? Jeśli tak to kiedy??

2018-06-07, Mieszkanka Piecewa: Brak wody w okresie letnim! Od dłuższego czasu w godzinach 16-22 W kranie albo brak wody albo powietrze. Czy tylko ja mam taki problem? W czym tkwi problem. Do kogo mam to zgłosić! Proszę o pomoc.

2018-06-07, mysiapysia: Po co nowe chodniki na osiedlu, jak i tak ludzie nie korzystają tylko chodzą ulicą i trzeba na nich uważać żeby nie weszli po koła

2018-06-07,
Moderator: Otrzymałem kilka postów, że woda w Jabłonowie czymś zalatuje. Jak się dowiedziałem - przez ostatni tydzień woda była chlorowana, a próbki końcowe zaakceptowane zostały przez sanepid, czyli sytuacja jest opanowana. Dzięki za sygnały i pozdrawiam.


2018-06-06, Wedkarz: Zwracam sie z pytaniem do kola Wedkarskiego w Jablonowie czy beda sie odbywac jakies zawody.

2018-06-06, Mieszkanka: Woda w Nowej Wsi znowu śmierdzi! To już drugi raz w tym roku, a informacji żadnej nie ma czy to o możliwej awarii czy o czym kolwiek. Czy można pić tą wodę, czy przygotować się na rewolucje żołądkowe i kupować z butelek? Ktoś coś wie?


2018-06-05, Moderator: Dyskusja to taki rodzaj rozmowy, do której uczestnicy są przygotowani. Dlatego dorzucam jeszcze jedną galerię z 2016r. i proponuję zakończyć ten wątek. Pozdrawiam serdecznie.


2018-06-04, Dumna Greczynka: Pytanie do Moderatora: czy zamieszczone zdjęcia greczynek są z roku 2016? Bo ja nie jestem tego pewna, mogłam faktycznie coś przeoczyć

2018-06-04,
Z. Sowiński: Do osoby "RR". Aby przedyskutować "problem", jeszcze raz proponuję spotkanie (np. przy kawce lub grillu) np. w obecności Moderatora (jeśli się zgodzi) lub innej osoby w roli "mediatora". Po dyskusji możemy też umieścić na "FORUM" oświadczenie. Z dyskusji (która przybiera formułę akademicką) na "FORUM" wycofuję się ponieważ innych czytelników nasza wymiana poglądów może zwyczajnie nudzić. Pozdrawiam.


2018-06-03, RR: do Dumnej Greczynki. Zdjęcia z 2016 roku umieszczone przez Moderatora przeczą Pani postowi. Widocznie dziecko nieobecne było, albo mama nieuważna.


2018-06-02, RR: do p. Zbigniewa: Czyli "nie powrócono" do tradycji, bo była ona kontynuowana co cztery lata...

2018-06-02, Dumna Greczynka: DO RR. Moje dziecko chodzi do tej szkoły 7 lat i od co najmniej tych 7 lat greczynek w jabłonowskiej podstawówce nie było. Jeśli chce się komuś zwracać uwagę to należy dokładnie poznać fakty, by to miało sens, a jeśli się chce kogoś uderzyć to kij się zawsze znajdzie. Myślę, że zarówno Pani dyrektor jak i Pani przewodnicząca są otwarte na każdą sugestię jak i słowa krytyki po warunkiem, że jest to robione na odpowiednim poziomie i jest jakoś uzasadnione. Tradycja Greczynek powróciła do szkoły i mam nadzieję pozostanie długie lata, a poprzednikom, którzy zaniechali tej tradycji nikt niczego nie zarzuca i nikt do Nich nie ma żadnych pretensji, chyba że Oni sami poprzez krytykę obecnych włodarzy próbują wyleczyć swoje kompleksy, nieudolność, czy sama nie wiem co jeszcze. Pozdrawiam Serdecznie. Dumna Greczynka

2018-06-02, 1975: w latach 80 tych odbywały sie igrzyska szkolne w wielu dyscyplinach w jednej z nich odnosiłem sukcesy i greczynki były co roku było rozpoczęcie igrzysk zapalono znicz przed szkołą było zakończenie igrzysk czuło się atmosferę

2018-06-02, Kirk: Jabłonowo to się zajmuje samymi bzdurami zamiast konkretnym rozwojem jak każde inne miasto wokół. I co da nam ten pomnik.? Będzie tylko stał i żadnych efektów z tego nie będzie. To jest żal!


2018-05-31, RR: do p. Zbigniewa: Czyli "nie powrócono" do tradycji, bo była ona kontynuowana co cztery lata...


2018-05-30, Tomasz13: W zeszlym roku, firma remontujaca tzw."Cooltorak" przez szesc miesiecy zasiedlała dawny Osrodek Edukacji Ekologicznej w Konojadach.(z obiektu usunieto wtedy Klub Emeryta) Panie Burmistrzu prosze napisac ile wynosił czynsz za ten najem?


2018-05-29, Moderator: Zapomniałeś podpisać :)

2018-05-29, Tomasz13: O współpracy ze Starostą to moje! Czemu podpisano Mysiapysia?

2018-05-29, Kierowca: Jeżeli nie potrafią wyremontować ul.Polnej niech postawią znaki , uwaga dziury i znak ograniczający prędkość do 10. A najlepiej znak zakaz ruchu w obu kierunkach .Bo jadąc i omijając jedną dziurę wpada się w drugą .Dlaczego burmistrz nie wypowie sie na temat tej drogi, czy jest w planach jakikolwiek remont


2018-05-27, RR: "Greczynki jako powrót" do dawnej tradycji... Przypominam p. "Dyrektor" i Pani przewodniczącej Rady Rodziców, że ceremoniał odbywał się ZAWSZE w latach olimpijskich. Nie ma zatem do czego wracać, wystarczy kontynuować. Pozdrawiam jako dawny członek dawnej Rady Rodziców.

2018-05-27, mieszkanka: Mam pytanko czy w końcu zostanie zrobiona polna w piecewie koszmarne dziury pszejechac nie mozna ostatnio kobietka najechała rowerem na dziurę i leżała jak długa dobże że się nie połamała albo dziury albo też śmietnisko sobie użądzili koło piekarni jak tak można

2018-05-27, marzena ,lizak: witam znowu u nas mamiografia nie rozumnie dlaczego moga sie badac bezplatnie kobiety po 50 roku zycia przeciez mlodsze równiez choruja ja mam 31 lat i jestem po zabiegu usuniecia piersi guz 5 cm

2018-05-27, mysiapysia: "Byla to jedna z kluczowych obietnic przedwyborczych burmistrza" To cytat. Idzie o polatanie dziur w asfalcie na ul. Glownej i Kolejowej. Cztery lata na to to za malo? Tak wyglada "wzorowa" wspolpraca ze starosta?

2018-05-27, Mieszkaniec: Zastanawia mnie czy sama Błogosławiona Maria Karłowska chciałaby niszczenia skwerku, wycinki pięknych drzew w tym miejscu... Czy w sprawie postawienia pomnika akurat w tym miejscu były konsultacje społeczne ?


2018-05-24, kierowca: Pytanie się o kiedy skoszą trawę przy drogach i rowach?pewnie jesienią tak jak kiedyś suche liście kosili przy trasie Brodnica :)...normalnie wszystko u nas może być bo mamy "taki klimat":)

2018-05-24, mieszkaniec: Witam .Odnośnie tematu drogi wojewódzkiej Grudziądz -Brodnica.Wielu mieszkańców gminy Jabłonowo dojeżdża do pracy w Brodnicy i zmaga się ze fatalnym stanem tej drogi.Koleiny i fałszywe pobocza wysokie ranty asfaltu ,załatwiły nie jednego kierowce.Nie doczekamy się konkretnej przebudowy tego odcinka bo niedługo trzeba będzie remontować odcinek z Jabłonowa do Grudziądza który jest stosunkowo świeży a już sie sypie.Pozdrawiam wszystkich cierpliwych kierowców odcinka Jabłonowo-Brodnica.

2018-05-24, marzena lizak: kto wymyslił z tym pomnikiem karłowskiej w tym parku mozna bylo posiedziec porozmawiac nie ma zadnego porzadnego parku ten pomnik powinien byc na zamku u siustr a nie w centrum miasta porazka


2018-05-23, Moderator: Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Błogosławionej Marii Karłowskiej odbędzie się 1 czerwca o godz. 14-tej, poprzedzona o 12:30 mszą św. w kościele Chrystusa Króla, a zakończona koncertem "Bo to Polska właśnie". Informacja o budowie pomnika "wisi" na foto od 10 stycznia.

2018-05-23, mieszkaniec: 31 maja będzie chuczne odsłonięcie pomnika . Jest jakaś aura tajemniczości zwiazana z pomnikiem .Nikt nie wie kto jest pomysłodawcą i wykonawcą przedsięwzięcia powstania pomnika . kto jest w komitecie społecznym wszak to inicjatywa oddolna choć na foto z dnia 6 rudnia 2017 r. społeczników jak na lekarstwo ile pieniędzy zebrano(żadnego nr. konta żadnej akcji zbiórkowej) z składek społecznych i jaki jest koszt tej inicjatywy,ile kosztowało to Gminę.

2018-05-23, kierowca: Sprawa z koszeniem rowów wygląda następującą: po telefonie do Zarządu Dróg w Brodnicy i spytaniu kiedy trasa Grudziądz - Brodnica zostanie wykoszona. Pani kazała zadzwonić do Zarządu Dróg Wojewódzkich, dlatego że jest to droga wojewódzka. Po telefonie do Województwa Pani powiedziała, że mam napisać pismo do nich z prośbą o interwencję w sprawie wykoszenia rowów jako pilne. Pytam jaki czas jest rozpatrywana taka prośba nie była w stanie udzielić odpowiedzi. Wiec zabieram się do pisania pisma może do jesieni zdążą wykosić trawę. Tylko gdzie są tu władze lokalne osoby które sprawują jakąś pieczę nad tym tematem. Pewnie poruszają się komunikacją szynową lub lotnicza i ich to nie dotyczy. Pozdrawiam wszystkich kierowców poruszających się na trasie Grudziądz - Brodnica, wytrwałości.

2018-05-23, Mieszkaniec: Kiedy ktoś ma zamiar zająć się wykoszeniem traw przy poboczach dróg oraz przy przejazdach kolejowych. Trawy są już tak wysokie że stwarzają zagrożenie.


2018-05-22, Kierowca: Kiedy będą obkaszane rowy ? Ponieważ w niektórych miejsach jest ograniczona widoczność przez wysoką trawę. Tylko patrzeć kiedy wydarzy się jakaś tragedia

2018-05-22, Gustlik: Kto pozwolił na wycinkę drzew w parku na ul. Mostowej w okresie ochronnym?


2018-05-19, Marcin Olszewski: Oświadczenie
W związku z otrzymywaniem oczerniającej mnie, anonimowej korespondencji kierowanej do mojej osoby i moich znajomych informuję, iż nie posiadam żadnych kont na portalach internetowych. Od 2010 roku posiadam tylko konto na facebooku. Wszelkie tworzone konta nie są moja własnością. Osoby, które zauważą takie konto, bądź dostaną anonimowy list, proszę o kontakt.
Uporczywe nękanie, czyli tzw. stalking jest przestępstwem penalizowanym przez ustawodawcę w art. 190a § 1 Kodeksu karnego. Zgodnie z powołanym wyżej przepisem: „kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.
Przestępstwo zniesławienia zostało określone w art. 212 Kodeksu karnego (w skrócie K.k.). Polega ono na tym, że sprawca przypisuje innemu podmiotowi negatywnie oceniane właściwości lub postępowanie, co może doprowadzić do poniżenia ofiary w opinii publicznej bądź narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.
Jako Radny Rady Miejskiej, Przewodniczący Samorządu Mieszkańców i zwykły obywatel wyrażam zdecydowany sprzeciw przeciwko anonimowemu nękaniu i hejtowaniu jakichkolwiek osób.
Marcin Olszewski


2018-05-16, Mieszkaniec Lembarga: Witam na jakim etapie jest sprawa reaktywacji chlewni w Mileszewach? strasznie mało informacji jest na ten temat a mnie to interesuje gdyż mieszkam niedaleko.


2018-05-09, Mieszkaniec: Kiedy będzie chodnik do Kamienia? ;-)

2018-05-09, Asia: Mam pytanie. Jakie są kryteria , wymogi. aby dostać mieszkanie socjalne ( lub dofinansowanie do wynajęcia mieszkania ) .Czy przemoc psychiczna w rodzine i samotne wychowywanie dziecka mogą być jakąs podstawą ?


2018-05-08, Ania: Kiedy będzie remontowana ulica Główna?

2018-05-08, mariusz: gratulacje dla pana Przemka super przygotowany długi weekend

2018-05-08, Koło PZW: Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pomorskim zaprasza młodych wędkarzy wraz z rodzicami na zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka oraz Panie na zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego,które odbędą się na jeziorze Gorzechówko. 02.06.2018r.o godzinie 9:00 (od strony Buku Góralskiego). W zawodach udział mogą brać dzieci od 5 lat do 14 lat. Nie obowiązuje karta wędkarska. Obowiązkowo należy zabrać sprzęt wędkarski oraz siatkę do ryb. Odjazd autobusu o godzinie 8:00 spod Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pom. lub transportem własnym. Zanęty oraz przynęty (białe robaki) sponsoruje J.Łukaszewicz. Zapisy na zawody do 21.05.2018r. W Salonie Prasowym, ul.Główna u Prezesa Koła kol. Marzeny Jarzembskiej. Po zawodach tradycyjnie odbędzie się ognisko. Na czas trwania zawodów jezioro będzie zamknięte. Przy zapisach konieczne jest posiadanie legitymacji szkolnej. Kapitan Sportowy Janusz Moczadło.

2018-05-08, Zenek: Pytanie do Burmistrza kiedy beda chodniki na Wojska Polskiego robione i naprawiana droga do Piecewa?


2018-05-03, Tomasz13: "Zaciągnięcie pożyczki". Ten punkt obrad Rady Miasta i Gminy Jablonowo wszedł już na stałe do grafiku!


2018-05-03, Jasiu: Apel do Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie:Sprawmy aby ulice i drogi w Jabłonowie były bez dziur. Plac po starym Rynku to jak teleportacja 30 lat wstecz. Nowy Rynkek bez parkingu to jakaś żenada.

2018-05-02, Tomasz13: Ponawiam pytanie do wladz gminy. Kto jest wykonawca tablic z numerami posesji i w jaki sposob ów wykonawca zostal wyloniony.


2018-04-30, obywatel: Mam uwagę co do organizacji zajęć dla dzieci w szkołach. Wiadomo, że nauczyciele też chcą mieć wolne ale 9 dni to chyba przesada. W sąsiednich gminach dzieci idą chociaż w poniedziałek do szkoły a u nas wolne. Nie wiem czy to nauczy nasze dzieci czegoś pozytywnego. Trochę ogarnia nas przesada z tymi majówkami. Kiedy będzie odpracowywany 30 kwietnia ?


2018-04-26, Moderator: Usuwam wątek "uwięzionego psa" z uwagi na nadesłany protest. Przy okazji przypominam, że użycie formularza uniemożliwia korespondecję. Pozdrawiam.


2018-04-24, Koło PZW: Komunikat! Zarząd Koła nr 19 PZW w Jabłonowie Pom.dziękuje następującym wędkarzom za udział w sprzątaniu jezior będących pod opieką koła. Tadeusz Klimek, Marian Klimek, Grzegorz Berendt, Mirosław Brzozowski, Rafał Szczech, Ciechomski Henryk. Podziękowania dla Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pom.Krzysztofa Kamińskiego, Radnego Michała Kropiewnickiego oraz pracownika Urzędu Miasta Jabłonowa Pom. Grzegorza Krause za zorganizowanie transportu w celu wywiezienia zebranych śmieci. Kapitan sportowy Janusz Moczadło

2018-04-24, marzena ,lizak: co do wandalizmu przeciez po tunelem kolejowym sa kamery i n apewno widac kto malowal te bazgrały to samo na dworcu kolejowym niedawno odswiezony a na scianach te same bazgrofy co pod tunelem


2018-04-19, Koło PZW: Uwaga Wędkarze! Koło nr 19 PZW w Jabłonowie Pomorskim w dniu 21.04.2018r. organizuje "Sprzątanie jezior będących pod opieką koła". Jezioro Duże - zbiórka godzina 9:00, główna plaża. Jezioro Gorzechówko - zbiórka godzina 9:00 od strony Buku Góralskiego. Zapraszamy! Prezes Koła

2018-04-19, Żwirek: [post usunięty]

2018-04-19, maja: Mam pytanie czy ktoś wie czy dom seniora przy kominku już działa czy so jeszcze wolne miejsca


2018-04-18, Mateusz: Co do parkowania. Wystarczy przejść na drugą stronę, jako pieszy nie zwalnia to Cię z myślenia o własnym bezpieczeństwie. Po drugie parkowanie nie jest zakazane. Co do osiedla. Nie ma co narzekać jeśli chodzi o smietniki czy prędkość. Rażący problem to brak przejść na pasach. Prawdopodobnie będą w tym roku. Dołożyć garby i problem prędkości zniknie. Pozdrawiam Mateusz

2018-04-18, zszokowany: [post usunięty]


2018-04-09, Mieszkaniec osiedla: do Aga. Chodniki na osiedlu są tylko.po jednej stronie. Mieliśmy nadzieję że w końcu się doczekamy chodników i po drugiej stronie A tu lipa. Nie było i nadal nie będzie. Wsyd. Doczekaliśmy się Ale tylko kierowcow pedzacych ulicami osiedla no i kierowcow parkujacych przy sklepie na chodniku . Bylem swiadkiem jak kobieta z wozkiem omijala samochody wyjeżdżając wozkiem na ulice bo inaczej nie mogła przejechać. I jeszcze jedna sprawa. Sprawa czystości na osiedlu. Kiedy pojawia się jakieś śmietniki. Osiedle duże A śmietnikow brak .idąc od przystanku autobusowego na grudziadzkiej az do mojego domu nie ma zadnego smietnika nie licząc śmietnika na stacji paliw. Panie burmistrzu chyba śmietniki to nie jest aż tak duży wydatek A na pewno przydałyby się na osiedlu.

2018-04-09, Krzys: [post usunięty]


2018-04-07, Mieszkaniec osiedla: Odkąd na osiedlu pojawila się nowa nawiechnia na ulicach posiadacze aut chyba zapomnieli o ograniczeniu predkosci. Pędzą ulicami jak nienormali.strach z dziećmi wyjsc na spacer. Najgorzej i najniebezpieczniej jest na Kopernika koło sklepu. Kierowcy ruszają z piaskiem i pedza jak by byli na jakiś wyścigach samochodowych. Tylko raz A jakiś szaleniec nie zapanuje nad autem i będzie tragedia. Może ktoś zainteresuje się tym zjawiskiem może ktos z wlodarzy pomysli o progach zwalniajacych a moze policja niech czesciej zaglada na osiedle. Moze choc troche to utemperuje kierowcow.

2018-04-07, E.K.: Proszę o zwrócenie uwagi na drzewo stojące na wysokości Wieży Kolejowej, pochylone, wchodzi w skrajnię chodnika ,stan ukorzenienia i pochylenie wskazuje ,że niedługo runie w kierunku bloku kolejowego.

2018-04-07,
Moderator: Przedstawiam posty zebrane w ostatnim tygodniu i dorzucam jeden fragment: "Zadłużanie celem realizacji inwestycji? Jakich inwestycji? To, że buduje się ciągle i ciągle drogi, to nie są inwestycje. Miasto powinno inwestować w coś co może przynieść zysk, drogi tego nie zrobią. Trzeba zachęcać firmy do inwestowania, trzeba ściągnąć tu kapitał, tworzyć odpowiednie warunki. Firma inwestująca ma w głębokim poważaniu jakąś drogę na peryferiach gminy. Bardziej interesuje ją czy w mieście jest gaz, wydajność kanalizacji, transport publiczny, dobre szkoły itd. Problem polega na tym, że są to inwestycje długoterminowe, a droga buduję się chwile, odbiór społeczny jest dobry i głosy na wyborach się zgadzają. Chodzi tylko o trzymanie stołków. Jeszcze jedno, do 2026 drogi zdążą się już rozpaść, do tego dojdą nowe i znowu będzie ta sama śpiewka..."
do autora: trzymaj się jednego pseudonimu, j.com to nie vcity

2018-04-07, AM: Ludzie w Jabłonowie pracy nie mają a władze gwiazdy na festyny zapraszają. Inaczej pieniądze zainwestować by mogli i może mieszkańcom trochę pomogli. By miasto sypialnią tylko się nie stało.

2018-04-07, MAREK: Fajnie że w Jabłonowie postawiony został paczkomat inpost tylko nie wiem czy miejsce dobre,podejrzany element ma tam pijalnię i mogą wyładować na nim swoją agresję.Pozdrawiam.

2018-04-07, Aga: do Zenona: zastanów się i odśwież sobie pamięć. Poprzednia ekipa rządząca miastem zadłużyła go znacznie bardziej tylko efektów nie było. Teraz mamy nowe oświetlenie, nowe drogi i chodniki na osiedlach, odnowiony dom kultury i straż. Skoro jesteś taki dociekliwy to może zapytaj poprzedniej władzy na co szły pieniądze skoro nie było egektó. A może w ogóle powinno się upublicznić przychody i wydatki poprzedniej władzy. Przecież to nasze pieniądze były.

2018-04-07, Mieszkaniec: Kiedy zacznie się remont Ulicy Głównej? Bo jak na razie stan tej ulicy jest tragiczny.

2018-04-07, Mieszkaniec: Ale przecież Pan Burmistrz na początku kadencji opowiadał,że ma jakiś super plan, który zakłada rozwój gospodarczy naszej Gminy równolegle ze spłatą zadłużenia. Okazało się, że ów plan spalił na panewce.

2018-04-07, 2018-03-26, mieszkaniec: czy to prawda że będzie przetarg na lokal gdzie jest apteka pod KŁOSAMI ?


2018-03-28, Gimnazjum w Jabłonowie Pom.: UWAGA!!! W okresie ferii świątecznych od 29.03.2018r. do 03.04.2018r. Sekretariat czynny 8.00-14.00. Piątek 30.03.2018r. - GIMNAZJUM ZAMKNIĘTE.
E. Zielaskowska


2018-03-24, Peter: do Zenona...żeby inwestować to bez zadłużenia to tylko "Wruszka "tak potrafi. która gmina inwestuje bez zadłużenia ? chyba w Dubaju.

2018-03-24, pracująca: Wystawa w Centrum Kultury i Sportu-można oglądać nawet do 21.00- myślę no może w końcu coś dla pracujących którzy mieszkają jeszcze w Jabłonowie, ale dojeżdzają do pracy no niestety drzwi zamknięte ok 17.30 nie mogłam skorzystać. TO samo z kiermaszem wielkanocnym 21 marca do 12.30 to tylko osoba nie pracująca może skorzystać.

2018-03-24, mieszkaniec polnych dróg .mam pytanie odnośnie biegu 100km ,na 100lecie niepodległości.czy będzie odbywał się naszymi polnymi drogami? tak sobie myślę ,że tak się nie da ,chyba ze traktorami ale wtedy to by nie był bieg,tylko rajd krosowy.ja proponował bym tak naprawić chociaż10 km polnych dróg i wtedy mógł by być bieg o nazwie 10 km dróg na 100lecie niepodległości.
ps:czy w końcu ruszą się naprawy dróg polnych.idą święta , my chcemy gdzieś taż wyjechać ,a mróz nie będzie wiecznie trzymał

2018-03-24, Zenon: Tragedia zamiast oddluzyc miasto to zadluzono go maksymalnie nie tego chce ludnosc miasta!Czlowieku opamietaj się bo nasze dzieci po Tobie tego nie splacą .Bo do zaluzania to prosta droga i bez wysilku a zarzadzac i bez dlugow to trudno wiadomo!!!


2018-03-19, Moderator: W ubiegłym tygodniu wysłałem do Burmistrza zapytanie:
"Jak wygląda aktualne zadłużenie naszej gminy? Jak to wyglądało w latach ubiegłych i jaka jest prognoza zadłużenia na koniec roku i następne lata? Dla przejrzystości prosiłbym o liczby w zaokrągleniu do 0,1 mln na koniec każdego roku."
Dziś otrzymałem odpowiedź:
"Witam, w odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące kondycji finansowej Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie i poziomu jej zadłużenia, pozwolę sobie na przedstawienie kilku danych liczbowych. Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie w 2017 roku osiągnęło zadłużenie w wysokości 13,7 mln zł. Dla porównania przedstawiam zadłużenie miasta i gminy w poprzednich latach: w 2015 roku wynosiło 10, 3 mln zł, natomiast w 2016 roku było to 10,9 mln zł. Uchwalony przez Radę Miejską budżet Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na rok 2018 przewiduje zadłużenie gminy na poziomie 21,5 mln zł. W ramach tego budżetu zaplanowano szereg inwestycji w infrastrukturę Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, których finansowanie powiązane zostało z pozyskaniem środków zewnętrznych w ramach perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Lata 2018-2019 będą okresem, w którym Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie ogłaszało szereg konkursów w ramach poszczególnych programów unijnych i zaplanowane w budżecie gminy środki finansowe mają zapewnić wkład własny gminy na finansowanie zadań inwestycyjnych ujętych w tegorocznym budżecie. Niezbędne na wkład własny gminy środki finansowe, ze względu na to, że majątek gminy został w dużej mierze w poprzednich latach wyprzedany, pozyskane zostaną w formie obligacji i pożyczek tylko i wyłącznie na inwestycje, a nie na finansowanie bieżącej działalności. Zaplanowane w budżecie gminy zadłużenie jest wysokie, jednakże osiągnie ono ten poziom pod warunkiem otrzymania środków zewnętrznych na realizację wszystkich zaplanowanych inwestycji. Podkreślić też należy, że bez ubiegania się o środki zewnętrzne w tych ostatnich latach perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 realizacja szeregu poważnych inwestycji nie byłaby możliwa, ze szkodą dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Po zakończeniu tej perspektywy finansowej zadłużenie gminy będzie systematycznie się zmniejszać, by już w 2026 roku osiągnąć poziom 10 mln. Pozdrawiam"

2018-03-19, Kasia: Dzisiaj miła niespodzianka. Idąc do pracy / po godz. 4 rano/ -ulica Mostowa oświetlona - jasna . "Nowa" lampa zaświeciła i z przyjemnością / nie z duszą na ramieniu/ mogłam dotrzeć na miejsce.Dziękuję


2018-03-15, Ryszard: Dojeżdzam pociagiem do pracy do Grudziadza.Wjezdzajac juz do Jablonowa widać " Targowisko Miejskie"- to taka wizytowka miasta.Ale przeraza to co jest tuż za ogrodzeniem targowiska.Widok niesamowity- wysypisko smieci- butelek.Wiem ,ze przez całe lato " koczował " tam bezdomny .Jego nie ma, ale pozostało wszystko po nim - zwykly smietnik. Kiedyś uprzątnieto jego kołdry- jakieś materace ale pozostały po nim smieci, ktore wiatr rozwiewa dookola. Taki widok maja osoby podróżujace pociagiem- szkoda, ze nie widza tego nasze wladze Przeciez mamy jakies słuzby sprzatajace- dlaczego nie widza tego problemu? Wizytowka miasta na " dzien dobry"- przerazajace

2018-03-15, mysiapysia: do mieszkańca. jak będzie Pan za mnie jeździć do pracy to zacznę chodzić na zebrania.

2018-03-15, pysia: Dla ciekawskich. "Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych - 2018". Zobaczcie ile będą nas kosztowały inwestycje netto na 2018.
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jablonowo/5755.pdf


2018-03-14, Mieszkaniec: Do mieszkanki Buku Pomorskiego,no jasne po co świetlica, skoro Pani nie przychodzi na zebrania wiejskie. Wiedziała by Pani wtedy że świetlica będzie remontowana z funduszy unijnych których nie można przeznaczyć na drogi.A skromny fundusz wiejski jest systematycznie przeznaczany na poprawę dróg gruntowych ale niestety na wszystkie nie wystarcza.

2018-03-14, dojeżdżający do pracy: Jestem przedstawicielem handlowym i często korzystam z różnych dróg gruntowych.Są różne ,ale doga Świecie nad Osą Buk Pomorski jest na miarę dwudziestego pierwszego wieku woła o pomstę .WSTYD że odcinek 1,5 km jest tak nie przejezdny .Przecież ta droga łączy dwa powiaty i dwie gminy.Czy ktoś się w końcu weżnie za tą drogę.

2018-03-14, mieszkaniec: droga buk pomorski na ten czas ciężko przejechać może pan burmistrz się pofatyguje i przejedzie się tą drogą .jednym leje się drugi raz asfalt a drudzy topią się w błocie .pan burmistrz wymyśla tabliczki ,ale poco bo i tak policja i pogotowie nie przejedzie zamiast tabliczek róbmy drogi

2018-03-14, Kasia: Dziękuję za wyjasnienie - ale mi ciagle chodzi o ulice Mostowa -tunel - ale na ulicy Mostowej .Kiedyś bywało ze plac gdzie znajduje sie rynek byl oświetlony.Teraz wszystko tonie w ciemnosciach.Słup udalo sie wkopac jakis czas temu -ale tylko stoi.Wczesnym rankiem jest tam naprawde nieprzyjemnie.Zadna lampa nie świeci.Rejon ten traktowany jest wprost " po macoszemu".


2018-03-13, Mieszkaniec: Na skrzyżowaniu Kościelnej ze Szczepańską przy przejściu dla pieszych rośnie roślina podobna do bielunia dziędzierzawy. Jest to roślina silnie trująca. Roślina wystaje na chodnik. Chodzą tam dzieci. Czy może któryś z Forumowiczów wie coś na temat tej rośliny przy przejściu?

2018-03-13, mieszkanka Buku pomorskiego: naprawa dróg gruntowych? ta gmina już rok nie odpowiada na pisma odnośnie dróg. Sołtys woli świetlicę wiejską niż pomóc położyć asfalt w kierunku Świecia.

2018-03-13, Mieszkaniec: BUK POMORSKI -Mam pytanie.Czy ktoś z włodarzy naszej gminy raczy się pochylić nad drogami polnymi ?Czas byłoby wziąć się do roboty i zacząć reperować drogi,a mowa że nie ma pieniędzy była i jest powtarzana przez p:Gawędę i p:Fuksa ,oraz obecne władze naszej gminy.A idą wybory!!! ,i czas zadbać o elektorat .Ile w końcu będziemy topić się w błocie ? MIESZKANIEC BUKU POMORSKIEGO

2018-03-13, nn: do pani Kasi. Pani Kasiu jak wszystkim wiadomo jest zima , grunt zmarznięty na około pół metra no to jak ci energetycy mają doprowadzić prąd -cierpliwości Co do oświetlenia to już tu kiedyś pisałem że oświetleniem przy i w dworcu kolejowym jak i oświetleniu tunelu odpowiedzialna jest jakaś prywatna firma wynajęta przez właściciela PLK (czyt. Polskie Linie Kolejowe)


2018-03-11, Kasia: Nadal ëgipskie ciemnosci "panuja pod tunelem - i dalej na ulicy Mostowej. Od pewnego czasu stoi nowa lampa - ale - nie swieci .Pewnie tylko dla pozorow wstawiono nowy slup.Energetycy biora ludzi na "przetrzymanie"- za chwile bedzie juz jasno i lampy beda niepotrzebne. Kogo zreszta to obchodzi ze ludzie musza wczesna pora pojsc do pracy w takich ciemnosciach.


2018-03-08, E.K.: Witam - pozwolę sobie również zabrać głos w sprawie s...ch piesków ,a raczej w sprawie niechlujstwa ich właścicieli. Niejednokrotnie temat brzmiał już na forum,ale jest to tak , jak z głosem wołającym na puszczy.Jak ktoś jest brudas bez wyobrazni,to i tak tego nie pojmie.A wystarczy zakupić sprzęt do sprzątania po psich odchodach i to robić.Ba ale czy to się chce,lepiej udawać ,że nic się nie dzieje,że to nie mój pies- nieprawdaż?.Przepraszam to przykre ale daleko nam do cywilizacji zachodniej pod tym względem.

2018-03-08, Mieszkaniec: Chodzilo mi bardziej o park przy domu kultury pare lat temu bylo z 20 ławek a teraz ?

2018-03-08, Edward: Do Tomasz13:Gmina jest juz tak rozkradzona i zadlużona na 22 miliony że nie ma z co z niej jeszcze ukraść!

2018-03-08, mieszkaniec: W Jabłonowie można zauważyć tylko jedną osobę sprzątającą po swoim piesku, jest to właściciel bulteriera, który mieszka na Kolejowej.


2018-03-07, Tomasz13: Pieski w parku srają! Nooo, to jest news godny tego forum. Bo to że gmine rozkradają wspominac już nie warto?

2018-03-07, kolejarz: Fakt że właściciele psów nie dbają o porządek, który pieski zostawiają po sobie. Ten porządek po pieskach możemy zobaczyć na naszych ulicach!!!Byłem świadkiem jak piesek robił kupę na chodniku a pani obserwowała to zdarzenie, gdy mnie zobaczyła od razu jej zainteresowanie skierowane było na wystawę sklepową. Czy w naszym mieście jeśli ktoś wychodzi z pieskiem na spacer ma narzędzia np.woreczek foliowy aby zebrać kupę?Myślę że najwyżej 1 osoba na 100 ale prawdopodobnie nikt. Jeśli chodzi o wszelkie piaskownice dla dzieci ,muszą one być odgrodzone (płotem )tak stanowią przepisy!!!

2018-03-07, agiee87: W sprawie parku... na Kolejowej. Ławeczki są, plac zabaw dla dzieci, drzewa, przyroda wszystko super ALE... Ludzie nagminnie wyprowadzają tam psy (zwłaszcza wieczorem gdy jest już ciemno) oczywiście nikt po tych psach nie sprząta!! LUDZIE tam bawią się nasze dzieci!!! Śmietnik na odchody piesków stoi jak byk!! Mało tego przy chodniku stoi drugi! Drogi Mieszkańcu! Nie chcesz sprzątać po psie to wyprowadzą go w miejsce, gdzie nie bawią się dzieci!! DZIĘKUJĘ


2018-03-06, Kasia: Panie Bartoszu super zdjęcia, ujęcia zwierząt, roślin po prostu klasa. BRAWO.

2018-03-06, Mama: Witam, czy ktoś może wie, gdzie klasy I zaczną edukację szkolną 2018/2019, na ul. Słonecznej czy ul. Kościelnej

2018-03-06, mieszkaniec: odnoszę wrażenie ze mamy chyba najgorszy park w okolicy nawet nie ma się gdzie usiąść z roku na rok coraz mniej ławek po prostu PORAŻKA

2018-03-06, mieszkanka: Witam czy ktoś orientuje się czy w jabłonowie jest wolne mieszkanie bo złożyłam papiery do urzędu gminy Ale chyba za spzybko się nie doczekam mieszkanie do wynajęcia lub okolice


2018-02-28, Gosia: Dziękuję Panu, który znalazł telefon dzisjaj rano mojej córki i jej oddał nie daleko OSP ,WIELKI SZACUNEK!!! Może będzie okazja spotkać Pana to bym chciała podziękować!!! Takich osób więcej! A może znam tego Pana ale z opisu córki nie mogę się domyślić!!! Pozdrawiam!!!


2018-02-26, UMiG: Szanowna mysiapysia, nabycie tabliczek z numerem porządkowym nieruchomości NIE jest obowiązkowe. Wyszliśmy na przeciw mieszkańcom w celu ulepszenia estetyki w naszych miejscowościach, a właściwe oznaczenie nieruchomości poprzez duże numery porządkowe z wyraźną nazwą, które ułatwią lokalizację danego budynku, co niewątpliwie będzie miało wpływ na nasze bezpieczeństwo. Brak właściwej tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres między innymi służbom porządkowym czy ratowniczym., ale jeżeli posiada już Pani takową tabliczkę to oczywiście nie ma potrzeby zakładania nowej czy też drugiej.
Z wyrazami szacunku Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie

2018-02-26, mieszkaniec: Radiokonferencja z 26.02.2018
www.youtube.com/watch?v=TmOZqdRU150 polecam materiał od 30 min.

2018-02-26, marzena ,lizak: wodawszczepankach ruwniez smierdzi podobno byla skarzona juzw piatek a tu nie ma zadnej informacji zestrony wodociaguw


2018-02-25, Pysia: Kiedy będzie naprawiona ulica piecewo kolo gimnazjuzm tam to porazka jechać autem patrzeć czy kolo nie odleci taka ulica . Koszmar zrobicie dopiero wtedy jak komus się cos stanie tak zawsze jest w tym miescie

2018-02-25, Mieszkaniec: Witam mam pytanie kto jest odpowiedzialny na ul urzędowej za ten parking i czy to jest parking? Bo jak na razie mieszkańcy posesji zrobili sobie podwórko

2018-02-25, nastolatek: czy w tym stuleciu powstanie może w Jabłonowie orlik ?

2018-02-25, Ktoś: Nie pozdrawiam osoby, która wyrzuciła dwa małe kotki do lasu w Goralach. Jednego zdążyliśmy przygarnac, drugi został zgnieciony przez drzewo!!! Znieczulica! Zamiast wydać te bezbronne stworzonka to narazili je na śmierć!

2018-02-25, mysiapysia: Odnośnie numeracji budynków , posiadam nowy ,zakupiony numer na budynku i nie mam zamiaru kupowac kolejnego ,mam nadzieje ,że ten wymysł dotyczy tylko budynków nieoznakowanych,pozdrawiam

2018-02-25, Nowa Wieś: Witam. Mam pytanie odnośnie wody, a mianowicie od wczorajszego popołudnia niestety śmierdzi. Nie umiem opisać tego czym śmierdzi, ale jest to mocno wyczuwalne tak że nie da się pić.


2018-02-15, Moderator: Proponuję zamknąć ten wątek. Liczę na to, że w przyszłości otrzymamy pełniejszą informację z odpowiednim wyprzedzeniem.
Ps. do "Jadzia" - dziękuję za cenne uwagi, treść postu została przekazana do wiadomości dyrekcji CKiS.

2018-02-15, mama: Chba ktoś wziął sobie do serca nasze uwagi. Jestem pod wrażeniem programu na II tydzień ferii - tak trzymać.

2018-02-15, Mieszkaniec: Nie rozumiem jaki cel ma ta nagonka na CKiS? Pani dyrektor i cała ekipa dwoi się i troi, aby to miejsce tętniło życiem. Pomysłów im nie brakuje i mam nadzieję, że nie zniechęcą się słowami tych, którzy narzekają. Poza tym jeśli narzekający mają jakieś uwagi to proponuję udać się do CKiS i przedstawić to pani dyrektor. Z pewnością weźmie to pod uwagę. To samo dotyczy się pracy pana burmistrza. Od lat widać, że się stara. Miasto zmienia się. Nie jest to może jakiś wielki bum rozwojowy, ale zmiany widać. Na wszystko potrzeba czasu. Owszem przydałyby się zakłady pracy.... Nie sposób nie zauważyć, że dla pana burmistrza najważniejsi są mieszkańcy. Moim zdaniem zasługuje na ogromny szacunek za swój stosunek do człowieka: szacunek, poświęconą uwagę i co najważniejsze - serce. A wracając do narzekających.... Zauważyłem, że im bardziej państwo, a w tym przypadku gmina się stara tym bardziej w ludziach rozwija się postawa roszczeniowa. Wymagania i wymuszenia. A do tego hejt, bo przecież najłatwiej niszczyć innych za pomocą kilku bezmyślnie wysłanych z komputera słów, które... czasem mogą zabić.

2018-02-15, Paweł: Do mamuśki ... a gdzie rodzice którzy sami nie mogą swoje pociechy wygnać na świeże powietrze od tych komputerów i telefonów ... to co pracownicy C,K... mają chodzić po domach i prosić na zajęcia... a i tak wszystko dzieci nudzi ... no pewnie co tam jakieś krętki czy zajęcia kulinarne ..czy rozrywkowe.. lepiej na kolonie i spokój... a czy na wsi dzieci się nudzą ???nie I nie mają na co dzień koło nosa Centrum Kultury.które się cały czas stara..!!!.. chore ... ciągłe Narzekanie i Narzekania... a w latach.. 70-80 to dzieciństwa spędzało się inaczej przyjemniej i nikt w tym nie pomagał Mieszkańcy Wsi...


2018-02-13, kasia: Ponownie "egipskie ciemnosci"panuja na ulicy Mostowej - tunel i dalsza czésc ulicy ciemna. Strach rano i wieczorem przechodzic ta ulica. Nie rozumiem "polityki oswietleniowej". -ulice ciemne - a jednak stac nas na to aby nadal swiecily sie kolorowe swiatelka zalozone na czas swiat .

2018-02-13, Piecewiak: Kiedy beda drogi do Piecewa naprawiane ?

2018-02-13, Wacław: W latach 70 tych i osiemdziesiatych to wiele się działo w Domu Kultury w Jabłonowie Pom.Któż nie pamięta prowadzonego teatrzyku i kółka teatralnego Pani polonistki Zofii Lis.Teraz nic nie ma bo i same miasto upadło az się łza w oku kręci .Pozdrawiam

2018-02-13, Rodzić z Nowego Rynku: Dot. CKIS. Pamiętam doskonale jak za czasów p. Stefana G. i Romana ze Świetlicy odbywały się wspaniałe zajęcia {sportowe} i nie tylko (rajdy rowerowe, wyprawy do lasu, ogniska, turnieje w pikę halową oraz badmintona. Była sekcja boku amatorskiego, tenis stołowy, przede wszystkim odbywały się zawody sportowe a wszystko to przy Domu Kultury. Przychodziło naprawdę wielu chętnych... Dzieciaki nie siedziały tylko przed komputerem. Obecnie mamy spory problem. Wypalenie zawodowe? Jedno jest pewne, coś jest nie tak... Audyt lub konsultacje z mieszkańcami wskazane.


2018-02-12, Inna mama: Toż to śmiech na sali jak ktoś uważa, że CKIS robi tak wiele. Może widnieje jako organizator to z tym się zgodzę . robi coś np. koło gospodyń a na plakatach „CKIS zaprasza na …” i tak z większością rzeczy organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu tylko się podpisać i na facebooku wstawić fotografie jak to pięknie zorganizowaliśmy. A jeżeli chodzi o to co było kiedyś to raczej były inne czasy i przede wszystkim inne możliwości zakupu materiałów i organizacji. A dziś wyremontowany dom kultury z ośmioma pracownikami zaprasza dzieci na 2 godziny. Dzieci pokroją banany i jabłka i zajęcia kulinarne z głowy a zdjęć … Można by było wymieniać bez końca. Nie chodzi o to aby na kogoś naskakiwać ale zachęcić pracowników i Panią Dyrektor do zastanowienia się nad tym jak powinno pracować CkiS jak zachęcić młodzież i dzieci do wyjścia z tych laptopów i komórek. Do mieszkańców Jabłonowa i okolic dotarła cywilizacja i dzieci mogą w domu też porysować na kartkach (zajęcia plastyczne- po kilka dzieci przy stoliku pudełko kredek lub farb i czekamy aż miną 2 godz). Naprawdę przykro, że w czasie ferii jest tylko taka oferta.
P.S za poprzedniej kierowniczki było wiele „nie tak” ale dla dzieci były zajęcia: np. zimowiska , wyjazdy na rajdy rowerowe i inne zajęcia w terenie

2018-02-12, Starsza mama: Nie chcę narzekać na pracę Domu Kultury, ale nie mogę czytać,że kiedyś to była "nic". Teraz może są imprezy "na pokaz", a kiedyś dbało się o nasze dzieci. Moje pociecha kilka lat temu miała zapewniony wypoczynek na miejscu - nigdy nie było mnie stać na wyjazdowe zimowiska. Córka była na biwaku w Konojadach, brała udział w zajęciach plastycznych, artystycznych, muzyczno-wokalnych i kulinarnych. Bawiła się na balu karnawałowym, codziennie chodziła na zajęcia na sali gimnastycznej w gimnazjum, spacerowała także z Panem Romanem robiąc zdjęcia. Oferta dla "szarej rodziny" była bogatsza - i chyba na tym polega praca w Domu Kultury.

2018-02-12,
Zbigniew Sowiński: Szanowni Państwo. W ostatnim wydaniu Czasu Brodnicy przeczytałem, że jestem na liście kandydatów do miana "Sportowiec Roku" (to dla mnie miła niespodzianka). Jednak już wysłałem do Cz. B. info. o mojej rezygnacji uczestnictwa w plebiscycie. Dlatego proszę też by przekazać innym aby nie głosować na mnie w/w plebiscycie. Jednakże proszę też o oddawanie głosu w tym plebiscycie na naszego kolegę badmintonistę Krzysztofa Boguckiego. Przy pomocy Państwa głosów może uda się, by mieszkaniec Jabłonowa uzyskał dobrą lokatę. Ze sportowym pozdrowieniem. :-)

2018-02-12, pabi: mysiapysia- dlaczego zaraz z takim atakiem? Ale zdecydowanie musze przyznać ci rację, że to co w C.K dzieje się teraz to rewolucja in plus w stosunku do tego co było kilka lat temu. Tata - proponuję zejść za ziemię. Są mamy, które pracują a do tego nie maja w swoim otoczeniu słynnej instytucji "babci", która może zająć się dziećmi. Jeżeli pracujesz i jeżeli Twoja żona pracuje, to wiesz doskonale, że pracodawcy nie są aż tak chętni do rozdawania urlopów na prawo i lewo (no chyba, że nie pracujesz - wówczas jestem w stanie zrozumieć atak na mamusie).

2018-02-12, Paweł: Ja do zacnej ,.mamuśki ...co tobie nie pasuje z "M... pod Niebem" . młodzi coś sami stworzyli bezinteresownie i do tej grupy wchodzą także młodzieży z poza domu kultury ...ZA DARMO... I oni mają dosyć tych narzekań więdź przestań piep...yć... ciągle źle ..


2018-02-10, Gimnazjum w Jabłonowie Pom.: Sekretariat w Gimnazjum w Jabłonowie Pom., w czasie ferii zimowych czynny od godz. 9.00 do godz.14.00.
Dyrektor E. Zielaskowska

2018-02-10, tata: czy wy mamusie to nie za dużo żądacie Już wam nawet kłopot sprawia zawiezienie dziecka na zajęcia . Wolicie zapłacić ( z 500+ ) za zajecia i mieć spokój

2018-02-10, Mieszkąnka: Panie burmistrzu mam pytanie kiedy pan przyjedzie zobaczyć drogę na szczepanki tą drogą nie da się nawet przejechać rowerem takie dziury niech się burmiszcz zlituje


2018-02-08, mir: pytanie do włodarzy, czy będzie w Jabłonowie dentysta, do którego można będzie bez problemu się dostać, choć by z bólem zęba brakuje dentysty, który był na ul. Głównej pani wiedziała jak podejść do pacjenta proszę napisać, w czym jest problem, bo nie każdego stać, jeździć do sąsiednich miejscowości.

2018-02-08, mysiapysia: Do zdziwionej mamy. Po pierwsze grupa "Pod Niebem" nie składa się z pracowników Domu Kultury, bo zwyczajnie ich tylu nie ma, po drugie pracowników jest mało, a są też przewidziane zajęcia w świetlicach wioskowych, bo nie tylko dzieci w miastach mają ferie i chcą jakoś ten czas spędzić. Zastanawia mnie tylko, czemu się troskliwa mamusia nie dziwiła kilka lat temu, jak nasz Dom Kultury tkwił w marażmie i umierał śmiercią naturalną.Nie przyszło wtedy do głowy Drogiej mamuni rozliczanie czasu pracy pracownikom D.K.?

2018-02-08, pabi: Zdecydowanie popieram Zdziwioną mamę. Jak wiadomo ferie są dla dzieci. Normalnie mało kto z pracujących rodziców ma w tym czasie urlop. A dzieciom opiekę trzeba zorganizować. Żeby dzieci mogły tej dwugodzinnej oferty skorzystać w środku dnia pracy to trzeba się nieźle nagimnastykować aby je tam dowieźć czy doprowadzić, ( ja osobiście kilkuletniego dziecka nie wypuszczę samego na chodnik. Myślę , że gdyby zaoferowali dzieciom opiekę i zabawy , nawet za niewielką odpłatą za np. posiłek lub coś ciepłego do picia, przez cały dzień to zarówno rodzicom by to pomogło jaki dzieci uczestniczyło by więcej.


2018-02-07, Zdziwiona mama: Jestem pod ogromnym wrażeniem oferty Domu Kultury w okresie ferii zimowych. Czyżby mieli za mało pracowników? Każdy chyba pracuje 8 godzin? A tu zajęcia może 2 godzinki, część oferty przeznaczona na zabawę dla pracowników (grupa pod niebem). Chyba zapomniano, że Dom Kultury ma pracować dla mieszkańców na codzień, a w ferie szczególnie.


2018-02-06, Mieszkaniec: Co do drogi w Konojadach to byłoby trzeba zerwać nowy asfalt bo w trakcie wykonania zabrakło kogoś kto zrobiłby rurę pod drogą i zebrał wodę z rowu... Zrobiono za to niepotrzebną kratę wielkości wanny...

2018-02-06, Jarek: Do Kropka:Musimy poczekac do nowych Wyborow na Burmistrza,wtedy ktos sie nowy wezmie za porzadki w Gminie

2018-02-06, kropka: Czy naprawde nic nie można zrobić z zalewaniem drogi w Konojadach na skrzyżowaniu ?Przeciez to jest niebezpieczne dla wszystkich zarówno dla mieszkańców jak i dla przejezdnych...w taką mrożną porę to istna slizgawka...


2018-02-05, Zespół Szkół: Zapraszamy Państwa do obejrzenia Poloneza studniówkowego klas maturalnych Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Link: http://youtu.be/2S70CdMrw8g

2018-02-05, Działkowiec: Chciałbym nawiązać do problemu zalanych ogródków działkowych? Czy zarząd ma jakiś plan działania w związku z powyższym? Może zebranie działkowców trzeba by zorganizować? Za 2-3 miesiące zaczynamy, oby nie po kolana w wodzie sadząc ryż...


2018-02-03, Rolnik: Mam pytanko do naszej wladzy co z rowami melioracyjnymi wszystkich zalewa a do wiosny jeszcze daleko opady sa intensywne


2018-01-31, budziszewiak: Dlaczego nikt nic nie zrobi z faktem, że droga od Budziszewo Sala Weselna "Parkowa" w kierunku miejscowości Blizno jest nieprzejezdna? Nie da się przejechać samochodem. Może władze gminy się tym w końcu zajmą ?


2018-01-28, janek: czy wie ktos kiedy zostanie naprawiona usterka zwiazana z internetem sieci plus w jablonowie od 3 dni wogole niema ,i jaki czas maja na to


2018-01-25, marzena ,lizak: kto odpowiada za posypanie piasku na przystankach dzis w kamieniu poprostu masakra nie to ze dzieci sie slizgali to autobus nie mugl wyjechac strach sie bac


2018-01-23, ABS: Do elektryk.W takim razie kto teraz odpowiada za usunięcie usterki?

2018-01-23, elektryk: lampy są własnością PKP Nieruchomości do Grudnia 2017r. na każdorazową usterkę wystawiane było zlecenie dla PKP energetyki i to ona usuwała usterki . Od Stycznia 2018r PKP energetyka nie świadczy usług dla PKP Nieruchomści w zakresie utrzymania oświetlenia.

2018-01-23, wnuczka: Na Dzień Babci i Dziadka udałam się na cmentarz w Jablonowie Zamek, aby zapalić znicze, jak dużo innych ludzi. Jakie było moje zaskoczenie - pani grabarz chyba zapomniała o święcie. Nigdzie nieposypane ścieżki. Wejście na górkę graniczyło z cudem. Prawie nie złamałam ręki. Pani grabarz nietrudno chyba przewidzieć kiedy mieszkańcy najczęściej odwiedzają groby.

2018-01-23, Tomasz13: Witam. Gdzie w internecie znajdę wykaz nieruchomosci przeznaczonych do sprzedaży przez gmine? Na stronie urzędu nic nie ma. Chyba że przeoczyłem.


2018-01-22, E.K.: Nie wiem,co za przekleństwo wisi nad Polakami,że tylko umieją się sprawnie kłócić i "żreć" między sobą nawzajem. Umieją wytykać sobie wszystko,a to ,że ktoś sympatyzuje z Rydzykiem i jego instytucjami, TVN-em,Pis-em, WOŚP itp.Przecież to nie prowadzi do niczego,a ma na celu skłócanie ludzi i sianie zamętu,którego wszyscy doświadczamy na każdym kroku. Sianie zamętu zawsze służy do odwracania uwagi od spraw naprawdę istotnych,które dzieją się na naszych oczach,a których nie zauważamy przez to charakterystyczne dla Polaków zacietrzewienie własnie.Pozdrawiam.

2018-01-22, mysiapysia: Ja myślę, że burmistrza by trzeba było spalić na stosie, za to że ten śnieg w ogóle śmiał spaść... przecież to wina Górskiego... Narzekacie na nasze drogi,że nie odśnieżone a przejeździe się drogami sąsiedniej gminy. Zacznijcie uczciwie oceniać pracę naszego Burmistrza, a nie krytykujecie dosłownie za wszystko, jeszcze nie pogodziliscie się z przegranym wyborami?? Chyba już czas??... Nie ważne, gdzie mieszkają nasze władze, ważna jest ich praca JA JĄ DOCENIAM i trzymam kciuki za przyszłą kadencje

2018-01-22, ABS: Przepraszam czy może ktoś spowodować aby zaświeciły się latarnie przed dworcem? Z góry dziękuję.


2018-01-21, mariusz: Wacław te pieniądze pożyczone na programy rządowe trzeba będzie oddać z procentem zrobią to nasze dzieci

2018-01-21, MieszkaniecBuk-G: Jabłonowo 17.01.2018:Ruszam z pod Lewiatana, pewien Pan (nie znam osobiście)macha ręką, otwiera drzwi od auta i pyta się czy nie podrzucę go do straży bo mają alarm (osoba nie młoda, niski, wąsy, siwawy-strażacy pewno wiedzą o kogo chodzi).Mówię, nie ma sprawy.Myślę,śniegu nasypało, ślisko,może wypadek, szacunek dla Pana że się angażuje w OSP. Ruszamy u Pana dzwoni telefon, mówi że to SMS z powiadomnieniem o akcji. Poddenerwowany mówi, pewno i tak nie wyjedziemy bo nie ma kierowcy tu często jest problem z kierowcą. Nie dyskutuje z tym Panem bo nie ma czasu, podwożę pod straż, Pan wysiada. To jak to jest, że w niedzielę dla WOŚP można zmobilizować kierowcę ,auto jeździ cały dzień na sygnałach a do akcji ratunkowych wyjeżdża sporadycznie? Uważam, że trzeba pomóc naszej straży tylko nie wiem jak ?Może macie jakieś pomysły? Pan Przemek zrobił dla OSP więcej niż wszyscy poprzednicy i wszystkiego nie załatwi, może warto aby mieszkańcy wyszli do Niego z inicjatywą?Może opłata miesięczna lub roczna na etat dla kierowcy od rodziny, czy mieszkańca? Nie wiem jak to wygląda statutowo czy prawnie ale osobiście jestem wstanie płacić taki podatek Pan Burmistrz z taką inicjatywą będzie zaraz hejtowany, że "nowy podatek",że stanowisko dla swoich, a ja uważam że to dla dobra wszystkich. Nie pomoże wam sprzęt WOŚP w szpitalach jak nie będzie pierwszej pomocy na miejscu. Jakie są wasze pomysły? Taki sprzęt nie może służyć jako zabawka na festyny i WOŚP ,jakie są wasze pomysły by pomóc OSP i Gminie?

2018-01-21, zainteresowany: do mieszkańca osiedla. jak się nie chce wziąść łopaty w ręce i czekać na gminę to sorry mamy taki klimat.nie jest żle , śniegi były kiedyś większe i nikt nie narzekał, a teraz trochę po kostki i jest kataklizm. trochę przesadzacie. a co do rządzących i zarządzających Jabłonowem to nie narzekajcie bo jest ok. a gmina jest duża kolego z osiedla.pozdrowienia.


2018-01-20, AW: do Szczepanianina. Może nie 'Centrum Handlowe' ale Sklepik Spożywczo-Przemysłowy będzie otwarty od poniedziałku 22 stycznia od godziny 8 więc zapraszam.

2018-01-20, MieszkaniecBuk-G.: do "Bezpartyjny":Nie mam w Tv-TvTrwam,nie słucham Radia Maryja i nie wpłacam na Rydzyka, ale będę go bronił. Skoro Janda na prywatny teatr gdzie wystawia obraźliwe katolików "sztuki"bierze publiczne pieniądze, skoro córeczki Komorowskiego i Rzeplińskiego założyły organizację pozarządową i dostawały miliony to i Rydzyk ma do tego prawo,jak firmy prywatne, i samorządy. Dlaczego np.rolnicy skoro biorą dotacje do hektara mogą skorzystać z dopłat (uwaga)do ubezpieczeń gospodarstw ok.60% nie lepiej przeznaczyć to na szkoły czy szpitale?Otóż nie ,różne są formy dotacji i różne podmioty które je biorą. Jeżeli Rydzykowi Pan odmawia to jestem za, ale wtedy odmówić dotacje wszystkim.Panu Rydzyk nie musi się podobać, ale innym może i mają do tego prawo.Relatywizuje Pan w jedną stronę, to ja mogę w drugą i tak w koło Macieju.Pisze Pan ,że wybieramy mniejsze zło, otóż ludzie którzy nie idą do urn świadomie zgadzają się na wybór tych co głosują i tyle(na szczęście nie powiela już Pan głupawych obliczeń Wyborczej)Nikt Panu nie odmawia mieć swojego zdania czy poglądów,warto przedstawiać FAKTY na bazie wielu opinii a nie FAKTY TVN24.


2018-01-19, Mieszkaniec: Burmistrz z Brodnicy, Zastępca z Grudziądza, Kierownik Zakładu Usług Komunalnych też z Brodnicy to mają gdzieś jabłonowskie drogi "zawalone po pas" śniegiem. Ważne jest to, że co miesiąc zgadzają się na ich kontach pokaźne jak na jabłonowskie warunki wynagrodzenia. Zaśnieżone jezdnie to rzecz drugoplanowa.

2018-01-19, Wacław: Mam 40 lat i tyle dobrego co wprowadzono w Polsce za Pisu nigdy nie było.Całkowicie popieram programy rządowe w 100%.Pozdrawiam

2018-01-19, Szczepanianin: Witam, czy i kiedy będzie otwarte "Centrum Handlowe" na Szczepankach?

2018-01-19, V.S: do Zenek-Ja też mam dwójkę dzieci na utrzymaniu-i nic mi się nie należy od państwa ,a w czym są gorsze moje dzieci ? W tym ,że mają zaradnych rodziców którzy uczą ich szacunku do pracy. Dojeżdzam do pracy 40 km w jedną stronę-więc dla chcącego nic trudnego.Przecież pieniądze które otrzymujecie z gminy nie spadają z nieba,ktoś się na to składa ,wszystko podrożało . Jestem osobą bezpartyjną wszystko jedno kto będzie rządził tylko niech to robi z głową na karku!Z pensji muszę opłacić paliwo amortyzację auta bo niestety pracuje w miejscu gdzie nie jeżdzą często środki komunikacji miejskiej,OBIADY w SZOLE TEŻ MUSZĘ OPŁACIĆ BO NIE DOSTAJĘ MOJE DZIECKO ZA DARMO I TAKA SPRAWIEDLIWOŚĆ NIC TYLKO DZIECI ROBIĆ I NA GMINE TAKI DOBRY SPOSÓB NA ŻYCIE W OBECNYCH CZASACH!!

2018-01-19, Ekonomista: Oto głupi Jabłonopwski sposób na zadłużanie!W jakim stopniu fundusze unijne są pokusą do zaciągania przez samorządy pożyczek? Wydatki inwestycyjne samorządów są w dużej mierze stymulowane przez taki "łatwy" pieniądz z Unii Europejskiej. Dla władz lokalnych pozyskanie i wydanie środków unijnych jest często celem samym w sobie, bez żadnej refleksji nad ich efektywnością. Ale żeby móc je wydać, trzeba się zadłużyć. Samorządy nie mają wystarczających własnych dochodów, które można by dołożyć do inwestycji. Środki unijne bywają więc finansowym "pocałunkiem śmierci". Z jednej strony mogą poprawić jakość życia mieszkańców, ale z drugiej, w kolejnych latach może to być okupione wzrostem opłat i podatków lokalnych. Ostateczny efekt niekoniecznie musi być więc pozytywny.Efekt koncowy tak jak poprzednik napisał prawie 22 miliony długu.

2018-01-19, Bezpartyjny ale anty PIS: Nie jestem za, Po, PSL itp. Zresztą głosując wybieramy mniejsze zło. Napisałem to co mi się nie podoba i ma takie prawo. Dlaczego Rydzyk ma nie brać? hmmm. Bo w sumie po co? Jeśli sądzi Pan że ów, człowiek ma takie samo prawo do publicznych pieniędzy (naszych) co szkoły, domy kultury itp. To chyba zakończę rozmowę, jeśli kogoś uraziłem swoimi wypowidziami to przepraszam.

2018-01-19, Wielodzietny: Mam 4 kę małych dzieci ,mieszkam na wsi niedaleko Jabłonowa od kilku lat starałem i staram się o pracę w Jabłonowie i wogole szukam, byłem w Gminie o prace powiedziano zebym wypier... takie to mamy władze. Klepalismy biede z zona bo zona nie ma takze pracy dzieki Pis i programowi 500 zł mamy za co żyć ale kogo to obchodzi w Gminie. Burmistrz nigdy mi nie pomógł.Szkoda wogole gadac na temat pracy i zarzadzania w Jabłonowie .kilku tylko ludzi z ukladu ma dobrze tutaj .Bieda wylazi drzwiami i oknami w Gminie.


2018-01-18, Mieszkaniec: do Bezpartyjny,ale anty Pis: Dotacje biorą wszyscy, czy to dotacje rządowe, wojewódzkie czy unijne, dlaczego Rydzyk ma nie brać? Domy kultury, szkoły i inne instytucje użyteczności publicznej nie prowadzą co roku zbiórki na Rydzyka a na Owsiaka a są finansowane z podatków wszystkich obywateli. Na sprzęt do służby zdrowia w tym roku z rządu (podatki wszystkich)to 700milionów (tyle co Owsiak zebrał przez 25lat, nie mylić z tym co przekazał).Jak ktoś mówi ,że bez Owsiaka będę leżał w szpitalu na pęczku słomy, a dziecko zamiast do inkubatora trafi do glinianej miski wzbudza tylko uśmiech politowania. Niech Pan napisze nazwiska ludzi z zarzutami i sprawdzimy jakie to są zarzuty a nie pisać dla samej propagandy. Pana wyliczenia procentowe to mistrzostwo świata, najpierw logika a później matematyka. Odnosząc takie obliczenia do głosowania w sprawie wejścia do UE to również procentowo do ludzi uprawnionych do głosowania ZA było ich mniej. Rozumiem, że zdejmuje Pan z budynku Gminy flagi unijne i namawia Pan burmistrza na zwrot dotacji. Tak samo wygląda sprawa co do przyjęcia Konstytucji. Za PO-PSL licząc takim sposobem, PSL powinno zmywać podłogi w Sejmie a nie zasiadać w ławach. Co do TVpis, są setki organizacji charytatywnych (niektóre wspieram) i wzmianki o akcji to kilkadziesiąt sekund w wiadomościach i nie mam żalu że zamało pokazują Pomaga się-nie na pokaz.Nie muszę się oklejać serduszkami, strzelać fajerwerków i trąbić w mediach. Caritas wysyła SMS z podziękawaniami, jest to miłe ale i tego nie oczekuję. Pozdrawiam i życzę mniej TVN,Wyborczej,Lisa i innych a wtedy logiczne myślenie samo do Pana wróci.

2018-01-18, Olek: To co zrobili dla nas ludzie z Psl to bieda ,długi i brak pieniedzy na piasek spojzmy na stan wczorajszy drog moja corka szla do szkoly i zlamala reke gmina bedzie pozwana do Sądu i za ten wypadek tak samo!Co my mamy za Burmistrza?Jeszcze ledwo co ze szkoly wyszedl i chce rzadzic Boze moj!Tragedia

2018-01-18, Zenek: A ja takze jestem za Prawem i Sprawiedliwoscią.Mamy dzieci, ktore otrzymują pieniazki ,zona ma wiecej czasu dla rodziny i nie musi pracowac bo we wsi nie ma pracy i w Jablonowie takie bezrobocie.Tesc otrzymuje darmowe leki jestesmy bardzo zadowoleni z rzadow Pis-u na wsiach teraz i w malych miasteczkach zyje sie o wiele lzej.Psl ,Po i inni nigdy nam tego nie dal tylko o swoje dupy dbali .Dobrze ,ze przyszly takie czasy,nigdy bym sie tego nie spodziewal dobrej zmiany.

2018-01-18, Mieszkaniec: Podziały partyjne nie prowadzą do niczego dobrego. Taka mała Wspólnota Gminna jak Jabłonowo powinna tętnic życiem, many dogodne warunki na rozwój (droga wojewódzka, kolej), inni mam zazdroszczą. Nasze miasto zalatuje ciągle Komuną razem z Władzami na czele. Za nas nikt nic nie zrobi, sami musimy zadbać o nasze dobro. Parę nowych ulic i chodników to kropelka w morzu potrzeb. Bez zakładów pracy małych czy dużych czeka nas wymarcie i wyludnienie. Władza gminna i urzędnicy powinni być poza podziałami partyjnymi i służyć jednakowo wszystkim.

2018-01-18, człowiek: spójrzcie jak polityka mózgi wam poprała nie tylko lewej stronie ale i prawej. wybuchacie do siebie nie nawiścią, a Ci co u koryta są śmieją sie z Was bo i tak od niego nie odejdą. zmieniła się partia ludzie ale ich cel u władzy ten sam. MÓWIĘ O GÓRZE CZYLI WARSZAWCE BO NA DOLE CHOĆ TROCHE ZMIAN WIDAĆ.

2018-01-18, Starsza kobieta: Nie Plujcie na Pis bo lepszej Parti nie bylo tyle programow i pomocy nie bylo odkad jest wolnosc od 1989 r

2018-01-18, Mieszkaniec: Jechałem do Łasina. We wszyskich wioskach po drodze (oprócz Szczepanek) jezdnie czarne , mokre, chodniki odgarnięte. A w Jabłonowie co? Po prostu wstyd !


2018-01-17, xxx: drogowcy ruszyli z parkingów dopiero po wypadku autobusu szkolnego - wstyd- w nocy padało rano pada a służb jak nie było to nie było. Rano nie było różnicy między rowami a ulicą można było pięknie zjechać w rów. miejmy nadzieje że jutro będzie lepsza droga, bo po południu bardzo ładnie się świecą ulice od śniegu zmrożonego. a piasek wysypywany jest co kilometr albo jak im się wysypie przez przypadek. Może piachu brakuje????jak zwykle zima zaskoczyła. Gratulacje dla kierownictwa

2018-01-17, Bozenka: Cale miasto tak sliskie ze ludzie łamią nogi.Gang Olsena w Gminie nic nie robi!Drogi nie posypane ,nie odsniezone! Wstyd

2018-01-17, Śnieg: Musiało dojść do wypadku autobusu szkolnego żeby zacząć odśnieżanie. Piasku brakuje. I tak jest co roku

2018-01-17, Miś: A propos pisowca i Jerzego. Mam nadzieję że bredzą w gorączce bo może ich obu grypa dopadła. Zdrówka życzę i obyście nie musieli korzystać ze sprzętu zakupionego z WOŚP:-)

2018-01-17, anty platformers: pieknie.. słychac ryk oderwanych od koryta :D

2018-01-17, mysiapysia: A to dobre Jeszcze tego brakowało by w naszym małym miasteczku powstało biuro PiS.

2018-01-17, Bezpartyjny ale anty PIS: Do Pisowca: Człowieku kto tu kogoś obraża ? tym nardziej Kościół? Czytamy ze zrozumieniem.Kilka słów prawdy i boli? Tu masz rację kiedyś za takie wypowidzi zamykali, wcześniej tez palili kobiety na stosie i wbijali osikowe kołki wampirom. Mało tego w ówczesnych czasach dalej zamykają za wolność słowa , wystarczy spojżeć na Koreę do której ustrojowo już nam coraz bliżej..., a i za co mają się za nas zabrać ? Za wolne przemyślenia ? Tym wspisem pokazałeś filozofię Pisu, wypowiedzi przekręcić , a kto nie jest za ten jest anty PIS i KOściół(o którym nikt nie wspomniał )

2018-01-17, mieszkanka: do "bezpartyjnego": biedny człowieku - ta nienawiść Cię zabiję!

2018-01-17, Popierający Pis: Dobrze ze w Polsce rzadzi Pis,jest sprawiedliwie ,jest 500+,mieszkanie +,leki darmowe dla seniorów,biorą się za morde za Po i Psl powinni wszystkich tych ludzi wsadzić do więzień ,bogaczy i innych.Za Jabłonowskie wladze tez sie wezmą !Jest cenzura jak dawniej ale to dobrze .Polską trzeba rządzić mocną twardą ręką wtedy jest porzadek jak za PRL-u.Ludziom to się podoba.Pis ma ogromne poparcie w kraju.Jeszcze resztki Psl-owcow zostalo w Jabłonowie i regionie.

2018-01-17, Bezpartyjny ale anty PIS: Zły i niedobry Pan Owsiak , co on robi ? Zbiera kasę i daje na ratowanie życia ludzkiego , zamiast do ojca Rydzyka. Propaganda lecąca w TVP(IS) rodem Korei północnej zmienia WAM obiektywne spojrzenie na teraźniejszość. Co dobrego zrobili Panie Jerzy? 74 miliony w 2017 roku na działania "religijne" Rydzyka? Czy ponad 600 postępowań prokuratorskich wobec ludzi ( nie kryminalistów) tylko uczestniczących w zgromadzeniach (oczywiście nie Pis-owkich) Zniszczyli trójpodział władzy czyli to o co walczyła Solidarność. Jak czytam takie bzdety fanatyków kultu Kaczyńskiego żygać mi się chce, Piszesz o wyborze, a co to ma do emitowania w publicznej TV zbiórki charytatywnej( masz wybór przełącz sobie na inny kanał) , która ma na celu polepszyć hospitalizacje ludzi i dobrze ,że to robi bo ten Twój PIs woli dać pseudo Księciowi z Torunia niż przeznaczyć taką kwotę na leczenie dzieci czy lekarzy bo ponoć nie ma. Na koniec trochę statystyk: Spośród 30,5 miliona Polaków uprawnionych do głosowania w ostatnich wyborach na PIS głosowało 5,7 miliona to zaledwie 18,5 procent uprawnionych. Niestety wygrali wybory bo Polska "olała" wybory (oprócz pisowców, są takimi fanatykami że jak wybory były co tydzień to by chodzili ) mam nadzieję, że przy kolejnym głosowaniu, obywatele chcący żyć w wolnej Polsce dokonają właściwego wyboru, chyba że nowy minister obrony narodowej pójdzie za ciosem we wspaniałe pomysły już byłego ministra wojny i zbojkotuje głosowanie jakimiś podwodnymi lotniskowcami albo niszczycielami marynarki wojennej, które wypłyną prosto z Radomia. Co do Jerzego Owsiaka I WOŚP, szkliwo im pęka w zębach jak widzą że ktoś nie związany z Pisem robi tyle dobrego i nie jest to ich zasługa, ani pieniądze nie przepływają przez ich rączki. Amen

2018-01-17, Pisowiec: Prosze nie obrazac Kosciola i Prawa i sprawiedliwosci!Tez Popieram dzialania Kosciola i Partii.Za takie wypowiedzi dawniej się szlo do wiezienia i teraz tez niech się za Was wezmą !Umiecie tylko obrazac!Jestem za tym by w naszym miescie powstalo Biuro Pisu.

2018-01-17, Xxx: Pozdrawiam gminę Jabłonowo za pięknie ośnieżone skrzyżowania i drogi w mieście. Choć miastem bym tego nie nazwał wiocha z zabita dachami. Czas ruszyć się do roboty A nie 8 godzin i do domu A drogi zawalone.


2018-01-16, Maly: Popieram Pablo Kolejna pierdoła, która poza kościołem i Pisem nic nie widzi. Zamiast do szpitala gdzie głównie takie pieniądze idą ze zbiórek idźcie pod kościół bądź biura poselskie. Zobaczymy co PiS i kościół wam dadzą.

2018-01-16, Mieszkanka: Zima jak co roku zaskoczyła służby drogowe. Nie rozumiem dlaczego główne drogi na wsiach sa odśnieżane a te poboczne nie - mam na myśli wieś Bukowiec. Byłam świadkiem jak pan przejechał sprzętem z łycha podniesiona w górze. Myślę ze turystycznie to Pan może sobie pojeździć latem... A nam przejezdne drogi sa bardzo potrzebne.

2018-01-16, Pablo: Do Jerzego. Jak czytam takie pierdoły jak piszesz to nie dziwię się dlaczego jest tak źle w naszym kraju.To właśnie dzięki takim ludziom mamy taki bałagan.Kiedyś żyło się lepiej?Kiedy? Byliśmy i jesteśmy daleko w polu w stosunku do innych krajów. Kiedyś żyli lepiej ci którzy kombinowali kradli i kablowali.Co do orkiestry i zbiórek- moje dziecko często korzysta ze sprzętu właśnie zakupionego z takiego typu zbiórek i gdy by nie one to ciekawe co by było w szpitalach poza zadłużeniem? Dla ciebie Jerzy czas zatrzymał się dawno temu.

2018-01-16, Jerzy: Nie popieram Zadnych Orkiestr ,i nie muszą one byc W Publicznej Telewizji.Wogole jakies zbiorki pieniedzy czy to Orkiestra czy inne nie musza i nie powinny byc w Publicznej Telewizji.Dobrze ze to sie juz skonczylo .Kiedys nie bylo tego i ludzie zyli dobrze.Kazdy ma prawo do swojego wyboru w Polsce.Popieram Kosciol i Prawo i Sprawiedliwosc tyle juz dobrego zrobiono w Polsce,Precz z Po i PSL.


2018-01-15, Pundi: Orkiestrę popieram , nie wiem jak można być przeciw .Owsiak robi bardzo dużo dobrego wszyscy powinniśmy być dumni ze mamy takiego Jurka.Kościół nie może tego scierpieć że jest ktoś lepszy od nich i jest przeciwny.Wystarczyłoby jedno słowo poparcia od biznesmena z Torunia który trzyma cały kler w garści łącznie z PIS .i wtedy orkiestra by była na kanałach TV PiS a tak niema i nie będzie .No ale prezydent dał muchę na licytację .ha .ha .ha

2018-01-15, Mieszkaniec: No naprawdę zgroza! Ale ja mam gdzieś telewizję , radio i inne - wychodzę na miasto, na rynek , do ludzi i tam jest prawda! Dziękuję wszystkim włączonym w akcję Wielkiej Orkiestry. Dwadzieścia lat temu też zbierałem z puszką . Parę lat temu moje dzieci korzystały ze sprzętu też . Jeszcze raz dziękuję, piękne Światełko Do Nieba! :-)


2018-01-14, Działkowiec: Witam forumowiczów mam pytanie do zarządu ROD bodajże od października zalewa działki nic w tym kierunku nie jest robione. Czy jako stowarzyszenie każdy z działkowców obligatoryjnie nie powinien listownie otrzymać jaką kwotą dysponujemy i na co poszły nasze pieniążki? Droga tragedia, działki zalewa. Proszę szanowną redakcję o wstawienie zdjęć.

2018-01-14,
Zgroza: Godz. 18.00, TVPinfo: Dzień Migranta i Uchodźcy (w Polsce ok. 1,5 mln Ukraińców), Kempa w Jordanii, sudańscy uchodźcy w Ugandzie, piekło chrześcijan w Iraku, problemy totalnej opozycji z głosowaniem, PO chce przywrócić emerytury esbekom, Czarnecki broni Polski przed szmalcownikami, rocznica tragedii "Heweliusza", wybory w Czechach, grypa w USA, Gortat mówi dobrze o Polsce, a Duda pozdrawia Polonię, wiatr pokrzyżował plany skoczków, Polacy chwalą "Koronę Królów", "Jeden z Dziesięciu" w TVP1, ferie w 4 województwach, zlot morsów w Kołobrzegu... i tyle. Ani słowa o WOŚP. Jak widać turystyka zagraniczna potaniała. Wystarczy przełączyć z TVN24 na TVPinfo - i całkiem inny kraj. Zgroza.


2018-01-13, mir: do mieszkaniec rynku ,trzeba w końcu zrobić porządek na tej ulicy popieramy - mieszkańcy.auta na parking

2018-01-13, Wanda: A czemu Burmistrz nie ujawmni swoich zarobkow ? i swoich zastepcow!Czy to tajemnica?Niech ujawni tez zadluzenie Gminy!

2018-01-13, Aga: Zastanawiamy sie kto wpadl na tak glupi i niepotrzebny pomysl budowy pomnika w Jabłonowie??Chyba sam go sfinansuje ,bo ludzie w Jablonowie z tych rent i bezrobotni to nic nie dadzą!Wstyd by do ubogich wyciagac reke po niepotrzebne pieniadze na pomniki!Dajcie ludziom prace ,i wspomozcie ubogich nie marnujmy pieniedzy w tak biednym i zadluzonym miasteczklu!

2018-01-13, Edmund: Mam pytanie do Burmistrza i wladz co zrobil by powstaly zaklady pracy w ciagu tej swojej calej kilkuletniej kadencji?Miasto upada Burmistrzu ,ludzie stąd uciekaja obudz sie czlowieku paroma chodnikami nie da sie nakarmic rodziny!Spojzmy na stan dworca pkp ,na stan ulic z dziurami obraz kleski i rozpaczy,a radni jakie maja ekwiwalenty !

2018-01-13, mysiapysia: do Mieszkaniec: Bo widzisz, trzeba inwestować tak żeby zwiększać dochód miasta, a nie tylko tak żeby ludziom się podobało i zagłosowali na burmistrza. Żeby zwiększać dochód, trzeba tworzyć warunki odpowiednie dla przyszłych inwestorów. Zagwarantować dostęp do gazu, tworzyć strefy przemysłowe itd. Inwestor ma absolutnie gdzieś nową drogę w Nowej Wsi i nie wpłynie to na jego inwestycje w Jabłonowie, ale za to wpłynie to na głosy na burmistrza. Dla władzy liczy się tu i teraz. Nikt nie myśli o przyszłości.

2018-01-13, Ola: Do Mieszkańca.Miejmy nadzieję ,że w końcu ktoś zareaguje na te zaparkowane samochody na ul.N.Rynek,bo utrudniają pieszym poruszanie się po chodniku,zarówno dzieciom i starszym ale nikt nie widzi problemu aż coś się wydarzy.Przed gimnazjum jest miejsce do parkowania, następny parking przed blokami markitowskimi, parking należy do miasta ale wszyscy kierowcy pchają sie na chodnik.Może coś sie w końcu zmieni.?Panie Burmistrzu proszę o rozeznanie się w tej sytuacji.


2018-01-11, Mieszkaniec: Obawiam się, że najważniejszą inicjatywą obecnego Burmistrza jest kompletnie nieodpowiedzialne zadłużanie naszej Gminy. Poprzedni Burmistrz ustępując ze stanowiska zostawił zadłużenie na koniec 2014 roku w wysokości 12.784.325 zł. tj. 41,72% dochodów Gminy.Obecny Burmistrz kończąc kadencję w 2018 r. zostawi zadłużenie w wysokości 21 259 858,93 zł, tj. 57,1% planowanych na ten rok dochodów.Powyższe dane nie są wyssane z palca, tylko wynikają z uchwał budżetowych, które zostały zamieszczone na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w Biuletynie Informacji Publicznej.


2018-01-10, Zaq12wsx: chciałabym zapytać, czy sekcja gry w siatkówkę kobiet dalej istnieje i jeśli tak to czy można do niej dołączyć?

2018-01-10, mieszkaniec: dlaczego skrzyżowanie w miejscowości Konojady jest w lodzie? dlaczego płynie drogą woda i nikt się tym nie interesuje?zatrzymuje się tam autobus szkolny i drogą jeżdżą samochody to poczekajmy jeszcze troche i bedzie wypadek... robmy co chcemy grunt żeby piwnice byly suche :)


2018-01-09, Moderator: Auto odnalezione! https://www.facebook.com/Jablonowo

2018-01-09, Radek WU: Co wy sapiecie do burmistrza, zamiast sie cieszyć z tego co juz mamy dzięki Panu Przemkowi. Jak jesteście takie kozaki to wskażcie jednego z poprzednich PANÓW bórmistrzów którzy wykazali taką inicjatywę wobec naszej gminy. Ludziska ogarnijcię się wszystkiego nie da się obejść i przeskoczyć tak żeby każdy był zadowolony. Pozdrawiam.


2018-01-08, Moderator: http://tvbrodnica.pl/informacje/rodzinie-skradziono-auto-przewzu-niepelnosprawnej-corki/
http://tvbrodnica.pl/informacje/zlodzieje-nagrani/

2018-01-08, Marek: Czy coroczny turniej halowej piłki nożnej organizowany z okazji WOŚP tym razem się nie odbędzie? Czyżby nie było z niego pieniędzy dla dzieci?

2018-01-08,
Zbigniew Sowiński: Zapraszamy chętnych do udziału w III Turnieju Badmintona WOŚP - Jabłonowo Pom. który odbędzie się w niedzielę 14.01.2018. od godz. 9.00. Zawody rozegrane będą w różnych kat. - singiel kobiet i mężczyzn początkujący, singiel kobiet open, singiel mężczyzn +18; +30; +40; +50 oraz gry deblowe i mixty. Na indywidualne życzenie dopuszcza się start zawodnika starszego w dowolnej grupie młodszej. Dodatkowe info. dot. regulaminu zawodów i zgłoszenia do godz. 20.00 - środa 10.01.2018.: tel. 608 687 104/. Proszę o przekazanie informacji o turnieju znajomym.

2018-01-08, Mieszkaniec rynku: Chcialbym poinformować iż wystosował pismo w sprawie parkowania samochodów osobowych na chodniku przy ul.rynek.za chwilę nie bedzie można normalnie przejść.a parking jest tuż obok sali szkolnej.


2018-01-06, mieszkanka: odnośnie tego wypompowywania wody ten pan czuje się bezkarny i podejrzewam że długo się to nie zmieni. A dzieci raczej będą musiały przywyknąć :(

2018-01-06, Piecewiak 2: Panie Burmistrzu skrzyżowanie drogi z Piecewa w kierunku drogi do Brodnicy praktycznie nie przejezdne. Dziura na dziurze, dziurę pogania. To jest skandal.


2018-01-05, Zainteresowana: Witam mam pytanie do Naszych Władz: czy wypompowywanie wody z posesji na jezdnię I niszczenie tym pobocza jest ok? Dzieje się tak np. we Wsi Buk Pomorski przy przystanku autobusowym, dzieci wysiadają przed torami ze względu na wodę, woda wypompowywana była w dzień ,a od Nowego Roku płynie po zmroku, wąż w dzień jest schowany. Zobaczcie jak tam wygląda, pobocze to masakra.

2018-01-05, Piecewiak: Drogi Burmistrzu droga do Piecewa na ul Polnej ma tyle jam i dziur ze szkoda gadac!Wezcie sie za remonty i budowy chodnikow na Osiedlach!

2018-01-05, rolnik: Na stronie Jabłonowo pomorskie ukazała się prośba burmistrza odnośnie korzystania w miarę możliwości dróg utwardzonych. KPINA najpierw takie drogi utwardzone muszą być.

2018-01-05, mieszkaniec: Burmistrz niech sie wreszcie zastanowi jakimi drogami mamy jezdzic, po asfalcie nie bo roznosimy błoto , po gruntowych nie bo sie psuja, moze zaczniemy samolotami latac, na co wkoncu ida nasze pieniażki z podatków? moze by tak zacząć utwardzać te drogi jak sie nalezy a nie przejedzie jeden ciagnik i juz droga jest nieprzejezdna i Pan Burmistrz apeluje aby nie jeździć


2018-01-02, crowley: Przypominam że zapisy na turniej trwają wyłącznie do dn. 4.01.2018r. tj. czwartku do godziny 17:00 . Później rejestracja uczestników będzie NIEMOŻLIWA!!! link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1016771561811635/ ZAPRASZAMY!!! TURNIEJ FIFA 18


>>> poprzednia strona FORUM


Arek Pleszko
Arecki

Małgorzata Maciejewska
Gosia Krewniak

Łukasz Palicki
Jagged

Jan Grabowski
Jangra

Jaro Krajewski
Jaro

Jan Mirosław Nowakowski
J-M N.

Kamil Kalita
Kamil

Piotr Kulisz
kPiotr

Marek Prajs
Marqu

Michał Adamski
Michał Adamski

Ryszard Maciejewski
Moderator

Nikola Maćkowiak
Nikucha

Paweł Jagusz
Pablo

Paweł Orzech
Paweł

Mariusz Grabowski
Pipta

Przemek Górski
Przemek

Paweł Kuciński
Qciap

Krystian Kociela
Tanek


Zioł

statystyka

Zadaj pytanie on-line